\A/eCt -Ct- jL&J&eJt. Schoonmaak van Krammersluizen 7 CITROËN AUTO LOUIS GOEDBLOED, KORTE NOBELSTRAAT 39, ZIERIKZEE. TEL. 01110-14951. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 28 april 1988 Nr. 24327 De Citroën AX is tijdelijk f LOOQ- extra zuinig. OOSTERLAND Opbrengst collecte De collecte ten bate van het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten heeft in Oosterland 715,35 opge bracht. Gevers en collectanten wordt namens de organisatie dank gezegd. BRUINISSE NCVB-vergadering In de gehouden vergadering van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Bruinisse hield A. Verschoor een lezing over de mogelijkheden en onmogelijkheden van de kerk in de Duitse Democratische Republiek, Oost-Duitsland. De avond werd ge opend door presidente L. Roukema met gebed en lezen van Galaten 5 en 6. Aan de hand van dit Bijbelgedeelte hield ze een meditatie „Geloofsgeno ten", duidelijk bedoeld als voorzet naar de latere lezing. Na notulen en enkele huishoudelijke zaken kreeg Verschoor het woord. Hij behandelde het onderwerp Gemeente-contacten in de kerk in de DDR. Volgens de grondwet van de DDR mag een ieder zijn eigen geloof belijden en vroeger werd de kerk ook gesteund door de staat, maar als men tegenwoordig openlijk z'n christen-zijn £>elijdt word je maatschappelijk weggescho ven. In tegenstelling tot de staat pro beert de kerk juist eigenwaarde te be vorderen. De kerkelijke gemeenten in de DDR zijn erg klein en bestaan voornamelijk uit oudere mensen en slechts enkele jongeren. In ons land zijn zo'n kleine 300 kerkgemeenten die contacten onderhouden met ge meenten in de DDR. Ze brengen drie keer per jaar een bezoek aan deze ge meenten ter ondersteuning en om zo over geestelijke zaken te kunnen spreken. Ook worden ze financieel ondersteund vanuit Nederland. De lezing van Verschoor werd on dersteund met een dia-serie over het land. De avond werd op de gebruike lijke wijze afgesloten. Overleden In de leeftijd van 80 jaar is overle den de heer M. C. Bolier uit Bruinis se. Marinus Cornells Bolier was dia ken van de Oud Gereformeerde Ge meente en had een raadsperiode zit ting in de gemeenteraad van Bruinis se voor de SGP waarvan het laatste jaar op persoonlijke titel. Hij is ma chinist bij de RTM geweest, later kraanmachinist op de grootste kraan van ons land waarmee hij o.a. de pier in Hoek van Holland legde. Muggen Op de Grevelingendam maar aan gevoerd met de noord-oosten wind ook in Bruinisse zelf is sprake van een ware muggenplaag. Het is een apart soort mug. iets groter dan de gangbare slaapkamerplaag. Fietsers op de Grevelingendam komen soms in moeilijkheden door de wolken muggen waar ze door moeten en auto's moeten soms stoppen vanwege het slechte zicht. Volgens insiders komt het voor Oostduiveland nieuwe type insect door de verzoeting van het Zoommeer waardoor andere in secten verschijnen dan bij zout water terwijl ook de zachte winter daarin parten speelt. Overigens hebben mensen ook op andere plaatsen last gehad van de muggen. GOES Seminar De Kamer van Koophandel organi seert in samenwerking met Moret Gudde Brinkman Belastingadvi seurs een seminar over de Belasting Toegevoegde Waarde (BTW). De bij eenkomst wordt gehouden op dins dag 17 mei in Hotel Goes en begint om 14.00 uur. Op het programma staan inleidingen van T. Braakman (BTW op relatiegeschenken), mr. J. W. Verstraate (de administratieve ver plichtingen en BTW) en mr. K. J. M. Hoyer (praktische wenken voor de ondernemer). MIDDELBURG Doven De Zeeuwse ontspanningsclub voor doven wil meer activiteiten gaan ont wikkelen. Elke vrijdag is er in de zaal van de Zeeuwse Bibliotheek van 19.30-22.00 