Voorzitter VVV Renesse pleit voor samenwerking M Zeg, wat dacht u van Joegoslavië... Voedselactie voor Roemenië K00KTOESTELU8 DEURLOO B V. Vergroten bereikbaarheid binnenstad in commissie Rabobank Promotie van stad door plaatsen aantal borden Voormalig bedrijfsterrein: speel- en parkeerplaats Kwaliteit Kop/staart- botsing op Kuyerdamseweg Komt er weer een huttendorp in Zierikzee? Bungalow parken boeren goed Schade door krappe inhaal manoeuvre ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 25 maart 1988 Nr. 21309 3 De gemeenten, die naarstig alle obstakels ten behoeve van de toe ristische kwaliteitsverbetering weg halen, hebben deze week gelijk ge kregen. Uit onderzoek door de Re- cron (recreatie-ondernemers) is ge bleken, dat de bungaloivparkeh goed boeren. Over de gehele linie en over het gehele seizoen zijn de verwach tingen, gebaseerd op de eerder geda ne reserveringen, gunstig gestemd. Maar die parken doen het alleen dan goed als er kwaliteitaanwezig is. De verblijfsrecreant van vandaag neemt al lang geen genoegen meer met een eenvoudig kampwinkeltje of friet tentje. De toerist wil - zo blijkt uit het onderzoek - steeds meer luxe en vraagt vaker om een bungalowpark dat hieraan tegemoet kan komen. Men wil bijvoorbeeld - en schrik niet - overdekte zwembaden en kabel-tv. De Recron vertegeniooordigt 65% van het totaal aantal slaapplaatsen in de recreatieve sector en haar on derzoek mag dan zeer zeker als toon aangevend in ogenschouw worden genomen. Gemeenten, die instem men met de komst van bungalowpar ken - en dat is een overweging van vele zaken - dienen zich dus terdege te realiseren, dat het louter plaatsen van bungalows geen zoden aan de dijk zet. Een park zonder kwalitatief hoogstaande voorzieningen slaagt in de toekomst niet. Ondernemers zul len het zonder ook niet willen reali seren. Zeggen ze van wel, dan kan binnen de kortste tijd alsnog gere kend worden op aanvragen voor de aanleg van bijvoorbeeld een zwem bad. Aan de gemeenten om te bepa len of zij aan de vergaande eisen van de toerist tegemoet wil komen. Zegt de gemeente éénmaal ja, dan moet de ondernemer vrij baan gegeven wor den en mogen bestemmingsplanwij zigingen niet oneindig lang op zich laten wachten. AvdW Alle WV's op Schouwen-Duiveland kunnen toetreden, maar dan moeten ze wel hun portemonnee meenemen ZIERIKZEE - „Een harde noodzaak om zelf actie te gaan ondernemen en niet af te wachten totdat alles van zelf komt". Voorzitter Joh. Janse van de VW-Renesse wond er geen doekjes om, wat de WV's die zich nog niet als lid van de Stichting Promotie Schouwen-Duiveland hebben aangemeld zijns inziens zouden moeten doen. Deze aansporingen deed Janse tijdens de voorjaarsver gadering van deze Renesser VVV. In zijn openingstoespraak stond Janse nog eens even stil bij de opzet van deze nieuwe Stichting Promotie Schouwen-Duiveland die met ingang van 7 december officieel bestaat. Voor de plaatselijke VVV-bestuur- ders betekent het dat deze niet langer als persoon aansprakelijk zijn voor tekorten en dergelijke. Daarnaast biedt een stichting het voordeel dat alle WV's op Schouwen-Duiveland kunnen toetreden. Een stapje op weg naar de veelbezongen regionale eens gezindheid. Voordat er met recht van een eens gezinde, regionale aanpak kan wor den gesproken moet er nog wel het een en ander gebeuren. Tot nu toe hebben de WV's van Renesse, Burgh-Haamstede en Scharendijke zich in deze Schouwen-Duivelandse promotiestichting verenigd. Inmid dels hebben Zierikzee, Brouwersha ven en Duiveland te kennen gegeven toe te willen treden tot deze nieuwe stichting. Het wachten is nu nog op het defintieve besluit van de VVV in Bruinisse. Deze nieuwkomers moe ten voor hun toetreding wel een ver goeding op tafel leggen. Deze is be doeld voor de dubbeldekker die nu eigendom is van de nieuwe stichting. Janse wees er de aanwezigen nog eens op dat er aan die toetreding wel een prijskaartje hangt. ,,Alle Schou wen-Duivelandse VVV's kunnen toe treden maar dan moeten ze wel hun portemonnee meenemen. Voorzitter J. de Jonge van deze nieuwe promo tiestichting wees in zijn uiteenzetting eveneens op het entreegeld. Dit en treegeld is in feite een aandeel in de betaling van de dubbeldekker, die de Stichting Promotie Schouwen-Duive