Negen FN V-insignes uitgereikt tijdens bijeenkomst Abva-Kabo Scouting overhandigt gemeenten bomen in kader van milieujaar Een kostelijke middag VENTILATIETECHNIEK DEURLOO B.V. Vernieling van ruiten Botsing in Zierikzee Aanrijding Bruinisse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SN0EICURSUS Bouw- infomarkt Bruinisse succesvol ZIEKIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 maart 1988 Nr. 24306' 3 ZIERIKZEE/DREISCHOR - In het afgelopen weekeinde zijn in Drei schor en in Zierikzee in totaal drie ruiten vernield. Zo werd in de nacht van zattfroag op zondag de ruit in de schuifdeur van het ZWN-hoofdge- bouw aan de Grachtweg vernield. De vandalen richtten de schade aan met een straattegel, die daar uit de straat was gehaald. Aan de West straat in Dreischor liep de slagerij glasschade op doordat in de nacht van vrijdag op zaterdag een baksteen door de ruit geworpen werd. In Zie rikzee werd in diezelfde nacht een ruit ingegooid van een woonkamer aan het Kerkhof Noordzijde. Dat werd gedaan door middel' van' éen hstlve- 'stradt-klihker. De1 -schadevan alle drie de delicten is'nog onbekerid. ZIERIKZEE - J. C. van L. uit Kerk- werve en B. J. uit Goes waren beiden betrokken bij een aanrijding in de Verrenieuwstraat in Zierikzee. Daar bij liepen de beide auto's schade op. De Goesenaar aan de voorzijde en Van L. aan zijn Iinker-portier. Van L. naderde vanuit de Verre nieuwstraat de kruising Rode Dorp/ Watermolen. J. kwam vanuit de Wa termolen ,en wilde linksaf de Verre nieuwstraat inrijden. Hij wachtte voor de kruising, stond daarbij ge deeltelijk op de rijbaan van de Verre nieuwstraat. Van L. kwam van rechts en moest om een geparkeerde auto en belandde zodoende links van de weg, waarna deze tegen J.'s voertuig op reed. BRUINISSE - Op de Havenkade in Bruinisse vond zaterdag rond 15.45 uur een aanrijding plaats tussen J. S. uit Bruinisse en A. N. uit Ooster- land. S. zou, toen hij de Havenkade op reed, over de haven hebben gekeken en A. N. niet hebben gezien. N. reed vanaf de Noorddijk de kade op en botste toen met de Bruenaar. Beide auto's liepen hierbij aan de voorzijde schade op. Opgespeld door regio-bestuurder J. W. Dieten ZIERIKZEE - Tijdens de jaarvergadering van de Abva-Kabo, afdeling Zierikzee, zijn negen leden in de schijnwerpers gezet, omdat zij 25, 40 of 50 jaar lid van de bond zijn. Eigenlijk waren het er tien, maar één persoon kon niet aanwezig zijn. Dat gebeurde tijdens een slecht bezochte bijeenkomst in De Graanbeurs te Zierikzee. „Zelden heb ik zo'n slappe opkomst meegemaakt", begon voorzitter J. S. van Oorschot zijn toe spraak. De gehuldigden van de Abva Kabo te ZierikzeeUiterst links voorzitter Van Oorschot. In zijn rede ging hij ook in op de problematiek, die nu in de maat schappij heerst en in het bijzonder de relatie vakbond-overheid. .Jaren hebben wij ons redelijk staande we ten te houden. Er moest wel gevecht worden tegen de maatregelen, die de regering wilde nemen, maar dat luk te altijd wel redelijk. Nu hebben we te maken met niet anders dan proble men, zoals minder loon, privatise ring, afslanking en een slechtere AOW. Ik vraag me af waar we naar toe gaan", aldus de voorzitter. Versterken ,,Door de leden moet de bond trach ten om sterk en overeind te blijven". Tien van die leden kregen dan ook een blijk van waardering door het opspelden van een FNV-insigne. Daaraan vooraf ging een toespraak van de regio-bestuurder J. W. Dieten uit Bergen op Zoom. Hij vergeleek het lidmaatschapsgeld met het spa ren voor een auto. .Vanaf de jaren