Nieuw Leven in Ouwerkerk bestaat al zeventig jaar Mazda 626 Coupé 2.0i 16 V Een opvallende verschijning Bruse Nu met Hope geeft hoop op meer publiek nog niet op EEN ANDERE AUTO KOPEN? Bel BECAM: 05270-16991* leasen De nieuwe Volkswagen: de Passat Skoda's alternatief voor Vergadering ZOC gepland Autonieuws BECAM maakt het SNEL mogelijk! 6 Het muziekgezelschap Nieuw Leven in het Dorpshuis te Ouwerkerk. Bescheiden aandacht voor jubileum BRUINISSE - De Bruse muziekvereniging Nu met Ho pe, die al sinds veertien jaar samenwerkt met de Nieu- werkerkse muziekvereniging Oefening en Uitspanning, heeft de moed op meer publiek bij uitvoeringen van de muziekvereniging nog niet opgegeven. Op vrijdag 11 maart is er een uitvoering in het Bruse dorpshuis waar naast Nu met Hope en Oefening en Uitspanning ook het Bruse kinderkoor en boerenkapel Stuitje Leut aan mee werken. De uitvoering begint om 19.30 uur. Uitvoering op vrijdag 11 maart samen met kinderkoor en boerenkapel OUWERKERK - Op het vaandel dat rechts naast het toneelpodium ivas neergezet was het jaartal te lezen. Het muziekgezel schap Nieuw Leven werd opgericht in 1918. En dat houdt in dat het Ouwer- kerkse muziekgezelschap dit jaar 70 jaar bestaat. Tij dens de jaaruitvoering in het Dorpshuis werd daar al op bescheiden wijze aan dacht aan besteed. Voorzitter W. A. Kuyper maakte in zijn openingswoord melding van plannen van het bestuur om. het 70- jarig bestaan in oktober van dit jaar te vieren. De manier waarop dat gaat gebeuren hoopt men in de komende tijd uit te werken en omstreeks april bekend te kunnen maken. Ideeën en tips hiervoor, die eventueel onder de bevolking van Ouwerkerk leven, zijn van harte welkom bij het bestuur van het muziekgezelschap. Drumband De jaaruitvoering werd geopend met een optreden van de drumband van Nieuw Leven die momenteel elf leden telt. Samen met het muziekge zelschap werd daarna de mars Jubi- lissiijio van Laseroms ten gehore ge bracht. Behalve de drumband telt Nieuw Leven momenteel 20 muzikan ten waarvan twee leerlingen. Men heeft geen vaste dirigent. Onder lei ding van muzikant U. Manni werden zes muziekstukken uitgevoerd, waar onder Gute Freunde van Karl Lener en Jungblaser van Peter Fihn. De jaaruit voering werd bijge woond door ongeveer 80 belangstel lenden. De inwoners van Ouwerkerk die afgelopen vrijdag verhinderd wa ren kunnen ook op vrijdag 11 maart in het Dorpshuis terecht. Vanwege de kleine accommodatie en de over het algemeen grote belangstelling van de dorpsbewoners voor hun muziek gezelschap wordt de jaaruit voering twee keer gedaan. Behalve van de muziek werd, getui ge de lachsalvo's die regelmatig wa ren te horen, ook volop genoten van de toneeluitvoering door de toneel vereniging Ouwerkerk. Zij vulde het tweede gedeelte van de avond rnet het blijspel Miranda. Het verhaal van een dokter die na een visvakantie wel een heel bijzondere patiënte mee naar huis brengt. Ook volgende week wordt dit toneelstuk nog een keer op gevoerd. Maar dan is er geen bal na, zoals dat vrijdag bij de eerste uitvoe ring wel het geval was. Het ontbreken van publiek bij uit voeringen wordt de laatste jaren een steeds groter probleem voor Nu met Hope en Oefening en Uitspanning. Nu met Hope-voorzitter A. van den Berge: ,,Het is toch al niet makkelijk om mensen enthousiast te maken voor de muziek, maar