Brokx nam verkeerde en ook onverantwoorde beslissingen Gruijters 'bevoordelen' van ABP ontoelaatbaar handelen VVD'er Blauw: 'Kabinetscrisis over landbouwpolitiek is niet reëel' agenda Auto zwaar beschadigd door hond die de weg overstak Schelde Construction neemt Sproncken over WATERSTANDEN Afschaffen WIR-premie kost Zierikzee een bedrijf VVD'er Blauw: „Bij blijven" 2 ROTTERDAM - De zware onont- plofte Engelse bom uit de Tweede Wereldoorlog, een zogeheten duizend ponder, die zich bevindt in een ach tertuintje in de Rotterdamse Belle- voystraat, is ,,in perfecte staat". Dat is vastgeteld toen experts van de Ex plosieven Opruimingsdienst voor het eeret een blik konden werpen op het gevaarte. Nu de EOD met eigen ogen heeft kunnen vaststellen dat de bom er ligt en in welke staat die zich be vindt is de demontage van de bom de finitief vastgesteld op zondag 27 maart, zo heeft de gemeente Rotter dam bekend .gemaakt. OOSTERLAND - Vanmorgen (dins dag) om ongeveer 9.15 uur werd de personenauto van A. V. uit Kamper land zwaar beschadigd doordat hij tegen de bouvier van K. J. B. uit Oos- terland reed die onverwacht de rijks weg N-59 overstak. Het dier overleef de de botsing niet. □A. V. reed vanuit de richting Brui- nisse in de richting Zierikzee toen het dier in de bocht in de N-59 tussen De Blauwe Keet en de Pleisterplaats on verwacht de weg opliep. Door de bot sing werd de voorzijde van de perso nenauto zo zwaar beschadigd dat hij moest worden weggetakeld. De hond overleed in aanwezigheid van een die renarts. Enquête-commissie vanmorgendinsdag: DEN HAAG - De in 1986 tot aftreden gedwongen staatssecretaris Brokx van volkshuisvesting heeft 'ver keerde' en 'onverantwoorde' beslissingen genomen ten nadele van de schatkist en ten gunste van grote beleg gers zoals het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP). Dit is de meest in het oog springende conclusie die de parlementaire enquêtecommissie Bouwsubsidies trekt in haar verschenen rapport aan de Tweede Kamer. De enquêtecommissie noemt het onverantwoord van Brokx dat hij in 1983 bewust heeft verzuimd de financië le aspecten van woningbouwprojecten van beleggers te laten controleren, terwijl hij wel opdracht gaf dat bij particuliere bouwstichtingen te doen. De enquêtecommissie noemt het een verkeerde beslissing dat Brokx in 1980 de subsidieregeling voor pre miehuurwoningen wijzigde door de beleggers anderhalf procent meer subsidie te geven. Zijn ambtenaren hadden hem uitdrukkelijk gewezen op de mogelijke gevolgen: voor beleg gers werd het lucratief de kosten van hun bouwprojecten zo hoog mogelijk op te geven. Dat leidde tot extra hoge subsidies. In 1982 kwam bij het ministerie met de nota-Post, een in de provincie werkende ambtenaar van volkshuis vesting, een duidelijk signaal binnen over de mogelijkheid voor beleggers via allerlei trucs meer subsidie in de wacht te slepen dan waarop zij recht hadden. Een jaar later bleek het ont breken van financiële controle daad werkelijk tot ontoelaatbare praktij ken te hebben geleid bij een bouw- stichting in Limburg, bekend gewor den als de SBDI-affaire. Brokx heeft volgens zijn verkla ring tijdens de verhoren jarenlang niets geweten van een nota-Post, maar de enquêtecommissie vindt dat geen excuus. Als bewindsman was hij verantwoordelijk voor wat zijn amb tenaren deden of nalieten. Zij hadden ,Visse rslatij n DEN HAAG - De parlementaire enquêtecommissie beticht oud-minister van volkshuisvesting Gruijters (D66) van „ontoelaatbaar handelen" met zijn besluit in 1976 het ABP als enige belegger huurwoningen te laten bouwen met de vette subsidies uit de soepele regeling van 1968 (lagere stichtingskosten: hogere subsidie) die al was afgeschaft. Het argument van Gruijters dat hij met het laten doorprofiteren van het pensioenfonds „met kleine