Koninginnedag in Bruinisse Uitbreiding computerapparatuur op de Duivelandse basisscholen Goede belangstelling tijdens wandeltocht LOODGIETERSBEDRIJF DEURLOO B.V. Zes misdrijven gepleegd parkeerplaats Bruinisse RESERVE BEZORG(ST)ERS nutsspaarbank 5 Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Avondvier daagse weer van start Twee nieuwe bushokjes in Bruinisse Makkelijk. Uw geld op de bank en u kunt er toch zelf bij. Dag en nacht. De geldautomaat. Extra service voor wie overdag niet kan. Steen door de ruit Auto beschadigd door afvallende lading ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 april 1988 Nr. 24325 3 Kosten 40.000 gulden NIEUWERKERK - Wanneer de gemeenteraad er mee instemt mogen de basisscholen in de gemeente Duive- land hun computerapparatuur uitbreiden. Drie jaar ge leden besloot het gemeentebestuur om voor elke basis school in de gemeente een computer aan te schaffen. Omdat is gebleken dat daarmee goede ervaringen zijn opgedaan stelt het college van b en w voor om in totaal 40.000 gulden beschikbaar te stellen voor uitbreiding- van die apparatuur. Het onderwerp komt aan de orde tij dens de gemeenteraadsvergadering op donderdag 28 april in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. Uit een rapport over het gebruik van de computerapparatuur, dat door de scholen is opgesteld, bleek dat zij allemaal behoefte hebben aan uit breiding. Niet alle scholen willen echter overgaan tot aanschaf van exact dezelfde apparatuur. Overleg Naar aanleiding van overleg hier- vover met de schooldirecteuren heeft het college van b en w daarom het plan opgevat om deze keer een vast bedrag per school beschikbaar te stellen waarvoor men zelf kan bepa len welke apparatuur wordt aange schaft. Dit in tegenstelling tot drie jaar geleden toen de gemeente tien dezelfde computers aanschafte voor 'slechts' 25.830,- beschikbaar te stellen. Het college van b en w stelt tijdens de raadsvergadering verder voor om met terugwerkende kracht tot 1986 jaarlijks een subsidie van duizend gulden te verlenen aan de algemene leesbibliotheek Nieuwerkerk. De bi bliotheek ontving tot en met 1985 jaarlijks dat bedrag van de Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheek voorziening Schouwen-Duiveland. Door het wegvallen hiervan is de bi bliotheek krap komen te zitten. De aanschaf van nieuw materiaal is tot een minimum beperkt terwijl het aantal uitleningen steeg. De openba re gemeenteraadsvergadering waarin al deze (en nog meer) onderwerpen aan de orde komen begint om 20.00 uur. de diverse scholen. Voor de uitbrei ding van de computerapparatuur die nu voor de deur staat wil het college van b en w een totaalbedrag van 40.000 gulden beschikbaar stellen. Uiteraard ligt de definitieve beslis sing bij de gemeenteraadsleden. Een andere uitgave die voor de deur staat en waaraan de gemeente raad zijn fiat moet geven is de aan schaf van een nieuwe bestelbus voor de dienst gemeentewerken. Naar aanleiding van een vergelijkend on derzoek* van drie verschillende auto's geeft het college van b en w de voor keur aan een Peugeot J5. Het voer tuig kost ongeveer 30.000 gulden maar vanwege het inruilbedrag dat men van de oude VW-bus terug kan krijgen hoeft de gemeenteraad EINDHOVEN - Het personeels bestand van Philips in Nederland loopt dit jaar sterker terug dan eind 1987 werd aangenomen. Destijds werd nog uitgegaan van een daling met 1.500 tot 2.009 personen, de nieu we ramingen komen uit'op ongeveer 3.500. Momenteel telt Philips onge veer 70.000 personeelsleden in ons land. Drs. J. Scheurer, directeur per soneelszaken van de Nederlandse Philips bedrijver, heeft dit gezegd in een vergadering van de centrale on dernemingsraad. