V-A-G AUTOMOBIELBEDRIJF SLAGER BV Wie leent er nou constant z'n nieuwe Passat uit? Uw Volkswagendealer. Wie anders? Introduktie-dagen zijn: Vrijdag 15 april van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 16 april van 10.00 tot 17.00 uur. 1948 1988 RESERVE BEZORG(ST)ERS 12 Je hebt een paar jaar op je nieuwe Volkswagen zitten wachten. Je weet dat er 1,2 miljard DM mee is gemoeid. Zou 6 zon auto constant uitlenen? Wij als Volkswagendealer wel. Graag zelfs. Ons enthousiasme voor de nieuwe Volkswagen Passat kan wat ons betreft niet op genoeg mensen overslaan. Dat zal weinig moeite kosten. Want we praten hier over een totaal nieuw autoconcept. 't Best kunnen we de nieuwe Passat omschrijven als een sportieve zakenauto. een 2 liter 16-kleppenmotor met K-Motronic injectie-sys teem en een vermogen van 100 kW 1136 PK). Daarmee vliegt u van 0 tot 100 kilometer in 9,9 se conden. En bereikt u een top van 206 echte kilometers. Om te voorkomen dat u letterlijk gaat vliegen, zit er achterop de kofferbak een in de autokleur meege- spoten vleugelspoiler. (Dit geldt ook voor alle andere uitvoeringen v.a. 107 PK). Terwijl krachtige schijfremmen voor en achter een korte, veilige remweg garanderen. Kijken we even naar de vormgeving. Opvallend zijn vooral de grille-loze neus (de beno digde koellucht wordt onder de bumper toegevoerdl en het compacte uiterlijk. Verbazingwekkend zijn de binnenmaten: van gas pedaal tot de leuning van de achterbank maar liefst meer dan 2 meter. (Wat kunnen lange mensen nog meer wensen?) De leuningen zijn neerklapbaar, waardoor de toch al grote bagageruimte van 495 li ter kan worden omge toverd tot een echte laadruimte van 870 liter. Kom de nieuwe Passat snel eens lenen. U zult er eerst even stil van worden. Maar al gauw bent u in uw enthousiasme niet meer te remmen. \V A Neem bijvoorbeeld de Passat GT, uitgevoerd met De nieuwe Passat is er al vanaf f33.700,- ICl-versie 1.6 ltr/72 PK). Afgebeeld Passat GT 2.0 lfr./)6V/)36 PK f57.650,-. Exclusief ofleveringskosten. Inclusief BTW Wijzigingen voorbehouden. POORTDIJKSTRAAT 61-63 BROUWERSHAVEN TELEFOON 01119-1344 Uw VW-dealer NOORDWELLE VOO De leden van de afdeling Wester- schouwen van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) komen maandag 18 april in vergadering bij een. Deze vergadering wordt vanaf 20.00 uur gehouden in het dorpshuis van Noordwelle. Voor de pauze wordt het huishoudelijk gedeelte afge werkt, waarbij onder meer een be stuursverkiezing en het aanwijzen van een afgevaardigde voor het VOO- congres op het programma staat. Na de pauze wordt een videoband ver toond over het hoe en waarom van openbaar onderwijs. BROUWERSHAVEN Oranje boven Koninginnedag '88 zal in Brouwers haven niet onopgemerkt voorbij gaan. Dankzij de inspanningen van de leden van de plaatselijke Oranje vereniging is er voor 30 april een ge varieerd programma opgezet dat voor zowel jong als oud geschikt is. In de voormiddag draait alles om de fiets. Om 9.00 uur is het voor de kin deren zaak om zich met hun versierde fiets bij hun school te verzamelen voor een tocht langs de bejaardenwo ningen. De allerkleinsten worden hierbij wat ontzien, zij worden op een wagen rondgereden. Drumband Apollo en majorettenkorps Apollo- nia zorgen hierbij voor een vrolijke noot. Een half uurtje later (9.30 uur) komen drumband, majoretten en scoutinggroep samen bij de vlagge- mast, waar naar verwacht burge meester C. Slabbekoorn een woordje zal spreken. Hier worden ook de ke len gesmeerd met het zingen van en kele vaderlandse berichten. Voor de begeleiding zorgt A. Heyboer. Om 9.45 uur breekt voor de wat oudere schooljeugd (de groepen 3 tot en met 8) het moment aan van een Rare Dingen-speurtocht. Ondertussen be