D. F. van der Linde jubileert bij de Koninklijke Zeelandia Muziek voor een jubileum Cheque van Lionsclub voor Corneliastichting Assurantiekantoor Hanse in Brouwershaven uitgebreid CENTRALE VERWARMING DEURLOO B.V. Molen Ellemeet beschadigd door 2 jeugdige Duitsers Aanrijding in Renesse Aanrijding bij kruising Bruinisse 12 auto inbraken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 9 mei 1988 Nr. 24333 3 ZIERIKZEE - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het bedrijfsrestaurant heeft Zeelandia het vijfentwintigjarig jubileum gevierd van medewerker D. F. van der Lin de uit Dreischor. Deze kreeg van directeur H. J. Doeleman de bedrijfsspeld op de re vers. Dat gebeurde overigens niet voordat de loopbaan van Van der Linde in detail werd beschreven. De als kerstkind in 1941 geboren Van der Linde is op 8 oktober 1962 in dienst getreden bij de Koninklijke Zeelandia. Doordat de jubilaris in 1979 korte tijd het bedrijf had verla ten, een verlaat jubileumfeest dus. Van der Linde is van huis-uit eigen lijk bakker. Hij mocht zich indertijd tot één van de eerste leerlingen van de bakkerij-afdeling van de Am bachtsschool rekenen. In Dreischor heeft hij nog gewerkt bij bakker Blaas. In die tijd telde het kleine Drei schor nog drie bakkers. ,,Het was dus wel begrijpelijk, dat er voor U op ze ker moment geen werk meer zou zijn", aldus Doeleman. Na de militai re dienst trad Van der Linde in dienst bij Zeelandia, dat net gestart was met het nieuwe project van de diepvries deegstukjes Hollandia. Het project kwam niet van de grond, hetgeen vol gens Doeleman toe te schrijven is aan het feit, dat het te vroeg gepresen teerd werd. Wandel Nadat de directeur Van der Linde's wandel door het bedrijf had beschre ven, karakteriseerde hij hem als „ie mand die onopvallend zijn werk doet, maar met een grote inzet en collegia liteit". Dat laatste uitte zich op 3 mei 1972, toen Van der Linde lid werd van de Ondernemings Raad, die toen ge- installeerd werd door wijlen M. Doe leman. Uit de toespraak van Doeleman en voorzitter van de ontspanningsvere niging H. van Ditmarsch bleek de grote liefde van Van der Linde voor de muziek. „Crescendo drijft op men sen als U. En een muziekvereniging neemt in een plaats als Dreischor een enorm belangrijke plaats in", aldus Doeleman. Maar Van der Linde heeft nog een liefde, zo bleek uit de woor den van Van Ditmarsch. „Als U vrouw net zo liefdevol wordt ver zorgd als Uw auto, dan heeft ze niets BROUWERSHAVEN - Assurantie kantoor Hanse in Brouwershaven is uitgebreid. Het pand is met 50 vier kante meter vergroot en de extra ruimte is bedoeld om de klanten meer privacy te kunnen bieden. „Als je bijvoorbeeld een bepaalde verze kering af wilt sluiten moet je bij wij ze van spreken toch met de billen bloot en daarom hebben wij hiervoor gekozen", aldus Hanse. Tegelijker tijd met de verbouwing'is het inte rieur van het hele kantóor onder han den genomen. Assurantiekantoor Hanse is al zes tien jaar te vinden aan de Haven Noordzijde in Brouwershaven. Het monumentenpcindje werd aan de bui tenzijde geheel in ere hersteld. „Mijn vader doet dit werk al 30 jaar", aldus Hanse junior. „We combineren dat ju bileum nu met de heropening van ons kantoor". Werkplaats Door het bij het pand trekken van een voormalige werkplaats meet het kantoor van assurantiekantoor Han se nu 160 vierkante meter vloeropper vlak, verdeeld over verschillende ruimtes. De indeling is hetzelfde ge bleven, maar stoffering en meubile ring is geheel vernieuwd. Daarbij is vooral met lichte tinten gewerkt het te klagen". Nadat Van der Linde bei de sprekers had aangehoord nam hij de gelegenheid waar om een ieder in een kort woord dank te zeggen. geen het oude pandje heel ruim doet lijken. „Het is aangepast aan de eisen van deze tijd en door deze open dag ho pen we de mensen een beetje een beeld te geven van wat