Heel lang bij de muziek 'Ik vind het onredelijk dat we green plezier zouden mogen maken' streeknleuws Werkhondenvereniging opgericht installatiebedrijf WATERSTANDEN DEURLOOBy. Zierikzeese ondernemers bespreken ZIEN- systeem Boom beschadigd Brouwenaar krijgt 200 gulden boete voor burengerucht ZIERIKZEE - „Rust is een schaars artikel tegenwoor dig", zei kantonrechter mr W. F. van Solinge bij het uit spreken van zijn vonnis aan A. v. D. uit Brouwerhaven. Honderd gulden boete vanwege geluidshinder door mid del van een geluidsinstallatie plus honderd gulden boete vanwege geluidshinder door kabaal als bonken en luid schreeuwen. De Brouwenaar was het er niet mee eens. „Ik vind het onredelijk dat we geen plezier zouden mo gen maken", zei hij. NEW DELHI/PEKING - De Dalai Lama, de geestelijk leider van het Ti betaanse volk, heeft opgeroepen tot hetscheppen van een echt vrij en de mocratisch Tibet, niet alleen in bal lingschap maar ook in ons gewijde land". De verklaring gaf hij uit op de dag dat het 29 jaar geleden is dat het volk van Tibet in opstand kwam te gen de Chinese overheersing. In Lha sa zijn veel bewapende politiemensen op de been om nieuwe onlusten te voorkomen. ZIERIKZEE Oliebollenactie De jongei^enafdeling van het Leger des Heils in Zierikzee houdt zaterdag 26 maart een oliebollenactie ten bate van de eigen clubkas. De afdeling heeft onder meer geld nodig voor een studiereis naar Londen. Voor ditzelf de doel staat zaterdag 23 april een rommelmarkt op het programma on der de Beuze aan het Zierikzeese Ha venplein. Oliebollen kunnen vooraf besteld worden via 12075. Kolonel Krommenhoek en diens echtgenote leiden zondag 27 maart de samen komst in het eigen onderkomen. Zij doen dit in de functie van chef secretaris. ANIB De afdeling Schouwen-Duiveland van de invalidenbond ANIB houdt zaterdag 26 maart haar jaarvergade ring in de Zuidhoek te Zierikree. De vergadering begint om 10.30 uur en na het officiële gedeelte is het de be doeling er een gezellige dag van te maken met koffie, broodjes, een to neelstuk en een verloting. Jeugd De Stichting Jeugd Schouwen- Duiveland komt donderdag 17 maart alsnog bijeen, nadat een eerder ge plande vergadering door een te ge ring aantal beschikbare bestuursle den moest worden afgezegd. De bijeenkomst in de Driehoek begint om 19.30 uur en omvat onder meer de benoeming van Kees Verkerk als ver tegenwoordiger van de sport. Ook wordt de video-film Verveling ge toond. Spreekbeurt Het CDA-raadslid, mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal houdt dins dag 15 maart in de zaal van de Gere formeerde kerk in Zierikzee een le zing voor de Schouwen-Duivelandse afdeling van de Christelijke Platte landsvrouwen Bond. Zij gaat hierbij nader in op haar werk in de politiek en de wijze waarop zij als vrouwelijk raadslid functioneert. Deze bijeen komst begint om 19.45 uur. SEROOSKERKE Braderie Op het dorpsplein van Serooskerke wordt zaterdag 28 mei van 10.00-16.00 uur een braderie gehouden. De orga nisatie is in handen van sportvereni ging Velocitas en de ouderraad van obs de Schelphoek te Serooskerke. Behalve de rommelmarkt zijn er nog diverse stands, waarbij prijzen ge wonnen kunnen worden. Oude am bachten ontbreken niet, de brand weer geeft voorlichting en er zijn antieke brommers te bewonderen. In de komende periode worden loten verkocht, waarvoor burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer de lo ting verricht. De hoofdprijs is een verzorgd weekeinde ergens in een Ne derlands bungalowpark. Wie nog spulletjes heeft voor de rommel markt kan bellen met mevrouw De Vrieze (01117-1592). ELLEMEET Collecte Reumafonds De collecte ten bate van het Reuma fonds heeft in Ellemeet 259,35 opge bracht. Gevers worden hartelijk be dankt. Datum Zierikzee 12 maart 13 maart 14 maart Oosterscheldemond 12 maart 13 maart 14 maart Philipsdam West 12 maart 13 maart 14 maart Wemeldinge 12 maart 13 maart 14 maart Doodtij: 13 maart Actuele informatie over afwijkingen: A. v. D. werd ter verantwoording geroepen voor het maken van buren gerucht in de tijd dat hij nog in de Mastgatstraat te Zierikzee woonde. Tussen de periode oktober 1986 en mei 1987 werd de politie ruim tien keer door de buren ingeschakeld om een einde te maken aan geluidshin der die door A. v. D. en zijn echtgeno te zou zijn veroorzaakt. Keiharde muziek, luid geschreeuw en gebonk op de muur", citeerde kantonrechter Van Solinge uit het politierapport. ,,Ik lees hier dat de politie in het huis van de buren geen normaal gesprek kon voeren omdat men elkaar niet goed kon verstaan vanwege de mu ziek die door de muren drong". Tot tien uur herrie De Brouwenaar keek daar iets an ders tegenaan. „Wij mogen tot tien uur 's avonds herrie maken. En dat doen we dan ook. We draaien muziek Vervolg van pagina 1. en bazinnen de mogelijkheid biedt met de viervoeters aan de slag te gaan. Geen vrijblijvende bezigheid, maar ook geen training als bij de po litiehondenvereniging. De nadruk ligt op het speuren, appèl-oefeningen en manwerk. Iedere zondag is de groep op het strand tussen Den Osse en Scharendijke in de weer met de honden. Daarnaast wordt er weke lijks nog twee keer een bijeenkomst gehouden in de oude veilinghal aan de Hogezoom te Renesse. Dat opgeteld met het gegeven, dat een werkhond er iedere dag zo'n vier a vijf keer uit moet, kan met een ge rust hart gesteld worden dat 'ge be ter bezint, eer ge begint'. Iets wat het viertal direct beaamt. Een grote hond (en een aantal leden heeft er meer dan één!) kost veel vrije tijd, verzorging en geld. Daarnaast moet de baas consequent zijn. Nu niet, dan nooit niet. En die voorwaarden zijn tegelijkertijd voor anderen weer re denen om er niet aan te beginnen. Van Munster, die zelf herders fokt, is ervan overtuigd dat iemand met een werkhond een vereniging op moet zoeken. Zonder de voorkeur voor de kersverse club uit te spreken, vindt hij het op zijn zachtst gezegd onverstandig om de opvoeding van een grote viervoeter helemaal alleen ter hand te nemen. Als de hond een week of tien is is een puppy-cursus (Van Munster vindt de eilandelijke kynologenclub hier geschikt voor) aan te raden. Is het dier zo'n zes maanden, dat breekt de tijd van de werkhondenvereniging aan. Hoofd trainer Rein Rotteveel, Van Munster zelf en trainer Ico Meys ondersteunen de bazen vanaf dat moment in de op voeding van het dier. Maar voorafgaand aan dit alles moet er eerst een hond uitgezocht worden. Lies Meys bijvoorbeeld wil de graag een herder en belde als eer ste met de officiële Raad van Beheer voor de adressen van erkende fok kers. ,,Je schrikt dan wel van de prijsverschillen. De een kun je voor 500 gulden meenemen, de andere voor het dubbele". Uiteindelijk heeft