Duiveland neemt revanche op ploeg van Dauwendaele S v Scaldina 1 jeugd pakt Arnemuiden 2 Wsv Brouwershaven heeft activiteiten op een rijtje staan PSV krijgt na 17 jaar kans op een revanche Eldorado voor sport GEBOUWENBEHEER DEURLOO B.V. NIEUWSBODE Delta Sport presteert in Spijkenisse Huldiging Delta Sport- atleten Aanval schaatster Hoogendijk op werel duurrecord mislukt Uitslagen volleybal Zierikzee 6 Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 ZEIST - De KNVB sluit dinsdag 22 maart in zeist een sponsorcontract met het bus vervoersbedrijf OAD. De voetbalbond gaat een overeenkomst aan met de OAD om het transport van tuinduizenden supporters naar de eindronde van het toernooi om het Europees Kampioenschap, deze zo mer in West-Duitsland, te regelen. SPIJKENISSE - Een aantal Delta Sport-atleten nam deel aan een weg wedstrijd over 30 kilometer die werd georganiseerd door atletiekvereni ging Spark in Spijkenisse. Diverse Deltasporters zijn volop in training voor de marathon in Rotterdam op 17 april. Deze wegwedstrijd is één van de testen hoe het is gesteld met de vorm en trainingsarbeid in de aan loop naar een marathon (42.195 me ter). Dat de atleten in uitstekende vorm verkeren bleek uit de prima presta ties. Eef Kooman uit Dirksland fi nishte als twaalfde in een nieuw club record van 1.49.03 uur. Jaap van Ast legde ook een persoonlijk record neer met een prima tijd van 1.57.00 uur en Wim Zoon had over die zelfde afstand een tijd nodig van 2.08.00 uur. Adrie Noordijke uit Kerkwerve vestigde een nieuw clubrecord bij de vetera nen met een tijd van 2.18.50 uur. Een zeer opvallende prestatie was van de 27-jarige Lisbeth van Ast. De ze Delta Sport-atlete uit Dirksland wist in een prima tijd van 2.22.22 uur als eerste dame te finishen. Hiermee vestigde ze een nieuw clubrecord. Van Ast die in Rotterdam voor de eer ste keer een marathon gaat lopen lijkt zich nu gezien haar prima trai- ningsopbouw in een uitstekende si tuatie te bevinden. Bij de 30 kilometrloop in Spijke nisse was een enorme belangstelling, maar liefst 600 deelnemers versche nen aan de start. ZIERIKZEE - Vrijdag 25 maart houdt atletiekvereniging Delta Sport zijn algemene ledenvergade ring. De vergadering die wordt ge houden in het clubhuis bij de kunst stofaccommodatie op sportpark Bannink in Zierikzee zal diverse hoogtepunten beleven. Bij de bestuursverkiezing waar voorzitter W. K. Schot en penning meester J. W. Welmer aftredend zijn maar ook weer herkiesbaar. Voor de pauze zal er nog een spannend mo ment volgen als de huldiging plaats vindt van de Deltasport(st)er van 1987 zal plaatsvinden. Na de pauze komen er verschillende verslagen aan bod van diverse commissies. Aan het einde komt de bespreking van de zo merkalender en competities aan bod. De aanvang van de vergadering is om 20.00 uur. LONDEN - Het Nederlandse dames badminton is bij de loting voor het toernooi om de Uber Cup in een poule ingedeeld met China, Denemarken en Japan. De andere groep wordt ge vormd door Zuidkorea, Indonesië, Engeland en Malaysia. Een spelmoment win Duiveland, dut na afloop alle moed op een goed verloop van de competitie weer terug had. Met 2-1-overwinning zelfvertrouwen herwonnen OOSTERLAND - De ploeg van Duiveland 1 kan weer met een gerust hart verder bij de zaterdagcompetitie na een prima zege op Dauwendaele 1. De Duivelanders maakten de wedstrijd af