dat jullie het lid maatschapsgeld gingen betalen kon den jullie ook van dat bedrag gaan sparen voor een auto. Dat heeft U schijnbaar niet gedaan. Het geld is op een juiste manier besteed en wel door het betalen van de contributie van de bond. Hiervoor hebben jullie dubbel en dwars iets terug gekre gen", aldus Dieten. Hij zette de jubi lerende leden in het zonnetje door te melden, dat de vakbond alleen groot en sterk kan zijn door haar ledenaan tal. Alvorens hij de opspelding ver richtte ging hij in op de overgebleven gelden van de WIR-premie (Wet In- vesterings Regeling). Zoals bekend heeft de regering onlangs een reso luut einde gemaakt aan dit fonds voor het bedrijfsleven. ,,Deze wovden niet goed besteed. Het geld wordt on dermeer gebruikt om de ambtenaren een vervoerskaart te geven. Ik denk dat de minister niet hoeft uit te ma ken hoe een werknemer naar zijn werk reist. Daarover moet de persoon zelf kunnen beslissen", aldus een ge pikeerde regio-bestuurder. 50 jaar De man met de meeste jaren op zijn lidmaatschapskaart was A. van de Werf uit Noordgouwe. Hij was maar liefst vijftig jaar verbonden aan de vakbond. .Eigenlijk ben ik al 52 jaar lid van de bond", vulde de gehuldigde aan bij de opspelding. Daaraan voor af gingen de 25-jarige jubilarissen. J. L. J. Dorreman uit Renesse, G. C. de Jonge, J. de Kuyper, J. A. Schoonen - alle drie uit Zierikzee - werden daar voor naar voren geroepen. Zoals al eerder gemeld liet M. Verhagen uit Zierikzee voor zijn 25 hondsjaren het afweten, maar die speld met een bos bloemen worden thuis bezorgd. Veertig jaar lid van de bond waren W. J. Botbijl uit Brouwershaven, A. L. van cte Have uit Zierikzee, L. H. Hillebrand uit Zonnemaire en A. Snijdem uit Dreischor. Het laatste woord richting de jubilarissen was voor de voorzitter. ,,Ik wil benadruk ken, dat jullie hopelijk volgend jaar weer aanwezig zijn. Mochten er dan weer tien jubilarissen op de agenda staan, dan zijn er in ieder geval heel wat meer mensen aanwezig". Gezondheiszorg Het woord was daarna voor de tweede keer aan Dieten. Hij gaf een uiteenzetting over de huidige aanpak van de gezondheidszorg. Dieten toon de zich een fel tegenstander van de plannen van de commissie Dekker, zoals die door de regering zijn aan vaard. De bijeenkomst werd besloten met het komische toneelstuk Miran da, uitgevoerd door Toneelvereniging Ouwerkerk. ZIERIKZEE - „Het is echt een kostelijke middag-", riep een aanwezige in de Concertzaal in Zierikzee, waar door de Rotary een bejaardeniniddag werd gehouden. De aan wezigen kregen daar een gevarieerd programma voorge schoteld waar de muziek zeker niet in ontbrak. Oude liedjes, die de tijd van vroeger weer ophaalden, brachten de aanwezigen tot het meezingen. Dat gebeurde onder begeleiding van pianist Maarten Bruynes uit Bruinisse. Een hele waslijst aan volksliedjes werd goed ontvangen door de onge veer vierhonderd aanwezigen. ..Tul pen uit Amsterdam en het liedje Meisje van de zangvereniging sloegen erg in. Een nog betere meezinger was Ouwe Tciaie", vertelt Bruynes na af loop. Een publieksplaatje in de Concertzaal, ivaar de Rotary een ouderenmiddag heeft verzorgd. Bejaardenmiddag Elk jaar organiseert de Rotary Zie rikzee een middag voor de ouderen. Vorig jaar ging er een bus naar de Deltawerken om de bejaarden daar het waterbouwkundige werk te laten zien. Dat waren toen alleen de oude ren uit Zierikzee. Na die terugkomst opperde men het idee óm voor alle ouderen op Schouwen-Duivcland iets op poten te zetten. Daarvan was deze middag het resultaat. Door de grote belangstelling zijn de bijeenkomsten in tweeën gesplitst. Eerst waren de ouderen uit de ge meente Brouwershaven en Zierikzee aan de beurt en volgende week de be jaarden uit de andere kernen. Het programma was naast muziek ook gevuld met een film over de RT1M en nH de pauze was het vervolg een film over 1100 jaar Zierikzee. In de pauze werd door de Rotary ook een drankje aangeboden en de geslaagde bejaar deniniddag liep rond vijf uur ten ein de. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-14417 Fotograaf (na 1730 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25; per jaar f 161,20; losse- nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.60. Contracttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. Snoeien van rozen, klimplanten, fruitbomen, bessen, sierhees ters, bomen enz. Kan nog tot eind april. Cursus bestaat uit 2 avonden 24 en 25 maart van 20- 22 uur. Tijdig opgeven! 01112-1459. Ed Dijst Dreischor Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 Vervplg van pagina 1 De gemeente had met deze bijeen komst drie doelen voor ogen. Eén: aspirant-kopers kennis te laten ne men van de bouwplannen van onder nemers, in het bijzonder in de premie-bouwsfeer; twee: voorlich ting verstrekken over de gunstige voorwaarden, waaronder men eigen huisbezitter kan worden en drie: in formatie geven over de bouwkavels, de prijzen, de financiering en de ge meentegarantie. Het is de gemeente daarmee aardig gelukt om enig inzicht te krijgen in wat een potentiële koper nu precies wil. Concrete uitslagen kon de secre taris nog niet geven. Voorlopig is het inventariseren, want de feitelijke doelstelling is tenslotte de markt te verkennen", vertelt De Groot. De beum was in het bijzonder van belang voor de inwoners van Bruinisse, in woners uit de regio, die bouwplannen in Bruinisse hebben en voor personen van elders, die economisch of sociaal gebonden zijn aan Bruinisse. Tijdens de info-markt waren ver schillende bedrijven en instellingen aanwezig. Bouwondernemers gaven hun informatie over hun assortiment rijtjeswoningen, architectenbureaus over bouwontwerpen, de banken over de financieringen, makelaarskanto ren over de bemiddeling, de rijksbe lastingen over belastingadviezen en de gemeente Bruinisse over de voor lichting over gemeentegarantie en de bouwkavels. Daarnaast was de Vrouwen Advies Kommissie voor de woningbouw (VAK) aanwezig. Tussen de vier ver schillende soorten woningen, die ge presenteerd werden was één pri meur. Het is de senioren-woning. „Mochten die gerealiseerd worden dan komen die waarschijnlijk aan de Bergstraat/Singel. Het is vooral be doeld voor de wat ouderen. „Alle fa ciliteiten, zoals de haven en het cen trum liggen dan dicht bij huis", vertelt De Groot. In de informatiefolder staat, dat die senioren-woningen aahgepaèt kunnen zijn met bijvoorbeeld een slaapkamer op de begane grond, een badkamer naast de slaapkamer, een aangbouwde berging en twee ruime slaapkamers op de verdieping. „Voor grootouders is het makkelijk, want als hun kinderen eventueel van ver moeten komen kunnen ze die toch een goede slaapgelegenheid bieden" Advertentie In Zierikzee, BruinisseWesterse houwen en Duiveland Burgemeester Asselbergs is een van de bestuurders die van de scouting een boom mocht planten. ZIERIKZEE - In de gemeenten Zierikzee, Bruinisse, IVesterschouwen en Duiveland hebben de scouting- afdelingen het gemeentebestuur een boom geschonken in het kader van het milieujaar 1987. In Zierikzee bij voorbeeld bood de scouting van Zierikzee het