als er bij een uitvoering dan ook nog heel weinig mensen komen kijken gaat de lol er voor de muzikanten wel vanaf". Alles geprobeerd ,,We hebben echt van alles gepro beerd om de mensen toch naar onze uitvoeringen te krijgen, maar niets lijkt te helpen", aldus Van den Berge. „Ik snap het eigenlijk niet, want als je langs de deuren gaat als de vereni ging geld nodig heeft dan geeft ieder een. Maar komen luisteren? Ho maar!" Met enige weemoed duikt Van den Berge in de geschiedenis en stelt dat het dorp vroeger minder inwoners telde, maar wel twee flinke muziek verenigingen. „Alleen in het ene korps zaten al 50 muzikanten", aldus Van den Berge. De terugloop in ledenaantal maak te veertien jaar geleden een samen werkingsverband met de Nieuwer- kerkse muziekvereniging Oefening en Uitspanning nodig. „Op die ma nier kunnen we samen toch nog een leuk korps vormen. Anders- was Nu met Hope allang ter ziele geweest. En een dorp kan toch niet zonder mu ziekvereniging". Studeren Volgens Van den Berge heeft het feit dat vooral ook onder jeugd wei nig belangstelling blijkt te bestaan voor het spelen in een muziekvereni ging te maken met het feit dat er zo veel andere mogelijkheden zijn. „Als je bijvoorbeeld lid wordt van een voetbalclub kun je meteen actief meedoen. Als je lid wordt van een muziekvereniging moet er eerst flink geoefend worden voordat je mee mag spelen op een uitvoering". „We zijn ook met een paar mensen van Nu met Hope bij verschillende scholen op bezoek geweest. Instru menten laten zien, een praatje hou den. Maar daar is uiteindelijk toch vrij weinig uit gekomen", aldus Van den Berge. Op dit moment beschikt Nu met Hope over negen blazers. Samen met Oefening en Uitspanning beschikt men over een korps van zo'n 25 muzi kanten. Op zich genoeg om uitvoerin gen mee te geven. Van den Berge: „In elk korps zit een aantal echt goede muzikanten en een aantal wat minder goede. Als de club wat groter is stu wen de goeden de anderen op naar be tere prestaties. In een klein clubje ligt dat anders. Hobby Wat ook meespeelt is de vrijheids drang in Bruinisse. Men wil best meespelen in een muziekvereniging, maar het moet wel hobby blijven. Van den Berge zou liever zien dat men wat fanatieker was. „De mensen die in de boerenkapel zitten, dat zijn de fanatiekelingen. Als je alleen met dat clubje door zou kunnen gaan zou je heel wat kunnen presteren. Want daar zit talent genoeg. Maar Stuitje Leut is en blijft gewoon een onder deel van de vereniging". De boerenkapel met de fraaie naam Stuitje Leut is eigenlijk gebo ren uit een grap tijdens een van de re petities van Nu met Hope. „De men sen wilden voor de verandering weieens wat anders spelen en dat spelen van die Oostenrijkse en Duit se muziek beviel zo goed dat we er mee zijn doorgegaan". Stuitje Leut geniet in de regio in middels een zekere faam en heeft ook al de nodige optredens achter de rug. „We hebben een keer op Aquadelta gespeeld. Nou, die Duitsers vonden het allemaal prachtig. En het is na tuurlijk ook heel gezellige muziek". Uitvoering Voor de uitvoering van vrijdag 11 maart heeft Nu met Hope een aan trekkelijk en gevarieerd programma in elkaar gezet. Van den Berge: „We hebben er bewust voor gekozen om het wat luchtig te houden. Moderne, vlotte muziek". Het programma wordt door Nu met Hope en Oefening en Uitspanning geopend