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS-TEL. 01110-16255 BRUINISSE - Op de parkeerplaats aan de H age weg in Bruinisse tijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zes misdrijven met auto's gepleegd. Zo werd P. B. P. uit Duitsland benadeeld, omdat zijn radio-cassetterecorder werd gestolen. Deze had een waarde van 800 DM. De die ven moesten hiervoor de achterruit vernielen. De Algemene bibliotheek in Nieuwerkerk moest het de laatste jaren met minder geld doen, terwijl het aantal uitleningen toenam. Eveneens vanuit Duits eigendom werd van H P. een radio-cassettere corder gestolen. De waarde van het gestolen a/tikel bedroeg 600 DM. Daarnaast werd ook het slot ver nield. In ie auto van U. W. J. uit Duitsland werd een poging gedaan om de radio mee te nemen, maar om dat deze goed beveiligd vast zat, kon den de dieven deze niet meenemen. De recater achterruit werd wel ver nield. De schade daarvan is 200,-. Nog twee radio-cassetterecorders werden er gestolen op het parkeerter-" rein. Van H. W. H. 's voertuig uit Duitsland werd het slot opengebro ken. De radio-cassetterecorder had een waarde van 600 DM. De waarde van de geluidsapparatuur van K. H. M. uit Duitsland bedroeg 500 DM. Daarvoor werd de zijruit van de auto ingeslagen. Diefstal niet gelukt Op de parkeerplaats werd ook nog geprobeerd om een Opel Omega te stelen van M. H. G. uit Duitsland. Dat is niet gelukt. ZIERIKZEE - Onder het motto Traint U al voor de Zie- rikzeese avondvierdaagse, heeft het behandelende comité de officiële datum voor de Zie- rikzeese avondvierdaagse vastgesteld. Maandag 13, dins dag 14, woensdag 15 en donder dag 16 juni zijn de vastgestelde dagen. De avondwandeling wordt dit jaar voor de 43e keer gehouden. Iedereen kan zich vanaf heden weer opgeven. Het is aan de Zierikzeese bur gemeester mr. J. J. P. M. Assel- bergs om de deelnemers de laatste dag even toe te spreken op het Havenplein. Advertentie DEN HAAG r-. Drs. J.'H. H, Mans (48) wordt met ingang van 16 juni be noemd tot burgemeester vari Kèrkra- dë.'Mans, lid vaïi de PvdA; is riü nog burgemeester van Meerssen. Hij volgt mr. J. G. Smeets op, die op 1 ju ni met pensioen gaat. Dit heeft het ministerie van binnenlandse zaken meegedeeld. BRUINISSE - Als de ge meenteraad van Bruinisse ak koord gaat wordt het bushokje aan de parallelweg in Bruinis se van de busmaatschappij Zuid-West-Nederland overge nomen en komen er tezijner- tijd twee nieuwe abri's te staan. De raad beslist donder dag 28 april. De vergadering begint om 19.30 uur in het ge meentehuis. Het ligt in de bedoeling het huidige haltegebouwtje, dat ei gendom en in beheer van de ZWN, is over te dragen aan de gemeente Bruinisse. In ver band daarmee is de firma Alre- con uit Bunnik in het vizier ge komen. Deze firma is de recla me-verkooporganisatie van het Nederlands openbaar vervoer. Zij plaatst abri's met aan weerszijden reclameteksten. Kosten Uit de reclames worden de kosten van het plaatsen van de abri's en het onderhoud be kostigd, zodat er voor de ge meente geen financiële conse quenties uit voortvloeien. Het onderhoud vindt volgens de firma één keer in de twee we ken plaats, terwijl ook de re clameplaten met deze frequen tie gewisseld worden. Gezien de grote belangstelling voor deze bushokjes kan het zijn, dat er niet direct tot plaatsing kan worden overgegaan. In ieder geval stelt het colle ge voor om de huidige abri van de ZWN over te nemen en deze tezijnertijd te slopen en te ver vangen door twee nieuwe abri's van de voornoemde fir ma. De viering van de 50e verjaardag van de koningin vangt aan om 08.00 uur met klokgelui. Om 09.00 uur zal een koperensemble vanaf het dak van het gemeentehuis koraalmuziek ten gehore brengen. Vanaf 09.30 uur zal ten overstaan van het college van bur gemeester en wethoudrs plaatsvin den het ballonnen oplaten, het vlag- hijsen door de Scoutinggroep Prinses Margriet, terwijl de schoolkinderen het Wilhelmus zingen met medewer king van Nu met Hope en Oefening en Uitspanning. De Stichting wijst er nog eens met nadruk op dat aan el kaar vastgemaakte ballonnen van deelneming zijn uitgesloten. De