V* <-7 <-~ Afdeling PvdA met Kamerlid in gesprek over het beleid Dierentuin in Oosterland Gospelconcert in 't Stekkie Bestuur Stichting Jeugd heeft sportafgevaardigde DE ZIERIKZEESCHE COURANT HUUR EEN AUTO Auto Louis Goedbloed Auto in de sloot V ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hartewens Opknapbeurt Cineast Dammen Het is een hartewens van busmaatschappij de Het Brouwse college wil opknapbeurten stei- De maritieme wereld kent geen geheimen voor Jos de Wild heeft zijn positie versterkt in de ZWN, dat de rotonde in Zierikzee gerecon- gers jachthaven in één keer. (Pag. 3). strueerd wordt. (Pag. 2). de cineast Korver. (Pag. 4). Zierikzeese damstrijd. (Pag. 9). VRIJDAG 18 MAART 1988 144ste jaargang Nr. 24305 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men moet de jeugd lachende onderwijzen. Molière a&Ny Uitgangspunt rapport Schuivende Panelen ZIERIKZEE - Een dertigtal leden van de Zierikzeese Partij van de Arbeid heeft in de Zierikzeese Driehoek met het Tweede Kamerlid Hans Kombrink van gedach ten gewisseld over het partij-rapport Schuivende Pane len. Een discussiestuk over de sociaal-democratie in de moderne en vooral toekomstige tijd. De ideeën in het rapport, die door Kombrink werden verdedigd passeer den overigens niet zonder vragen en soms ook twijfels van de aanwezigen de revue. OOSTERLAND - Vér/tekeningen, geboetseerde dierenpinguins gemaakt van wc-rollen. Dat was gisteren allemaal te zien op de openbare basisschool De Ooste. burcht in Oosterland. Iedereen mocht een kijkje komen nemen op de school om de resultaten van het dierentuinp - j?ct op de school te kómen bekijken. De groepen 1, 2 en 3 hadden drie weken hun beste beentje voorgezet en allerlei zeer uiteenlopende dingen in elkaar geknutseld. Zolang het dier maar centraal stond. ..Het was echt heel leuk om te doen", aldus groepsleidster Janneke van Damme. ,,Je kon bijvoorbeeld heel goed het verschil zien tussen tekeningen van kinderen uit groep 1 en kinderen uit groep 3. De kinderen zelf waren ook heel enthousiastZe gaan er van alles bijslepen hè. De wereldbol komt erbij. Je kan met zo'n onderwerp natuur lijk ook alle kanten op". In het kader van het project werden er vooral veel boeken (voor)gelezen. maar werd er ook muziek gemaakt. Liedjes over dieren en dierentuinen. Van Damme: ..Het is ook heel leuk om ouders te ontmoeten in een wat meer informele sfeer". Voorlopig blijft een deel van de tentoonstelling werkstukken van de kinderen staan. Kees Verkerke moet sportwereld en stichting nader tot elkaar brengen ZIERIKZEE - Met unanieme stemmen is Kees Verker ke uit Zierikzee benoemd tot sportvertegenwoordiger binnen het algemeen bestuur van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. Dit gebeurde tijdens een vergade ring van deze jeugdstichting in het gebouw De Driehoek aan het Kerkhof. NAIROBI - De vernietiging van de vitale ozonlaag door chemicaliën die door de mens worden geproduceerd gaat drie maal sneller dan tot nu toe werd gevreesd. Advertentie I Zierikzee-Telefoon 01110-14951 I Alvorens de leden hun vragen kon den afvuren op het Kamerlid, werd deze eerste geïnterviewd door Nieuwsbode-verslaggever Aad van der Wouden. Deze was door het be stuur van de afdeling gevraagd om als neutraal persoon kritische vragen te stellen aan het Kamerlid om zo de discussie met de leden in te leiden. Het interview richtte zich met na me op het hoofdstuk van de werkge legenheid. De commissie Schuivende Panelen introduceert een nieuwe be nadering odder de noemer flexibili teit. Een flexibele arbeidsorganisatie en flexibele arbeidsvoorwaarden moeten werk voor een ieder kunnen garanderen. Werk blijft voor dc PvdA overigens ook in de toekomst cen traal staan als middel van bestaans zekerheid. Afgewezen Vroegere ideeën als het arbeidsloos basisinkomen worden door Kom brink en de zijnen afgewezen. Onder die flexibiliteit verstaat de PvdA on der meer een flexibel loonbeleid. Als het goed gaat met de economie moet het volgens Kombrink in de toekomst niet per definitie zo zijn, dat dit structureel ten goede komt aan de sa larissen. In plaats van salarisverho gingen moet eerder gedacht worden aan winstdeling. De vraag of dit de werknemer niet blootstelt aan wille keur van de ondernemer, werd door Kombrink ontkend. „Wat moet blijven is een basisinko men, dat in ieder geval gelijk is aan het huidige salaris. Dat in goede tij den winstdeling wordt toegepast is