ViJS dagen naar Parijs Josephine van Gasteren in het toneelstuk „Mijn zuster en ik" Muziekagenda Zeeuwse organisaties willen nieuwe aanpak van de adoptie-nazorg Auto in brand 4 Vrijdag 8 januari in Concertsaal Zierikzee ZIERIKZEE - Josephine van Gasteren speelt dit thea terseizoen in het toneelstuk „Mijn zuster en ik". De ze ventigjarige actrice viert hiermee haar vijftigjarig to neeljubileum. Jos Brink schreef dit jubileumstuk voor de veelzijdige actrice. Onder regie van Eddy Habbema speelt Josephine een dubbelrol waarbij ze de verschillen de karakters van twee zusters vertolkt. „Dit is één van mijn mooiste rollen uit mijn carrière. Ik kan hier mijn hele levenservaring in kwijt", aldus de actrice. Vrijdag 8 januari om 20.00 uur speelt het blijspel in de Concertzaal te Zierikzee. De makers en uitvoerders van Mijn zuster en ik. Josephine van Gasteren heeft zich noo.it blind gestaard op haar carrière. „Voor mij is het leven meer dan to neel. De mensen, dieren en buiten landse culturen boeien me in hoge mate. Ik ben altijd op zoek naar inte ressante dingen. Op mijn buitenland se reizen koos ik altijd voor het avon tuur. Dat heb ik van mijn moeder. Zij kon prachtige verhalen vertellen over haar buitenlandse reizen. Mijn vader interesseerde zich meer voor de cul tuur. Ik heb van beide ouders wat mee gekregen. Wanneer ik in de bloedhete zon door de woestijn loop, op zoek naar een pas ontdekte schat uit de oudheid, beleef ik de geluk kigste momenten. Door mijn verre reizen naar Mexico, Rusland, Egypte en andere landen, heb ik mijn visie verder verbreed. Ik laat me niet zo makkelijk in een hokje stoppen. Ik 1 weet door mijn levenservaring dat je alles niet zo zwart/wit moet zien. Vooroordelen komen altijd door on begrip en onkunde. Met reizen leer je verschillende invalshoeken kennen. Je moet er natuurlijk wel voor open staan". Josephine van Gasteren groeide op in' de toneelwereld. Als dochter van de acteur Louis van Gasteren en de zangeres Elise Ménagé Challa was ze al snel geboeid door het toneel. Als zeventienjarige wandelde ze de to neelschool binnen. „Daar werd ik na een jaar al geschorst omdat ik een rol in een film had aanvaard. Dat was in die tijd een taboe voor een toneelstu dente". Tot 1942 speelde ze in verschil lende toneelgezelschappen. Daarna koos ze vijf jaar voor het buitenland. „Ik maakte reisverslagen en ik schreef artikelen voor kranten en tijdschriften. In die periode ontdekte ik mijn voorliefde voor reizen. Dat heb ik altijd behouden. Twee jaar na de oorlog pakte ik mijn toneelcarriè re weer op". „Na mijn huwelijk met Fons Rade makers, werd ik verliefd op een En- gelsman? Gordon Fillery. Hij had een sterke persoonlijkheid en hij regelde alles voor me. Ik was altijd gewend om mijn eigen leven te regelen maar de liefde had me totaal aan hem over geleverd. Ik kreeg in die tijd een aan bieding voor een rol in een Holly- wood-produktie. Paul Muni vroeg me voor een hoofdrol in „Bertha van Tenzij anders vermeld beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 15 januari: Concertzaal Zierikzee Theodora Geraets (viool) en Carlos Moerdijk (piano). 23 januari: Dorpshuis Renesse Donateursuitvoering Luctor et Emergo m.m.v. Op Drift (19.30 uur). 30 januari: 1. Lutherse kerk, Zierikzee Ars Musica-concert Eric Koevoets, viool en Mhrco Bons, orgel. 2. Dorpshuis Renesse Openbare uitvoering Luctor et Emergo m.m.v. Op Drift (19.30 uur). 5 februari: Concertzaal Zierikzee Het Guarneri Trio - Daniëlle Dechenne (piano), Eeva Kos- kine (viool) en Jean Decroos (cello). 