Rijk betaalt jaarlijks 253.500 gulden meer aan Grevelingenschap WATERSTANDEN - DE HUUR CV KETEL DEURLOO BV. Als vier uur 's ochtends, na het werk u beter uitkomt. Prima. nutsspaarbank s Weg op en nabij Krammer complex moet de naam Krammer krijgen Parkeerverbod parkeerplaats Molenstraat Bruinisse Vernielingen aan auto Inbraak in caravan Vergadering Brouwse advies commissie Burge meester mr. W. Blanken uit Goes naar Ede toe De geldautomaat. Extra service voor wie overdag niet kan. 2 Extra bijdrage in exploitatietekort BROUWERSHAVEN - De minister van landbouw en visserij G. Braks heeft besloten om jaarlijks 253.500 gul den extra over te maken aan het Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen ten behoeve van de exploitatie van de Kabbelaarsbank. Het was 'met groot genoegen' dat de voorzitter van het schap J. Hoek van Dijke deze medede ling deed tijdens een vergadering van de Raad van Be stuur in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven. „Nu kunnen we weer op een verant woorde manier bezig zijn", aldus de voorzitter. Hij liet weten dat het Gre velingenschap het extra geld zal ge bruiken voor de oeververdediging van de Grevelingen. Het tekort aan financiële middelen hiervoor was voor het Grevelingenschap aanlei ding voor het schrijven van een be zorgde brief aan het ministerie. Nadelig saldo wegwerken In zijn antwoord laat Braks weten het extra geld niet in het fonds Oever verdediging te willen storten zoals; het Grevelingenschap had voorge steld. ,,Het bedrag moet deel uit ma ken van de exploitatierekening voor de Grevelingen. Zodat het nadelige exploitatiesaldo van het Grevelin genschap wordt verminderd", aldus het ministerie. Het extra geld komt bij de gebrui kelijke eerste voorschotbetaling van de rijksbijdrage in het exploitatiete kort dat al eerder was toegezegd door de rijksoverheid. Behalve het rijk betalen ook diverse andere in stanties zoals het provinciaal be stuur mee aan de exploitatie van de Grevelingen door het Grevelingen schap. Men kon daardoor tot nu toe op een (plafond) bedrag van twee miljoen rekenen. Dat wordt nu dus 2Vi miljoen. ,,lk zou bijna zeggen een geschenk uit de hemel. Nu kan de be groting weer redelijk sluitend wor den gemaakt", aldus Hoek van Dij ke. Omdat het ernaar uitziet dat het Grevelingenschap binnen afzienbare tijd de Grevelingen in erfpacht krijgt, verzoekt minister Braks aan het schap om zijn visie kenbaar te maken op het beheer en de exploita tie van een bezoekerscentrum nabij het restaurant De Punt aan de Brou- wersdam. De minister laat weten dat daarvoor een subsidieverzoek kan worden ingediend. Eindfase Tijdens de vergadering werd verder duidelijk dat de onderhandelingen met Macobouw bv over de inrichting van de Kabbelaarsbank in de eindfa se verkeren. „We zijn nog alleen wat aan het stoeien over de inrichtings overeenkomst". Macobouw bv is de projectontwikkelaar die een plan ontwikkelt voor de inrichting van de Kabbelaarsbank. Onder meer voor enkele honderden recreatiewoningen en appartementen. Verder komt er hotelaccommodatie, horeca-voorzie- ningen, winkels, sport en recreatie voorzieningen, een toeristisch recrea tief centrum en ligplaatsen voor pleziervaartuigen ten behoeve van de eigenaars en huurders van de woon eenheden. Plus een jachthaven van 400 ligplaatsen. Hoek van Dijke sprak de verwachting uit dat de eer ste paal voor de woningen in de twee de helft van 1988 in de grond zal gaan. „Alleen de fasering moet nu wor den geregeld. En de wijze waarop de Kabbelaarsbank verder attractief kan worden gemaakt met bijvoor beeld een stoomtram. De voorzitter van het Grevelingenschap sprak de verwachting uit dat het vijf a zes jaar zal duren voor het project helemaal is gerealiseerd. De totale investering bedraagt ruim tien miljoen gulden. Duikparagraaf De Algemene verordening voor de Grevelingen wordt binnenkort ter vaststelling aangeboden aan de