een verzeke raar is en doet", aldus Hanse. Hanse is naast assuradeur ook ma kelaar. „Eerder deden we alleen be middeling, maar nu is de makelaar dij helemaal professioneel opgezet. En voor wat betreft de makelaardij werken we alleen op Schouwen-Dui- veland". Hanse begon zijn werkzaam heden op Schouwen-Duiveland in 1958. „En door hard werken en goede service zijn we uitgegroeid tot een van de grootste assurantiekantoren op Schouwen-Duiveland. Maar ik denk dat we nu wel aan onze limiet zitten voor wat betreft de groei". Recreatie Hanse stelt dat de toename van de recreatie op Schouwen-Duiveland ze ker een factor is geweest in de groei van het bedrijf. „Ongeveer een derde van onze klan ten halen we uit die recreatie en twee derde zijn inwoners van Schouwen- Duiveland". Alles bij elkaar telt as surantiekantoor Hanse zo'n 2600 rela ties. Aangepast aan de eisen van de tijd RENESSE - Op de Lange Reke te Renesse vond zaterdagavond een aanrijding plaats waarbij twee per sonenauto's licht werden bescha- digd. O. W. uit Aken wilde met zijn auto een aantal voetgangers passeren en reed daarbij frontaal tegen de perso nenauto van E. W. uit Huckelhoven die stilstond op de weg. Beide auto's werden aan de linkervoorzijde be schadigd. Het ongeval gebeurde om ongeveer 20.20 uur en er werd nie mand bij verwond. BRUINISSE - Op de kruising Rijksstraatweg/Rijksweg N-59 voor Bruinisse vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats waarbij twee per sonenauto zwaar werden bescha digd. Er waren geen persoonlijke verwondingen. M. M. uit Oirschot reed vanaf de Rijksstraatweg de N-59 op en zou daarbij niet tijdig hebben bemerkt dat mevrouw G. de V. uit Middelhar- nis met haar auto vanuit de richting sluis Bruinisse kwam aanrijden. Hij verleende geen voorrang waardoor G. de V. in volle vaart tegen de rechter- voorzijde van zijn auto belandde. Het voertuig werd daardoor zwaar be schadigd. Van de auto van G. de V. werd de gehele voorzijde vernield. Dit voertuig moest worden wegge sleept. Ondanks de aanrijding liep geen van de inzittenden persoonlijke verwondingen op. Het ongeluk ge beurde om ongeveer 17.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND - In het afgelopen weekend werden op verschillende plaatsen in de regio in totaal twaalf auto's opengebroken. In alle gevallen bleken de dieven uit te zijn op de geluidsapparatuur. Maar ook kleding en andere goede ren werden meegenomen. De totale waarde van de goederen bedraagt volgens de rijkspolitie on geveer 8000 gulden en daar is nog niet de schade aan de auto's door braak bij gerekend. De diefstallen vonden plaats in Renesse, Bruinisse, Burgh- Haamstede, bij de Brouwersdam bij Scharendijke en Zierikzee. De meeste slachtoffers waren toeristen uit Duitsland en Nederland. Twee open gebroken auto's waren van mensen uit de regio, namelijk van R T. uit Nieuwerkerk en H. de V. uit Zierik zee. De jeugdige Duitsers, die te Elle- meet op een camping in de omgeving verbleven, 'bezochten' de molen het afgelopen weekend twee keer. Zaterdag sloegen zij ongeveer der-' tig ruiten in van de molen en de bijbe horende schuur. Toen zij zondag te- Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 ROTTERDAM - Minister Korthals Altes (justitie) is pijnlijk verrast door het feit dat justitie en politie pas tegen snelheidsovertreders optre den indien deze de maximum snelheid met tenminste zeven kilo meter overschrijden. „De minister is ontstemd", zo zei zijn woordvoerster desgevraagd in een reactie namens zijn bewindsman. rugkwamen om opnieuw vernielin gen aan te richten werden hun activi teiten opgemerkt door een voorbij ganger. Hij leverde de jeugdige van dalen over aan hun ouders en waar schuwde de politie. Zij bekenden al hun activiteiten. Schade ruim 4000 gulden ELLEMEET - Door alert reageren van een passerende voorbijganger kon