Vijf dagen naar Parijs berichten Eerste uitvoering nieuwe toneelvereniging succesvol ATHENS nu f 59 GULLIT nu f 99,— Weer vechtpartij vissers en AID Drukkerij Lakenman Ochtman uw privé- of zakelijk drukwerk 4 De Schouwspelers uit Oosterland met Bokkesprongen OOSTERLAND - ,,Je kunt wel proberen om een to neelstuk op toneel te brengen, maar dan is het altijd nog afwachten hoe de belangstelling daarvoor is. Daar wa ren we dan ook een beetje angstig voor", vertelt voorzit ter van de kersverse toneelvereniging De Schouwspelers in Oosterland, Peter Bekedam. Een achteraf gezien onte rechte vrees, want de zaal zat bomvol. Klaagzang over de animo was er dus niet te melden. Vlot en komisch spel was hetgeen dat de ruim 150 belangstellenden in de Oosterlandse Oosterhof kregen voorgeschoteld. Zij ke ken naar het blijspel Bokkesprongen. Deze toneelvereniging is nog maar net gestart en het resultaat van deze eerste voorstelling was te peilen on der de vele aanwezigen. Een traantje, niet van het huilen, maar duidelijk van het lachen. ,,In september vorig jaar zijn we gestart met de voorberei dingen. Dat heeft ons nog wel wat moeite gekost, want de rollen waren toen nog niet allemaal ingevuld", al dus Bekedam, die samen met de vijf bestuursleden bewust heeft gekozen voor een andere opzet van het uit te voeren toneelstuk. ,,YVe wilden niet zoals vele toneel verenigingen het al doen, een stuk in een woonkamer laten plaats vinden, maar juist buiten". Daarom heeft de nieuwe vereniging gekozen voor het blijspel Bokkesprongen, dat nog gloednieuw is. Het speelt zich alle maal af op het erf van de boerderij van Frederik Schotkikker. Met de hulp van zijn buurvrouw Juultje wordt alles in gereedheid gebracht voor de ontvangst van de gasten. Die gasten komen voor de viering van de 71ste verjaardag van oom Fre derik. De hele familie wordt ver wacht. Schoonzuster Sijbeltje uit Hengevelde, neef Harm met zijn vrouw Lolle uit Hoenkoop en natuur lijk ook neef Lambert - de wethouder van Veldhoven en zijn vrouw Geesie. Tegen de avond komen buurman Re- néé en zijn vrouw Ttfiiltje nog langs, foq qogom 90" - Vragen Wanneer de familie compleet is en met elkaar zit te genieten van een bakje koffie met cake, stopt er een auto en stapt Edeltraut Auguste Gru- ber uit. Velen vragen zich af wie die vrouw is en wat ze komt doen. De vragen worden over en weer aan el kaar gesteld. De gasten hebben naar hun mening te weinig antwoord ge kregen. In het derde bedrijf ontmoe ten de familieleden elkaar wéér, maar dan irr hele andere omstandig- heden. Op het journaal heeft iedereen ge hoord, dat het vliegtuig, waarmee oom Frederik en Auguste terug zou den keren uit Californië, is veronge lukt. In een sneltreinvaart begeeft ie dereen zich naar het boerderijtje van oom Frederik om daar de erfenis te gaan regelen. Toen eenmaal iedereen was aangekomen, volgde voor hen de ene verrassing op de andere en dat bracht voor het kijkend publiek eni ge vreemde situaties met zich mee. Twee boekingen Het zal niet de laatste keer zijn dat deze uitvoering ten tonele wordt ge bracht. Momenteel heeft de toneel vereniging al weer twee boekingen voor april. „Verder willen wij in de toekomst twee stukken per jaar in studeren. Eentje voor de zomer - die we dan ook buiten willen opvoeren - en het tweede stuk willen we brengen met een avondvullend programma, zoals deze", aldus de voorzitter. Aan het toneelstuk werkten mee: Henk Dubbelaar, Robert Kemner, Betty vah 't Hof, Peter Bekedam, Sonja Moerman, Jan de Bil, Marian Heijman, Anneke Dokter, Truus de Bruijn, Martin Blom, Leonie Zwart, Paul Venderbosch, Wim Carmiggelt, Rick Bekedam, Tiny Blom en Anton Heijman. mamSm. Een fragment van Bokkesprongen in Oosterland. Dinsdag 22 maart Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma. 15.45 uur Alf op Melmac (Animated Alf), tekenfilmserie. Afl. 12. 