optocht met de versierde wa gens vindt plaats vanaf 10.15 uur en zal door geheel het dorp trekken. Zo als gezegd zal het middagprogramma niet zoals gebruikelijk door de sport verenigingen worden gevuld omdat de meeste verenigingen nog competi Wij vragen voor de vakantieperiode juni t/m augustus, enkele voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" op Schouwen-Duiveland. Brommer vereist. Aanmelden Zierikzeesche Nieuwsbode", Jannewekken 11, Zierikzee, tel. 01110-16551. Van Rode Kruis afdeling Brouwershaven DREISCHOR - Tijdens d« traditionele wandeltocht van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Brouwersha ven, liepen 145 belangstellenden in het mooie weer mee. Jong en oud, het maakte nist uit, want er kon een keuze gemaakt worden tussen aqlt en vijftien kilometer. Niet alleen individuele lopers deden mee, maar ook verschil lende groepen, die na af oop een herinneringsvaantje mee naar huis kregen. Het was voor de wandelaars aarge- naam weer. Het vertrekpunt was de Ring in Dreischor. Met de plaatsilij- ke muziekvereniging Crescendo v?or- op werd het startsein gegeven er be gon iedereen aan zijn wandelingvan acht of vijftien kilometer. De vij.tien kilometer-lopers liepen de eersteacht kilometer met de andere groep mee en moesten daarna via de Zorg.éweg de vervolgroute nemen. Via de Langeweg, Dreischors dijk, een stukje Stoofweg, Bogerdveg en Zuidstraat kwamen ze bij df finish aan. De acht kilometer-lopersnamen onder meer de Ooststraat, Slot- straat, Zuiddijk, Blindeweg, Adriaan Oudsweg en tot slot nog een keer de Ring. Onderweg kregen de deelnemers nog een appel en werd er een aantal keren gecontroleerd. Bij de finish-plaats kon iedereen de herinneringsmedaille afhalen. De ba sisscholen op Schouwen-Duiveland waren tijdens deze wandeltocht goed vertegenwoordigd. In totaal deden er vijf scholen mee. Twee uit Brouwershaven, één uit Dreischor, Zonnemaire, Kerkwerve en Scharendijke. Zierikzee, Havenpark 16, Telefoon 01110-14051 BRUINISSE - In het programma voor Koninginnedag dat de Stichting Festiviteiten Bruinisse heeft uitgebracht valt allereerst op dat de inmiddels traditionele sportmanifesta ties geen doorgang vinden. Wel vindt er een grote optocht plaats van versierde wagens, opgemaakt door verenigingen en organisaties, die Koninginnedag een extra cachet geven met een rondrit door het dorp. tieverplichtingen hebben. In de plaats daarvan wordt er vanaf 14.00 uur bij de muziektent een Oranje- markt gehouden. Een onderdeel van de Oranjemarkt is een rommelmarkt van de gezamenlijke Bruse sportver enigingen waarvan de opbrengst is bestemd voor de inrichting van de nieuw *e bouwen sportzaal. Daartoe wórden door de sporters op woens dagavond 27 april vanaf 19.30 uur spulletjes opgehaald voor de rommel markt. Daarnaast worden op de Oranje- markt verschillende activiteiten ge organiseerd zoals sjoelen, darts, ke gelen, koekverkoop, rad van avontuur en Korte-Ring-rijden. On der de naam Aktie '88 willen de geza menlijke sportverenigingen 50.000,- bij elkaar brengen die ongeveer no dig is voor de inrichting van die nieu we sportzaal. Op de Oranjemarkt zul len ook stands staan van het Rode Kruis, Hartstichting, HVG Helpt El kander, Peuterspeelzaal De Krukels, de Scoutinggroep en jeugdsoos De Pul. De boerenkapel Een stuitje leut zal de markt verlevendigen met op tredens. Hoewel de sportmanifesta ties 's middags niet doorgaat zal van af 19.00 uur wel de denkronde in het Dorpshuis plaats met aansluitend de bekendmaking en huldiging van de sportman, vrouw of ploeg van 1987 en de uitreiking van de penning van ver dienste. Vanaf 20.30 uur een gezellig Oranje-bal met medewerking van De Thchtigers. De Stichting verzoekt allen op 30 april de nationale driekleur uit te hangen. Baarmoederhalskanker kan met een uitstrijkje al heel vroeg ontdekt worden, zelfs nog voor er klachten zijn. Als deze vorm van kanker vroeg