Westerschouwse sporters rond de tafel met b en w - WATERSTANDEN - installatiebedrijf Diefstal autoradio Aanvragen Fonds van Kazernering Roosevelt- vrijheidsmedaille 1988 voor Helmut Schmidt Vergadering commissie welzijnsbeleid Duiveland 2 Z1ER1KZEE - Mevrouw W. Q. uit Oosterland deed aangifte van in braak in en diefstal uit haar perso nenauto die stond geparkeerd op de Mosselboomgaard te Zierikzee. De auto werd donderdag door onbe kenden opengebroken tussen 8.00 en 17.30 uur. Men nam een radio/casset terecorder mee waarvan de waarde niet precies bekend is. ZIERIKZEE - Verenigingen, instellingen en particulieren die binnen de gemeente Zierik zee actief zijn op sociaal en cul tureel gebied kunnen voor 1 april een aanvraag voor een bijdrage uit het Fonds van Ka zernering indienen. De aanvragen moeten aan een tweetal voorwaarden vol doen. Ten eerste moeten de verzoeken een zo duidelijk mo gelijke omschrijving van de activiteiten bevatten. Ook het doel waarvoor financiële on dersteuning wordt gevraagd dient te worden omschreven. Ten tweede moet de aanvraag vergezeld gaan van een finan cieel overzicht van geraamde inkomsten en uitgaven. Deze aanvragen moeten voor 1 april worden ingediend bij het Fonds van Kazernering, p/a stadhuis Zierikzee. Meelstraat 8, 4301 EC Zierikzee. Voor na dere informatie kan men zich wenden tot de secretaris van het fonds, de heer H. Uil, tele foon 01110-13151. Advertentie MIDDELBURG - Voor het eerst in de geschiedenis van de zogenoemde Roosevelt-vrijheidsmedailles zal de belangrijkste prijs naar een YVest- duitser gaan, de voormalige Duitse bondskanselier Helmut Schmidt. Dat maakte het Roosevelt studiecen trum in Middelburg donderdag be kend. De medailles die worden toe gekend door het Franklin en Eleanor Roosevelt Instituut in New York, worden op 4 juni in Middelburg uit gereikt. Schmidt krijgt de Franklin Delano Roosevelt vrijheidsmedaille voor de rol die hij gespeeld heeft bij het op de eerste rang plaatsen van de Bondsre publiek Duitsland bij de landen die zich inzetten voor de menselijke vrij heid. De medaille voor de vrijheid van meningsuiting gaat naar Ellen Johnson-Sirleaf, een Liberiaanse bankierster die zich ondanks per soonlijke risico's voor vrijheid in ei gen land heeft ingezet. Zij heeft vrou wen uitgedaagd voor hun eigen rechten op te komen en in politiek op zicht actief te worden, aldus het insti tuut. BURGH-HAAMSTEDE - De sportverenig'" gen in de gemeente Westersehouwen moeten op korte termijn met burgemeester en wethouders rond de tafel om te praten over de ontwikkelingen omtrent sportcomplex Kraye- stein te Burgh-Haamstede. Naar het zich laat aanzien gaat het complex tien maanden dicht voor verbouwing en de verenigingen maken zich zorgen ook na deze perio de niet aan hun trekken te zullen komen. Dat is gebleken tijdens de gemeentelijke commissie voor het welzijnsbe leid. Voorzitter dr H. J. van Zuylen stel de het overleg met de verenigingen voor naar aanleiding van opmerkin gen van commissielid J. de Wit. Die sprak zijn bezorgdheid uit over de ontwikkelingen. ,,De burgemeester heeft de betrokkenen schijnbaar ge rust willen stellen, maar ik zie het er van komen dat we in de knel komen". En met 'we' bedoelt De Wit dan onder meer de jeugdige voetballers, de 120 leden van de afdeling badminton van DFS en de diverse andere verenigin gen, die nu gebruik maken van Krayestein. Van Zuylen was niet in de gelegen heid veel informatie te verschaffen over Krayestein. ,,Ik mag de contac ten tussen de gemeente en eigenaar Van Bohemen niet optimaal noemen en dan druk ik het voorzichtig uit. De gemeente heeft hem uitgenodigd, maar er is hierop vooralsnog niet in gegaan", aldus de voorzitter. M. Bak ker van de commissie wees op brie ven, die in september zijn verzonden