een goede zaak. Gaat het slecht dan blijft het basisinkomen gehand haafd. Maar structurele loonsverho ging kan het de bedrijven in slechte tijden moeilijk maken". Volgens Kombrink mag in dit opzicht iets van de werknemer verwacht worden. Een ander punt van flexibele ar beidsorganisatie zijn de werktijden. Kombrink toonde zich in Zierikzee voorstander van de bedrijfstijdver lenging als middel om de inkomsten van de bedrijven te verhogen. Met die verhoogde inkomsten kunnen meer mensen aan het werk worden gehol pen. De consequentie hiervan zal ech ter wel zijn, dat de werknemer van straks een arbeidspatroonwijziging moet ondergaan. „Maar er zijn nu al zo veel beroepen, waarbij 's avonds gewerkt wordt. Wat dat aangaat is er niets nieuws onder de zon", aldus het Kamerlid. Enkele van de aanwezigen vroegen zich hardop af hoe in het rapport ge dacht wordt over het uitkeringenstel- sol. De vrees bestond, dat de uitke ringen gerelateerd blijven aan het voorgestelde basisinkomen en uitke ringsgerechtigden op deze manier geen profijt hebben van de winstde ling. Een vrees, die Kombrink overi gens niet kon wegnemen. Scholing In het beleid van flexibilisering past volgens Schuivende Panelen ook de scholing. Niet alleen de scholing Voor werkenden moet gegarandeerd worden, ook scholing voor haanlo zen. Hoewel met veel mitsen en ma ren zei Kombrink epn bijscholings plicht niet te willen uitsluiten. „Maar de vraag is of dat ooit ter spra ke komt. Als je nu al ziet hoeveel mensen de noodzaak van bijscholing onderschrijven, dan lijkt me een plicht overbodig. Overigens, hoeveel zin heeft het om mensen tegen heug en meug terug naar school te sturen? Je moet dat genuanceerd bezien". Na het openbare interview werden de leden in de gelegenheid gesteld om in drie groepen vragen te formuleren, die vervolgens werden afgevuurd op Kombrink. De vragen en opmerkin gen hadden eveneens betrekking op het vraaggesprek. Eén van de onder werpen was de kinderopvang, die vol gens Kombrink (in het rapport wordt er niet over gesproken - red) met re gionale initiatieven moet worden ge realiseerd. Twijfels vanuit de zaal over de bereidheid van gemeente besturen om aanspraak te willen ma ken op een centrale pot voor dit doel. Echte kritiek op het rapport bleef uit. De PvdA voert in den lande ove rigens vele van dit soort discussies orn het ingrijpende rapport met de achterban te bespreken. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's NIEUWERKERK - Donderdag om ongeveer 22.15 uur is J. H. J. uit Strij- en met zijn personenauto in de sloot naast de Rijksweg N-59 gereden. De politic achtte het nodig de bloed proef af te nemen bij de bestuurder. J. H. J. raakte zonder dat er een an der voertuig bij betrokken was met zijn auto van de weg. Nadat het voer tuig enige keren was rondgetold kwam het tot stilstand in de sloot naast de rijksweg ter hoogte van Nieuwcrkerk. De auto bleek zo zwaar beschadigd dat hij total loss werd verklaard en moest worden weggeta- keld. J. H. J. liep bij dit eenzijdige on geval geen verwondingen op Voor de andere bestuursleden bete kent de verkiezing van Kees Verker ke niet dat er een vreemde eend in de bestuurs-bijt bij komt. Verkerke is vanaf het begin bij het reilen en zei len van deze stichting betrokken, zij het als vertegenwoordiger voor ande re sectoren. Uit de nauwe contacten die Verkerke met het sportgebeuren in de regio heeft werd hem duidelijk dat de contacten tussen sportvereni gingen en Stichting Jeugd beter kon. Onbekend De sportverenigingen hadden tot nu toe geen vertegenwoordiger in het bestuur. Gezien het gegeven dat er veel verenigingen buiten het sporten om ook andere activiteiten voor hun junioren organiseren is het gewenst dat deze sportclubs nauwer bij het werk van deze stichting en de moge lijkheden die deze biedt wat de ver huur van materiaal (videorecorder, diaprojector en ballen) betreft wor den, betrekken. Veel sportverenigin gen bleken niet op de hoogte te zijn van datgene wat de Stichting Jeugd doet, ofschoon een aantal van hen re gelmatig het mededelingenblad van de stichting ontvangt. Met het benoemen van Kees Verker ke kan hierin verandering komen, al zal het volgens de betrokkene die unaniem tot sportvertegenwoordiger werd benoemd nog „moeten groeien Verkerke bleek er geen moeite mee te hebben om deze benoeming ook bij de Zierikzeese Sportraad, waarvan hij zelf lid is. bekend te maken. Ervaringen Voor de nieuwe