Goede weer trekt met Pasen 70.000 bezoekers naar Schouwen-Duiveland GOTEN Zeer zonnige paasdagen Vooral jongeren bij concours harmonie Nut en Uitspanning Saman b.v. DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Paaseieren De Bout Kippenfokker Voetbal Het nieuwe seizoen is geopend voor speeltuin Het college van b en w van Middenschouwen in het kader van Pasen dit keer een dag op Zierikzee staat eerste plaats af aan Baronie Meester Breetveldt in Zierikzee. Zo'n zestig wil definitief een punt zetten achter recreatie- stap met een kippenfokker. (Pag. 5). door verlies op Boeimeer. (Pag 6). kinderen kwamen paaseieren zoeken. (Pag 2). plan De Bout. (Pag 3). DINSDAG 5 APRIL 1988 144ste jaargang Nr. 24314 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wanneer wij ons in de zon verblijden, zijn wij alle zorgen kwijt Goethe Stormvloedkering blijkt grote trekpleister met spullen .achter die eerder in die nacht (van zaterdag op zondag) was gestolen uit een auto in de Caustraat. ZIERIKZEE - Naar schatting' van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland heeft het mooie weer ongeveer 70.000 bezoekers naar Schouwen-Duiveland getrokken met de paasdagen. Drie dagen lang was het vooral in de Westhoek van de regio 'gezellig druk'. Volgens de rijkspolitie heeft die aanloop van bezoekers niet voor noemenswaardige in cidenten gezorgd. „Het was een rustige Pasen". De grootste groep paasgasten bestond uit Nederlanders en Duitsers, maar er waren ook Engelsen en Belgen. Hun belangstel ling bleek vooral uit te gaan naar een ritje over de Stormvloedkering. En dat was de oorzaak van een constante file op de nieuwe weg die drie dagen aanhield. Duizenden auto's reden stapvoets over het nieuwe waterbouwkundige werk en maakten van de gelegenheid gebruik om een ritje over de Neeitje Jans te maken en/of de Delta Expo in het Topshuis te bezoeken. ,,De naam Neeitje Jans heeft een magische klank gekregen", verklaarde de coör dinator van de Delta Expo Ted Sluij- ter. Op een normale doordeweekse dag in het voorseizoen ontvangen hij en zijn medewerkers zo'n 300 bezoe kers per dag bij de expositie over de Deltawerken. Nu liep dat aantal op tot 2000 tijdens de eerste paasdag en ruim 3000 tijdens de tweede Paasdag. Een aanbod dat men toch goed kon verwerken dankzij het inzetten van vijf extra medewerkers en het sprei den van de evenementen. De bezoe kers van het Tbpshuis kunnen zich te genwoordig op drie manieren infor meren over de waterbouwkundige werkzaamheden. Via een rondleiding door het binnengedeelte van een pij ler onder leiding van een gids. Via een boottocht langs de Stormvloed kering en via een bezoek aan de ten toonstelling Delta Expo in het Tops huis. per fiets en te voet. Andere trek pleisters tijdens de paasdagen waren het strand en de bossen. Maar vooral op eerste paasdag ook de terrasjes. Renesse bood de aanblik van een dag in het zomerseizoen met de trottoirs vol slenterende, ijsjeslikkende men sen, een file van langzaam rijdende auto's over de Hogezoom en volle ter- In dezelfde nacht werd in Renesse om ongeveer 1.35 uur een brommer in brand gestoken. De uit Haamstede afkomstige eigenaresse had het voer tuig gestald voor een parfumeriezaak aan de Hogezoom. Door het brandje werden zowel de brommer als het be treffende winkelpand beschadigd. Tevens werd in Renesse een vijftal auto's bekrast. De politie vermoedt dat het hier een wraakactie betreft. Tenslotte moest de politie ongeveer 200 bekeuringen uitdelen vanwege verkeerd geparkeerd staande auto's. Ondanks het drukke verkeer dat vooral op goede vrijdag en op tweede paasdag op zijn hoogtepunt was, bleef het volgens de politie zeer rustig wat aanrijdingen betreft. Be halve twee meldingen van auto's die waren doorgereden nadat zij schade hadden veroorzaakt vonden nog drie ongevallen plaats. J. P. uit Zierikzee reed met zijn auto tegen een licht mast aan de Jan van Renesseweg te Renesse. Zondag om ongeveer 20.45 uur schoot de caravan van J. F. uit München-Gladbach los van de trek haak. J. F. reed op dat moment over de Rampweg bij Renesse. De caravan kwam in de sloot langs de weg tot stilstand en werd zwaar beschadigd. Een tweede ongeval met een caravan vond ook zondag plaats, maar dan bij Bruinisse. S. A. uit Brussel reed met zijn auto plus caravan onder de slagboom door bij het Grevelingen- strand? De auto kon dat nog wel heb ben maar blijkbaar was de Belg ver geten dat er ook nog een caravan achter hing. Dit vakantieverblijf werd geheel vernield doordat het bo vengedeelte, de opbouw, werd ge scheiden van het onderstel. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Eigen gelegenheid Vele duizenden mensen gaven er de voorkeur aan op eigen gelegenheid een tocht over het voormalige werk- eiland te maken. Een uitstapje dat tot voor enkele maanden (toen het eiland alleen per bus via de hulpbrug te be reiken was) nog niet mogelijk was. Men reed rond met auto's, maar ook Advertentie Zierikzee constructeurs/installateurs in koper en zink Tel. 01110-12647 Julianastraat 40, 4301 NC Al die bezoekers verbleven vooral in appartementen, zomerwoningen en pensions en vele van hen besloten pas op het laatste moment, toen bleek dat het weer met Pasen zou meevallen, een paar dagen naar Schouwen-Duiveland te komen. De VVV-kantoren in de Westhoek wer den vooral op Goede Vrijdag over spoeld met reserveringen 'op het laatste moment'. Nadat eerder in de Goede Week de belangstelling al be gon te groeien. „Het was een goede Pasen", aldus Mary Dalebout van de VVV-Renesse. Zij vertelde dat alleen in de dure, luxe hotels en apparte menten plaatsen leeg bleven. „En de campings zijn ook absoluut niet vol. Dac fvomt vanwege de weersomstan digheden in de weken voor Pasen en omdat op veel terreinen nog de gevol gen van wateroverlast zijn te mer ken". Hoewel de politie melding maakte van rustige paasdagen heeft die gro tere groep mensen natuurlijk ook al tijd minder leuke bijverschijnselen. Zo werden in totaal twaalf auto's opengebroken. Negen daarvan ston den in Renesse. De dieven hadden het vooral op rij- en kentekenbewijzen en portefeuilles met geld en cheques be grepen. Zij deinsden er niet voor te rug om deze diefstallen overdag te plegen wanneer de tassen waarin de ze spullen zaten zichtbaar in de auto lagen. In Burgh-Haamstede werden twee auto's opengebroken en in Brui nisse een waaruit voor 4000 guldén aan goederen werd ontvreemd. Diefstal In Bruinisse werd vanaf een par keerplaats aan de Hageweg ook een complete auto gestolen. Het betrof een witte VW-golf van een Duitser. In Zierikzee werd een poging onderno men om uit de Steiltjesstraat een mo tor te ontvreemden. Maar de dader werd door een oplettende buurtbewo ner gestoord waarna hij er op de fiets vandoor ging. Hij liet daarbij een tas SCHOUWEN-DUIVELAND - Dat het met de paasdagen weieens aangenaam vertoeven zou kunnen zijn, was bekend. Dat de zon zo r^an zich zou laten spreken als ze gedaan heeft, was een verademing. Wie zich zondag middag bijvoorbeeld op een terras aan de rotonde van Westenschouwen wilde nestelen moest de nodige moeite nemen om een stoel te pakken te krijgen. Ook verschenen de eerste zandkastelen op de stranden van de Westhoek. En wie Renesse ingereden is trof daar een toeristencentrum in volle bedrijvigheid aan. Schouwen-Duiveland heeft even aan de zomer mogen ruiken en het was een genot. Dat gold ook voor de mensen op bovenstaande foto, die zich een plaatsje nabij de Brouwersdam verwierven. WA> Z£6h P£ Biir Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Perioden met zon Weinig verandering in het weer. Droog en overdag perioden met zon. De noordoostenwind is meest 4 tot 5 Beaufort. Minimumtemperatuur ko mende nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 9 april: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: noordoost 4 Vrijdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: noordoost 4 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: noordoost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 6 april Zon op 07.03, onder 20.22 Maan op 00.43, onder 08.06 7 april Zon op 07.01, onder 20.24 Maan op 02.03, onder 08.41 Laatste Kwartier: 9 april (21.21) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het