met een 2-1 zege op eigen veld en dat geeft de voetballers weer moed, nadat het de laat ste weken wat stroever gelopen is. De beide ploegen leken aan elkaar .gewaagd, maar de Duivelanders had den een revanche in gedachten. De 3-1 nederlaag van enige tijd geleden moest worden weggepoetst en dat is met succes gebeurd. De spelers heb ben zich meer dan 100% ingezet en maakten het de Dauwendaelers alles behalve gemakkelijk, toen Jan Bre- kelmans in de twintigste minuut de openingstreffer voor zijn rekening nam. De Duivelander kreeg de bal vrij eenvoudig voor de voeten en schopte hem beheerst in de rechter bovenhoek. En dan kun je als ploeg met een MELDAL - De Noorse schanssprin ger Erik Johnson heeft de wereldbe kerwedstrijd op de 90-meterschans in Meidal gewonnen. Johnson haalde een afstand van 111 meter. HEERENVEEN - De aanval van marathonschaatster Tineke Hoogen dijk op het werelduurrecord schaat sen is op het Thialf-ijs in Heerenveen mislukt. De 26-jarige schaatster uit Ermelo kwam ruim een kilometer te kort om het huidige record van Lili an van Tol (34 kilometer, 507 meter en 30 centimeter) te verbeteren. rustig gevoel de kleedkamer in om je voor te bereiden op de tweede helft. Dauwendaele kneep hem en ging hef tig op de bal jagen om de 1-0 achter stand weg te werken. Wat een teleur stelling dan als Ico Meijs van Duive land na een 1-2-opzet vanuit het mid den en een dieptepaas van Adri Bal de tweede Duivelandse treffer maakt. Feest Feest onder de Duivelandse spelers want de overwinning'enLdaarniee'de felbegeerde revanche lijken binnen. De Dauwendaelers leken overtroefd, totdat de gast-ploeg in de dertigste minuut een tegentreffer maakte en daarmee het spel openlegde. Dauwendaele had weer lucht en was er alles aangelegen om er met nog vijftien minuten te spelen een ge lijkspel uit te halen. En in zo'n situa tie komt de druk op de Duivelandse ketel en konden schoonheids- en con centratiefoutjes niet uitblijvgn. Toch hebben de Duivelanders het gepresteerd om vast te houden en de Dauwendaelers wellicht enige hoop, maar geen punten te geven. Na het laatste fluitsignaal feest dus in Dui veland. En Duiveland-man Ed van Lent benadrukt de opluchting binnen de Duivelandse ploeg. Even leken de Duivelanders aan zich te gaan twijfe len en dat beïnvloedt het. spel. Nu is de ploeg weer terug waar ze hoort. ZIERIKZEE - Scaldina 1 behaalde in de thuiswedstrijd tegen Arnemuiden 2 een prima 8-2 overwinning. Ralph van Dijk en Paul de Graaf startten beiden met een over winning. Reitse van der Wekken liet hierna nipt een wedstrijd lopen, 2-1. Het dubbel van Dijk/Van der Wek ken leverde ook een punt op. Bij de stand 8-1 verloor Van Dijk nog een partij tegen Y. Semour 20-22:16-21. Een mooie regelmatige wedstrijd voor dit team, dat volgende keer moet aantreden tegen MZ 1. Goede hoop dus. BROUWERSHAVEN - De watersportvereniging Brouwershaven heeft haar eerste clubblad van dit jaar De Reede weer uitgebracht. In het voorwoord van voorzitter A. Zevering een pleidooi voor correct vlaggebruik, want volgens hem is het daarmee in de eigen haven „vaak droevig gesteld". Binnen de wa tersportverenigingen gelden strakke regels voor wat betreft het hijsen en het voeren van vlaggen. In De Reede ook veel aandacht voor de evenementen, die dit jaar op stapel staan. Afgelopen zater dag hebben de watersporters zich in clubhuis het Roefje laten