met de Ru- misberger marsch, gevolgd door Sun set Soliloquy en Oh Happy day. Na menuet from Berenice en Barnen Mu- sikanten is het de beurt aan het Bruse kinderkoor. Dit koor, onder leiding van L. Brouwer-Dalebout bestaat uit 32 kinderen. Zij houdt het Neder landstalig en brengt nummers als Er kwam een man uit Engeland en Een broek heeft twee pijpen en, zeer toe passelijk. Daar vaart een man op de mosselen. Voor de pauze speelt na het optre den van kinderkoor Nu met Ho pe/Oefening en Uitspanning nog vijf nummers waaronder Bacharach for everyone en de evergreen Deep in the heart of Texas. Na de pauze volgt eerst weer een optreden van het kin derkoor waarbij onder andere Cow boy Billy, De kat van tante Sien en Zal ik eens een walvis vangen ten ge hore worden gebracht. Marsen en Polka's Daarna is het de beurt aan boeren kapel Stuitje Leut. Op het program ma diverse polka's, walsen en mar sen, maar ook de Rimbolzello boogie-woogie. Een greep uit het aan bod: Kinderaugen Polka, Fröhliche Rheinfahrt wals potpourri, Berg kristal polka. Het optreden van Stuitje Leut wordt afgesloten met de Tyroler Landlez wals. Na het optre den van de boerenkapel is er bal-na met de Melodia's. ZIERIKZEE - De Zierikzeese On dernemers Centrale (ZOC) houdt maandag 14 maart haar voorjaarsle denvergadering in restaurant Mon- dragon te Zierikzee. De openbare bij eenkomst begint om 20.00 uur. Op de agenda staat onder meer de begroting voor 1988, de contributie wijziging, een bestuursverkiezing, evaluatie van de Sint Nicolaasactie, de voorjaarsactie en Toeristendagen. Onder de ingekomen stukken komt onder meer het onderzoeksrapport naar de effecten van de weg over de Stormvloedkering ter sprake. Bekijks heeft hij inderdaad, deze nieuwe Coupé van Mazda en niet ten onrechte want de wigvormige Coupé met een achterspoiler is een niet alledaagse verschijning op onze wegen. De voorkant is erg laag gehou den zodat de koplampen een soort spleet vormen en een grill is ook amper aanwezig. Een coupé is een moeilijk verkoopbare wagen want het is eigenlijk een tweepersoons auto met een 'soort noodzitting die dan 'achterbank' genoemd wordt maar buiten dat, voordat je daar zit heb je wel de nodige yoga-oefeningen gedaan. Nee, een Coupé koop je niet voor zijn veelzijdige gemak want dat is helaas beperkt. door Rein Leppink FINANCIERINGEN Bedrijfsweg 26, Emmeloord ma-vrij van 09.00-20.00 uur, za van 11.00-14.00 uur Advertentie Leningen op maat tegen zeer scherpe tarieven Snel en diskreet binnen 4 uur geregeld Vrije besteding van het geld, geen onderpand Kwijtschelding bij overlijden Lopende leningen meestal geen bezwaar Rente fiscaal aftrekbaar Tevens 2e hypotheken Persoonlijke leningen Doorlopende kredieten netto in handen 5500.- 7 500.- 10.500,- 15.000.- 20 000.- 35 000.- looptijd 48 mnd. 143,18 195,28 268.28 383,26 511.02 889.64 looptijd* 60 mnd. 120.65 164,32 225.12 321.60 428,80 745.64 eff. rente 12.0 12,0 10.9 10,9 10.9 10.6 Bedrag 10.000- 15000- 20 000- 25 000.- leder bedrag tussen 1.000.- en 50.000.