Symfonische rock in Pul NIEUWS OP WIELEN iilmuieuws BROOD UIT HET WATER Amsterdamned Nieuwe Passat in de showroom van Slager Muzieknacht in Brogum 6 ZIERIKZEE - Zaterdag 16 april is er weer een muziek nacht in jeugdsoos Brogum te Zierikzee. Het begint een aar dige traditie te worden, waar voor de animo van zowel pu bliek als bands groot is. Het muzikale spektakel begint om (ongeveer) 22.00 uur. De bands Randan en Jake Schmid Band treden op en moeten het publiek in extase gaan brengen. Overigens is er een dag later - zondag 17 april - een verlaat lustrumconcert van de Bernini's. Die lieten het tij dens het jubileumfeest afwe ten, maar hadden toegezegd een en ander goed te willen ma ken. Bij deze dus. De Bernini's brengen muzikaal entertain ment vol humor. Annie op de contrabas en Harrie op de uke- lele. Een en ander begint om streeks 16.00 uur. BRUINISSE - In jeugdsoos de Pul te Bruinisse treedt zaterdag 16 april de symfonische rockformatie Ironie op. De band begint om 21.00 uur. terwijl de deuren van de Pul al om 19.30 uur open gaan. Ironie is een Middelburgse hard rock band, die vroeger onder de naam Savage Isle Band optrad. De formatie bestaat uit Peter Domisse (drums), Bertus Hoogerheijde (zang/toetsen). Marcel Eggers (gitaar) en Ruud van Luyk (bas). Ironie is een prima liveband, die haar publiek in vervoering weet te brengen. Liefhebbers van symfonische rock weten hun zaterdagavond dus wel door te komen. ZIERIKZEE Geslaagd De oud-inwoonster van Zierikzee Heieen van Dongen slaagde een dezer dagen voor het diploma psychiatrisch verpleegkundige Ze kreeg haar op leiding aan het psychiatrisch zieken huis Santpoort te Santpoort. Jaarvergadering De Vereniging Wereldwinkel Schouwen-Duiveland houdt woens dag 20 april zijn jaarvergadering. De ze bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van de Beatrixschool aan de Grachtweg in Zierikzee en begint om 19.30 uur met het huishoudelijk gedeelte. Omstreeks 20.30 uur begint Evert Jan Robbert met zijn lezing over zijn verblijf op de Filippijnen. Robbert keerde in december '87 in Nederland terug na zes jaar lang op de Filippijnen te hebben gewerkt. Robbert hield zich daar bezig met or ganische landbouw en het opzetten van proefboerderijen. NBvP-Schouwen De leden van de afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen komen dinsdag 19 april bijeen in het Huis van Nassau in Zierikzee. Tijdens deze bijeenkomst die om 14.00 uur begint spreekt dis cussieleidster van de bond, mevrouw J. J. de Koning-van Langeraad over Plooien en Ontplooien in de bond. Hierbij is het de bedoeling dat de le den met elkaar van gedachten wisse len over de bond nu en in de toe komst. De vele veranderingen en ontwikkelingen noodzaken de bond en zijn leden om actief en maatschap pelijk betrokken te blijven. Daarbij moet de bond oog en oor hebben (plooibaar zijn) voor de verschillende wensen van de leden en zich verder ontplooien. BURGH-H AAMSTEDE VVV Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer opent vrijdag 29 april het splinternieuwe onderkomen van de VW in Burgh-Haamstede. De VW is als vanouds gevestigd aan de Noordstraat 45a te Haamstede. De of ficiële opening is om 15.30 uur. RENESSE Renessedag Zaterdagmorgen 16 april van 9.00- 11.00 uur worden in Renesse spullet jes opgehaald van de braderie/rom melmarkt van de Renessedag welke op 14 mei wordt gehouden. BROUWERSHAVEN Lezing uitgesteld De voor vrijdag 15 april aangekor- digde