Aanval Zierikzee zit muurvast tegen stugge defensie van VOAB Bruse Boys in degradatiegevaar na onverdiende thuisnederlaag NIEUWSBODE SKNWK confronteert GPC met doeltreffendheid Bevelanders moeiteloos langs machteloos Mevo DFS in saaie pot gelijk tegen even schotloos SSV Brouwershaven komt tekort tegen 's-Heer Arendskerke PSV kampioen in eredivisie ZSC zwak bij Hoedekens- kerke Revanche voor Duiveland 8 Betaald voetbal ZIERIKZEE - Voor de derde keer op rij heeft PSV de titel in de eredivi sie behaald. Wini Kieft maakte vijf minuten voor tijd het beslissende doelpunt in de wedstrijd tegen AZ. RKC werd kampioen in de eerste di visie. Uitslagen eredivisie: PSV-AZ 1-0, Twente-Groningen 2-1, Utrecht-Haar lem 2-0, Den Haag-PEC 2-1, Ajax- Willem II 3-1, Fortuna-Feyenoord 1-2, Volendam-VVV 3-3, Sparta-Den Bosch 3-1, DS'79-Roda 4-4. Stand: 1. PSV* 30-54, 2. Ajax* 30- 46, 3. Twente* 31-37, 4. Feyenoord 28- 35, 5. VW 31-34, 6. Willem II 30-32, 7. Fortuna 30-31, 8. Haarlem 31-31, 9. Sparta 31-30, 10. Utrecht 29-29, 11. Den Bosch 29-27, 12. Volendam 31-26, 13. Roda 31-25, 14. Groningen 29-24, 15. AZ 31-24, 16. PEC 30-23, 17. Den Haag 28-21. 18. DS'79 30-11. SCHARENDIJKE - ZSC heeft in en tegen Hoedekenskerke een even on nodige als verdiende 1-0 nederlaag geleden. De Scharendijkenaren kwa men er niet aan te pas tegen de ploeg waarvan zij eerder dit seizoen ook al verloren. Hoedekenskerke is beslist geen wonderteam, maar ZSC kwam steeds een paar stappen te laat om de thuis ploeg van zijn dadendrang af te hou den. ,,De slechtste wedstrijd die de jongens in twee seizoenen bij mij hebben gespeeld", aldus ZSC-trainer Bert Verhoek. De combinaties liepen niet bij ZSC, en het was de 18-jarige belofte Johan van der Horst in het Scharendijkse doel die lange tijd het onheil bezwoer. Als ZSC eens de bal ontfutselde uit Hoedekenskerks be zit, tippelde de Scharendijkse aanval steevast in de buitenspel val. Als Hoedekenskerke in de tweede helft gerichter had geschoten, had de club een doelpuntenfeestje kunnen vieren. Van de vijf uitgespeelde kan sen, waaronder twee alleen voor de keeper, benutten de gastheren er ech ter geen enkele. Twee minuten voor tijd claimde de neergehaalde Gert- Jan Kunst nog tevergeefs een straf schop voor ZSC, alvorens zeven mi nuten in blessuretijd Peter Verdonk met een kopbal toesloeg: 1-0. NUL AND - Ton Lucassen en Huub Bertens uit Noord-Brabant hebben een internationaal bridgetoernooi in Nuland gewonnen. In de vierde en laatste ronde van het tweedaagse toernooi haalde het duo een score van 64,59 procent. Zierikzee-m.id.denvelder Leen Koster (wit shirt) komt net te laat tegenover VOAB-doelman Ruud Somers en libero Frank Leenders. Fortuinlijke 1-0 zege in thuisduel ZIERIKZEE - De kansen van Zierikzee op de titel in de tweede klas KNVB zijn nog steeds niet verkeken, maar als vrouwe Fortuna de Schouwenaren minder had liefge had was aan de droom van het kampioenschap zondag al een eind gekomen. Zierikzee kreeg kort voor tijd een 1-0 overwinning in de schoot geworpen tegen een sterker VO AB door een doelpunt van Martin Quist. De bezoekers uit Goirle kenden geen proble men met de machteloze aanval van de thuisploeg, die in de rommelige defensie ge spaard was gebleven voor een achterstand. Zierikzee-aanvoerder Kees Ver- kaart had na afloop van het duel geen zin om de harde waarheid te verbloe men. „We zitten in een diep dal, en we vechten al weken om daar uit te ko men", gaf hij toe. Volgens de routinier zijn niet alleen blessures (ondermeer Wim van der Maas en Ronald van Oe- veren ontbraken) de oorzaak van die mindere periode. „Als Wim en Ro nald er niet zijn, missen we homoge niteit. Er ontstaat sneller irritatie, waardoor we tegen onszelf gaan voet ballen. Maar vandaag