Duiveland wint van ZSC Gelijkspel voor DFS-team WIK laat veel kansen liggen tegen Kats NIEUWSBODE Zierikzee staat eerste plaats af aan Baronie Renesse bijt in 't stof tegen Aardenburgs team Klein verlies SKNWK tegen Wissenkerke ZSC herstelt zich keurig tegen Cadzand Persoonlijk record voor Jan Hoek Bakker loopt in op nummer één Hogenaar Een spelmoment tussen ZSC en Duiveland. SCHARENDIJKE - In een wedstrijd waarin het krachtsverschil zeker niet erg groot was, is Duiveland er te Scharendijke in het treffen met ZSC in ge slaagd op de twee kostbare puntjes beslag te leggen. Met twee treffers in de eerste speelhelft wisten de Oosterlanders aan het langste eind te trekken (0-2). Met deze overwinning blijft Duiveland het Middelburgse Dauwendaele dat bij Kruiningen een nipte 1-0 zege boekte, op de ranglijst op de voet volgen. De bezoekers, die zeker niet met een gerust hart naar de Westhoek wa ren vertrokken, hebben de uiteinde lijke overwinning zeker niet cadeau gekregen. ZSC bood uitstekend te genstand waarbij het Duiveland wei nig speelruimte gaf. In de eerste speelhelft bleek Duiveland in aanval lend opzicht iets meer in haar mars te hebben dan de thuisclub. Duiveland, dat het in deze ontmoeting moest tel len zonder Ico Meijs en Jacco de Jon ge wist in de 20e minuut de score te openen. Adrie Bal bleek met een solo voor de ZSC-verdedigers ongrijpbaar waarna hij zijn actie met een fraai schot afrondde (0-1). De bezoekers bleven hierna iets ge vaarlijker opereren en uit een voorzet NIEUWERKERK - SKNWK is er in de ontmoeting tegen Wissenkerke niet in geslaagd om de puntjes in ei gen huis te houden. In een wedstrijd waarin de bezoekers in de eerste speelhelft het beste van het spel had den en SKNWK na de rust een veld- meerderheid had moest de thuisclub uiteindelijk met 2-1 de vlag strijken. Met een door Kees Haze halverwege de eerste helft gescoord doelpunt wist SKNWK de schade te beperken (0-1). Na de hervatting stelden de Nieu- werkerkers alles in het werk om de stand weer in evenwicht te brengen. Nadat enige goede mogelijkheden om zeep waren gebracht gelukte het Fred van der Werf in de 20e minuut om de doelman van Wissenkerke te ver schalken (1-1). Het zag er hierna uit dat de thuisclub, die een veldmeer- derheid had, een goede kans op de volle inzet ging maken. Het op de counter spelende Wissen kerke slaagde er echter in om tien mi nuten voor tijd de wedstrijd in haar voordeel te beslissen toen Sjaak Ne leman door de verdediging wist te breken en vervolgens geen fout maakte (1-2). In de slotminuten deed SKNWK er nog alles aan om alsnog een puntenverdeling uit het vuur te slepen, zonder succes echter waarmee de wedstrijd in een wat geflatteerde zege voor de bezoekers eindigde. van Hans Rotte zorgde Adrie de Jon ge er met een kopbal voor dat met een 0-2 stand de eerste helft kon worden afgesloten. Na de hervatting bleek ZSC nog allerminst van plan te zijn om zich bij de opgelopen achterstand neer te leggen. Mede door de wat onzeker ingrij pende verdediging van Duiveland wist het zich zelfs enige goede moge lijkheden te scheppen. Doordat de af werking bij de aanvallers nogal het een en ander te wensen overliet slaag den de Duivelandse verdedigers erin hun doel schoon te houden. Een keer hadden zij hierbij wel de hulp van Vrouwe Fortuna nodig toen een kop bal van Gert Jan Kunst door de paal werd gekeerd. Aan de overzijde wist de jeugdige doelman Johan van der Horst met een aantal fraaie saves de Duivelandse aanvallers van het sco ren af te houden. Een keer was een fraaie schuiver van