27 februari: Willibrorduskerk, Zierikzee' Requiem van Fauré (Strijkersensemble en Madrigaal koor van de Zeeuwse Muziekschool - Willy Feytel-Bout, sopraan en Pieter Wondergem, bas) Ars Musica-concert. 11 maart: Christelijke Gereformeerde kerk, Zierikzee Zangavond Woord en Daad m.m.v. Nunspeets mannen koor Salvatori (19.30 uur). 25 maart: Ned. Herv. kerk, Renesse. The Crucifiction (De kruisiging) Gereformeerd Kerkkoor Zierikzee. 26 maart: Lutherse kerk, Zierikzee Ars Musica-concert 'Een avond met Franse muziek'. El lengard Jense en Rosemarie Mastero, piano en Froukje Wiebenga, dwarsfluit. 29 maart: Ned. Herv. Exoduskerk. Sommelsdijk. The Crucifiction (De kruisiging) Gereformeerd Kerkkoor Zierikzee. 16 april: Lutherse kerk, Zierikzee Ars Musica-concert, Zoetermeers Kamerkoor m.m.v. Ke- nichi Iwahashi en Sjoerd Nauta, gitaar. 22 april: Concertzaal Zierikzee Rian de Waal (piano). 23 april: Concertreis Ars Musica. Voor correspondentie over deze rubriek en/of eventuele aanvullingen: M. van der Veer, 01110-14585. Suttner". Ik zei „nee" omdat Gorden en ik gingen trouwen. We verhuisden naar zijn boerderij in Afrika. De na tuur, de dieren en de mensen waren me daar heel lief. Ik voelde me daar echter ook heel eenzaam. Mijn man was groot-industrieel en reisde de he le wereld over. Daarnaast was ik het niet eens met de mentaliteit van de blanken ten opzichte van de zwarte bevolking. Er ontstond een verwijde ring tussen mij en mijn man. Na tien jaar koos ik voor een scheiding en reisde terug naar Nederland. Ik be gon weer met toneel en speelde bij verschillende toneelgezelschappen. Ik reisde in die periode ook nog naar Griekenland en raakte zo gefasci neerd door de Griekse toneeltragedie dat ik met behulp van het ministerie ook andere Nederlandse acteurs ken nis liet maken met dit deel van Grie kenland. Ik werkte daarom ook nog mee aan een Teleac-serie „2500 ja^r Griekse Tragedie". Josephine van Gasteren heeft in haar carrière verschillende toneelon derscheidingen in de wacht gesleept. Tien jaar geleden werd zij ook nog be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De laatste jaren werkte ze in de vrije produktie. Naast acteren, legde ze zich ook toe op het regisseren. Ze maakte in '84/'85 haar regiedebuut met „Ge kortwiekt". Niet lang daarna kreeg ze een van de moeilijkste maanden uit haar leven te verwerken. „Tijdens een routine-oqderzoek, werd bij mij borstkanker optdekt. De onzekere periode die toerf volgd£_.heeft diepe indruk op me gemaakt. Jé gaat door een hel. Al ben je nog zo sterk, zo'n ziekte sloopt je geestelijke krachten. Mijn positieve instelling en de goede zorgen van artsen, familieleden en vrienden hebben me er bovenop ge holpen. Gelukkig kjregen ze de „sluipmoordenaar" met een operatie en bestraling onder de knie. Ik hoef de geen borst te missen. Vorig jaar kon ik eindelijk weer de bühne op met het toneelstuk „Mijn Mekka". Het was de bekroning van mijn over winning op mijn ziekte. In die tijd kwam Jos Brink bij me voor het idee van het jubileumstuk „Mijn zuster en ik". Hij wilde al eerder voor me schrij ven. Dit leek hem het juiste moment. Ik was meteen heel enthousiast over zijn idee. Jos heeft zich de laatste ja ren ontwikkeld tot een uitstekende toneelschrijver. Hij voegt aan zware onderwerpen een cynische humor toe. Hij begon heel voorzichtig met „Bes sen" en de „De Nieuwe dood". Stuk ken voor twee personen. Zeg maar een gitaar met pianobegeleiding. „Mij zusteren ik" valt al onder de ca tegorie kamermuziek. Regisseur Ed dy Habbema (broer van Cox Habbe ma - red.) heeft heel goed aangevoeld waar de juiste balans ligt tussen