Kla Zierikzee in het zicht van de haven gesneuveld Brouwershaven scoort thuis tegen Colijnsplaatse Boys Spannende strijd Bruse Boys tegen ploeg Noad '67 NIEUWSBODE Promotie in Renesse Zonnemaire duidelijk maat groter dan ploeg Ouwerkerk ELEKTRISCHE INSTALLATIES DEURLOO B.V. Kaakslag grensrechter Gelijkspel Mevo DFS verliest van Kogelvangers Negentiende overwinning Ouwerkerk A-junioren van Mevo plaatsen zich Dreischor pakt Jong Ambon in 6 ZIERIKZEE - Na lange tijd de ranglijst te hebben aan gevoerd is Zierikzee in het zicht van de haven gesneu veld. De twee opeenvolgende 1-0 nederlagen in de uit wedstrijden tegen OSC en Boeimeer hebben voor de rood-zwarte formatie de deur uiteindelijk gesloten. RENESSE - Het reserve-team van Renesse dat ongeslagen beslag wist te leggen op het kampioenschap van de 4e klas A en naar de 3e klas pro- moveert. 2-9 zege voor Zonnemaire OUWERKERK - Voor de ontmoeting tussen Zonnemaire en de reserves van Ouwerkerk stonden beide teams met een gelijk aantal winstpunten op de ranglijst. In de zondagmiddag gespeelde wedstrijd viel daar echter weinig van te merken. Zonnemaire, dat weer zonder invallers kon aantreden, bleek duidelijk een maat te groot te zijn voor de Ouwerkerkse reserves die uiteinde lijk met .9-2, cijfers welke een duidelijke taal spreken, het onderspit moesten delven. Was er in de afgelopen week na de verrassende 4-1 nederlaag van Baro nie nog enige hoop op een tweede misstap van de Brabanders, deze maakte zondagmiddag aan alle onze kerheid een eind door in Breda het bezoekende Middelburg in een doel puntrijke wedstrijd met 6-4 te klop pen. Met het behalen van het kampioen schap kan Baronie nu het volgende seizoen haar geluk in de le klas gaan beproeven. Achteraf beschouwd zat er voor Zie rikzee in haar laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen Boeimeer niet meer in dan een revanche voor de in ZOUTELANDE - Een met veel in zet spelend Mevo is er in de uitwed strijd tegen Meeuwen in geslaagd be slag te leggen op het één nog nodige puntje om geheel buiten degradatie- gevaar te komen. Mevo, dat met een drietal invallers (A-junioren) moest aantreden, kreeg voor haar inzet met een doelpuntloos gelijkspel loon naar werken. Beide ploegen, waarin de beide ver dedigingen domineerden, zorgden voor een gelijk opgaande strijd. Mevo kreeg hierin zelfs de beste mogelijk heden om de wedstrijd in haar voor deel te beslissen. De beste kans kreeg Dirk van der Sleen toen hij tien mi nuten voor tijd wegens hands een strafschop kreeg te nemen. Doelman Peter Schouwenaar wist de door Van der Sleen ingeschoten bal echter on schadelijk te maken. In de aller laatste minuut kwam Mevo nog zeer dicht bij de winst toen Van der Sleen de bal met een lob over de ver voor zijn doel staande doelman schoot. Juist op het moment dat de bal de doellijn zou passeren floot de scheidsrechter voor het eindsignaal waardoor de stand dubbelblank bleef. WILLEMSTAD - Voor DFS is het hoog tijd dat het seizoen kan worden afgesloten. De troef is er bij de for matie uit de Westhoek volledig uit waardoor Kogelvangers met cijfers welke aan duidelijkheid niets te wensen overlaat de winst binnen kon halen. Gedurende de eerste speelhelft bood de ploeg van trainer Jaap van Huizen nog wel aardig tegenstand om vervolgens in de tweede speelhelft volledig door de mand te vallen. Door een treffer van Marco Jonker kon DFS zelfs de score openen (0-1), maar naar later zou blijken hadden zij hier mee al hun kruit verschoten. Nog voor het verstrijken van de eerste 45 minuten slaagde Kogelvangers er door Ted Danen