In oude ansichten BROOD UIT HET WATER berichten 5 nieuws BEZORG(ST)ER Brigitte Kaandorp ZIERIKZEE Vergadering VOO Roldoorbreking in het basisonder wijs. Dat is het thema waarover emancipatiewerkster Ineke Sturm een inleiding houdt tijdens de jaar vergadering van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs. De vergade ring is op dinsdag 26 april in basis school 't Kofschip te Zierikzee. Sturm besteedt in haar lezing aandacht aan de wijze waarop rolverdeling tussen mannen en vrouwen, jongens en meisjes zich in de loop der tijd heeft ontwikkeld. Aansluitend op de lezing volgt een discussie. Tijdens de jaar vergadering komt verder een huis houdelijk gedeelte aan de orde met een bestuursverkiezing waarbij de heren Kapper en Kneepkens aftre den. Kapper is niet herkiesbaar, Kneepkens wel zodat ook een nieuw bestuurslid nodig is. Kandidaten kunnen zich tot de aanvang van de vergadering aanmelden. De jaai-ver- gadering van de VOO begint om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Telefonisch weerbericht verdwijnt Met ingang van maandag 25 april is het telefonische weerbericht van het KNMI te Zierikzee niet meer beschik baar in verband met verhuizing van de dienst naar Vlissingen. Zondag 24 april in de avonduren is het telefo nisch weerbericht voor het laatst te beluisteren via het telefoonnummer in Zierikzee. Het is nog niet zeker of er ook vanuit Vlissingen een weerbe richt zal worden uitgezonden. Als de plannen die daarvoor bestaan door gaan kan men vanaf maandag 9 mei een regionaal weerbericht horen via telefoonnummer 01184-14420. Het weerbericht wordt dan via telefax vanuit het kantoor te Vlissingen overgeseind naar Middelburg. Het nieuwe nummer heeft vier lijnen. SEROOSKERKE Wandeltocht Velocitas Op initiatief van de sportvereni ging Velocitas wordt op zaterdag 7 mei een aantal wandeltochten gehou den in de omgeving van Serooskerke. De deelnemers kunnen kiezen tussen tochten met een afstand van 5, 8 of 15 kilometer die door de Schelphoek gaan. Het vertrek is om 14.00 uur. De zeer sportieven kunnen ook een af stand van veertig kilometer lopen waarbij de wandeltocht behalve door de Schelphoek ook door de polders rondom Serooskerke voert. Het ver trek daarvoor is om 9.30 uur. De toch ten starten in alle gevallen vanaf het Dorpshuis te Serooskerke waar men zich voor het vertrek kan aanmelden. De dag wordt afgesloten met een au- topuzzelrit die om 19.00 uur begint. Rommelmarkt Op zaterdag 28 mei wordt in Se rooskerke een rommelmarkt gehou den. Het initiatief hiervoor is geno men door de Dorpsgemeenschap. Elke tweede zaterdag van de maand worden in het dorp huis-aan-huis spullen opgehaald. De rommelmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De orga nisatoren hebben nog mensen nodig die bereid zijn om mee te helpen bij diverse activiteiten. BROUWERSHAVEN Musical De groepen zes tot en met acht van de openbare basisschool De Schoener in Brouwershaven staan vrijdag 15 april vanaf 19.30 uur op het toneel. Zij brengen in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven de musical 'Bonje in de Buitenhof'. GOES Afscheid direkteur kruiswerk De directeur van de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis D. J. Wieringa zal met ingang van een mei zijn functie beëindigen omdat hij ge bruik maakt van de VUT-regeling. Wieringa trad in 1977 in dienst van Het Zeeuwse Kruis nadat hij twintig jaar lang als huisarts werkzaam was in Vlaardingen. Ter gelegenheid van zijn afscheid wordt op 29 april een re ceptie gehouden in het lunchcafé Stadhuis te Goes. Van 16.15 tot 17.00 Wij vragen per 2 mei a.s. voor de bezorging van de „Zierikzeesche Nieuwsbode" in