aan Van Bohemen en die tot op heden nog niet beantwoord zijn. Grote plannen Zoals eerder gemeld heeft Van Bo hemen grote plannen met het sport complex aan de Krayesteinweg. Ver enigingen in de regio zijn momenteel alle aangewezen op het complex en vrezen straks buiten de boot te val len. Van Bohemen heeft tot op heden ook geen garanties willen geven aan de verenigingen, dat zij straks als vanouds welkom zijn. in Zierikzee heeft dit inmiddels geleid tot een se rieuze discussie over het zelf bouwen van een tennishal. C. van der Haven-Eikelenboom be- ZIERIKZEE Playback Woensdag 16 maart is er in clubhuis de Lichtboei te Zierikzee een zoge naamde mini-playbackshow voor kinderen in de leeftijd van zeven tot en met 13 jaar. Belangstellenden ne men zelf een bandje mee en vertonen hun kunsten tussen 14.00-16.00 uur. Gespreksavond De Provinciale Werkgroep voor fa milieleden van (ex-) psychisch zieken houdt woensdag 16 maart eon ge spreksavond in Zierikzee. Deze bij eenkomst wordt gehouden in de zaal van de Gereformeerde kerk in de Sint Domusstraat en begint om 19.30 uur. Wie nadere informatie over deze avond wenst kan contact opnemen met mevrouw M. C. van Bloois, tele foon 01112-1973. Bezoek Rode Kruis-schip Woensdag 9 maart komt het ms. Willem Alexander, een schip van de Nationale Stichting Varende Recrea tie voor Zieken en Verpleegden op be zoek in Zierikzee Aan boord zijn cir ca 50 bewoners van het Christelijk Verpleeghuis De Samaritaan uit Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 5 maart 04.45 155 10.55 -162 17.05 161 23.00 -135 6 maart 05.20 158 11.25 -163 17.40 160 23.35 -136 7 maart 05.50 156 12.00 -162 18.10 156 - 5 maart 03.20 157 09.30 -154 15.35 168 21.40 - 126 6 maart 03.50 162 09.55 -154 15.55 168 22.05 -127 7 maart 04.10 163 10.25 -152 16.30 167 22.30 -128 5 maart 05.00 166 11.00 -173 17.20 173 23.10 -145 6 maart 05.25 167 11.35 -173 17.50 171 23.40 -146 7 maart 05.40 166 12.05 -171 18.00 166 - 5 maart 04.55 177 11.00 -176 17.20 184 23.05 -149 6 maart 05.30 180 11.35 -176 17.50 183 23.35 -150 7 maart 05.55 178 12.00 -175 18.20 179 - Springtij: 5 m^art Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Sommelsdijk. Het gezelschap komt om ongeveer 18.50 uur aan aa; het Luitje in Zierikzee en wordt da. ver welkomd door de heer en mev duw Hage-Speelman, die voor die gele genheid gehuld gaan in Schouwse klederdracht. Vervolgens, om 19.00 uur, brengt het koor van de NBvP, af deling Noordgouwe onder leiding van M. W. van 't Veer enkele liederen ten gehore. Om 19.30 uur volgt een korte pauze waarna een tweede op treden van het koor volgt om 19.45 uur. Van 20.15 tot 20.30 uur is er op nieuw een pauze met de aanbieding van een attentie namens het Rod~ Kruis van Zierikzee. Het programma wordt afgesloten met een concert door muziekvereniging Nieuw Leven uit Ouwerkerk, onder leiding van U. Manni. Dit concert start om 20.30 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Op donderdag 10 maart verlaat het schip de Zierikzeese haven weer en zet dan koers naar Hellevoetsluis. Homofilie De werkgroep homofilie Schou- wen-Duiveland komt zaterdag 5 maart bijeen in het UVV-gebouw te Zierikzee. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de organisatie is bereik baar via postbusnummer 155, 4300 AE te Zierikzee en telefonisch via 01110-15004. Grevelingen Het natuur- en recreatieschap de Grevelingen houdt 22 maart een bij eenkomst voor alle belanghebbenden en gebruikers van het Grevelingen- meer. Dat gebeurt in het gemeente huis van Goedereede vanaf 20.00 uur. Foto-onderschrift UW Abusievelijk is in de krant van gis teren, donderdag, een verkeerd foto onderschrift in de krant gekomen. Bij de foto van de uitreiking van de UVV-speld stond vermeld dat deze door voorzitter