Middenschouwse raad in principe voor kabel-tv Doek is gevallen voor recreatieplan de Bout Raad stelt krediet van 158.500,- beschikbaar voor automatisering K00KT0ESTELLEN DEÜRLOO B.V. Raad achter uitbreiding schoolgebouw Vloedstraat Diefstal uit infocentrum Port Zélande Port Zélande heeft uit straling op heel Zeeland Doorgereden na aanrijding Auto rijdt op tractor met gierwagen ZIERIKZEESOHE NIEUWSBODE Donderdag 14 april 1988 Nr. 24319 3 Alleen SGP-fractie tegen SCHARENDIJKE - De gemeenteraad van Midden- schouwen is in principe voor de aanleg van kabeltelevi sie op Schouwen-Duiveland. Alleen de SGP-fractie sprak zich bij monde van J. L. F. Bolleman bijzonder fel uit te gen televisie in het algemeen en kabeltelevisie in het bij zonder. Bolleman sprak van onnozel amusement dat ver giftigend werkt en voorspelde de intellectuele onder gang van de mensheid door de invloed van de televisie. „Onze weerstand tegen het medium wordt vaak belache lijk gemaakt, maar we staan niet alleen", aldus Bolle man. In de gemeenteraad van Midden- schouwen staat Bolleman voor wat betreft zijn kritiek op het medium te levisie in ieder geval wel alleen. Pvd A-woord voerder G. A. M. Cobus- sen deed de bezwaren van Bolleman af met de opmerking dat deze wel licht een tv-toestel van een verkeerd merk heeft. „Bij mij zit er een knop op om hem uit te zetten", aldus Co- bussen. Snel Cobussen sprak verder van een ont wikkeling die niet meer tegen te hou den is. „Het gaat sneller dan iedereen dacht". J. M. van Langeraad (WD) stelde dat als langer gewacht zou worden met aanleg het allemaal wei eens duurder zou kunnen gaan uit pakken. Op vragen uit de raad antwoordde wethouder W. G. Renden dat het uit gangspunt voor invoering van kabel televisie op Schouwen-Duiveland een maandelijkse bijdrage van 20 gulden blijft. „Dat is nu een hard uit gangspunt". SGP-raadslid J. L. F. Bolleman:On nozel amusement dat vergiftigend werkt". Met de stem van Bolleman tegen besloot de raad in beginsel tot aanleg van een kabelnet in de gemeente Mid- denschouwen. De gemeente zou dan daarbij op moeten treden als machti gingshoudster en voor het hele mach- tigingsgebied dient een eenheidsta rief per aansluiting te gelden. Kamperen Weinig woorden maakte de raad vuil aan het voorstel van het college om de mogelijkheden voor het kam peren bij de boer te verruimen. Ieder agrarisch bedrijf mag 10 kampeer middelen plaatsen, dat is dan inclu sief de reeds aanwezige stacaravans. Tijdens een van te voren door het col lege vastgestelde overloopperiode mag men dan nog vijf tenten of drie caravans extra plaatsen. Het feit dat bij de totstandkoming van dat voorstel mee heeft gespeeld dat een parlementslid de stellige ver wachting uitsprak was voor Cobus sen aanleiding het spreekwoord 'Eén zwaluw maakt nog geen zomer' in de mond te nemen. Bolleman herhaalde nog eens dat zijn fractie liever ziet dat de rem op de recreatie gezet wordt. Desondanks stemde Bolleman in met het voorstel. Ook de CDA-fractie zei geen moeite te hebben met het voorstel. „We blijven alleen zitten met bezwaren tegen de overloopregeling", aldus CDA-woord- voerder C. W. Boot. Moolweg Het gedeelte van de Moolweg dat binnen de bebouwde kom ligt wordt door de gemeente Middenschouwen KABBELAARSBANK - In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in het infocentrum van het nieuwe recreatieproject in aan bouw op de kabbelaarsbank Port Zé- lande. Er werd voor een totale waar de van ongeveer 17.000 gulden aan goederen gestolen. De diefstal werd bij de politie aan gegeven, door. R. „C, uit Zierikzee, De dieven kwamen het infocentrum bin nen door een raam met een schroe- Vendraaièh te forceren, zij namen een telefaxapparaat ter waarde van onge veer 11.000 gulden mee en een elektri sche schrijfmachine ter waarde van ongeveer 6000 gulden. De politie stelt een onderzoek in. Vervolg van pagina 1 dat Vendorado opgeeft ook