Adrie Bal van net buiten het strafschopgebied hem te machtig, maar op advies van de grensrechter werd de treffer geannu leerd. GRONINGEN - FC Groningen heeft Harry Sinkgraven aangetrok ken. De 22-jarige middenvelder van zaterdagamateur ACV uit Assen te kende een contract voor twee seizoe nen. Sinkgraven treedt op 1 juli bij de club in dienst. WEST-BERLIJN - Jannes Slende- broek is zaterdag als vierde geëin digd bij het amateur-wielercrterium Rund in Kreuzberg, in West-Berlijn. Hij had 49 seconden achterstand op winnaar Klaus Kunde uit Denemar ken, die in de eindsprint zijn West- duitse medevluchter Jens Neuendorf versloeg. CADZAND - Na de zaterdagmid dag tegen Duiveland in eigen omge ving opgelopen nederlaag heeft ZSC zich maandagmiddag in de uitwed strijd tegen Cadzand keurig hersteld door de thuisclub met 3-1 te kloppen. Cadzand, dat zaterdag het bezoeken de Ritthem nog met 8-1 had geklopt bleek voor een belangrijk deel haar kruit te hebben verschoten. Door de verdediging goed gesloten te houden gaf ZSC de aanvallers voor de thuisclub weinig gelegenheid om veel gevaar voor de ZSC-veste te scheppen. Het team uit Scharendijke verzuimde hierbij niet om ook de no dige aandacht aan de aanval te schen ken wat in de eerste helft resulteerde in twee treffers. Na goed 20 minuten spelen reageerde Henry de Voogd uit stekend op een dieptepass waardoor hij door de verdediging kon breken en de doelman passeren (0-1). ZSC bleef het spel hierna goed on der controle houden en nog voor het verstrijken van de eerste helft slaag de Ko Louwerse er uit een voorzet van Arno de Jonge in de stand op 0-2 te brengen. In het eerste kwartier na de hervatting slaagde de thuisclub ge steund door de wind er in de verdedi ging van ZSC onder druk te zetten. In deze periode wist doelman Johan van der Horst een aan Cadzand toegeken de strafschop te stoppen. Toch slaag de de thuisclub er rechtstreeks uit een hoekschop in tegen te scoren (1-2). Naarmate de strijd verstreek slaagde ZSC erin het spel weer naar zich toe te trekken. Tien minuten voor tijd maakte Gert Jan Kunst aan alle onze kerheid een eind door de eindstand op 1-3 te bepalen. Blessures grote boosdoener ZIERIKZEE - Er is nog een kansje dat Zierikzee in de tweede klasse B van de KNVB districtscompetitie uit eindelijk als kampioen uit de bus komt. Die kans is ech ter door het verlies tegen Boeimeer (0-1) aanmerkelijk verkleind. Grote boosdoener hiervoor lijken de blessu res te zijn, waarmee de Zierikzeese voetballers dit sei zoen kampen. overkomelijke hindernis te zijn. Na de voorzet van Leen Koster kopte Stoutjesdijk de bal eveneens precies op de lat. Voor Kees Verkaart bleek de verdediger van de tegenpartij een hinderlijk sta in de weg te zijn, waar door zijn kans. gesmoord werd door RENESSE - Geluk zit in een klein hoekje, voor winnen en verliezen geldt dat net zo. Zo win je eerst met 4-1 van de toch niet te onderschatten tegenstander SDO om ver volgens twee dagen later tegen Aardenburg met twee punten verschil (3-5) het schip in te gaan. Hoewel SDO en Aardenburg twee punten voor op Renesse liggen was het verlies tegen laatstgenoemde club volgens trainer Kees van Dijke niet ingecalculeerd. De twee wed strijden tegen gevaarlijke tegenstan ders binnen korte termijn plus het feit dat een aantal spelers juist tij dens deze paasdagen ook in het (hore- ca)bedrijf lange en drukke dagen maakte, speelde volgens trainer Van Dijke hierbij mogelijk een rol. Aanvankelijk zag het er voor het Renesser team niet slecht uit. Na een minuut of twintig scoorde rechtsback