mx stukken 7 Vroeger spraken ze altijd af wie er na een feestje zou rijden. Sinds ze hun Citroen AX hebben drinken ze geen van tweeën meer. Vroeger vond ze vaak dat hij te hard reed. Nu vraagt hij wel eens aan haar of het wat rustiger kan. Vroeger had hij het altijd óver een grotere auto. Daar hoort ze hem nooit meer over. Opleving in aardappelmarkt Wereldaanvoer mosselen Over smaak valt te twisten AUTO LOUIS GOEDBLOED, KORTE NOBELSTRAAT 39, ZIERIKZEE. TEL. 01110-14951 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 14 april 1988 Nr. 24319 CrTROËN mm - ZIERIKZEE - De aardappelmarkt die dit seizoen diverse laagterecords, boekte, waardoor de landbouwer grote stroppen leed, begint op te le ven juist in de tijd, dat het pootgoed voor de nieuwe oogst de grond in gaat. Het is West-Duitsland, dat gebrek krijgt aan aardappelen, dat naar de Nederlandse piepers vraagt. Er is dit jaar al 28.000 ton meer naar West- Duitsland geëxporteerd dan vorig jaar. De kwaliteit speelt een grote rol. BRU1NISSE - De totale wereldaan voer van mosselen is van 1974 af re gelmatig gegroeid. In dat jaar be droeg de wereldmosselproduktie 486,2 miljoen kilo, in 1975 583,9 mil joen, in 1980 618,1 miljoen en in 1985 708,8 miljoen kilo. Niet alle mosselen zijn mosselen zoals men die hier kent (mytilus edulis). Daarvan produceer de West-Europa in 1975 285,2 miljoen kilo en in 1985 386,6 miljoen kilo. Amerika produceerde resp. 2,2 mil joen en 16 miljoen kilo. De voornaamste aanvoerders in Eu ropa zijn in volorde van hoeveelheid: Spanje, Nederland, Frankrijk, Dene marken en West-Duitsland. Buiten Europa zijn dat China, Thailand en Zuid-Korea. De aanvoer vanuit China steeg van 49,7 miljoen kilo in 1975 naar 101 mil joen kilo (een verdubbeling dus). Minder goed ging het in Zuid-Korea: De aanvoer daalde van 72,1 miljoen kilo in 1975, tot 58 miljoen kilo in 1985, maar Thailand, met in 1975 26,4 miljoen naar 61,3 miljoen kilo, deed het weer beter. Ook in de Sovjet Unie weet men de mossel steeds beter op zijn waarde te schatten. De groei werd verdrievoudigd in tien jaar. Van 7,4 miljoen kilo in 1975 naar 24,9 mil joen kilo in 1985. Gezien de uit gestrektheid en de bevolkingsrijk heid van de USSR heeft men daar nog een fantastisch afzetgebied. In Nederland wordt de afzet van ge conserveerde mosselen steeds belang rijker. Deze verdrievoudigde in tien jaar. In het afgelopen seizoen was de omzet daarvan goed voor 24 miljoen gulden. Het meest in trek is het be vroren mosselvlees en de potjes ge zuurde mosselen. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. 21 april: stille tocht te Middelburg Het Zeeuws Comité Stille Tbchten organiseert op donderdag 21 april a.s. een stille tocht, in solidariteit met al le familieleden van verdwenen ge vangenen in geheel Latijns-Amerika. Dit maal zal speciale aandacht ge vraagd worden voor Guatemala, om dat de situatie in dat land verontrus tend is. Men leest er weinig over in de kranten, maar ondanks de democra tie stijgt het aantal verdwijningen onrustbarend gedurende het laatste jaar. Uit berichten in verschillende dag bladen zal het u bekend zijn, dat de landelijke stille tochten in Den Haag geen doorgang meer vinden. Dit bete kent niet, dat er op landelijk niveau niets meer gebeurt. Wel heeft men ge kozen voor een andere manier van ac tie voeren. Ons comité heeft de in druk, dat de belangstelling van Zeeuwse vrouwen nog steeds groeien de is, en daarom is besloten om in 1988 één tocht te houden. In het na jaar willen we een thema-morgen be leggen om met iedereen die zich be trokken voelt bij ons werk de verdere plannen te bespreken. Voor de tocht op 21 april rekenen we op velen van u, ook op hen die nog niet eerder meeliepen! Om elkaar te ondersteunen, en te laten voelen