en Radbout de Pen- der in de achterstand om te buigen in een 2-1 voorsprong. Na de rust liep het bij DFS van geen kant meer en kon Kogelvangers de strijd al spoedig definitief in haar voordeel beslissen. Rob Heijstek, Henk Bunt en Radbout de Pender (2x) brachten de eindstand op 6-1 voor de Brabanders. Breda geleden nederlaag en het veilig stellen van de overigens eervolle tweede plaats op de ranglijst. Voor wat dit laatste betreft is Zie rikzee volledig in haar opzet ge slaagd. Aanvankelijk zag het er echter al lerminst naar uit dat de thuisclub aan het langste eind (4-2) zou gaan trekken. De thuisclub, nog altijd zon der de geblesseerde Wim van dei- Maas en Leen Koster, kon in de begin fase maar moeilijk vat op het spel van Boeimeer krijgen. Daar het in de Zierikzeese verdedi ging ook niet allemaal op rolletjes liep zagen de Brabanders zelfs kans Fraai was het allemaal niet wat beide ploegen hiervoor hadden ver toond. Op de keper beschouwd was het een echt degradatieduel met wei nig goed voetbal. Gebrek aan techni sche vaardigheid werd door beide teams overduidelijk gedemonstreerd daarbij de harde schuin over het veld staande wind de bal steeds door de lucht in plaats van over de grond werd gespeeld. Nadat het eerste kwartier in han den van Noad was geweest zonder doelman Steef van der Velde in ern stige problemen te kunnen brengen kwam er meer evenwicht in het spel. In de Bruse aanval werd het gemis van Tonny van den Berge sterk ge voeld en ook de aanvallers van de 4 I Zaterdagmiddag werd dit op het sportpark Onder de Molen nog eens duidelijk onderstreept in het treffen met Colijnsplaatse Boys, tot vorige weck ook nog een ernstige degrada tiekandidaat. Tot vijf minuten voor tijd hadden de Brouwenaren de be zoekers volledig onder controle. Pas toen men in de laatste vijf minuten in de verdediging de teugels wat liet vieren slaagden de Noord- Bevelanders erin wat terug te doen. Voordien was het, door de verdedi ging goed gesloten te houden, erin ge- een 2-0 voorsprong te nemen. In de 13e minuut was Maurice Buursteden bij een dieptepass net iets sneller dan Peter van der Linde en de uitlopende Peter Noordijke waardoor hij het leder in het verla ten doel kon schuiven (0-1). Boeimeer bleef hierna iets gevaar lijker opereren dan de thuisclub. Bij een in de 24e minuut door Struijs genomen hoekschop kopte Erirk Donkers de bal in de kruising en keek Zierikzee tegen een 2-0 ach terstand aan. Twee minuten hierna kon Zierikzee wat terug doen via Marco van Oeve- ren die met een harde schuiver van even buiten het strafschopgebied doelman Ben Broers kansloos liet (1- 2). Weer twee minuten hierna kreeg Zierikzee een uitstekende mogelijk heid om de stand in evenwicht te brengen toen Rini Verwest door Rom- bouts in het strafschopgebied onder thuisclub slaagden er maar zelden in enig gevaar voor de Noad-veste te scheppen. Het zag er dan ook naar uit dat de eerste helft met blanke stand zou worden afgesloten. Vrije trap In de laatste minuut kreeg Noad echter op links net buiten het straf schopgebied nog een vrije trap te ne men. Doelman Steef van der Velde verkeek zich min of meer op de door Jan Zuidweg genomen vrije trap waardoor Joop Quist de bal maar voor het inschuiven had (0-1). Direct na de hervatting zag het er even naar uit dat de Boys de zaak ging recht trekken. slaagd de Colijnsplaatse aanvallers aan banden te leggen. In de 12e mi nuut slaagde Brouwershaven erin de score te openen door Remi Lievense die een voorzet ineens op zijn slof nam waarmee hij de doelman kans loos passeerde (1-0). Gedurende de