de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland twee minderjarige Duitse toeristen aan houden die voor meer dan 4000 gulden schade aanrichtten aan de molen aan de Weclweg te Ellemeet die eigendom is van de familie D. DREISCHOR - Muziekvereniging Crescendo heeft een muzikale ode gebracht aan de echtelieden J. Slager en C. A. Slager-Nelisse in Dreischor. Hun winkel en installatiebedrijf aan de plaatselijke Slotstraat 3 bestaat vijftig jaar. In de Nieuwsbode van vrijdag jongstleden stond een verhaal afgedrukt over de geschiedenis van het bedrijfje. Een ver haal, waarbij overigens een storende fout is opgetreden. Per abuis is er een foto bij geplaatst van mevrouw Braai, die weliswaar ook een winkeltje heeft in Dreischor, maar niet de eigenaresse is van de jubilerende zaak. Veel inwo ners van Dreischor hebben vrijdagavond een bezoek gebracht aan de jubilerende zaak, waar open huis werd gehou den. Directeur H. J. Doeleman speldt de versierselen op bij jubilaris Van der Linde. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee. postbus 1, 4300 AA Zierikzee, telefoon: 01110-16551 Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 1730 uur): 01110-15071 en 01110-14417. Fotograaf (na 1730 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar 1 161,20; losse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm. ..succesjes" (tJm 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW ZIERIKZEE - Dankzij de Lionsclub Schouwen-Duive land zijn de bewoners van de Corneliastichting sinds eind vorige week 2300,- rijker. Namens de Schouwen- Duivelandse Lions overhandigde president J. J. Geleijn- se onder toeziend oog van algemeen directeur A. C. M. Schouw van deze stichting de cheque aan mevrouw A. Westenbruggen-Cruijf. Door deze gift kunnen de duiven, kippen en konijnen nu rekenen op een deugdelijk onderkomen in de na bije toekomst. Reeds geruime tijd be stonden er plannen om de menagerie van de Corneliastichting een betere huisvesting te geven. Gebrek aan geld plus het gegeven dat dergelijke voorzieningen niet in aanmerking komen voor subsidie, verhinderde echter het realiseren van deze huis vestingsplannen. De Lions brachten echter uitkomst. Toen deze serviceclub hoorde van het 'huisvestingsprobleem van de Corne- liadieren staken de leden de koppen bij elkaar om via een aantal acties geld hiervoor in te zamelen. Via een loterij tijdens de Oranjemarkt en een bijdrage uit de activiteitenpot, waar in de opbrengsten van de jaarlijkse houthak-actie, de Pinksterwandel- mars en de Stickeractie worden gestort werd een bedrag van f 2300,- voor dit doel opgehaald. „Bijna een promille van de totale kosten van het nieuwe gebouw aan dc E. SandstrÖm- weg" aldus de president van deze ser viceclub J. .1. Geleijnsc. Hokken Met dit bedrag kunnen de leerlin gen van dc timmerafdeling van de Scholengemeenschap Schouwen-Dui veland een groot aantal hokken en andere dierenonderkomens maken. Finishing- touch Deze gift van 2300 gulden werd door Geleijnsc die samen met zijn se cretaris J. C. Erbrink naar dc Corne- laistichting was gekomen, als cheque overhandigd aan de 84-jarige me vrouw A. Westenbruggen-Cruijf, één van de bewoners van afdeling Hoge Duin. Dat het overhandigen van deze cheque zich juist op deze afdeling af speelde was, zo bleek uit de woorden van algemeen directeur A. C. M. Schouw geen toeval. Zijns inziens wo nen op deze afdeling de grootste die renliefhebbers, zodoende. In dc nabije toekomst zullen alle bewoners van de Cornelia kunnen ge nieten van dit aardige gebaar van de Lions, want het is de bedoeling dat de aspirant timmerlieden van de scholengemeenschap Schouwen-Dui veland van dit bedrag een dusdanig aantal hokken en kooien maken dat hiermee een groot aantal afdelingen kan worden opgefleurd. Lions-voorzitter J. J. Geleijnsc overhandigt het. gela.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3