ernst en de humor. Wij als acteurs moeten op het scherpst van de snede spelen. In samenwerking met Sacco van der Made, Rob Fruithof, Marijke Veugelers en Ellen Röhrman gaat dat heel plezierig". Misverstanden Sacco van der made (69) speelt de echtgenoot van een Hollandse vrouw. Die Hollandse vrouw (Josephine) heeft een zuster (Josephine) die kort na de oorlog uit haar leven verdwe nen is. De kinderen van de Hollandse vrouw weten niet precies waarom er nooit over die tante wordt gesproken. Na veertig jaar komt die zus opeens terug. Ze heeft daarvoor veertig jaar over de wereld gezworven. De begra fenis van haar vader brengt haar te rug bij haar zuster in Nederland. De terugkeer van de zuster roept vele vragen op. Waarom heeft opa na de oorlog verhinderd dat de zus niet in huis kon blijven? Langzaam maar ze ker worden er tipjes van de sluier op gelicht. De confrontatie van de twee zusjes wordt uitgespeeld over de hoofden van de overige gezinsleden. Sacco is de mopperende echtgenoot die zijn tijd doodt met het maken van slagzinnen. Hij zorgt voor de komi sche noot in het stuk. De Hollandse vrouw heeft twee kinderen die het ge heimzinnige verleden zeer interes sant vinden. Marijke Veugelers (35) speelt de dochter en Rob Fruithof (35) is de zoon. De bemoeizuchtige buurvrouw wordt neergezet door Ellen Röhrman (39). Josephine: „Voor deze dubbelrol kan ik putten uit mijn eigen levenser varing. Zowel de reizende zuster als de thuisgebleven zuster, heeft over eenkomsten met mijn eigen leven. Wat dat betreft heeft Jos Brink dit stuk op mijn lijf geschreven. Ik vind het ook heel knap zoals hij de span ning erin houdt. Je voelt de emoties van de familieleden. Het is op zo'n moment ook heel natuurlijk dat ie dereen zijn emoties probeert te ver- drukken met cynische humor. Er ont staan natuurlijk misverstanden door de dubbelrol. Dat levert de nodige ko mische situaties op. Ik ben Jos enorm dankbaar dat hij dit jubileumstuk heft gemaakt. Ik ga de komende maanden dan ook met plezier door het land". SCHARENDIJKE - Terwijl hij over de dammenweg nabij Scharcn- dijke reed, ontstond door onbekende oorzaak brand onder de motorkap van de personenauto van D. W. B. uit Serooskcrke. De motor brandde ge heel uit. De onverwachte gebeurtenis vond maandag 4 januari plaats om onge veer 18.00 uur. D. W. B. werd tijdens het rijden gealarmeerd door rookont wikkeling vanonder de motorkap. Met de hulp van een passerende auto mobilist die een poederblusser in zijn auto had werd de brand geblust. De brandweer van Middenschouwen kwam ook ter plaatse. Woensdag 6 januari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur BBHH, informatieve serie over buitenshuis werkende vrouwen in Nederland. Deel 4. 15.30 uur Seabert, tekenfilmserie. 15.45 uur De Grote Meneer Kaktus Show met Peter Jan Rens, 16.15 uur Crossbow, jeugdserie. Afl.: de bergpas. 16.40 uur Dynasty, Amerikaanse se rie. Afl.: Angst. 17.30 uur Journaal 17.46 uur De Heilige Koe, automaga zine. 18.08 uur .Club Veronica, jongeren programma. 18.30 uur Cursus Klussen in huis, afl. 12. 19.00 uur Pompy de Robodoll, anima tiefilm. 19.05 uur Countdown, popgrogram- ma gepresenteerd door Simone Wal raven. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur S.N.V. 20.33 uur Moonlighting, Amerikaan se serie. 21.27 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. 22.05 uur Parallax, gedramatiseerde serie over paranormale zaken. 22.55 uur Veronica Sport. 23.20 uur The Hitchhiker, Ameri kaanse serie. 