CJV Zierikzee presenteert een gevarieerd programma m m streeknieuws Geslaagd solistenconcours Renesse EU WATERSTANDEN Terneuzenaar gaat vrij uit Diefstal uit auto Wetenschapper uit Yerseke naar Afrika Geen raad Midden- schouwen 2 TERNEUZEN - Een 43-jarige inwoner van Terneuzen die door de politie werd aange merkt als de hoofdverdachte van de moord op de prostituee Helena Merdonca, 20 juni vo rig jaar in Terneuzen gepleegd, gaat vrij uit. De raadkamer van de rechtbank te Middel burg heeft D. buiten vervol ging gesteld. Dit heeft pers officier mr. Tempel desge vraagd bevestigd. Deze beslissing van de raad kamer betekent een herope ning van het onderzoek naar de moord. Het recherchebij standsteam dacht met de aan houding van D. de zaak te hebben opgelost. D. heeft zelf altijd ontkend iets met de moord te maken te hebben. Drie maanden Hij werd op 2 juli vorig jaar opgepakt en is ongeveer drie maanden in voorarrest ge weest. Hij overweegt nu een schadeclaim in te dienen. De officier van justitie wilde D. moord en doodslag ten laste leggen, maar de rechtbank acht dat er thans onvoldoende be wijs voorhanden is om D. voor de rechter te laten verschijnen. Tijdens jaarfeest in de Graanbeurs Advertentie ■H J i i 'i s=--=s p INSTALLATIEBEDRIJF ZIERIKZEE - Dfe vele belangstellenden, die naar het jaarfeest van het Christelijk Jongeren Verbond (CJV) kwamen kijken, kregen een zeer gevarieerd programma voorgeschoteld. Dat kan ergens ook niet anders, als men weet dat in het CJV vier verschillende leeftijdsgroepen zitten. Van klein tot vjat groter, het maakte niet uit, ie dereen zette zijn beste beentje voor tijdens het jaarfeest in de Graanbeurs in Zierikzee. Het thema van deze bij eenkomst was "CJV laat zich zien". ZIERIKZEE - L. H. M. uit Zierik- zee deed aangifte van diefstal van een polstasje uit zijn personenauto. Hij werd in totaal gedupeerd voor ongeveer 400 gulden. De auto stond geparkeerd aan de Ockersestraat te Zierikzee. Tussen 15 en 20 april verdween het tasje met daarin persoonlijke papieren. ZIERIKZEE Geslaagd Ico Meijs heeft met zijn hond, Lan- do van het Slotbus, het diploma CH1 behaald bij de Duitse Herdersvereni ging te Vlissingen. Meijs is evenals Richard van Munster lid van de werk hondenvereniging Schouwen-Duive- land. Van Munster slaagde met zijn rothweiler Gea van de Maaigrobbert bij de kringgroep Roosendaal. Het zijn de eerste geslaagden van de nieu we vereniging. DUIVELAND Plattelandsvrouwen Twee leden van de afdeling Dron- ten van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen verzorgden de bijeenkomst van de leden van de af deling Duiveland. Mevrouw De Vrie- ze-Van Wingen liet de aanwezigen op een speelse manier de korte verhalen beleven vanaf de Renaissance tot het heden. Haar manier van vertellen was voor de belangstellenden erg boeiend en ook kon ze de leden op een levendige wijze duidelijk maken waarin het korte verhaal van nu, de oorsprong vond. Mevrouw Boeze- man-Panneman verzorgde het muzi kale gedeelte van de samenkomst. Zij zong eveneens muziek uit verschillen de periodes. Daarbij werd ze begeleid door haar collega. Tijdens de pauze werd iedereen in de gelegenheid ge steld om een aantal bundels met kor te verhalen in te kijken. Daarna volg de er een samenzang onder leiding van de gastvrouwen. Het programma werd vervolgens weer opgepakt met proza en poëzie, zoals ook voor de pauze het geval was. Vooral Anna van Liselore Gerritsen en oom Jozef van Godfried Bomans kregen