Gedeputeerde Maris-Koster opent Zeeland Beauty Farm Publiek zou bij ongevallen terughoudender moeten zijn agenda DEURLdlB.V. - WATERSTANDEN 2 Burgemeester W. den Boer tijdens diploma-uitreiking in Kerkwerve BERGEN - De politie van het Noordhollendse Bergen heeft een 22- jarige en een 25-jarige inwoner van die plaats aangehouden, wegens dief stal van een schilderij van Karei Ap pel uit een Bergense woning in okto ber vorig jaar. Beiden hebben bekend. UTRECHT - De Katholieke raad voor kerk en samenleving werkt aan een interuniversitair werkverband dat de voortgezette vorming van ho ger opgeleide katholieke leken moet bevorderen. Advertentie KERKWERVE - De vrijwillige brandweer heeft over publieke belangstelling niet te klagen. Het publiek legt soms een dusdanige belangstelling aan de dag voor ongeval len en branden, dat zij hierdoor het werk van de brandweermannen in de weg staat. „Wat beweegt deze mensen", zo vroeg de burgemeester van Middenschouwen W. den Boer zich af tijdens een bijeenkomst van het vrijwillige brandweerkorps Midden- SuPÖGKDlöllWS schouwen in het dorpshuis van Kerkwerve, waar aan een handjevol brandweermannen een diploma werd uitgereikt. RENESSE Ouderavond De peuterspeelzaal 't Opstapje te Renesse houdt dinsdag 15 maart om 20.00 uur een ouderavond. Voor de pauze zal mevrouw L. C. Straijer een praatje houden over het thema Kind en voeding. Na de pauze is het zake lijk gedeelte. HAAMSTEDE Gemeente-avond De gemeente-avond van de Gerefor meerde Kerk in Haamstede stond de ze keer in het teken van de hulp aan asielzoekers. Beleidsmedewerker Theo de Waal van de Federatie Maat schappelijke Dienstverlening, die be last is met de coördinatie van deze hulpverlening aan asielzoekers gaf tijdens deze avond een uiteenzetting van de problemen waarmee deze asielzoekers zijn en worden gecon fronteerd. Hij herinnerde nog eens aan de actie van de kerken in de West hoek tegen het negatieve standpunt van b en w inzake de opvang van asielzoekers. De Waal bleek het een verkeerde zaak te vinden dat deze asielzoekers volgens de Regeling Op vang Asielzoekers (ROA) verbiedt om in de Nederlandse samenleving te in tegreren. ,,Dat betekent voor deze mensen een isolement" aldus De Waal, die tevens wees op de noodzaak van voldoende vrijwilligers (zo'n twaalf tot vijftien) die de asielzoe kers met raad en daad bijstaan bij de meest uiteenlopende zaken. In Wes- terschouwen hebben zich nu acht vrijwilligers aangemeld. Na de pauze sprak Janneke van Genderen over de mogelijkheden van sociaal vakantie vieren. Het interkerkelijk bureau va- kantiewoningruil biedt mogelijkhe den om goedkoop op vakantie te gaan. De Hervormde Kerken van Burgh en Renesse/Noordwelle heb ben zich samen met de Gereformeer de Kerk in Haamstede voor dit wo- ningruilproject aangemeld. Dit initiatief biedt niet alleen de minder- INSTALLATIEBEDRIJF draagkrachtigen de mogelijkheid om toch met vakantie te gaan, maar kan er tevens toe bijdragen dat het huis tijdens de eigen vakantie niet onbe heerd achter blijft. Wie gebruik wil maken van deze goedkope vakantie mogelijkheid of wie zijn huis hier voor beschikbaar wil stellen kan dit via de plaatselijke diakonie regelen. SCHARENDIJKE, ELKERZEE EN LOOPERSKAPELLE Collecte Reumafonds De collecte ten bate van het Natio naal Reumafonds heeft in Scharen- dijke, Eikerzee en Looperskapelle 629,85 opgebracht. Gevers en collec tanten worden bedankt KERKWERVE NCVB De leden van afdeling Kerkwerve van de Nederlandse Christen Vrou wen Bond (NCVB) komen woensdag 16 maart in het dorpshuis Zuudènde in vergadering bijeen. Tijdens deze bijeenkomst zal Nomen Nescio aan wezig zijn om iets te vertellen over het in elkaar zetten van een radiopro gramma. Wie belangstelling heeft voor het reisje van de NCVB dat deze keer naar Gouda en Schoonhoven gaat, kan zich tijdens deze vergade ring hiervoor