visjes grote wilde vangen" om de beleggers alsnog te strikken voor de nieuwe subsidiere geling 1985 (waar de beleggers niet aan wilden omwille van te weinig rende ment), doet de commissie af als „visserslatijn". Andere beleggers dan het ABP hebben tot 1980 praktisch niet onder de regeling uit 1975 gebouwd. De commissie noemt de gang van zaken met betrekking tot de over gang van de oude naar de nieuwe sub sidieregeling in verscheidene opzich ten opmerkelijk. Als in 1976 blijkt dat de beleggers niet willen bouwen op basis van de nieuwe regeling, be sluit Gruijters de oude nog toe te pas sen lang nadat de door hemzelf in een algemeen verbindend voorschrift vastgelegde overgangsregeling was afgelopen. Die handelwijze noemt de commissie „ontoelaatbaar". Ook de manier waarop de minister de oude regeling nog toepaste komt de commissie' „uiterst bedenkelijk" voor. Het criterium dat na 1 januari 1976 werd gehanteerd om voor die da tum ingediende aanvragen al dan niet onder de regeling uit '68 te be handelen, luidde dat met de bouw van woningen voor 1 juli 1976 een be gin moest worden gemaakt. Met het vaststellen van die maatstaf hield de ministeriële bevoegdheid op, consta teert de commissie. Maar de praktijk was anders. Het al dan niet toepassen van de oude regeling hing eerder af van ministeriële welwillendheid dan van duidelijke criteria. Bij voorbeeld de opstelling in 1976 dat hij „neigt tot een soepel standpunt als het ABP en kele andere projecten onder het nieu we systeem entameert". De commis sie acht deze handelwijze een opstel- EMMEN - Als gevolg van de invoe ring van een basisverzekering voor ziektekosten zal in 1992 de Dienst Ziektekosten Voorziening voor Over heidspersoneel (DZVO) worden opge heven. Voor de negentig medewerkers zal binnen overheidsverband naar vervangende werkgelegenheid wor den gezocht. DEN HAAG - Minister Smit-Kroes van verkeer en waterstaat wil de lo zing van cadmiumhoudend afvalgips op de Nieuwe Waterweg door DSM mestoffen in Rotterdam en Windmill in Vlaardingen drastisch beperken. Dit deelde de bewindsvrouw mee tij dens een commissievergadering van de Tweede Kamer over het Noordzee- beleid. Oorspronkelijk was het de be doeling van de minister om de huidi ge lozingsvergunning van de bedrij ven, die op 1 juli afloopt, niet te ver lengen. ling „niet verenigbaar met het karak ter en de inhoud van de regelgeving waaraan de minister bij het verlenen van subsidie geboden was". Veeg De commissie geeft ook de Tweede Kamer op dit punt een veeg uit de pan. In een geval (het ABP-complex Nellestein in de Amsterdamse Bijl mermeer) werd het parlement geïn formeerd dat de oude regeling ver over haar grenzen alsnog werd toege past. De commissie stelt vast dat „dit in de Kamer niet de vraag heeft opge roepen of deze toepassing wel moge lijk was". De Tweede Kamer bemoeide zich ook niet met de controle. Sommige kamerleden gingen ervan uit dat het ministerie automatisch controleerde. Bij niemand gingen bellen rinkelen toen minister Gruijters in 1976 in ant woord op vragen van de leden Kom brink en Rienks (PvdA) hierover, schreef dat het onmogelijk was aan te geven of en hoe vaak de opgegeven stichtingskosten in ernstige mate af weken van de werkelijkheid. Het was derhalve onbekend of teveel subsidie was uitgekeerd. De commissie ty peert dit antwoord van Gruijters als „onzorgvuldig". Het is volgens de commissie juist daarom onzorgvul dig, omdat de algemene rekenkamer enkele maanden eerder zijn topamb tenaar Steensma had ingelicht over de malafide praktijken van het ABP. hem op de hoogte moeten stellen. De SBDI-affaire uit 1983 was voor Brokx aanleiding alle soortgelijke 'geen-winstbeogende' woningbouw- stichtingen aan een vorm van finan ciële controle te onderwerpen. De commerciële beleggingsinstellingen moesten met rust