Raad van Bestuur van het Grevelingen schap, zo bleek tijdens de vergade ring. Maar voorlopig nog even zonder de duikparagraaf. Er moet namelijk nog een compi-omis worden gezocht met het provinciaal bestuur van Zee land. Dat wil voor de Grevelingen de zelfde duikparagraaf als voor de Oos- terschelde geldt. „En daar zitten nog al wat haken en ogen aan vast die eerst moeten worden opgelost". Tijdens de vergadering werd af scheid genomen van J. C. van de Perk die namens de Rijksdienst IJssel- meer Polders (RIJP) vijf jaar in de Raad van Bestuur van het Grevelin genschap zitting had. Hij wordt opge volgd door J. Visser. Advertentie BRUINISSE - Het college van de gemeente Bruinisse meent dat de weg op en nabij het Krammersluizencomplex (de zogenaamde bedienings- weg) voortaan Krammer moet gaan heten. Het is aan de raad van Bruinisse om hieraan de goedkeuring te geven. Dat ge beurt tijdens de raadsvergade ring, die donderdag 24 maart om 19.30 uur in het gemeente huis begint. Deze maatregel is nodig, om dat aan deze weg reeds enkele gebouwen staan. „Daarom is het wenselijk dat deze weg van een plaatselijke aanduiding wordt voorzien", aldus b en w. Zij vinden het een passende naam, omdat het dan gerela teerd is aan het bekende com plex. Zo wordt ook overeen komstig gehandeld met de naam Grevelingensluis, dat destijds die naam kreeg. Overi gens kreeg het ook de goedkeu ring van Rijkswaterstaat. BRUINISSE - Het college van de gemeente Bruinisse wil een parkeer verbod met een beperking van twee uur op de parkeerplaats in de Molen straat te Bruinisse. Dit is een van de agendapunten tijdens de raadsverga dering van donderdag 24 maart, die om 19.30 uur in het gemeentehuis be gint. Destijds heeft de raad al ingestemd met het voorstel om een bord te plaat sen, waar zou staan, dat die parkeer plaats alleen is bedoeld voor de be zoekers van het visserijmuseum en de bibliotheek. Er is gebleken dat daar niet altijd gehoor aan wordt gegeven, zodat veel omwonenden hun auto daar neer zetten. Daarbij komt nog dat het een niet al te grote parkeer plaats is. Bezwaarschrift Tijdens deze vergadering komt ook het bezwaarschrift van de Stichting Vrijwilligersoverleg Zorgsector Schouwen-Duivcland ter sprake. De ze heeft indertijd een subsidie aange vraagd. De raad heeft daar toen niet mee ingestemd. Dat was voor deze stichting de aanleiding om een be zwaarschrift in te dienen. Weer vraagt het college om de subsidie niet ontvankelijk te verklaren. ZIERIKZEE Verkoping Donderdag 24 maart wordt in een zaal van de Oud-Gereformeerde Ge meente in Nederland aan de St. Do- musstraat een verkoping gehouden van meisjes- en dameshoeden en kin derkleding in de maten 104 tot en met 176. Verder is er een restant dames- zomerjaponnen, blouses en rokken. De opbrengst van de verkoping is be stemd voor het nieuwe kerkorgel. De verkoping wordt gehouden van 13.00 tot 17.30 uur. Ledenvergadering NCVB Onlangs hield de afdeling Zierik- zee van de NCVB haar ledenvergade ring. Na de opening hield vice- presidente mevrouw Abrahamse-Van Dixhoorn een meditatie over Genesis zes en Psalm acht. Na notulen en me dedelingen was het de beurt aan me vrouw Rijndorp-Blom uit Oostkapel- le. Zij hield een lezing over het milieu. De avond werd afgesloten met gebed door eerste secretaris me vrouw De Raad-Berkelaar. Ars Musica-concert In de Lutherse kerk te Zierikzee wordt zaterdag 26 maart weer een Ars Musica-concert gegeven. Deze be gint om 20.00 uur. Het programma be staat uitsluitend uit Franse werken voor fluit en piano. De drie uitvoe renden zijn Froukje Wiebenga (dwarsfluit), Rosemarie Mastro (pia no) en Ellengard Jense (eveneens pia no). De dwarsfluitiste behaalde aan het Koninklijke Conservatorium voor Muziek in Den Haag haar so listendiploma. Door haar verhuizing was zij enkele jaren verbonden aan de Zeeuwse Muziekschool in Zierik zee. Sinds 1983 woont zij weer in Den Haag. Rosemarie