kijkt de jury de fietsen om uit die ve le rijwielen de mooist versierde aan te wijzen. Voor de beste versierder ligt er een presentje gereed. Om streeks 11.30 uur wordt er een punt achter deze speurtocht gezet. Voor de jongste basisschoolleerlingen is er een alternatief programma. Om 9.45 uur kunnen de kleintjes, al dan niet geschminkt met hun driewielers een hindernisparcours rijden. Leden van de scoutinggroep zorgen ervoor dat dit alles vlot verloopt. Na het twaalfuurtje wordt het pro gramma 's middags om 13.30 uur voortgezet met een Oranjemarkt, waar voor jong en oud van alles te be leven is. Broodbakken, een touw- brug, een reuze sjoelbak en andere spelletjes zorgen voor het nodige lu dieke vertier, terwijl een mini rom melmarkt de snuffelaar en speurneus moet bekoren. Rond de klok van 15.00 uur zijn alle ogen gericht op het majorettenpeloton dat een staaltje van zijn kunnen ten beste geeft, ter wijl een uur later brassband Apollo een concert geeft. Het einde van het middagprogramma is om 17.00 uur gepland. In de avonduren (vanaf 19.00 uur) wordt het Oranjefeest voortge zet met een optreden van het Smalstads gemengd koor. Voor hun vocale bijdrage aan dit feest hebben de koorleden twintig minuten tot hun beschikking, waarna de leden van de Roode Lelie een half uur de ge legenheid hebben óm hun toneelstuk op te voeren. De sportvereniging neemt een playback-show voor zijn rekening. Het Oranjefeest wordt door de Melodia's met live dans- en luistermuziek afgesloten (20.45 tot. 23.30 uur). Behalve de festiviteiten doet Brouwershaven ook mee aan de Oranjeboomactie, door het onthullen van een plaquette bij de reeds eerder geplante Beatrixboom. NIEUWERKERK Avondje De leden van de afdeling Dui veland van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen komen donderdag 21 april in Ons Dorpshuis in Nieuwer- kerk bijeen voor een ontspannings avond. Deze avond die om 19.30 uur begint wordt verzorgd door de dames De Vrieze-van Wingen en Boezeman- Panman van de afdeling Dronten. Dit duo zorgt voor een muzikale en pro- zaische wandeling door de seizoenen. Voor de pauze komen de zomer en de herfst aan bod, na de pauze gaat het verder met winter en de lente. Me vrouw Boezeman neemt het muzikale gedeelte voor haar rekening, terwijl mevrouw De Vrieze voor de begelei ding en het proza-gedeelte zorgt. De ze bijeenkomst is ook toegankelijk voor niet-leden. BRUINISSE Jaarvergadering Helpt Elkander Met een welkom opende presidente N. J. de Korte-Padmos de jaarverga dering van de Hervormde vrouwen groep Helpt Elkander. Na zingen van lied 25 uit de zangbundel las ze Jo hannes 21 15-19, Petrus in ere her steld. Het was de jaarlijkse ledenver gadering en daar wordt door de dames altijd extra zorg en aandacht aan besteed. De broodmaaltijd met soep lieten ze zich goed smaken. Tus sendoor werd het goed verzorgde jaarverslag van secretaresse T. Bolijn-Okkerse gelezen. Het finan cieel verslag van mevrouw P. Dorst- de Jonge zag er gezond uit. Met liederen, dichtkunst en fraaie verhalen waar ernst en hpmor elkaar afwisselden werd het een gezellige avond. Mevrouw De Waal las het ge dicht woongenot, terwijl de presiden te een komisch Engels verhaal las. Een verhaal doorspekt met Zeeuwse uitlatingen las mevrouw De Ronde- Bolle genaamd: Geertje zit op de eer ste rang. Mevrouw T. Bolijn las enke le gedichten van Oom Jan de Ronde- Roukema over het Kroningsfeest van Juliana en het feest van de geboorte van Marijke (Christine). Tussendoor werd van een slaatje gepeuzeld. Mevrouw De Korte-Padmos be dankte ieder die een steentje had bij gedragen aan de totstandkoming van de avond en de werkzaamheden van het hele jaar. Zelf kreeg ze tot haar verrassing een bloemetje aangeboden