ze 'de ware' in Oosterhout gevonden en daarmee is ze nu volop aan de gang. Voorwaarde om bij de nieuwe club te komen is, dat het om een ras hond gaat die centraal getatoueerd is bij de Stichting Registratie Gezel schapsdieren Nederland. Een stam boom is zeker niet nodig, al is Van Munster de mening toegedaan dat honden met een stamboom eerder topprestaties zullen leveren dan hon Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 08.55 125 02.35 -132 21.35 103 15.15 -130 10.20 112 03.50 -123 23.10 94 16.50 -120 12.10 123 05.25 -127 18.20 -123 07.45 117 01.45 -121 20.50 93 14.40 -118 09.35 102 03.05 -112 22.20 85 16.05 - 109 11.05 114 04.40 -115 23.40 99 17.25 -112 09.00 135 02.40 -143 21.50 114 15.20 -140 10.35 123 03.50 - 133 23.15 105 16.45 -128 12.05 134 05.25 -134 18.25 -131 09.05 141 02.35 -144 21.45 116 15.25 -139 10.30 124 03.55 -133 23.25 106 17.00 -131 12.15 136 05.35 -138 18.25 -135 en we kaarten graag. Daarbij slaan we soms met de hand op de tafel. Mo gen we ook wat plezier maken Trou wens het kan nooit zo erg zijn geweest want onze geluidsinstallatie heeft twee boxjes van vijf Watt. Daar kun je niet zo bar veel herrie mee maken". De Brouwenaar schoof de schuld op de dunne muren van de huizen in de Zierikzeese straat waar hij vorig jaar nog woonde. „Als de buren naar het toilet gingen kon je dat bij ons horen. Nu wonen we in Brouwersha ven en daar leven we op dezelfde ma nier. Maar er zijn nooit klachten". Hij gaf toe ook expres herrie te heb ben gemaakt. „Op den duur deden we het om de buren te treiteren om dat ze steeds klaagden en de politie erbij haalden". „Er is veel gebeurd", zei kanton rechter Van Solinge naar aanleiding van het politierapport en het verhaal van de verdachte. Hij vonniste con form de eis van officier van justitie den zonder. Garanties zijn echter nooit te geven. Iedere hond is anders en met een verkeerde opvoeding van een grote hond kan het helemaal mislopen. Een klein zenuwachtig en druk hondje is nog altijd minder ingrijpend, dan een grote bouvier die niet geleerd heeft wie de baas is. Honden zijn roedel- dieren bij uitstek. In de roedel (leef gemeenschap en dat kan een gezin zijn) is een leider nodig. Neemt de baas of bazin die plaats niet duide lijk in, dan zal de hond een en ander overnemen en belandt de viervoeter vaak als 'ontrouw' of 'vals' in het asiel. Onwetendheid van de mens maakt het dier dan tot een onhandel baar wezen en dat is het laatste waar zowel de baas als de hond op zit te wachten. Van Munster: „Ik had eens een nest. puppy's verkocht en nog voor ik de stamboompapieren thuis kreeg (ongeveer drie a vier maanden nadien) was de eerste hond al in het asiel beland". Die noodzakelijke gehoorzaam heid van de hond is dus een van die zaken, die de diverse hondenvereni gingen aan de leden proberen over te brengen. De werkhondenvereniging doet daar een schepje bovenop door de grote dieren volop bewegingsvrij heid te geven. Al die inspanning is zeker niet alleen te danken aan de dierenliefde van de leden. De leden hebben er zelf minstens zoveel ple zier aan. „Je wilt graag dat je hon den goed presteren. Eigenlijk beter dan bij een ander en dat is wat ik met ego-trippers bedoel", aldus Van Mun ster. Wie zichzelf een Mechelaar, bouvier of andere grote hond aanschaft, haalt allesbehalve een huis- tuin- en keu kenhondje in huis en de