5 Eamstie in Rock trekt zo'n 300 enthousiaste bezoekers Derde editie van Renessedag ook dit jaar groot van opzet ULV-club Brouwershaven heeft eigen vliegveld DE ZIERIKZEESCHE COURANT Foto wedstrijd Zierikzeese Familiebeurs Man brandt zich bij uitroeien mierennest Saman b.v. MOSSEL KORREN Automobilist rijdt tegen ree (L Z1ERIKZEESCH E NIEUWSBODE Excursie Jubileum Op stap met Voetbal Oe Vereniging Stad en Lande is dit jaar naar D. F. van der Linde is gehuldigd voor diens ju- Deze week een dag op stap met een steenhou- De Zierikzeese ploeg is met de haven in zicht Kortrijk afgereisd voor de excursie. (Pag 2) bileum bij de Koninklijke Zeelandia. (Pag 3) wer uit Nieuwerkerk. (Pag. 5). gesneuveld tegen Boeimeer. (Pag 6). MAANDAG 9 MEI 1988 144ste jaargang Nr. 24333 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De vlieg die geklapt wil worden, doet het veiligst met op de klap zelf te gaan zitten. Lichtenberg Organisatie mede dankzij omzet en sponsoring uit de kosten BURGH-HAAMSTEDE - Dat een regionaal popfesti val ook zonder bekende bands veel publiek kan trekken heeft jeugdsoos Big S bewezen met haar Eamstie in Rock. Zo'n 300 jongeren togen naar de Beatrixweide te Burgh-Haamstede waar vijf bands een staaltje van hun kunnen gaven. Geen Time Bandits, zoals vorig jaar, maar wel formaties van niveau met een overdosis aan erva ring. Neusje van de zalm was de Oxx-band. Plezier onder de bezoekers van Eamstie in Rock. Nic-Jan Schrier, één van de organi satoren reageert na afloop tevreden over het vlekkeloos verlopen popcon cert in de open lucht. Niet alleen het weer zat de organisatie mee, ook het enthousiasme van het publiek dat overal vandaan leek te komen. In de middaguren kregen de jongeren roc kabilly van The Crocats en hardrock van Roulette voorgeschoteld. En hoe wel het publiek in de middaguren nog wat lauw reageerde, zou het 's avonds een feest worden. Een feest overigens, dat buiten de planning om tot ongeveer 01.15 uur zou duren. Want de hoofdact en onge twijfeld de trekker - de Oxx-band - wist niet van ophouden. Deze in Noorman-outfit getogen formatie is vergelijkbaar met de Amerikaanse ZZ-top. De hardrockband Sons of Ju- bal is wat tegen gevallen, zo luidt de reactie van Schrier, maar de vijfde band - The Wild Cats - daarentegen presteerde optimaal. Big S heeft dit weekeinde voor de zesde keer een groots opgezet pop festival gehouden, dat samen met Any Wave in Zierikzee het popgebeu- ren van de regio vormt. Voor het eerst in de geschiedenis is het bestuur van de jeugdsoos de straat opgegaan om bedrijven te interesseren voor spon soring. En met succes, want volgens Schrier hebben 66 bedrijven uit met name Burgh-Haamstede, Renesse en Zierikzee in de buidel getast voor het festival. Enerzijds om het initiatief van de Westerschouwse jongeren te steunen, om de reclame die zij voor de sponsoring terugkregen. De be drijven konden meedoen voor mini maal vijfentwintig gulden. De organisatie hoopte op 200 bezoe kers en dat zijn er dus 100 meer ge worden. Mede dankzij de goede om zet (er waren allerhande lekkernijen te koop en de tap stond open - red) is er aardig wat geld overgebleven. Dat komt in de pot van de soos, zodat er de komende periode weer activitei ten op poten gezet kunnen worden. Volgens Schrier is het de bedoeling ook volgend jaar weer een Eamstie in Rock te organiseren. Maar is de club dan goed bij kas, dan is het niet uitge sloten dat er weer een bekendere band op het podium komt. ..Waar vind je een tweede Oxx-band?". Op donderdag 12 mei a.s. (Hemelvaartsdag) zal het kantoor van de „Zierikzee- sche Nieuwsbode" gesloten zijn. Advertenties voor de editie van vrijdag 13 mei dienen uiterlijk woensdag 11 mei vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. DEN HAAG - Importeurs en dea lers van snelle auto's, zoals BMW, Mercedes en Porsche, verwachten dat door de sinds 1 mei geldende strin gente shëlhëiHscontrole op de Neder landse snelwegen de verkoop van hun produkten niet zal teruglopen. Des gevraagd laten zij weten dat auto's in de hogere prijsklasse niet alleen, en zelfs niet in de eerste plaats, worden gekocht omdat ze zo snel rijden. ZIERIKZEE - In het kader van de derde Zierikzeese Expo wordt door de organisatie een foto-wedstrijd uitgeschreven. Thema is Zierikzee-Monumen- tenstad. Tot donderdag 12 mei is een ieder vrij (maximaal drie) foto's in te leveren bij Fo to Bob Noomen te Zierikzee. Het formaaat van de foto's mag minimaal 13 bij 18 centi meter zijn en maximaal 20 bij 25 centimeter (beide in kleur). Burgemeester mr J. J. P. M. As- selbergs verricht donderdag 19 mei om 20.00 uur de prijsuitrei king op het Expo-terrein. Hij heeft tevens zitting in de jury, naast E. van Noort (Fuji Neder land bv), D. L. van 't Leven (drukkerij Lakenman en Ocht- man), B. Noomen (fotograaf), H. van Urk en L. Kaashoek (beiden organisatie expo). De ingezonden foto's blijven eigendom van de deelnemers al kunnen ze wel gebruikt wor den voor een kleine expositie tijdens de beurs. De winnaars worden gepubliceerd in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode van 24 mei. In het prijzenpakket on- demeer een camera en een ra dio-cassetterecorder. RENESSE - De derde editie van de Renessedag, die za terdag 14 mei in het dorp wordt gehouden, is evenals vo rig jaar groots van opzet. Behalve een rommelmarkt zijn er veel activiteiten waaraan het publiek kan deelnemen. In totaal zijn er 37 activiteiten, die zowel in de 29 kramen als daarbuiten plaatsvinden. Zo is het kerkgebouw inge schakeld en is er ook een podiumwagen. In de muziek tent is een Rad van avontuur te vinden. RENESSE - G. W. uit Rotterdam werd het slachtoffer van zijn eigen drastische methode om mieren uit te roeien. Hij moest vanaf een camping in Renesse met brandwonden wor den overgebracht naar het Zuiderzie kenhuis te Rotterdam. Tijdens zijn verblijf op de camping nam G. W. zaterdagmorgen de bestrij ding van mieren ter hand. Hij deed dat door het nest met benzine in brand te steken. Daarbij vatte ook de benzine-jerrycan en zijn kleding vlam. De brandweer van Wester- schouwen hoefde niet meer actie te komen. Toen zij ter plaatse kwam hadden omstanders het brandje reeds geblust. Bijzonder aan deze dag is vooral het gegeven dat hier sprake is van een typisch dorpsgebeuren. De kerk werkt nauw samen met het vereni gingsleven. Op de dag zelf zijn zo'n 80 vrijwilligers in de weer om alles in goede banen te leiden. Vorig jaar re sulteerde de inzet in een netto-op brengst van meer dan 24.000 gulden. Het bedrag is verdeeld onder de deel nemende organisaties. Muziekvereniging Luctor et Emer- go besteedde het geld grotendeels aan de aanschaf van vijf trommels en een euphonium. De sportvereniging Re- riesse stak haar deel voornamelijk in de verbouwing van de kantine-keu- ken. De kerk tenslotte liet de pasto rie renoveren en kon dat met haar deel bekostigen. Resultaat Voor dit jaar wordt door het organi serende comité onder leiding van Jaap Kraayenbrink weer een gunstig resultaat verwacht. Het is in deze pe riode namelijk erg druk in de West hoek. Vorig jaar trok de Renessedag volgens de organisatie zo'n 10.000 be zoekers. Alleen slecht weer kan dit jaar roet in het eten gooien. Een evenement als de Renessedag laat zich niet in één weekje organise ren. Al in november van het vorige jaar zijn de voorbereidingen begon nen. Het comité kwam acht keer bij een. Maar het resultaat is er naar. Een van de grote publiekstrekkers wordt ongetwijfeld de grote rommel markt. Die bracht vorig jaar alleen al zo'n tien mille op. Al het gehele jaar worden spulletjes verzameld, die zaterdag te koop aangeboden Advertentie Zierikzee constructeurs/installateurs Tel. 01110-12647 Julianastraat 40. 