Mastero emigreer de in '78 vanuit Roemenië naar Ne derland. Haar concertcarrière begon al vrij vroeg. Momenteel geeft zij les aan de muziekschool in Zierikzee en aan de muziekschool in Nieuwerkerk aan de IJssel. Ellengard Jense werd in Delft geboren. Evenals haar moe der, broers en zussen, studeerde zij aan het Koninklijke Conservatorium in Den Haag. Na haar studie vestigde zij zich in Zierikzee, waar zij in 1973 werd benoemd tot regio-directrice van de Zeeuwse Muziekschool. Zangavond In de Christelijk Gereformeerde kerk in Zierikzee wordt zaterdag 26 maart om 19.30 uur een paaszang- dienst gehouden. Naast het Duive- lands Mannenkoor verleent ook het mannenkoor De Lofzang uit Goes haar medewerking. De opening en sluiting wordt verzorgd door ds C. Harinck en het Duivelands Mannen koor staat onder leiding van Henk Weekhout met als organist Stephan Folmer. Het kooruit Goes staat onder leiding van Jan van Zweden. Thema-avond Het Vrouwenontmoetingscentrum behandelt tijdens de thema-avond van woensdag 30 maart het onder werp ongewenste intimiteiten. De bijeenkomst begint om 20.30 uur in het pand aan de Visstraat in Zierik zee. De rijksoverheid heeft hier al op ingespeeld door vier speciale inspec- Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemcldinge Springtij: 27 maart Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 22 maart 06.20 167 00.05 -139 18.50 150 12.45 -168 22 maart 04.40 182 11.00 -162 17.10 162 23.30 -132 22 maart 06.10 175 00.10 -149 18.50 161 12.35 -177 22 maart 06.30 192 00.10 -153 19.00 173 12.45 -181 teurs aan te stellen voor ongewenste intimiteiten in het onderwijs. Op de thema-avond wordt gediscussieerd over wat ongewenste intimiteiten zijn en wat er aan gedaan kan worden. Vooraf draait er een videofilm waar in zes vrouwen hun ervaring met on gewenste intimiteiten op het werk vertellen. Rode Kruis De afdeling Zierikzee/Kerkwerve van het Nederlandse Rode Kruis houdt maandag 25 april om 20.00 uur haar jaarlijkse ledenvergadering in de bovenzaal van de Driehoek in Zie- rikzee.-De stukken voor de vergade ring liggen een half uur voor de aan vang van de vergadering ter inzage. Stiltekring Onder de Beuze in Zierikzee staat zaterdag 26 maart de Interkerkelijke Vredeswerkgroep van Schouwen- Duiveland. De aanwezigen zijn daar van 14.30 tot 15.00 uur en zullen als aanvulling op hun vredesstiltekring het winkelende publiek een klein vredessymbool uitreiken. Mensen die zich tijdens dat half uur willen aan sluiten kunnen de vredeskring her kennen aan gele borden. Dat symbo liseert de lichtpuntjes in de wereld politiek. KERKWERVE Opbrengst Tijdens de SIMAVI-collecte, die in Kerkwerve is gehouden, werd een to taalbedrag van 108,70 opgehaald. Alle collectanten en gevers worden hiervoor bedankt. BROUWERSHAVEN Concert Muziekschool De Roode Lelie uit Brouwershaven komt vrijdag 25 maart met een con cert, dat wordt verzorgd door de Mu ziekschool uit Zierikzee. Het optre den begint om 20.00 uur in de kerk aan het Bostonplein in Brouwersha ven. Op het programma staan onder meer werken van Mozart. Op de blok fluit spelen Celeste Faber, Suzan de Ruijter en Paula de Vos. De dwars fluit wordt bespeeld door Jolanda Kloet-Brouwer en Astrid Schonks. Patrick Blorhmensteijn speelt gitaar en Janneke van Veeren bespeelt de viool. Deze leerlingen worden geas sisteerd door de muziekschooldocen ten Mija Balkenende en Ellengard Jense. Zij spelen respectievelijk viool en altblokfluit. Tegen het einde van de bijeenkomst worden er Ameri kaanse volksliedjes gespeeld op de viool, fluit en gitaar. BRUINISSE Modeshow Kledingzaak Pleune Mode uit Brui nisse presenteert woensdag 30 maart een paas modeshow aan de Nieuw- straat in Bruinisse. Tussen 14.30 en 19.30 uur lopen de mannequins met de nieuwe modetinten. Verdere mede werking wordt verleend door Quist schoenen en kapsalon Huib. Beide uit KOUDEKERKE CDA Het CDA houdt op tal