voor lichten over het werk van de Rijkspolitie te water. Op 16 april staat de algemene ledenvergade ring gepland, die om 16.00 uur be gint. De Stichting Zeilend Zeeschip de Eendracht verzorgt 22 april een film-promotie-avond en voor 7 mei staat de watersport ruil beurs op het programma. Surfkleden, stootwilien, zwemvesten en alles wat de leden verder van de hand willen doen kan tijdens de beurs geruild of verkocht worden. De ruilbeurs is alleen bedoeld voor de leden van de watersportverenigin gen. De Pinkster Tbertocht staat op de kalender voor 20, 21, 22 en 23 mei en gaat dit jaar via Bruinisse, Zierikzee, de Oosterscheldewcr- ken en Colijnsplaat terug naar Brouwershaven. Op 18 en 19 juni worden de onderlinge zeilwed strijden weer gehouden, terwijl 20 augustus is geprikt voor de grote barbecue-avond in de loodsen van de gebroeders Van Ast. De avond is ter gelegenheid van de Lage Landen Zeilwedstrijden. Publiek Veel publiek trekt jaarlijks de gondelvaart, die deze keer op 27 augustus wordt gevaren. Brass band Apollo uit Brouwershaven verleent haar muzikale medewer king. Na de najaars toertocht (9, 10 en 11 september) en de onderlin ge zeilwedstrijden met aanslui tende mosselmaaltijd (24 septem ber) sluit de najaarsvergadering het programma op 12 november af. Scaldina 2 ging op bezoek bij het op de eerste plaats staande 't Zand. Werd het in de thuiswedstrijd nog 10-0 voor 't Zand, nu zou het al niet beter verlo pen, 9-1. Vermeld moet worden, dat Danny Pantekoek van Knol won met 17-21:15-21. Dat Arjan Bom tegen de sterke Jobsé in drieeën speelde 21- 9:20-22:21-10 en Jorg Bleijenbergh van Knol had kunnen winnen; 21- 19:21-23:21-15. Scaldina 3 kreeg bezoek van MZ4. Werd er in de uitwedstrijd nog ge wonnen, nu zou er door slordig spelen verloren worden. Mirand Kristalijn kwam evenals Annemarie 't Hart niet verder dan eerste winst. Marco Hanse won deze middag twee keer. Omdat het dubbel verloren ging kwam de eindstand van 4-6 op het pa pier. Het vijfde Scaldinateam trad thuis aan tegen Slagvast 3. Het ver loor met 7-3. Arno Wanders won twee keer en verloor van Van der Kreeke in drieeën. Martijn Nouwens kwam een keer tot winst. Marika Walraven kon niet scoren. Zij speelde nog een wedstrijd in drieën, maar kwam daarin net wat tekort. Het zesde team spelend in de pupil len/welpenklasse ging op bezoek bij Arnemuiden. Saskia van Popering startte de wedstrijd met een kleine nederlaag tegen Van den Brocke. Hierna zou Scaldina gaan scoren tot 4-1. Arnemuiden kwam terug. Eerst liet Sytze van der Wekken zich een wedstrijd ontfutselen en daarna ver loor Sandor Schregardus nipt (21- 19:21-17) ondanks dat hij toch steeds beter gaat spelen. Saskia van Pope- ring kwam maar een keer tot winst, zodat Sytze van der Wekken in de SAPPORO - Het Nederlands junioren-ijshockeyteam heeft de vijf de wedstrijd in de strijd om de we reldtitel voor B-landen in Sapporo (Japan) met ruim verschil verloren van Zwitserland. De Zwitsers zege vierden met 9-2 (3-0, 3-1, 3-1). De Ne derlandse trqffcrs kwamen van de stick van Thillart en Hartogs. Met drie punten bezet Jong Oranje de voorlaatste plaats. Noorwegen heeft de leiding met acht punten uit vijf wedstrijden. DEN HAAG - Door de Nederlandse landskampioen PSV bij de loting van het Europa Cup 1-toernooi te koppelen aan de Spaanse titelhouder en zesvou dig Europees bekerwinnaar Real Madrid