4301 NC worden. Hiervoor zijn twee speciale ophaalacties gehouden, waarbij vier vrachtwagens en twintig medewer kers betrokken waren. Het publiek heeft deze dag ruime keus in de activiteiten. Met kan zich vermaken met diverse spelletjes, maar er is in de 29 kramen ook van al les te koop. Er is een viskraam, een wafelbakker, een rijdende barbecue wagen en er worden Vietnamese loempia's verkocht. Organisaties zo als het Rode Kruis, Dorkas, de die renbescherming en Amnesty Interna tional zijn met een eigen stand aanwezig en natuurlijk mag de pro motiebus van de gezamenlijke VVV's niet ontbreken. In het kerkgebouw is een tentoon stelling ingericht van stenen en mine ralen, die het eigendom zijn van W. Kristelijn uit Renesse. Zijn broer, J. Kristelijn uit Haamstede, exposeert er zijn geborduurde schilderijen. Neeltje Bevelander uit Noordwelle brengt haar oude ansichten mee en voor één gulden kan de toren van de kerk beklommen geworden. In de muziektent is een Rad van avontuur en de Renesser middenstand heeft dit gesteund met prijzen. Centraal De podiumwagen staat centraal in het geheel. Vanaf deze wagen worden mededelingen gedaan en vinden er activiteiten plaats. Een modeshow, die vorig jaar veel bekijks trok, zit er dit jaar niet in. In plaats hiervan treedt Jerry Rijstenbil op met zijn band. P. van de Aart vertoont een film over Koninginnedagen in het verleden. Ook is er een playback- show. De karate-demonstratie gaat om onbekende reden niet door. Begin dit jaar is er een verloting start. Op dit moment zijn er zo'n 5000 loten verkocht. Tijdens de Renesse dag reikt kandidaat-notaris* mr R. Rutgers de prijzen uit. Dat gebeurt om 16.00 uur. De bekendmaking van de totaalopbrengst is 's avonds om 20.00 uur in de kantine. De deelne mende verenigingen en de kerk heb ben al een doel; de kerk wil een ge luidsinstallatie voor de kerk in Renesse én Noordwelle, Luctor et Emergo wil geld storten in het uniform- en instrumentenfonds en de sv Renesse wil de kantinebar gaan veranderen. SCHARENDIJKE - De waarschu wingsborden die waarschuwen voor overstekend wild blijken vooral in deze voorjaarsmaanden niet voor niets op de Brouwersdani te staan. Bij de politie komen de laatste we ken regelmatig meldingen binnen van automobilisten die overstekende reeën aanrijden. In de nacht van za- terda op zondag overkwam dat P. L. uit Brouwershaven. Zijn auto werd beschadigd en de overstekende ree overleefde ook deze keer de aanrij ding niet. ge- Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BROUWERSHAVEN - De ULV-club Brouwershaven heeft eindelijk een eigen veld in gebruik. Aan de Zuidernieuwlandweg te Brouwershaven was het zater dagmiddag behoorlijk druk. Velen kwamen voor de door de club aangekondig de vliegshow. Maar de straffe wind gooide voor een deel roet in het eten. Uitge rekend het overvliegen en landen van drie Ultra Lichte Vliegtuigjes (ULV's) kon niet doorgaan. Burgemeester C. SlaDOekoorn was de eerste die het luchtruim koos. In de helikopter van Prince werd de eerste burger naar het ULV-terrein gevlogen, waar hij door de organisatie werd ontvan gen. De wind mocht dan het pro gramma enigszins in de war ge stuurd hebben, de feestvreugde onder de leden van de club was er niet minder om. Want in feite symboliseert het af lassen van de ULV-vlucht de moeizame totstandkoming van het terrein. De club is al enkele ja ren bezig om