Vijf dagen naar Parijs Kinderen in Concertzaal leven mee met theaterduo Solo-Incorporated te gast bij jeugdsoos Libertas stukken berichten kerkberichten Deurloo Specialist op zit- en slaapgebied Intermeubel Andy Gibb stierf natuurlijke dood ELEKTRISCHE INSTALLATIES DEURLOO B.V. 4 „Oej zeg, wat beleven Henkie en Kootje (Sanders en Ko) spannende avonturenlijkt dit theaterbezoekertje te deii- ken. Optreden duo Sanders en Ko: kort maar krachtig ZIERIKZEE - „Pas op, achter je, toe kijk uit". Hoe kan Kootje nu zo dom zijn en de achter haar opdoemende griezel, de Kofferman niet zien. Het kindervolkje in de Concertzaal leeft intens mee met de avonturen van het duo Henkie Hans Langeree) en Kootje (Gonny Sanders), twee uitgesproken typetjes die letterlijk in een klap schatpoepierijk denken te zijn. „Wat doe-tie-nou" vraagt een angstig kinderstemmetje ergens ach ter in de Concertzaal wanneer de jo viale Amsterdammer Henkie met de nodige praatjes voorbereidingen treft voor het opblazen van een berg. Hiermee raakt het in oranje werk pakken gestoken tweetal in een klap verzeild in een aantal rare gebeurte nissen. Een ander heeft het allang door wat dat zwarte apparaat met dat lont betekent en stopt demonstratief de vingers in haar oren. Schatpoepierijk De knal is hard èn de verrassing- groot wanneer blijkt dat de berg uit een „berg koffers" in alle mogelijke maten en met de meest vreemde ei genschappen bestaat. Koffers gevuld met goud, koffers waarin een raar wezen huist en koffers met knipper lichten en zelfs een compleet inge richte bar. De zaal geniet mee wan neer Henkie een klein blauw koffer tje opent waarin een goudbroodje blijkt te zitten en waarmee Henkie in een klap schatpoepierijk is. Het kin dervolkje in de zaal giert het uit, schatpoepierijk, dat is het helemaal. Het giechelen en griebelen ver stomt wanneer Kootje van achteren belaagd wordt door een griezelige Kofferman. „Pas op, Kootje achter je. De kinderen laten er geen twijfel over bestaan wiens zijde ze kiezen. Ze vinden het toch ook een beetje grieze lig, er wordt gewiebeld op de stoelen terwijl de ander zijn duim als hart versterking gebruikt. Of ze doorhebben dat de hebzucht van Kootje die helemaal door het lint gaat bij het zien van al dat goud, in feite haar ondergang betekent valt te Advertentie Harmgvlietplein 4. 4301 XG Zierikzee Tel. 01110-12946. 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond betwijfelen maar feit is dat de kinde ren zich prima amuseren bij het zien van die gekke griezelige kofferberg, waarin het toch echt niet pluis is. Minder leuk vinden ze het als Dinge tje Mensje Kootje, zoals de Koffer man Kootje noemt in een grote koffer wordt gevangen en ten prooi valt aan mevrouw Kof, een kofferheks die slachtoffers niet heeft betoverd maar bekofferd. Nu wordt het menens. Hier en daar verschuift een kind onrustig op zijn stoel. Die rottige mevrouw Kof ook met haar geniepige streken en die Kofferman met zijn „jesses sampag- ne". Als Henkie nu maar op tijd te rugkeert dan kan die tenminste nog wat doen. Henkie komt tot opluch ting van de zaal inderdaad terug. „Waar is Kootje?", vraagt hij met een schuine blik naar de zaal. Het ant woord wordt met het benodigde aan tal decibellen nog geen seconde later de zaal in geslingerd. „Daar in die koffer, nee in die andere, die daar" De spanning stijgt, zeker wanneer Henkie denkt dat de kinderen hem in het ootje nemen. Eind goed Dan verschijnt mevrouw Kof, een koffer met aan een zijde een raar sluw gezicht met rood flikkerende ogen. Mevrouw Kof stelt Henkie voor de keuze. Kies je voor het goud, dat is van ons. Of voor Kootje die wordt voor ons" De deal is niet moeilijk, Henkie wil een goudstaaf ruilen voor de twee benen van Kootje. Na een da verende klap van een stuk superdy- namiet waarbij sommige kinderen vanwege de herrie in elkaar duiken duikt Kootje in haar malle zwarte pakje weer op. 