Mevo'80 wint ook van matig Jong Pendrecht NIEUWSBODE Delta Sport zet EMM II moeizaam aan de kant Basketbalsters Mevo'80 naar monsteroverwinning: Paul de Graaf stoot door tot halve finale meerkamp Winst voor dames Mevo'80, verlies voor SV Kwiek Gelukkige zege meisjes Kwiek Scaldina haalt weer zege Damescircuit tennis op naar finaleronde Finale 3 e klas bandstoten Test wagen Nike voor atleten in Pannekoekloop Programma zaalvoetbal Olympische groep Oranje bekend ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 maart 1988 Nr. 24299 Volleyhal lieren ZIER1KZEE - De volleybalheren van Mevo'80 gaan stug door niet winnen. De Zierikzeeënaars zetten de wedloop naar de titel met Spivo en Schovocom- ca voort met een probleemloze 3-0 thuiszege op Jong Pendrecht, Spanning aan het net bij Mevo '80 in het duel tegen Jong Pendrecht. V.l.n.r. Theo Sprong, Gerrit van Splunder, Peter Daver (achterveld) en Tonnie Merle. 3e divisie handbal MIDDELBURG - De handbalheren van Delta Sport krijgen steeds meer moeite om geconcentreerd te blijven in het laatste gedeelte van de competitie. EMM II in Middelburg was ook al geen tegenstander die de kampioenen van de derde divisie kon inspireren. Met slechts twee doelpunten verschil klopte Delta Sport deze degradant in Middelburg: 22-24. DEN HAAG - De kans dat Yvonne van Gennip evenals de Fin Matty Ny- kanen binnenkort op een postzegel verschijnt, is niet al te groot. Als de schaatsfans binnen twee maanden massaal bij de directeur-generaal van de PTT aankloppen, valt er voor 1989 mischien nog iets te regelen. De PTT werkt niet zo snel als het Finse post bedrijf, dat al in april zegels met de beeltenis van de drievoudige Olympi sche kampioen schansspringen op de markt brengt. ,,In mei wordt het emissieprogramma voor 1989 vastge steld", zegt PTT-voorlichter De Voogd. ,,De directeur-generaal beslist over de uitgifte. Yvonne heeft dus nog alle kans om op een zegel te komen. Schovocomca door blessure onvolledig BRUINISSE - Het meisjesteam van SV Kwiek is ongewild door te genstander Schovocomca aan een 3-1 zege geholpen. De bezoeksters uit Capelle aan de IJssel verloren in de derde set een speelster door een en kelblessure, en konden de wedstrijd niet met een voltallig team voortzet ten. Dat betekende bij de bereikte 1-1 tussenstand in sets een reglementai re 3-1 winst voor Kwiek. Na een voorspoedig begin in de eer- ste set kwam Kwiek in verdedigend opzicht in de problemen. Het aanval lend sterke Schovocomca ging met de eerste buit strijken: 12-15. Daarna brandde Kwiek los. Met vaak scherpe opslagen oefende het grote druk uit op de vijandelijke vesting, die keer op keer bezweek: 15-3. In de derde set sloeg plotseling de paniek toe in de Kwiek-gelederen. Dat bij een 4-9 stand de wedstrijd eindigde was mis schien maar goed voor de thuisploeg. Meisjes A topklasse SV Kwiek-Schovocomca 3-1, WIK/ OVM-Rabo/Krimpen onb., Provimi/ DVO-Petrecon/Tbp 3-1, Sliedrecht Sport-Flits 0-3, Vollido-Jong Pen drecht 1-3, SSS-Kangoeroes 1-3. Stand volgens districtsopgave: SV Kwiek 18-31 Rabo/Krimpen 16-24 Flits ;6-20 Sliedrecht Sport 16-19 Kangoeroes 17-18 Schovocomca 17-18 Petrecon/Top 15-16 SSS 17-16 Provimi/DVO 17-16 WIK/OVM 15- 8 Jong Pendrecht 15-6 Vollido 17- 2 De Graaf overleefde de schifting waaruit 16 van de 32 kwartfinalisten mochten overblijven door in zijn achtkamp tegen het merendeel van zijn tegenstanders overeind te blij