veel ap plaus. De bijeenkomst werd besloten met een gedicht, zang en een kort ver haal van Annie M. G. Schmidt. BRUINISSE Neeltje Jans trailerhelling De Deltavissers, verenigd in de bootvisvereniging Zuid-West Neder land, hebben er een botenhelling aan de Noordzee bij. Zaterdagmiddag opende burgemeester G. W. van Mont- frans van Veere met het afschieten van een noodvuurpijl de trailerhel ling op de Neeltje Jans, in de buiten haven Noordland naast de Room- potsluis. De burgemeester ging in haaf ope ningswoord dieper in op de ont staansgeschiedenis van de botenhel ling en noemde daarin de goede Een scene uit het toneelstuk, dat tijdens het jaarfeest werd opgevoerd. (Foto: Joop van Houdt). De goed gevulde zaal werd verwel komd door voorzitter Nel Schot- Bakker. Zij voerde als eerste het woord, maar hield het kort om zo niet al te ver op het programma vooruit te lopen. Vooraf aan de programma onderdelen, die op het toneel moes ten worden uitgevoerd, werd eerst het lied Vrede voor jou gezongen en werd daarna een parafrase van Jere- mia 33 doorTonja Schot voorgelezen. Jaar 2088 Wat een land om van te dromen was de tweede versie in de reeks van lied jes. De presentatie van het 'actieve' programma was in handen van Mar leen Wessels. Zij deed zich voor als een vrouw, die in het jaar 2088 leeft. Spelenderwijs werd er teruggekeken naar 1988 en wat het CJV in dat jaar allemaal deed (doet). Zoals oliebollen verkopen en de bejaardendag. Aan de jongste groep (zes en zeven jaar) - Cupido genaamd - was het de beurt om het ijs te breken. Zij voerde de act Actie voeren op waarin ze olie bollen verkocht. Het onbevangen spel werd door het publiek zeer op prijs gesteld. De act Kampweek werd gespeeld door de groep 16 waarin jongeren boven de vijftien jaar hun acteertalenten lieten zien. Het ging over de fietsreis naar Renesse. Het leuke hierbij was, dat de spelers in derdaad met de fiets de zaal inreden. Alle perikelen tijdens een kamp- week kwamen in dit spel naar voren. Zo ook een nummer van de Blues Brothers, dat door één van de spelers werd geplaybackt. Het vervolg was voor de groep Juventa van acht tot tien. Deze zongen een lied, dat alles te maken had met ouderen. Vandaar dat deze act ook Bejaardendag heet te. In de act Speel een spel van de groep The Guardian (elf tot veertien) werd de aandacht van het publiek ge vraagd. Samen met de aanwezigen in de zaal werd een spel gespeeld met als leidinggevende persoon een presenta tor. Drie mensen uit het publiek wer den op het toneel geroepen om een ge deelte van het spel te spelen. Elke aanwezige had een vlaggetje waar een nummer op stond, die correspon deerde met het nummer van de kan didaten op het toneel. Later was dit niet meer nodig, omdat door middel van vragen de vlaggetjes 'bediend' moesten worden. Op die manier vie len er steeds meer spelers af, zodat er tenslotte een overbleef en de prijs, een taart, mee naar huis kreeg. De grote afsluiter van de bijeen komst was het toneelstuk Voorzich tig breekbaar. Een stuk dat in drie bedrijven ten tonele werd gebracht. Het verhaal speelt zich af op Rom- melstein. Het gaat over een echtpaar dat door verschillende opgravingen in Egypte beroemd is geworden. Het echtpaar zit aardig in de slappe was en geeft zijn neef dan ook regelmatig geld voor zijn studie. Alleen de neef smijt het geld over de balk. Het echtpaar is er wel van bewust dat zijn neef het geld niet goed ge bruikt. Daarom gaan ze een spel op poten zetten om de neef