het veld te krijgen, zoals dat er nu is. Dit tot bezorgd heid van enkele omwonenden en de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF). zo ook de Stichting Natuur en Milieu. Met name deze laatste organisatie maakt zich ernstig zorgen over de gevolgen voor de omgeving. Ganzen zouden erg ge voelig zijn voor het snorrende ge luid van de ULV's. Ganzen De directe omgeving van het ter rein en de wijdere omgeving wordt in het winterhalfjaar be zocht door tienduizenden ganzen. In de Grcvelingen komen grote concentraties watervogels voor, die van grote internationale bete kenis zijn volgens de ZMF. ULV's verstoren - zo liet de ZMF weten - fouragerende of rustende vogels. Een ervaringsgegeven waaraan geen deskundige te pas hoeft te komen. Maar de Rijksluchtvaartdienst heeft de club een ontheffing ver leend. Een poging van de bezwaar den om tot schorsing van de vrij stelling over te gaan werd door de Raad van State afgewezen, zodat afgelopen zaterdag toch begonnen kon worden. De belangstellenden moesten wel een straffe wind trot seren, die in het open veld ruim baan heeft. Nu nog moest de club het stellen met een caravan en een profesori- sche kraam. Maarhet ligt in de be doeling om een eigen onderkomen te gaan realiseren. De ontheffing door de Rijksluchtvaartdienst geldt voor één jaar. Er deed zich overigens nog een problócmpje voor tijdens de officiële opening. Een dubbeldekker vanuit Midden- Zeeland, die samen met drie sportvliegtuigjes zou overvliegen, moest in verband met motorische problemen een noodlanding ma ken op het ULV-veld. Het vlieg tuigje is defect weggesleept naar de loods van Van Ast te Brouwers haven. WAÏ DÊ gltr wÈÊmÊÊÈ Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Bewolkt Een lagedrukinvloed blijft aanhou den en het blijft aan de bewolkte kant met kans op een bui. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. kracht 3. Minimumtemperatuur ko mende nacht 13 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 13 mei: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: noordoost 5 Donderdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 11 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: noordoost 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 607r Min.temp.: 12 graden Middagtemp.: 16 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 mei Zon op 05.54, onder 21.20 Maan op 03.54, onder 14.23 Nieuwe Maan: 15 mei (00.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een hogedrukgebied bo ven Scandinavië breidt zich lang zaam uit naar onze omgeving, maar morgen is nog steeds een groot deel van een lagedrukgebied boven Noord-Frankrijk van belang. Dit be tekent dat er eerst nog vrij veel be wolking is. die in de loop van de dag wat minder wordt. Er is dan ook af en toe zon mogelijk. Omdat de lucht nog steeds onsta biel van opbouw is. kan er vooral in het zuiden een enkele bui ontstaan. De temperatuur daalt de komende nacht tot omstreeks 12 graden. De middagtemperatuur loopt morgen uiteen van ongveer 16 graden op de Wadden tot 20 graden in Zuid- Limburg. De wind is matig, rond kracht 3, en waait in hoofdzaak uit noordoostelijke richting. HEERLEN - Zowel de Industrie bond FNV als de Unie BLHP. waar bij de overgrote meerderheid van de werknemers dan DSM-Limburg zijn aangesloten, hebben allerminst en thousiast gereageerd op het voorne men van de raad van bestuur van DSM om personeelsleden voordelig obligaties te laten kopen. Die moge lijkheid wil de raad van bestuur scheppen wanneer DSM naar de beurs gaat en geprivatiseerd wordt. Ook wil DSM bemiddelen als perso neelsleden aandelen willen kopen te gen de gewone koers.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1