jeugdwerkleider Jaap Elenbaas. die begin februari Gabri de Groot opvolgde blijken het enerverende weken te zijn geweest. „Een veelomvattende taak waarbij een woud van groepen betrokken is" vatte Elenbaas zijn werkzaamheden van de afgelopen weken samen. Drukke weken dat wel, maar tegelij kertijd ook weken met een reeks prettige kennismakingen. Die ken nismakingsperiode werd onder ande re gebruikt om samen met voorzitter J. N. Bruel-Pouwer zijn opwachtin- gen bij de verschillende eilandelijke colleges van b en w te maken. „Erg verhelderend" omschreef de voorzit ter deze tour de b en w gezien de soms aan dc oppervlakte komende onwe tendheid over de werkzaamheden van deze jeugstichting. Het eerste college waar Elehbaas op audiëntie ging was dat van Brui- nisse, waar de kernverse jeugdwerk leider gelijk geconfronteerd werd met de problemen rond jeugdsoos De Pul. Behalve de gemeentebesturen maakte Elenbaas ook reeds kennis met een aantal jeugdorganisaties. Gezien de omvang van deze sector is deze introductieronde nog niet afge sloten. Hoewel Elenbaas momentcel nog volop bezig is met het verkrijgen van een goed overzicht van de omvang van zijn taak en de massa groepen en verenigingen waarmee bij te maken krijgt kon de nieuwe jeugdwerklei- dcr nu reeds meedelen dat dc jeugd- sosen, de peuterspeelzaal en de kin deropvang op dit moment extra aandacht verdienen. Voorts deed hij de toezegging om in het naseizoen (september/oktober) met een be leidsplan voor de dag te komen. Zijn voorganger heeft dit plan op drie hoofdstukken op papier gezet. Op Elenbaas rust de taak om het af te maken en al naar gelang zijn visie bij te stellen. Afgaande op de uitlatin gen van Elenbaas zal in dat beleids plan zeker het belang van regionale samenwerking worden vermeld. Overkoepelende organisaties zoals het sosenberaad en het regionaal be raad peuterspeelzaalwerk zijn vol gens dc nieuwe jeugdwcrkleider uitermate belangrijk. Voor dat be leidsplan zal Elenbaas regelmatig te rade gaan bij het algemeen bestuur. ZlERlKi.EE - Zaterdag 19 maart geeft gospelgroep The Message uit Zierikzee een concert in Stekkie, de koffiebar van de Youth for Christ in de Visstrnat Dit op uitnodiging van Youth for Christ Zierikzee en de Hervormde en Gereformeerde jeugdraad. Dc elf man sterke gospelgroep The Message iverd anderhalf jaar geleden opgericht met als doel het evangelie te verspreiden door middel van muziek en getuigenis. The Message zingt voornamelijk in het Nederlands. Naast door andere geschreven liedjes brengt men ook eigen nummers. De teksten hiervan zijn erg duidelijk en geven op grond van de Bijbel ook persoonlijke ervarin gen weer. Het concert begint om 20.00 uur. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Perioden met regen Veel bewolking. Perioden met re gen of motregen. Morgen zachter met binnendrijvende zeemistbanken. Wind zuidoost 4 tot 5 Beaufort, langs de kust toenemend 5 tot 6 Beaufort, morgenochtend draaiend naar zuid west meest 4 tot 5 Beaufort. Mini mumtemperatuur komende nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 22 maart: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 3 Maandag. Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuid 4 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50%- Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 19 maart Zon op 06.45, onder 18.52 Maan op 07.05, onder 21.13 20 maart Zon op 06.42, onder 18.53 Maan op 07.19, onder 22.42 21 maart Zon op 06.40, onder 18.55 Maan op 07.35, onder Eerste Kwartier: 25 maart (05.41) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Zachte Oceaanlucht af komstig uit de omgeving van de Azo- ren dringt geleidelijk in onze rich ting op. De voorste begrenzing van deze lucht wordt gemarkeerd door een zone met veel bewolking waaruit van tijd tot tijd wat regen valt. Deze bewolking bereikt in de loop van de nacht ons land en zal op zaterdag langzaam van west naar oost over het land trekken. Nu en dan valt dan wat regen of motregen. De tempera tuur loopt vanuit het westen op tot rond 10 graden. Voor het zover is ligt ons land de komende nacht nog in droge lucht. Hierin daalt de temperatuur in het noordoosten van het land nog tot dicht bij of rond het vriespunt. El ders wordt het wat minder koud. De- wind draait op zaterdag van zuidoost naar zuidwest en neemt aan de kust tot vrij krachtig of krachtig toe

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1