als dank voor het vele werk. Me vrouw E. Kik-Boudeling las het ge dicht Visie" en eindigde met dank gebed. Niet vergeten mag worden de declamatie van de gedichten Varken verkopen, Werk aan de winkel en De collecte. In de pauze van deze jaarver gadering werd wijn geschonken met een stukje kaas. Inspraakavond plan Kom De gemeente Bruinisse houdt op dinsdag 19 april een openbare in spraakavond in het NH-verenigings- gebouw aan de Deestraat, aanvang 19.30 uur. Het gemeentebestuur zal daar de plannen ontvouwen voor de sfeerverbeterende herinrichting van de dorpskern, fase II. GOES Vergadering De Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland houdt maandag 18 april haar algemene vergadering in hotel Termi nus in Goes. Deze vergadering begint om 13.30 uur. Voorafgaande aan deze vergadering is er vanaf 13.15 uur gele genheid om een kopje koffie te drin ken. Een belangrijk punt dat tijdens deze vergadering aan de orde komt is de provinciale emancipatienota. De Stichting Vrouwenemancipatie wil hierop een reactie geven. Tijdens deze bijeenkomst bestaat tevens de moge lijkheid om over deze reactie te dis cussiëren. Verder houdt mevrouw Crum-Okkens, emancipatie deskun dige en medewerkster van het lande lijk beraad van het CDA een inlei ding over provinciale emancipatie nota's en de wijze waarop deze elders in den lande tot stand zijn gekome- nen. Daarnaast komen ook het jaar verslag en de jaarafrekening ter spra ke. Tijdens deze vergadering wordt tevens afscheid genomen van voorzit ter Nelly Demmenie, vice-voorzitter Marian de Jonge en Joke van der Meulen, emancipatiewerkster op de Bevelanden. NIVON De afdeling Goes van het Neder lands Instituut voor Volksontwikke ling en Natuurvriendenwerk (NI VON) bestaat deze maand twintig jaar. Dit jubileum wordt zaterdag 23 april gevierd met een open dag in de Manhuistuin in het centrum van Goes. Tijdens deze open dag die door locoburgemeester L. H. de Leeuw, wordt geopend valt in dit historische complex het nodige te beleven. Zo wordt een deel van deze fraai gelegen tuin vrijgemaakt voor een fancy fair waarbij het rad van avontuur, een reuzen sjoelbak, schijven werpen, spijkers slaan en het enveloppen trekken niet ontbreken. Wie uit is op koopjes kan zijn geluk beproeven bij de afdeling tweedehands gereed schap dat deze dag te koop wordt aan geboden. De creatieve vrouwengroep van het NIVON probeert deze dag bo vendien een aantal werkstukken aan de man te brengen. Verder is er tij dens deze jubileumdag informatie verkrijgbaar over de doelstelling en activiteiten van het NIVON, zoals on der andere de school voor vrijwilli gers en cursussen boetseren, koken voor mannen en het Zeeuwse land schap. Deze open dag die tot 17.00 uur duurt wordt muzikaal opgeluisterd door het nog jonge blaasorkest Olé. ZLM De Zuidelijke Landbouw Maat schappij heeft besloten om de alge mene vergadering dit jaar op 12 de cember te houden. Als locatie is de Prins van Oranje in Goes gekozen, waar deze jaarvergadering om 14.00 uur begint. HEINKENSZAND Blindenbibliotheek In de Stenge te Heinkenszand wordt op vrijdag 22 april een lezing gehouden over de blindenbibliotheek in Den Haag. De lezing vindt plaats op uitnodiging van de Reumapatiën tenvereniging Midden-Zeeland. Aan vang 20.00 uur. BRUSSEL - Het Europese- Eras- musprogramma is vorig jaar een groot succes geworden. Dat blijkt uit cijfers die de EG-commissie in Brus sel bekend heeft gemaakt. Wij vragen voor de vakantieperiode juni t/m augustus, enkele voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" op Schouwen-Duiveland. Brommer vereist. Aanmelden „Zierikzeesche Nieuwsbode". Jannewekken 11, Zierikzee, tel. 01110-16551.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 24