'Ik was nog kwaad op die meneer omdat hij geen richting aangaf' Commissie financiën adviseert college mee te betalen aan bouwplan Smidse Sirjansland 'Als er een vrachtwagen langs komt lig je te dreunen in bed' C Auto Louis Goedbloed DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAY W* Pt eitr Diefstal houten schutting I a yi. POELBVD> ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Klos Uien Rock Varen Gaan de winkeliers de klos worden van vier ex In Sirjansland verrijst een nieuw en behoorlijk In Big S wordt binnenkort het Aemstie in Rock Een schip met historische gronden (van olie tot tra winkeldagen. (Pag 2). groot uiensorteerbedrijf. (Pag 3). festival gehouden, waarvoor vijf acts in huis vissersschip) blijft varen. (Pag 7). gehaald zijn. (Pag. 4). VRIJDAG 15 APRIL 1988 144ste jaargang Nr. 24320 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het is niet het geweld, maar het goede dat het kwaad vernietigt. Tolstoi Vrijspraak voor inwoner Renesse ZIERIKZEE - „Ik heb echt goed gekeken. Ik was na de aanrijding nog kwaad op die meneer omdat hij geen rich ting had aangegeven". Dat zei O. B. uit Renesse die zich tijdens de zitting van het kantongerecht te Zierikzee moest verantwoorden voor een aanrijding op de Stoof- weg op 30 mei 1987. Hij wist met zijn visie van het ge beurde de officier van justitie S. Tempel zodanig te over tuigen dat deze vrijspraak eiste vanwege het ontbreken van een overtuigend bewijs. De kantonrechter vonniste conform. Op 30 mei 1987 reed O. B. met zijn personenauto over de Stoofweg toen voor hem een Duitse auto bijna stilstond. Op het moment dat hij hem aan de linkerkant inhaalde sloeg de Duitser linksaf om de Kuyerdamse- weg in te rijden waardoor een aanrij ding met behoorlijke materiële scha de ontstond. De chauffeur en de twee inzittenden van Duitse auto ver klaarden achteraf dat richting werd aangegeven naar links. Maar O. B. zei daar nooit iets van gemerkt te heb ben. dat de verdachte reeds voldoende is gestraft doordat hij 170 gulden moest betalen aan de politie voor de wegsleepkosten. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's De smederij in Sirjansland. NIEUWERKERK - De commissie financiën en onder wijs adviseert het college van b en w van de gemeente Duiveland om mee te betalen aan het bouwplan rond de smederij in Sirjansland. Dit bouwplan is afkomstig van de Christelijke woningbouwvereniging en deze moet daarvoor een lening afsluiten. De commissie adviseert het college garant te staan voor die lening. Verder staat zij positief wat betreft de plannen van het college om een bijdrage in de jaarlijkse huur van de woningen te leve ren. Dat zou gebeuren via een eenmalige afkoopsom van 38.000 gulden. De bouwplannen rond de smederij zijn al geruime tijd het middelpunt van moeizame onderhandelingen. In eerste instantie lag er een plan voor het realiseren van twee wooneenhe den. Dat leverde echter in de ogen van het college een onaanvaardbaar hoge huur op. De plannen werden opnieuw bekeken en het uiteindelijke resul taat is dat er nu een plan ligt om mid dels nieuwbouw 4 wooneenheden in de voormalige smederij te realiseren. Overigens kan dat bouwplan uitge voerd worden zonder daarbij de gevel te veranderen. In de commissie kwam verder aan de orde de beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaf van computers voor zes basisscholen in de gemeente Duiveland. Een kwestie die alles bij elkaar een krediet van 40.000 gulden noodzakelijk maakt. Pro bleem hierbij is dat elke school zo zijn voorkeuren heeft voor een be paald merk en type computer. Tevergeefs heeft men vanuit de ge meente geprobeerd de scholen voor wat betreft de keuze van computers op één lijn te krijgen. Bij het be schikbaar stellen van een krediet in deze gaat de gemeente wel van uni formiteit uit. Elke school krijgt een vast bedrag. Als de computer die men wil aan schaffen een grotere investering vergt dan de subsidie groot is dan zal de school in kwestie dat uit eigen zak bij moeten passen. Waarbij verder nog aangetekend dient te worden dat de gemeente pas dan subsidie verstrekt als daadwerkelijk tot aankoop van een computer wordt