dat de strijd een gedeelde strijd is, van vrouwen hier én daar. Het Zeeuws Comité rekent dét tot haar belang rijkste taak! Tbt ziens dus in Middel burg, 21 april 1988. Programma: 10.15 uur Verzamelen op de Loskade; 10.30 uur Vertrek stil le tocht; 11.00 uur Aanbieding van pe titie aan dr. C. Boertien, Commissa ris der Koningin in Zeeland; 11.30 uur Gebedsdienst in de Hofpleinkerk, met medewerking van Lieve Troch. Voor verder inlichtingen: CORRIE VAN DE KREEKE Krayesteinweg 28 Burgh Clfelefoon 01115-1635). Schouwen- Duiveland trofee Door middel van deze ingezonden brief wil ik gaarne reageren op de in de Zierikzeesche Nieuwsbode van dinsdag 12 april jl opgenomen weer gave van de vrijdag 8 april jl gehou den voorjaarsvergadering van de re giocommissie van de Schouwcn-Dui- velandse voetbalverenigingen in de kantine van de s.v. Duiveland te Oos- terland. Zoals de kop van het verslag al aan gaf, blijft de Schouwcn-Duiveland trofee een duidelijk punt van discus sie. Niet in het minst door de zeer subjectieve houding van de heren Joop de Wit en Dick Mooij, welke duidelijk geïrriteerd reageerden op het door mij in het bekende hoender hok gooien van de evenzeer bekende knuppel. Een door mij op fatsoenlij ke wijze ingediend voorstel inzake het nader uitdiepen van een eventue le terugkeer naar de oorspronkelijke trofee, u weet wel: het spelen van poulewedstrijden op doordeweekse (trainings)avonden en de halve- en finale-wedstrijden op het terrein van de organiserende vereniging, werd direcht door bovengenoemde heren bestookt" met de zg. negatieve as pecten van deze oorspronkelijke tro fee. Namelijk onvolledige le elftallen en het risico van blessures voor deze elftallen met degradatie- en/of pro- motiebelangen. Overigens was de conclusie van de voorzitter van de af deling Zeeland KNVB, de heer Kees Blomaard, dat men dus niet voor niets van de voormalige trofee was afgestapt, onnodig er een negatief schepje bovenop doen. Het wordt weliswaar op prijs gesteld dat hij zich op Schouwcn-Duiveland laat zien, echter laat hij zich liever ont houden van commentaar of conclu sies op Schouwen-Duivelandse za ken, waarvan hij geen weet heeft en/of de achtergronden niet kent. Het mag dan toch wel verwonder lijk lijken dat gedurende de laatste jaren van de trofee ons steeds meer geluiden bereikten, welke duidelijk aangaven dat de huidige trofee bij lange na niet het beoogde effect ople verde: een stukje sportiviteit, gezel ligheid en een aanzienlijke publieke belangstelling. Niets van dit alles en ook in financieel opzicht kan het hui dige toernooi bepaald geen succes worden genoemd.... Bovengenoemde zg. negatieve aspecten bleken overi gens voor het overgrote deel van de voetbalverenigingen niet of nauwe lijks te gelden. Althans uit de door ons bestuur gehouden enquête onder de 13 Schouwen-Duivelandse voet balverenigingen was ons het volgen de gebleken: 6 besturen en le elftalse lecties zouden sowieso vóór terug keer naar de oude trofee-vorm zijn, 3 besturen en le elftalselecties zou het om het even blijven, een gelijk aantal zou voorstander zijn van het huidige toernooi en 1 bestuur (zonder rug gespraak met de le elftalselectie) liet zich nog in nevelen gehuld. Dit is door mij letterlijk voorgelezen en dat is wat anders dan het in het verslag opgenomen aantal van 6 voorstan ders voor de oude trofee-vorm! Het zouden namelijk ook weieens 9 ver enigingen kunnen zijn die de voorma lige trofee-vorm preferen! En dat is wel een aanzienlijke meerdeheid van het aantal verenigingen! Overigens werd doof ons heus wel gerealiseerd dat bij een eventuele terugkeer naar de oude trofee-vorm, de zomeravond voetbalselectie van de commissie bedrijfs- en zomeravondvoetbal niet meer zou kunnen meedoen. Echter het- voor ons