uur een avond klaverjas sen, sjoelen en handwerken. Maar de vereniging heeft ook sportactivitei ten op het programma. Informatie is verkrijgbaar bij Tbn de Witte, Mean derhof 127, 4337 GP Middelburp (01180-29773). Oudedagsvoorzieningen Op donderdag 26 mei houdt de Ka mer van Koophandel een voorlich tingsbijeenkomst met als thema ou dedagsvoorzieningen. Deze ingewik kelde materie wordt behandeld door drs. W. J. Hochstenbach van de Rabo bank. Notaris mr. Chr. A. van Erkel neemt de juridische kant van de di verse voorzieningen onder de loep. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de Kamer van Koop handel en begint om 15.00 uur. Produktpresentatie Op dinsdag 3 mei wordt er in hei gebouw van de Kamer van Koophan del in MicWelburg een bijeenkomst gehouden met als thema Bedrijfs- en produktpresentatie. Deze bijeen komst is speciaal bestemd voor de kleine en middelgrote industriële- en installatiebedrijven. Medewerking wordt verleend door het Productivi- teitscentrum Metaalnijverheid uit De Bilt en ingenieursbureau Van Dijk/ Eger Associates uit Zeist. De bijeen komst begint om 14.00 uur. ven (01119-1781). Belangstellenden, die bereid zijn met de collectebus langs de deur te gaan, kunnen zich bij haar aanmelden. SCHOUWEN-DUIVELAND Vrouwen-cursus Voor zaterdag 30 april kunnen alle vrouwen zich opgeven voor de cursus Teelt en rendement van akkerbouw gewassen voor vrouwen. Deze wordt gegeven door de overkoepelende or ganisatie, de POOC. De cursus be staat uit negen lesbijeenkom'sten van ongeveer drie uur. In de maanden no vember en januari '89 wordt de cur sus gegeven op een centrale plaats op Schouwen-Duiveland. Belangstelle- jden die zich willen aanmelden of wat informatie willen hebben kunnen contact opnemen onder telefoonnum mer 01119-1301. Veldbijeenkomsten Elke dinsdagmorgen in het groei seizoen worden op een bedrijf op Schouwen-Duiveland de actuele za ken op het gebied van bemesting, ge wasbescherming en grondbewerking besproken en in het veld bekeken. Daarnaast bestaat bij de veldbijeen komsten de gelegenheid om de waar nemend voorlichter A. P. den Hollan- der te spreken en zelf materiaal mee te nemen waarover men wat wil vra gen. De bijeenkomsten beginnen steeds om 9.00 uur en duren één a an derhalf uur. ZIERIKZEE IWZ-dienst De Interkerkelijke Werkgroep Zie- rikzee organiseert in samenwerking met gezinsvervangend tehuis Schou- wenoord en dagverblijf Brugzicht een kerkdienst op zondag 1 mei. Deze dienst wordt gehouden in de Gerefor meerde kerk aan de St. Domusstraat en begint om 17.00 uur. Het thema van de dienst is 'Geld....kwijt'. Voor ganger is ds. N. de Boo. De muziek en zang wordt verzorgd door de bewo ners van Schouwenoord en de bezoe kers van dagverblijf Brugzicht onder leiding van mevrouw T. Baljet. Zij bespeelt tevens de piano. Het orgel wordt bespeeld door P. van Donk. Tij dens de dienst wordt een collecte ge houden voor het project Wereldkinde ren. Kindercrèche is in De Lichtboei. ELLEMEET Open avond Vanavond, donderdag, tussen 18.30 en 19.30 uur presenteren de leerlin gen van OBS 't Mêêtje de resultaten van hun project voeding. Alle groe pen hebben de afgelopen periode ruimschoots aandacht aan dit onder werp besteed. Zo werkten bijvoor beeld de kinderen van groep één en twee aan de hand van verschillende Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat betreft het geen jaar lijks terugkerende 'grote schoon maak' maar een eenmalige gebeurte nis. De aangroei van de honderd duizenden mosselen aan de sluiswan- den komt doordat men de Krammer sluizen in het kader van de bouw werkzaamheden aan de Philipsdam vol met zout water heeft moeten zet