Hoogste punt uitbreiding- van gemeentehuis bereikt Animo voor Bouw-infomarkt Bru overtreft verwachting Twee doden bij frontale botsing bij Kerkwerve pa eitr DE ZIERIKZEESCHE COURANT Schermutse lingen Lange Nobelstraat Werkbezoek aan Bruinisse Diefstal bromfiets CffLjC ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kostelijk Schouwspelers Boekenweek Verkiezing Rond de 400 bejaarden waren te gast op de De eerste toneeluitvoering van toneelvereni- In het kader van de boekenweek, nog tot aan- In sporthal Onderdak werd de uitslag van bejaardenmiddag in de Zierikzeese Concert- ging De Schouwspelers uit Oosterland is een staande zaterdag, deze keer in een dagje op de verkiezing van de sportvrouw/sportman zaal. Een kostelijke middag. (Pag. 3). succes geworden. (Pag. 4). stap met de wederwaardigheden van een bibli- en sportploeg van het jaar bekendgemaakt. othekaresse. (Pag. 5). (Pag. 7). MAANDAG 21 MAART 1988 144ste jaargang Nr. 2430G WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De sport is het enige middel om in de mens de deug den van de primitieve mens te bewaren. Jean Girardoux Het gemeentehuis van Middenschouwen: rechts op de foto de uitbreiding. Met de gemeentevlag in top. Gemeentevlag Middenschouwen wappert in top SCHARENDIJKE - De voltooiing van de uitbreiding van het gemeentehuis in Middenschouwen is weer een stapje dichterbij gekomen. Onlangs werd het hoogste punt van de aanbouw bereikt en dat feit liet men uiter aard niet ongemerkt voorbij gaan. Hoewel het meren deel van de genodigden zich niet aan een klimpartij waagde aarzelde burgemeester W. den Boer geen mo ment om de houten ladder naar dat hoogste punt te be klimmen om daar de gemeentevlag in top te hijsen. Als alles goed gaat wordt het nieuwe gedeelte nog voor de bouwvakvakantie opgeleverd. doelmatige en goed ogende uitbrei ding te realiseren". Ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt was iedereen die betrokken is bij de bouw uitgeno digd voor een korte bijeenkomst in dorpshuis De Putmeet in Scharendij- ke. ,,Ik ben in de papieren gedoken en ik vond dat er in een ambtelijke noti tie van 14 juli 1981 al gesproken werd over een noodzakelijke uitbreiding", aldus burgemeester Den Boer. Inventarisatie In 1983 werd de draad weer opge pakt en werden de wensen in verband met een eventuele uitbreiding van het Middenschouwse gemeentehuis geïn ventariseerd. ,,En toen ging alles in de goede richting", aldus Den Boer. „Daarbij is de doelstelling van de ge meente steeds geweest om een sobere, Alles bij elkaar is er met de uit breiding van het gemeentehuis in Middensehouwen een bedrag van een miljoen gulden gemoeid. Voor dat be drag wordt er een kantoorvleugel aangebouwd van 11,5 bij 11,5 meter. In totaal, over twee bouwlagen gere kend, levert dat een uitbreiding van het vloeroppervlak met 260 vierkan te meter op. Volgens architektenbureau Kraa- mer Partners bna bni bv betekent het een uitbreiding met 60 procent. Op de begane grond komen kantoorruimten voor de afdelingen algemene zaken en financiële zaken met aparte ka mers voor de chefs van die afdelin gen. Op de verdieping komt een rui- KERKWERVE - Op de provinciale weg tussen Zie- rikzee en Burgh-Haamstede ter hoogte van Mo- riaanshoofd (Kerkwerve) zijn zaterdag omstreeks 18.10 uur bij een frontale botsing twee mensen om het leven gekomen. De 22-jarige Arian van de Ven uit Kerkwerve en de 55-jarige mevrouw D. van Langeveld-Hamelink verloren hierbij het leven. Bij het ongeval werden de beide auto's totaal vernield en moest het gestremde verkeer via Scharendijke worden omgeleid. De aanrijding ontstond toen Van de Ven rijdend in de richting Burgh-Haamstede over de provin ciale weg, door onverklaarbare oorzaak, op het linker weggedeel te terecht kwam. Een frontale aan rijding met het voertuig van P. van L. was hiervan het gevolg. De echtgenoot van de overleden vrouw uit Hellevoetsluis moest zwaar gewond naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis in Zierik- zee worden gebracht. Na een aantal medische behan delingen aldaar, is hij in de loop van de avond naar het Dijkzigt ziekenhuis in Rotterdam ver voerd. De vrijwillige brandweer van Middenschouwen droeg, zorg voor het bevrijden van de bekneld zittende slachttoffers. Takelbedrijf de Jonge uit Zie- rilczee verwijderde de autowrak ken en enkele kantoniers van pro vinciale waterstaat zorgden voor het schoonmaken van het wegdek op de plaats van het ongeval. me burgemeesterskamer, een kamer voor de gemeentesecretaris en een flinke vergaderruimte. Binnengang De huidige raadszaal blijft als zo danig in gebruik. Om zo min moge lijk ruimte te verliezen wordt het hui dige balkon langs de raadzaal van beglazing voorzien waarmee een lich te binnengang naar het nieuwe ge deelte gerealiseerd wordt. De be staande ruimten in het oude gedeelte worden dan benut door de technische dienst, voor bergruimten, spreekka mers en een aparte computerruimte. Op de begane grond wordt een bo dekamer, tevens pantry, gecreëerd en komt er een toilet voor rolstoelge bruikers. De afdeling bevolking blijft in de huidige kantoorruimte. De receptie wordt met een vergrote balie uitgebreid terwijl ook de hoofdtoegang geschikt gemaakt wordt voor rolstoelgebruikers. Alle ruimten, met uitzondering van de trap, de pantry en de toiletruimten worden van tapijt voorzien. Dit zowel om onderhoudsredenen als om akoestische redenen. Alle kantoor ruimten krijgen' flexibele computer aansluitingen en worden voorzien van energie-arme verlichtingsorna menten. Harmonie Bij het exterieur van de uitbreiding is gezocht naar een sterke harmonie met het bestaande gemeentehuis. Dat komt met name tot uiting in de keuze van het gebruikte materiaal. „Ge verfde prefab-betonkolommen verde len de raamstroken en geven vertica le accenten in het gevelbeeld", aldus het architectenbureau. In het bestaande gebouw zal ook een groot aantal puien volgens het zelfde principe als bij de nieuwbouw wórden vernieuwd: in de kleuren wit en rood en met gebruikmaking van isolerend glas. Als de oplevering van de uitbreiding een feit is vindt een gedeeltelijke verhuizing plaats waar na het bestaande gebouw aangepast wordt. Uiteindelijk kan in het najaar van dit jaar een weer geheel up to date gemeentehuis worden heropend. ZIERIKZEE - In de nacht van za terdag op zondag vond in de Lange Nobelstraat een vechtpartijtje plaats- waarbij mejuffrouw S. Z. uit Utrecht door de ruit van het woonhuis van J. B. werd geduwd. S. Z. bezocht met een vriend en twee broers een horecabedrijf in de Lange Nobelstraat. Men kreeg daar onderling een onenigheid die uit mondde in schermutselingen op straat om ongeveer 02.00 uur. Er zou met een steen zijn gegooid en er vie len klappen. Daarbij werd S. Z. door J. V. uit Werkhoven door de ruit ge duwd. De politie nam alle betrokke nen voor verhoor mee naar het bu reau. Daar werd proces-verbaal opgemaakt. BRUINISSE - De SGP-GPV/ ïlPF-fractie va.1i de Sta er\ van Zeeland brengt donderdag 31 maart een werkbezoek aan de gemeente Bruinisse. De ge meente heeft hiervoor een pro gramma samengesteld, dat om 14.15 uur in de raadzaal in Bruinisse begint met een toe spraak van burgemeester T. C. Hekman. Hij geeft een algeme ne inleiding over Bruinisse: Daarna kunnen er in een kof fiepauze vragen aan de Bruse burgemeestér gesteld worden. Het vervolg om 15.00 uur is voor de wethouder C. J. van Liere, die portefeuillehouder van visserijzaken is. Hij gaat over de visserij spreken en er wordt daarna van gedachten gewisseld over die visserij. Rond 15.30 uur is er een korte rondrit via het droge industrie terrein en langs de buitendijk se bedrijven, waarbij eventueel één of meer fabrieken kunnen worden bezichtigd. Rondgang Het programma wordt beëin digd met een korte rondgang door de zorgwoningen van de christelijke woningbouwver eniging Schouwen-Duiveland en het verzorgingstehuis In 't Opper. Daar is in de recreatie zaal tevens de afsluiting, waar bij nog wat aanvullende infor matie wordt gegeven. Er kan dan ook nog worden ingegaan op het ouderenbeleid in de meest ruime zin van het woord. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WA> Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Opklaringen Een zwakke hogedrukuitloper zorgt voor opklaringen. Later op de dag trekt bewolking binnen van een volgende Oceaanstoring, in de avond gevolgd door regen. Naar zuidwest draaiende wind kracht 4. Minimum temperatuur komende nacht 7 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 25 maart: Woensdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 707r Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: west 4 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 12 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 11 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 22 maart Zon op 06.37, onder 18.57 Maan op 07.57, onder 00.10 Erste Kwartier: 25 maart (05.'41) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven de Oceaan is voor al in de hogere luchtlagen een krach tige westelijke stroming aanwezig. In deze stroming bewegen zich telkens weer nieuwe storingen in onze rich ting. Deze storingen worden afgewis seld door zwakke ruggen van hoge- druk. Een dergelijke rug gaat de komen de nacht en het grootste deel van dinsdag ons weer in gunstige zin beïnvloeden. Vannacht kunnen zich daarbij tijdens opklaringen enkele mistvelden vormen. Dinsdagochtend lossen deze weer op en zal de zon zich van tijd tot tijd laten zien. Later op de dag neemt de bewolking toe op de na dering van een nieuwe storing. Moge lijk gaat het dan in de avond weer re genen. De temperatuur daalt 's nachts tot een graad of vijf en loopt dinsdagmiddag tot 11 a 12 graden op. De wind waait matig uit het zuid westen. BRUINISSE - De Kreidler van L. de B. uit Bruinisse is zaterdag tussen 21.30 en 22.30 uur gestolen. De brom mer stond geplaatst naast het woon huis aan de Molenweg in Bruinisse. De groene Kreidler stond wel op slot toen hij werd meegenomen. Het is nu nog maar inventariseren wat er onder het publiek leeft'1'' BRUINISSE - „Buiten alle verwachtingen is het een geslaagde infomarkt geworden. Er was met name een groot aantal gegadigden voor de vrijstaande woningen en twee onder-één-kap huizen", vertelt de gemeentesecretaris uit Bruinisse B. de Groot. De ge meente was ook de initiatiefnemer van de Bouw-infomarkt om op deze manier de men sen te informeren, over hetgeen er in Bruinisse nog allemaal gebouwd kan worden. Daar is meer dan alleen grond voor nodig. Daarom stonden er in het Bruse dorpshuis vijftien standhouders, die vanuit alle hoeken het bouwen van een huis belichtten. De gemeente had zelf ook een plekje gevonden in het dorpshuis om de belangstellenden te informeren oVfcr onder meer zaken als gemeentegarantie en de verkoopvoorwaar den. „Een lange tijcl was er geen bouw grond meer voorradig in de gemeente Bruinisse. In het nieuwe bestem mingsplan is weer grond beschikbaar gekomen. Zo konden we als het ware onze bouwdrift weer kwijt", aldus de secretaris. Deze info-markt is niet nieuw voor de gemeente Bruinisse. Men heeft in het verleden ook al eens zo'n bijeenkomst georganiseerd. Dat verliep allemaal succesvol. „Ik kan eigenlijk wel stellen, dat we nu voort bouwen op het slagen van toen". 45 woningen In het bestemmingsplan Riekus- wecl en op de restant-kavels in het sa- ncringsgebied Bergstraat/Singel, gaat het in totaal om 45 woningen, die eventueel gebouwd kunnen gaan worden. Met deze info markt wil men alleen nog maar peilen wat er onder de bevolking leeft. Wil men een twee onder-één-kap, of een vrijstaande wo ning. „Dat waren vooral de wonin gen, waar veel animo voor was", al dus De Groot. vervolg pagina 3 Veel belangstelling voor de Bouw-infnbeurs in het Bruse dorpshuis. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1