worden gelaten om dat het rijk volgens hem geen risico's liep. De enquêtecommissie is het daar niet mee eens. De huidige staatssecretaris Heer- ma, de opvolger van Brokx, krijgt van de commissie een pluim. Zijn be sluit op 1 januari 1987 een vorm van beleggerscontrole in te voeren noemt de commissie een verantwoorde oplossing. Advies Dat Brokx voor zijn wijziging van de subsidieregeling in 1980 de Raad voor de Volkshuisvesting niet eerst om een advies heeft gevraagd, vindt de enquêtecommissie een misser. De ze RAVO is het belangrijkste advies orgaan van volkshuisvesting. Brokx heeft ook nagelaten de Tweede Ka mer in te lichten. De kamerleden die er wel van op de hoogte waren, heb ben er in de debatten'ten onrechte' geen aandacht aan geschonken, aldus de commissie in haar rapport. Dat staatssecretaris Brokx in 1980 de Tweede Kamer niet heeft gemeld dat hij de beleggers al in 1979 extra winst van één procent heeft geboden (alleen het ABP ging op het aanbod in) op hun investeringen in huurwo ningen om hen tekig te krijgen in de bouw, is zeker niet af te doen als een 'schoonheidsfoutje', zoals de oud bewindsman het in zijn verhoor beti telde. Het toenmalige PvdA-kamerlid Van Dam interpelleerde de bewinds man 13 februari 1980 over het uitblij ven van overeenstemming met de in stitutionele beleggers over de financiering van de bouw van 12.000 premiehuurwoningen. Van Dam in formeerde daarbij naar maatregelen die Brokx tot dan toe de beleggers in het vooruitzicht had gesteld om hen alsnog terug te krijgen in de premie- huurbouw. De commissie verwijt Brokx dat hij de Kamer bij die gelegenheid niet heeft gemeld dat hij reeds in 1979 een afspraak had gemaakt met het APB voor een doucheurtje van een procent extra rendement. „Brokx had deze maatregel moeten melden. De Ka mer is op dit punt onvolledig geïnfor meerd. Achterwege laten van deze in formatie is meer dan een schoon heidsfoutje." 'De verklaring van Brokx tijdens zijn verhoor, dat zijn niet-melden van de positieve reactie van het ABP op de één procent extra rendement mede was ingegeven omwille van zijn on derhandelingspositie, komt de com missie wat vreemd voor. „Door in de Kamer zijn eigen positie duidelijk te „Ik hoop onze coalitiepartner van het nut van het sectorplan te kunnen overtuigen ZIERIKZEE - „Ik denk het wel", antwoordde VVD- landbouwspecialist P. M. Blauw op een vraag uit het pu bliek gisteravond, maandag, tijdens een VVD- bijeenkomst in de Zierikzeese Concertzaal op de vraag uit het publiek of deze regering er werkelijk iets aan ge legen is om de akkerbouw te helpen. „Het is een belang rijke zaak, maar ik denk niet niet dat het reëel is om te denken dat de landbouwpolitiek een kabinetscrisis zal veroorzaken. Ik hoop onze coalitiepartner, het CDA, te kunnen overtuigen van het nut van het door ons inge diende sectorplan voor de akkerbouw". Na een inleiding van Blauw over het door hem ingediende sectorplan akkerbouw kreeg het publiek in de Zierikzeese Concertzaal gelegenheid om vragen op de WD'er af te vuren. Overigens viel de opkomst behoor lijk tegen. Eigenlijk had men gere kend op zo'n tweehonderd man, maar uiteindelijk kwamen er niet meer dan naar schatting zestig mensen naar de Concertzaal. markeren, zou hij deze waarschijn lijk in de onderhandelingen hebben versterkt". De commissie tekent daar nog eens bij aan dat het eindresultaat van de onderhandelingen met de beleggers „niet als een voor de overheid rede lijk resultaat kan worden aange merkt". „Dat .eindresultaat beteken de dat het subsidiesysteem princi pieel van karakter veranderde door dat bij duurdere huurwoningen hoge re stichtingskosten gingen leiden tot hogere subsidies. Bovendien leidde het ertoe dat aan duurdere huurwo ningen meer subsidie werd gegeven dan aan goedkopere. De staatssecre taris is hiertegen