Met 'n goede verhuizer kunt u rustig gaan slapen 'We moeten groepen doordringen van het belang gebitsverzorging' Stichting Promotie in touw voor regio Voorlichting over mogelijkheden woningbouw op Bruse infomarkt Bitr Auto Louis Goedbloed DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-cfealer mh P£ (Attr)actief perspectief in commissie flakkee expresse bv ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Sporters Grafisch Kruisverenigingen Aftroeven Westerschouwse sporters moeten op korte ter- Schooldekanen hebben zich bij drukkerij L en O De kruisvereniging wil mannen meer betrekken Roos de Vries troeft mannen af voor titel mijn rond de tafel met b en w. (Pag. 2). laten informeren over de grafische industrie. bij de zwangerschap van vrouwen. (Pag. 4), Schouwen-Duiveland. (Pag. 11). (Pag. 3). VRIJDAG 4 MAART 1988 144ste jaargang Nr. 24297 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Te willen genezen is reeds half gezond. Seneca De heren D. H. de Kup en J. W. de Jonge van de liquidatiecommissie schooltandverzorging laten aan burgemeester Asselbergs zien wat in het tandheelkundig leerpakket zit. Basisscholen krijgen tandheelkundig leerpakket van restant-geld schooltandarts ZIERIKZEE - ,,Het is een heel bijzondere middag. Hier is sprake van een 31- vlaksvulling". Het was onderwijzer J. H. Blom uit Renesse die met deze woorden de dank van 29 basisscholen, de Beatrixschool en het dagverblijf Brugzicht uitte. Hij was een van de vertegenwoordigers van deze instellingen die naar het Zierikzeese stadhuis kwamen om daar een tandheelkundig leerpakket in ontvangst te nemen. Een geste die werd betaald met het geld dat overbleef na de opheffing van de schooltandartsdienst in 1984. De leerpakketten zijn bedoeld om de motivatie voor een goede gebitsverzor ging zowel bij kinderen als hun ouders te stimuleren. De eenmalige bijeenkomst in het Zierikzeese stadhuis werd bijge woond door de directeur van de Dis tricts Gezondheids Dienst Zeeland R. B. M. R. Bakker. Op deze instantie rust, na het opheffen van de school tandverzorging, de taak om mensen zodanig te motiveren dat ze zelf de verantwoording nemen voor een goe de gebitsverzorging. ,/Ihndbederf is in feite de ziekte die we de afgelopen jaren het beste hebben kunnen be strijden binnen de Nederlandse maatschappij. Er is een enorm ver schil tussen de gemiddelde conditie van een kindergebit op het moment dat de schooltandarts zijn intrede deed bij de scholen en nu. Maar om dat zo te houden is het van wezenlijk belang dat de oudei's de verantwoor delijkheid voor het gebit van hun kinderen zelf ter hand blijven ne- Alert blijven Die toename van dat eigen initia tief was tevens een belangrijke reden waardoor de schooltandarts ver dween. .Momenteel bezoekt 95 pro cent van de gezinnen uit zichzelf de tandarts. Maar we moeten alert blij ven. Niet zozeer op de toestand van individuele gebitten! We moeten gro te groepen mensen blijven doordrin gen van het belang van een goede ver zorging van het gebit", aldus Bakker die dat als een gedeelde verantwoor delijkheid voor ouders en leerkrach ten zag. ,,Ik vind het daarom een goe de zaak om het liquidatie-saldo van de schooltandverzorging op deze ma nier te besteden". Hoewel ook burgemeester inr J. J. P. M. Asselbergs sympathie toonde voor het initiatief van de liquidatie commissie, toonde hij zich toch lich telijk geschokt. „Volgens mij heeft de commissie zichzelf een buitenge woon grote vrijheid aangemeten door te besluiten om de overgebleven gelden op deze wijze aan tandhcel- Advertentie OPEN HUIS AUSTIN ROVER AUTOBEDRIJF ISTA Oosterland - Tel. 01114-1495 kundige leerpakketten te besteden. Er is namelijk nergens een formeel besluit terug te vinden waaruit blijkt dat de regionale gemeenten hiermee akkoord zijn gegaan". De Zierikzeese burgemeester gaf een overzicht van de geschiedenis van de schooltandartsdienst en het ont staan van de DGD. „Ondanks het feit dat daarover nergens een officieel be sluit is terug vinden, sluit het doel RENESSE - De Stichting Promotie Schouwen- Duiveland is momenteel druk in de weer met diver se promotie-activiteiten. Er wordt