Ouwerkerk promoveert naar de tweede klasse Brouwershaven laat ware gezicht weer eens zien Vlotte zege voor WIK Vonnis Breskens door Zierikzee voltrokken NIEUmBODE Gehandicapt Zonnemaire sleept punten binnen Mevo doet goede zaken Knap spel Bruse Boys Slecht voetbal van SKNWK Duiveland onder druk if --teaM 4 i' !--- 6 Het kampioenselftal van Ouwerkerk werd na het behalen van de kampioenstitel in de bloemetjes gezet. (Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - Na een verblijf van één jaar in de 3e klas is Ouwerkerk erin geslaagd weer naar de 2e klas te promoveren. De Ouwerkerkers bereikten dit resultaat door de zeventien tot nu toe gespeelde wedstrijden alle in een overwinning om te zetten. Een prestatie welke aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. ging gespeelde bal om vervolgens doelman Hans HoeUTIftf^t een droge knal kansloos te passeren (1-0). Door In de zondagmiddag gespeelde wedstrijd tegen Dreischor, welke moest worden gewonnen om buiten bereik van de concurrentie te komen, speelden de zenuwen de thuisclub klaarblijkelijk nogal parten. Tot aan de allerlaatste minuut heeft Ouwer kerk haar aanhang in spanning gela ten daar het niet lukte haar stempel op de wedstrijd te drukken. Van goed opbouwend voetbal was er in deze re gionale derby geen sprake. Aan inzet ontbrak het beslist niet in beide teams, maar des te meer aan inzicht. Doordat er veel te gehaast werd ge speeld, de bal werd vaak lukraak weggetrapt, werden er maar zelden goede combinaties op de grasmat ge legd. De eerste helft gaf een-Vrij wel gelijkopgaande strijd te zien welke zich voor het belangrijkste deel af speelde op het middenveld. In de 20e minuut slaagde Ouwer kerk erin de score te openen. Op het randje van buitenspel ging Erik Blei- ji goed door op een over de verdedi- het wat onzeker opijredpttwan de Ou- werkerkse verdediging kreeg Drei schor hierna een tweetal goede moge lijkheden om de stand weer recht te trekken, waarvan echter door beslui teloosheid niet werd geprofiteerd. Kort voor het verstrijken van de eerste helft kreeg de door de verdedi ging van Dreischor gebroken Jacco Brouwer nog een unieke kans om de voorsprong van de thuisclub op te voeren. Op enige meters vrij voor doelman Hoek gekomen schoot hij echter de bal recht op de doelman af. Ook'de tweëdè; helft gaf twëe'hard werkende teams te zien waarin het verband bij vlagen ver was te zoeken. Na 19 minuten spelen deed zich nog een onaangenaam incident voor waardoor als afkoeling de wedstrijd gedurende 11 minuten werd onder broken. ZALTBOMMEL - Het scheidsrech- terskoppel Haak/Koppe is vpor het derde achtereenvolgend.e jqar. aange wezen een Europese bekerfinale te leiden. Het duo arbitreert de'eerste wedstrijd in de IHF-cup voor dames tussen Buducnost Titograd en Egle Vilnjoes. De wedstrijd wordt op 1 mei in het Joegoslavische Titograd gespeeld. LILLE - George Heylens heeft zijn contract als trainer van de Franse eerste divisieclub Lille met een jaar verlengd. De Belgische oud-interna tional zag daarmee af van een aanbie ding van Standard Luik. KREFELD - Het jaar 1978 heeft Bayer Uerdingen een verlies van 450.000 Mark (circa een half miljoen gulden) gebracht. Dat werd tijdens de algemene vergadering bekendge maakt. Voorzitter Arno Eschler van de Bundesligaclub trekt zich aan het eind van het seizoen om gezondheids redenen terug. Zijn aangewezen op volger Karl-Heinz Schultz heeft be denktijd aangevraagd. Bij een overtreding van Nico Wil lem Bolijn tegenover Peter van dei- Linde meende laatstgenoemde zelf als rechter te moeten optreden door Bolijn een zodanige trap te geven dat hij geblesseerd het speelveld moest verlaten. Binnen de lijnen veroor zaakte dit een