s Iets minder animo voor Straofeest Scharendijke Eerste gezelschap Nieuwsbode reis is terug op eigen bodem De beuk erin en graven maar DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kabelhaspel doorgeknipt Nieuwe gids voor Brou wershaven Doorgereden na aanrijding Gestolen vrachtauto in Bruinisse O ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Beauty farm Kampeerboeren Op stap met Bowling Gedeputeerde Maris-Koster heeft Zeeland Vooralsnog geen nieuwe mogelijkheden voor Deze week op stap met de Nieuwerkerkse taxi- Dikke duimen, zere ruggen en erg veel lol Beauty Farm in Noordgouwe officieel ge- de kampeerboeren volgens burgemeester Nie- chauffeur Erwin Schiewold. (Pag. 5). tijdens de bowling-marathon in Renesse. opend. (Pag. 2). mantsverdriet-Leenheer. (Pag. 3). (Pag. 7). MAANDAG 14 MAART 1988 144ste jaargang Nr. 24302 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Reizen is het hart verwijden. Allard Pierson ZIERIKZEE - In de nacht van don derdag op vrijdag werd een kabel van een kabelhaspel die eigendom is van het bouwbedrijf Quant doorge knipt. De kabelhaspel lag op de Melk markt waar het bouwbedrijf bezig is met werkzaamheden. De schade van het doorknippen bedraagt 200 gul den. BROUWERSHAVEN - Brou wershaven heeft een nieuwe gemeentegids, waarin allerlei handige gegevens en wetens waardigheden zijn verzameld. Deze gids die huis-aan-huis is verspreid en die door de ge meente tevens wordt uitgereikt aan nieuwe inwoners bevat niet alleen informatie over de opengingstijden van het ge meentehuis, de samenstelling van de gemeenteraad en de ver schillende commissies, maar biedt ook een schat aan infor matie over maatschappelijke en culturele instellingen en sportverenigingen. ZIERIKZEE - Zondagmiddag om ongeveer 16.25 uur werd de personen auto van P. d. J. uit Zierikzee bescha digd door een aanrijding van een oranjekleurige personenauto waar van de bestuurder of bestuurster doorreed. Volgens de politie is de onbekende automobilist waarschijnlijk achter uit tegen de auto van P. d. J. gereden. Die conclusie trok men door de aard van de beschadigingen, een deuk en krassen aan de rechterzijde van het voertuig tussen het voorportier en de achterwielkast. In de beschadiging bleef oranje verf achter. De aanrij ding vond plaats in de Wielingen straat en de politie verzoekt eventue le getuigen contact met hen op te nemen. BRUINISSE - Op de parkeerplaats bij de sluizen van Bruinisse werd vrijdagmiddag een onbeheerde vrachtauto aangetroffen die gestolen bleek te zijn. De vrachtauto bleek dezelfde dag gestolen te zijn bij de firma Gulden bv te Barendrecht die de eigenaar van het voertuig is. De vrachtwagen was leeg. Na sporenonderzoek heeft de politie het voertuig terug bij de Ba- rend rechtse firma afgeleverd. Ondanks geringer aantal inschrijvingen toch geslaagd Straofeest ZIERIKZEE - De eerste groep van vijftig deelne mers aan de Zierikzeesche Nieuwsbode-reis is afgelo pen weekeinde weer heel huids gearriveerd op Schouwen-Duiveland. Zon der enige twijfel is de jubi leumreis - het was de vijfde keer samen met touring- earbedrijf Van Oeveren - voor een ieder een aange name geweest. Dat is dan niet in de laatste plaats te danken aan het luxe Dorint-hotel. Al enige maanden voorafgaand aan de reis wordt door Van Oeveren een bestemming uitgezocht. AI in novem ber komen de eerste telefoontjes bin nen van 'vaste klanten', die benieuwd zijn waar de nieuwe reis naartoe gaat. Dit jaar was het Bad Neuenahr in het Westduitse Ahrdal. Voor de vaste deelnemers een bekende be stemming, want dat was het ook het eerste jaar. Maar de reis was van een totaal an der kaliber. Verschillende deelne mers leggen desgevraagd uit, dat het vijf jaar geleden slechts een twee daagse reis was en er dus maar één nacht in het hotel werd geslapen. Veel te weinig om het luxe hotel met sau na, zwembad, dancing enzovoort echt te kunnen bekijken. Als snel werd voor een driedaagse reis gekozen en de belangstelling hiervoor is er niet minder op geworden. Als tegen de kerstdagen de eerste aankondiging in de