ven. Een echt gemakkelijke poule had hij niet getroffen met Vente (Avanti), Maatman (Flash), De Rid der (Hotak'68), Franssen (Trias), Den Ouden (Korenbeurs), Berenpas (De Toekomst) en Feiten (Over 't Net). Ge- Competitie tafeltennis ZIERIKZEE - In een belangrijke wedstrijd tegen Big Smash behaalde de hoofdmacht van Scaldina weer een overwinning, nu met 6-4. Het derde team van de Zierikzeese tafel tennisclub klopte Big Smash IV met 9-1. Scaldina IV leed een zware 10-0 nederlaag in Middelburg tegen MZ XIII. Tegen het al jarenlang in de tweede klas uitkomende Big Smash waren Michel Holm, John van Veen en Ton ten Hove zeer geconcentreerd. Van Veen begon zeer sterk door in twee games van K. van Rooijen te winnen. Ten Hove had vervolgens geen proble men met B. van Strooi, zodat het al meteen 2-0 voor Scaldina stond. Michel Holm moest in K. van Ruth evenwel zijn meerdere erkennen, al ging de strijd gelijk op (24-22 19-21 19- 21). Het dubbel Van Veen/Kampen, dat normaliter degelijk acteert, had deze wedstrijdavond te kampen met een tekort aan zelfbeheersing. Zij werden in drie games het slachtoffer van het tactische systeem dat Van Rooijen/Van Ruth op tafel legden. Zo werd dus een 2-0 voorsprong terugge bracht tot 2-2. Een 2-3 achterstand (een ietwat vermoeide Ten Hove ver loor van Van Rooijen) trok Van Veen daarna weer recht tot 3-3. In de beslissende fase sloeg tenslot te eerst Holm toe voor Scaldina met een effectief schuifspelletje, waarna ïbn Hove succes boekte tegen Van Ruth: 5-3. Holm verloor op het nip pertje in drieën van Van Rooijen, maar Van Ven sleepte in zijn laatste partij de eindzege binnen. Scaldina III blijft door de simpele overwinning op Big Smash IV boven aan staan in de vierde klas van de ta- feltenniscompetitie. Holkers was de enige die een partij verloor. Holm en Faber haalden een score van honderd percent. MZ XIII was superieur aan Scaldi na IV. Alle duels tegen R. van Noord, R. Labeur en A. Vroegop werden in twee games beslist. Aanvankelijk draaide Mevo'80 stroef. De Schouwenaren namen wel vlot een 4-0 voorsprong, maar lieten vervolgens te statisch verdedigend nogal wat steken vallen. ,,Ik bena druk dat laatste al weken op dë trai ning", aldus speler-trainer Peter Da ver, „maar de spanning gaat tegen lukkig voor De Graaf waren dat ech ter niet allemaal vreemden. Zo wist De Graaf dat hij het spel van zijn eerste tegenstander Maat man moest ontregelen na verlies van de eerste game (19-21), omdat Maat man vanuit de service sterk op de aanval pleegt te spelen. .Met twee keer 21-14 trok de Zierikzeeënaar toch nog aan het langste eind. Ook opponent De Ridder moest daarna het loodje leggen tegen De Graaf (21- 19 21-13), maar Franssen werd onder schat door de Zierikzeeënaar (21-13 20-22 19-21). Op dat moment stonden drie van de acht spelers op twee punten, dus alles was nog mogelijk. Tegen de sterkste nationale speler in deze categorie, Vente, kon De Graaf in zijn vierde partij bij lange na niet op (7-21 15-21), zodat een zege tegen Berenpas min of meer noodzakelijk werd. Door de met een goede backhand gezegende Be renpas de hoeken in te sturen liet de linkshandige De Graaf, deze tegen stander niet in zijn spel komen, en ruime winst was zijn deel (21-14 21- 10). De Graaf stelde zijn plaats in de halve finale veilig tegen Feiten, die met 21-15 21-13 aan de kant werd ge zet. Dat hij tenslotte van bondstrai- ningsmaat