A. Bouman-Borgman uitgereikt werd aan mevrouw Van Rhcc uit Zierikzee. Dat moet zijn aan mevrouw M Geenen, eveneens uit Zierikzee. Jaarvergadering NCVB De NCVB-afdeling Burgh-Haam- stede houdt op dinsdagavond 15 maart haar jaarvergadering in een zaal bij de Gereformeerde kerk in Haamstede. Na het huishoudelijk ge deelte met daarin jaarverslagen en bestuurswisselingen krijgen de da mes een uurtje poëzie met Nel van der Bruinhorst voorgeschoteld, muzi kaal omlijst met pianospel door me vrouw Hessels-Hausmann. Een spe ciaal voor deze avond gevormd koortje zal enkele liedjes ten gehore brengen. Voorts is er een pakjesver koop ten bate van het Bondsprojekt Burkina Faso. Lezing Op dinsdag 15 maart wordt in dorpshuis De Schutse in Burgh- Haamstede een lezing met dia's ge houden door mevrouw J. M. Kikkert- Elkerbout over de schilderijen die in het Haagse Mauritshuis te vinden zijn, en over het Mauritshuis zelf. In de maand juni van het jaar 1987 werd een jarenlange restauratie van het Mauritshuis voltooid. Het Maurits huis is één van de oudste musea in ons land en draagt officieel de naam: Koninklijk Kabinet van Schilderij en. In het museum zijn werken van wereldberoemde schilders uit de I6e en 17e eeuw zoals Rembrandt, Ver meer, Jan Steen en Potfer te bezichti gen. Ook vier Holbeins uit de verza meling van stadhouder-koning Wil lem III zijn hier te vinden. Bij vol doende deelname bestaat dc moge lijkheid om een excursie naar het Mauritshuis te maken. De lezing wordt georganiseerd door de Stich ting Westersehouwen Kultureel en begint om 20.00 uur. RENESSE Vergadering Vertegenwoordigers van de oude- rensociëteiten op Schouwen-Duivc- land komen woensdag 16 maart in vergadering bijeen in het Dorpshuis in Renesse. Deze vergadering, die door dc Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland en het Comité Seniorendag is uitgeschreven, begint om 9.30 uur. Op de agenda staat on der andere een bespreking van de ac tiviteiten die dc bcjaardensosen dit jaar willen ontplooien. Ook het pro gramma van de Seniorendag die 1 ok tober eveneens in het Dorpshuis van Renesse wordt gehouden komt ter weekend servicedienst Telefoon (01110) 16255 Dat Krayestein tien maanden dicht gaat brengt de gemoederen binnen sportief Schouwen-Duiveland danig in beroe- riny. Bezorgdheid in Westhoek over ontwikkelingen Krayestein nadrukte nogcens de noodzaak van een gemeentelijke hal en ook A. Damman onderschreef de wankele basis van particulier initiatief. Maar de gemeente heeft vele jaren geleden al over een eigen sporthal gesproken, maar die is nooit van de grond geko men. Van Zuylen wees de commissie op de moeilijkheden. „Het aantal snelle oplossingen is gering. De Ark in Renesse is volkomen ongeschikt en dat geldt ook voor de gymnastiek zaal". Met een opblaashal voorziet hij problemen in de natte wintermaan den. Bakker deed hem de suggestie om eens na te denken over de oude veilinghal aan de Hogezoom. „Moge lijk dat dit een alternatief is voor de komende periode", aldus Bakker, die erop wees dat de hal eigendom is van Van Bohemen en er momenteel een hondendressuurclub actief in is Met de constatering, dat er sprake is van een buitengewoon penibele situatie» en het vooral erg is, dat hiermee jon geren op de straat gestuurd worden, besloot Van Zuylen de discussie. De Wit vroeg zich ook af wat de taak van de nieuwe coördinator voor de criminaliteitsbestrijding moet worden. „Ik ben lid vtui de evenemen tencommissie in Renesse en het pro gramma voor de zomer is al rond. Als de coördinator nu 60.000 gulden krijgt voor een programma dat al klaar is....". Maar Van Zuylen hield De Wit voor, dat over een en ander vandaag - vrijdag - gesproken wordt op het gemeentehuis. Sprake. De vergadering wordt voorge zeten door mevrouw C. S. Mandema- k