krant verschijnt met de bijbehorende aanmeldings bon, zijn binnen de kortste keren drie bussen volgeboekt en dan gaat het om zo'n 150 vakantiegangers. Gingen er in het verleden nog weieens twee bussen gelijktijdig weg, tegenwoor dig wordt de voorkeur gegeven aan drie data. Dat geeft de deelnemers te vens de kans de meest geschikte da tum uit te kiezen. Ruimschoots Zoals gezegd wordt het programma al ruimschoots van tevoren ingevuld. Volgens L. van den Ouden van het touringcarbedrijf is te allen tijde de bedoeling er een geheel verzorgde va kantie van te maken. Het publiek, dat zich tot de Nieuwsbodereizen voelt aangetrokken geeft daar de voorkeur aan. Wie in Duitsland aan komt wil bij wijze van spreken met een kunnen aanschuiven en het bedje moet gespreid zijn. En daarin blin ken de bekende Dorint-hotels uit. Het programma mag dan welis waar al maanden vooraf vastgelegd worden, het is altijd de chauffeur die op het laatste nippertje van zijn reis schema kan afwijken. Chauffeur Ri- nus van der Voorden koos op de ver trekdag - donderdag - meteen voor een omweg langs de sneeuw. Neder landers vinden besneeuwde gebie den altijd nog heel wat aantrekkelij ker dan het regenachtige thuisland. De omweg van dc chauffeur werd danook op prijs gesteld. Ook de tweede dag was er sneeuw, want het gezelschap reisde na een vrije ochtend richting Koningswin- ter. Niemand van het gezelschap sloeg de tandradbaan over en kreeg hierdoor een boeiend uitzicht vanaf de Drachenfels. Via de brug van Re- magen werd het hotel weer opge zocht, waar het personeel dc Schou wen-Duivelandse groep een uitge breid warm en koud buffet aanbood. De een zocht daarna de eigen ka mer op, terwijl de ander zich prima wist te vermaken in de dancing, waar live muziek de sfeer verhoogde. Maar geen muziek alvorens een ieder de Zierikzeesche Nieuwsbode van don derdag en vrijdag had gekregen, die al tijdens (maar meer nog na) het eten werd ingekeken. Vakantie of geen va kantie..het dagelijkse leven gaat voor het thuisfront gewoon door. De kranten werden vrijdagavond door medewerkers van dc krant gebracht. Datzelfde gebeurt ook tijdens de tweede en derde reis, want het zit er nog niet voor iedereen op. Diner De derde en tevens laatste dag werd afgesloten met een diner in restau rant den Tbl te Meteren. De uitgever van de Nieuwsbode - drukkerij La- kenman en Ochtman - had speciaal voor de jubileumreis menukaarten gedrukt met daarop de afbeelding van de diverse kranten. Een aardige herinnering dus. Omstreeks 21.30 uur was de bus weer op Zeeuwse grond en zochten de deelnemers voldaan de ei gen huiskamer op. Geen uitgebreid reisverslag deze eerste reis. Dat gebeurt wel bij dc tweede en derde, waarvan een van beide in dc Nieuwsbode Extra wordt geplaatst, liet volgende gezelschap gaat 24 maart weg, terwijl het derde op 7 april dc koffers gepakt heeft. Een geslaagde eerste jubileumreis en het is alleen maar te hopen, dat dc overige deelnemers een en ander net zo zullen ervaren. ZIERIKZEE - De rustige omgeving van de Rozemarijnstraat wordt sinds enkele dagen verstoord door het geronk van een grommend graaf werktuig. Waar eens ,,de boterbloemenbloeiden ontstaat nu geleidelijk aan een soort loopgravenveld. Dit omdat de grond dermate met lood is vervuild dat na een grondig bodem onderzoek bleek dat afgraven de enige oplossing was. Dat was ook de mening van minister Nijpels (vrom) die in het kader van de Interimwet Bodemsanering zijn goedkeuring voor deze grote schoonmaakbeurt gaf. Het bloemenperkje en het struikgewas zullen de komende dagen het loodje moeten leggen tegen het ge weld van de techniek van de graafmachine. Dat afgraven betekent wellicht ook een noodzakelijke verjon gingskuur voor de dertien tuinen. De Provincie die belast is met deze saneringsoperatie komt wel met een - vergoeding over de brug, maar volgens een aantal bewoners niet voldoende. Een vijf jaar-oude pruimeboom die het gezin jarenlang royaal van zijn vruchten liet genieten, lijkt een onvervangbaar iets te zijn. Het be drag dat de provincie hier tegenover stelt