reeds bekende en verwachte addertje onder het gras, liet zich ook nu weer danig gevoelen. Wat bleek namelijk door regiocom missievoorzitter Joop de Wit plots klaps gehouden stemming: 9 a 10 ver enigingen verklaarden plotseling vóórstander te zijn van het huidige toernooi. Wie schetst inderdaad onze grote verbazing en tegelijkertijd een aanzienlijke kwaadheid ten aanzien van deze ogenschijnlijke, onsportieve wijziging van het stemgedrag. Mijn kritiek richt zich nu op dié vereni gingsvertegenwoordigers welke een stemgedrag aan de dag legden, dat volledig afweek van hetgeen ons in eerste instantie telefonisch was toe vertrouwd. Men had ons namelijk doen voorkomen alsof het aan ons doorgegeven standpunt, het stand punt van het bestuur (en de le elftal selectie) was. Dat bleek dus duidelijk niet zo te zijn, met andere woorden zelfs door eigen bestuursleden wor den mede-bestuursleden alsook le elftalselecties in het ongewisse gela ten i.c. voor dom gehouden. Een voor ons onverteerbare zaak, omdat niet alleen mijn bestuur door collega- besturen voor joker werd gezet maar ook een gedeelte van hun eigen be stuursleden en le elftalselecties. Wie de voetbalschoen past, trekke hem aan.... Opvallend is overigens de opname in het verslag van de door regiocom missievoorzitter Joop de Wit tussen neus en lippen door geplaatste op merking: „Maken de spelers in een vereniging tegenwoordig de dienst uit?". Deze in het verslag nogal naar voren gehaalde opmerking, werpt een schemerig en verdachtmakend licht op het feit waarom onze vereni ging heeft besloten niet aan de trofee 1988 te zullen meedoen. Ik wil duide lijk stellen dat ons bestuur de spelers van de le elftalselectie heeft geraad pleegd c.q. betrokken bij het door ons te nemen besluit om wel of niet deel te nemen. Onze slechte ervaringen, zoals bovenomschreven, werden na melijk ook door die selectiespelcrs gedeeld. In gezamenlijk overleg zijn wij tot ons besluit gekomen aan de Schouwen-Duiveland trofee in de huidige vorm niet meer deel te ne men, de organisatie van de trofee door de commissie bedrijfs- en zo meravondvoetbal ten spijt. Namens het bestuur van de s.v. WIK-Kerkwerve Denny de Vos Ring 1, 4321 AJ Kerkwervc. Naar aanleiding van recentelijke publicaties in kranten over dat de nieuwbouw vah Kon. Zeelandia een schoonheidsprijs verdient, heb ik toch mijn twijfels. Ik vind persoon lijk dat dit gebouw Zierikzee niet mooier maakt. Als naaste buur vind ik het 's avonds als de lichten bran den het mooist, wat echter veel be langrijker is is dat het rationeel, eco nomisch en aan de eisen voldoet waarvoor het gebouwd is en ik dacht dat het hier zeker aan voldoet. En over smaak valt te twisten. Waar ik echter veel meer waarde ring voor heb is dat een bedrijf als Zeelandia in deze moeilijke tijd nog kans ziet zijn bedrijf te vergroten. Waarmee ook de werkgelegenheid uitgebreid wordt, wat voor een klei ne gemeenschap als Zierikzee van groot belang is. Want er zijn sinds 1945 nog niet veel bedrijven geweest in Zierikzee die zich staande hebben kunnen houden. Al vind ik dan de nieuwbouw niet zo mooi, toch zou ik als buitenstaander Kon. Zeelandia willen feliciteren met deze nieuwbouw, want dit betekent dat er groei in het bedrijf zit en be denk wel, dat zoiets niet vanzelf komt. Want er is heel wat moed en in zicht voor nodig om zo'n bedrijf draaiende te houden. Ik zou zeggen Zeelandia ga zo voort. Met dank voor uw plaatsing. L. N. Hanse Platteweg 6, Zierikzee Citroen AX. 12 versies vanaf fl. 15.500,- excl. afleveringskosten. Afgebeeld Citroen AX 11TRE Lichtmetalen 1124 cm1 motor, 55 DIN pk, 158 km/h Zuinigheid: 1 op 23,8bij 90 km/h, 1 op 170 bij 120 km/h en 1 op 14,9 in de stad (ECE-norm).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7