van plaatsen in het land bijeenkomsten om zo bouwstenen aan te dragen voor het CDA-verkiezingsprogramma 1990- 1994. In het kader daarvan is er don derdag 7 april een bijeenkomst in Couburg te Koudekerke (aanvang 19.45 uur). Thema is Technologie en daarvoor zijn de volgende sprekers uitgenodigd: prof dr W. Dekker, drs R. C. E. Barbé, ir A. J. Maljaars en ir W. de Beijl. MIDDELBURG Parapsychologie Voor de Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie houdt drs G. Tjaden woensdag 30 maart een lezing over Quetzalcoatl 'de gevederde slang'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is in de Concert- en ge hoorzaal te Middelburg. Tben de Spanjaarden voor het eerst de kust van Mexico verkenden, werden zij daar als gevolg van een eeuwenoude voorspelling verwacht. Exact op de voorspelde datum landde Cortes en de voorspelling van de terugkeer van de god Quetzalcoatl, die het Azteken- rijk zou vernietigen, ging in vervul ling. De spreker gaat na welke para psychologische aspecten aan het doen en laten van de Azteken ten grond slag hebben gelegen. KNOKKE HEIST Excursie De Sophia Vereeniging tot bescher ming van dieren houdt zaterdag 23 april bij voldoende belangstelling een excursie naar het Zwin in Knokke-Heist (België). Deze excursie is bedoeld voor de Zeeuwse leden en toekomstige leden. Het gezelschap vertrekt om 8.30 uur vanaf het ZWN- busstation in Zierikzee. Wie in Goes op wil stappen moet om 9.00 uur bij het NS station present zijn. Via het NS station in Middelburg (9.30 uur) gaat het richting Vlissingen, waar het gezelschap de pont van 9.55 uur neemt. Rond de klok van elf uur arri veert het gezelschap bij 't Zwin voor een twee uur durende rondleiding door dit unieke natuurgebied. Hier bevinden zich broedplaatsen van dui zenden vogels terwijl er vele soorten vogels uit het hoge noorden onver winteren. Ook de vegetatie bestaan de uit zoutverdragende planten is uniek. Na deze wandeling onder lei ding van een gediplomeerde gids volgt er om 13.00 uur een gezamenlij ke lunch, waarna de excursiegangers de gelegenheid hebben om vrij rond ,te kijken. Om 15.15 uur vertrekt het gezelschap weer richting Zierikzee, waar de bus omstreeks 18.15 uur aan komt. Wie met de Sophia Vereeniging meewil kan zich voor 16 april opge ven bij het kantoor van deze vereni ging in Amsterdam, Nieuwezijds Voorburgwal 153, 1012 RK Amster dam, telefoon 020-236167. INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS TEL. 01110-16255 ZIERIKZEE - Ongeveer 500 gulden bedroeg de schade die in de nacht van zaterdag op zondag werd aangericht aan de personenauto van A. J. W. uit Zierikzee. Het voertuig stond geparkeerd op het parkeerterrein Gasthuisboom gaard. Onbekenden sloegen of schop ten zowel de linker- als de rech- terspiegel van de auto af. BRUINISSE - F. L. uit Aken deed aangifte van diefstal van elektrische apparaten voor een totale waarde van 2500 DM uit zijn caravan te Brui nisse. Het vakantieverblijf staat op een camping aan de Hageweg. Tussen no vember vorig jaar en zondag 20 maart werd het ruitje van de caravan ver nield. De dieven namen een videore corder en een radio/cassetterecorder mee. BROUWERSHAVEN - De bouw van vier huurwoningen in Noordgou- we en een herziening van het bestem mingsplan Noordgouwe Kom die no dig is om deze woningen te bouwen. Dat zijn de twee belangrijkste on derwerpen die aan de orde komen tij dens een openbare vergadering van de adviescommissie voor volkshuis vesting en ruimtelijke ordening in de gemeente Brouwershaven. De advies commissie komt op donderdag 24 maart bijeen in het stadhuis te Brou wershaven vanaf 19.30 uur. De be langstellenden die de vergadering vanaf de publieke tribune willen vol gen kunnen, als ze dat willen, voor aanvang van elk agendapunt ook iets zeggen over het onderwerp dat ter sprake komt. GOES - Het kabinet heeft be sloten om CDA-burgemeester mr. W. Blanken van Goes te be