't Is alleen niet meer 49 De agent was met het invullen van zijn papier klaar. „Het spijt me voor u", zei Stollenga met een vreemde uitdrukking in zijn blik, „maar u zult zich aan de routine moeten onderwerpen, en even uw vingerafdrukken laten nemen". Carla kleurde donkerrood. Vinger afdrukken! Ze was toch geen misda digster. „Moét dat?" vroeg zc trillend. „Absoluut", zei Stollenga. Zijn ge zicht was gespannen. Carla zette met een berustend ge baar haar vingers op een zwarte inkt- pad en drukte ze toen op het papier. De jonge agent veegde de zwarte mas sa met onnodig veel zorg weer van haar blanke vingers af. „Courage, mademoiselle!" fluisterde hij en lach te haar vriendelijk toe. Carla schonk hem een dankbare blik. Als ze al een nacht in 't cachot van dit bureau moest vertoeven, was er tenminste één wetshandhaver die wel zou toezien dat ze het niet te ellendig had Eén vriend in St. Quintin, Nee, Frans was er ook. Ze keek om naar de plaats waar Frans zat, die met duistere blik de hele vernederen de affaire had gadegeslagen. Ze zag hoe betrokken en verdrietig zijn ge zicht was, en opeens zond ze hem een stralende glimlach toe, alsof niet zij, maar hij bemoediging nodig had. Verwonderd zag hij haar aan. toen kregen zijn ogen een andere uitdruk- Oorspronkelijk feuilleton door TOM LODEW1JK king en glimlachte hij terug zoals vroeger. Stollenga liep meteen met het pa pier met de vingerafdrukken naar een andere kamer. De politiecommis saris drong bij Carla aan. weer te gaan zitten. Er hing spanning in de lucht. Vijf minuten later was Stollenga terug, zijn gezicht straalde. Naast het vel met dc vingerafdrukken legde hij een foto neer, een wonderlijke, onbe grijpelijke foto. De beide mannen bo gen zich er over. „Juffrouw Mertens", begon Stol lenga. na een drukke fluisterdiscus- sie met de commissaris, „hebt u wel eens gehoord van stomme getuigen?" Carla schudde het hoofd, maar Frans, in zijn hoek, veerde op en kwam naderbij. „Leken denken altijd", doceerde Stollenga, „dat de beste getuige is de ooggetuige. Wij politiemensen weten, dat dc ooggetuige de meest onbe trouwbare getuige is. Wanneer ik af ga op wat mijn ogen en die van ande ren gezien hebben, juffrouw Wtertens. dan heeft u geprobeerd illegaal een waardevolle partij diamanten over de grens te smokkelen. Ze zaten in uw koffer en u hebt verklaard ze er zelf te hebben ingestopt. Dat u niet wist wat er in zat, moeten we maar gelo ven". Carla begon langzaam te beven, ze begreep dijj het er nu om ging. Zc preste haar knieën tegen elkaar, om niet te laten merken hoe ze trilde. „We hebben zo even uw vingeraf drukken genomen", ging Stollenga voort, „en dat was géén kwestie van routine. Ziet u eens: er waren vinger afdrukken op de fles, waarin de dia manten zaten, of liever er was er maar één. Men was heel voorzichtig geweest, maar nog niet voorzichtig genoeg. En er waren ook vingeraf drukken op het papier. Dat mag wel een wonder heten, maar u hebt toen zeker 'n beetje vettige vingers gehad, crème of zo Carla knikte opeens, zich herinne rend, „heel onduidelijk, maar toch wel overeenstemmend met de uwe. De vingerafdruk op de fles is niet van u. Die is van een ander. Die stemt overeen met die van een marthe Ro- chard, ook wel bekend als Celestine dAnguignon, ook wel bekend als Ra chel Leetown, ook wel bekend als ma- ria Magdalene den Dekker die laatste is waarschijnlijk de juiste naam. Het was ons niet bekend, dat deze dame inmiddels zich ook me vrouw Perland is gaan noemen. In ie der geval niet omdat ze getrouwd is met meneer Perland. Want meneer Perland heet Jacques Meulebroek, geboren te Antwerpen, en eveneens in het bezit van een dozijn namen en waarschijnlijk niet minder paspoor ten. (wordt vervolgd) ZIERIKZEE - Op de grond zitten en luisteren maar naar datgene wat Solo-Incorporated ten gehore brengt. Dat ge beurde dit weekeinde in hët flerypfmd Kerkcentrum in Zierikzee waar jeugdsoos Libertas haar derde grote avond hield en waarvoor dit kpèx ftè^TéUtfmpgroep Solo-Incorporated was uitgenodigd. Deze vijf man sterke formatie uit Schoonhoven liet de aanwezigen genieten van een fiks aantal decibellen popmuziek. Reli-pop beter gezegd, want tus sen het instrumentale werk door bleek de band dieper in te gaan op die geloofszaken die jongeren bezighouden. Het geloof en alles wat daarmee verband houdt kwam eveneens naar voren in de songs van deze band. De groep die nu vijf jaar bestaat en inmiddels ook buiten de landsgrenzen enige bekendheid geniet