16.10 uur TROS mini Theater: Heibel in de bieb, laatste van een serie van 4 kindermusicals gespeeld door leer lingen van een basisschool. 16.35 uur TROS Nieuwsshow, fami lieprogramma gepresenteerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom. Met o.a. het Beroep van de week: electro- technisch installateur. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur TROS Popformule, muziek programma vanuit het Escape-thea- ter in Amsterdam. Presentatie: Mar ti jn Krabbé. 18.15 uur Eten uit eigen tuin, 13-delige cursus. Les 1'. 18.30 uur Pronto? Cursus Italiaans. Les 19. 19.00 uur De TROS A tot Z spelshow, gepresenteerd door Linda de Mol. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Animal crackers, dieren- programma. 20.35 uur Medisch Centrum West, 13-delige serie van Nico Knapper. Afl. T. De scherprechter. 21.40 uur De TROS tv-show, talkshow gepresenteerd door Ivo Niehe. 22.30 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 23.00 uur De peetvader, Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Francis Ford Coppola. Deel 2 (slot). 00.40 uur Journaal 00.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.30 uur Speurtocht naar vroeger, les 4. 11.00 uur Ons bloedvatenstelsel. Les 5. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Skoalle-tv. 17.10 uur Hollandse nieuwe, pro gramma voor buitenlandse jongeren. Afl. 12. 17.40 uur Open Universiteit. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal.. 19.12 uur De gangmakers, serie geba seerd op een tekst van Ivo de Wijs. Deel 3. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenru briek. 20.00 uur Nieuwsspits, jongerenpro gramma gepresenteerd door Frits Spits. 20.20 uur Voor niks gaat de zon op, consumenten-rubriek. 21.00 uur Panoramiek, actualiteiten rubriek. 21.30 uur Antilliaans verhaal. Docu mentaire over.de geschiedenis van de Caribische eilanden. Afl. 2. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 23.00 uur Nieuws voor doven,en slechthorenden 23.05 uur Doelgericht ondernemen, les 9. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 101. Herh. 18.05 uur Sprookjestheater. Buffel kop. 18.20 uur Mik, Mak en Mon. Afl.: Ontsnapt. 18.35 uur De kleine vampier, 13-deli ge jeugdserie naar het werk van An gela Sommer-Bodenburg. Afl. 5. 19.00 uur Meester, hij begint weer, tweewekelijks satirisch programma voor de jeugd. Herh. 19.30 uur Plant een bos, informatie over de bosplantactie. 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur I.Q., quiz. Presentatie: Her man van Molle. 20.50 uur Sinja Mosa, 85-delige Brazi liaanse serie naar het boek van Mario Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met: Lucelia Santos, Ruben de Falco, Marcos Pau lo e.a, Afl. 27. 21.40 uur Uitzending door derden, programma van de Christen-Demo cratische Omroep. 22.30 uur Nieuws. Aansl. Coda: Vrouw van Lutsenborg, uit Antwerps liedboek 1544, uitgevoerd door Paul Rans, luit. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Peter Phelps, Pat McDonald, Tbm Richard, e.a. Afl. 506. 19.23 uur Intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en Siro Ito. Afl. 227. 19.40 uur Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur Allemaal beestjes. Hage- manders en saladissen!? 20.50 uur Mike, praatshow met Mike Verdrengh vanuit Zwevegem. 