wordt opgespoord én wordt behan deld is de kans op genezing praktisch 100%. De afgelopen tijd is het onzeker ge weest of het bevolkingsonderzoek on der vrouwen naar baarmoederhals kanker zou doorgaan. Lange tijd heeft er onenigheid bestaan op lande lijk niveau tussen het ministerie van wvc, de Landelijke Huisartsen Ver eniging en de ziektekostenverzeke raars als gevolg waarvan het bevol kingsonderzoek naar baarmoeder halskanker grotendeels heeft stilge legen. Aangezien het stoppen van dit be volkingsonderzoek niet in het belang van de volksgezondheid is, heeft de gemeenteraad van Zierikzee een kre diet van 4.500,— beschikbaar ge steld om dit onderzoek toch weer op te starten in Zierikzee. In afwijking van eerdere bevol kingsonderzoeken naar baarmoeder halskanker zal het maken van een DEN HAAG - De Overijsselse èede- puteerde H. G. J. van Roekei wordt de nieuwe burgemeester van Almelo. Het kabinet heeft hem bij de koning in voorgedragen voor benoeming. Het is de bedoeling dat de benoeming half mei ingaat. ZIERIKZEE - Zondagmorgen werd M. H. uit Zierikzee opgeschrikt door dat een steen door de ruit van zijn woning aan de Lange Sint Janstraat werd gegooid. Dat gebeurde om ongeveer 04.20 uur. M. H. werd wakker van de klap en trof in zijn woonkamer de steen aan waarmee de ruit werd ingegooid. De precieze schade is nog niet be kend. Van de daders ontbreekt elk spoor. BRUINISSE - De personenauto van A. M. P. uit Willich (Duitsland) werd behoorlijk beschadigd door een houten plaat die van de lading van een vrachtwagen viel. Dat gebeurde vrijdagmorgen om ongeveer 11.00 uur nabij Bruinisse op de Rijksweg N-59 die over de Greve- lingendam loopt. De Duitser reed in de richting Zierikzee en de vrachtwa gen die was geladen met houten pla ten reed in de richting Oude Tbnge. Op het moment dat zij elkaar pas seerden viel, vermoedelijk door een windstoot, een van de platen van de vrachtwagen en kwam op de voorzij de van de Duitse auto terecht. Het voertuig werd zwaar beschadigd. Er waren geen persoonlijke verwondin gen. De bestuurder van de vrachtwa gen heeft vermoedelijk niets van het ongeval gemerkt want hij reed door en bleef daardoor onbekend. Er deden in totaal 145 war.delaars mee met de wandeltocht in Dreischor. (Fo to: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - In Zierikzee is gestart met het bevolkingsonderzoek onder vrouwen naar baarmoederhalskanker. Het onderzoek richt zich op vrouwen die in 1988 de leeftijd van 35, 38, 41, 44, 47, 50, 53 en 54 jaar bereiken. Per jaar wordt in Nederland bij ongeveer 1200 vrouwen baarmoederhalskanker vast gesteld. Dez vorm van kanker kan zowel op jonge als op oudere leeftijd voor komen. uitstrijkje in het vervolg plaatsvin den door de huisartsen van de vrou wen die aan het onderzoek deelne- In Zierikzee woonachtige vrouwen in de leeftijd van 35, 38, 41, 44, 47, 50, 53 en 54 jaar ontvangen in de komen de periode van het college van burge meester en wethouders een oproep om voor het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker een af spraak te maken met hun huisarts. Het onderzoek heeft een cyclus van 3 jaar, zodat iedere vfouw in dé leef tijdscategorie van 35 t/m 54 jaar een maal in de drie jaar een oproep voor dit onderzoek ontvangt. Vrouwen die aan het onderzoek deelnemen dienen een eigen bijdrage van 10,— te leveren. Dit bedrag dient aan de huisarts te worden vol daan. Om de belasting van de huis artsen niet te groot te maken worden de oproepen aan de vrouwen die in 1988 voor dit onderzoek in aanmer king komen over een aantal weken verspreid verzonden. Uitgever: BV. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-14417. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42.25; per jaar 1 161.20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bi) de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusie! 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3