NOORDWELLE. Aanmelden „Zierikzeesche Nieuwsbode", Jannewekken 11, Zierikzee, tel. 01110-16551. DEN HAAG - Bij de Friese gemeen ten Ferwerderadeel en Dongeradeel mag geen grond buiten de zeedijk worden ingedijkt ten behoeve van de aardappelteelt. Dat is de consequen tie van een uitspraak van de afdeling rechtspraak van de Raad van State in een zaak tussen gedeputeerde staten van Friesland en de minister van ver keer en waterstaat. AMSTERDAM - De hulporganisa tie Artsen zondqr grenzen heeft een dringend beroep gedaan op Neder landse politici om de hervatting van de hulpverlening in Etiopië te be werkstelligen. Voorzitter R. Boom van de organisatie heeft dit meege deeld. BRIGITTE KAANDORP - Wie vrij dagavond een bezoek heeft gebracht aan de Zierikzeese Concertzaal heeft daar nader kennis kunnen maken met Neerlands meest belovende ca baretière; Brigitte Kaandorp. Deze qiiasi verstrooide vertolkster van het levensleed heeft zich in de harten van de vele aanwezigen gesloten met haar hak-op-de-tak-shoiv. Van de complicaties van een stretchjurk en een proletarisch bemachtigd stok brood tot de hartewens 'jouw radio grafisch bestuurbare zeilboot te zijn'. Brigitte Kaandorp is erin geslaagd van het begin tot het eind te boeien. Critici neemt ze op de hak door er ge forceerd 'een stukje cultuur door te jassen'. Dat doet ze met vier gedich ten; herfst, zomer, winter en lente, maar dan in de goede volgorde. Haar liedjes zijn echt pretentieloos. Het is de liefde, die centraal staat in haar repertoire en door te kiezen voor me- lodietjes a la Danny Hazes en André de Munck slaan ze meteen aan bij het publiek. Maar de mededeling, dat deze liedjes zo hard mogelijk gezon gen moeten worden en dit statement meteen kracht bij te zetten door een en ander in de praktijk te brengen, had zeker niet gehoeven. Zeker voor de eerste rijen waren de knallende boxen allesbehalve aangenaam. Dat had in enkele seconden ook duidelijk kunnen worden. Dat sommigen het toch betreurd zullen hebben geen 'Lellebel' of 'Sonja van Veen' ge hoord te hebben, is gelijktijdig een bevestiging van Kaandorp's blijven de positie op de schaarse Nederland se markt van het cabaret. Dat ze haar mannetje staat op de planken be wijst ze met haar deurbel, die ze ie mand van de eerste rij geeft met de mededeling 'af en toe eens te trekken voor de huiselijke sfeer'. Met deze electrische deurbel is ze verzekerd van reacties vanuit het publiek. Geen eenvoudige weg. Ze heeft zich vorig jaar als een frisse wind in de kijkerd gespeeld en houdt die fris heid aan met haar huidige show. Wie politiek bestookt wil worden met wereldbeschouwelijke analyses is bij Brigitte Kaandorp aan het ver keerde adres. Wie een avond getrak teerd wil worden op pretentieloos ca baret van de bovenste plank, moet zichzelf een kaartje van Brigitte Kaandorp bemachtigen. Kan ik er al- vast één bestellen voor volgend seif zoen, Uit op Schouwen-Duiveland? AvdW Dinsdag- 12 april Nederland 1 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Hond, waar ga je met de baas naar toe? (The Shaggy D.A.), Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Robert Stevenson. 16.58 uur De Stuntels (The Blunders), serie tekenfilms over een merkwaar dige familie waar constant van alles in het honderd loopt. Ned. bewer king: Simone Kramer. 17.04 uur Hoe langer hoe gekker, Noorse serie. Afl. 2. 17.17 uur De Stuntels, tekenfilmse rie. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Flevofestival 1987, reporta ge over dit door Youth for Christ ge organiseerde muziekfestival (2). 18.26 uur Profiel, gesprek met de schrijfster Gien Karssen over haar le ven en de rol van het geloof. 