Sportieve hulde l Robert van der Vegt en gymnastiekvereniging Delta Sport kampioenen der kampioenen ZIERIKZEE - De verkiezing van de sportman/vrouw en sportploeg van Zierikzee in het plaatselijke Onderdak is een groot succes geworden. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan de vele opvallende sportieve prestaties, die door menig sporter geleverd zijn. Tel daarbij op de grote publieke belangstelling en de bereidheid van de sporters om de diverse prijzen in ontvangst te komen nemen en de jaarlijks terugkerende verkiezing is er een van Schouwen-Duivelandse allure. Maar kampioenen der kampioenen zijn Robert van der Vegt, als sportman van het jaar en de A-selectie van gymnastiekvereniging Delta Sport als sportploeg van het jaar. Maar alvorens het publiek Van der Vegt en de ploeg kon huldigen werd een uitvoerig programma afgewerkt. Na een kort welkomstwoord door ceremoniemeester en mede organisator Wim Evertse was het woord aan de voorzitter van de sportraad, L. J. van Gastel. Nog voor de eigenlijke huldiging begon maakte Van Gastel al bekend, dat de datum van volgend jaar al geprikt is; 18 maart 1989. Als het aan hem ligt zal de belangstelling dan minstens zo groot zijn. Na de officiële inleiding was het aan sportschool Josef Tol uit Zierikzee. Tbl en zijn leerlingen wisten het publiek tot het laatste moment te boeien met spectaculaire demonstraties. Na de voor de leek minder indrukwekkende opwarm- oefeningen liet Tol enkele van zijn leerlingen kort vrijvechten, waarbij de diverse slag- en traptechnieken werden gedemonstreerd. Met de inleidende woorden ,,dat je niet naar Veronica hoeft te kijken om dit te zien" sloeg Tbl met een moker een steen doormidden, die op de buik van een van zijn assistent leraren was neergelegd. Minstens zo spectaculair was Jan de Jong, die met zijn hand elf steenblokken doorsloeg. Josef Tol zelf, derde dan bondsleraar, sloot de demonstratie af. In een combinatie van technieken, waar hoofd, handen en voeten niet gespaard bleven, sloeg hij diverse steenstellages kapot. Het feit, dat Tol vervolgens vrolijk afkondigde, geeft aan dat hij de technieken als geen ander beheerst. Met de demonstratie van Josef Tol, was het ijs voor de avond, die begon met muziek van de blaaskapel Kunst en Eer, goed gebroken. Tijd voor de uitreiking van de sportraadpenning dus. De sportraadpenning 1986 - vorig jaar was de winnaar verhinderd - werd door Van Gastel overhandigd aan Anthon de Bruyn. Deze is sinds 1974 ondermeer hoofdtrainer van de atletiekvereniging Delta Sport en had daarvoor al jaren achter de rug in Terneuzen. De naam van Anthon de Bruyn staat gelijk aan de kunststofbaan van Zierikzee. Iets waarvoor De Bruyn zich jaren heeft beijverd, na eerder aan te dringen op de komst van een sintelbaan. Onvermoeibaar en een inspiratie voor zelfwerkzaamheid", noemde Van Gastel hem en ,,in grote mate de motor van atletiekvereniging Delta Sport". De sportraadpenning 1987 is voor Esther Goedhart-Schot, lid van Delta Sport sinds de oprichting in 1955. Vanaf 1959 tot 1967 is ze lid van de Nederlandse selecties voor interlands op het nummer discuswerpen. Ze kwam in die jaren voor haar goede prestaties een paar keer in aanmerking voor de titel sportvrouw van Zierikzee en zelfs Zeeland. Van Gastel „Haar prestaties van 48.38 meter met de discus en 13.93 meter met de kogel zijn tot aan de dag van vandaag nog steeds Zeeuwse records". Esther Goedhart-Schot heeft zich de laatste jaren met name verdienstelijk gemaakt op het begeleidend en stimulerend vlak. Ze is al jaren bestuurslid van Delta Sport, ze geeft training op werpnummers, geeft krachttraining, is lid van de nationale jeugdcommissie KNAU en stelt vanuit die functie landenploegen samen en begeleidt jeugdploegen naar interlands. Het is slechts een beperkte opsomming van haar werk. Uit het aplaus van het publiek viel duidelijk op te maken, dat Esther voor alles erg populair is bij de sporters. In de pauze verzorgde zwemvereniging Onderdak een demonstratie in het zwembad en stelde Kunst en Eer zich op om het tweede gedeelte van de avond muzikaal in te leiden. En toen was het aan de voorzitter van de sportraad om een groot aantal medailles uit te reiken aan sporters en teams, die op een of andere manier goede prestaties hebben geleverd het afgelopen jaar; een imponerende lijst. En dat het inderdaad sportmensen in hart en nieren betreft bleek wel uit het feit, dat een deel van het