te testen op zijn gedrag. Hij is tenslotte de enige 'erfgenaam en krijgt het landgoed van zijn oom en'tante. Hij moet een tijd lang op het landgoed passen, terwijl zijn oom en tante zogenaamd op va-, kantie zijn. Wat hij niet weet is, dat ze als twee wassebeelden in het huis op het landgoed staan. Dat brengt dan ook de nodige gevolgen met zich mee. Een komische klucht met allerlei ver wikkelingen bracht de belangstellen den aan het eind van de bijeenkomst. m H y YERSEKE - Een groep van zestig wetenschappers van diverse institu ten en universiteiten uit heel Neder land zal van april tot oktober een on derzoek instellen naar de West- afrikaanse Waddenzee voor de kust van Mauritanië. Aan de westkant van Afrika ligt de Banc d'Arguin, een waddenzee met alles erop en eraan: droogvallende platen, veel zeehonden, 's zomers tienduizenden broedende vogels en 's winters een a twee miljoen overwin terende watervogels, vooral steltlo pers die Europese waddengebieden te koud vindn. Het grote verschil met de Neder landse Waddenzee is volgens een me dedeling van het Delta-Instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek (DIHO) dat de Banc d'Anguin volle dig ongeschonden is. Er is geen beïn vloeding door de mens, geen vervui ling en geen massarecreatie. Het gebied, dat zo groot is als het totale Nederlandse Deltagebied, wordt slechts bevaren door een paar honderd lokale vissers, (het project staat onder leiding van prof. dr. P. H. Nienhuis van het Delta-instituut uit Yerseke). De expeditie wordt georga niseerd door de Stichting Onderzoek der zee, onderdeel van het Nederland se wetenschappelijk onderwateron- derzoek, en gefinancieerd door drie ministeries: onderwijs en weten schappen, landbouw en visserij en ontwikkelingssamenwerking. Naast het verwerven van kennis over het functioneren van het Afrikaanse waddengebied spelen het natuurbe heer, de kustvisserij en het stimule ren van de Mauritaanse economie een belangrijke rol. SCHARENDIJKE - Er wordt in de maand april geen raads vergadering gehouden in - de gemeente Middenschouwen. Het gemeentebestuur besloot om de op dinsdag 26 april ge plande raadsvergadering te la ten vervallen omdat er te wei nig agendapunten zouden zijn. De eerstvolgende raadsverga dering is op woensdag 25 mei. samenwerking tussen de bootvereni ging en de verschillende overheids- disciplines. In een breder verband zag ze het als een goede invulling van particulier initiatief waar de over heid voorwaardenscheppend bezig was geweest. De bootvisvereniging haalt de vis serij weer binnen de gemeentegren zen van Veere, de visserij waar we zo veel eeuwen verknocht aan zijn ge weest, aldus de eerste burgeres van Veere. De voorzitter van Zuid-West' Nederland, A. J. M. Th. van Kempen heette het gemêleerde gezelschap welkom. Onder hen dus burgemees ter Van Montfrans, H. Verhey, hoofd van de Dienstkring Deltakust, be stuursleden van de bootvisvereni ging, bemanningsleden van de red dingsboot Kon. Beatrix en de hooifdsluismeester van de Room- potsluit, J. Huizer. Voorzitter Van Kempen brak in z'n welkomstwoord een lans voor het in stand houden van de bemanning van de vuurtorens van Ouddorp en Westkapelle die door de bezuinigingsdrift van de overheid dreigen te verdwijnen. Met recente voorbeelden onderschreef hij het be lang van het visuele contact van de bemanning van de kustwachten voor de veiligheid op zee. Met een receptie in Kamperduin werd de opening luister bijgezet. Bijeenkomst Helpt