overgegaan. Uitwisselbaar M. J. Leune bracht nog onder de aandacht dat veel computerprogram ma's onderling uitwisselbaar zijn, ook als men verschillende computers gebruikt. Op de vraag van commis sielid A. J. C. Melieste (PvdA) ant woordde Leune dat een en ander ook niet hoeft te leiden tot kostenverho ging voor wat betreft het onderhoud van de computers. Ook ter sprake op de commissiever gadering kwam de beschikbaarstel ling van een krediet van ruim 25.000 gulden voor de aanschaf van een nieuwe bedrijfswagen voor de dienst gemeentewerken. Het unanieme ad vies van de commissie is genoemd krediet beschikbaar te stellen en over te gaan t^t de aanschaf van een Peu geot J 5. Niet voorgesorteerd ,,Ik kon de Duitse auto ook moei lijk rechts passeren omdat hij meer in het midden dan aan de zijkant van de weg stond". Officier van justitie Tempel had wel begrip voor de situa tie zoals die door de Renessenaar werd beschreven. ,s,Het kom£_mij on- waarschijnlijk over dat alle inzitten den van de Duitse auto zo goed zou den hebben 'meegereden' dat zij het al dan niet uitzetten van een richting aanwijzer zouden hebben opgemerkt. Als ik uw zo hoor ben ik van mening dat u juridisch geen verwijt gemaakt kan worden". Itempel baseerde dat onder andere op de (vrij onbekende) verkeersregel waardoor niet alleen het tegmoetkomende verkeer dat rechtdoor gaat maar ook het achter opkomende verkeer dat rechtdoor gaat voorrang heeft op een auto die af wil slaan. O. B. ging vrij uit. P. J. V. uit Capelle aan de IJssel stond tercht omdat hij op 7 mei 1987 de duiksport zou hebben beoefend in het aanloopgebied van de haven van Scharendijke zonder in het bezit te zijn van een duikvergunning en een ontheffing van de gemeente Midden- schouwen. ,,Ik had wel een duikver gunning. Die heb ik nog laten zien aan de politie. En ik dook niet in het aanloopgebied van de haven maar aan de schaduwzijde van de dam. Ik kwam daar terecht omdat ik uit de koers was geraakt". P. J. V. voerde verder aan dat hij in gezelschap van een hele groep duikers en onder toe zicht van een duikleider de duik sport beoefende. De officier van justitie wees hem erop dat hem dat nog niet van zijn eigen verantwoor delijkheid ontsloeg. Hij was er bleek er wel van overtuigd dat P. J. V. per ongeluk in het aanloopgebied te recht was gekomen. Hij vroeg vrij spraak betreffende de ten laste leg ging dat de toerist geen duikvergun ning had. En een schuldig verklaring zonder oplegging van straf voor het duiken inverboden gebied. De rech ter vonniste conform. W. Z. uit Keulen maakte een autorit vanuit Duitsland naar Zierikzee om aan de kantonrechter te komen ver tellen dat hij het oneerlijk vond dat zijn auto werd weggesleept en die van andere foutparkeerders niet. De weg- sleepregeling werd op zijn voertuig toegepast op 30 september 1987 in Haamstede. De kantonrechter vond het van geen belang wat er met de auto's van andere weggebruikers al dan niet was gedaan omdat daar zat om het gedrag van W. Z. te beoorde len. Zoals dat gebruikelijk is in het geval van wegslepen veroordeelde hij de Duitser schuldig zonder oplegging van straf. Men gaat er hierbij van uit Advertentie auto Heasin ra ouis ra 0edbl0ed Zierikzee, 01110-14951 ZIERIKZEE - Dieven blijken be langstelling te hebben voor de meest onwaarschijnlijke dingen. Zo deed J. W. uit Zierikzee aangifte van diefstal van een houten schutting. In de nacht van woensdag op don derdag werd het twee meter lange ge vaarte plus deur uit de grond gehaald en meegenomen. Het stond bij een woning in de Ravestraat te Zierikzee. De waarde van de schutting bedraagt ongeveer 180 gulden. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden met kans op neer slag. De wind is zuid-zuidwest kracht 3 tot 4 Beaufort. Minimumtempei-a- tuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 19 april: Zondag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20 Min.temp.: 9 graden Middagtemp.: 19 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 18 graden Windkracht: zuid 3 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 8 graden Middagtemp.: 17 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 16 april Zon op 06.41, onder 20.40 Maan op 06.24, onder 21.08 17 april Zon op 06.39, onder 20.41 Maan op 06.38, onder 22.38 18 april Zon op 06.36, onder 20.43 Maan op 06.58, onder Nieuwe Maan: 16 april (14.00) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De komende dagen blijft de druk boven de Atlantische Oceaan laag en boven Zuidoost-Europa hoog. Daardoor wordt er in onze omgeving een zuidwestelijke stroming in stand gehouden. In deze stroming wordt zachte en vochtige lucht naar ons land gevoerd. Morgen begint de dag met wat zon, maar in de loop van de ochtend neemt van het zuidwesten uit de be wolking al toe en in de middag en avond is de kans op buien groot. De middagtemperaturen liggen rond de 18 graden. Zondag wordt waarschijnlijk een mooie dag. Er zijn perioden met zon en het is droog. Het kwik kan zondag plaatselijk oplopen tot 20 graden. Binnen enkele maanden reconstructie Nieuwerkerkse Weststraat NIEUWERKERK - Vooral bij het napraten na afloop van de hoorzitting' over de reconstructie van de West straat te Nieuwerkerk bleek dat de bewoners van de straat toch wel heel blij zijn met de plannen van de ge meente Duiveland. „Zoals ze het nu voorstellen is de meest logische oplossing. We zijn heel blij dat er wat ge beurt want er komen zoveel vrachtwagens door de straat en dan lig je te dreunen op je bed. En het huidige trottoir is ook zo onhandig. Ik heb zo'n klein stoepje voor mijn huis". Door middel van een hoorzitting stelde het dagelijks bestuur van de gemeente Duiveland iedereen in de gelegenheid om zijn visie op de plan nen te geven. Zodat ze eventueel nog kunnen worden aangepast voor, naar verwachting begin juni, met de uit- voering ervan zal worden begonnen. De kosten van de reconstructie bedra gen naar verwachting 23.500 gulden. Hinder vrachtwagens De Weststraat is een straat van on geveer vier en een halve meter breed die tussen de Stolpweg (aan de bui tenrand van het dorp) en de Kerkring ligt. Omdat het wegdek van de straat aan herbestrating toe is wil het ge meentebestuur gelijk daarmee aan dacht besteden aan de klachten van de bewoners over hinder van vracht wagens en de onhandige, sterk wisse lende breedte van het trottoir. De dienst gemeentewerken maakte een plan wat inhoudt dat de straat voortaan verboden wordt voor vrachtverkeer. Er komt eenrichtings verkeer voor personenauto's vanaf de aansluiting Burgemeester van Ee- tenstraat in de richting Kerkring. Een belangrijke oorzaak voor dat eenrichtingsverkeer is een versmal ling van de rijstrook met een meter, (wordt nu drie en een halve meter). De aldus verkregen ruimte komt ten gunste van het trottoir dat over de hele lengte van de straat een breedte van minimaal 1.20 meter krijgt. Er komen vier parkeerplaatsen bij en om het verkeer ertoe te bewegen niet te hard te rijden wordt na de aanslui ting Burgemeester van Eetenstraat de rijstrook gedeeltelijk versmald tot drie meter. De ongeveer 25 bewoners van de Weststraat, die naar de hoorzitting in het gemeentehuis kwamen, bleken het in grote lijnen eens te zijn met de plannen van de gemeente. De vragen en suggesties die naar voren kwamen waren vooral gericht op details van de plannen. Zoals de vrees dat de rijstrook met drie en een halve meter toch nog zo breed zal blijken te zijn dat vrachtwagens de neiging hebben om van de straat gebruik te maken ondanks verbodsborden. „Als de straat nog smaller wordt moet er ook eenrichtingverkeer voor fietsers ko men. En we kunnen toch nooit voor komen dat mensen borden negeren", aldus burgemeester A. Bergshoeff die met de belde wethouders J. Op 't Hof (CDA), A. van Klinken (SGP/RPF) en gemeentesecretaris F. C. Dieleman aanwezig was om de mensen te woord te staan. Ook de voorstellen om drempels in de straat aan te brengen om de snelheid van het verkeer nog verder te verlagen en de eenrichtingstroom anderom te la ten lopen zag de burgemeester niet zo zitten. De suggestie om de parkeerplaat sen iets verder in de richting van de vervolg pagina 3 De Weststraat in Nieuwerkerk wordt binnen enkele maanden herbestraat en anders ingericht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 13