onoverzichtelijk op stootje van spelers waarbij de scheidsrechter het wenselijk vond de wedstrijd voor een korte tijd te on derbreken. Daar Van der Linde uit het veld werd gestuurd moest Dreischor de resterende tijd met 10 spelers uit spe len. Ondanks het feit dat men nu een speler meer had slaagde Ouwerkerk er niet in het initiatief naar zich toe te trekken. Wel leek er geen vuiltje meer aan de lucht tè zijn toen Jaccy Bezemer uit een door Erik Bleiji ge nomen hoekschop de stand op 2-0 wist te brengen. Met nóg 11 minuten te .gaan keerde de spanning echter weer volledig terug toen Wim van der Linde met een schitterend schot in de kruising doelman Michel Begemann kansloos wist te passeren (2-1). Hoewel Dreischor er hierna nog al les aan deed om een puntenverdeling uit het vuur te slepen slaagde de ver dediging van Ouwerkerk erin stand te houden. Na het eindsignaal waren de spelers van Dreischor de eersten die de Ouwerkerkers feliciteerden met het behaalde kampioenschap en hun promotie naar de 2e klas. WEMELDINGE - Met een kleine maar kostbare 1-0 over winning in de uitwedstrijd te gen Wemeldinge heeft Mevo za terdagmiddag bijzonder goede zaken gedaan. Met nu vier punten voorsprong op het voorlaatst op de ranglijst ge plaatste VCK moet het voor de oranjehemden mogelijk zijn om zich nu zonder al te veel problemen in de 4e klasse te kunnen handhaven. Gesteld kan worden, dat de overwinning terecht is geko men bij het team dat hierop de meeste aanspraken mocht ma ken. Hoewel het' krachtsver schil zeker niet groot was, kreeg Mevo over de gehele wed strijd bezien de beste kansen. In de eerste speelhelft had We meldinge het windvoordeel, maar door de verdediging goed gesloten te houden kregen de aanvallers van de thuisclub weinig gelegenheid om veel ge vaar voor de Mevo-veste te scheppen. Na een kwartier spelen kre gen de bezoekers een goede mo gelijkheid om de score te ope nen toen Peter van der Linde uit een pass van René Dekker vrij voor doel gekomen tqgen de doelman opschoot. In de 23e minuut viel het enige en beslis sende doelpunt toen René Dek ker, goed vrij gespeeld, de doel- man van Wemeldinge kansloos liét (0-1). Vijf minuten voor rust kreeg 1 'Mevo nog een goede mogelijk heid om verder uit te lopen, welke echter onbenut bleef. Na de hervatting werd bij de bezoekers de in de eerste helft geblesseerd geraakte René Dekker vervangen door Martin van den. Houtens.' HpewèLWë^' melding^ cr na de hervatting alles aan deed om de bakens tè verzetten en de kansen te doen keren gaf Mevo de verkregen voorsprong niet meer uit han den. BRESKENS - Na een verblijf van één jaar in de 2e klas zal Breskens vol gend seizoen haar geluk weer in de 3e klas moeten beproeven. Zierikzee vol trok zondag het vonnis over de Zeeuwsvlamingen door hen in eigen omgeving met 2-1 te kloppen. Van sprankelend voetbal viel er zondagmiddag in Bres kens weinig te genieten. wagen om het vege lijf te redden, waarin het niet lukte. Over het geheel genomen had Zierikzee toch het beste van het spel. Een kleine opleving, na goed een half uur spelen, was voor Zierikzee voldoende om de volle winst binnen te halen. Hoewel hij zelf niet scoorde had Kees Verkaart in beide doelpunten een groot aandeel. Beide teams verschenen met een aantal invallers binnen de lijnen. Breskens probeerde met een ver jongd team nog een laatste poging te BRUINISSE - Bruse Boys leverde zaterdagmiddag op het Bruse sport park een knappe prestatie door kop loper PTT uit Breda de helft van de inzet te ontfutselen (2-2). Ondanks deze waardevolle puntenverdeling zijn de Boys echter nog uit de degradatie-zorgen, Zaak zal het dan ook zijn dat in de drie resterende wedstrijden nog de nodige puntjes worden