daadwer kelijk gehaald zal worden. „Want het is echt een uniek project. Een derge lijk project op een dergelijke plaats, dat vind je nergens in Nederland". Feit is dat Brouwersdam en Kabbe laarsbank nu al zeer populair zijn bij het waterminnende volkje. Eenieder kan zich daarvan overtuigen op een zonnige dag in het toeristisch sei zoen. Zeker als er dan ook nog een re delijke wind staat levert dat een enorme bonte verzameling van gepar keerde voertuigen langs de Brou wersdam op. Te verwachten is dat men niet echt moeite hoeft te doen om klanten naar het nieuw te bouwen recreatiedorp te lokken. Wie de bro chure doorneemt komt al snel tot de conclusie dat Port Zélande voorzie ningen krijgt waar menig gemeente lijk bestuurder voor zou tekenen. Men hoeft voor dagelijkse bood schappen niet ver als men zijn intrek heeft genomen in Port Zélande. Alles is bij de hand. Tbt een medisch cen trum toe. Waarbij het feit vermelding verdient dat overal de toegankelijk heid voor rolstoelgebruikers in het oog gehouden is. Woningen In totaal worden er in Port Zélande 700 woningen gebouwd. In verschil lende types en op verschillende loca ties. Architect Matthijs Zeelenberg uit Ouddorp ontwierp vijf verschil lende woningtypen die alle een Fran se naam hebben meegekregen: Nice, Cannes, Antibes, Avignon en Camar- que. „Bij de uitwerking is uitgegaan van een hoge leefbaarheidsnorm die functioneel en tegelijkertijd comfor tabel moet zijn", aldus de brochure De woningen zijn luxueus uitge voerd. Stuk voor stuk beschikken de huizen over ruime terrassen en pa tio's. In de meest luxueuze huizen zo als bijvoorbeeld het type Nice is een open haard standaard. Evenals een eigen sauna. Hetgeen het vermoeden rechtvaardigt dat de huur van een woning van dit type niet echt goed koop zal zijn. Het woningtype Antibes is wat be scheidener van opzet hoewel ook hier bijvoorbeeld een ligbad standaard is. Evenals overigens in het type Avig non. Het woningtype Camarque is van het geschakelde type en hier is het de ligging die het huis bijzonder maakt. „Ze staan eigenlijk zo'n beet je op het strand. En dat is iets dat je ook praktisch nergens anders ziet", aldus Coltof. Port Zélande wordt ge bouwd naar het voorbeeld van een ty pisch mediterraans stadje. „We wil len de mensen echt een goed vakan tiegevoel geven", aldus Coltof. Onderzoek Coltof maakt niet de indruk een man te zijn die zomaar in een roeke loos avontuur stapt. Hij kan inmid dels bogen op een behoorlijke erva ring met soortgelijke projecten. „Maar dit is voor mij het grootste project dat ik tot nu toe heb ontwik keld". Bij de voorbereiding van de plannen is men niet over een nacht ijs gegaan. „Er is marktonderzoek ge daan en de ervaring die we hebben uit vorige projecten heeft ook meege wogen in het besluit om met dit plan te beginnen. In 1986 zijn er een paar duizend folders verspreid en daar is al een heel goede respons op geko- Coltof en de zijnen, architect Zee lenberg en Macobouw BV uit Am sterdam, hebben in een eerder stadi um van de plannen overigens ook contact gehad met Centre Pares dat in eerste instantie ook wel brood zag in het recreatieproject. Uiteindelijk is het echter toch Vendorado gewor den die de knoop doorhakte en zich in 1990 eigenaar/exploitant van Port Zélande mag noemen. Naast Port Zélande werkt Coltof nog aan een ander project in de regio. In Brouwershaven is hij bezig met een project dat de bouw van in totaal 650 recreatiewoningen betreft: Zo- merdorp Den Osse. Tweehonderd hui zen zijn daar reeds in aanbouw. Col tof: „Ik beschouw Fbrt Zélande echt als het sluitstuk. Ik denk dat het on verantwoord is om hier nog meer bungalowparken of vakantiedorpen te realiseren". Eerder nam de raad 'het principe besluit om tot de spholenruil te ko men en werden er twee werkgroepen gevormd: de werkgroep Samuel voor de uitbreiding en verbouwing van het schoolgebouw aan de Vloedstraat