land heeft overgenomen van de com missie Schouwse Kust, die als werk groep van de nieuwe promotiestich ting verder gaat. Op de vraag wat nu precies de plan nen van deze promotiestichting voor dit jaar zijn, wees De Jonge op de pro motiefilm die naar verwacht in okto ber gereed zal zijn. Afgaande op de geluiden achtte De Jonge het waar schijnlijk dat dit initiatief wel zou lukken. Wel gaf de voorzitter van de ze nieuwe stichting te kennen dat de officiële opdracht nog niet de deur uit is. Verdere plannen kon De Jonge op dit moment niet noemen. Afscheid Tijdens deze voorjaarsvergadering, waarin zowel het jaarverslag als de verschillende jaarrekeningen werden goedgekeurd werd tevens afscheid ge nomen van een vertrouwd gezicht binnen de VVV-gelederen. Na bijna dertien jaren bestuurslid te zijn ge weest houdt secretaris E. Hop het nu voor gezien. In een kort toespraakje wees de scheidende secretaris op het kenterend getij in de Duitse deelstaat Noord Reinland Westfalen, waar van daan veel toeristen komen. Het eco nomisch zwaartepunt verplaatst zich meer en meer in zuidelijke richting (Beieren), hetgeen gevolgen kan heb ben voor de ontwikkelingen hier in de regio. Hop, die wordt opgevolgd door R. Epskamp beperkte zich niet tot enkel waarschuwen. D,e ontwik kelingen binnen de VVV, dat in ruim tien jaar tijd van een klein clubje tot een „bedrijf in beweging" is uitge groeid was de „zonzijde" van de me daille. BRUSSEL - Ongeveer 100 mensen hebben in Brussel bij de Zuidafri- kaanse ambassade gedemonstreerd voor de vrijlating van Helène Passtoors, die in Zuid-Afrika een straf van tien jaar uitzit wegens hoogverraad. SCHARENDIJKE - Op de Kuyer damseweg bij Scharendijke vond donderdag om ongeveer 12.15 uur een kop/staart-bot-sing plaats waarbij twee personenauto's werden bescha digd. H. K. uit Zwolle reed op de Kuyer- damse weg en sorteerde voor om in de richting Serooskerke te gaan. M. d. G. uit Ellemeet die achter hem reed zou zijn voorganger niet tijdig heb ben opgemerkt. Hij botste vanachter tegen hem op. Beide auto's werden respectievelijk aan de voor- en ach terzijde beschadigd. De passagiere van H. K. liep bij de aanrijding lichte verwondingen op. ZIERIKZEE - Als het aan clubhuis leider van de Lichtboei in Zierikzee Rudy Prager ligt, dan komt er in de laatste vakantieweek weer een hut tendorp. Vorig jaar is het niet door gegaan door gebrek aan belangstel ling van ouderen. Over enthousiaste kinderen heeft de organisatie nog nooit te klagen gehad. Het gaat met name om de eerste aanvoer van klein hout. Daarvoor zijn vrijwilligers nodig, die zich bij Prager kunnen aanmelden. Het drie daagse kinderfeest is op 10, 11 en 12 augustus in Poortambacht. Of het dit jaar door zal gaan is afhankelijk van de vrijwilligers. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUPDEBEURS - TEL. 01110-16255 ZIERIKZEE - Bungalowva kanties in Nederland verheu gen zich in een stijgende be langstelling, zo blijkt uit een enquête van de Recron (Re creatie-ondernemers) onder haar leden. Over de hele linie en over het gehele seizoen zijn de verwachtingen, gebaseerd op reeds gedane reserveringen, gunstig gestemd, aldus B. Taanman. Bijna drie kwart van de bun- galowbedrijven heeft al veel tot zeer veel reserveringen bin nengekregen. De toerist wil wel steeds meer luxe en vraagt vaker om een bungalow-bedrijf dat daar naast recreatie-faciliteiten beidt. Men wil bij voorbeeld overdekte zwembaden en kabel-tv, zo blijkt. De Recron is een branche-or ganisatie van recreatie-onder nemers die 65 procent van het totaal aantal slaapplaatsen in de recreatieve sector vertegen woordigt. Naar aanleiding van wensenpakket Werkgroep Toegankelijkheidsbevordering Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Aan de bereikbaarheid van het centrum van Zierikzee voor gehandicapten valt volgens de Werk groep Toegankelijkheidsbevordering Schouwen-Duive land nog wel het een en ander te verbeteren. Of die ge wenste aanpassingen te realiseren zijn is', een van de agendapunten-die.tep sprake komen tijdens de vergade ring van de commissie verkeer die maandag 28 maart in het stadhuis wordt gehouden. Aanvang 20.00 uur Advertentie Enige tijd geleden heeft de Werk groep Toegankelijkheidsbevordering Schouwen-Duiveland