opgeven. MIDDELBURG \\\i Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen met de geslaagden (Foto Joop van Houdt). Den Boer sprak dan ook de hoop uit dat het op sensatie beluste pu bliek zich wat meer terughoudend op zou stellen bij ongevallen en bran den, om zodoende de manschappen van de vrijwillige brandweer ruim baan te geven. Ofschoon het optreden van de vrijwillige brandweerman volgens de burgemeester vaak succes vol is, moet deze bij tijd en wijle bok verliezèn incasseren. Dit alles levert emotionele spanningen op, waaraan de nodige aandacht moet worden be steed. Toeters Hoewel het geen betrekking had op het functioneren van de manschap pen van commandant J. M. van Lan- geraad wees Den Boer op het soms wel erg drieste optreden van de hulp verleners. Dit naar aanleiding van een recent artikel over het onjuiste en verkeerde gebruik van zwaailicht en sirene. Uit onderzoek is gebleken dat hoewel brandweerwagens relatief weinig aan het verkeer deelnemen deze naar verhouding vaak bij onge vallen zijn betrokken. „Je kunt je afvragen wat de winst is als je met zo'n dure wagen half op z'n kant de bocht door gaat. Boven dien ben je daardoor zoveel sneller ter plekke, nu bewezen is dat de wer kelijke tijdwinst door het gebruik van sirenes gering blijkt te zijn", vroeg de eerste burger van Midden schouwen zich af, hierbij wijzend op de gevaarlijke situatie die de brand weerman hiermee schept. Diploma Op deze avond bleek overigens niet veel zegen te rusten. Volgens brand weercommandant J. M. van Lange- raad was deze avond door omstandig heden wat later dan gepland. De vele afzeggingen, wegens vergaderingen, verjaardagen en andere urgente be zigheden werden door hem betreurd. De grootste teleurstelling was overi gens wel het feit dat de diploma's die tijdens deze avond zouden worden uitgereikt nog in Breda lagen. ,,'t Is toch de gekheid ten top dat de diploma's voor de eerste klassers daar zijn blijven liggen omdat men nog een copie van het EHBO-diploma wilde zien. Iets dat reeds eerder voor de afgifte van het tweede klas diplo ma is ingeleverd". De geslaagden moesten het deze avond dan ook doen met hun cijferlijst, waarop enkele tienen bleken te staan. Ondercommandant C. Dorreman behaalde 'aan de Rijks Brandweer academie het diploma Commandant Reddingspeloton. Voor het diploma Brandwacht eerste klas slaagden: J. van Dongen, J. Louwerse en J. Huige. Terwijl Joh. "Wandel het diploma Brandwacht tweede klas in de wacht sleepte. Tijdens deze avond werd te vens afscheid genomen van A. Jon ker. Na acht jaar trouwe dienst heeft deze te kennen gegeven een punt te zetten achter zijn werkzaamheden als brandweerman. Zijn plaats wordt in genomen door twee nieuwkomers, de heren Goeree en Viergever. Tomograaf Het algemeen bestuur van de in '85 opgerichte Stichting Kanker Preven tie Zeeland neemt vandaag, maandag 14 maart, een beslissing over de be steding van de door deze stichting in gezamelde gelden ten bate van een mobiele computertomograaf in Zee land. Dit gebeurt tijdens een verga dering die vanaf 20.00 uur wordt ge houden in het Provinciehuis. Hierbij zullen de voorwaarden, waaronder de computertomograaf kan worden aan geschaft onder de loep worden geno men. PARIJS - De woestijnrally Parijs- Dakar zal in de toekomst nog maar vijftien dagen mogen duren. Dat heeft het bestuur van de Internatio nale Autosport Federatie tijdens een zitting in Parijs besloten. Schoonheidscentrum is elkweervoorziening NOORDGOUWE - „Deze voorziening richt zich niet al leen op de toeristen, maar ook op de eigen bevolking, bo vendien kun je dit eigenlijk ook als een elkweervoorzie ning beschouwen. Kortom een facelift voor Noordgou- we". Met deze woorden besloot gedeputeerde E. Maris- Koster haar toespraak ter gelegenheid van de opening van de beauty farm van Ann en Henk Zuiderent in Noordgouwe. toch altijd nog