selectieteam van gv Delta Sport verstek liet gaan tijdens de huldiging. Geen tijd, want zondagmorgen (gisteren dus - red) moesten ze vroeg uit de veren omdat half negen afgesproken was in Alphen aan de Rijn voor belangrijke sportzaken. Als.eerste waren de sporters van atletiekvereniging Delta Sport aan de beurt. Een medaille voor Tom van de Ouden, die Zeeuws kampioen is geworden op de 80 meter in een tijd van 10.7 seconde. Ook Marjolein Hanse werd gehuldigd voor haar Zeeuws kampioenschap op kogelstoten met 8.83 meter en kampioenschap met speerwerpen met 23.58 meter bij de C-junioren. Werner Lodewijk kreeg zijn medaille voor het Zeeuws kampioenschap op het kogelstoten met 12.54 meter en Zeeuws kampioenschap met speerwerpen met 39.30 meter bij de C-junioren. Robert van der Vegt heeft ook goed gepresteerd, waarover later bij de verkiezing van de sportman meer. Marc van de Riet is districtskampioen (Zeeland en Zuid- Holland) op de 110 meter horden in 15.70 seconden bij de A-junioren. Johan Konijnenburg is districtskampioen op de 800 meter geworden in 1.55.54 minuten. Hij was verhinderd de medaille in ontvangst te nemen. Annemieke Goedhart is Zeeuws kampioen op het kogelstoten geworden met 11.28 meter en Zeeuws kampioen bij het discuswerpen met een afstand van 34.20 meter bij de vrouwen. Ook een drietal medailles voor leden van gv Delta sport. Nynke Botterweg - waarover later meer, Ernani de Boer (Zeeuws en districtskampioene in klasse 3b en een tweede plaats bij de Nederlandse kampioenschappen in haar klasse) en Carola van der Have (Zeeuws kampioene in de vierde klasse A). Van tafeltennisvereniging Scaldina zou het Paul de Graaf worden, die Zeeuws kampioen bij de pupillen werd en midden-Zeeuws kampioen bij de pupillen ook in het dubbel-midden Zeeuws kampioen. Een officiële plak tenslotte ook voor Leon van der Wielen van Ijsvereniging Zierikzee door zijn kampioenschap van gewest Zuid- West-Nederland bij de marathon competitie klassement C-rijders. En dan de huldiging van de teams, die kampioen zijn geworden in 1987. Het selectieteam van gv Delta Sport behaalde bij de Nederlandse clubkampioenschappen een tweede plaats. Het team bestond uit Sandra de Keyser, Mireille Lemaire, Linda Slootmaker, Nynke Botterweg, Cindy Buys, Ernani de Boer, Monique Slootmaker, Wendy Goedegebure, Bianca de Zeeuw, Carola van der Have en Veronique Blom. Ook de jongenspupillen van handbalvereniging Delta Sport zijn Zeeuws kampioen geworden. Medailles dus voor Lars van Zwieten, Ronald Henning, Ferdinand Thiery, Michel Nuijens, Robbert Roggeband, Pascal Timmers en Remco van den Bosch. Esther Scherpenisse, Gertrudeke van de Maas, Anita in 't Veld, Sandra Evertse, Mirjam van Tiggelhoven, Bianca Talen, Marjolein van de Velden, Carl a Berrevoets, Edwin ten Haaf, Maurice van Goudoever, Wouter van Marie, Ronny Pantekoek, Patrick den Dekker, Wybren de Jong en Koen Priemis. Het mixed-team 2 van de Lawn Tennis Club Zierikzee is kampioen geworden in de vijfde klasse van de landelijke competitie. De groep bestond uit Marco Speelman, Gerrit van Splunder, Mirjam Quartel en Martine Verschoore, welke laatsgenoemde de medailles namens de ploeg in ontvangst nam. In de landelijke competitie zesde klasse is het mixed-team 3 kampioen geworden. Medailles voor Jan en Riet Bijdevaate, Jack de Coninck en Petra Koster. Het juniorenteam is kampioen geworden in de derde klasse. Een prima prestatie van Emilie Schotte, Maruja Speelman, Marleen de Vlieger, Martijn Bijdevaate en Marco Geels. Het eerste damesteam van LTC Zierikzee, bestaande uit Lien Kort, Trees Geleijnse, Marjo Verburg en Marijke Klijnsma is kampioen in de eigen klasse geworden en de jeugd tot en met zeventien jaar is kampioen geworden in hun district. Wederom medailles voor Arianne Doeleman, Mascha Geleijnse, Miranda Kort, Erwin Bos en Stevan Legemaate. Het wordt steeds duidelijker, dat de sportieve avond in het Zierikzeese Onderdak een avond van kampioenen is geworden; zoals het hoort. En de lijst is nog niet klaar. Ook huldiging van Scaldina tafeltennisvereniging. In de voorjaarscompetitie is het eerste jeugdteam kampioen geworden in de tweede klasse; Paul de Graaf, Ralph van Dijk en Reitse van de Wekken. Het tweede jeugdteam is kampioen geworden in de derde klasse van de najaarscompetitie; Danny Pantekoek, Jorg Bleijenberg en Marco Hanse. Verder hulde voor Ton ten Hove, Michel Holm en Ad de Graaf (kampioen in de derde klasse A senioren), Cor