en de werkgroep Prinses Irene voor de verbouwing van het schoolgebouw aan de Beatrixstraat. Schetsplan Binnen de werkgroep Samuel is in middels overeenstemming bereikt over het schetsplan en dit plan is ook goedgekeurd door de inspectie op het basisonderwijs. Voor wat betreft de verbouwing van het schoolgebouw aan de Beatrixstraat wordt pas op de plaats gemaakt. Men wil eerst af wachten of gedeputeerde staten het raadsbesluit tot instandhouding van ded Prinses Ireneschool ook bekrach tigen. Raadslid J. M. van Langeraad voer- •de dat laatste aan als argument om een besluit over de uitbreiding van het schoolgebouw aan de Vloed straat uit te stellen. „Waarom zou je nu besluiten als er nog onzekerheid is over het voortbestaan van de Prin ses Ireneschool?" BRUSSEL - De Belgische milieu organisatie Bond Beter Leefmilieu (BBL) beschuldigt de Nederlandse brouwer Heineken ervan dat het zijn oude bierkratten heeft laten verma len en naar België vervoeren. Een deel van dat plastic schroot (scrap) ligt daar, zonder vergunning, op geslagen in een voormalig meubelbe drijf in Westmalle. Een woordvoerder van de Belgische staatssecretaris voor milieuzaken Miet Smet verwees voor een commentaar op deze zaak naar de Vlaamse minister voor mi lieuzaken Jos Dupre. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 PvdA-raadslid G. A. M. Cobussen: Bolleman heeft verkeerd merk tv. Bij mij zit er een aan-uit knop op". overgenomen van het waterschap. De weg heeft volgens het college zijn functie als waterschapsweg verloren. De gemeente betaalt een symbolische prijs van één gulden. Het waterschap betaalt een afkoopsom van 20.500,- aan de gemeente Volgens het college voorlopig genoeg voor het onderhoud van het weggedeelte. Op de raadsvergadering werd ver der de nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening vastgesteld. SGP-raads lid Bolleman herhaalde nog eens zijn bezwaren tegen het ontbreken van stringente bepalingen omtrent de naaktrecreatie. „Dat beschouwen wij als bij het dierlijke af". De CDA-fractie liet zich ook in der gelijke bewoordingen uit, maar sprak bij monde van raadslid P. W. Berrevoets-Ringelberg haar spijt uit over het ontbreken van dergelijke be palingen. De raad stemde verder in met het collegevoorstel om het be zwaarschrift van de Stichting Vrij willigers Overleg Zorgsector tegen de weigering van de raad om de stich ting subsidie te verlenen niet- ontvankelijk te verklaren. Wethouder L. C. Hart: Tijd om de zaken opnieuw op een rijtje te zetten Krediet van f 768.800,- beschikbaar gesteld SCHARENDIJKE - Met de grootst mogelijke meerderheid heeft de gemeen teraad van Middenschouwen besloten tot uitbreiding van het schoolgebouw aan de Vloedstraat in Kerkwerve. Nu is daar de openbare basisschool Prinses Irene nog gehuisvest, maar het is de bedoeling dat in de toekomst de bijzon dere basisschool Samuel in dat gebouw haar intrek neemt. Voor de uitbrei ding stelde de raad een krediet van 768.800 gulden beschikbaar. 'Wélhoüdef! W. 'G'. Renden (PvdA) reageerde pp hetpleidooi, van Van Langeraad met de opmerking dat de uitbreiding van het schoolgebouw losstaat van de problemen voor wat betreft het leerlingenaantal bij basis school Prinses Irene. „En ik verzet me tegen verdaging. Ik wil graag zien dat er nu een besluit genomen wordt". SCHARENDIJKE - Het doek is nu definitief gevallen voor plan de Bout. „Nu is het in onze ogen tijd om te bezien welke consequenties het niet doorgaan van de Bout heeft", al dus het college. De gemeenteraadsle den stemden unaniem in met het voorstel van het college om verder geen tijd en energie te besteden aan het plan. Plan de Bout kent een lange voor geschiedenis en is meermalen het middelpunt geweest van uitputtende discussies. Eerder leek er eindelijk schot in te komen toen Ouwehands dierenpark serieuze belangstelling toonde voor het plan. Men vond ech ter andere mogelijkheden