22.05 uur Horizon, wetenschappelijk magazine. COLIJNSPLAAT - Op de vismijn in Colijnsplaat aan de Oosterschelde is het tot een vechtpartij gekomen tussen twee controleurs van de Alge mene Inspectie Dienst van het minis-" terie van landbouw en visserij en drie vissers, opvarenden van de Kort- gene 14. Daarbij zijn twee gewonden gevallen. Een bij de AID en een bij de vissers. De politie heeft tegen de drie vis sers proces-verbaal opgemaakt. Het is nog niet duidelijk hoe de vechtpar tij is ontstaan. De verklaringen van beide partijen weerspreken elkaar al dus de politie. Vissers en AID raak ten slaags met elkaar op de kade nog voor de controleurs aan boord van het schip hadden kunnen gaan. Uit de hand Volgens de politie gaat het hier om een incident, waarbij de zaak duide lijk uit de hand is gelopen. Later op de dag hebben reders en opvarenden met elkaar de situatie besproken. Daarbij werd volgens de reders dui delijk dat deze vechtpartijen niet meer mogen voorkomen. De politie ziet in de vechtpartij dan ook geen aanleiding om het toezicht op de vismijn van Colijnsplaat te verster ken. Op de visafslagen in Vlissingen kwam het enkele weken geleden tot een massale vechtpartij tussen AID en de vissers. Veemarkt Leiden LEIDEN, 21-3. Slachtrunderen: (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 908, waarvan 150 stieren. Dikbillen extra kw. 8,00-/ 13,50; stieren le kw. 6,90-/ 7,60; 2e kw. 6,20-ƒ 6,90; vaarzen lc kw. 7,00- 8,00; 2e kw. 6.20-ƒ 7,00; koeien le kw. 6,90-/ 8.00. 2c kw. 6,20-/ 6,90, 3e kw. 5,70-ƒ 6,20; worstkoeien 5,30-/ 5,80. Handel: stieren redelijk, prijzen gelijk; koeien: handel vlot, prijzen gelijk. Slachtschapen- en lammeren (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 209. Schapen 4,00-/ 6,50; lammeren (rammen) 9,50-/ 10,50; lammeren (ooien) 8,50-ƒ 10,00. Schapen- en lammeren (per stuk). Schapen 175-/ 215, lammeren (rammen) 235-ƒ 290 en lammeren (ooien) 175-/ 200. Schapen: handel matig, prijzen la- DCrC< >QQQOQQQOQOOQOCX30QOOQODO&aOOOOOOQOOOCOCOOOgOCQC PUMA VOETBALSCHOEN ADIDAS TRAININGSPAK van 149,95 Speciale aanbiedingen bij: ger; lammeren: handel matig, prijzen lager. Totale aanvoer 1117 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 21-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 259 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2650-/ 3350; ou de paarden 1850-f 2725; 3-jarige 1825-/ 2725; 2-jarige 1400-f 2300; veulens 625-/ 1250; hitten 750- 1600; slachtpony's 450-/ 1150; Shetlanders 350-/ 675. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,30-ƒ 6,25 en jonge slachtpaarden 4,70-/ 6,25. De handel was redelijk, de prijzen prijshoudend. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Elim: N. Noorlander, kand. te Bergambacht; te Uitwijk (en Waardhuizen) en Nieuw- en Sint Joos- land en Ritthem: drs. T. H. van der Hoeven, kand. te Den Haag. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Middelburg: drs. C. W. Buijs te Veenendaal (Bethelkerk) en J. van Dijken te Lisse. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Nieuwerkerk (Zld.): A. F. Honkoop te Zwijndrecht; voor Beekbergen: J. Mijnders te Veenen daal. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Elspeét: F. Mallan te Alblasserdam. Bedankt voor De Beek-Uddel: W. Verhoeks te Arnemuiden. Ds. A. F. Honkoop bedankt voor Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Ds. A. F. Hon koop, predikant van de Gereformeer de Gemeente te Zwijndrecht, heeft bedankt voor het beroep dat de ge meente van Nieuwerkerk op hem heeft uitgebracht. Deze gemeente is vacant sinds het vertrek van ds. M. J. van Gelder in 1985 naar Tricht-Gel- ■dermalsen en heeft ruim 400 leden. St. Annaland - Voorstraat 15 - Telefoon 01665-2490 drukt de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE maar ook, 53 „Als 't moet ik bleef er net zo lief nog een half uurjte in. Kan dat?" „Tja dat kan". Carla vermaakte zich met dit gesprek, de deur en de nieuwsgierige madame als een ijze ren gordijn tussen hen beiden in. „Nou ja, kom er maar even in. Ik zal de lakens wel tot m'n neus optrekken, laat monsieur maar even binnenko men, madame". Madame probeerde geschandali seerd te kijken, wat haar niet al te best lukte, èn haar gezicht toonde aan, dat ze in ieder geval te weten zou komen wat er precies aan de hand was. „Je moet me maar excuseren", Car la stak Frans haar hand toe, „dat ik je zo onceremonieel ontvang, maar nou ja, we kennen mekaar langer dan vandaag ze bloosde, de herinne ring aan die kennismaking was wel een beetje verwarrend. Ook Frans was duidelijk niet op zijn gemak. De rustige verzekerdheid waarmee hij gisteren was opgetreden, was van hem afgegleden. „Luister eens Carla. als je zorgt over anderhalf uur klaar te zijn en ontbeten te hebben, kunnen wc op ons gemak de trein naar Holland ha len. Dan zijn wc om half zeven in Haarlem, lijkt je dat? Of wou je hier nog wat rondspazieren?" Oorspronkelijk feuilleton door TOM LODEWIJK „O nee", weerde Carla af, „nee, ik zal er wel uit komen, Frans". „Ben je weer helemaal oké?" „Ja, gelukkig wel, die nare hoofd pijn is over, Madame hier is bijzonder hartelijk voor me geweest. Enne nu trok een donkere blos over haar gezicht, „Frans, ik moet je nog wel bedanken dat je dat je me niet in de steek hebt gelaten ik had me geen raad geweten „Het was mijn plicht als reislei der", zei Frans afgemeten. „Het was mijn plicht als reislei der", zei Frans afgemeten. „O juist", haar stem kreeg een andere klank, haar ogen verloren hun glans. „O ja, natuurlijk. Nou dan, in ieder geval toch bedankt. Frans, ik kom er direct uit. Wil jij vast m'n ontbijt bestellen?" „Daar valt niet zoveel aan te bestel len". zei hij moeilijk glimlachend, ,,'t is 't gewone, je weet wel maar ik zal in ieder geval zorgen dat er crois sants bij zijn, daar hou jij toch zo van?" Weg was hij. Hoe wist hij dat dacht ze. Voorzover ze wist had ze hem nooit ingewijd in haar ontbijt-voor- keuren. In gedachten waste ze zich, kleedde zich met zorg in haar geliefde donker blauwe tailleur. Ze keek in de spie gel. Ja, ze was weer geheel de oude. Al het voorbije leek een boze droom. Toch was de opgewektheid van zoé ven verdwenen Ze stapte de ontbijtzaal in. Hier als in Parijs een beetje rommelig, ou derwetse meubels, een bordje met mes en vork, een lik jam, een lik bo ter, een grote witte kom en een potje koffie, een schaaltje met croissants en een stuk van dat befaamde hardge bakken stokkebrood. Frans was ner gens te zien. Eenzaam at ze haar ont bijt, groette verstrooid het kamer meisje, dat nieuwsgierig oogde naar de knappe Hollandse dame. Ze liet haar bagage zo lang in de hal staan, ze wilde even de omtrek gaan verken nen, en wou net order geven om Frans te zeggen, als hij kwam, dat ze met een kwartiertje terug was. toen de lange gedaante van de reisleider op doemde in de halfduistere hal. „Zo. ben je daar al? Ontbeten9" „Ja, ik wou net even een straatje rondlopen". „Als je 't goed vindt, loop ik zover met je mee. dan kan ik je een en ander vertellen". „Ik vind het goed Wou hij een hark zijn. zij kon het ook zijn. Al haar vriendelijke gevoelens voor hem verdwenen weer. het speet haar dat ze verplichting aan hem had (wordt vervolgd) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4