JeToen van der Have uit een vrije trap in het zestien meter gebied, na dat Marco de Feiter de bal eerst keu rig breed had gelegd. Die riante voor sprong was echter niet van lange duur. Na amper vijf minuten zorgde de bezoekende club voor de gelijkma ker, waarna de Aardenburgers aardig in hun ritme kwamen en de wedstrijd naar hun hand zetten en daaruit ook klinkende munt wisten te slaan. Wisseling De thuisspelende ploeg keek bij het ingaan van de rust dan ook tegen een 4-1 achterstand aan, waarbij Van Dij ke bij het toekennen van het eerste doelpunt zo zijn bedenkingen had. Om het geweld van de Aardenburgse ploeg, die niet alleen sneller, maar ook aanvallender speelde aan banden te leggen werd de opstelling van de thuisspelende ploeg dan ook wat ge wijzigd. Linksbuiten Wim Veerhoek werd vervangen door Marco de Feiter, wiens plaats werd ingenomen door Walter de Jonge. Die opzet leek een schot in de roos te zijn. In het eerste gedeelte van de tweede helft benutte Marco de Feiter een vrije trap om de stand op 2-4 te brengen. Rechtsbuiten Peter Messe- maker was hierdoor blijkbaar geïn spireerd geraakt en bracht de stand vijftien minuten later op 3-4. Een opleving voltrok zich in de Renesser gelederen. Een opleving die overi gens kort daarna weer teniet werd ge daan door een foutje in de verdedi ging van de thuisspelende ploeg waardoor de spits van Aardenburg via een penalty de stand op vijf drie kon brengén. Hoewel deze nederlaag na de 4-1 overwinning een teleurstelling voor de Renesse-ploeg betekende zitten de voetballers van deze badplaats niet met de handen in het haar. Aspiraties om in de tweede klasse A kampioen te worden zijn er niet. Wel hoopt het eerste elftal, dat momenteel op de ze vende plaats voorkomt in de nog resterende vijf wedstrijen op te klim men tot een vijfde of zesde plaats. Volgens trainer Kees van Dijke be hoort dat zeker tot de mogelijkheden. De verwachtingen voor deze wed strijd tegen de Bredase club Boei meer waren hoog gespannen. Een overwinning zou het kampioenschap een aanmerkelijk stapje dichterbij brengen. Zeker, Boeimeer was nu niet direct een van de gemakkelijkste te genstanders met zijn harde en soms ook weieens te harde spel. Kortom, een ploeg die een stevig partijtje voetbal niet uit de weg gaat en daar bij weieens iets te hardhandig de te genstander bejegent. Gevaar Het gevaar kwam deze keer echter niet zozeer uit de hoek van de tegen partij, maar meer uit de ziekenboeg. Een aantal blessures, waarmee Zie rikzee dit seizoen rijkelijk wordt be deeld, zorgde ervoor dat de ploeg niet in de beproefde basisopstelling de wei in kon. Middenvelder Ronald van Oeveren bleek niet in staat te zijn het veld in te gaan en moest op het laat ste moment worden vervangen door Erik Berrevoets, speler van Zierikzee II. Ook de onlangs herstelde Patrick den Broekert, die volgens plan slechts een gedeelte van deze match binnen de lijnen zou bivakkeren, moest nu tweemaal 45 minuten de kleuren van zijn club verdedigen. Noodgedwongen dus niet direct de' meest sterke opstelling, die, zo bleek echter, de Zierikzeeënaars wel parten speelde, evenals de aanwezigheid van vrouwe Fortuna, waardoor de Zierik zeeënaars enkele kansen ongebruikt lieten. Vat De eerste vijftien minuten van deze belangrijke match liet de thuisspe lende ploeg Boeimeer geen twijfel over zijn plannen bestaan. Er deden zich wat kansen voor die de Boei- meerse ploeg echter jammerlijk liet liggen. Geleidelijk aan kreeg het ge havende Zierikzee vat op het spel, zo zeer zelfs dat in de laatste fase van de eerste helft