Regionale werkhondengroep staat op punt van erkenning 'Misschien reed ik op de eerste vakantiedag wat te enthousiast' 'Bij het kopen van boeken gaan wij uit van wat het publiek wil' SUZUKI L| Cü DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF A.L.G. Botsing tussen brommer en auto WA> Wh P£ Bi ir LV ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Hyperventilatie Molens Postzegels Libre De kruisvereniging wil een tweede hyperventi- De vereniging voor molens wil het jubileumjaar In de postzegelrubriek deze week veel informa- Henk Reede eindigt tweede in de nationale latiecursus gaan houden. Dit keer in Zierikzee. aangrijpen om meer aandacht aan het molen- tie over regionale en plaatselijke activiteiten, libre-finale. (Pag. 7) (Pag. 2). onderhoud te besteden. (Pag. 2). (Pag. 4). VRIJDAG 11 MAART 1988 144ste jaargang Nr. 24301 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De arbeid zelve is een genot. Manilius -• De leden hebben met eigen handen het terrein aan de Hogezoom geschikt gemaakt voor de diverse werkoefeningen. Al zeventien enthousiaste leden bijeen Tijdens het informatieve gesprek met bestuurslid Lies Meys, secreta resse Marja Oranje, lid Ina Goud zwaard en voorzitter Van Munster wordt menig keer benadrukt, dat de Advertentie Zierikzee - 01110-14457 500 gulden boete voor motorrijder die met 174 kilometer over Stoofweg reed ZIERIKZEE - Voor M. D. B. uit Alblasserdam kreeg de vakantie die hij in juli 1987 op Schouwen-Duiveland doorbracht een onaangenaam staartje toen hij 500 gul den boete of tien dagen vervangende hechtenis tegen zich hoorde vonnissen tijdens de zitting van het kantonge recht te Zierikzee. M. D. B. riep dit oordeel over zich af omdat een politieagent op een motorfiets op 27 juli 1987 constateerde dat de Alblasserdamraer met zijn motor fiets met een vaart van 174 kilometer per uur over de Stoofweg tussen Renesse en Serooskerke reed. Terwijl de maximumsnelheid per uur die daar ter plaatse is toe gestaan 80 kilometer bedraagt. RENESSE - De regio is weer een vereniging rijker. Zeventien enthousiaste honden liefhebbers wachten op de officiële erkenning van de Werkhondenvereniging Schou wen-Duiveland. Een club mannen én vrouwen die zich met hun grote hond niet hele maal thuisvoelen bij de bestaande kynologenclub en ook niet bij de politiehondenvereniging. Volgens voorzitter R. J. van Munster is de vereniging uit nood geboren „omdat in deze regio geen bestaansrecht is voor rasverenigingen". De werkhondenvereniging biedt dan ook plaats aan alle herderrassen, bouviers, boxers, rotweilers en dobermannen. Geen kleine schoothondjes dus. Waarom neemt iemand eigenlijk een werkhond en welke consequen ties kleven aan deze liefhebberij? Een gesprek met een deel van het kersver se bestuur brengt helderheid. Voor een ieder lijkt de reden van aanschaf een andere. De ene ziet zichzelf niet met een teckel over straat gaan, ter wijl de ander aan het veiligheidsas pect denkt. Weer een ander vindt de grote werkhonden mooi en wil er mee aan de slag. Wat de argumenten ook mogen zijn, de drang om met de hond bezig te zijn gaat voor allemaal op. Van Munster (die binnen de vereni ging de bijnaam 'tijger' heeft meege kregen) noemt de liefhebbers van grote honden ego-trippers". Maar dan in de goede zin van het woord. vervolg pagina 2 nieuwe vereniging geen bestaande or- ganisaties in het vaarwater wil zit ten. En de voorzitter doet moeite om het bestaansrecht van 'zijn' vereni ging uit de doeken te doen, zonder aan de andere clubs afbreuk te willen doen. Met ,,het is iets anders" is hij het meest diplomatiek. Bezigheid In grote lijnen kan