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 17.40 uur Dag dokter, les 3^ 18.15 uur Nieuws voor' doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Uitzending van de Pacifisti sche Socialistische Partij (PSP). 19.22 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 20.00 uur Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evenementen op het ge bied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme. 20.20 uur Avondvoorstelling: Geen gevoel meer over, dramatisering van de gelijknamige roman van Elisabeth Bo wen. 22.05 uur Studio Sport. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Paul Bowles - Tanger - Ma rokko, documentaire over deze in Ma rokko wonende en werkende Ameri kaanse schrijver en componist. 23.40 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 15.00 uur Nils Holgersson, 52-delige Duitse tekenfilmserie, afl. 52'. 15.25 uur De avonturen van Teddy Ruxpin, 26-delige Britse tekenfilm serie, afl. 13. 15.45 uur Verhalen en legenden, 9- delige Amerikaanse serie naar een idee van Shelley Duvall. 17.55 u«i Nieuws. 18.00 uiuTik Tak, kinderserie, herh. 18.05 u«j Mareka en haar yaya, 12- delige Australische jeugdserie, afl. 12, slot. 18.35 uui Kilimanjaro, nieuwspro gramma yior tieners met reportages, portretteren gasten in de studio. 19.00 uur Uitzending door derden: Programma van de Katholieke Tblevisie- Radio Omroep. 19.40 uur ^aardenkoersen, medede lingen en pogramma-overzicht. 19.45 uur Neuws. 20.10 uur iurtoisie, Hilaire Sfeer- maeckers, ;aarsenfabrikant, geeft lessen in hofelijkheid. 20.15 uur Flarck, muzikaal program ma rond ce Nederlandse groep Flairck. 21.05 uur Kraan t, culinaire serie. 22.05 uur Veryant, kunstmagazine. 22.55 Nieuw, aansl. Coda: Bij Schrafft, van Y. H. Auden, in een ver taling van Petjr Versteegen. BRT 2 19.00 uur Zonei en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Intenjezzo. 19.25 uur OshinJapanse kinderserie. 19.40 uur Medecblingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuw 20.10 uur Kwiiam, videospelletje met Marleen Goflts. 20.15 uur De «nbekende van de Noord-Express, Amerikaanse speel film uit 1951 vanAlfred Hitchcock. Donderdag "januari Nedèrland 1 9.30 en 13.00 uur^ieuws voor doven en slechthorende^ i, vrouwen-maga- 10.15 uur Vrouw a zine. 10.*55 uur Televisi? ziekprogramma deren. 11.10 uur De Nije Fruitmand, mu- geestelijke lie- :oalle, afl. 1. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 1 16.00 uur Daktari, Amerikaanse se rie. 16.50 uur Kinderkr^t. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Tijdsein-Butenland, actua liteitenrubriek. 18.15 uur Islam and the sciences, Britse documentaire Ver de invloe den van 's werelds twelde godsdienst op de wetenschap. 18.30 uur Gute Reise, Iuits voor be ginners, les 1. 19.00 uur Nathalie, tekenfilmserie. 19.24 uur Kerkgeschiedenis. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Ver afgelegen eilanden, Nieuwzeelandse naturfilnl 21.35 uur Het hart op de t<pg. Henk Binnendijk praat met mtnsm op straat over God. 22.05 uur Tijdsein, actualit»it«nma- gazine. 22.35 uur Vrije gevangenen, serie pro gramma's over mensen die om Ln ge loofsovertuiging gevangen zitten 22.40 uur Ars Musica. Serenade voor strijkorkest, opus 22, van Dvorak. Uitgevoerd door het strijkensemble La Primavera o.l.v. Maurice Brous- sard. 23.15 uur Journaal 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.45 uur Paspoort voor Turken 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Klassewerk, scholieren- kwis gepresenteerd door Hans van Willigenburg. 20.00 uur Wat een tijd, spelprogram- ma gepresenteerd door Ted de Braak. 