zich zo'n vier kansen voor de Zierikzeeënaars voor deden. Ge luk was de Zierikzeese voetballers echter niet welgezind; een prima schot van Marco van Oeveren ketste jammerlijk op de lat af. Die lat bleek ook voor Rini Stoutjesdijk een on een corner. Wisseling De tweede helft hapten de Zierik zeeënaars gretig toe op elke kans die hen werd geboden. Wellicht iets te gretig, waardoor hier en daar de slor digheid om de hoek kwam kijken. Na die gemiste kansen in de eerste helft leek het hier en daar wat aan de over tuiging om te kunnen winnen te schorten. De wil was zeker aanwezig, alleen het omzetten van deze inzet in een overwinning, daarin slaagde de ploeg van trainer Hans van der Wek- ke deze keer niet helemaal. Een foutje in de verdediging van Zierikzee leek het genadeschot te zijn van het ploeteren van de ploeg. Een misverstand tussen Peter van der Linden en Marco van Oeveren waar bij de bal wat onzorgvuldig werd weggewerkt werd door de Boeimeer- se aanval gretig opgepikt om de Bre dase ploeg op een 1-0 voorsprong te brengen. In die laatste 25 minuten van de tweede helft, waarin Zierik zee alles op alles zette om alsnog langszij te komen onderging de uit spelende ploeg nog twee wisselingen. Rini Verwest kwam in het veld voor aanvaller Kees Stoutjesdijk, terwijl Kees Verkaart zijn plaats ingenomen werd door Erik Berrevoets. Hoewel de situatie nog niet drama tisch is heeft het verlies voor Zierik zee wel consequenties. De eerste plaats die dit team innam heeft deze nu af moeten staan aan de naaste con current Baronie, die de laatste twee wedstrijden met winst heeft afgeslo ten, terwijl Zierikzee door alle bles sureperikelen de laatste twee wed strijden op rij heeft verloren. De kans op de eerste plaats is echter nog niet helemaal een utopia, ofschoon Baro nie betere uitgangspunten heeft. Wie van de twee kemphanen uiteindelijk kampioen wordt wordt zondag 17 april beslist, wanneer beide kandida ten elkaar in de wei ontmoeten. 1-1 gelijkspel KATS - ,,We waren heel de wed strijd sterker, maar we hebben ge woon veel kansen gemist". Dat stelt trainer Kees Berrevoets van WIK. Wik speelde afgelopen weekend uit tegen Kats en kwam niet verder dan een gelijkspel: 1-1 Het ontbrak bij WIK vooral aan het adequaat afmaken van een aanval, al dient gezegd te worden dat men ook wel de nodige pech had. Zo schoot WIK-speler •Ganzeman vanuit een vrije trap in de tiende minuut van de eerste helft op de paal en werd bij een andere gelegenheid de bal op de doel lijn gered door de keeper van het elf tal van Kats. Voorzichtig Misschien zijn we iets te voorzich tig geweest", probeert Berrevoets het wat tegenvallende resultaat te ver klaren. De Kerkwervenaars gingen de kleedkamers in met een dubbel- blanke stand. De tweede helft ging heel wat beter van start. In de zesde minuut was het Ganzeman die na een goed opgebouwde aanval een voorzet van Rotte soepel intikte. Nog diezelfde minuut kon het team van Kats echter de gelijkmaker sco ren, waardoor de WIK-spelers danig van slag af waren. Zeker tien minu ten lang was Kats de betere ploeg. Men kwam echter niet door de goed draaiende verdedigingslinie van de Kerkwervenaars heen en de schade bleef beperkt tot een gelijkspel. De laatste tien minuten van de wedstrijd kreeg WIK zelfs nog enige levensgro te kansen. Zo passte aanvoerder Han van der Sande naar broer Eric die de hem toegespeelde bal op de slof nam en een keihard schot op het doel van Kats losliet. Het schot ging over. Ontevreden Trainer Kees Berrevoets toonde zich na afloop niet erg tevreden met het behaalde