voor uit breiding en een nieuwe kandidaat diende zich aan: Buensol BV uit Zuid laren. Weinig concreets Na een eerste oriënterend gesprek liet Buensol BV weinig concreets meer van zich horen. Het vertrouwen in een goede afloop werd steeds min der en nu dan heeft de raad de knoop doorgehakt en besloten geen verdere tijd en energie meer in het plan te ste ken. Hetgeen de nodige consequen ties heeft voor de recreatieve ontwik keling van de gemeente Midden schouwen. „We moeten nu alles weer eens op nieuw op een rijtje zetten", aldus re creatiewethouder Hart. „Ik denk dat het hoog tijd wordt om de stede- bouwkundige mogelijkheden in het kader van de recreatie te bekijken". Hart benadrukte dat er een ge meentelijk recreatief beleid moet ko men waaruit duidelijk blijkt wat waar kan. „Want er bestaat binnen de gemeente behoefte om de recreatie uit te breiden", aldus Hart. Vanuit de raad kwamen verder verschillende suggesties ter invulling van dat re- creatiebeleid. Duikcentrum Zo bracht raadslid C. W. Boot (CDA) de eerder naar voren gebrachte plan nen voor realisering voor een duik centrum nog eens onder de aandacht en opperde SGP-raadslid Bolleman de suggestie om eens te kijken wat de mogelijkheden zijn voor de aanplant van een bos. „Ik ben blij dat de SGP- fractie ons steunt", aldus raadslid P. W. Berrevoets-Ringelberg. „Dat is een suggestie die wij jaren geleden ook al gedaan hebben". Wethouder Hart antwoordde op de suggesties dat de mogelijkheden voor de aanplant van een bos onder zocht zijn. „En het is financieel geen haalbare kaart voor de gemeente Middenschouwen". Vanuit de raad werd ook nog de suggestie gedaan om te bezien of het niet mogelijk is op het terrein in kwestie kleine industrie te vestigen. Consequentie van het raadsbesluit is dat de grond, eigendom van Zeeland huis BV, niet meer voor recreatief ge bruik in aanmerking komt. ■s Rijkssteun Ook herinnerde Renden Van Lange raad aan het feit dat de verbouwing, wil men in aanmerking komen voor rijkssteun, voor januari 1989 -rond moet zijn. Van Langeraad hield echter vast aan zijn eerder ingenomen standpunt en stemde tegen het voorstel van b en w. Tegelijkertijd met de overige bouw activiteiten wordt uitgesteld onder houd aan de school uitgevoerd. Deze onderhoudswerkzaamheden werden uitgesteld toen duidelijk werd dat tengevolge van de vorming van basis scholen voorzieningen aan het ge bouw Vioedstraat getroffen zouden moeten worden. Recreatie in de gemeente MiddenschouwenAlles opnieuw op een rijtje zet tenaldus wethouder L. C. Hart. ZIERIKZEE - A. van den B. uit Re- nesse moest vaststellen dat zijn bestelauto ,door onbekenden werd beschadigd. Het voertuig stond dinsdag gepar keerd aan het Havenplein te Zierik zee. Toen A. van den B. terugkwam bleek het rechtervoorportier inge deukt te zijn zonder dat daarbij een visitekaartje was achtergelaten. Raad Middenschouwen dringt aan op snelle realisering privacy-verordening SCHARENDIJKE - De Middenschouwse raad heeft unaniem ingestemd met het collegevoorstel om voor de eerste fase van de automatisering van de gemeentelijke afdelingen bevolking en financiën een krediet van 158.500,- beschikbaar te stellen. Vanuit de raad werd er op aangedrongen dat men snel met een privacy- verordening moet komen. „Dat is iets waar we zorgvul dig mee om moeten gaan", aldus CDA-raadslid P. W. Berrevoets-Ringelberg. Uitgangspunt voor de werkgroep die zich met dit complexe vraagstuk heeft bezig gehouden is dat ernaar ge streefd moet worden om alle admini stratieve onderdelen binnen één sy steem onder te brengen. De automati sering is noodzakelijk door de op handen zijnde komst van nieuwe comptabiliteitsvoorschriften. lévens vertoont de boekhoudmachine met toenemende frequentie storingen. Wijzigingen Ook komen er nieuwe voorschrif ten voor de bevolkingsadministratie. Deze administratie is reeds geauto matiseerd, maar grondige wijzigin