21.00 uur 100 Jaar dokteren, serie over feiten en ontwikkelingen binnen gynaecologie en verloskunde. 21.50 uur Hoofdpersoon. Aad van den Heuvel volgt een hoofdpersoon uit de actualiteit. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie, herh. 18.05 uur Plons. 18.10 uur Fame, Amerikaanse serie met Debbie Allen, Lee Curreri, Eric Grimpel e.a. Afl. 26 19.00 uur Europese volkscultuur. Afl. 1. 19.15 uur Uitzending door derden: Programma van STISO. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Hoger-lager, twee kandida- tenduo's bekampen elkaar met speel kaarten en enquêtevragen in twee a drie voorrondes. 21.05 uur Panorama. 21.55 uur Chateauvallon, 26-delige serie van Paul Planchon en Serge Friedman over de lotgevallen van de familie Berg. 22.50 uur Nieuws. Aansl. Coda: Sona te in D gr.t., van D. Scarlatti, uitge voerd door Mare Matthijs, piano. BRT 2 18.45 uur Loon naar werken, afl. 1.. 19.15 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur The wild duck, Australi sche tv-film uit 1983 van Henri Saf- ran naar een verhaal van Henrik Ib sen. 21.45 uur Het scheppen van een koe, Nederlandse animatiefilm. 21.55 uur Labyrint. De wintertrek. Sfeerbeeld uit Benidorm waar talrij ke gepensioneerden de winter door brengen. Herh. MIDDELBURG - Vier organisaties in Zeeland die zich bezighouden met de adoptie van kinderen en de nazorg daarvan hebben een nieuw idee ontwik keld om adoptie uit de mythesfeer te halen. Volgens A. Roose, voorzitter van de werkgroep Adoptienazorg Zeeland, zijn er sinds 1956 na invoering van de Adoptiewet ruim 34.000 kinderen in Nederland geadopteerd. Ruim 95 procent daarvan is uit het buitenland afkomstig. Roose zei dat tijdens een persconfe rentie in Middelburg. Bij veel van die geadopteerde kin deren ontstaan in de puberteit pro blemen in het gezin, omdat ze toch willen weten wie hun natuurlijke ou ders zijn. Dat geeft vaak wrijving tussen de adoptie-ouders en het kind zelf. Ook blijken veel Nederlandse afstandmoeders, dus vrouwen die hun kind destijds hebben afgestaan voor adoptie, op latere leeftijd grote problemen te krijgen met deze beslis sing. Ze voelen zich na de afstand door hulpverleners en andere instan ties in de steek gelaten en hebben te kampen met grote schuldgevoelens. De werkgroep Adoptie-nazorg heeft nu bij wijze van experiment aan de hand van voorbeelden uit de prak tijk een modelspel samengesteld piet als titel „Als ik in de spiegel kijk zie ik vragen", dat op 11 januari in de Middelburgse schouwburg in premiè re gaat. De werkgroep hoopt hiermee bij ouders en belanghebbenden de on juiste en twijfelachtige ideeën rond adoptie te kunnen verminderen. Men wil adoptie-ouders via dit spel ervan proberen te doordringen dat open- leid over de afkomst van het kind in én vroeg stadium bijna altijd leidt tt een evenwichtiger opgroeien van ht» geadopteerde kind. Ondersteund Hè; initiatief van de Zeeuwse werkroep, waarin vertegenwoor digd Yjn: de Raad voor de Kinderbe scherming, de Vereniging van Wereld- kindern, het RIAGG en FIOM in Zeelan^ wordt financieel onder steund oor organisaties als het Ko ningin ^lianafonds, het Nationaal Fonds Gestelijke Volksgezondheid, het Comié Kinderpostzegels en de Vereniginfvan Wereldkinderen. AMSTERDAM - De 41-jarige S.. die oudejaarsavnd in Amsterdam werd aangehoudei in verband met de moord op deiO-jarige Abdel Ahad- douch, heeft bkend dat hij het jonge tje heeft gewrgd en gestoken. 