door particulieren ge beuren". In het geval van het echtpaar Zuiderent heeft dit geleid tot een voorziening die zowel toeristen als de eigen bevolking ten goede kan komen en die volgens Maris-Koster te be schouwen is als een soort elkweer voorziening, iets waarvoor de provin ciale overheid zich sterk maakt. Met de opening van de beauty farm, die als enige in Zeeland de mo gelijkheid tot het volgen van de Tha- De gedeputeerde gaf te kennen dat de provincie er bij de totstandkoming van dit schoonheidscentrum op kam peerterrein De Stern niet aan te pas is gekomen. Dit omdat de-bouw van dit beautyparadijs niet in strijd was met het vigerende bestemmingsplan. De gedeputeerde gaf naar haar zeg gen evenwel graag gehoor aan het verzoek om het complex te openen. Niet alleen omdat die uitnodiging „zo vriendelijk werd aangeboden" maar zeker ook gezien het belang dat de provinciaal bestuurder hecht aan een goede verzorging. „Als je je goed verzorgt voel je je prettiger, kom je vaak ook wat meer zelfverzekerd over en kun je daardoor ook wat meer voor anderen doen" filosofeerde Maris-Koster. Particulier' De belangrijkste reden voor .haar komst naar Noordgouwe was echter het feit dat deze farm, de zevende in. Nederland, het resultaat van particu lier initiatief is. „Dit wordt door pro vinciale staten gewaardeerd. De over heid kan wel leuke plannetjes bedenken, het uitvoeren ervan moet lassotherapie biedt, is volgens Ann Zuiderent een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan en is hiermee een einde aan een drie jaar plannen bedenken en uitwerken, bouwen en sjouwen gekomen. Zij hoopt met deze uitbreiding een goede formule voor de toekomst, waarin de hoeveelheid vrije tijd toeneemt, te hebben gevon den. Band Zij bracht de band tussen schoon heidsinstituut en camping, die haar echtgenoot eind jaren zeventig kocht, nog eens onder de aandacht van de aanwezigen door te wijzen op de mo gelijkheid tot meerdaagse arrange menten. Hierbij kan de klant kiezen voor een verblijf in een stacaravan of in de Hostellerie in Schuddeheurs. Daarnaast bestaat uiteraard de mo gelijkheid om een dag of een gedeelte van de dag in de beauty farm bij te komen van alle dagelijkse beslomme ringen. Om aan te geven dat het zakendoen op Schouwen-Duiveland niet ge speend is van jeugdig elan had het echtpaar Zuiderent de twee kinderen van aannemer N. van Leeuwen ge vraagd om mevrouw Maris-Koster de sleutel van het instituut te overhan digen. Wat verlegen en met de nodige aarzeling deden Anne en Thijs van Leeuwen datgene waarvoor de vele aanwezigen waren gekomen. Onder toeziend oog van het kleuterduo opende de gedeputeerde vervolgens de deur van de beauty farm om als eerste een kijkje te nemen in de ver schillende afdelingen waaruit het centrum bestaat. Naast de reeds bestaande schoon heidssalon die Ann Zuiderent al zo'n vijf jaar lang runt biedt deze beauty farm een scala van mogelijkheden voor haastige, immer bezige en over vermoeide mensen en stresslijders. Voor die laatste categorie bestaat de mogelijkheid om in dit schoonheids centrum de in Zeeland unieke Thalas- so therapie (een zeewaterkuur) te vol gen. Door de onderwatermassage en een pakking van zeezout- en algen- preparaten wordt een betere door bloeding en een stevigere huid be werkstelligd. Daarnaast kan men in de sauna, het turkse bad, het lucht- bad en onder de zonnebank wat op adem komen van de uitputtingsslag van het dagelijks bestaan. Tijden en standen volgens gctijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Philipsdam West Wemeldinge Doodtij: 20 maart Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 15 maart 00.50 109 06.55 -142 13.35 146 19.45 -130 15 maart 12.10 140 06.00 -131 18.30 -119 15 maart 00.45 119 07.00 -152 13.30 156 19.45 -139 15 maart 01.00 123 07.00 -155 13.40 164 19.45 -143 Maandag 14 maart Zierikzee Raadzaal stadhuis. Commissieverga dering financiën. 