werd via de groep Rhapsody die eerder bij Libertas te gast was naar Zierikzee gehaald om daar de bijeenkomst van deze interkerkelijke jeugdsoos wat op te luisteren. Menno Helmus, Paul Egberts (beiden zang en electronische gitaar), Rolof Mulder (elec- tronische gitaar, dwarsfluit en zang). Ton van Loon (bas) en Ruud vander Steen (drums) zorgden samen met technicus Jan Doorn vooreen gevarieerd repertoire variërende van symfonische rock tot en met jazz rock. Saillant detail is dat het merendeel van deze goed in het gehoor klinkende nummers door de groep zelf is geschreven. Voor de jeugdsoos Libertas waar jongeren van Hervormde en Gereformeerde huize elkaar ontmoeten betekende dit het derde optreden in de reeks van zaterdagavond-bijeenkomsten. Behalve deze avonden komen de ongeveer 25 leden wekelijks bijeen in de Gereformeerde kerk voor het spelen van een spelletje of gewoon om even met elkaar gezellig bij te kletsen en worden regelijiiitig informatieve avonden gehouden. f Dinsdag 15 maart Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Roseo's rad van Avontuur, kinderprogramma. 15.45 uur Alf op Melmac (Animated Alf), tekenfilmserie. Afl. 11. 16.10 uur TROS mini Theater: Egyp tisch avontuur, derde van een serie van 4 kindermusicals gespeeld door leerlingen van een basisschool. 16.35 uur TROS Nieuwsshow, fami lieprogramma gepresenteerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom. Met o.a. het Beroep van de week: stewar dess. 17.30 uur Journaal. 17.46' uur TROS Popformule, muziek programma vanuit het Escape-thea ter in Amsterdam. Presentatie: Mar tij n Krabbé. 18.15 uur Hallo... met de TROS, pro gramma waarin kijkers direct hun mening over programma's kunnen melden. 18.30 uur Pronto? Cursus Italiaans. Les 18. 19.00 uur De TROS A tot Z spelshow, gepresenteerd door Linda de Mol. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Animal crackers, dieren- programma. 20.35 uur Medisch Centrum West, 13-delige serie van Nico Knapper. Afl. 6: Salto mortale. 21.40 uur De TROS tv-show, talkshow gepresenteerd door Ivo Niehe. 22.30 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 23.00 uur De peetvader, Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Francis Ford Coppola, 00.40 uur Journaal 00.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Leve de lente, les 1. 10.30 uur Speurtocht naaf vroeger, les 3. 11.00 uur Ons bloedvatenstelsel. Les 4. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Skoalle-tv. 17.40 uur Open Universiteit. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur De gangmakers, serie geba seerd op een tekst van Ivo de Wijs. Deel 2. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenru briek. 20.00 uur Nieuwsspits, jongerenpro gramma gepresenteerd door Frits Spits. 20.20 uur Rok Rol. Rok en Rol zet er de tanden in. Themaprogramma dit keer over eten, proeven, overle ven, keukengeheimen gastro- pornografie. 21.00 uur Panoramiek, actualiteiten rubriek. 21.30 uur Antilliaans verhaal. Docu mentaire over de geschiedenis van de Caraibische eilanden. Afl. 1. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05 uur Doelgericht ondernemen, afl. 8. 23.35 uur Slapen kun je leren, les 8. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 94. Herh. 18.05 uur Sprookjestheater. De prin ses in het betoverde slot. 18.25 uur Mik, Mak en Mon. Afl.: In het hol van de leeuw. 18.35 uur De kleine vampier, 13-deli ge jeugdserie naar het werk van An gela Sommer-Bodenburg. Afl. 4. 19.00 uur 60-Plus, seniorenmagazine. 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur I.Q., quiz. Presentatie: Her man van Molle. 20.50 uur Sinja Mosa, 85-delige Brazi liaanse serie naar het boek van Mario Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met: Lucelia Santos, Rubens de Falco, Marcos Pau lo e.a. Afl. 26. 21.40 uur Uitzending door derden, programma van de Socialistische Omroepvereniging. 22.25 uur Nieuws. Aansl. Coda: Vier weverkens, in een bewerking van L. van Dessel, door Koen Crucke en Mare Matthijs. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Peter Phelps, Pat McDonald, Tom Richard, e.a. Afl. 500. 19.23 uur Intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en Siro Ito. Afl. 223. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur Modem: CD Co, program ma over de ontwikkeling van de compact-disc-technologie. 20.50 uur Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh vanuit Evergem. 22.10 uur Concert. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent met dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. De reis De vijfde reis zit er op en wat voor reis. Het was weer net als altijd ge weldig goed en mooi. Wat hebben we genoten deze drie dagen. Veel gezien en veel geleerd om te onthouden dankzij onze chauffeur Rinus, die ooeiend over alles kan vertellen. Het •iotel was als vanouds weer uit de k' st. In één woord alles was grandi- >o.. en we hopen maar weer op vol gend jr.ar. Zierikzeesche Nieuwsbode •n Van Oeveren heel veel dank voor deze nmoie dagen. FAMILIE K. SCHOONAARD FAMILIE B. VAN DONGEN Burgh, maart 1988 LONDEN - De donderdag overle den popzanger Andy Gibb is bezwe ken aan een ontsteking in zijn hart, die vermoedelijk door een virus was veroorzaakt. Het aanvankelijke ver moeden dat de doodsoorzaak een te grote dosis verdovende middelen of alcoholmisbruik zou kunnen zijn is tegengesproken door het ziekenhuis waar de 30-jarige Gibb sinds maan dag werd behandeld. De lijkschou wing had de werkelijke doodsoor zaak aangetoond, aldus een woord voerder van het ziekenhuis. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF SCHUDDEBEURS - TEL. 01110-16255 echt hetzelfde Kootje, want ze loopt nog een beetje bekofferd. Het deert het intensief meelevende publiek niet.' Kootje is weer terecht, haar hoofd, benen en armen waarop me vrouw Kof en de Kofferman het had den voorzien zitten nog precies op de goede plaats. De bekoffering is lek ker mislukt lees je op sommige ge zichten af wanneer Kootje en Henkie na een uur weer afscheid nemen van het Zierikzeese kindervolkje. Kort Ben je bekofferd is een voorstelling die ook geschikt is voor een kind dat een echte spring-in-t veld is. De gehe le vertoning duurt een uur, maar daarin krijgen de kinderen ook heel wat te verwerken. De afwisseling tus sen mime en toneel geeft het stuk vaart, terwijl de duidelijke con trasten tussen goed en kwaad, en de verschillen tussen beide personages het stuk karakter geven. De mooie belichtingseffecten en de muziek die een belangrijke rol had bij het verho gen van de spanning zorgden bij el kaar voor een boeiend uurtje theater, niet alleen voor de jeugdige theater- bezoekertjes maar ook voor de aan wezige ouders die deze keer met hun kroost meemochten. Nedlloyd Dejima, 12-3 van Hongkong naar Busan. Nedlloyd Delft, 14-3 te Singapore. Veemarkt Leiden LEIDEN, 14-3. Slachtrunderen: (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 925, waarvan 150 stieren. Dikbillen extra kw. 8,00-/ 13,50; stieren le kw. 6,90-f 7,60; 2e kw. 6,20-/ 6,90; vaarzen ie kw. 7,00- 8,00; 2e kw. 6,20-f 7,00; koeien le kw. 6,85-/ 8,00, 2e kw. 6,20-16,85, 3e kw. 5,75-f 6,20; xvorstk&eien f 5,30-/ 5,80. Handel: stieren redelijk, prijzen gelijk; koeien: handel redelijk, prij zen gelijk. Slachtschapen- en lammeren (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 143. Schapen f.4,50-f 7,00; lammeren (rammen) 9,75-/ 10,75; lammeren (ooien) 9,50-f 10,75. Schapen- en lammeren (per stuk). Schapen f 185-f 225, lammeren (rammen) 235-/ 290 en lammeren (ooien) 195-225. Schapen: handel matig, prijzen la ger; lammeren: handel matig, prijzen lager. Totale aanvoer 1068 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 14-3. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 234 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2650-f 3350; ou de paarden 1850-/ 2725; 3-jarige 1825-/ 2725; 2-jarige 1400-/ 2300; veulens 625-/ 1250; hitten 750- 1600; slachtpony's 450-f 1100; Shetlanders 350-f 675. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,30-f 6,25 en jonge slachtpaarden 4,70-/ 6,25. De handel was redelijk, de prijzen iets hoger. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Schildwolde: H. Geertsma te Goes. Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK - Woensdag 16 maart, 19.30 uur, student P. Melis, 's-Gravenzande.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4