hadden we de Nieuwerkerkers slaan toe na rust NIEUWERKERK - SKNWK heeft een sterk optreden zaterdag tegen GPC gelardeerd met vier doelpunten. De Nieuwerkerkers, die op eigen veld speelden, maakten een in de eerste helft opgelopen 0-1 achterstand na rust meer dan goed. Ook voor rust was SKNWK al sterker dan de Vlissingers, maar het kon dat overwicht niet uit drukken in doelpunten. De zorg vuldige opbouw vanuit de achter ste linies en het transport van de bal naar de vleugels verliepen vlot. Na ongeveer een kwartier spelen zorgde Adrie Matthijsse met een vrije trap net over voor het eerste gevaar. Een kwartier la ter volgde Erwin Theunisse met een afstandsschot, waar hij beter alleen op de keeper had kunnen afgaan. Het was dan ook volko men onverwacht dat kort daarna GPC op voorsprong kwam bij een van de weinige keren dat het in balbezit was. Martin Swenne kop te een voorzet onberispelijk in: 0- 1. In de tweede helft zette SKNWK een kwartier lang het offensief on verminderd door. Het resultaat was. de gelijkmaker van Erwin Theunisse uit een strafschop, toe gekend toen de opgerukte rechts achter Leon Quik binnen de be ruchte lijnen werd gevloerd. Vreemd genoeg ging vervolgens het initiatief over naar de bezoe kers, met als 'straf' voor de thuis ploeg een 1-2 achterstand halver wege de tweede helft, door toedoen van Jeffrey van de Velde. In de laatste fase herstelde SKNWK zich na het inbrengen van Joop Wandel en opportunist Fred van de Werf voor Jan Tierie en Leon Quik. In een mum van tijd bracht Michel Flikweert uit een voorzet van Matthijsse de stand op 2-2. Tien minuten voor het ein de gloorde de overwinning door een treffer van Erwin Theunisse uit een veelheid van kansen, 3-2, en vijf minuten later legde Fred van de Werf de 4-2 eindscore vast. balsnelheid op moeten voeren en het spel minder smal moeten houden". Zelf prefereert Verkaart een minder defensieve rol als die hem zondag werd opgelegd. Trainer Hans van der Wekke bleek het grotendeels met zijn aanvoerder eens. „Het was vanmiddag gewoon slecht. Door de omzettingen klopte het bij ons niet. Als onze spitsen naar binnen trekken, moeten er mensen buitenom komen. Dat gebeurde te weinig". Tbch ziet de oefenmeester wek perspectief voor de ontmoeting van aanstaande zondag tegen grote concurrent Baronie. „Met Ronald van Oeveren op het middenveld zullen we anders, meer aanvallend, kunnen spelen. Ook Kees Verkaart kan zich dan meer aan aanvallen wijden". Al een minuut na het eerste fluit signaal van scheidsrechter Canfijn kreeg VOAB een enorme mogelijk heid om op voorsprong te komen. Zierikzeé-doelman Peter Noordijke liet een vrije trap van de borst stui ten, voor de voeten van Johan Glaser. Die schoot van dichtbij over en naast. De in degradatiegevaar verkerende Goirlenaren bleven verder in de eer ste helft volkomen gelijkwaardig aan de titelpretendent. Door het vroege, felle stoorwerk van de Brabanders kwam er van de Zierikzeese aanvals- opzet weinig terecht. Schoten van Martin Quist (in handen van doelman Somers), Kees Stoutj'esdijk (net naast) en Leen Koster (na een hoek schop over) vormden het enige Schouwse vuurwerk. Aan de andere kant liet VOAB-middenvelder Henry de Kok een kwartier voor rust de beste kans liggen door op een paar meter van doel mis te koppen. Arie Vingerhoets liet even later bij een snelle counter een zwak schot op de voeten van keeper Noordijke eindi gen. Na de pauze probeerde Zierikzee VOAB op eigen helft vast te pinnen. Omdat de breedte in het spel bleef ontbreken was het rendement nihil. De spitsen van de thuisploeg zochten het bij de weinige keren dat ze in bal bezit kwamen in vruchteloos solo- werk, maar waren niet klein genoeg om zich door de goed bezette verdedi gingslinie te wurmen. VOAB