16.30 uur. Hervormd Kerkcentrum, achter de Beuze. Lezing dr. G. W. Reitsema over het thema Samen op weg naar een nieuwe kerk? Aanvang 19.30 uur. Raadzaal stadhuis. Commissieverga dering publieke werken. 19.30 uur. Foyer Mondragon. Voorjaarsleden vergadering ZOC. 20.00 uur. Ellemeet Dorpshuis. Algemene vergadering Vekabo. Sprekers: H. Eversdijk, E. Maris-Koster en W. den Boer. Aan sluitend forumdiscussie. Aanvang 19.30 uur. Gedeputeerde E. Maris-Koster (r) onderstreepte tijdens de opening van de beauty farm van Ann en Henk Zuiderent het belang van een goed verzorgd uiterlijk (Foto Joop van Houdt). Dinsdag 15 maart Zierikzee Grote Kerk. Schoonmaken Grote Kerk voor vrijwilligers. Vanaf 9.00 uur. Zaal Gereformeerde kerk. Lezing CDA-raadslid M. A. Bij de Vaate-Ro- zendaal voor Christelijke Platte landsvrouwen Bond. 19.45 uur. Gekroonde Suikerbiet. Horecaverga- dering. 20.00 uur. Burgh Revasa. Inzamelen kleding en textiel door vrijwilligers Stichting Mensen in Nood. 14.00-17.00 uur. Burgh-Haamstede Zaal bij de Gereformeerde kerk. Jaarvergadering NCVB-afdeling Burgh-Haamstede. Poëzie met Nel van der Bruinhorst en pianospel van mevrouw Hessels-Hausmann. Aan vang 19.45 uur. Dorpshuis De Schutse. Lezing over schilderijen Mauritshuis door J. M. Kikkert-Elkerbout. Diavertoning. Aanvang 20.00 uur. Renesse Zeeuwse Stromen. Beleggingsavond Rabobank Schouwen. 19.30 uur. Peuterspeelzaal 't Opstapje. Ouder avond. 20.00 uur. Oosterland Oosterhof. Kledinginzameling Men sen in Nood. Van 9.00 tot 17.00 uur. Woensdag 16 maart Zierikzee Hervormd Kerkcentrum. Kledingin zameling Mensen in Nood. Van 9.00 tot 18.00 uur. De Lichtboei. Mini-playback. Tussen 14.00-16.00 uur. Zalencentrum Nederlands Hervorm de kerk. Bejaardenbijeenkomst NCVB. 14.30 uur. Stadhuis. WD-fractievergadering. 19.30 uur. Concertzaal. Velvet's Schwarzes Theater. 20.00 uur. Huis van Nassau. Algemene leden vergadering CBTB kring Schouwen- Duiveland. 20.00 uur. Bovenzaal Gereformeerde kerk. Le denvergadering NCVB. 20.00 uur. Kerkwerve Familie F. de Jonge-de Ruijter, Ren- gerskerkestraat 10. Kledinginzame ling Mensen in Nood. 08.00-17.00 uur. Dorpshuis 't Zuudènde. Bijeenkomst afdeling Kerkwerve van NCVB. 19.45 uur. Haamstede Hervormde kerk. Inzamelen kleding en textiel door vrijwilligers Stich ting Mensen in Nood. 14.00 tot 17.00 uur. Renesse Dorpshuis. Jaarvergadering oude- rensociëteiten Schouwen-Duiveland 9.30 uur. Scharendijke De Putmeet. Inzameling kleding Mensen in Nood. 19.00-20.00 uur. Nieuwer kerk Gereformeerde kerk aan de Badhuis straat. Inzameling gedragen kleding voor de Stichting Mensen in Nood. Van 10.00 tot 17.00 uur. Dreischor Weststraat 21. Kledinginzameling. Middelburg Zeeuws museum. Spelmiddag kinde ren. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Garage Hervormde pastorie. Kle dinginzameling Mensen in Nood. Vanaf 09.00 uur. Goes Hotel Terminus. Bijeenkomst Wo men's Aglow Fellowship. Spreker L. van Diemen over Hoe ontstaat angst? Aanvang 9.45 uur. Donderdag 17 maart Zierikzee 'Jan Wouter van den Doelschool. Ouderavond. 19.30 uur. De Driehoek. Vergadering Stichting Jeugd. 19.30 uur. De Driehoek. Kamerlid Hans Kom brink (PvdA) bij afdeling. 20.00 uur. Sirjansland Verenigingsgebouw. Vergadering Re formatorisch Contact Orgaan. 19.45 uur. Vrijdag 18'maart Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering AB- VA/KABO met toneel. 19.30 uur. Jan Wouter van den Doelschool. Ouderavond. 19.30 uur. Stadhuis. Fractievergadering PvdA. 20.30 uur. Muziekschool. Muzikale afsluiting cursus lichte muziek. 21.00 uur. Kerkwerve Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging Con Amore. Tbneelspel Laat Bob maar schuiven en bal-na met de Daltons. Aanvang 19.30 uur. Oosterland Oosterhof. Tbneeluitvoering Schouw spelers. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2