schattige puppy van acht weken, wordt - zon der twijfel - een behoorlijk grote mr R. L. E. Arendsen: twee keer hon derd gulden of vier dagen vervangen de hechtenis. Dat viel niet in goede aarde bij A. v. D. „Dat is geen recht en bovendien kan ik het niet betalen". Hij verzekerde de kantonrechter dat hij in hoger beroep zal gaan. Lange saaie wegen „Ik heb mijn brommer speciaal op gevoerd om de reistijd over de lange, saaie wegen wat te bekorten". Dat zei C. N. B. uit Puttershoek toen hij op 24 juli 1987 door de politie werd betrapt met ëen brommer die was opgevoerd tot een vermogen van 1,875 kilowatt. (Toegestaan is 0,44 kilowatt red.) De Brabander werd aangehouden op de parallelweg van de N-59 tussen Zie rikzee en Bruinisse. De kantonrech ter kon geen sympathie opbrengen voor de motivatie van C. N. B/en ver oordeelde hem bij verstek tot 185 gul den boete of vier dagen vervangende hechtenis en inbeslagname van de verboden motoronderdelen. „Ik wist wel dat ik een duikver- gunning moest hebben en dat ik die niet had. Maar ik wist niet dat ik op een verboden plaats aan het duiken was", aldus H. v. D. uit Zwolle. Toch was ook dat laatste het geval toen de politie de vakantiegast op 27 juni 1987 aantrof terwijl hij aan het dui ken was in het aanloopgebied van de haven van Scharendijke. De boete voor beide overtredingen bedroeg 180 gulden of vier dagen vervangen de hechtenis. hond. Bazen en bazinnen, die zich dat realiseren en dus naar een vereniging stappen, hebben daar later meer dan profijt van. „Ik ben altijd zo negatief mogelijk over de honden als er ie mand om een dier komt. Mensen moeten door hebben waaraan ze be ginnen", aldus Van Munster en een van de andere bestuursleden valt bij met „je moet er die eerste tijd zo'n tien keer op een dag uit om de hond z'n behoefte te laten doen". De Werkhondenvereniging Schou wen-Duiveland (officieel in oprich ting) telt momenteel zeventien trai nende leden: zowel mannen als vrouwen. Als het aan de club ligt wordt dit aantal aangevuld tot onge veer 25 trainende leden. Veel meer moeten er niet gelijktijdig zijn, want de training en persoonlijke begelei ding zijn behoorlijk tijdrovend en in dividueel. In de oude veilinghal ko men de leden twee keer per week bij elkaar en iedere zondag staat de Zee dijk bij Scharendijke op het pro gramma. Dan wordt er van 11.00-16.00 uur gewerkt. Demonstratie Waarom? Om de honden zover te krijgen als de dieren van de MBG- club Brabant. Die verzorgen zaterdag 9 april een demonstratie op het ter rein van de nieuwe vereniging. Daar aan nemen alleen gecertificeerde honden deel. Dieren, die hun kunnen bewezen hebben. Een van de opval lende certificaten is het zogenaamde UV-diploma. UV staat voor uithou dingsvermogen. De bazen moeten met drie rustpauzes twintig kilome ter fietsen met de hond langszij. Da's werken geblazen dus, maar ja....je bent werkhond of niet natuurlijk. Wie informatie wenst over de groep kan bellen met Van Munster, die be reikbaar is via 01114-3217. Advertentie weekend servicedienst Telefoon (01110)' 16255 MIAMI - Het gewapende verzet in Nicaragua heeft ingestemd met de di recte onderhandelingen met de San- dinistische regering. De Contras heb ben een open agenda voorgesteld en zij gaan ermee akkoord dat de Nicaraguaanse aartsbisschop Miguel Obando y Bravo als waarnemer de gesprekken bijwoont. Het