Den Ouden verloor kon De Graaf tenslotte niet meer deren. HEERENVEEN - Hoe scherper de schaatsrecords, des te minder is een verbetering waard. Een wereldrecord wordt tijdens de record wedstrijden op 19 en 20 maart in Heerenveen ge honoreerd met een premie van 5000 gulden. Dat was een jaar geleden nog het viervoudige, terwijl de toptijden sinds de Olympische Winterspelen toch aanmerkelijk zijn aangescherpt. BURGH-HAAMSTEDE - Het da mescircuit tennis in Burgh-Haamste- dc gaat op zaterdag 26 maart aan de finaleronde beginnen. Plaats van handeling is sportcentrum Krayc- stein in Burgh-Haamstcde. De winnaressen in de verschillende poules zijn. Poule 1: Adri de Looff (Bru-tèh)en Marja Hart (WIK). Poule 2: Maaike Limburg en Ona Steutel (beiden Brouwershaven). Poule 3: Trees Geleynse en Marjo Verburg (beiden LTC Zierikz.ee). Poule 4: Gekc Minnaard en Yvonne Geluk (beiden Bru-tèn). Poule 5: Janneke de Koning en Henny van Aken (beiden LTC Zie- rikzee. Poule 6: Trudy Kouwen on Willy Bil (beiden Westerschouwen). het einde van de competitie ook steeds meer een rol spelen". Jong Pen drecht daarentegen pakte defensief heel wat ballen. Toch greep Mevo de eerste set ondanks een achterstand van 8-10 en enige stagnatie in de pro- duktie bij 12-12. In de tweede en derde set kwam SYDNEY - De Australische rug- byspeler Don McKinnon heeft een boete gekregen van ongeveer duizend gulden omdat hij tijdens een compe titiewedstrijd van zijn vereniging Manly op het veld een plasje deed. Ifet voorval was door de televisieca mera's feilloos inbeeld gebracht. Tal rijke kijkers naar de rechtstreekse uitzending deden hun beklag over dit naar hun mening obscene gedrag. In Renesse ZIERIKZEE - In café 't Wapen van Renesse zal van vrijdag 11 tot en met zondag 13 maart de finale derde klas se bandstoten worden gespeeld om het kampioenschap van het district Schouwen-Duiveland van de KNBB. Uit de voorwedstrijden hebben de volgende spelers zich voor het finale- toernooi weten te plaatsen: N. van de Graaf (BV Onder Vrienden, Haamste de), J. den Haan (BV Witte van Haem- stede, Haamstede), J. Dorreman (BV Renesse, Renesse), W. Hanse, J. van Almkerk, J. Stols, F. van der Lee en M. de Rijke (allen BV Bommenede, Zonnemaire). De lengte van de partijen is vastge steld op 55 caramboles en de moyen- negrens van 1.50 tot 2.29. Vrijdag avond om 19.00 uur zullen in de eerste ronde de volgende partijen worden gespeeld: J. den Haan-J. Stols, J. van Almkerk-J. Dorreman, N. van de Graaf-F. van der Lee, W. Hanse-M. de Rijke. De organisatie van het toer nooi is in handen van de biljartver eniging De Wig. Voor trainingsadvies prestatielopers WESTENSCHOUWEN - Tijdens de zestiende Pannekoekloop te Westen- schouwen op zaterdag 12 maart zal een testwagen van de sportschoenen- fabrikant Nike de fysieke gesteld heid van twintig deelnemers koste loos beoordelen. De zogeheten Nike Running Test Car is bedoeld om het legioen ongeorganiseerde lopers in staat te stellen hun training verant woorder op te zetten. Gemeten worden onder meer li chaamslengte en -gewicht, vetpercen tage, hart frequentie tijdens inspan ning, bloeddruk en lichaamstempe ratuur. De geteste personen ontvan gen achteraf niet alleen een uitvoerig tcstrapport, maar ook een persoon lijk trainingsadvies. Daarnaast zul len de gegevens van de sporters ge bruikt worden voor een wetenschap pelijk onderzoek over duursportbe- oefening. Geïnteresseerde