worden gezegd, dat de nieuwe werkhondenvereni ging, die zal gaan ressorteren onder de Nederlandse Bond van Gebruiks- honden, zowel de honden als de bazen ,,Voor mij reden een paar auto's met caravans. Toen de linkerkant van de weg vrij kwam ben ik daar zo snel mogelijk voorbij gegaan. Dat gaat hard met een motorfiets, maar ik kan me niet voorstellen dat ik zo snel ge reden heb", zei M. D. B. Een politie agent die (eveneens op een motor- liets) achter hem over de Stoofweg reed kon het zich niet alleen voorstel len maar stelde het ook nog vast. Hij moest optrekken tot 174 kilometer per uur om de vakantiegast over twee kilometer op gelijke afstand te kun nen volgen. Bij de verkeerslichten op de T-kruising met de provinciale weg Zierikzee/Haamstede werd M. D. B. bekeurd. Vakantie Tijdens de zitting van het kanton gerecht geconfronteerd met deze in formatie van de politie, begon de Al- blasserdammer te twijfelen. ,,Ik ging inderdaad harder dan tachtig. Hoe wel ik me er niet bewust van ben dat het zo snel ging. Ik durf dat echter niet te betwisten. Het was de eerste dag van mijn vakantie. Het kan best dat ik wat al te enthousiast ben gaan rijden met de motorfiets. Normaal rijd ik altijd in een auto". De officier van justitie mr R. L. E. Arendsen vond het ook wel erg hard. Vooral omdat M. D. B. ook in 1985 al werd bekeurd omdat hij 50 kilometer harder reed dan was toegestaan. „Misschien bent u wel teveel gewend aan hoge snelheden". Kantonrechter mr W. F. van Solinge haalde niets af van de boete van 500 gulden die zij eiste. „Justitie vergeet het verleden niet zo snel. Als het nog een keer ge beurt wordt uw rijbewijs ingetrok ken". De zitting van het kantongerecht stond in het teken van de vakantie gasten orridat veel van de overtredin gen die werden behandeld plaatsvon den in de zomer van 1987. B. B. uit Sprang-Capelle was een van de tien tallen mensen wiens auto werd weg gesleept. De politie gaf daar op dracht voor wanneer bleek dat het geparkeerde voertuig hinder oplever de voor het verkeer. B. B. zette zijn auto op 5 juni 1987 neer langs de OPEN HUIS AUTOBEDRIJF ISTA Oosterland - Tel. 01114-1495 kenen hoeven daar niet speciaal voor te komen. „Tenzij ze een terechte klacht over het politie-optreden heb ben", aldus Van Solinge. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Rampweg bij Renesse. „Er stonden daar zoveel auto's. Ik heb de mijne er bij gezet omdat er nog een plaatsje vrij was". Omdat de kantonrechter de 170 gulden aan wegsleepkosten, die B. B. moest betalen om zijn auto te rug te krijgen, voldoende vond von niste hij hem schuldig zonder opleg ging van straf. B. B. was de enige van de autobezit ters wiens voertuig werd wegge sleept die zich meldde bij de kanton rechter. En ook hij was daar niet toe verplicht. 'Het is een formele zaak dat volgens de wet de kantonrechter alle zaken moet beoordelen waarbij de politie beslag legt op privé- bezittingen van mensen. De betrok- Advertentie ZIERIKZEE - Lichte schade aan een bromfiets en een auto was giste ren, donderdag, het gevolg van een aanrijding. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bromfietsster P. V. uit Bruinisse wilde vanaf de Grachtweg de Nobel- poort inrijden en zou daarbij volgens de politie de bocht te krap genomen hebben. Automobilist M. D. uit Hel- levoetsluis naderde uit tegenoverge stelde richting en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Veel bewolking Morgenochtend veel bewolking en enige regen. Later komen er opkla ringen. De wind is eerst matig tot krachtig uit west en ruimt morgen naar noordwest en neemt af. Mini mumtemperatuur komende nacht 