directe overleg tussen de Sandinisten en de Contras zou op 16 maart kunnen be ginnen, aldus de Contra-leider Adol- fo Calero op een persconferentie in Miami. GRONINGEN - De rechtbank in Groningen heeft de 26-jarige wacht meester van de rijkspolitie C. B. uit Zoutkamp wegens het plegen van on tucht met twee minderjarige meisjes uit zijn woonplaats veroordeeld tot een voorwaarelijke gevangenisstraf van drie maanden en een dienstverle ning van 150 uur. Er was een jaar cel tegen B. geëist. ZIERIKZEE - Het geautoma tiseerde informatie-systeem van de provinciale VVV, het zo geheten Zeeuwse Informatie op het Electronisch Netwerk systeem wordt besproken tij dens de vergadering van de Zierikzeese Ondernemers Cen trale die maandag 14 maart in Mondragon wordt gehouden, aanvang 20.00 uur. Voor de aanvang van de ver gadering, in de pauze en na af loop kunnen de aanwezigen kennismaken met dit uitge breide informatie-netwerk dat niet alleen gegevens verschaft over logiesmogelijkheden maar ook over diverse evene menten (tentoonstellingen, mu sea, sporten, uitgaan) en be zienswaardigheden in de regio. Verder ontbreekt ook het weer- praatje niet en geeft .de VVV via dit systeem een aantal tips. De werking van dit nieuwe sy steem dat met Pasen in wer king treedt zal nader worden toegelicht. RENESSE - S. de F., hoofd van de plantsoenendoenst van de gemeente Westerschouwen heeft bij de politie aangifte gedaan van beschadiging van een boom aan de Zeeanemoon- weg in Renesse. Met een scherp voorwerp werden inkepingen gemaakt in de bast van de boom. De inkepingen zijn dermate diep dat de sapstroom erdoor onder broken wordt. De boom moet als ver loren worden beschouwd. Vrijdag 11 maart Zierikzee Christelijke Gereformeerde kerk. Zang- en orgelavond. 20.00 uur. Bruinisse Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging Nu met Hope en Oefening en Uitspanning. Met medewerking van het Bruse kinderkoor en boerenkapel Stuitje Leut. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 12 maart Zierikzee Concertzaal. Kindertheater, mi- mespel Sanders en Co. 15.00 uur. Hervormd Kerkcentrum. Optreden Solo Incorporated. 20.30 uur. Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Uit voering van het Nederlands Her vormde kerkkoor Renesse. 20.00 uur. Scharendijke Op het Zwarte Plein. Straofeest. Van af 12.30 uur. Kerkwerve/Noordgouwe/ Schuddebeurs Leden sportvereniging WIK halen oud papier op. Vanaf 9.30 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging Con Amore. Toneelspel Laat Bob maar schuiven en bal-na met het Schelde Trio. Aanvang 19.30 uur. Zondag 13 maart Zierikzee Brogum. Different Style. 16.00 uur. Maandag 14 maart Zierikzee Raadzaal stadhuis. Commissieverga dering financiën. 16.30 uur. Hervormd Kerkcentrum, achter de Beuze. Lezing dr. G. W. Reitsema over het thema Samen op weg naar een nieuwe kerk? Aanvang 19.30 uur. Raadzaal stadhuis. Commissieverga dering publieke werken. 19.30 uur. Foyer Mondragon. Voorjaarsleden vergadering ZOC. 20.00 uur. Ellemeet Dorpshuis. Algemene vergadering Vekabo. Sprekers: H. Eversdijk, E. Maris-Koster en W. den Boer. Aan sluitend forumdiscussie. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 15 maart Zierikzee Grote Kerk. Schoonmaken Grote Kerk voor vrijwilligers. Vanaf 9.00 uur. Gekroonde Suikerbiet. Horecaverga- dering. 