uitdrukkelijk ge waarschuwd. De fraudegevoeligheid van de regeling nam door deze wijzi ging toe, hetgeen zeer hoge budgettai re lasten met zich mee heeft ge bracht". VLISSINGEN - Schelde Industrial Construction, dochter van het scheepsbouw- en industrieconcern Koninklijke Maatschappij De Schel de, neemt per 1 januari 1988 van Sproncken Beheer in Bunde (bij Roermond) alle aandelen over van machine-, constructie-, apparaten bouw Sproncken, Sproncken Overall Service en Sproncken Projects. Schelde Construction en Sproncken zijn het daar in beginsel over eens ge worden en naar verwachting zullen de onderhandelingen de komende weken worden voltooid. Schelde Industrial Construction is een bedrijf met 470 werknemers en is gespecialiseerd in montage-, repara tie- en onderhoudswerkzaamheden voor elektrische centrales, olieraffi naderijen, chemische fabrieken en opslagtanks. Zij zet jaarlijks 90 miljoen om. De Sproncken-bedrijven zijn op de Limburgse markt gerichte construc tie- en montagebedrijven met in to taal 100 man personeel en een omzet van 14 miljoen per jaar. Zij zijn gespecialiseerd in montagewerk voor en levering van onderdelen aan petro chemische, heramische, milieutechni sche, papier- en cementindustrieën. Op vragen van de heer Goemans antwoordde Blauw dat bio-energie in Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 9 maart 06.35 150 00.25 -138 19.00 146 12.50 -159 10 maart 07.05 148 01.00 -141 19.35 138 13.25 -155 9 maart 05.15 162 11.30 -149 17.35 158 23.40 -132 10 maart 05.50 158 12.20 -145 18.20 144 9 maart 06.30 168 00.35 -148 18.55 162 12.55 -170 10 maart 07.05 166 01.10 -152 19.35 153 13.35 -167 9 maart 06.50 174 00.30 -153 19.15 169 12.55 -172 10 maart 07.20 171 01.05 -155 19.55 159 13.25 -168 Doodtij: 13 maart Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 de toekomst zeker perspectieven biedt voor de energiewinning in de toekomst. Hij wees daarbij ook op de mogelijkheden in verband met het autoverkeer. „Verzuring wordt met name veroorzaakt door het verkeer. Door toepassing van bio-energie kun nen op dat gebied zeker positieve re sultaten geboekt worden", verzeker de Blauw de vragensteller. Blauw wees verder ook op de mo gelijkheden voor de landbouw voor wat betreft de genetische manipula tie. „Als je bijvoorbeeld aardappel rassen kunt kweken die resistent zijn voor aardappclmocheid zou dat kunnen betekenen dat je bepaalde ontsmettingsmiddelen niet meer no dig hebt", aldus Blauw. Op de vraag van Goemans over de privatisering van de landbouwvoor lichting antwoordde Blauw dat deze zeker te verdedigen valt. „Al moet ik daarbij aantekenen dat de marges zeer smal zijn". Blauw haalde daarbij het voorbeeld aan van een jonge on dernemer die zich volgens het 'no cure-no pay'-principe als particuliere voorlichter opgeworpen heeft. Verpaupering WD-statenlid en ZLM-kring-vice- voorzitter J. M. Geluk stelde vervol gens dat men moet waken voor ver paupering van de landbouw. „Ik heb de indruk dat bij de dans om de WIR- gelden de kleine boer vergeten wordt". Blauw gaf geen direct ant woord op die vraag, maar stelde wel dat de afschaffing van de WIR-gelden 1 budgettair neutraal dient te verlo pen. Hij nam vervolgens de gelegen heid te baat om de Vervroegde Af schrijving Investerings Aftrek nog maals te propageren. Reactie uit de zaal: „Voor mij komt het over als ordinair bezuinigen". Waarop Blauw trachtte duidelijk te maken dat dit toch beslist niet de be doeling is van de VVD-fractie. CBTB-voorzitter R. J. van der Wek ken sprong daarop in met de opmer king dat de algemene indruk dat het Landbouwschap zomaar geld zou hebben laten liggen volgens hem niet op waarheid berust. „De onderhan delingen zijn afgebroken op een mo ment dat de discussie nog lang niet afgerond was", aldus Van der Wek ken. Blauw liet verder in