lezing van de heer Klooster boer over de eenwording van hef Wa terschap Schouwen is uitgesteld. De Roode Lelie organiseert dit nu voor 29 april, ook om 20.00 uur, in de zaal van de Bostonpleinkerk, te Brou wershaven. OOSTERLAND Verkoping De vrouwenvereniging Dorcas biedt dinsdag 19 april tal van artike len te koop aan in dorpshuis Ooster hof in Oosterland. Deze verkoping begint om 14.00 uur. De opbrengsten van deze verkoop van textielwaren, katoenen truien, jurkjes en dergelij ke zijn bestemd voor de gehandicap tenzorg Adullam. BRUINISSE Verkoping De Schutse De Schutse, de Stichting voor ver standelijk gehandicapten regio Schouwen-Duiveland, houdt op zater dag 16 april een verkoping in het Ned. Herv. verenigingsgebouw. Naast de zelfgemaakte kleding wordt er ook tweedehands kleding verkocht en voor de liefhebbers is er een rom melmarkt. Verder is er zelfgemaakte cake, oliebollen, babbelaars en advo caat. Voor de jeugd is er een speciaal kinderhoekje. De deuren staan open BROUWERSHAVEN - Bij automobielbedrijf Sla ger in Brouwershaven is vanaf vrijdag 15 april de nieuwste Volkswagen: de Passat in de showroom te zien. De naam is het enige dat bij de Passat nog aan het vorige model herinnert. De Passat is een volko men nieuwe ontwikkeling, waarmee Volkswagen van plan is hoge ogen te gooien en nieuwe criteria te stellen voor auto's in de middenklasse. Er zijn twee modellen: de sedan (limousine met kofferbak) met neerklapbare achterleuning en de Variant. De Passat verraadt reeds op het eerste gezicht de technische voor uitgang. De ontwerpers van Volks wagen hebben bij deze nieuwe ontwikkeling consequent de mo gelijkheden van het concept van de dwarsgeplaatste motor en een tot 2,62 m verlengde wielbasis be nut. De Passat heeft een lucht- weerstandswaarde van cW-0,29 en is daarmee één van de minst rij- windgevoelige auto's in zijn klas se. De dwarsgeplaatste motor re sulteerde in een extreem vlakke motorkap, waarbij de Volkswa gen-ontwerpers de Passat een vol ledig nieuw en voor deze auto ty perend gezicht zonder radiator- grille hebben gegeven. De koel lucht voor de motor Wordt onder de bumper toegevoerd, de aange zogen lucht door het grote VW- embleem in het frontvlak. Het achteraanzicht van de Volkswagen Passat wordt be heerst door de grote duidelijk in gedeelde achterlicht-units. Alle li mousines tot en met 66 kW (90 pk) hebben standaard een in het kof- ferdeksel geïntegreerde spoiler- achtigc bovenrand ter verbetering van de aërodynamica aan de ach terkant en ter vermindering van de opwaartse druk bij hoge snel heden. Vanaf 79 kW (107 pk) is bij de limousine als extra een grote op de kofferbak geplaatste en in de autokleur gespoten achterspoi ler standaard. Bij de nieuwe Pas sat Variant is de achterscctie in zijn geheel ronder en daardoor stromingsgunstiger gevormd. Door de hoge lijn is de laadruimte zeer royaal. Comfort De binnenruimte van de Passat biedt een grote mate van comfort. Lichte, vriendelijke kleuren, kost bare stoffen en een minutieuze af werking tot in de kleinste details dragen hiertoe bij. Reeds bij de standaarduitrusting van de li mousine, het CL-model, kunnen achterbank en -leuning worden omgeklapt. Bij de GL en GT- modellen zijn achterbank en - leuning 1/3 en 2/3 omklapbaar. Ook de leuning is wegklapbaar. Daardoor kan de laadruimte, die met zijn 495 1 toch al groot was en in vergelijking met zijn voorgan ger nog eens met 50 1 is vergroot, tot 870 