'Van tapper op de poederafdeling tot werknemer in uitgiftecentrum' Samenwerking is sleutelwoord voor Bruse Rode Kruisafdeling „Diabeten moeten minstens een keer per jaar hun ogen laten controleren" B en w Zierikzee voelen niet voor privatisering van schoonmaakonderhoud LUCHTVERWARMING DEURLOO B.V. Bemiddeling taxaties en advies in onroerend goed Pachtzaken. Deskundig advies en begeleiding. Makelaardij o.g., Ing. A. J. Hanse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De Graanhalm - Lekker leuk J Extraatje Inbraak in pas geopend tankstation ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 1 april 1988 Nr. 24313 3 In het jaarverslag wordt verder ge steld dat gesproken kan worden van een duidelijke doorbraak op het ge bied van samenwerking tussen Rode Kruis en brandweer. Secretaris H. van den Bos: ,,Wij achten het van groot belang dat de beide disciplines goed op elkaar afgestemd zijn zodra er werk aan de winkel is" Onderlingë contacten Van den Bos: „Communicatiestoor nissen kunnen worden voorkomen door onderlinge contacten aan te ha len en door oefeningen. Om een opti male samenwerking te waarborgen lijkt het mij zinvol dat de gemeente lijke ambtenaren belast met de ram penbestrijding eveneens meedraaien tijdens deze oefeningen". „Het gemeentelijk apparaat kan op deze wijze zien welke mogelijkhe den en welke onmogelijkheden er zijn binnen de plaatselijke rampen bestrijding", aldus Van den Bos. Eilandelijke samenwerking dient Het idee dat vanuit het bestuur van het Rode Kruis geopperd werd om in te gaan wonen bij de brand weer stuitte weer op bezwaren bij de gemeente. „Het bestuur zal alles in het werk stellen om binnen vrij kor te tijd een nieuwe behuizing in ge bruik te nemen", aldus Van den Bos. Een van de hoogtepunten in het af gelopen jaar is voor de Rode Kruis- afdeling Bruinisse ongetwijfeld het besluit van de gemeenteraad geweest om regenkleding voor de vrijwilli gers aan te schaffen. Deze bescher mende kleding is inmiddels besteld, zo meldde voorzitter T. C. Hekman. Hij tikte colonnecommmandant H. Bontekoe op de vingers toen deze stelde dat de colonne geluk heeft dat de voorzitter tevens de burgemeester is. „Het is nog altijd de raad die be slist", aldus Hekman. Loftrompet Door de verschillende sprekers werd de loftrompet gestoken over de Bruse Rode Kruis-colonne. „Van onze plaatselijke afdeling is te zeggen dat we ondanks onze ouderdom, de afde ling bestaat 26 jaar, geen ouderdoms- verschijnselen hebben", aldu^ Van den Bos. Hekman stelde dat het een waar genoegen is om voorzitter van een dergelijk actief clubje te zijn. „En wat ook belangrijk is is het feit dat de afdeling gedragen wordt door dc Bruse gemeenschap. Dat stelt ons in staat om onze functie Advertentie Ring 19.4328 AE BURGH-HAAMSTEDE jijï Telefoon 01115-3424 'QQ Ing. A.J. Hanse, beëdigd rentmeester, makelaar o.g. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L.'van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300. AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur); 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-14417. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42.25; per jaar f 161.20; losse nummers f 0.60. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand. voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Advertentie pannekoekenmolen DE GRAANHALM Burghseweg 53 - Telefoon 01115-2415 Burgh-Haamstede Open: van 1 april t/m 9 april 12.00-20.00 uur Zondags gesloten Oogarts li. C. P. Polak tijdens lezing: ZIERIKZEE - „Als je diabeet bent is het raadzaam om mftistens eens per jaar je ogen te laten controleren". Dat stelde oogarts B. C. P. Polak uit Rotterdam in een lezing op de on langs gehouden ledenvergadering van de afdeling Schouwen-Duive- land vanvde Diabetes Vereniging Ne derland (DVN). In haar lezing over diabetes en oog complicaties stelde Polak dat een diabetes-patiënt een grotere kans op bepaalde oogafwijkingen heeft en daarom is het volgens haar raadzaam de ogen minstens een keer per jaar te laten controleren door de oogarts. Gecompliceerd De lezing van Polak werd onder steund door dia's die duidelijk maak ten dat het oog een gecompliceerd en gevoelig lichaamsdeel is. Bij sommi ge diabeten komen afwijkingen in het netvlies voor. „Maar het is niet te voorspellen wie wel en wie niet die afwijking krijgt", aldus-Polak. Een van de afwijkingen waar Po lak over vertelde is het ontstaan van lekke adertjes in het netvlies. Daar door kan bloed lekken hetgeen dan weer invloed heeft op het gezichts vermogen. Aan de hand van de dia's toonde Po lak hoe deze afwijkingbestreden kan worden middels laserstralen. De lek jes worden als het ware dichtge brand. „Soms blijft het oog na een behandeling tien jaar lang rustig, maar soms zijn ook meerdere behan delingen noodzakelijk", aldus de oog arts. Als een behandeling met la serstralen niet helpt kan alleen een oogoperatie nog soelaas bieden, zo bleek uit de lezing van Polak. Niet wachten Polak benadrukte herhaaldelijk dat het nodig is om de ogen regelma tig te laten controleren. Zij waar schuwde er ook voor dat men bij klachten niet moet aarzelen om naar de oogarts te stappen. Hoe vroeger men er bij is, hoe beter. „Een laserbe handeling is niet echt prettig, maar je kunt er wel een hoop narigheid mee voorkomen". Polak raadt vrouwen die diabetes hebben en zwanger zijn of willen worden ten sterkste aan om de ogen te laten controleren. Naast dia's werd ter ondersteuning van de lezing ook nog een korte film vertoond waarop men liet zien hoe een laserbehande ling in zijn werk gaat en wat',er pre cies in het oog gebeurt. Na de lezing was er gelegenheid tot het stellen van vragen. ZIERIKZEE - Blijven veger en blik, spons en zeem in het vervolg wat langer in de kast liggen? Over deze vraag buigt de commissie on derwijs van de gemeente Zierikzee zich tijdens de vergadering van don derdag 7 april, wanneer het beknib belen op het schoonmaakonderhoud van de openbare basisscholen aan de orde komt. Deze vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. derscheiding opgespeld. „Nu begrijp ik wat u bedoelt met 'geen ouder- domsverschijnselen'. Deze heren kun nen nog wel een tijdje mee", aldus Bollen. Als laatste in de rij werd mevrouw J. van den Houten-Hanse gehuldigd. Zij houdt zich al twintig jaar bezig met werk voor het Rode Kruis in Bruinisse. „Twintig jaar, dat is een deel van een mensenleven", aldus Bollen. Het bestuur van de afdeling Brui nisse van het Rode Kruis droeg uiter aard ook haar steentje bij aan de hul diging. Uit handen van Hekman ontvingen de drie ieder een boeket bloemen. Aanleiding tot deze „stoffige" dis cussie vormt het gegeven dat de kos ten voor het schoonmaken van de ge bouwen van het openbaar basison derwijs (inclusief het gymnastieklo kaal aan de Raamstraat) hoger zijn dan de vergoeding die het rijk daar volgens de Londo-normen tegenover stelt. Noodzakelijk Deze rijksvergoeding is gebaseerd op de uiterst noodzakelijke schoon- maakwerkzaamheden en op het uit besteden van dit schoonmaakon derhoud aan particuliere schoon maakbedrijven. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 Kringcommissaris N. M. Bollen speldt mevrouw J. van den Houten-Hanse de versierselen op voot haar twintigjarig jubileum. (Foto: Joop van Houdt). Nu het college met een voorstel op tafel is gekomen lijkt er daadwerke lijk iets ondernomen te aaan worden ter bevordering van de leefbaarheid in de kernen Serooskerke en Noord- welle. Een goede zaak. Het is overi gens een goed voorstel. En dat om een aantal redenen. De eerder geda ne suggestie om de prijs voor de bouwgrond te verlagen had slechts aan die mensen voordeel geboden, die de wens en de gelegenheid heb ben om een eigen huis te bouwen. Dat is niet.voor iedereen weggelegd. Ook het idee - dat overigens nog niet van de baan is - om als gemeente een winkeltje te stimuleren in een van de kernen, zal alleen op de langere ter mijn zijn vruchten kunnen afwer pen. Met het huidige voorstel om ie dere nieuwe hoofdbewoner 1500 gulden te geven en voor dè overige gezinsleden 500 gulden (met een maximum van 3000 gulden) kan meer effect behaald worden. Door het financiële accent op de hoofdbe woner te leggen ontstaat er geen ge forceerde regeling, die alleen gezin nen met zoveel mogelijk kinderen moet aantrekken. Het zou overigens niet van deze tijd zijn. Ook het maxi mum tot drieduizend gulden biedt alleen voordeel tot het modale gezin met twee kinderen. Het is overigens maar zeer de vraag of er met de rege ling, die nog door de raad besproken moet worden, daadwerkelijk men sen de koffers pakken en naar Se rooskerke of Noordwelle afreizen. Dat zit er niet in. Maar juist de groep zwevenden kan aangesproken wor den. Mensen, die voor bijvoorbeeld het werk naar de Westhoek moeten kiezen nu uit Haamstede of Renesse. Met een aardige bijdrage van de ge meente in het vooruitzicht zal er in ieder geval over de kleine kernen ge dacht worden. Het moge duidelijk zijn, de regeling alleen kan de leef baarheid niet garanderen. Maar het is van gemeentewege vooralsnog de enige weg om een bijdrage te leveren aan de roep van de kleine kernen. AvdW SEROOSKERKE - Het nieuwe BP- tankstation langs de Provinciale weg Zierikzee-Haamstede dat woensdag officieel werd geopend heeft nu reeds ongewenst bezoek gehad van inbre kers. Vanmorgen (vrijdag) om ongeveer 4.30 uur werd een ruit vernield aan .de ,9(90rd?i^e van het gebouwtje^waar VÓ&pMvrM 3 f. ie,Ye}i.$riên:: D e irib'rekeVs vonden geen geld maar namen een hoeveelheid sigaréVten én cassetté- bandjes mee. De exacte hoeveelheden en de waarde was vanmorgen nog niet bekend. De eigenaar van het tankstation H. M. uit Noordgouwe deed aangifte van de diefstal. Kees Geelhoed ontvangt uit handen van directeur H. J. Doeleman een enveloppe met inhoud nadat hem de gouden Zeelandia-speld was opgespeld. Kees Geelhoed uit Zonnemaire 25 jaar bij Zeelandia ZIERIKZEE - Nét 17 jaar was Kees Geelhoed uit Zon nemaire toen hij op één april 1963 bij de Koninklijke Zeelandia bv in Zierikzee kwam werken. „Een smal, ma ger ventje dat begon als tapper op de poederafdeling. Dat hield in dat hij de poeder uit de silo's in 'zakdoek zakjes' aftapte en die in de dozen legde waarmee ze naar de bakkers werden vervoerd". Deze en nog vele andere herinneringen werden opgehaald tijdens de receptie die bij Zeelandia werd gehouden ter gelegenheid van het zil veren jubileum van Geelhoed. Een lange rij collega's kwam de Zonnemairenaar (die inmiddels niet meer zo smal en mager is) feliciteren. Maar ook in andere opzichten bleek Geelhoed tijdens zijn 25 jarig dienst verband bij Zeelandia een ontwikke- ling1 te hebben doorgemaakt. „U bént een fabricageman die