lopers of loopsters kunnen zich opgeven bij Warming Up Sports te Zaandam (tel. 075-313311. toestel 34). Voorwaarde voor deelna me is de bereidheid om het paspoort tijdelijk af te staan als borg voor het gebruik van testapparatuur. Mevo met geconcentreerd aanvalsspel (vooral Tonnie Merle liet zich aan het net hoog opspringend goed zien op de buitenkant) twee keer tot een ruime voorsprong die niet meer werd prijs gegeven. De eindstanden 15-4 en 15-2 spraken tenslotte duidelijke taal over het werkelijke krachtsverschil tussen de Zierikzeese koploper in de eerste klasse B en Jong Pendrecht. Overi gens is de gewo.nnen wedstrijd van Mevo'80 tegen Spivo onlangs ongel dig verklaard na protest van de con current uit Spijkenisse. Het duel wordt op nader datum overgespeeld in de Zierikzeese sporthal Onderdak indien de competitie dan nog niet is beslist. Verlies SV Kwiek De heren van SV Kwiek leden za terdag in Onderdak opnieuw een ne derlaag, maar smaakten dit keer in ieder geval weer eens het genoegen van set winst. De Bruse volleyballers profiteerden in het eerste wedstrijd gedeelte van de lamlendigheid bij te genstander Provimi/DVO. Met 15-13 was de eerste winst voor Kwiek, door na een 6-10 achterstand terug te vech ten en in de slotfase voorzichtig spe lend de fout,en van de Oud-Beijerlan- ders uit te buiten. Vroege achterstanden in de volgen de sets kon Kwiek niet meer onge daan maken. Vooral in de tweede set konden de Bruenaren in lange rallyes en bij vele opslagwisselingen niet doordrukken: 7-15. In de derde set leek het er bij 11-11 nog even op dat: Kwiek de succesvolle aanvallen over de buitenkanten kon voortzetten, maar foute services voorkwamen dat 11-15. Aan het slot van de vierde set haalde Provimi/DVO het eerste de eindstreep door veel ballen op de wonderlijkste manieren toch nog over het net terug te krijgen: 10-15. ,,Als we ons eigen spel hadden ge speeld had er meer in gezeten", vond trainer-speler Kees Arensman van Kwiek. Ie klasse B Mevo'80-Jong Pendrecht 3-0, Spivo- Schovocomca 3-0, Hou Stand-Keyzer/ Valeas 1-3,' Intermezzo-Ekspalvo 1-3, MVC-Rijnmond gestaakt, SV Kwiek- Provimi/DVO 1-3. Stand volgens districtsopgave: Mevo'80 17-30 Keyzer/Valeas 18-25 Schovocomca 18-24 Spivo 16-23 Ekspalvo III 16-22 Hou Stand II 17-16 Rijnmond V 15-13 Intermezzo 17-13 Provimi/DVO 17-11 Jong Pendrecht 16- 9 MVC 15- 8 SV Kwiek 16- 0 Twee keer had Delta Sport een pe riode waarin het goed handbalde, meteen na het eerste fluitsignaal en na de rust. Zodra echter een gerieflij ke voorsprong was bereikt, bood de zwak spelende Zierikzeese verdedi ging de EMM-reserves de gelegenheid om terug te komen. Met name de al jaren gekende Rob de Groot en de routiniers Bert de Jonge en Rennie Minnaart van de verder jonge thuis ploeg kregen teveel ruimte van de Schouwenaren. Na 0-4 voor Delta Sport werd het via een 5-5 tussenstand 8-10 bij rust. In de tweede helft liep Delta Sport snel uit tot 10-18, maar knokte EMM zich terug tot 13-19, 16-20 en zelfs 18- 21. De zege van 22-24 die de ploeg van trainer Rob de Vos tenslotte aan het duel overhield was echter te mager. In de laatste twintig minuten scoorden de Zierikzeeënaars maar zes keer. Bo vendien misten zij in de wedstrijd vier strafworpen. Volleybal dames De volleybalsters van Mevo'80 had den in de vertrouwde sporthal Onder dak een eenvoudig karweitje op te knappen tegen Vovero, waartegen