1 worden uitgebreid (vol gens VDA-meting). Dc nieuwe Passat Variant biedt met zijn bagageruimte van 495 li ter tot aan dc bovenkant van de achterbank (VDA-meting) al enor me mogelijkheden. Bij een omge klapte achterbank en -leuning en lading tot aan het dak. wordt dc capaciteit vergroot tot 1500 liter. Dc Passat limousine wordt even als dc Variant in drie verschillen de uitvoeringen aangeboden, die tegemoet komen aan dc verschil- - A. i TT lende koperswensen qua comfort en sportiviteit. De basisuitrus ting van het CL-model biedt in technisch opzicht een complete en hoogwaardige uitrusting. Ook bij de Passat is net als bij alle Volkswagen-modellen de herfst van 1987 de uitlaatgasreini ging door een katalysator voor al le benzinemotoren standaard. De basismotorisering is een 1,6 liter benzinemotor met ongeregelde katalysator. Zijn vermogen is 53 kW (72 pk). Reeds veelvuldig be proefd in het Volkswagen-pro gramma is de 1,8 litermotor met 66 Kw (90 pk), die nu met een Monojet-injectiesysteem is uitge rust. Door een geregelde katalysator wordt voldaan aan de strenge US- norm (US Standard '83). Ook deze motor neemt genoegen met onge lode normale benzine. Een high-tech krachtbron biedt de Passat met de nieuwe 2,0 liter 16-klepper, die is gebaseerd op de in de sportuitvoeringen van de Golf, Jetta en Scirocco reeds be proefde ,,16V". Door het vergrote slagvolume is zelfs bij uitlaatgas reiniging door een geregelde kata lysator voor de Passat een vermo gen van 100 kW (136 pk) beschik baar. Mengselvorming en ontste king worden ook bij deze motor geregeld door een nieuw electro- nisch systeem, de zgn. K-Motronic. De dieselrijder vindt in de nieu we, qua vermogen opgevoerde tur bodieselmotor met laadluchtkoe- ler een net zo sportief als economisch alternatief voor de benzinemotor. De nieuwe turbo diesel levert met zijn 1,6 1 cilinder inhoud 59 kW (80 pk). Vanzelfspre kend heeft Volkswagen ook bij de Passat vastgehouden aan de voor wielaandrijving. Levensduur Omvangrijke roest werende maatregelen schiepen bij de Pas sat de voorwaarden vooreen lange levensduur en waardebehoud van de auto. Er wordt nu zes jaar ga rantie tegen doorroesten van bin nenuit gegeven. Volkswagen geeft ook bij de nieuwe Passat een drie jarige garantie op de lak. De voor waarden hiervoor worden door een omvangrijke behandeling van de carrosseriehuid geschapen van 10.30 tot 16.00 .uur. Spulletjes, kleding en verder alles wat voor de rommelmarkt gebruikt kan worden kan gebracht worden bij de familie Giljam, Dorpsweg 38. Zijn er zware spullen bij dan is een telefoontje naar 1357 voldoende en het wordt afge haald. Bevolkingsverloop In de maand maart werden in de ge meente Bruinisse acht kinderen ge boren: Johanna M. Jumelet, Lindsay Giljam, Marinka Feijtel, Coraelis R. L. Treels, Abraham J. Slingerland, Jelle den Engelsman, Domus van den Berge en Jeroen T. J. Gebraad. Over leden: Leendert van der Spek, Stoffel Westdorp en Adrianus Smits. Koninginnedag Het voorlopige programma voor de viering van Koninginnedag, in Brui nisse is bekend. De feestdag wordt in- geluidt met klokgelui om 8.00 uur en om 9.00 uur speelt een koperensem ble koraalmuziek vanaf het dak van het gemeentehuis. Om 9.30 uur vindt er een aubade voor het gemeentehuis plaats door muziekvereniging Nu met Hope Samen met muziekvereni ging Oefening en Uitspanning. De scouting zorgt voor het traditionele vlaghijsen en er worden ballonnen opgelaten. Om 