vergaard om haar positie in de 3e.klas veilig te stellen. Technisch vormde het tean van de Brabanders wel een beter geheel, wat de thuisclub met een grote inzet wist te compenseren. Al direct na de af trap gingen de Brabanders in het of fensief zonder er in eerste instantie in te slagen de Bruse verdediging open te breken. In de 19e minuut konden de bezoekers voorsprong nemen toen Frans Kuklewski op een diepte-pass door de Bruse verdediging wist te brekgn en vervolgens doelman Steef varPaét Velde kansloos liet (0-1). minuten later was de stand w'èö^ïëiijk toen Jacob van den Berge eéfy voorzet van Leen van der Bijl dómxppte naar Theun de Ronde die vèSrdardoelman Van Oers kon ingrij pen de bal in het doel liep (1-1). T\vee minuten later stond het team van de PTT weer op voorsprong toen Willem Smits in het centrum door de Bruse verdediging brak en raak schoot (1-2). De Boys bleven het antwoord op de ze treffer niet lang schuldig daar weer twee minuten later de stand weer in evenwicht was. Uit een door Tonny van den Berge genomen hoek schop kopte Jacob van den Berge de gelijkmaker in de touwen (2-2). Naar later zou blijken hadden beide teams in_()eze zeven minuten al hun kruit vlfn&hoteri; "Né. de rust met Jan Min- i naard en Kees Willemse op het mid denveld, ingezet als wissels, kregen de Boys zelfs meer greep op het spel. Het slaagde er zelfs in zich enige goe de doelrijpe kansen te scheppen zon der er echter in te slagen de wedstrijd alsnog in haar voordeel te belissen. Na goed een half uur spelen speelde Verkaart de bal op maat af naar Rini Stoutjesdijk die op zijn beurt Kees Stoutjesdijk in de gelegenheid stelde om doelman Gruben het nakijken te geven (0-1). Drie minuten later was het weer raak toen bij een aanval van Zierikzee Verkaart de bal op een pre senteerblaadje afspeelde op Rini Stoutjesdijk die voor de afronding zorg droeg (0-2). In plaats van door te gaan legden de bezoekers zich bij de ze voorsprong neer en verdween het tempo geheel uit het spel. Al na drie minuten na de hervat ting slaagde Breskens er na een com binatie tussen Camiel van Rattingen en Henk Ottens er door laatstge noemde in wat terug te doen (1-2), Al spoedig bleek dat de thuisclub hier mee ook al haar kruit had verscho ten. Wel wist Breskens zich nog enige kansjes te scheppen zonder echter doelman Noordijke nog in ernstige problemen te kunnen brengen. DRIEWEGEN - Bij de ontmoeting tussen het al gedegradeerde SVD en het Nieuwerkerkse SKNWK had een 0-0 eindstand de meest logische af spiegeling geweest van het gebodene. Voor de Nieuwerkerkers stond er niets meer op het spel, wat duidelijk was te merken aan hetgeen wat op de grasmat werd gelegd. Daar ook SVD er niet veel van bakte viel er voor de toeschouwers weinig te genieten. Nadat de eerste helft doelpuntloos was afgesloten viel vijf minuten na de hervatting de enige en beslissende treffer te noteren. Bij hoge uitzonde ring zette de thuisclub een goede aan val op welke door Rinus Bek werd af gerond (1-0). Moeizaam worstelden de beide teams zich door de resterende tijd met als slot het verlossende eind signaal van de arbiter. BROUWERSHAVEN - In de ontmoeting tegen nummer twee op de rang lijst, Rillandia, heeft Brouwershaven eindelijk weer eens in aanvallend op zicht haar ware gezicht laten zien. In verdedigend opzicht klopte het nog niet geheel zoals het zou moeten zijn, maar de aansvalslinie wist dit deze keer te compenseren. Opvallend was het, dat het nu ook niet aan de nodige inzet ontbrak, waarmee uiteindelijk dit goede resul taat kon worden geboekt. Met nu nog twee wedstrijden voor de boeg is het echter zeer de vraag of de dans nog kan worden ontsprongen. Zelf zal het de twee resterende wedstrijden