profiteerde gretig van de aanvallende ruimte die het kreeg van het opdringende Zierikzee. Een knal van Twan van Loon op de paal onder streepte twintig minuten na rust het groeiende Brabantse geloof in een po sitief resultaat. Ook de onberekenba re Arie Govers en Johan Glaser (vijf minuten voor tijd in tweede instantie gestopt door Noordijke) zorgden voor de nodige onrust in de Zierikzeese de fensie. Toen het tegendoelpunt uitbleef, kwam er wonder boven wonder nog een overwinning voor de thuisploeg uit de bus. De ingevallen Willem We ber stuurde Kees Verkaart diep op links, en diens vlekkeloze voorzet werd door Martin Quist vallend inge kopt: 1-0. AGEN - Het Nederlands meisjes team basketbal heeft zich niet ge plaatst voor de eindronde om het Eu ropees kampioenschap in Bulgarije. Nederland won dit weekeinde in Agen (Fra) met 53-48 van Groot- Brittannië en verloor met 52-83 van Frankrijk. Hongarije, Frankrijk en België slaagden wel in het kwalifica tietoernooi. Nederland, vierde, hield alleen de Britse basketbalsters ach ter zich. Handhaving in vierde klas nog in gevaar KAMPERLAND - Mevo heeft zaterdag geen schijn van kans gekregen om zich naar boven te werken op de ranglijst van de vierde klas KNVB. Het ver loor met 3-1 van koploper Bevelanders, hetgeen een afspiegeling van de krachtsverhoudingen was. „Ik had gehoopt op een puntje om dat Bevelanders de laatste tijd wat van slag was", zei Mevo-trainer Peter Goedegebuure na afloop. „Maar we zitten in de hoek waar de slagen val- 3-0 winst op Borssele OOSTERLAND - Duiveland heeft zaterdag revanche genomen voor een eerder dit seizoen geleden 2-1 neder laag tegen Borssele. Het versloeg de Zuidbevelanders overtuigend met 3- 0. „Het kampioenschap zit er nog steeds in", constateerde Duiveland- trainer Ed van Lent na afloop opge wekt, „alleen moeten we hopen dat Dauwendaele nog een puntje ver liest". De thuisspelende Oosterlanders ontwikkelden meteen forse druk op het Borssele-doel. Dat bleef echter voorlopig van doorboring gevrij waard door de zeer sterke keeper van de gasten. Duiveland slaagde er in de eerste helft niet in om tot scoren te komen, en mocht na een half uur zelfs van geluk spreken dat het niet tegen een onverwachte achterstand aan keek toen een afstandsschot op de ei gen paal belandde. Na rust bewaarde Duiveland de rust en trok niet al te massaal ten aanval, teneinde de ruimte voor coun ters te beperken. Twintig minuten Voor tijd kwam de verdiende voor sprong door Jan-Kees de Jonge, die voorbereidend werk van Adrie de Jonge en Ico Meijs afrondde. Ico Meijs zelf zorgde vervolgens voor 2-0. Vijf minuten voor tijd knalde Jaap Brekelmans van twintig meter de bal in de hoek na een half weggewerkte hoekschop: 3-0. len, en zie daar maar eens uit te ko men. In ieder geval zullen de spelers van Mevo toch moeten gaan beseffen dat voor succes meer vechtlust nodig Zonder Dick Lunenburg (gebles seerd), Eric Wijsman (studie) en Oli vier Verwest (niet getraind) stond Me vo al bij voorbaat voor een moeilijke opgave tegen Bevelanders, temeer omdat Dirk van der Sleen, Ruud Ver- cruijsse en Marco Bijdevaate niet ge heel fit aan het duel begonnen. De Zierikzeeënaars konden in de eerste helft niet meer doen dan achter de in hoog tempo spelende tegenstander aanhollen. Al in de achtste minuut stond het 1- 0, toen Cherry Strating met een schit terende omhaal doel trof. Na een kwartier spelen voerde Leo Versluis de voorsprong op tot 2-0. Hij profi teerde van een botsing tussen de Mevo-spelers Reimo Faber en Marco Bijdevaate, waarna hij de hoek voor het uitzoeken had. Via Peter van der Linde, René Dekker en René Verwijs deelde Mevo af en toe wat speldeprik- jes uit. De thuisploeg kwam drie mi nuten voor de pauze niettemin op 3-0: Marco Saman speelde een onder schepte lange pass verkeerd terug, waarna Jan Heikamp een poging van weer Versluis ongelukkig in eigen doel verlengde. In de tweede helft ging Mevo met de opdracht het veld in om de schade zo veel mogelijk te beperken, wat rede- lijk lukte. Na tien minuten bracht Pe ter van der Linde de achterstand zelfs terug tot 3-1 door een hoekschop van René Dekker in te koppen. Er kwa men mogelijkheden op de aanslui tingstreffer (uitstekende schoten van Dekker en Van de Houten), doch die werden verijdeld door een prima Bevelanders-doelman. Tien minuten vor het eindsignaal zag Heikamp een laatste poging gveneens eindigen in handen van de Kamperlandse goalie GOES - Het is dat na een gelijkspel altijd reglementair een punt moet wor den toegekend aan beide ploegen, want eigenlijk verdienden SSV en DFS er geen. Het was een hele saaie vertoning in Goes. Het gezapige partijtje werd zelden opgefleurd door doelgevaar. Twee onmachtige elftallen bestreden el kaar voornamelijk op het middenveld. SSV, dat het degradatiespook in de ogen kijkt, had zaterdag in de eerste helft het beste (minst slechte) van het spel. De Goesenaren schiepen zich on danks het overwicht echter geen doel- rijpe kansen. De belangrijkste SSV- aanvaller Peter Valk werd bovendien kundig uitgeschakeld door Martin Kooman. Slechts twee keer moest DFS-doelman Eric Schot de handen uit de mouwen steken bij afstands schoten van Wim Paardekooper, twintig minuten en een kwartier voor rust. In de tweede helft greep DFS het initiatief. De Burgh-Haamstedena- ren kwamen echter evenmin tot fraai aanvalsspel als de Goesenaren eer der. Een aantal afgedwongen hoek schoppen was vooralsnog het magere resultaat. Het enige echte wapenfeit van DFS na rust was na twintig mi nuten een hard afstandsschot van aanvoerder Peter Fooy, dat rakelings over het SSV-doel verdween. Het voortdurend opschuiven van DFS- libero Marcel van Grunsven naar de middenlinie zette aanvallend ook al geen zoden aan de dijk. Met een niet geheel fitte John van der Have en Marco Jonker in de gelederen, en door het ontbreken van linkerspits John Quaak, kon DFS offensief niet overtuigen. SSV bewees met zijn ste riele spelletje slechts waarom het bij de onderste ploegen staat in de eerste klas. BROUWERSHAVEN - Het in moeilijkheden verkerende Brouwershaven is er zaterdag niet in geslaagd om 's-Heer Arendskerke met een nederlaag naar huis te sturen (het werd 3-5), maar de hoop op lijfsbehoud in de eerste klas af deling is nog niet opgegeven. „We moeten ons wel neerleggen bij dit resultaat, niet bij degradatie. De strohalm staat al krom, maar we houden ons eraan vast", aldus Brouwershaven-trainer Arend Krijgsman over de schier hopeloze positie van zijn formatie. Voor rust te kleine marge opgebouwd BRUINISSE - Bruse Boys is door een 1-2 nederlaag tegen Terneuzense Boys in reëel degradatiegevaar gekomen. De thuisploeg verzuimde voor rust om zijn voortdurende overwicht in een grotere voorsprong dan de bereikte 1-0 uit te drukken. Na de pauze trok een offensiever ingesteld Terneuzense Boys aan de touwtjes, en tenslotte aan het langste eind. Optimisme is een mooie deugd als die gestoeld is op de werkelijkheid. Van realiteitsbesef lijkt in het geval van Brouwershaven nauwelijks spra ke. De ploeg staat met nog vier wed strijden te gaan zes punten achter op Colijnsplaatse Boys, dat als derde van onderen is gerangschikt. Het duel van zaterdag begon goed voor de thuisclub, want al na zeven 'minuten vond de over rechts diep gestuurde Arjan Visser het net: 1-0. Gedurende de eerste twintig minuten bepaalde Brouwershaven de gang van zaken. Maar toen 's-Heer Arends kerke gelijk maakte door Frank Goe- degebure was het snel gebeurd. Vijf minuten later bracht