blijft droog. Het dro ge weer van de afgelopen paasdagen zet zich de komende week door. De depressie-activiteit heeft zich naar Noord-Europa verplaatst waardoor een hogedrukgebied zijn gunstige in vloed op het weer bij ons kan uitoefe nen. Het centrum van het hogedrukge bied ligt ten noorden van ons waar door met een oostelijke stroming dro ge lucht wordt aangevoerd. Wel kan in deze stroming bewolking mee trek ken die in hoofdzaak in het noorden van het land aanwezig is. Hierdoor blijft de temperatuur mede onder in vloed van het koude Noordzee water aan de lage kant. In de zuidelijke pro vincies kan het een graad of dertien worden. SPIJKENISSE - In Spijkenisse is zaterdag het metrostation Heemraad laan gedurende drie kwartier ont ruimd in verband met een bommel ding. Volgens de politie kwam omstreeks een uur een telefoontje binnen dat het metrostation Heem raadlaan om half twee de lucht in zou vliegen. De politie liet daarop direct het station, dat bovengronds op de drukste verkeerskruising in Spijke nisse ligt, ontruimen. Ook de metro werd stilgelegd. Jurylid Gerrit Voogt: Er zijn zeer goede prestaties bij ZONNEMAIRE - „Ga daar maar eens aanstaan. Die sfeer, de beklemming die over je komt wanneer je in je eentje op het podium staat en voor een volle zaal moet spelen. Daarom ben ik een beetje stil van de muzikale prestaties die hier vanmiddag werden geleverd". Diri gent van de harmonievereniging Nut en Uitspanning uit Zonnemaire, Gerrit Voogt was vol lof over de muzikan ten uit zijn harmonie die deelnamen aan het onderling concours van de harmonie. Een twee-jaarlijks evenement dat plaatsvond in het Dorpshuis te Zonnemaire. Trompetduo van twee muzikanten van Nut en Uitspanning tijdens het onderlinge concours in het Dorpshuis te Zonne- Dirigent Voogt, die als jurylid fun geerde, kreeg daarbij de muzikale prestaties voorgeschoteld van harmo nie-leden waarvan de gemiddelde leeftijd lager was dan ooit eerder het geval was. „Er doen 27 personen mee cn hun gemiddelde leeftijd is 16,6 jaar. Dat is het jongste dat we ooit hebben gehad", aldus bestuurslid Kees de Munnik. Hij belichtte ook de andere kant van de medaille. „Dié la ge gemiddelde leeftijd betekent ook dat de wat oudere muzikanten het la ten afweten wat betreft deelname aan dit concours". Het om de twee jaar organiseren van een dergelijk evenement voor de eigen muzikanten is een traditie die bij Nut en Uitspanning ongeveer twintig jaar geleden begon. „Het is helemaal geen wedstrijd met prijzen hoor. Het concours is bedoeld als een toets voor de muzikanten. Zij krijgen een juryrapport waarin hun huidige spel wordt besproken en waarin aan bevelingen staan over punten waarop ze zouden kunnen letten. Het con cours is om van te leren". De ouders en belangstellenden in het Dorpshuis hebben ongetwijfeld ook genoten van de muzikale prestaties. Onder hen bevond zich de burgemeester van Brouwershaven, C. Slabbekoorn. Jurylid Gerrit Voogt was in het al gemeen zeer te spreken over het mu zikale niveau van de leden van Nut en Uitspanning die het podium be klommen. „Er zijn erbij die op KNF- niveau spelen. Die met de top mee kunnen". Het spits van het concours werd afgebeten door Gerrit Voogt en Kees de Munnik die als trompetduo de fanfare festiva speelden. Het con cours werd besloten door de enige oudere deelnemer, voorzitter Stoffel Duinhouwer. Hij speelde op zijn euphonium het concert in F opus 8 van Franz Straus dat oorspronkelijk werd geschreven voor tuba. Tussen deze beide optredens kwa men bijna vijftien muzikanten van de harmonie in actie op het toneel. Zij werden op de piano begeleid door Ca thy Kotoun uit Wissenkerke die tot haar verhuizing uit Zonnemaire een trouw lid was van Nut en Uitspan ning. De deelnemers werden aange kondigd door Kees de Munnik die van die gelegenheid gebruik maakte om de betekenis van diverse toevoe gingen aan klassieke muziekstukken zoals opus cn kv uit te leggen Jeugd Sebastiaan van Leersum, die in de cember twaalf jaar werd, was de vervolg pagina 3

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1