van alle mark ten thuis is. U kunt zonodig op alle afdelingen invallen. Het lijkt wel of u het werk spelenderwijs doet", aldus directeur H. J. Doeleman. Momenteel is Geelhoed werkzaam in het uitgiftecentrum in de kelder van het bedrijfsgebouw aan de Fon- teine. Daar vindt de grondstoffenont- vangst en de uitgave van kleine com ponenten plaats. Maar uit de woor den van Doeleman bleek dat 'de kel der' gaat verhuizen naar het nieuwe distributiecentrum van het bèdrijfs- gebouw op het Zierikzeese industrie terrein. En Geelhoed verhuist rrieè. „Maar u houdt ook hier een aantal ta ken. U kunt een belangrijke verbin dingsman worden". Doeleman schil derde de jubilerende werknemer als een man met een bijzondere plaats in het bedrijf. „En u hebt een warme plaats in het hart van ieder hier". Hij speldde hem de gouden Zeelandia- speld op en overhandigde een enve loppe met inhoud. Voor mevrouw Geelhoed waren er bonbons. Hoofd van de personeelsvereniging H. van Ditmarsch haalde de sportie ve prestaties van Geelhoed naar vo ren. Bij het bedrijfsvolleybal en voetbal. Maar ook de voetbalpartij tjes tussen de middag in de fabriek en de dagelijkse fietsritten Zonne- maire-Zierikzee die Geelhoed maakt om zijn werk te bereiken. Zijn Merce des 300 D heeft hij als hobby. Na mens zijn collega's overhandigde Van Ditmarsch hem een turbo wash hoge druk reiniger om het pronkstuk mee schoon te houden. Geèlhoed bleek het bij- Zeelandia "goèd,na'af'!zijh zih'te'hebben! Het 'is een fijn bedrijf. Het! Contact met col lega's is gèweldig!"Het is'e'cht'èën menselijk bedrijf. Dat is heel belang rijk in een tijd waarin alles steeds za kelijker wordt". Hij bedankte ieder een voor de felicitaties en geschenken die hij ontving. Drie leden gehuldigd tijdens jaarvergadering Rode Kruis Bruinisse BRUINISSE - Het afgelopen jaar heeft voor de afde ling Bruinisse van het Nederlandse Rode Kruis in het te ken gestaan van eilandelijke samenwerking. Niet alleen tussen de Rode Kruis-colonnes onderling, maar ook tus sen Rode Kruis Colonne en brandweer. In het voorjaar werd een eerste aanzet gegeven tot eilandelijk overleg en uiteindelijk resulteerde dat in het instellen van een re giocommissie Schouwen en Duiveland. „De commissie is unaniem van mening dat er eilandelijk op het gebied van mensen en materieel een duidelijke integratie mogelijk moet zijn en mogelijk is", aldus het jaarverslag van de Rode Kruis-afdeling Bruinisse. volgens Van den Bos in eerste instan tie te gaan om zaken als de aanschaf van materialen, scholing van colon neleden en financiële kwesties. Daar naast gaat het ook om eilandelijke samenwerking tijdens rampen en ca lamiteiten. Huisvesting Een andere kwestie die de Bruse Rode Kruis-afdeling in het afgelopen jaar bezig heeft gehouden is het zoe ken naar een betere accommodatie. In 1987 kreeg men van de gemeente Bruinisse het aanbod om het voorma lige kerkgebouw aan de Margriet straat te kopen. Dat ketste af op fi nanciële bezwaren. naar hehoren^uit te oefenen", aldus Hekman. Kringcommissaris N. M. Bollen stelde dat het bij de vrijwilligers niet gaat om de capaciteiten, maar om de volharding. Hij was naar Bruinisse gekomen voor de huldiging van een drietal leden, maar hij maakte van de gelegenheid gebruik eenieder op te roepen om leden te werven. Huldiging Tijdens de jaarvergadering werden drie leden van de Rode Kruis-afde ling Bruinisse in het zonnetje gezet. Secretaris H. van den Bos en pen ningmeester C. Heule kregen uit han den van Bollen de bijbehorende on-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3