19.00 uur Journaal. 19.18 uur De Cosby Show, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: It's not ea sy being green. 19.45 uur Onze beste jaren (The way we were), Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Sydney Pollack. Met: Bar- bra Streisand, Robert Redford e.a. 21.45 uur Hier en nu, actualiteitenru briek 22.30 uur Journaal 22.40 uur Klatergoud (Lost Empires), Engelse 7-delige serie. Afl. 1. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Rosco, kinderserie. 15.50 uur Te land, ter zee en in de lucht. Presentatie: Tom Blom en Jack van Gelder. Vanmiddag: Freewhee len. Herh. 16.35 uur TROS Nieuws ShoW, nieuws en actualiteiten. Met: o.a. het Beroep van de week: Offset drukker/ Grafisch medewerker. 17.30 uur TROS Popformule, muziek programma vanuit het Escape Thea ter te Amsterdam. Presentatie: Mar- tijn Krabbé. 18.00 uur Eten uit eigen tuin, 13-delige cursus. Les 4. Bodem en be mesting. Presentatie: Wim Ouds hoorn en Mireille Bekooy. .18.15 uur TROS Wondere wereld, laatste nieuws op het gebied van we tenschap en technologie. Presentatie: Chriet Titulaer. 18.30 uur Hallo... met de TROS! Pro gramma waarin de kijkers recht streeks kunnen bellen met TROS- programmamakers en -presentatoren over de radio- en televisieuitzendin gen van de afgelopen week. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. Afl.: Noodweer. Herh. 19.00 uur Alf, Amerikaanse serie. Afl.: Op avontuur. 19.25 uur De dieren van Afrika, na tuurserie. Vanavond: Duizenden aal scholvers. 20.00 uur Journaal. 20.29 uur Animal crackers, program ma waarin dieren het hoogste woord hebben. 20.35 uur Medisch Centrum West, 13-delige serie van Nico Knapper. Afl. 10. 21.55 uur Zion's fiction, programma t.g.v. Israel's 40-jarige bestaan. Gids en gastheer: Mike Burstyn. 22.35 uur TROS Aktua Export, ex portmagazine vanuit het World Trade Center in Amsterdam. Vanavond staat Indonesië centraal. Presentatie: Tineke Verburg, Jan Terlouw en Mar cel Bruyns. 23.15 uur Oscar uitreiking 1988 (Aca demy Awards). Simon van Collem presenteert de 60e jaarlijkse Oscar uitreiking. 00.50 uur Journaal. Nederland 3 09.00, 13.00 en 17.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.30 uur Panorama van de 19e eeuw (1). 11.00 uur Sociale geschiedenis 1929-1939(1).' 14.00 uur Teleboerd Skoalle: Fuort mei dy troep (1). 14.30 uur Engels basisonderwijs groep 7-8. 17.20 uur Programma-overzicht 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Sesamstraat 18.00 uur Mijn buren zijn Nederlan ders, een komische schets waarin Ne derlanders gezien worden door de ogen van een Spaans gezin. 18.30 uur Introductieprogramma Hello England. Vakantiecursus En gels voor beginners. 19.00 uur Jeugdjournaal 19.10 uur Het klokhuis, informatief kinderprogramma. Met Aart Staart jes, Joost Prinsen, Wieteke van Dort e.a. 19.25 uur TV - 3, gevarieerd magazine. 20.00 uur Journaal 20.29 uur Van Gewest tot Gewest, re gionaal magazine. 1. Liedjeszanger Ede Staal. 2. Ramschip Schorpioen. 21.05 uur Meestercursus Elisabeth Schwarzkopf, driedelige reeks gege ven masterclasses voor Nederlands jong talent. (2). 21.30 uur Antilliaans verhaal, ver teld door mensen van de Bovenwind se eilanden. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Den Haag vandaag. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 15.00 uur Vrouwtje Theelepel (Mrs. Pepperpot), Japanse tekenfilmserie naar het boek van Alf Proysen. Afl.: Blussen met Co en Ad Hazy. 15.10 uur Comedy Capers. De lijf wachten (The bodygards), korte ko mische film met Stan Laurel en Oli ver Hardy. 