gen zijn noodzakelijk volgens het col lege. Bij de keuze van de apparatuur hanteerde de werkgroep een aantal criteria. De belangrijkste daarvan zijn dat het systeem continuïteit van de dienstverlening moet waarborgen, gebruikersvriendelijk is en moge lijkheden biedt voor uitbreiding. De invoering van de nieuwe auto matiseringstoepassingen vereist een grondige voorbereiding. „Automati sering brengt in veel gevallen veran dering in werkroutines en procedu res met zich mee", aldus het college. Het college wil de automatisering doorvoeren in twee fases. De eerste fase betreft de afdelingen bevolking en financiën en moet zijn beslag krij gen voor begin 1989. Voor 1990 dient de automatisering van belastingen, tekstverwerking en postregistratie rond te zijn. Privacy „Privacy is een begrip dat de laat ste tijd sterk in de publiciteit staat. Algemeen aanvaard is thans dat ie der recht heeft op bescherming van de gegevens welke in verband met zijn of haar persoon in een registra tiesysteem zijn opgenomen", aldus het college. Op dit moment is een wet in voorbereiding, die deze zaken re gelt. In de raadsstukken stelt het colle ge dat de raad zich in een later stadi um over de noodzaak van een priva cy-verordening kan beraden. Uit de reacties van de verschillende fracties bleek echter dat men niet van plan is om lang te wachten met het vaststellen van een dergelijke veror dening. Wethouder L. C. Hart rea geerde op de vragen uit de raad met de opmerking dat de verordening wordt voorbereid door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. „En die voorbereiding is nog niet helemaal rond", aldus Hart. Brandweer Zonder discussie of hoofdelijke stemming ging de raad akkoord met het beschikbaar stellen van een kre diet van 17.000 gulden voor de aan schaf van tien alarmontvangers en twee portofoons ten behoeve van de brandweer. Ook voor 1989 staat ver vanging van een aantal alarmontvan gers op het programma. Wel werden enige kanttekeningen geplaatst bij de aanvraag voor een bouwvergunning. G. van de Wiel wil zijn woning aan het Baken, van oor sprong een zomerwoning, vergroten. De woning wordt nu permanent be woond. Op vragen van PvdA-raadslid Co bussen antwoordde burgemeester W. den Boer dat de gemeente het perma nent bewonen van een zomerwoning onder bepaalde voorwaarden ooglui kend toestaat. „Het maakt voor ons wel verschil of het een woning in de kern zelf betreft of een zomerwoning in een bungalowpark", aldus Den Boer. MAASTRICHT - Burgemeester P. L. Houben van Maastricht heeft in de schatkamer van de monumentale St. Servaaskerk in zijn stad een kost baar schilderij van deze kerk uit 1848 onthuld. Het is een werk van de Haagse schilder Johannes Bosboom dat onlangs op een veiling van Sothe- by in Amsterdam te koop was. ZIERIKZEE - Mevrouw J. O.-H. uit Ravenswaay reed dinsdagmiddag om ongeveer 13.30 uur met haar perso nenauto tegen een gierwagen. Dat gebeurde op het met stoplichten be veiligde kruispunt bij de weg naar de Val bij Zierikzee. Mevrouw J. O.-H. reed vanaf de ro tonde bij Zierikzee in de richting Bruinissc en zou daarbij door het ro de stoplicht zijn gereden. De tractor met aanhangwagen en daarop een giertank werd bestuurd door J. van der V. uit Zierikzee. Hij reed komen de vanuit de richting Zeelandbrug het kruispunt over. De auto van J. O.- H. werd bij de aanrijding zo zwaar beschadigd dat hij total loss werd verklaard. De tractor met aanhang wagen werd volgens de politie niet beschadigd. Er waren geen persoon lijke verwondingen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551 Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur); 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-14417. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42.25; per jaar f 161.20lósse nummers f 0.80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelij* bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3