10.15 uur start de op tocht van versierde wagens. Het the ma van de optocht is de vaderlandse geschiedenis. Tot nu toe is er sprake van zeven versierde wagens, maar meer gegadigden zijn uiteraard wel kom. Twee van de drie basisscholen uit Bruinisse hebben toegezegd ook deel te zullen nemen aan de optocht. De Ds. Pieter van Dijkeschool heeft laten weten haar eigen Koninginne dag te willen vieren op 29 april. Van 14.00 tot 17.00 uur is er Oranjemarkt op het plein rond de muziektent. Tot nu toe hebben elf verenigingen zich opgegeven voor een stand op de Oran jemarkt en ook hier geldt dat meer deelnemers welkom zijn. Muzikale medewerking aan de Oranjemarkt verleent boerenkapel Stuitje Leut. 's Avonds om 19.00 uur wordt in het Durpsuus bekend gemaakt wie sport man/vrouw/ploeg van het jaar wordt. Voor alle duidelijkheid: Er is één beker beschikbaar. Burgemeester T. C. Hekman reikt dan ook de pen ning van verdienste uit. Vervolgens start om 20.00 uur het Oranjefeest, eveneens in het Durpsuus. De Tachti gers zorgen voor de muziek. De orga nisatie is in handen van de Stichting Festiviteiten Bruinisse. Wie zich aan wil melden voor deelname aan de op tocht of een stand wil op de Oranje markt kan terecht bij de secretaris van de Stichting, J. Braber of bij voorzitter C. J. van Liere. Vrijdag 15 april Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Amazone, natuurdocumen- taireserie. Afl. 1, herh. 16.20 uur Sport op vrijdag. Presenta tie: Kees Jansma en Hansje Bunscho ten. 17.30 uur Journaal 17.46 uur KRO kinderkookkafé, jeugdmagazine gepresenteerd door Petra Schimmel. 18.00 uur Op je ogen, jongerenpro gramma. 18.25 uur Trob, Amerikaanse co- medy-serie. 19.00 uur Journaal 19.18 uur Tom Jerry, tekenfilm. 19.28 uur D'r uit met je geluid, quiz gepresenteerd door Robert Paul. 20.15 uur De magische wereld van David Copperfield, show rond de be kende illusionist. 21.05 uur Acht dagen in de bergen, film van Eberhard Itzenplitz. 21.50 uur Brandpunt, actualiteitenru briek 22.30 uur Journaal 22.40 uur Brandpunt, weekend-editie 23.30 uur De Naeht, nachtshow met Adelheid Roosen en Karin Bloemen. Deel 4 (slot). Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.30 uur Rosco, kinderserie. 15.50 uur Tita Tovenaar, serie. Afl. 2. Herh. 16.15 uur Heathcliff Co, tekenfilm serie. 16.40 uur Mask, tekenfilmserie. 17.00 uur Derrick, misdaadserie. 18.00 uur TROS Sport, sportmagazi- ne. 18.25 uur De dieren van Afrika, na tuurserie. 18.50 uur Jan, Jans en de kinderen, tekenfilmserie. Herh. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Simonskoop. Simon van Collem besteedt aandacht aan de speelfilms Raw, Ironweed en No way out. 19.25 uur Familie Oudenrijn. Serie. 20.00 uur Journaal 20.29 uur Op volle toeren, muziek programma. 21.20 uur Koester mijn droom, 4- delige miniserie naar de gelijknami ge roman van Barbara Thylor Brad ford. 22.20 uur Jongbloed Joosten, live programma met hoogtepunten uit het nieuws. 22.50 uur Onze ouwe, Duitse politie serie. 23.55 uur Journaal Nederland 3 09.00, 13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.00 uur Nieuws uit de natuur (20) 11.00 uur Schooltv-Weekjournaal 11.30 uur Brandpunt in de school (6) 17.20 uur Programma-overzicht 17.30 uur Journaal 17.45 uur Sesamstraat 18.00 uur Paspoort voor Turken 18.30 uur Steden en hun verleden, les 2. 19.00 uur Jeugdjournaal 19.10 uur Het klokhuis, jeugdpro gramma. 19.25 uur TV-3, informatierubriek. 