Elkander De Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander uit Bruinisse komt dinsdag 26 april weer bijeen in het NH-verenigingsgebouw, aanvang 19.30 uur. Spreker op de avond is plaatselijk Hervormd predikant do minee J. de Roo. Belangstellenden zijn welkom. Op 31 mei organiseert de vrouwenvereniging een reisje bij voldoende deelname. Inlichtingen en opgave bij een van de bestuursleden. RENESSE - Het fanfarekorps Luc- tor et Emergo in Renesse hield voor de 15de keer een geslaagd onderling solistenconcours in het dorpshuis van Renesse. Op de piano begeleid door E. Vos-Simons waren er 17 op tredens, 15 solisten en een tweetal duo's. De jurering was in handen van M. Kramer uit Souburg. Na een wel komstwoord door voorzitter A. J. Padmos ging het concours van start. Met elkaar verzorgden de deelne mers een afwisselend programma. Afwisselend zowel qua repertoire keus als qua instrument. Het hele programma, dat vlot verliep, nam zo'n drie uur in beslag. Voor het eerst in 15 jaar was het een concours zonder tamboer-optredens. In de seniorenklasse ontstond een boeiende strijd om de eerste plaats. Arjan van 't Veer, de titelverdediger, behaalde met zijn uitvoering van You'll remember me van H. Round 51 Vz punt. Hij kwam daarmee V2 puntje te kort om zijn titel te verlen gen. Ronald Moerland behaalde 52 punten met zijn vertolking van Grandfather's Clock van George Doughty in een arrangement van Drake Rimmer. Dit was genoeg voor een eerste plaats en daarmee de wis seltrofee. In de categorie der junioren was de hoogste eer weggelegd voor Barbara Janse, die 47V2 punt behaalde met haar uitvoering van de Engelse Sona te van James Hook. Aan het slot van het concours wer den de wisselprijzen uitgereikt door de organisator van het concours, Luc- tor et Emergo-dirigent, J. H. Blom. Hij sprak zijn waardering uit aan het adres van alle deelnemers, die het hadden aangedurfd alleen of met zijn tweetjes voor het voetlicht te treden. In het bijzonder waardeerde hij de deelname van een aantal studenten, dat buiten het eiland studeert, maar toch tijd had gevonden om deel te ne men. De winnaars van vorig jaar, die hun wisselprijs kwijtraakten, mochten een herinneringsprijs in ontvangst nemen. Alle deelnemers ontvingen uit han den van Blom een juryrapport en een diploma. Tbt slot dankte voorzitter Padmos mevrouw Vos-Simons voor de bege leiding, M. Kramer voor de jurering en J. H. Blom voor de organisatie. Al len mochten een attentie in ontvangst nemen. Uitslag 1. Ronald Moerland op eufonium 52 punten; 2. Arjan van 't Veer op bugel 51V2; 3. Gerard Goedegebuure op bu gel 49lh\ 3. Kees van Klooster op te norhoorn 49V2; Ben Nelisse op Bes bas 48V2Agnes Blom op bugel 48V2; Jan Piet v. d. Hoek op trompet 48V2; Jaap Plandsoen op tenor sax 48; Bar bara Janse op sopraan sax 47 V2; Har ry Koper op eufonium 46V2; Wim Geistdörfer op altsax 46*6; Annema- rie Kok op bugel 46; Ronald Moer land op eufonium 46; Duo Gerard Goedegebuure, bugel, Piet Quist, eu fonium 45V2; Arwin v. d. Waal, bugel 45; Duo Gerard Goedegebuure, bugel, Arwin v. d. Waal, bugel 45; Piet Quist, eufonium 44 V2. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Springtij: 4 mei Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 26 april 12.40 110 06.00 -130 18.55 -111 26 april 11.55 101 05.25 -120 18.15 - 99 26 april 00.10 84 06.05 -139 12.55 121 18.50 -117 26 april 12.55 122 06.15 -140 19.00 -122 Ronald Moerland heeft net uit handen van J. H. Blom de wisseltrofee in ontvangst genomen. i i Van 1 mei tot en met 30 juni Neeltje Jans Delta Expo. Fototentoonstelling 'Schouwen-Duiveland'. Naast foto's ook overvloeiende dia-presentatie. Van 11 tot en met 15 mei Zierikzee Schip Nieuwe Haven. Tentoonstelling Zeehonden in de Zeeuwse wateren. 