in winst moeten omzetten, terwijl Co- lijnsplaatse Boys uit haar drie nog resterende wedstrijden aan twee puntjes genoeg heeft om het vonnis over de Brouwenaren te vellen. Aan spanning heeft het zaterdag middag op het sportpark Onder de Molen niet ontbroken. Het eerste woord was aan Rillandia dat er door Jan Blok in slaagde de score te ope nen (0-1). Brouwershaven liet zich door de opgelopen achterstand niet van de wijs brengen en uit een goed opgezette aanval slaagde Steef Kloet erin de stand weer in evenwicht te brengen (1-1). Door Bert Nelisse slaagden de bezoekers erin weer voorsprong te nemen (1-2). Door niet bij de pakken te gaan neerzitten kwamen de Brouwenaren hierna uitstekend terug. Na een ver- dedigingsfout van een van de Rillandia-verdedigers kon Werner Kafoe uit de toegekende strafschop de stand weer gelijk maken (2-2). De thuisclub ging hierna door en het was Werner Kafoe die de doelman van de bezoekers voor de derde keer wist te verschalken (3-2). Nog voor het ver strijken van de eerste helft wist Ar jan Visser door de verdediging te bre ken en de ruststand op 4-2 te bepalen. Na de thee leken de kansen voor de thuisclub te keren toen eerst Arnold Roelands uit een strafschop de ach terstand voör Rillandia terug bracht tot 4-3, waarna Aad Michielse voor 4- 4 zorgde. Alle energie bleek hierna bij de Brouwenaren te zijn opge- OVEZANDE - Ondanks het feit dat Zonnemaire wegens diverse redenen met een aantal invallers moest aantreden in de uitwedstrijd tegen Volharding IV is zij er desondanks in geslaagd op beide puntjes beslag te leggen. In aan vallend opzicht moest men het doen zonder Peter de Munnik, Richard de Bruin en Andrie Nijsen, terwijl in de verdediging nog laatste man Nick van Putten verstek moest laten gaan en doelman Cor Klaverkamp. De eerste helft gaf een gelijkop gaande strijd te zien waarin beide verdedigingen er in slaagden de score blank te houden. Na de rust zag het er even somber uit voor Zonnemaire toen na 5 minuten spelen Marco Duinhouwer van zo'n 40 meter te rugspeelde op zijn doelman waarbij de bal net onder de lat in het net ver dween (1-0). De vreugde in het kamp van de thuisclub was echter maar van korte duur daar amper één minuut later de gelijkmaker al kon worden geno teerd. Jaap van Huizen stuurde Piet Stou ten diep die vervolgens met een dia gonaal schot de doelman van de thuisclub kansloos liet (1-1). Zonne maire bleek al haar kruit nog niet te hebben verschoten daar het direct na dat Volharding had afgetrapt de bal in haar bezit kreeg waarna Jan Kaspers met een lob over de doelman de stand op 1-2 kon brengen. Amper vijf minuten later speelden de bezoekers een gewonnen wedstrijd toen Nick Deïst, na goed te zijn door gegaan, dè bal vanaf de achterlijn te rug legde op Jan Kaspers die met een onhoudbaar schot de stand op 1-3 bracht. In de nog resterende tijd hield Zon nemaire de verdediging gesloten en gaf het de winst niet meer uit han den, waarmee het dit seizoen haar tiende overwinning kon laten note ren. bruikt waardoor zij erin slaagden het antwoord niet schuldig te blijven. Ar jan Visser met Martin Quist de laat ste weken weer beter op dreef, zorgde er met twee gave doelpunten voor dat de gelijke stand kon worden omgebo gen in een 6-4 voorsprong. Vijf minu ten voor tijd werd het nog 6-5 uit een door Arnold Roelands benutte straf schop. In de resterende tijd kreeg de thuisclub bij een viertal hoekschop pen nog de beste mogelijkheden zon der dat de zege nog in gevaar kwam. OOSTERLAND - Bij Duiveland woog zaterdagmiddag op het Ooster sportpark de druk zwaar om de wed strijd beslist in winst om te moeten zetten wilde het niet verder achterop raken bij lijstaanvoerder