ten. Zoals bekend zijn de sluizen voor zien van een geavanceerd systeem waarmee het zoete water uit het Zoommeer gescheiden wordt gehou den van het zoute water in de Kram mer. Het verwijderen van de mosse len is nodig omdat het scheidingssy steem anders minder goed zou gaan werken. De mosselen hebben zich on der andere vastgezet op de geperfo reerde vloer van de sluizen die in ver binding staat met een kanalenstelsel dat van essentieel belang is voor de zoet/zout waterscheiding. De mosse len die van de sluisvloer en wanden worden gehaald worden verkocht aan mosselvissers die daarvoor al grote belangstelling aan de dag heb ben gelegd. Het gaat om enkele duizenden mos- seltonnen cn zaad. Omdat de sluizen vanwege de werkzaamheden droog moeten worden gezet maakt Rijkswa terstaat van de gelegenheid gebruik om een algemene inspectie uit te voet ren. Men verwacht dat de schoon- T>e zuidelijke sluis van de Krammersluizen wordt leeggescnept. Op de wan den en vloeren zitten duizenden mosseltonnen ynosselen en mosselzaad. De Citroen AX is behalve heel zuinig ook handig, ruim en beperkte serie van de Citroën AX met de speciale naamtoevoeging De voorraad is echter beperkt en de speciale prijs geldt uit- degelijk. En hij rijdt geweldig. Snel en soepel. "Formidable" en een aanschafprijs die duizend gulden lager is. sluitend bij aanschaf tussen 13 april en 10 mei 1988 en bij registratie op Geen wonder dat de AX steeds populairder begint te worden De Citroën AX Formidable serie begint al bij fl. 14.500- kenteken vóór 21 mei 1988. Enige haast is dus wel geboden, in Nederland. Kijk maar om u heen. En kijk ook 'ns in de exclusief afleveringskosten en omvat 12 uitvoeringen, waaronder Bovendien informeert uw Citroën agent u ook graag over showroom, want daar wacht u nu een heel bijzonder aanbod. Een de 5-deurs versies. 't voordelige Auto Plezier Plan van Citroën Financiering Nederland. landbouwmechanisatie en produkt- informatie (etikettering) behandeld. Iedereen is van harte welkom op de open avond. prentenboeken aan onderwerpen als groente en fruit, de bakker, brood en zovoorts. De leerlingen van de groe pen drie, vier en vijf besteedden veel aandacht aan gezond /ongezond, aan wat niet lekker is, aan groei, de voe dingsschijf en tandbederf. In de groe pen zes, zeven en acht werden onder werpen als klimaat, grondsoort, BROUWERSHAVEN Collecte In de week van 31 oktober tot 6 no vember wordt de landelijke collecte ten behoeve van de Nederlandse Brandwonden Stichting gehouden. De coördinatrice voor Brouwersha ven is al bekend: A. Druijve-van Bo- NIEUWERKERK Oud papier Ten bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeenten wordt vrij dag 29 april vanaf 18.30 uur oud pa pier opgehaald. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE - Het schoonmaken van twee sluizen van 240 meter lang en 24 meter breed waar zich tegen de wanden en de vloer een laag mosselen van tien centimeter dik heeft afgezet. Dat is de niet geringe klus waarmee men deze week is begonnen in de Krammersluizen van de Philipsdam nabij Bruinis se. maakwerkzaamheden ongeveer tien dagen in beslag zullen nemen. Er wordt continu, 24 uur per etmaal doorgewerkt. Maandag begon men met het leegpompen van de zuidelij ke sluis en daarna kon worden begon nen met het van de wanden afschra pen van de mosselen en het mossel zaad. Naar verwachting zal het schoonmaken van de zuidelijke sluis vier dagen en daarna van de noorde lijke sluis vijf dagen in beslag ne men. Het scheepvaartverkeer wordt in die tijd door de sluis geleid waarin men op dat moment niet aan het wer ken is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7