resterende tijd in de eerste helft slaagden beide verdedi gingen erin meester van hun terrein te blijven. Na de rust sloegen de Brouwenaren hun slag door binnen de kortst moge lijke tijd een beslissende voorsprong te nemen. uit werd gehaald. De door arbiter Koeyvoets toegekende strafschop werd door Kees Verkaart op de paal geschoten. In de 33e minuut werd de stand toch gelijk door Rini Stoutjesdijk die een terugspeelbal van Versluis wist te onderscheppen en vervolgens de doelman kansloos liet (2-2). In de tweede helft slaagde Zierik zee erin duidelijk zijn stempel op de wedstrijd te drukken en had het over wegend het beste van het spel. Na goed doorgaan van Martin Quist gaf deze de bal op het gepaste moment af naar de vrijstaande Kees Verkaart die met een harde knal doel man Broers kansloos liet (3-2). Even kwam de thuisclub nog in moeilijkheden en moest de voor Mar tin Quist ingevallen Kees Stoutjes dijk op de doellijn redding brengen. Vijf minuten voor tijd viel de defi nitieve beslissing toen Rini Verwest op links werd aangespeeld die vervol gens een verdediger uitspeelde en met een fraai schot scoorde (4-2). Is de strijd om de bovenste plaaats nu beslist, onderaan de ranglijst is de spanning voor de tweede degradatie plaats nog te snijden. Maar liefst vijf ploegen, Middelburg, SCO, Sarto, NoaD en VOAB zijn nu nog met een gelijk aantal punten (18) kandidaat voor de fatale voorlaatste plaats. Een door Jacob van den Berge inge schoten vrije trap wist doelman Huib van Westen met een goede reac tie onschadelijk te maken waarna hij een paar minuten later bij een inzet van Theun de Ronde een zeker schij nend doelpunt wist te voorkomen. Met de wind schuin in de rug bleef Brüse Boys hierna wel een veldmeer- derheid behouden zonder echter nog tot grote offensieve daden te kunnen komen. Aan inzet ontbrak het zeker niet bij de spelers, maar eenmaal in de buurt van het strafschopgebied gekomen ging het elke keer weer mis. Het de gradatiespook scheen de thuisclub wel ernstig parten te spelen, maar hierin kwam met nog goed vijf minu ten te spelen verandering. De in het laatste kwartier voor Egbert van Unen ingevallen A-junior Alwin Veth zorgde voor de verlossende treffer met een hard laag schot van net bui ten het strafschopgebied dat doel trof (1-1). Bruse Boys wilde in de resteren de vijf minuten nog meer en zowaar slaagde Jacob van den Berge er met een fraaie omhaal in de allerlaatste minuut nog in de winst uit het vuur te slepen (2-1). doeiman Van Wes- ten was de teleurstelling zo groot dat hij nog een tweetal officiële waar schuwingen van de scheidsrechter op liep. Uit een hoekschop voerde Arjan Visser de voorsprong op tot 2-0. Dc thuisclub bleef hierna de Colijns plaatse verdediging onder druk zet ten. Uit een voorzet van Arjan Visser bracht Martin Quist met een goed ge plaatste kopbal de stand op 3-0. De koek leek volledig gebakken toen Joop Krips een goede dieptepass gaf op Werner Kafoe die vervolgens de bal van de achterlijn terug trok waar na Arjan Visser voor de afwerking zorg droeg (4-0). Zonder enige zorgen kon Brouwershaven met deze voor sprong op de volle winst afgaan, In de laatste vijf minuten verkeer de de verdediging klaarblijkelijk als in een overwinningsroes waardoor Wim Siereveld 5 minuten voor tijd en Wim Hoogerheide enkele seconden voor het eindsignaal voor Colijns plaatse Boys de eindstand een nog wat dragelijker aanzien gaven (4-2). DOMBURG - Met een 4-1 overwin ning in de uitwedstrijd tegen de re serves van Domburg boekte Ouwer kerk zondagmiddag zijn negentiende overwinning. Aan de