de Scores Delta Sport: Cor Lagendijk lx, Peter Lefevre 3x, Bert Nuyens lx, Bert de Vos 4x, Erwin Schaalje 2x, André Hartoog 5x, Francois Verrijzer lx, Leo Bruggeman lx, Jaco Vlees houwer 6x. 3e divisie H GHV-Dongen 12-15, Volt-Heerle 14-15, EMM II-Delta Sport 22-24, Tornado- Avanti 28-22, Fortuna-EBHV 14-18 Delta Sport 17 17 0 0 396-262 34 Dongen 17 10 0 7 299-272 20 Heerle 17 10 0 7 298-274 20 Tornado 16 8 0 8 289-298 16 Avanti 17 8 0 9 274-287 16 EBHV 17 7 1 9 249-255 15 Fortuna 17 7 1 9 267-288 15 Volt 17 6 2 9 238-278 14 EMM II 16 4 1 11 262-298 9 GHV 17 4 1 12 239-300 9 dames tot eigen ergernis uit hadden gelijkgespeeld. Met Coby de Looff als spelverdeelster in plaats van Rianne van de Velde waren er alleen in het begin even wat gewenningsp rob le men bij de Zierikzeese formatie. De Rozenburgse bezoeksters waren af hankelijk van één speelster met een goede opslag, en hadden daaraan dui delijk niet genoeg. Na 15-10 winst in de eerste set, stoomde het geconcen treerde Mevo'80 in de volgende vlot door naar scores van 15-6 en 15-7. SV Kwiek moest het stellen zonder Karin Hoogerheide en de gerouti neerde Els Munter. Vooral in het be gin van de wedstrijd waren de Bruse vrouwen nog niet ingesteld op het ho ge tempo dat Ras/Bernisse hanteer de. Via 0-6, 3-12 en na een licht herstel tot 7-14, eindigde de eerste set in 8-15 verlies. In de tweede set zette Kwiek sterk voort. Met een goede opvang, een de gelijker blok en behoorlijk afmaak- werk liet het met 15-6 de onzeker wor dende bezoeksters achter zich. Na een gelijkopgaande strijd moest het aan vallend nu tekortschietende Kwiek evenwel de derde set met 9-15 prijsge ven, terwijl de vierde met 13-15 net verloren ging ondanks een 7-2 voor sprong en een 8-11 achterstand. 2e klasse D Intermezzo lï-Petrecon/Top II 3-0, Hou Stand III-Kangoeroes II onb.. Mevo'80-Vovero II 3-0, SV Kwiek-Ras/ Bernisse 1-3, Rowido II-Rijnmond III 3-0. Stand volgens districtsopgave- Mevo'80 15-27 Intermezzo II 16-25 Ras/Bernisse 15-24 Rowido II 15-18 SV Kwiek 15-15 Rijnmond III 15-15 Petrecon/Top II 15-11 Hou Stand III 14- 9 Kangoeroes II 14- 8 Vovero II 14- 7 Spivo III 14- 3 ZIERIKZEE/BURGH-H AAMSTE DE - Het programma in de Schouwen- Duivelandse competitie zaalvoetbal ziet er voor de eerstkomende tijd als volgt uit. Woensdag 9 maart in sportcentrum Krayestein te Burgh-Haamstcde, tweede en derde klas. Mevo 2-Stella Boys 2, Droptiek Passage-Pinky Boys, Werkplaats-Dakkie's Bar, Bra- ber Groenvoorziening-PZEM. PJZ- Coen Honig 0.1, WIK-Bijmakelaardij. Maandag 14 maart in sporthal On derdak te Zierikzee, tweede en derde klas: PJZ-Werkplaats, WIK-Brabcr Groenvoorziening, Mevo 2-Dreischor, Droptiek Passage-FC Kerkwerve, No- la Boys-Stella Boys 2. ZZ'72-Pinky Boys. ZEIST - De bondscoaches Nol de Ruiter en Rinus Michels hebben maandag de definitieve Oranje selectie bekend gemaakt voor de Olympische kwalificatiewedstrijd te gen Italië in Groningen (woensdag 20.00 uur). De selectie wordt gevormd door: Van Ede. Verrips, Plomp. Van der Meer en Van Loen (allen FC Utrecht), Boekweg, Verkuyl, Van Dijk en Roos- sien (allen FC Groningen). Blattler en Suvrijn (beiden Roda JC), Bosz en Van der Wiel (beiden RKC), Van der Waart (PEC Zwolle), Peeper (Haar lem) en Swager (Heerenveen). JVrlies voor herenteam MIDDELBURG/ZIERIKZEE - De dames basketbalploeg van Me vo'80 blijft meedraaien in de top van de tweede klas. Zij behaalde in