Smalheer, Jan Kik en Henk Brands (tweede seniorenteam kampioen in derde klasse B) en Henk Goudzwaard, Rinus Labeur en Rob van Noord (derde seniorenteam kampioen in de vijfde klasse A): Na de lange huldiging van de diverse sporters en teams brak het moment aan, dat de sportploeg van het jaar gekozen moest worden. De sportraadsleden konden kiezen uit Handboogvereniging Artemis, de Lawn Tennis Club Zierikzee en Gymnastiekvereniging Delta Sport. Het werd de laatste met 67 punten, gevolgd door Artemis met 57 punten en LTC Zierikzee met 47 punten. Tijdens de Nederlandse kampioenschappen in de A- categorie door de A-selectie van gv Delta Sport een tweede plaats behaald. Er werd door elf meisjes in de diverse klassen gestreden, waarna alle punten werden opgeteld van de verschillende onderdelen. Dit leverde uiteindelijk een zilveren medaille op. De selectie bestond uit Sandra de Keyser, Mireille Lemaire, Linda Slootmaker, Nynke Botterweg, Cindy Buys, Ernani de Boer, Monique' Slootmaker, Wendy Goedegebure, Bianca de Zeeuw, Carola van der Have en Veronique Blom. Voor hen uit handen van burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs de bijbehorende beker, die overigens ook voor de tweede en derde plaats was aangekocht. Het spannendst was ongetwijfeld de verkiezing van de sportman/vrouw van het jaar 1987. De sportraadsleden hadden de keuze uit Robert van der Vegt, Nynke Botterweg en Paul de Graaf. Laatstgenoemde heeft zich met name in de tafeltennissport verdienstelijk gemaakt, terwijl Nynke Botterweg prima heeft gepresteerd bij gv Delta Sport. Het werd - zoals reeds gemeld - Robert van der Vegt met een overtuigend aantal punten van 73, gevolgd door Nynke Botterweg met 57 punten en Paul de Graaf met 41 punten. Van der Vegt is lid van atletiekvereniging Delta Sport. Al jaren is hij in de juniorenklasse de beste werper en stoter van Zeeland. In 1987 werd hij Zëeuws kampioen op kogelstoten, speerwerpen en discuswerpen. Diverse clubrecords en de hoogste eer op diverse onderdelen, die men in Zeeland kan halen, kwamen voor diens rekening. In 1987 behaalde hij een bronzen medaille op het discuswerpen bij de Nederlandse atletiekkampioenschappen voor B- junioren in Hoorn. Vooral de progressie van Van der Vegt is vol belofte. Hij komt zowel bij kogelstoten, speerwerpen en discuswerpen bij de beste tien van de Nederlandse ranglijst voor. Vandaar ook dat Asselbergs Van der Vegt omschreef als „de man met superkracht in zijn armen". Wat hem betreft dus een terechte keuze van de sportraadsleden, die door de eerste burger werden bedankt. Alsook de organisatoren van de sportieve avond. Burgemeester Asselbergs huldigt een deel van de winnende Delta Sport-delegatie. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 maart 1988 Nr. 24306 Een groep van zes leden van de handboogsportvereniging Artemis werd Zeeuws en districtskampioen. Medailles voor Wil Zwart, Pieter Kooiman, Han Kooiman, Jaap Niemans, Ruud de Weerdten en Petri d'Anjou. Artemis zou later op de avond meedingen naar de titel sportploeg van het jaar, maar moest genoegen nemen met een tweede plaats. Ook verzorgde Artemis een demonstratie boogschieten. Iedere maandag komt de groep 's avonds bijeen op de zolder van het Tbnnenmagazijn in Brouwershaven. Belangstellenden zijn welkom, zo liet een Artemis-lid weten. Net geen sportsploeg van het jaar, wel een prima demonstratie van Artemis. Het meisjes B-team van Hockeyclub Schouwen-Duiveland (HSD) is Zeeuws kampioen geworden en dat bekent huldiging van Petra van den Bergh. Kim Bijdevaate, Nirte Blom, Leotine Koeman, Caren van der Pols, Margriet Schoof, Emiele Schotte, Janneke van Veeren, Martine Verschoore, Marleen de Vlieger, Chantal Schot, Marlies Kort en Barbara Velerius. Korfbalvereniging All Ready is met de R-ploeg zowel met de veld- en als de zaalcompetitie kampioen geworden in de Zeeuwse competitie van de afdeling Zuid-West. Het team bestond uit Liselore van de Velden, Saskia Stoutjesdijk. Wieteke van de Veer, Marjan Verloo, Lida Bakker, Linda Berrevoets, Kim de Jong, Jan-Willem van Nieuwenhuize, Frahs van de Linde, Michael Flikweert, Wilco Vermeule, Joris van Donk, Marcel van Unen, Walter Kooman en Ferry Tbn. De A- aspiranten zijn kampioen geworden in de hoofdklasse aspiranten Zeeland van de afdeling Zuid-West; Van links naar rechts Nunke Botterweq. Robert van der Veqt en Paul de Graaf

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7