een aantal knelpunten verzameld inzake de be reikbaarheid van de binnenstad voor mindervaliden. Ongelijke stoepen, de paaltjes op de Mol en Schiiithaven die met name voor de rolstoeler hin derlijke obstakels zijn, het vormt slechts een klein deel uit deze knel punteninventarisatie. -De werkgroep heeft zich niet beperkt tot het signa leren van knelpunten. In-zijn-brief draagt deze werkgroep ook een aan tal mogelijke oplossingen aan., Zo wordt gepleit voor een onbelemmerd loopgebie'd en het vermijden van niet gemarkeerde obstakels op de weg. Aan de hand van dit schrijven en het bijbehorende boekje hebben de dienst gemeentewerken en de rijks politie hun visie op deze toeganke- lijkheidsproblematiek bij het college kenbaar gemaakt. Het wachten is nu op het standpunt van de commissie. De overlast die voortjakkerende fietsers de wandelaars in het Slinger- bos bezorgen is een ander knelpunt dat op de agenda voor deze commis sievergadering staat. Het CDA- raadslid C. Legemaate heeft tijdens de begrotingsvergadering in novem ber '87 deze overlast aangekaart. Met name in de avonduren blijkt menige wandeling te worden verstoord door fietsers. Nu de rijkspolitie hierover is geraadpleegd is het aan de com missie om te zien hoe dit probleem kan worden aangepakt. Daarnaast buigen de leden van de verkeerscommissie zich over het ver hogen van de verkeersveiligheid van het kruispunt van het Groeneweeg- je/Julianastraat en Kleine Zelkeweg en gaat deze nader in op het onlangs gepubliceerde rapport over de gevol gen van het gereedkomen van de weg óver de Stormvloedkering en die over de Philipsdam. Ontdek 1001 Zonnige Zomerbestemmingen bij uw Rabobank'. Wéés dus wijs en boek bij uw bank. Zonnig in Zomervakanties MORIAANSHOOFD - Donderdag morgen om ongeveer 8.30 uur werd de personenauto van mevrouw M. C. uit Rotterdam beschadigd doordat zij moest uitwijken vanwege een krappe inhaalmanoeuvre van een te genligger. De bijna-aanrijding vond plaats op de provinciale weg Zierik- zee/Haamstede in de bocht bij Mori- aanshoofd. M. C. reed in de richting Haamste de toen A. Z. uit Spijkenisse die met zijn personenauto vanuit de tegen gestelde richting kwam een voor hem rijdende auto inhaalde terwijl dat ei genlijk niet kon. De Rotterdamse kon een frontale botsing voorkomen doordat een uitwijkmaoeuvre. Zij kwam daarbij eerst in de rechter- berm en na een stuurcorrectie in de linkerberm terecht. Daarbij werd haar auto en een bermpaaltje van Rijkswaterstaat beschadigd. A. Z. reed door maar kon door een oplet tende weggebruiker bij Zierikzee tot de overtuiging worden gebracht dat het toch beter was even naar de poli tie te gaan. Idee van b en w Zierikzee ZIERIKZEE - Een stukje promotie langs de rijweg. Als het aan het college van b en w van de gemeente Zierikzee ligt verrijst er binnen afzienbare tijd een aantal promo tieborden langs de kant van de weg. Dit idee krijgt de commissie ruimtelijke ordening, industrie, recreatie en toerisme voorgeschoteld tijdens de vergadering die maandag 28 maart in de raadzaal van het stadhuis wordt gehouden. Aanvang 19.00 uur. echter geen haalbare kaart te zijn, zo dat een ander bouwplan moest wor den ontwikkeld. Het voorstel om op die plaats enkele nieuwe woningen te bouwen (een vrijstaande woning en twee keer twee onder een kap) staat evenwel haaks op het van kracht zijn de bestemmingsplan voor dit gebied. Het terrein waarop de makelaar zijn oog heeft laten vallen is volgens dit bestemmingsplan gereserveerd voor de aanleg van een voor- of zijtuin, een open erf of voor agrarische doelein den. Wil het bouwplan in de toe komst voor uitvoer in aanmerking komen dan is een wijziging van het bestemmingpslan en een artikel 19 procedure noodzakelijk. B en w zijn hiertoe bereid, of de commissieleden dat standpunt delen blijkt maandag. Het college denkt voor deze publi citeit een bedrag van 7800,- nodig te hebben. Hiervoor zouden langs de provinciale weg naar De Val, de rijks weg richting Nieuwerkerk en langs de Nieuwe Kooiweg een drietal bor den, die de attractieve punten van de stad onderstrepen, moeten worden geplaatst. Eveneens inbegrepen in die 7800 gulden is een aantal borden waarop een aantal plaatselijke evene menten (Tberistendagen etcetera) staan vermeld. Deze