4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 15 maart: Zondag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%~ Min.temp.: - 1 graad Middagtemp.: 7 graden Windkracht: noordwest 5 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 3 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 12 maart Zon op 07.01, onder 18.40 Maan op 04.21, onder 10.39 13 maart Zon op 06.58, onder 18.41 Maan op 05.12, onder 11.58 14 maart Zon op 06.56, onder 18.43 Maan op 05.47, onder 13.29 Nieuwe Maan: 18 maart (03.02) HET WEEROVERZICHT DE BILT - In de hogere luchtlagen is ook het komende etmaal een krachtige noordwestelijke stroming aanwezig. In deze stroming ligt even wijdig daaraan een scheidingslijn tussen zachte Oceaanlucht in het zuidwesten en koudere Poollucht in het noordoosten. Deze lijn ligt dicht bij ons land en verplaatst zich de ko mende 24 uur langzaam naar het zuidwesten. Het is daarbij vannacht nog half tot zwaar bewolkt met af en toe wat regen en een minimumtem peratuur van rond 3 graden. Algemene leesbibliotheek al sinds 1906 te vinden in Nieuwerkerk NIEUWERKERK - „Wij weten precies wie wat wil le zen en bij de inkoop van boeken houden we daar ook re kening mee" aldus mevrouw K. P. Goudzwaard uit Nieu werkerk. Samen met haar man en een aantal andere vrijwilligers drijft zij al 30 jaar de algemene leesbiblio theek in Nieuwerkerk. „Toen in 1975 de bibliobus kwam kregen wij te maken met een kleine inzinking, maar de laatste jaren groeit het aantal uitleningen elk jaar weer. Ik denk ook zeker dat een bibliotheek als de onze bestaansrecht heeft". De Nieuwerkerkse bibliotheek ging in 1906 van start op initiatief van dominee P. van der Linden. Eer der, sinds 1847, bestond in Nieuwer kerk al het leesgezelschap Oefening Kweekt kennis, maar de dominee wilde een breder publiek in aanra king brengen met het geschreven woord en richtte de volksbibliotheek in Nieuwerkerk op. Later, in 1930, werd de naam veranderd in algemene leesbibliotheek Nieuwerkerk. Schoollokaal In de eerste jaren Van haar bestaan werd voorde bibliotheek een plaatsje gevonden in een schoollokaal. Men startte toen met 86 eigen boeken en 46 boeken die men in bruikleen had. Goudzwaard: ,,In 1923 is de biblio theek toen verhuisd van het schoollo- kaaltje naar Rehoboth. Dat was toen het verenigingsgebouw van Nieuwer kerk. Tegenwoordig heeft het trou wens nog steeds die functie" In 1.933 kwam het bibliotheekwerk in Nieuwerkerk in een stroomver snelling terecht. Dit keer niet door de bemoeienissen van een dominee, maar door toedoen van dominees vrouw P. Westcrhof-Sjoerdsnia. „Daar hebben we erg veel aan te dan ken", aldus Goudzwaard. „Die vrouw was haar tijd ver vooruit". In 1942 zag men zich gedwongen om uit te wijken naar een schoollokaal. Na de oorlog keerde men weer terug op de oude stek totdat de watersnood ramp roet in het eten gooide. Reho both bezweek onder het geweld van het water en er bleef niets anders over dan uit te wijken naar de droog zolder van de Hervormde pastorie. In 1957 werd Rehoboth herbouwd en kon de bibliotheek haar plekje daar weer innemen. Subsidie Door de gemeente Duiveland. ont staan na de gemeentelijke herinde ling in 1961. werd het werk van de bi bliotheek financieel ondersteund. „In die tijd kregen we nog subsidie aan de hand van het aantal boeken dat in bezit van ee bibliotheek was. Dat begon geloof ik met 5 cent per boek. Later is dat veranderd en kre gen we een vast bedrag per jaar aan subsidie". In 1975 pakten zich donkere wol- vervolg pagina 3 Do algemene leesbibliotheekelke donderdag in Rehoboth.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1