uiteindelijke zege van de Ouwerkerkers viel door de thuisclub weinig af te dingen. Over het geheel genomen hadden de bezoekers overwegend het beste van het spel en gaven zij de Dombur gers weinig gelegenheid om enig ge vaar voor de Ouwerkerkse veste te scheppen. Toch was het begin voor Ouwerkerk erg ongebruikelijk daar zij na vijf minuten wedstrijd tegen een 1-0 achterstand aankeek. De be zoekers lieten zich door deze snel op gelopen achterstand echter niet van de wijs brengen. Vijf minuten later was de stand weer in evenwicht toen Erik Bleiji met een kapbeweging een verdediger uitspeelde en vervolgens met een schitterend schot de bal achter de Domburgse doelman deponeerde (1- 1). In de 25e minuut slaagde Ouwer kerk erin voorsprong, te nemen door Peter Hillebrand die een vrije trap van net buiten het strafschopgebied inknalde (1-2). Met deze stand werd ook de eerste speelhelft afgesloten. Na de hervat ting stelden de bezoekers de overwin ning snel veilig. In de 7e minuut ging Peter Bezemer uitstekend door op een dieptepass waardoor hij door de verdediging kon breken en vervol gens de doelman kansloos liet (1-3). Na een kwartier spelen was de zaak volledig bekeken toe Erik Bleiji uit een pass van Johnny Hagc het leder in de bovenhoek knalde (1-4). In de nog resterende tijd hield Ouwerkerk het heft in handen en kon het de wedstrijd rustig uitspelen. ZIERIKZEE - Door op het sport park De Vospit te Kcrkwcrve de ont moeting in de halve finale tegen DFS AI in een 4-1 overwinning om tc zet ten hebben dc A-junioren van Mevo zich geplaatst voor de finale van de A-juniorenbeker van dc afdeling Zee land. In deze finale zal het team van Mevo bet moeten opnemen tegen IJ- zendijke AI dat in dc halve finale met een 9-4 overwinning Wemeldinge AI uitschakelde. Zonnemaire trainer Stoffel Duin houwer vond het alleen jammer dat hij niet het gehele seizoen de beschik king over deze formatie heeft gehad. „Hadden wij met deze ploeg het ge hele seizoen kunnen spelen, dan had den wij zeker een woordje kunnen meespreken bij het bezetten van de bovenste plaats, was zijn mening". Zoals reeds gezegd had Zonnemaire met goed aanvallend voetbal overwe gend het beste van het spel. Na een kwartier spelen kon het voorsprong nemen toen Mijndert Dijkstra binen de beruchte lijnen onderuit werd ge haald, waarna Marco Duinhouwer van elf meter raak schoot (0-1). In een snel tempo volgden de doel punten elkaar hierna op. Piet Stouten bracht in de volgende minuut met een diagonaal schot van ongeveer 40 me ter de stand op 0-2. Weer een minuut later rondde Jaap van Huizen een voorzet af van Peter de Munnink wat 0-3 betekende. In de 25e minuut kon de thuisclub wat terug doen door Pe ter Manni die een vrije trap langs de muur raak schoot (1-3). Een min of meer als voorzet bedoelde hoge inzet van Jaap van Huizen belandde in de 35e minuut achter de Ouwerkerkse doelman in het net (1-4), waarna Piet Stouten met een afstandsschot in de kruising de ruststand op 1-5 bepaal de. Ook na de rust bleef Zonnemaire overwegend de toon aangeven. Uit een door Van Huizen genomen hoek schop werd het door Peter de Mun nink in de 20e minuut 1-6. Vijf minu ten later ging Jan Kaspers goed door op een dieptepass wat 1-7 betekende. Uit een door Van Huizen benutte strafschop werd het vervolgens 1-8 waarna Erik Bleiji nog wat voor de thuisclub kon terug doen (2-8). Met nog een fraaie treffer bepaalde Peter de Munnink vijf minuten voor tijd de eindstand op 2-9. LONDEN - De vroegere voorzitter van de Britse atletiekbond. Ron Goodman, heeft zich teruggetrokken uit de commissie die een oordeel moet vellen over de status van Zola Budd. Hij is vervangen door David Littlewood, secretaris van de regle mentencommissie van de bond. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 MIDDELBURG - Dreischor was zondagmiddag in de Zeeuwse hoofdstad in het tref fen van Jong Ambon IV in een bijzonder produktieve bui. Met niet minder dan 11-0 trok Dreischor uiteindelijk aan het langste eind. Zoals uit de cijfers al duidelijk blijkt was het bijna gedurende de gehele wedstrijd Dreischor wat de klok sloeg en kwam de thuisclub er maar sporadisch aan te pas. Al in de 8e minuut wist Dennis Deijst uit een voorzet van Nico Schouwenaar de bezoekers voorsprong te ge ven (0-1). Twee minuten later soleerde Deijst door de verdediging van Jong Ambon wat 0-2 beteken de. Weer 2 minuten later benutte Deijst een voorzet van Luc Heijboer (0-3) om vervolgens in de 20e minuut zijn produktivi- teit deze middag nog eens te onderstrepen door een voorzet van Marcel IJzebrand in een treffer om te zetten (0-4). Luc Heijboer zorgde er hier na voor dat de eerste helft met een 5-0 voorsprong kon worden afgesloten. Ook na de thee was de doel- puntenhonger bij de bezoekers nog niet gestild. Op aangeven van Johan Pan- kow werd het 5 minuten na de hervatting 0-6. Marcel IJze brand voerde de voorsprong verder op met twee doelpunten tot 0-8 waarna het door Luuc Heijboer 0-9 werd. Marcel IJze brand wist tenslotte met nog twee doelpunten de eindstand tot dubbele cijfers (0-11) op te voeren. - Jacob van den Berge, die in de allerlaatste minuut de wedstrijd in het voordeel van Bruse Boys wist tc beslissen, in actie bij een aanval van de Boys. BROUWERSHAVEN - Nadat het doek voor Brouwers haven is gevallen en nu het weer het volgend seizoen haar geluk in de 2e klas zal moeten beproeven, blijkt het toch wel degelijk in staat te zijn om in de le klas zeker wel mee te kunnen. In de voorlaatste thuiswedstrijd tegen het hoog op de ranglijst geplaatste Rillandia had men dit met zes treffers reeds duidelijk aangetoond. ZIERIKZEE - Dc op Bevrijdingsdag gespeelde ontmoeting voor dc za terdagbeker tc Driewegen tussen SVD en Duiveland vond een vroegtij dig einde daar scheidsrechter Hillebrand na 25 minuten spelen in de 2c helft de wedstrijd staakte. De reden hiertoe was gelegen in het feit, dat de grensrechter van Dui veland. Rinus van der Have, dooreen van de toeschouwers een kaakslag kreeg die voor het nodige tumult zorgde. Op het moment dat dit plaats vond was de wedstrijd onderbroken voor het behandelen van een bles sure van de SVD-speler Van de Guchtc die buiten het strafschopgebied in botsing was gekomen met dc wat roekeloos uitlopende doelman Sjaak Verhoek. In de eerste helft had Duiveland met doelpunten van Ieo Meijs en André van den Berge een 2-0 voorsprong genomen, waama de thuisclub wist tegen te scoren (1-2). Met deze stand werd de wedstrijd ook gestaakt, waarbij het laatste woord is aan de strafcommissie van de afdeling Zeeland. BRUINISSE - Bruse Boys heeft zaterdagmiddag in het belangrijke degradatieduel tegen Noad'67 haar aanhang wel lange tijd in de zenuwen laten zitten. Terwijl de ge zichten steeds somberder werden langs de lijn en eigen lijk geen mens meer dacht dat de in de eerste helft opge lopen 1-0 achterstand nog kon worden weggewerkt sloeg met nog minuten te spelen bij de Bruse ploeg de vlam in de pijp. Uit een praktisch verloren positie slaagde de Bruse ploeg er op de valreep nog in de 1-0 achterstand weg te werken en om te zetten in een 2-1 overwinning.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6