hebben de Eindhovenaren na zeven tien jaar de kans gekregen op revanche. In 1971 werd PSV door de „Koninklij ke" de weg versperd naar de finale van het toernooi der bekerwinnaars. In Eindhoven werd het destijds 0-0, in het Bernabeu-stadion 2-1 voor Real met een PSV-treffer van Den Dungen. twee wedstrijden tegen Real is Hid- dink overigens niet. „Real Madrid is momenteel de toonaangevende club in Europa. Zij hebben Porto uitge schakeld, Napoli en Bayern Mün- clien. Dat is niet niks. Wij zitten daar door in een underdogpositie, maar dat is geenszins verlammend. De uit daging is er: voor ons valt er alle eer te behalen". In datzelfde seizoen bereikte ook landskampioen Ajax dxe halve eind strijd en haalde vervolgens via Atle- tico Madrid (0-1, 3-0) en Panatinaikos (2-0) de meest begeerde Europese bo kaal voor het eerst naar Amsterdam. Om die Europa Cup te verdedigen moest Ajax zich ondermeer in okto ber 1971 ontdoen van Olympique Marseille. Dat kostte nauwelijks moeite. Cruijff en Keizer hielpen Ajax in de Zuidfranse havenstad aan de zege van 2-1, twee weken later werd het in Amsterdam met 4-1 nog eens duidelijk overgedaan. In 1988 krijgt bekerhouder Ajax, verzwakt door het vertrek van Van Basten, Rijkaard en Silooy opnieuw te maken met Olympique Marseille, dat dankzij de schatrijke voorzitter Bernard Thpie fors kon investeren. PSV mag het na zeventien jaar nog eens proberen-tegen Real Madrid. De Eindhovense club, die Europees voet baller Gullit voor vele miljoenen zag vertrekken, kwam dit seizoen met Kieft en Lerby en de zich sterk ont wikkelde Koeman en Vanenburg ster ker dan ooit tevoorschijn. Hetzelfde kan echter ook worden gezegd van Real Madrid, dat onder Leo Beenhak ker momenteel van succes naar suc ces snelt. PSV-trainer Guus Hiddink had ei genlijk liever Benfica geloot om daarna de finale in Stuttgart te spe len tegen'Real Madrid. „Dat zou na tuurlijk fantastisch zijn geweest. Bo vendien had ik enkele maanden geleden tijdens een'etentje met Leo Beenhakker de afspraak gemaakt, dat we elkaar in Stuttgart zouden ontmoeten, dat wordt nu dus iets eer der". Echt ongelukkig met de komende BRUSSEL - De Belgische eerste klasser Racing Jet gaat verhuizen. Met ingang van volgend seizoen speelt de Brusselse vereniging niet meer in Laken, maar in Waver. De club gaat dan ook Racing Jet Waver heten. Niet veel Dat eerst in Madrid wordt ge speeld, waar Real overigens in het Spaanse bekertoernooi onlangs met 4-0 werd verslagen door Real Socie- dad, zegt volgens Hiddink niet veel. „Tegen Porto boekte Real Madrid eerst thuis een slecht resultaat, maar dat werd uit toch mooi rechtgezet. Eerst uitspelen is uiteraard niet on gunstig, maar in dit geval toch niet zo'n groot voordeel", aldus Hiddink. Aanvoerder Eric Gerets, die woens dag in Eindhoven ondanks een bles sure op karakter uitgroeide tot een van de uitblinkers, was het niet hele maal met zijn oefenmeester eens. „Het enige positieve is dat we eerst uitspelen", was de reactie van de Bel gische verdediger. „Real Madrid is zonder enige twijfel de beste ploeg van de vier. Daar kunnen we ons mooi aan optrekken". De tegenstander, maar ook de enor me ambiance van het Bernabeu- stadion, zal er volgens Gerets voor zorgen dat PSV uiterst scherp aan het karwei begint. De verlammende angst, die de ploeg tegen Bordeaux in zijn greep hield, is in de halve finale niet meer