resultaat. ,,De ploeg van Kats speelde behoorlijk goed, maar we hadden er toch eigenlijk wel van moeten winnen. En kansen zijn er ook genoeg geweest". BURGH - Het met vijf invallers uitkomende DFS bakte er in de eerste speelhelft tegen hekkesluiter VCK uit Koudekerke bijzonder weinig van. De inzet stond bij de oranjehemden op een laag pitje waarbij er bo vendien slordig werd geplaatst en de verdediging nogal eens in de fout ging. Het mocht hierbij van geluk spreken dat het deze middag geen produktief spelende aanval tegenover zich had daar het anders bij het af sluiten van de eerste helft al tegen een behoorlijke achterstand had aangekeken. Hoewel het bij'VCK zeker niet aan inzet ontbrak demonstreerden de aanvallers in de eerste 45 minuten toch duidelijk dat het team niet zonder reden in het bezit is van de rode lantaarn. Terwijl DFS in deze periode geen enkele doelrijpe kans wist te scheppen kregen de bezoekers een behoorlijk aantal mogelijkheden om de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. Pas kort voor het afsluiten -van de eerste speelhelft slaagden de bezoekers er volkomen in over eenstemming met de veldverhouding in door Peter Brasser de score te openen (0-1). Na de rust ging DFS toch uit een ander vaatje tappen en werd er met veel meer inzet gespeeld. Hel slaagde er hierbij in meer druk op de defensie van VCK te gaan uitoefenen waarmee het zich ook kansen wist te scheppen. Toch duurde het nog tot tien minuten voor tijd voor Marcel van Grunsven. bezig aan zijn laatste seizoen, erin slaagde de stand in evenwicht te brengen (1-1). In de slotminuten deed de thuisclub er nog alles aan om de volle winst binnen te halen waarbij de verdediging van VCK erin slaagde de halve winst vast te houden. ZIERIKZEE - Deltasport atleet Jan Hoek leverde tijdens een vijftien kilometer lange stratenloop in Pa- pendrecht een prima prestatie door niet alleen als 25ste te eindigen maar ook zijn persoonlijk record scherper te stellen. Jan Hoek liep de vijftien kilometer in 50.19 minuten. Met deze eindtijd neemt Hoek de tweede plaats in op de ranglijst aller tijden van zijn vereni ging Delta Sport. Die lijst wordt aan gevoerd door Simon Blom die als beste tijd 49.07 achter zijn naam heeft staan. Hoek die momenteel goede vordering maakt wordt geacht in staat te zijn om die beste tijd van Blom nog wat aan te scherpen. Jaap van Ast liep het parcours in een tijd van 55.39 minuten, terwijl Arie Noorddijke uit Kerkwerve, die bij de veteranen meeliep, een eindtijd van 60.25 minuten realiseerde. Laatstge noemde atleten nemen ook deel aan de Marathon Rotterdam, die zondag 17 april wordt gehouden. BURGH-HAAMSTEDE - In de bowlingcompetitie in sportcentrum Krayestein heeft het team van Hoge- naar een steekje laten vallen tegen La Corneille. Het verloor met 4-2. Dat maakt het verschil op de num mer twee van de ranglijst toch weer kleiner. Het gaat nu nog om zes punten ver schil. Bakker speelde tegen het Loon bedrijf 6-0 en staat nog op de tweede plaats. Direct daarop gevolgd door Krayestein, dat speelde tegen de Drie Zwaantjes en ook de volle winst pak te. Restaurant 't Grote Zwijn speelde tegen het Fruitbedrijf en won met 4-2 en staat nu op een gedeelde vierde plaats.'Het team van Klapwijk zit het wat tegen, het verloor van Deurloo met 6-0. Er zijn nog drie wedstrijden te spelen. De stand: Hogenaar 102, Bakker 96, Krayestein 94. 't Grote Zwijn 86, Fruitbedrijf 86. Loonbedrijf 78, Klapwijk 61, La Corneille 51, Drie Zwaantjes 44 en Deurloo 32.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6