15.25 uur De Freggels (Fraggle rock), 24-delige poppenreeks van Jim Hen- son. Afl. 5: De halfurige werkweek (The 30-minutes workweek). Herh. 15.50 uur Europese volksverhalen. Vandaag: De blaadjes en de wortels (The leaves and the roots), Russisch volksverhaal. 16.00 uur Een kleine prinses (A little princess), 6-delige Engelse jeugdserie naar het boek van Frances Hodgson Burnett. Met: Amelia Shankey, Mau reen Lipman, Nigel Havers e.a. Afl. 5. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, animatieserie. Afl. 122. Herh. 18.05 uur Plons. Plons en de waterrat. Herh. 18.10 uur De kasteelgeesten, Afl. 1: Dromen. Met: Fons Derre, Clem van Outryve, Stef Danhieux e.a. Herh. 18.25 uur Mik, Mak en Mon. Afl. 7: Op de valreep. Met: Dimitri en Greo- gri van Goethem, Stef Danhieux e.a. Herh. 18.40 uur De kleine vampier (The litt le vampire), 13-delige jeugdserie van René Bonnière naar het boek van An gela Sommer-Bodenburg. Afl. 8. 19.05 uur Juke Box. 19.10 uur Meester, hij begint weer, tweewekelijks satirisch jeugdpro*. gramma. Herh. 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur I.Q., kwis met denk- en weetvragen* gepresenteerd door Her man van Molle. Vandaag spelen Karei van Coillie en Adré van Daele tegen Lieve Matthijs en Mare de Bodt. 20.50 uur Sinja Mosa, 85-delige Brazi liaanse serie naar het boek van Mario Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met: Lucelia Santos, Ruben de Falco, Marcos Pau lo e.a. Afl. 29. 21.40 uur Uitzending door derden. Programma van de Groene Omroep. 22.30 uur Nieuws. Aansl. Coda, Ik ken een lied, van Antheunis de Mol, uitgevoerd door Koen Crucke, zang en Mare Matthijs, piano. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Peter Phelps, Pat McDonald, Tom Richard, e.a. Afl. 519. 19.23 uur Intermezzo. Sapphische ode, van Brahms, uitgevoerd door Ria Bollen, zang en Jozef de Beenhouwer, piano. Herh. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en Siro Ito. Afl. 238. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur Modem, 'n Onmogelijke op gave! Kan de industrie er in slagen een 'veilige' sigaret te maken? 20.50 uur Argus, praatshow waarin Jan van Rompaey de media door licht. Gastvrouw: Jessie de Caluwé. 22.05 uur Angst, vriend en vijand 6-delige reeks. Dl. 2: Angst, vriend en vijand van de adolescent. M.m,v- Jeanne Brabants en Erik. Depreeuw. Presentatie: Dr.-Theo. Compeomolle. i2yrir-!>i' SEROOSKERKE - De boekjesserie In oude an sichten is landelijk een groot succes. Er zijn er inmiddels zo'n 1500 ver schenen en er is weer een nieuwe aan te vullen: Se rooskerke in oude an sichten, deel 1. Het fraai uitgevoerde boekje van Bram Coomans uit Se rooskerke is verkrijg baar bij de Zeeuwsche Boekhandel te Zierik zee. Coomans is geen onbekende in de bovengenoemde serie. Eerder schreef hij de vorig jaar versche nen deeltjes over Scharendijke- Ellemeet. Dat het hier deel 1 be treft geeft al aan dat er een tweede uitgave aan zit te komen. Dat ge beurt naar verwachting in het late najaar van 1988. De oplage is slechts beperkt, omdat Seroosker ke slechts ongeveer 225 inwoners telt. Aan de opzet van In oude ansich ten is ook dit keer niet getornd. De prenten doen eigenlijk het woord, terwijl de schrijver zich zelf slechts een ondergeschikte rol toebedeelt. Ondergeschikt, maar onmisbaar. Oude schoolfoto's heb ben immers veel meer waarde met alle namen erbij en dat geldt ook voor de korfbalfoto van Velocitas. In het boekje een foto uit 1943. Een zwijgende herinnering aan een gezellige club, die eertijds ter ziele is gegaan. Leuk Wat Coomans leuk heeft aange pakt zijn de zogenaamde vergelij kende foto's. TWee prenten van de Zandweg te Serooskerke bijvoor beeld, maar dan genomen in een ruim tijdsbestek (1907 en 1951). Grappige