nodig. Daarvoor is de naam van Real Madrid te groot. En de om geving evenzeer. „Ik heb drié keer in dat stadion ge speeld voor 100.000 toeschouwers, maar het is toch iedere keer weer iets bijzonders.. We beginnen daar duide lijk als de underdog. Dat is een voor deel. Als we Real Madrid uitschake len, hebben we de Europa Cup al met een hand vast". laatste wedstrijd het winnende punt kon scoren. De druk van het bovenaan staan en een eventueel kampioenschap is bij Hem groot. De eerste game verloor hij met 20-22. Daarna ging hij moeizaam naar 21-19 winst en in de derde 21-12. Een 6-4 overwinning die hem weel een stapje dichterbij het kampioen schap brengt. ZIERIKZEE - Er is weer actief vol leybal gespeeld in Zierikzee. Twee wedstrijden zijn niet doorgegaan en worden op de trainingsavond ge speeld. Het gaat om WIK Dl-ZRK Ziekenhuis D en WIK 1 tegen Renes- se 1. Dc wel gespeelde wedstrijden zijn alsvolgt beslist: Peestekers-Ma ivo Holm (2-1), Aubergc Maritime-Kwiek Dl (0-3), Cluzona-DFS 1 (2-1), Bro- gum-Mevo 4 (2-1), Vv Huib-Mcvo 5 (3- 0), Renossö 2-Mcvo 2 (1-2), ZRK Zie kenhuis 2-Kwiek 2 (0-3), Kwiek 1-Zee- landia 2 (3-0), ZWN 2-Willibrordus (2- 1), Zcelandia D-Kwiek D3 (3-0), Leon sport-de Stulp (2-1), PTT 2-Brouw (0- 3). PV Zierikzee 2-DZS 2 (1-2) en ZWN I- SAZ (1-2). De koplopers in de diverse poules zijn per 18 maart: poule Al Zeelandia 1, poule B 1 SAZ, poule Cl Brogum, poule A2 Mcvo 2, poule B2 Brouw, poule C2 vv Huib, poule Dl WIK 1, poule D2 Kwiek 1 en poule dames 3 Zeelandia. Vrijdag 25 maart worden de volgen de wedstrijden gespeeld. Om 19.00 uur Zcelandia-WIK 2 en PV Zierikzee 1-PV Zierikzee 2; om 19.50 uur DZS 1- Integratie en PTT D-Brouw D2; om 20.45 uur ZRK ziekenhuis 2-Brouw, de Schorpioen-Zeelandia 1, DFS 2- WIK D2 en PJZ-Willibrordus; om 21.40 Kwiek 1-VC Lob, Marco Holm- ZRK Ziekenhuis 1, Kwiek D2-Kwiek D3 en Renesse 2-PTT 1 ZIERIKZEE - Sportliefhebbers kunnen op Nederland 3 meer dan ooit aan hun trekken komen. Alle programma's van Studio Sport verhuizen naar dit net. Naast de vaste uitzendingen op zaterdag, zondag en woensdag komt er een gloednieuw programma op maandagavond bij. Onder de naam Sportstudioworden vanaf 18 april wekelijks in een rechtstreekse uitzending van veertig minuten de belangrijkste gebeur tenissen van het afgelopen weekeinde belicht. Studio Sport geeft in ruimere mate dan voorheen aandacht aan actuele sportevenementen. Zo zijn alle wielerklassiekers van het komende sei zoen rechtstreeks te zien. Uiteraard met als hoogtepunt de Tour de France, die van 4 tot en met 24 juli wordt verreden. Overigens heeft men een gunstiger uitzendtijdstip voor de etappe-samenvattingen ge vonden: rond zeven uur 's avonds. Aan het toch al drukbezette sportschema zullen dit jaar nog eens enke le honderden uren extra zendtijd worden toegevoegd voor reportages van het Europese kampioenschap voetbal, dat tussen 10 en 25 juni in West-Duitsland wordt gespeeld en dc Olympische Zomerspelen (17 sep tember tot 2 oktober) in Seoul. In verband met het tijdsverschil vinden de uitzendingen van de Zomerspelen in de zeer prille ochtenduren plaats. Later op de dag zijn er uitvoerige samenvattingen. Een absolute topdag van Studio Sport wordt overigens de 25ste juni, als de finale van het Europese voetbalkampioenschap samenvalt met de TT-races in Assen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6