Middelburg een monsteroverwinning van 6-29 bij Dynamo'70. Het eer ste herenteam leed in Zierikzee echter een nederlaag. Het werd 47-75 voor het Vlissingse Matador. De damesformatie van Mevo'80 onder aanvoering van Marjan Mol wist twee keer vijftien minuten lang Dynamo'70 onder druk te houden. In verdedigend opzicht hielden de Zierikzeeënaars vooral dankzij Karin Peute en Irma den Boer het gebied rond de bucket goed gesloten. De thuisploeg kwam daardoor in de eerste helft niet verder dan 4 punten. Aanval lend was Hetty Blok op dreef voor .Mevo'80. Via een paar prima afge ronde breaks hielp zij haar team voor rust aan 12 punten. Na de wisseling van helft werd het spel van Dynamo'70 harder. Door het maken van verschillende irritante persoonlijke fouten te gen Hetty Mol wist de Middel burgse ploeg tijdelijk een groot puntenverschil te voorkomen. Toch kon Mevo'80 uitlopen tot 29 punten, dankzij onder andere twee fraaie scores van Ellen Drei- jer en een driepunter van Karin Peute. Net als voor rust was het slordige aanvalsspel van Dyna mo'70 allesbehalve dynamisch. Verder dan nog één score kwamen de Middelburgse dames niet. Me- vo'80-coach Bob Noomen ergerde zich aan het optreden van Dyna mo'70. „Aanvallend niets presteren en verdedigend ruw spelen komt het basketbal niet ten goede". Scores: Hetty Mol 16, Marjan Mol 6, Ellen Dreijer 4, Karin Peute 3. Heren Mevo'80 Dat routine een belangrijk wa pen is bewees de herenploeg van Matador in sporthal Onderdak. Mevo'80 liep zichzelf in de eerste helft voorbij, terwijl de Vlissin- gers heel simpel voor de rust 30 punten door de basket lieten val len. Nog voor het rustsignaal was Mevo'80 overgestapt van een zone defensie op een man-to-man ver dediging. Deze speelwijze wierp na de pauze vruchten af, want het werd toen een gelijkopgaande strijd. Matador speelde de fast- break kundig uit, terwijl Mevo'80 in deze helft produktiever was met de afstandsschoten. Beide teams stonden na zes mi nuten zuivere speeltijd al met ze ven fouten. Het spel werd daar door regelmatig onderbroken voor vrije worpen. Het ruime pun tenverschil uit de eerste helft was voor de thuisploeg niet meer goed te maken. Na de rust bleef Ewout Fehrens met een blessure aan de kant. Vlak voor tijd werd Marco IJzelenberg met vijf persoonlijke fouten uit het veld gestuurd door het goed leidende arbitrale duo uit Goes. De wedstrijd eindigde in een terechte overwinning voor Ma tador met 47-75. Scores Mevo'80: Arthur Tol en Tbwes Tuitman bei den 12, John IJzelenberg en Peter van der Schaaf beiden 6, Gerard Wielaard en Luc van Velthoven beiden 4, Marco IJzelenberg 2, Ewout Fehrens 1. Afcuo 80-speler Luc van Velthoven licht shirt, recht onder de basket) is attent bij de rebound. Arthur Tol (uiterst links) kijkt toe hoe het af loopt. Zierikzeese tafeltennisser haalt ook A-licen tie MALDEN - Tafeltennisser Paul de Graaf uit Zierikzee is het afgelopen weekeinde in het Gelderse Malden doorgedrongen tot de halve finale nationa le jeugdmeerkampen. De Zierikzeese pupillenspeler haalde tevens de begeer de A-licentie. ZIERIKZEE - De dames van Mevo'80 hebben hun kansen op de titel intact gehouden. De koploopsters in de tweede klasse D versloegen dit keer Vovero II met 3-0. De veilig in de middenmoot vertoevende dames van SV Kwiek ver loren daarentegen met 1-3 van kampioenskandidaat Ras/Bernisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9