noemen tot diezelfde functie in Ede. Premier Lubbers liet dit weten na afloop van het kabi netsberaad. Goes heeft ruim 30.000 ingezetenen. In Ede krijgt hij te maken met een kleine 90.000 burgers. DEN BOSCH - De rechtbank in Den Bosch heeft de 22-jarige E. C. uit Veldhoven veroordeeld tot vier jaar cel wegens een overval vorig jaar juli op een geidloper van Van Gend en Loos. Advertentie Zierikzee, Havenpark 16, Telefoon 01110-14051 l Maandag 21 maart Zierikzee Stadhuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Marktzicht. Horeca-Nederland, afde ling Schouwen-Duiveland. 20.00 uur. Haamstede Gemeentehuis. Raadsvergadering Westerschouwen. 19.30 uur. Dinsdag 22 maart Zierikzee UVV-gebouw. Algemene vergadering SVOZ. 10.00 uur. Scharendijke Gereformeerde kerk. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde kerk. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Oosterland Consistorie Herv. kerk. Schrijfavond Amnesty International. 20.00-21.00 uur. Goedereede Gemeentehuis. Informatie-avond Grevelingenschap over Grevelingen- meer. 20.00 uur. Woensdag 23 maart Zierikzee 's Landskamer. 100e vergadering Wa terschap Schouwen-Duiveland. 9.00 uur. Huis van Nassau. Bijeenkomst afde ling Schouwen, Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Informatie over alle facetten van het kruiswerk op Schouwen-Duiveland. Aanvang: 14.00 uur. ANBO-gebouw aan Paternoster- straat. Bijeenkomst FNV werkgroep uitkeringsgerechtigden. Aandacht voor actuele vakbondszaken. S. Boot spreekt over bloemsierkunst. Aan vang 14.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Middelburg Concert- en gehoorzaal. Bijeenkomst regio Zeeland Centrum voor Zelfbe zinning rond het thema Is zelfbewin- ning een vlucht naar binnen of juist niet. Spreker is Karei Scholten Was- sink, eindredacteur van het tijd schrift Sfinx. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 24 maart Zierikzee Zaal Oud-Gereformeerde Gemeente in Nederland. Verkoping meisjes- en dameshoeden. Van 13.00 tot 17.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie openbare werken. 19.30 uur. Renesse Het Wapen van Renesse. Ledenverga dering VW-Renesse. 20.00 uur. Brouwershaven Stadhuis. Adviescommissie volks huisvesting en ro. 19.30 uur. Oosterland Oosterhof. Bijeenkomst afdeling Duiveland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Tentoon stelling, thema: zelfmaakmode. 19.30 uur. Vrijdag 25 maart Renesse Nederlands Hervormde kerk. Muzi kaal project De Kruisiging door Ge reformeerd kerkkoor Zierikzee. 20.00 uur. Brouwershaven Kerk van het Bostonplein. Muziek school geeft concert georganiseerd door de Roode Lelie. 20.00 uur. Bruinisse Vergadering Christ, schoolonderwijs. 19.30 uur. Zaterdag 26 maart Zierikzee Oliebollenactie Leger des Heils jeugd. De Zuidhoek. Jaarvergadering afde ling ANIB. 10.30 uur. Onder de Beuze De Interkerkelijke Vredeswerkgroep van Schouwen- Duiveland. 14.30 tot 15.00 uur. Christelijk Gereformeerde kerk. Paaszangdienst. 19.30 uur. Lutherse kerk. Ars Musicaconcert. 20.00 uur. Renesse In hele dorp. Ophalen artikelen rom melmarkt Renessedag. 's Morgens. Goes Zeelandhallen. AVRO's Discovery. 19.30 uur. Maandag 28 maart Zierikzee Prinses Julianaschool. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 Noordwelle Dorpshuis. Informatie-avond over ge drag en gehoorzaamheid van honden. 20.00 uur. Ouwerkerk Bij fam. Sies, Kon. Julianastraat 12. Schrijfavond Amnesty International. 19.00-21.00 uur. Dinsdag 29 maart Zierikzee Gereformeerde kerk, St. Domus- straat. CNV vult belastingformulie ren in. Vanaf 19.30 uur. Huis van Nassau. Jaarvergadering Diabetesvereniging Nederland. 19.30 uur. Woensdag 30 maart Zierikzee Gebouw aan de Visstraat. Thema avond van Vrouwenontmoetingscen trum over ongewenste intimiteiten. 20.30 uur Bruinisse Nieuwstraat. Paas Modeshow van Pleune Mode. 14.30 uur

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2