college van burgemeester en wethouders een linde aan, die de grond in moest. De scoutingleden Remeo Verhulst en Jakko Philippo, beiden uit Zierikzee, plaatsten deze boom in de vruchtbare grond en het was de taak van het college om het gat te dichten, zodat de wortels van vaste grond wer den verzekerd. Zij hanteerde de schop samen met de voorzitter en nog een aantal leden van de scouting. Aan sluitend op deze gebeurtenis was er een open dag. Burgemeester mr J. J. P. M. Assel bergs was verheugd met het idee van' de scouting om op deze manier het Europese jaar van het mileu af te sluiten. Het paste volgens hem ook zeker in deze regio. „Het milieu spreekt hier dan ook zeker aan en het is leuk dat de scouting met deze actie de mensen herinnert aan dat milieu- ja ar". Sterk Hij meldde ook dat de linde een sterke boom is en dat ze groot wordt met veel groen er aan. De voorzitter van de scouting, B. Zwartsenburg, vertelt, dat de club nog wel wat leden kan gebruiken, zowel leidinggevende personen, als scouts zelf. „Nu we op nieuw zijn gestart met een kabouter- groep - dat zijn meisjes tussen de zes en elf jaar - vragen we zeker leden voor die groep", aldus Zwartsenburg. De b en w-delegatie kreeg uit han den van de voorzitter een scouting- pet mee naar huis. „Hiermee kunt U nog eens herinnerd worden aan het feit waarom hier een boom is ge plant", besloot de voorzitter zijn toe spraak. In het clubhuis wercl door het college nog even een blik op de gemaakte materialen geworpen. Ook was er aandacht voor zakelijke infor matie over de scouting. De actie van de scouting-linde is een landelijk initiatief en wordt uit gevoerd door de plaatselijk groepen. Het was maar bij toeval, dat aanslui tend een open dag werd gehouden. „De open dag was al eerder gepland en toen kwam het punt van de linde ook aan de orde en toen hebben we gedacht, waarom doen we dat niet ge lijk", aldus de voorzitter. Er waren twee redenen om een open huis te houden. „Ten eerste om de kabouter- groep te promoten en om de mensen weer eens in contact te brengen met de scouting", weet Zwartsenburg te vertellen. Promotie Die promotie gebeurt niet alleen binnenshuis, maar ook de scholen hebben al folders gekregen met een heleboel informatie over de scouting. Het is nu alleen nog wachten op respons. Momenteel heeft deze afde ling ongeveer vijftig leden. Daar wor den zowel binnen als buiten verschil lende activiteiten mee gedaan. Dat was ook goed te zien tijdens het open huis. Buiten was een tent gestatio neerd om de aanwezigen te laten zien, dat er ook in de natuur wordt 'ge werkt'. In het nevengelegen clubgebouw werden de bezoekers voorgelicht over activiteiten, die binnenshuis worden verricht. Er lagen logboeken, waar alle activiteiten in staan gemeld, maar ook folders over het wel en wee van deze organisatie. Foto's en dia's gaven een korte, maar duidelijke im pressie van gebeurtenissen, die zowel op Schouwon-Duivoland worden ge organiseerd als buiten het eiland. El ke groep gaat ieder jaar op zomer kamp en daar komt de achterliggen de gedachte van deze organisatie dui delijk naar voren. Samenwerking is waar de groepen voornamelijk van uit gaan. Het samen de tent delen, sa men koken, samen opruimen en sa men dingen organiseren. Zoals gezegd ook overhandigingen in Bruinisse, Duiveland en Wester- schouwen. In Nieuwerkerk werd de boom bij het postkantoor overhan digd, in Bruinisse in de Dr de Kock- straat en in Westerschouwen bij het clubhuis van de Kaninefatengroep.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3