20.00 uur Journaal 20.29 uur Carmen, opera van Bizet. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Interview met de minister president 22.50 uur Carmen, opera van Bizet (vervolg). 23.55 uur Nieuws voor doven ei slechthorenden BRT 1 15.00 uur Vrouwtje Theelepel, Japaij se tekenfilmserie. 15.10 uur Comedy capers, korte komi- sche film, herh. 15.25 uur De Freggels, tekenfilms^ rie. 15.50 uur Europese volksverhalen, vandaag: De muizentoren, Pools volksverhaal. 16.00 uur Dramarama, reeks Britse jeugdfilms. Vandaag: Stans eerste voorstelling. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 125. Herh. 18.05 uur De smurfen, tekenfilmse rie. 18.30 uur Bingo! Wekelijks hitparade- programma met o.m.: De clip van de kijker; Overzicht van de BRT-top 30; Studiogast; Radio België. Presenta tie: Bart Peeters en een gastpresenta- tor. 19.15 uur Uitzending door derden. Programma van de Liberale Televi sie- en Radio-Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Weerbericht. 20.20 uur Extra-time. 20.50 uur Wereldoorlog II. De tijd der vergelding, 8-delige reeks over de aanslagen en represaille-acties tij dens WO II. 22.25 uur Nieuws. Aansl. Paardenkoersen. 22.40 uur Parlando... ma non troppo, Fred Brouwers praat met Octave Lan- duyt over muziek. 23.55 uur Coda: Azuur beklimt li gusterhagen, van Jo Gisekin. BRT 2 18.45 uur Babel, migrantenmagazine voor Marokkanen. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie, afl. 523. 19.25 uur Oshin, Japanse serie, afl. 241. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Weerbericht 20.20 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur Vermist (Missing), Ameri kaanse speelfilm uit 1982 van Costa- Cavras. 22.20 uur Filmspot, achtergrondin formatie bij de filmactualiteit. ZIERIKZEE - Neerlands populairste film van het moment - Amsterdamned - draait in de Zierikzeese Concertzaal. Deze rolprent van Dick Maas betekent de definitieve doorbraak van Huub Stapel als acteur. Dat Monique van der Ven bij niemand geïntroduceerd behoeft te worden, spreekt voor zich. De filmkeuring is 12 jaar. De film draait zaterdag 16 april om 20.00 uur, zondag 17 april om 14.00 uur en 20.00 uur en dinsdag 19 april om 20.00 uur. Zoals gezegd is de film geproduceerd en geregisseerd door Dick Maas, die ook verantwoordelijk was voor het kassucces de Lift. De ti telsong van Amsterdamned staat mo menteel in de hitparade. Bij een rondvaart door de Amster damse grachten wordt het lijk gevon den van een op gruwelijke wijze ver moorde jonge vrouw. Eric Visser, een 30-jarige inspecteur van de politie, wordt met het onderzoek belast. Er zijn echter geen bruikbare aanwijzin gen en er volgen meer moorden van dezelfde mysterieuze aard. Eric leert Laura kennen, een knappe vrouw van een jaar of dertig, die zijdelings iets met het gebeuren te maken lijkt te hebben. Het onderzoek vordert moei zaam en Eric verzeilt in wilde achter volgingen, die al of niet op een dood spoor uitlopen. Bij de ontknoping, die even spannend als dramatisch is, weten Eric en zijn collega's het myste rie op te lossen. 