Kees van de Kreeke met een omhaal de stand op 1- 2. Brouwershaven had pech dat de sa men met Visser uitblinkende Werner Kafoe na een half uur spelen op de paal schoot, temeer daar 's-Heer Arendskerke op slag van rust de voorsprong tot 1-3 uitbreidde (treffer van Frank Goedegebure). In de tweede helft vergrootte na on geveer vijf minuten een koppende Kees van de Kreeke het leed van Brouwershaven met nog een gaaf doelpunt. Aan spektakel ontbrak het niet, want Kafoe maakte er tien mi nuten daarna alweer 2-4 van, terwijl invaller Martin Quist kort daarop nog eens de paal trof. Uit een verre uittrap van doelman Jan Constandse schoof Quist de bal even later langs de keeper, en Arjan Visser was paraat om 3-4 te laten aantekenen. Een spannend laatste kwartiertje bracht evenwel niet de gelijkmaker op het bord, maar een 3-5 eindscore door 's-Heer Arendskerke-aanvoer- der Ruud Weststrate „We hebben niet verdiend gewon nen, want jullie waren zeker in de eerste helft eigenlijk veel beter", sprak de Tsrneuzense trainer Jan Doorns medelijdend tot zijn Bruse collega Jan Kostense, maar die keek daar niet echt vrolijker door. „Ik heb er geen enkele verklaring voor", al dus Kostense beteuterd over de twee 'spiegelhelften' van de wedstrijd. „Na rust was het bij ons wel ver schrikkelijk slecht. Als we zo blijven spelen krijgen we het nog moeilijk". Hij dacht daarbij aan de nog komen de ontmoetingen met de degradatie kandidaten Veere (uit) en Noad'67 (thuis), alsmede aan het duel tegen koploper PTT Breda (thuis). Voorzichtig Het was zaterdag een wedstrijd tus sen twee voorzichtige ploegen, die met het oog op de onderkant van de ranglijst geen van beide happig wa ren op het nemen van grote risico's. Bruse Boys zocht het in tegenstelling tot de gewoonte niet in het speltype lange-halen-gauw-thuis, terwijl ook de Thrneuzenaren elkaar de bal voor zichtig toeschoven. De thuisploeg had een overwicht dat gestalte kreeg in enkele gevaarlijke acties die meestal eindigden op de uitblinkende doel man Jan Verdonck. Zo maakte de Zeeuwsvlaamse sluitpost na twintig minuten eerst een kopbal van Theun de Ronde onschadelijk, en haalde hij even later een uitstekend afstands schot van Kees Willemse knap uit de bovenhoek. Verdonck was ook attent toen Jacob van den Berge verrast werd door een presentje van libero Eddie van der Hooft. Juichen Pas een kwartier voor rust kon Bruse Boys juichen. Theun de Ronde kopte een hoge bal vanuit het cen trum naar Jacob van den Berge op links, die het leer hard en hoog in- knalde: 1-0. Een ver schot van Tbnnie van den Berge werd overgetikt door keeper Verdonck. Kon Tbrneuzense Boys voor rust weinig meer dan naar de eigen defen sie terughollen, na de pauze was het spelbeeld totaal anders. Al bij de eer ste de beste aanval kon Ko Simons van dichtbij vrij inkoppen, in de han den van de voorheen werkeloze Steef van de Velde. Het Bruse gevaar moest vooral komen van Tbnnie van den Berge op links. Tben de 2-0 er niet kwam (er waren een paar redelijke mogelijkheden voor neef Jacob), maakte Ibrneuzense Boys halverwe ge de tweede helft gelijk door Martin van de Bossche, die ongehinderd bij de tweede paal een hoekschop intik te De gasten gingen hierna op zoek naar de zege. Dat Van der Hooft voor het onderuit halen van Tbnnie van den Berge geen penalty tegen kreeg was Zeeuwsvlaams geluk, maar het beslissende doelpunt drie minuten voor tijd was pure klasse. Jacky Scheele ontweek bij een uitvaj behen dig laatste man Jaap van den Berge en doelman Steef van de Velde om vanuit een scherpe hoek in te schie ten: 1-2. Bruse Boys-spits Jacob van den Berge passeert Arno de Jonge en gaat op weg naar doelman Jan Verdonck van Terneuzense Boys.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 8