verandering, die hier mee in beeld is gebracht is de aan leg van elektriciteit. Is de eerste foto nog 'kaal', de tweede toont de oude houten elektriciteitspalen. Wellicht een van de meest opval lende prenten is een klassefoto uit 1924. De schrijver: „Je zou er zo bij willen schuiven in de lege banken, om mee te luisteren naar een van die mooie verhalen van meester Barentsen". De foto is daarom zo uniek, omdat de kinderen alle maal omkijken naar de fotograaf. Terecht bekruipt de schrijver het gevoel als 'zouden de kinderen even in onze tijd kijken. Het boek je is voor met name de inwoners van Serooskerke een aanwinst. Voor anderen is het op zijn minst van nostalgische waarde. Deze schoolfoto van de school te Serooskerke (Schouwen) stond vorig jaar in de Zierikzeesche Nieuwsbode met de foutieve vermelding dat het om een opname uit Dreischor ging. Toen een aantal geboren en getogen ..Sêêrskèrkenaers" zich in de krant herkende, bleek al gauw dat de inzendster van de foto uit Zonnemaire zich had vergist. Het moest echt Serooskerke zijn. AMSTERDAM - Als het Haarlemse theater De Toneelschuur het toneel stuk Wachten op Godot van Samuel Beckett uitvoert met vrouwen in de rolbezetting, overweegt deze,, in Ier land geboren en in Frankrijk wonen de schrijver om de opvoering van ie der toneelstuk van zijn hand in Nederland te verbieden. Dat heeft J. Scheffer van het Franse auteursrech tenbureau SACD vrijdag laten weten. Volgens Scheffer zijn advocaten op dit moment bezig om juridische stap pen tegen de opvoering van het stuk voor te bereiden. AMSTERDAM - Staatssecretaris Evenhuis van economische zaken heeft tijdens de opening van de zesde fietsvakantiebeurs in Amsterdam het eerste exemplaar van de „lange- afstand fietsroutegids" in ontvangst genomen. De gids is samengesteld door de Stichting Landelijk Fiets Platform en bevat een uitgebreide be schrijving van in totaal 3.000 kilome ter lange afstandsroutes boven de grote rivieren. Veemarkt Leiden LEIDEN, 11-4. Slachtrunderen: (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 969, waarvan 150 stieren. Dikbillen extra kw. 8,00-/ 13,00; stieren le kw. 6,90-/ 7,60; 2e kw. 6,20-/ 6,90; vaarzen le kw. 7,00- 8,00; 2e kw. 6,20-/ 7,00; koeien le kw. 6,90-/ 8,00, 2e kw. 6,20-/ 6,90, 3e kw. 5,70-f 6,20; worstkoeien 5,30-/ 5,80. Handel: stieren redelijk, prijzen iets hoger; koeien: handel traag, prij zen gelijk. Slachtschapen- en lammeren (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 125. Schapen 4,00-f 6,25; lammeren (rammen) 10,00-/ 11,00; lammeren (ooien) 9,00-/ 10,50. Schapen- en lammeren (per stuk). Schapen 135-/ 195, lammeren (rammen) 260-/ 310 en lammeren (ooien) 150-f 200. Schapen: handel goed, prijzen ge lijk; lammeren: handel goed, prijzen iets hoger. Tbtale aanvoer 1094 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 11-4. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 278 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2650-/ 3350; ou de paarden 1850-/ 2700; 3-jarige 1825-/ 2725; 2-jarige 1400-/ 2300; veulens 625-ƒ 1250; hitten 750- 1600; slachtpony's 450-/ 1250; Shetlanders 350-/ 650. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,30-/ 6,15 en jonge slachtpaarden 4,70-ƒ 6,20. De handel was redelijk, de prijzen prijshoudend. Door FENAND VAN DEN OEVER De middag, na het monsteren, telde Wijnand Hoogendijk het opneemgeld neer. Hij had, op Arend-Michiel na, die hij zo gauw niet vinden kon, de dag tevoren gevraagd hoeveel ze heb ben wilden. Het kantoor besliste na tuurlijk, maar hij zou zijn best doen. Wijnand vocht desnoods voor zijn volk. Hij was ermee bij d'n heer ge komen en deze had het lijstje beke ken; de matrozen vroegen om vijftig gulden. Nou, dat mocht wel voor de eerste reis. Er moest wat voor de vrouwen ook overblijven. Die jongen van Willem van Roon zou-ie zelf wel sturen. Dat gebéurde. En zodoende stond Arend-Michiel nu voor het loket. Hij was hier nog nooit geweest, maar hij wist wel zo'n beetje hoe rederskantoren waren. En er was meer. Hier op het kantoor werkte Wil Struis. Hij had haar enke le jaren niet gesproken, maar verge ten was hij haar niet. Eens was ze voor hem opgekomen. Ze zaten sa men op de zondagsschool in de klas. Iedere week moesten ze een versje en een tekst opzeggen, soms ook een ver haal navertellen. Wie het goed deed, kreeg twee punten, het hoogste aan tal punten gaf met Kerstmis een eer ste prijs. Eens moest hij navertellen. Het ging best. Maar op een ogenblik, halverwege, rolden een paar knik kers uit een broekzak op de grond, rikketik, rikketik. Hij ging hakkelen en kleuren en de juffrouw werd kwaad en zei: dat deed jij. Hij zei: nee. En ze zei weer: dat deed je wé). Hij. nijdig, zei: dat liegt u, en hij hield vol. De juffrouw óók. Allemaal keken ze hem aan. Toen sprong Wil op en riep: Arend-Michiel heeft het niet gedaan. Ze vertelde niet wie dan wel. Van toen af vond hij haar een fijne meid. Maanden later, met het kerst feest, kwam de teleurstelling. Ze kre gen allebei een tweede prijs, een dun boekje. Na het feest gingen ze bei, hoogst verbolgen, op de juffrouw af. Hoe dat kon? Ze hadden toch altijd alles goed opgezegd? Ja, dat wel, maar ze waren eens brutaal geweest en dat telde ook mee, of liever af. Samen, dol van nijd en gekrenkte trots, waren ze toen naar huis ge stapt. Ze hadden een tijdje staan pra ten. Wil zei: ,,Ik word later geen boet- ster, dat wil ik niet". Hij vroeg: „Wat dan?" Ze zei: „Kantoorjuffrouw". Hij vroeg toen weer: „Je weet toch niet of dat later kan?" Maar Wil antwoordde: „Jó, want mijn moeder zegt altijd: je weg is je wil; nou, ik wil". „O". Ze zei het zo vanzelfsprekend en parmantig. Hij keek haar aan. Wat was ze geweldig en wat wilde ze om hoogvliegen: kantoorjuffrouw! „En jij?" vroeg ze. Overtuigd, maar schuchter sprak hij: „Ik wil schipper worden". „Nou, als je echt wilt, dan word je het ook". Even maakte ze een hups figuurtje met haar schoen in de grond, toen zei zei: „Nou ga ik naar binnen, hier, ze stak hem een kersttimp. die ze be waard had, toe, dóór zit een grote ro zijn, wees ze, die mag je er uittrek ken". Hij deed het en toen zei ze: „Ik ga, ik vind jóü wel een beste knul", en ze sprak nog wat en daarna: „nou ga ik écht, want anders vertellen ze dat ik een jongensgek ben", en ze holde weg en d'r twee haarpieken op d'r rug schuddebolden mee, dat was het laat ste wat-ie van haar zag. Stom om haar te laten schieten, zomaar. Als-ie toen gevraagd had of ze z'n meisje wou worden, stilletjes natuurlijk, en later met 'm trouwen, zou zé ja ge zegd hebben, vast. En nu stond hij hier, een aantal ja ren later, groter, veel groter en al die herinneringen kwamen in hem om hoog. Hij tikte. Een stoel schuifelde achter het matglazen raampje. Er kwam een lichte stap. Ineens stond ze voor hem. Hij sloeg beleefd aan. Ze was tenslotte kantoorjuffrouw. „Dag zei hij. „Dag zei ze terug. Geen van beiden méér. „Zou ik mijn opneemgeld kunnen krijgen?" vroeg hij. „Hoeveel?" „Zo d'n heer het goedvindt, vijfen twintig". „Even vragen. Ze kwam de deur uit en opende een andere. 'Wachtkamer' stond erop. „Ga hier maar even in", zei ze, ,.'t is zo koud in de gang". Door dat laatste was hij helemaal vertederd. Hij ging zitten, warm en gekitteld door zoveel vriendelijk heid. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6