- en verschillende looptijden mogelijk. vanaf Wilt u iets aanschaffen en heeft u de middelen niet direkt voor handen, pak dan nu de telefoon en bel BECAM financieringen. Daar werken mensen die snel en voordelig voor u de juiste lening verzorgen. Bel voor vrijblijvende informatie. Afgunstig zullen vele particuliere auto mobilisten geluisterd hebben naar de verhalen op feestjes en dergelijke van kennissen die door zakelijke omstandig heden in de gelegenheid waren om zor geloos te rijden middels leasen. En vol gens mij moet een inventieve geest bij de Skoda-importeur ook eens op zo'n feestje geweest zijn en de wildjaloerse blik irr de ogen hebben aanschouwd van die automobilLstcn, die dat ook wel zagen zitten maar niet de mogelijkheid hadden en/of kregen om een auto te leasen. Zo is waarschijnlijk het unieke "Vrije Rijden Plan" van Skoda ontstaan, want dit plan leunt charmant dicht tegen leasen aan. Dat Vrije Rijden Plan van Skoda biedt de koper van een nieuwe Skoda namelijk de mogelijkheid drie jaar lang Skoda te rijden voor een vast maandbedrag, waarin alle kosten zoals aflossing, rente, afschrijving, onderhoud, reparaties en nieuwe onderdelen zijn begrepen. Na de eerste wettelijke verplichte aanbetaling zijn - behalve het maandbedrag - alleen brandstof, verzekering en wegenbelas ting voor rekening van de klant. Even een voorbeeld. Men neme een Skoda 120 L met een nieuwprijs van 11.595.-. die een inruilauto met een waarde van 5.000.- moet opvolgen. Dit kost per maand f 325,10, inch BTW. Wanneer er geen auto wordt in geruild moet er een wettelijk verplichte aanbetaling van 4.250.- worden be taald. terwijl de inruilwaardc van de Skoda na drie jaar 5.000.- bedraagt. Toch wel lekker trouwens, zo'n inniil- garantie van 5.000.- na drie jaar. De looptijd van dat Vrije Rijden Plan van Skoda bedraagt 36 maanden maar dat had u al begrepen door de drie jaar. Doch dat het maximum aantal gereden kilometers 50.000 is. leest u hij deze. Het lijkt mij ccn prima oplossing voor die mensen, die er een gruwelijke hekel aan hebben om onverwachts voor financiële problemen te komen staan. Je weet door dit plan immers exact wat er iedere maand betaald moet worden. Vi jftien jaar geleden, in 1973, presenteerde Volkswagen zijn eerste Passat. In 1980 verscheen de tweede generatie van de Passat op de markt. De produktie bereikte in totaal zo'n 4.8 miljoen exemplaren. De naam is het enige dat bi j de Passat aan het huidige model herinnert. De Passat Ls een volkomen nieuwe ontwikkeling, waarmee Volkswagen van plan is hoge ogen te gooien en nieuwe criteria te stellen voor auto's in de middenklasse. Terwijl zijn voorganger in drie carrosscricuitvoeringcn - als sedan, hatchback en Variant - werd aangeboden, concentreert het programma zich nu op twee modellen: de sedan (limousine met kofferbak) met neerklapbare achterleuningen de Variant Erg gewaardeerd werd door mij de voetsteun naast de koppeling, zodat je je linkervoet op een goede plaats neer kunt zetten zonder dat die onder het koppe lingspedaal gefrommeld moet worden. Ook makkelijk is het feit dat wanneer je overdag de verlichting aan hebt gehad, bij mist bijvoorbeeld, er een vervelend piepje gaat als je uitstapt en vergeten hebt om deze uit te doen. Toch kosten besparend, want de accuhulp kost ook geld. Uiteraard zijn er elektrisch verstel bare buitenspiegels aanwezig, ook voor de rechterkant gelukkig, want daar is het uitzicht door de coupé-vorm wat beperkt zodat je de spiegel echt nodig hebt. Het grappige van zijn prijs is dat die door vele mensen hoger wordt geschat dan deze is. Ik heb namelijk in mijn omge ving de prijs laten raden en iedereen gokte op een dikke 50 mille, terwijl de prijs voor deze toch complete 626 Coupé 2.0i 16 V 'slechts' 43.999,- bedraagt en dat is zeer redelijk te noemen als je van een Coupé houdt. Het interieur van deze Mazda 626 2.0i 16 V is ronduit schitterend afgewerkt. Geld 43.999.