10.00 tot 17.00 uur. Van zaterdag 30 april tot en met maandag 23 mei Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie. Ge opend van maandag tot en met zater dag van 13.30 tot 16.30 uur. Zondag ge sloten. Maandag 25 april Zierikzee Stadhuis. Vergadering commissie so cial e zaken. 16.00 uur. Prinses Julianaschool, Jannewekken 19. Schrijf avond Amnesty Internatio nal. Van 19.00 tot 21.00 uur. Stadhuis. Vergadering commissie ruimtelijke ordening. 19.30 uur. Stadhuis. Vergadering commissie jeugd- en jongerenwerk. 19.30 uur. De Driehoek. De afdeling Zierikzee/ Kerkwerve van het Rode Kruis houdt haar jaarvergadering. 20.00 uur. Haamstede Gereformeerde kerk, recreatiezaal. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Brouwershaven Gereformeerde kerk, Bostonplein. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Ouwerkerk Fam. v. d. Linde, Baalpapenweg 2. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Dinsdag 26 april Zierikzee 't Kofschip. Vergadering VOO. 20.00 uur. De Driehoek. Ledenvergadering CFO met forumdiscussie werkgelegenheid en huldiging jubilarissen. 20.00 uur. Burgh-Haamstede In een van de zalen van de Gerefor meerde kerk. Vergadering afdeling Westerschouwen'van het CDA. Spre ker is P. M. Bruinooge, gemeente raadslid voor het CDA in Middel burg. Hij spreekt over Zorg om de zorg. Aanvang 19.30 uur. Gemeentehuis. Vergadering commis sie financiën. 19.30 uur. Scharendijke Zaaltje Gereformeerde kerk. Schrijf avond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde kerk, zaaltje Bad huisstraat. Schrijfavond Amnesty In ternational. Van 19.00 tot 21.00 uur. Oosterland Hervormde kerk, consistorie. Schrijf avond Amnesty International. Van 20.00 tot 21.00 uur. Woensdag 27 april Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie ABZ. 16.00 uur. De Schutse. Voorlichtingsbijeen komst grondwaterbeleidsplan. 20.00 uur. Bruinisse Leeszaal openbare bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. Van 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 28 april Zierikzee In Paternoster. Bijeenkomst ANBO. 14.00 uur. Zonnemaire Dorpshuis. Lezing door mevrouw Goedegebuure voor de afdeling Noordgouwe van de NBvP over origa mi. Aanvang 20.00 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering. 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Vrijdag 29 april Haamstede Aan de Noordstraat. Opening nieuwe VW-kantoor. 15.30 uur. Brouwershaven Zaal van de Bostonpleinkerk. Lezing door ir. G. D. Kloosterboer over de eenwording van Brouwershaven en Schouwen op waterstaatkundig ge bied. 20.00 uur. Zaterdag 30 april Kerkwerve Verenigingsgebouw 't Zuudènde. P lay-back show. Aanmelding bij Mar- go Lemsom. 's Middags optocht door het dorp. Dinsdag 3 mei Noordgouwe Reisje NBvP-afdeling Noordgouwe naar 't Loo. Opgave nog mogelijk. Woensdag 4 mei Zierikzee Zalencentrum Nederlands Hervorm de kerk. Bejaardenmiddag NCVB. 14.30 uur. Renesse Kranslegging bij verzetsmonument door leerlingen van de basisschool 't Staepel'of, voorafgaande hieraan herdenking in het dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 7 mei Zierikzee UW-gebouw. Bijeenkomst WHSD. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2