11 Hij liep weer in de gang, achter het loket ratelde een schrijfmachine. Bui ten sloeg een vuile regen in zijn ge zicht en ongekend vroeg viel dc avond. Hij merkte het nauwelijks. In zijn hart - half dat van een jongen, half dat van een man - werd een mooi zacht liedje gezongen. Hoe het was wist hij niet precies. Hij had een hand gekregen, een stevige en toch een zachte en ze had gezegd: Goeie reis, de zegen en gezondheid, Arend- Miehiel, en jou vind ik wel een beetje aardig. Nou, hij haar ook. En verder wilde hij niet denken. Er kon immers toch nooit wat van komen; vissers dochters trouwen met visserszonen, redersdochters met rederszonen, kan toorjuffrouwen met klerken; zo is het altijd geweest. Nee, niet over naden ken, aan wat kan of niet kan. En in zijn binnenste bleef het onderweg naar huis maar zingen: goeie reis, de zegen en gezondheid, Arend-Mi- chiel Thuis was het echt lekker. Moeder zat alleen in dc kamer, zomaar stille tjes, de schoot vol stopwerk. Het was al donker, maarzo had natuurlijk de lamp nog niet aangestoken. Vond ze zonde om voor haar alleen zoveel licht te branden. Gezellig was het an ders wel. Ruttedepul, ruttedeput. sputterdr de koffie in de grote pot op het lichtje. Snorro-snor rumoerde het Door FENAND VAN DEN OEVER drit - oud, afgedankt haringwant - in de salamander. Hij ging er vlakbij zitten, met z'n kniecn wijd van el kaar, zodat-ie als het ware de kachel tussen z'n benen had. Hè lekker, dat deed hem goed. Moeder trippelde alweer. Wanneer ze er waren, was ze bezig. Daar ging ze door de kamer naar de keuken en de kelder. Ze schonk koffie in en zette dc mok voor hem neer. Hij nam een mondje. Hè. verrukkelijk zoet, had ze weer een extra schepje suiker inge daan. Dee ze altijd, als-ie gauw varen moest. Er kwam een heerlijk blij ge voel over hem. Dat was al begonnen op het kantoor en het gloeide nu nog aan. Meestal had hij zoiets wanneer er gevaren moest worden. Hij was blij mee te kunnen en toch vond hij het jammer, dit alles los te moeten la ten. Want 't leven was nog niet zo kwaad voor wie een moeder had en (stiekem) een meisje. Hij floot een wijsje om de koekeroeduif boven het fornuis in de keuken op gang te bren gen. Het lukte. Ze maakten samen een hoop lawaai. Allemaal wind. Tben hij even ophield, viel moeder in: Ruwe stormen mogen woeden Hij zong niet mee. dat vond-ic een beetje gek voor een grote knul, maar hij luisterde wel. Iedereen kende dat vers natuurlijk hier. De straatstenen van Vlaardihgen zouden het kunnen zingen: Ruwe stormen mogen woe den. Halverwc^ kwam vader thuis, 't Was nog vóór halfzes. Zeku- een kar weitje afgemaakt, dacht Nceltje. Dan vond de baas het de moeiteniet meer om aan wat anders te begnnen. Ze schonk ook voor hem in. Hü zei niet veel en viel met een zucht in ;ijn stoel neer. Hij stopte geen pijp ei dronk nogal schielijk zijn bak koLie leeg. Moeder keek hem aan. „Heb je een zwaar hoofd, W llem?" vroeg ze. Daar had hij vaak la»t van. „Néé", zei hij kortaf. O. Ze ging niet verder met vagen, maar sneed gauw brood. Tben de meiden, Marie en «apie, kwamen, gingen ze eten. Er wori wei nig gesproken aan tafel. Dat gebeur de eigenlijk vlak voor het varen nooit. Willem van Roon las, na het eten- Die in de schuilplaats des AHer- hoogsten is gezeten, die zal vernach ten in de schaduw des Almachti- gen Och, ze kenden die hoofdstukken wel vanbuiten. Psalm negentig opou- wejaar en bij begrafenissen, psalm eenennegentig bij uitvaarten enza Ze lagen naast elkaar, negentig en (én- ennegentig. zoals geluk en ongeluk bij de visserman. Vóór het danken begon moeder „Arend-Michiel, je zal wel vooriich tig zijn, hè?" „Ja. natuurlijk". Dat ging hem Ver velen, het zal-je-dit-doen-en-dat-la- ten. Hij liep toch in geen zeven si'oten tegelijk? (wordt verv»lgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6