is volgens een aantal eigenaren dan ook niet meer dan een wat magere troostprijs. SCHARENDIJKE - Cijfers geven is lang niet zo een voudig als het op het eerste gezicht lijkt. Tot die con clusie kwamen de dames Henny van der Linde, Janny Cobusse en Willy Dorreman tijdens het beoordelen van de versierde paarden die ter gelegenheid van de Strao in de Dorpsstraat van Scharendijke stonden opge steld. Geen zeventien maar veertien inschrijvingen dit jaar, hetgeen het beoordelen wellicht wat vergemakke lijkte. Nadat het een gehele morgen wat gemiezerd had toonde Pluvius enige clepientie met de Scharendijkse Stfao, het laatste Straofeest dit jaar door zich even na twaalven discreet terug te trekken. De nattigheid bleef daarmee beperkt tot het wassen van de paardevoeten. Alvorens naar het strand aan de Brouwersdam te ver trekken voor het traditionele schoon wassen van de paardevoeten moesten de veertien van top tot teen worden bekeken door de drie dames die jaar lijks „van stal" worden gehaald voor het beoordelen van het mooist ver sierde ros. Beter Hoewel de animo voor het Straoge- beïïren volgens A. M. Hubregtse dit jaar wat tegenviel (drie inschrijvin gen minder dan vorig jaar) hadden de Straorijders wel meer zorg besteed aan het optuigen van hun paarde- beest. Gevlochten manen, een paar- dedeken bezaaid met witte rozen die ook het diepbruine hoofd van het paard sierden, een bonte mengeling van witte en lila papieren bloemen, dit alles zorgde voor een bont geheel in de Dorpsstraat. Keuze Niet iedereen bleek die schoon heidskeuring op prijs te stellen. Een hengst, bij wie men toch niet zo gauw feministische trekjes verwacht lapte alle fatsoensnormen aan zijn hoef door voor de ogen van de jury een ein deloos grote plas te doen. Dit werd overigens niet in de beoordeling mee genomen. Na lang, lang kijken, wik ken en wegen kwam uiteindelijk het paard van Manon de Graaf als fraaist versierde paard uit de bus. Een twee de plaats was er voorMarit de Vrieze, terwijl Danielle Rotteveel de derde prijs kreeg. Voorrijder Na de keuring vertrok de stoet voorafgegaan door oudgediende M. C. Geleijnse uit Haamstede richting Brouwersdam. Een route die de 76- jarige Geleijnse op zijn duim kent. Reed hij vorige maand voor de 54e keer mee in de Strao-Haamstede, ook in Scharendijke en Noordwelle is Ge leijnse een vaste deelnemer aan de Strao. Een deelnemer ook die ervoor vervolg pagina 3 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Hennie van der Linde laat haar keurend oog langs de bont versierde paarden gaan. Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Veel regen De invloed van een Oceaandepres sie wordt goed merkbaar. De «wind wordt zuidwest en neemt in de loop van de dag toe tot krachtig. Veel be wolking en ook veel regen. Tempera tuur 10 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 18 maart: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: noordwest 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 10 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 15 maart Zon op 06.54, onder 18.45 Maan op 06.11, onder 15.05 Nieuwe Maan: 18 maart (03.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een neerslaggebied dat al twee dagen boven Zuid-Engeland, Noord-Frankrijk, België, het zuiden van ons land, en Midden- en Zuid- Duitsland ligt, komt het komende et maal verder naar het noorden. Het zal daarom, vooral overdag, in het he le land geruime tijd regenen. In het noordoosten wordt de regen mogelijk vooraf gegaan door sneeuw. Het neerslaggebied vormt de voor ste begrenzing van zachte Oceaan- lucht. De temperatuur kan 's mid dags dan ook oplopen tot circa 10 graden. De zuidwestenwind neemt in de loop van de dag toe tot vrij krach tig, aan de kust en op het IJsselmeer tot hard. Voor het zover is, zijn er vooral in de noordelijke helft van het land nog enkele opklaringen. In het noordoos ten kan de temperatuur vannacht nog dalen tot rond het vriespunt, elders waar het bewolkt blijft, liggen de mi nima ruim boven nul.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1