zouden langs de Grachtweg, de Laan van Saint Hilai- re en de Julianastraat neergezet kun nen worden. Woningbouw Een ander punt dat tijdens deze commissievergadering wordt aange sneden is het verzoek van Bij de Vaa- te Project bv enkele woningen te mo gen bouwen naast het perceel Grachtweg 4. Eerder reeds verleende de gemeente Zierikzee toestemming om op die locatie achttien apparte menten te bouwen. Dit plan bleek LONDEN - De BBC en ITN hebben alsnog een filmband aan de Noordier- se politie afgestaan met beelden die zaterdag zijn opgenomen tijdens een begrafenis in Belfast waar twee Brit se soldaten werden gelyncht. B en w willen snelle start inspraakprocedure ZIERIKZEE - Nu de werkzaamheden voor het verwij deren van de vervuilde grond van het vroegere be drijfsterrein van transportbedrijf Van der Wekken in Zierikzee volop aan de gang zijn, heeft het college van deze plaats het reeds bestaande plan voor de herinrich ting van dit terrein uit de la gehaald. Dit plan wordt dinsdag 29 maart ter discussie voorgelegd aan de leden van de commissie publieke werken die vanaf 17.00 uur in het stadhuis bijeenkomen. ZIERIKZEE - Gisteren, donderdag, kon men op maar liefst 28 adressen op Schouwen-Duiveland terecht om voedsel af te geven. Dit in het kader van de actie 'Help de Roemenen overlevengeorganiseerd door de Christelijke Stichting voor Hulp aan Gewetcnsvcrvolgden. ..Honger, dorst, naakt, onverwarmd huis, ziek, vervolgd, eenzaam en gepest'. Zo omschrijft de stichting de stand van zaken in Roemenië. Men stelt dat het land de vierde achtereenvolgende winter vol tekorten meemaakt. De gezamenlijke werkgroepen Haamstede. Scharendijke en Zierikzee besloten daarom ook dit jaar weer een voedselactie op Schouwen-Duiveland te houden. De bevolking van Schouwen-Duiveland werd opge roepen om suiker, meel. koffie, thee, zoetwaren en snoep, maar ook baby- en kindervoeding, zeep, tandpasta en ver bandmiddelen in te leveren. Ook kon in goede staat verkerend speelgoed ingeleverd worden. Hoeveel de actie precies heeft opgeleverd is nog niet bekend, maar men heeft de indruk dat de hoeveelheid zeker groter is dan vorig jaar. Toen werd 4300 kilo bij elkaar gesprokkeld. Dit herinrichtingsplan dat begin jaren tachtig werd opgezet nadat de gemeente dit terrein had gekocht konden tot nu niet verder worden ontwikkeld en uitgevoerd. De ge constateerde bodemverontreiniging op dat terrein was daar debet aan. Nu de provincie bezig is met het verwij deren van de vervuilde bodem zijn de oude ideeën over de herinrichting van dit gebied door de dienst gemeente werken in een herinrichtingsplan verwerkt. In dit plan wordt rekening gehouden met de aanleg van een par keerterrein dat plaats biedt aan 29 auto's, een eenvoudige speelgelegen- heid en een voetpad langs de achter tuinen van een aantal woningen in de Pieterselietraat, Rozemarijnstraat en het Gat van West Noord Westen. Voorts wordt rekening gehouden met de aanleg van een hoofdriolering. Om dat alles te kunnen realiseren moet er een bedrag van 3,6 ton op tafel ko men. Financieel lijkt dit plan niets in de weg te staan, de vraag is hoe de omwonenden over deze opzet denken. Het college wil dan ook op korte ter mijn de mogelijkheid tot inspraak geven, waarna de gemeenteraad nog het groene licht voor het beschikbaar stellen van die 3,6 ton moet geven. Aanzienlijk Behoudens dit herinriehtingplan komt ook de restauratie van De Roo kende Moor (een winkel annex woon huis in de Korte Sint Janstraat) ter sprake. Dit monument verkeert in slechte staat, zodat voor de restaura tie ervan een aanzienlijk bedrag, zo'n 445.000,- moet worden vrijgemaakt. Hiervoor wordt het pand dusdanig gerestaureerd dat het zowel als win kel als woonhuis kan dienen. Hoewel een aanzienlijk percentage van deze kosten in aanmerking komt voor een subsidie van rijk en provincie zal ook de gemeente Zierikzee bij moeten springen. Voor deze bijdrage kan het stadsvernieuwingsfonds worden aan gesproken. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee: telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-14417. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar t 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand. voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3