Penning. KERKWERVE Hulp Door vertrek van enkele leden heeft de werkgroep jeugdactiviteiten in Kerkwerve hard hulp nodig. Wie zin heeft om in de schoolvakanties ac tiviteiten voor de jeugd te organise ren of een leuke middag te bezorgen kan contact zoeken met Jopie Kou- wenberg, 01110-15686. SCHARENDIJKE Oliebollen De oliebollenactie ten bate van de Helgerseeschool in Scharendijke heeft een nettobedrag van 1442 gul den opgebracht. De organisatie be dankt zowel de vrijwillige bakkers als de verkopers. BRUINISSE Getuigen gezocht Op 29 februari omstreeks 09.00 üur vond er op de rijksweg over de Greve- lingendam in Middelharnis een onge val plaats, waarbij een trekker met oplegger en een personenauto waren betrokken. Door dit ongeval werd die rijksweg voor langere tijd geblok keerd voor het overige verkeer. Op het tijdstip van de aanrijding reden in de richting Zierikzee meerdere voertuigen. De bestuurders daarvan hebben de aanrijding mogelijk zien gebeuren. De politie van Middelhar nis komt graag in contact met deze bestuurders. Van een van hen is be kend, dat hij of zij in een witte perso nenwagen reed, type middenklasser. De politie van Middelharnis is dage lijks telefonisch bereikbaar op 01870- 2444. Eventuele getuigen kunnen zich uiteraard ook bij de politie van de ei gen woonplaats melden. Stormschade De storm die begin deze week over ons land raasde heeft het dak van een woonhuis aan de Boomdijk bescha digd. Bij J. S. begaf de schoorsteen het tegen het natuurgeweld en kwam met veel geraas naar beneden. Dak pannen en de goot' werden bescha digd terwijl ook een aan de schoor steen bevestigde antenne sneuvelde. Ook op enkele andere plaatsen zijn dakpannen van het dak gewaaid., Geen oud papier Er wordt begin deze maand geen oud papier opgehaald door de muziekver eniging Nu met Hope. Tijdelijk ge brek aan mankracht is daarvan de oorzaak. Nog een maand bewaren dus tot er meer muziek in zit. MIDDELBURG NCRV In de komende maand houdt de NCRV weer haar jaarlijkse provin ciale ledenvergaderingen. Deze wordt voor Zeeland in de Middel burgse schouwburg gehouden op dinsdag 8 maart vanf 19.30 uur. Tij dens de vergadering wordt een huis houdelijk gedeelte afgewerkt en is er discussie over radio- en televisiepro gramma's. NCRV-voorzitter drs Th. D. Jansen houdt een toespraak met als titel NCRV-daar kijk je van op. Te- - vens is er een optreden van het jonge renkoor Happy Voices uit Borssele. Zeeuws museum De collectie van het Zeeuws mu seum te Middelburg is het afgelopen jaar aangevuld met een aantal schil derijen dat door het museum werden aangekocht. Met behulp van een sponsoractie kwam men in het bezit van het schilderij Jacob hoedt de kudde van Laban uit 1642 geschilderd door Frangois Ryckhals. De collectie Toorop's van het museum werd uitge breid met het doek Dijk met zee uit 1925. Verder werden door middel van de tijdelijke aankoopregeling van het ministerie van WVC twee werken van de Zeeuwse kunstenaars Gust Romyn en David van Kop aangekocht. Ook kon de aquarel van Johannes Bos boom Kasteel Westhove worden ver worven. Alle nieuwe werken zijn te zien bij een expositie in het Zeeuws museum die loopt van 5 maart tot 15 mei. De tentoonstelling draagt de ti tel Aanwinsten 1987, een keuze uit. NIEUWERKERK - Een subsidie verzoek door de Stichting Vrijwilli- gersovcrleg Zorgsector en een subsi dieverzoek van de Algemene leesbi bliotheek Nieuwerkcrk. Dat zijn dc agendapunten die aan de orde komen bij een openbare ver gadering van de adviescommissie voor het welzijnsbeleid in de gemeen te Duiveland. De commissie komt op dinsdag 8 maart bijeen in het ge meentehuis te Nieuwerkcrk. Elke be langstellende kan de vergadering vanaf de publieke tribune volgen. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 4 maart Zierikzee Gereformeerde kerk. Wereldgebeds dag. 19.00 uur. Renesse Nederlands Hervormde kerk. We reldgebedsdag. 19.30 uur. Brouwershaven Bostonpleinzaal. Lezing drs. H. van der Linden over toneelstukken, Roo- de Lelie. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Schoolavond van de open bare school De Dobbelsteen. 19.30 uur. Oosterland Oosterhof. Muziekuitvoering Ooster- lands Fanfare en Nu met Hope. 19.30 uur. Bruinisse Verenigingsgebouw, Deestraat. Jaar vergadering Alemeen Vissersbelang. 20.00 uur. Consistorie Gereformeerde kerk. We reldgebedsdag. 20.00 uur. Zaterdag 5 maart Zierikzee UW-gebouw. Soosavond WHSD. 20.00 uur. UVV-gebouw. Bijeenkomst werk groep homofilie Schouwen-Duive land. 20.00 uur. Concertzaal. Muziekuitvoering Kunst en Eer. 20.00 uur. Soosgebouw Mosselboomgaard. Jeugdsoos De Koepel. 20.00 uur. Brogum. The Amazing Stroopwafels. 22.00 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis de Schutse. Danswedstrijd o.l.v. dansschool Kramer. 19.00 uur. De Burght. Gospelgroep Burning Candles. 20.00 .uur. Big S. Hardrockband Engine. 22.00 uur. Ellemeet Strao-feest. Keuring versierde paar den om 12.30 uur. Start rit om 13.00 uur. Ontvangst ruiters door Luctor et Emergo om 15.00 uur, rondgang door het dorp. Prijsuitreiking door burge meester W. den Boer. Verder ringste ken en feestavond met Delta-combo. Brouwershaven SV Brouwershaven haalt oud papier 3p. 09.00 uur. Zonnemaire Dorpskern. Oud papier ophalen. Van af 9.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Uitvoering Crescendo. 19.00 uur. Bruinisse In clubgebouw vogelvereniging De Nachtegaal aan de Molenweg. Vögelruil- en verkoopbeurs. Van 10.00 tot 12.00 uur. Zondag 6 maart Goes Prins van Oranje. Poppenbeurs. Van 10.30 tot 17.00 uur. Maandag 7 maart Zierikzee In grote commissiekamer van het stadhuis. Commissievergadering Streekarchief. 10.00 uur. In raadzaal van het stadhuis. Com missievergadering ruimtelijke orde ning, industrie en recreatie. 19.30 uur. Concertzaal. Jaarvergadering VVD. 20.00 uur. Dinsdag 8 maart Zierikzee Gereformeerde kerk. Thema-avond over Diakonaat en Sociale Zekerheid door Deputaatschap Algemene Dia- konale Arbeid van de Gereformeerde Kerken en Gereformeerd Sociaal Centrum. 19.30 uur. De Driehoek. Bestuursvergadering Stichting Jeugd Schouwen-Duive land. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde kerk. Al gemene ledenvergadering CDA. 19.30 uur. Peuterspeelzaal Kwibus. Ouder avond. Lezing over Peuter en veilig heid. Aanvang 20.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Voorlichtingsavond Plattelands Jongeren Zuid, NBvP en ZLM. Thema: de inrichting van Neel- tje Jans en de invloed daarvan op Schouwen-Duiveland. Aanvang 19.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Gemeenteraadsvergade ring begroting 1988. 15.00 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Openbare vergade ring welzijnscommissie. 19.30 uur. Goes HBO-V-gebouw aan de J. P. Coenstraat. Informatie-middag V- HBO-V. Van 14.30 tot 17.00 uur. Woensdag 9 maart Zierikzee Aan het Luitje. Ms. Willem Alexander van de Nationale Stichting Varende Recreatie voor Zieken en Verpleeg den op bezoek in Zierikzee. Aan komst en ontvangst om 18.50 uur. Op treden koor NBvP-Noordgouwe. Concert door muziekvereniging Nieuw Leven. Zaterdag 12 maart Zierikzee Concertzaal. Kindertheater, mi- mespel Sanders en Co. 15.00 uur. Renesse Nederlandse Hervormde kerk. Uit voering van het Nederlands Her vormde kerkkoor Renesse. 20.00 uur. Scharendijke Op het Zwarte Plein. Straofeest. Van af 12.30 uur. Noordgouwe Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging Con Amore. Tbneelspel Laat Bob maar schuiven en bal-na met het Schelde Trio. Aanvang 19.30 uur. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2