- incl. BTW. Motorrijtui genbelasting van 635,- tot 659.- per jaar. Rijplezier Waar dan wel voor? Nu, ik denk uitslui tend om het uiterlijk en het rijplezier want deze Coupé gaf ccn heleboel rijple zier met zijn 148 pk leverende 16-klcp- pen motor van 2 liter inhoud. Bij de sprint van 0 naar 100 km/h had ik mijn handen vol om dat in ccn keurig recht spoor voor elkaar te krijgen, want de voorwiclaandrijving toonde vooral in de eerste twee versnellingen enorme stuurrcactics. Dat houdt in dat je je han den goed aan het stuur moet houden en een wat betere stuunJcmperzou dan ook wonderen kunnen doen. Maar goed. ik was in 8 seconden op de 100 km/h en dat Ls toch bijzonder vlot te noemen. De motor is erg soepel. Echter, voor het echt snelle werk moet jc hem ver in de versnellingen doortrekken maar dan zit je ook in een mum van tijd op zijn top snelheid, die in dit kind absoluut verbo den is. Onze vriend draaide namelijk ruim 210 echte kilometers op zijn top. De dubbele uitlaat geeft ccn sportieve brom. Niet alleen wanneer er hard gere den wordt maar ixik als je rustig toert en dat ervaar ik toch als vermoeiend, con stant dat gebrom aan jc hoofd. Goedmoedig Zijn wcgligging is. wanneer jc niet te wild met het gaspedaal omspringt, best goedmoedig maar ga jc - zeker op een natte straat - plotseling in een bocht vol op het gas staan, dan vertrekt deze vriend zonder twijfel rechtuit naar dc buiten kant van dc bocht. Laat men in dat geval onmiddellijk het gas los, dan komt hij redelijk vlot bij en kan zelfs dc achter kant gaan uitbreken. Deze auto moet dus niet met ccn loden voet aangepakt wor den. daarvoor Ls er te veel vermogen aanwezig op de voorwielen. Verder is het stuurgedrug, zeker in lange bochten, goedmoedig. Hij geeft even het gevoel dat je te hard gaat. maar dan ligt hij ineens lekker. Toch blijft het uitkijken met dc gasvoct. Dc stuurbekrachtiging is goed afgesteld en doet zijn werk plezierig bij lage snel heden. Naarmate dc snelheid toeneemt neemt de assistentie ook af. zodat jc niet dat vage gevoel in het stuur krijgt bij hogere snelheden, wat vooral Ameri kaanse auto's hebben. Schitterend afgewerkt De afwerking van binnen is ronduit schitterend, alles is strak, netjes en zelfs luxueus afgewerkt. stoelen zi jn bi jna fauteuils te noemen en ook in iedere stand te verstellen zodat lange en korte mensen dc juiste afstelling kunnen vin den om zonder vermoeidheid van de le dematen lange afstanden te kunnen af leggen. Het stuur is behoorlijk dik, wat een goede grip geeft om bij dc eerder beschreven sprint alles stevig in de hand te kunnen houden. Het dashboard is overzichtelijk, tic grote toerenteller is duidelijk afleesbaar evenals de water temperatuur en brandstofmctcr. Voor de rest wordt men gewaarschuwd door lampjes wanneer er technisch iets mLs mocht gaan. Dc 16-klcppcn injectiemotor, die in drukwekkende prestaties levert, Prestaties Topsnelheid 211 km/h. Acceleratie van 0 tot 100 km/h in 8 sec. Gemiddeld brandstofverbruik tijdens de test 1 op 10.4.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6