10 „Gezien?" vroeg Els opeens kort en bits. „Oranje boven", antwoordde Han nes zonder enige gekwetstheid. „Ik ben vurig Oranjeman in mijn hart". „Wees dan wat mij betreft maar re publikein", vinnigde Els. Carla keek verwonderd naar 't tweetal. Wat was dat nou? Els, altijd zo goedgehumeurd en vlot, al meteen aan het kibbelen met een onbekend jongmens? Was de Delftenaar te vrij postig geweest? Ze keek hem onder zoekend aan. Nee, hij leek toch niet zo'n érge kwast. Hij had een paar leu ke blauwe ogen, een eerlijk breed ge zicht, hield van een lolletje, dat kon je zo zien, maar Els toch ook „Bent u nou boos, omdat ik gezegd heb: oranje boven?" vroeg Hannes trouwhartig. „Geen gekheid hoor, ik ben dól op rood haar. En het staat u prima. Dat groen kleurt er mooi bij „Ik ben geen mannequin," snauw de Els terug. „Gelukkig niet," constateerde Han nes, „een mannequin daar praat je niet tegen, daar kijk je alleen maar naar. Hebben ze u vroeger op school ook uitgescholden voor rooie?" Zijn gruwelijke openhartigheid bracht Els in een dilemma. Zc wilde hem opnieuw afsnauwen, keek hem nog eens aan, en glimlachte toen. En toen zag Carla duidelijk, dat Hannes Averkamp bloosde. Om de glimlach Oorspronkelijk feuilleton door TOMLODEWIJK van Els. En Els zag het ook. En bloos de. En Carla vermaakte zich onein dig. Een romance en ze waren nog niet eens in Dordt! Het ijs was gebroken. Natuurlijk hadden ze Els vroeger uitgescholden voor rooie. En Hannes had vroeger op school 'n „meisje" gehad met rood haar; ze was acht en hij negen, en ze scholden haar uit voor „rooie", en hij had voor haar gevochten „Ridder zonder vrees of blaam", stelde Els droog vast. „Ben je nog op die leeftijd. Later ga je met je tijd mee en verander je van een geharnast ridder in een gepant serde en geblindeerde vechtwagen", sprak Hannes diepzinnig. Els lachte luidop. „Daar zie je ook net naar uit", zei ze, „zo echt gepant serd en geblindeerd. Die ijzerwaren zitten zeker in je koffer?" Ze tuto yeerden elkaar al^ vanzelf. De trein daverde door dc vlakke velden, bonkte over de Moerdijk- brug. Een man in grijs uniform stond in de deuropening, vroeg de passen. Nu kreeg je, vond Els. pas het idee dat het echt begon te worden. Daarna kwam een meneer in burger de devie- zenboekjes controleren. Carla had natuurlijk vergeten het hare in te vul len en deed het nu haastig en onhan dig, onder de deskundige aanwijzin gen van Hannes Averkamp. Het jonge bruidje staarde vertrouwend en ge lukkig naar haar jeugdige echtge noot, die rustig el zakelijk de douane-formaliteiten afhandelde. Carla keek er verteded naar. Zou ze dat blind vertrouwen, \ie veilige ge rustheid. heel haar levn houden? Voor ze het wisten sqoof de trein langs het kilometer-lang perron van Roosendaal en hingen zeillemaal uit de brede ramen om voo het laatst Hollandse koffie te driru?n uit pa pieren bekertjes. Do Holmdse loco motief snelde voorbij, ai een van zijn ketenen bevrijd moster. Een schok ging door do trein.de Belgi sche machine stond voor. even la- tor passeerden ze het groezligc sta tion Essen en waren ze in Bcgië. Een brigadier van de Rijkswach in don kerblauw, een wonderlijke kpi met een geweldige vetklep op de bozendo kop, kwam de coupé binnen e vroeg in gemoedelijk Vlaams om deoapie- ren, maakte een goedig grap? met Els en knipoogde naar het baidje. Dan kwam er een heer in khaH, die in twee talen informeerde of e nog iets aan te geven was. „Allemaal Hollanders''" Ze waren allemaal Hollanders. „Alléc zun- ne daar ging hij weer. „Geweldig vlot die lui", zei 0s die wel een beetje tegen het doujnon- derzoek had opgezien en in gedich:en haar keurige koffer reeds doo naar contrabande graaiende hander over hoop zag gehaald. (i^rdt verolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4