Dauwen- daele. Cadzand, niets meer te winnen of te verliezen, kon geheel vrijuit spelen. Als taktisch concept legden de Zeeuwsvlamingen het zwaartepunt in hun verdediging, waarbij zij met countervoetbal het de thuisclub zo lastig mogelijk probeerden te maken. Daar de aanvallers van Duiveland nogal moeite hadden met dit spelcon- cept moesten zij een zware inspan ning leveren om uiteindelijk de winst naar zich toe te trekken. Gedurende de eerste speelhelft slaagde de thuis club er niet in veel gevaar voor de veste van Cadzand te scheppen. Toch slaagde zij er halverwege de eerste helft in voorsprong te nemen toen Adrie de Jonge de bal met de borst door speelde naar Jan Kees de Jonge die van dichtbij kon scoren (1- 0). Met haar countervoetbal kregen de bezoekers zelfs de beste scorings kansen, zonder hier echter van te kunnen profiteren daar het in hun aanvalslinie aan een afwerker ont brak. Ook na de hervatting bleef Cadzand met haar uitvallen gevaar voor de Duivelandse veste scheppen. De koek leek gebakken voorde thuis club toen in de 23e minuut Adrie Bal. na een uitstekende actie, de voor sprong tot 2-0 wist op te voeren. Een kwartier voor tijd keerde de span- ning weer terug toen de bezoekers er in slaagden de achterstand tot 2-1 te rug tc brengen. Vijf minuten voortijd viel de definitieve beslissing toen Adrie Bal, die een zeer goede wed strijd speelde, een solo afsloot met een onhoudbare schuiver (3-1). :C ••ff-' •V.i t-f i.W '.v v: tIÉ ~MmJSPÊt3aaimL - jtii -i ST' ,V,v, - Mvr -• L-*.- rr - *!KSviwi; Met zeven doelpunten had WIK een produktieve middag. Op de foto brengt Aren van Wezel de stand op 3-1 voor WIK. (Foto: Joop van Houdt). •.jgfHl KERKWERVE - Het dit seizoen wat wisselvallig spelend WIK be haalde zaterdagmiddag op het sport park De Vospit een vlotte 7-2 zegen op het bezoekende Borsscle. Door de ze overwinning kon het team uit Kerkwcrve naaste buur ZSC, dat met 3-1 de winst moest laten aan koplo per Dauwendaale, op de ranglijst passeren. De thuisclub kwam bijzonder goed uit de startblokken. Al na 3 minuten kon het eerste succes worderi geboekt en de score worden geopend. Aren van Wezel reageerde uitstékende op een pass van Hans Kesteloo waarna hij vervolgens het karwei afmaakte (1-0). In de 10e minuut was het weer raak toen Jan Kees Noordijke een pass van Marco Ganzeman op de juiste wijze afrondde (2-0). WIK verzuimde hierna om door te gaan en ging het wat al te gemakke lijk opnemen. Borssele kreeg hierdoor de kans om wat terug te doen met een fraai schot in de kruising waarop doelman Leo den Ouden het antwoord schuldig moest blijven (2-1). Na, een goede actie van Jan Kees Noordijke kon Aren van Wezel de marge weer op twee doelpunten ver schil bröngen (3-1). Nog net voor het verstrijken van de le speelhelft ging doelman Den Ou den onder een voorzet door, waardoor de bezoekers de kans kregen de ach terstand tot 3-2 terug te brengen. Na de rust stelde WIK orde op za ken en trof het initiatief definitief naar zich toe waarbij het zich zelfs nog de weelde kon veroorloven wat slordig om te springen met enige doelrijpe kansjes. Al in de eerste minuut na de hervat ting ondernamen Jan Kees Noordijke en Marco Ganzeman een vlotte een twee combinatie welke door laatst genoemde werd afgerond (4-2). In de 10e minuut slaagde Hans Rot te erin door de verdediging van de be zoekers te breken en de voorsprong tot 5-2 op te voeren. WIK speelde in feite hierna een gewonnen wedstrijd. Een kwartier voor tijd werd het 6-2 door Joost Rotte uit een pass van Erik van der Sande. Vijf minuten voor tijd stuurde Han van der Sande Arend van Wezel diep die ten slotte voor de zevenklapper zorgde (7-2).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6