het midden hoe een en ander precies in elkaar steekt, maar stelde wel dat de neer waartse spiraal in de akkerbouw hem grote zorgen baart. ZIERIKZEE - Het afschaffen van 'de WIR-premie door de rijksoverheid begint nu reeds gevolgen te hebben voor de ge meente Zierikzee. Sliewescom, een in optiehandel gespeciali seerd bedrijf dat zich aan het Haringvlietplein wilde vesti gen ziet door het wegvallen van deze WIR-premie af van vestiging, omdat het de finan ciering van een nieuw onder komen niet rond kan krijgen. Zierikzee wordt kort na dit kabinetsbesluit reeds gecon fronteerd met de nadelige ge volgen ervan voor de ontwik- kelng van de bedrijvigheid in de gemeente. Het optiebedrijf had zijn oog laten vallen op een stuk grond naast het complex van bakker J. Verwijs aan het Haringvlietplein. De bouw- aanvraag hiervoor was reeds ingediend. Door het wegvallen van de WIR ziet het bedrijf ver der af van deze nieuwbouw- plannen. Volgens burgemees ter mr J. J. P. M. Asselbergs kan het wegvallen van deze vorm van overheidssteun aan het bedrijfsleven voor de ge meenten uiterst ongunstig uit pakken, al sprak Asselbergs tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning, industrie, toerisme en re creatie de hoop uit dat dit kabi netsbesluit niet van invloed zal zijn op mogelijke andere plan nen voor bedrijfsvestiging. Blauw Stelde dat er sprake is van een Frans-Duitse as die zich wel kan vinden in een stabilisering van de graanprijs, maar een verdere verla ging van die graanprijs zeker tegen zal houden. Hij pleitte verder voor een extensivering van de graanteelt. „Dat heeft een opbrengstdaling tot gevolg, maar ook een verbetering van de kwaliteit". „Het betekent ook een mindere druk op de biotoop en extensivering zou dan ook gestimuleerd moeten worden middels een extensiverings premie". aldus Blauw. Hij had wei nig goede woorden over voor het Brusselse besluit voor wat betreft het uit produktie nemen van akker- bouwgronden. „Extensieve begrazing van die gronden zou dan wel toegestaan zijn. Volgens mij levert dat een oncontro leerbare situatie op die bovendien erg fraudegevoelig is", aldus Blauw en voegde daar schertsend aan toe dat jonge mensen die boer willen worden beter een opleiding tot con troleur kunnen gaan volgen. Tbt slot van zijn betoog stak Blauw uitge breid de loftrompet over het niveau van de Nederlandse akkerbouw en haar produkten, afzetorganisaties etc. „Andere landen zijn daar zeer ja loers op". Blauw zei ervan overtuigd te zijn dat men 'schouder-aan- schouder' de akkerbouw door het dal waar het nu inzit heen zou kunnen helpen. Vervolg van pagina 1 niet vol te houden is. We mogen het buitenland met onze maatregelen best een beetje irriteren, maar we moeten ook aan onze export denken", aldus Blauw. Dichtslibben Blauw stelde dat door het beleid van landbouwminister Braks het ge vaar dreigt dat de akkerbouw dicht slibt door areaal-uitbreiding. „De su perheffing heeft er bijvoorbeeld toe geleid dat bijvoorbeeld veehouders ook een deel van hun land gingen bestemmen voor akkerbouw, met na me gericht op de produktie van de vrije produkten. En zodoende viel er op die vrije markt geen stuiver meer te verdienen". Blauw stelde dat de VVD zich in een kwetsbare positie heeft begeven door het sectorplan voor de akker bouw op de proppen te komen. „Daar liepen we zeker een bepaald politiek risico mee. Maar behalve de minister is er door iedereen positief op gereageerd". Blauw stelde vervolgens dat zich nu ook bij Braks een zekere mentali teitsverandering heeft voorgedaan. „Een kleine mentaliteitsverande ring. Met een dubbele streep onder kleine", aldus Blauw. „Een mentali teitsverandering die nog volstrekt onvoldoende is". Dinsdag 8 maart Zierikzee Gereformeerde kerk. Thema-avond over Diakonaat en Sociale Zekerheid door Deputaatschap Algemene Dia- konale Arbeid van de Gereformeerde Kerken en Gereformeerd Sociaal Centrum. 