20.00 uur. Burgh Revasa. Inzamelen kleding en textiel door vrijwilligers Stichting Mensen in Nood. 14.00-17.00 uur. Burgh-Haamstede Zaal bij de Gereformeerde kerk. Jaarvergadering NCVB-afdeling Burgh-Haamstede. Poëzie met Nel van der Bruinhorst en pianospel van mevrouw Hessels-Hausmann. Aan vang 19.45 uur. Dorpshuis De Schutse. Lezing over schilderijen Mauritshuis door J. M. Kikkert-Elkerbout. Diavertoning. Aanvang 20.00 uur. Renesse Zeeuwse Stromen. Beleggingsavond Rabobank Schouwen. 19.30 uur. Oosterland Oosterhof. Kledinginzameling Men sen in Nood. Van 9.00 tot 17.00 uur. Woensdag 16 maart Zierikzee Hervormd Kerkcentrum. Kledingin zameling Mensen in Nood. Van 9.00 tot 18.00 uur. De Lichtboei. Mini-playback. Tussen 14.00-16.00 uur. Zalencentrum Nederlands Hervorm de kerk. Bejaardenbijeenkomst NCVB. 14.30 uur. Stadhuis. VVD-fractievergadering. 19.30 uur. Concertzaal. Velvet's Schwarzes Theater. 20.00 uur. Huis van Nassau. Algemene leden vergadering CBTB kring Schouwen- Duiveland. 20.00 uur. Bovenzaal Gereformeerde kerk. Le denvergadering NCVB. 20.00 uur. Kerkwerve Familie F. de Jonge-de Ruijter, Ren- gerskerkestraat 10. Kledinginzame ling Mensen in Nood. 08.00-17.00 uur. Haamstede Hervormde kerk. Inzamelen kleding en textiel door vrijwilligere Stich ting Mensen in Nood. 14.00 tot 17.00 uur. Renesse Dorpshuis. Jaarvergadering oude- rensociëteiten Schouwen-Duiveland 9.30 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde kerk aan de Badhuis straat. Inzameling gedragen kleding voor de Stichting Mensen in Nood. Van 10.00 tot 17.00 uur. Dreischor Weststraat 21. Kledinginzameling. Middelburg Zeeuws museum. Spelmiddag kinde ren. 14.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Garage Hervormde pastorie. Kle dinginzameling Mensen in Nood. Vanaf 09.00 uur. Goes Hotel Terminus. Bijeenkomst Wo men's Aglow Fellowship. Spreker L. van Diemen over Hoe ontstaat angst? Aanvang 9.45 uur. Donderdag 17 maart Zierikzee Jan Wouter van den Doelschool. Ouderavond. 19.30 uur. De Driehoek. Kamerlid Hans Kom brink (PvdA) bij afdeling. 20.00 uur. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. 01110-17056 ZIERIKZEE - De wekelijkese repetitie-avond van Kunst en Eer werd deze week onderbroken vooreen bijzonder mo ment: de huldiging van de muzikanten J. Lems uit Zierikzee en J. P. Braamse uit Burgh-Haamstede die respectieve lijk 65 en 50 jaar 'bij de muziek' zijn. Lems kwam in 1945 bij het Zierikzeese muziekkorps nadat hij in de 22 jaar daar voor zijn toontje had meegeblazen in Oosterlands Fanfare. Lems bespeelt de trombone. De Koninklijke Federatie van Muziekverenigingen stelt onderscheidingen beschikbaar voor mensen die 50. 60 en 70 jaar muzikant bij een korps zijn. Maar het bestuur van Kunst en Eer vond 65 jaar een jubileum dat ze niet ongemerkt voorbij wilden laten gaan. Voorzitter H. Asma overhandigde Lems daarom als teken van waardering een ingelijste oorkonde namens de Zierik zeese muziekvereniging. De heer Braamse kwam indertijd uit nood' bij Kunst en Eer spelen omdat het muziekkorps een muzikant nodig had die het eufonium bespeelde. Braamse is ook actief bij de muziekvereniging in zijn woon- plaats: de Witte van Haemstede. Asma overhandiade hem de gouden speld van de KNF plus bijbehorende oorkonde en ook een oorkonde van de muziekvereniging Kunst en Eer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2