19.30 uur. De Driehoek. Bestuursvergadering Stichting Jeugd Schouwen-Duive- land. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde kerk. Al gemene ledenvergadering CDA. 19.30 uur. Peuterspeelzaal Kwibus. Ouder avond. Lezing over Peuter en veilig heid. Aanvang 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Voorlichtingsavond Plattelands Jongeren Zuid, NBvP en ZLM. Thema: de inrichting van Neel- tje Jans en de invloed daarvan op Schouwen-Duiveland. Aanvang 19.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Openbare vergade ring welzijnscommissie. 19.30 uur. Goes HBO-V-gebouw aan de J. P. Coen- straat. Informatie-middag V-HBO-V. Van 14.30 tot 17.00 uur. Woensdag 9 maart Zierikzee Aan het Luitje. Ms. Willem Alexander van de Nationale Stichting Varende Recreatie voor Zieken en Verpleeg den op bezoek in Zierikzee. Aan komst en ontvangst om 18.50 uur. Op treden koor NBvP-Noordgouwe. Concert door muziekvereniging Nieuw Leven. Donderdag 10 maart Zierikzee Huis van Nassau. Jaarvergadering Snijmaiskern. 20.00 uur. Vrijdag 11 maart Bruinisse Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging Nu met Hope en Oefening en Uitspanning. Met medewerking van het Bruse kinderkoor en boerenkapel Stuitje Leut. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 12 maart Zierikzee Concertzaal. Kindertheater, mi- mespel Sanders en Co. 15.00 uur. Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Uit voering van het Nederlands Her vormde kerkkoor Renesse. 20.00 uur. Scharendijke Op het Zwarte Plein. Straofeest. Van af 12.30 uur. Kerk wer ve/ Noordgou we/ Schuddebeurs Leden sportvereniging WIK halen oud papier op. Vanaf 9.30 uur. Noordgou we Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging Con Amore. Toneelspel Laat Bob maar schuiven en bal-na met het Schelde Trio. Aanvang 19.30 uur. Maandag 14 maart Zierikzee Hervormd Kerkcentrum, achter de Beuze. Lezing dr. G. W. Reitsema over het thema Samen op weg naar een nieuwe kerk? Aanvang 19.30 uur. Foyer Mondragon. Voorjaarsleden vergadering ZOC. 20.00 uur. Ellemeet Dorpshuis. Algemene vergadering Vekabo. Sprekers: H. Eversdijk, E. Maris-Koster en W. den Boer. Aan sluitend forumdiscussie. Aanvang 19.30 uur. Dinsdag 15 maart Zierikzee Grote Kerk. Schoonmaken Grote Kerk voor vrijwilligers. Vanaf 9.00 uur. Burgh-Haamstede Zaal bij de Gereformeerde kerk. Jaarvergadering NCVB-afdeling Burgh-Haamstede. Poëzie met Nel van der Bruinhorst en pianospel van mevrouw Hessels-Hausmann. Aan vang 19.45 uur. Dorpshuis De Schutse. Lezing over schilderijen Mauritshuis door J. M. Kikkert-Elkerbout. Diavertoning. Aanvang 20.00 uur. Renesse Zeeuwse Stromen. Beleggingsavond Rabobank Schouwen. 19.30 uur. Oosterland Oosterhof. Kledinginzameling Men sen in Nood. Van 9.00 tot 17.00 uur. Woensdag 16 maart Zierikzee Hervormd Kerkcentrum. Kledingin zameling Mensen in Nood. Van 9.00 tot 18.00 uur. De Lichtboei. Mini-playback. Tussen 14.00-16.00 uur. Zalencentrum Nederlands Hervorm de kerk. Bejaardenbijeenkomst NCVB. 14.30 uur. Concertzaal. Velvet's Schwarzes Theater. 20.00 uur. Huis van Nassau. Algemene leden vergadering CBTB kring Schouwen- Duiveland. 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Jaarvergadering oude- rensociëteiten Schouwen-Duiveland. 9.30 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde kerk aan de Badhuis straat. Inzameling gedragen kleding voor de Stichting Mensen in Nood. Van 10.00 tot 17.00 uur Dreischor Weststraat 21. Kledinginzameling. Middelburg Zeeuws museum. Spelmiddag kinde ren. 14.00 tot 16.00 uur. Goes Hotel Tbrminus. Bijeenkomst Wo men's Aglow Fellowship. Spreker L. van Diemen over Hoe ontstaat angst? Aanvang 9.45 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2