weliswaar onder de juridische vlag van de nieuwe stichting'gewerkt, toch wordt de naam de Schouw se Kust voorlopig nog aangehouden. Reden is het uitblijven van deel name door de WV's in Bruinisse en Duiveland. Naar het zich laat aanzien laat de aansluiting door de WV's in Zierikzee en Brouwershaven niet lang meer op zich wachten. Op de rol staan momenteel be zoeken aan diverse beurzen. Van 8 tot 26 maart is de toeristenbeurs in Essen en van 23 tot 27 maart de Vrij en Actief-beurs in Rotterdam. De stichting is daar aanwezig, als ook bij de vakantiesalon in Gent (16 tot 24 april). De organisatie probeert ook dit jaar weer 75.000 plastic tasjes met opdruk te ver kopen aan de leden twaalf cent per stuk. Ook is promotie hiervan de achterliggende gedachte. Voorts wordt de route voor de promotiebus - de Engelse dubbel dekker - op poten gezet. Er zijn al uitnodigingen ontvangen voor Katwijk aan Zee, Beverwijk en Harderwijk. Ook is de bus naar alle waarschijnlijkheid present op de ZLM-dag op Neeltje Jans in ju ni. De komende 'dagen is de stich ting vertegenwoordigd op de HIS- WA, waar zij gebruik mag maken van de stand van het natuur- en re creatieschap de Grevelingen. Daarnaast wordt er collectief geadverteerd in de diverse lande lijke bladen als het Algemeen Dagblad, de Telegraaf, de Kölner Zeitung, Rheinische Post en Het Laatste Nieuws (België). Op 31 maart gaat de promotiebus naar Miniatuur Walcheren. Volgens een woordvoerder van de stichting kan Schouwen-Duiveland zich daar optimaal profileren. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Namens de liquidatie-commissie gaf D. H. de Kup een toelichting bij de inhoud van het tandheelkundig leerpakket waarvan elke school er een kreeg overhandigd. Het omvat een multoband lessenpakket met voorleesboeken, een groot gebitsmo del met tandenborstel om goed te le ren poetsen en een introductie diase rie. „Het is een bijzondere middag omdat hij helemaal in het teken van de mondhygiëne staat. En omdat we nu vanuit de medische wereld wat krijgen", aldus onderwijzer Blom in zijn dankwoord. Advertentie waarvoor het overgebleven geld wordt besteed precies aan bij de wij ze waarop de DGD te werk wil gaan". Mondhygiëniste van de DGD jeugd- tandzorg M. van Kooten gaf een over zicht van de mogelijkheden voor scholen om via de gezondheidsdienst educatief materiaal te verkrijgen. Sinds de invoering van de basis school is gezondheidsvoorlichting een verplicht vak op het rooster ge worden. uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 MfcJ Initiatief van gemeentebestuur WA> BRUINISSE - Mensen uit de regio die bouwplannen in Bruinisse hebben doen er goed aan om zich op zaterdag 19 maart te vervoegen in het dorpshuis in Bruinisse. Dan wordt daar namelijk een woningbouw-infomarkt gehou den die ten doel heeft adspirantkopers/bouwers kennis te laten nemen van de bouwmogelijkheden op de Bruse bouwlokaties Riekusweel, Bergstraat en Singel. Aan 15 bedrijven en instanties heeft het Bruse gemeentebestuur uitnodigingen doen uitgaan met de bedoeling om de be zoeker van de infomarkt zo goed mogelijk te informeren. gebied Bergstraat/Singel. „Want verder hebben we geen vierkante nie ter grond waar we op kunnen bou wen", aldus Hekman. Het is de bedoeling dat er in het bestemmingsplangebied Riekusweel 38 woningen gebouwd gaan worden. In het saneringsgebied Bergstraat/ Singel worden zes rijtjeshuizen ge bouwd plus een vrijstaande woning. Verder staan er in Riekusweel nog 26 garages gepland en is ook ruim schoots voorzien in groen. Daarbij wil men energie-arm gaan bouwen. Dat wil zeggen dat de woningen zo veel mogelijk op het zuiden gericht worden zodat optimaal gebruik kan worden gemaakt van de zonnewarm te. Indien voorradig. Voor wat betreft de woningen in het bestemmingsplan Riekusweel heeft de gemeente bewust gekozen voor koopwoningen. „Sociale woning- Jaren' achtereen kon in feite in Bruinisse niet gebouwd worden. Door een tweetal belangrijke aanko pen doet zich die mogelijkheid nu wel voor en wel in het nieuwe bestem mingsplan Riekusweel en op de restant-kavels in het saneringsgebied Bergstraat/Singel. Opstarten Zoals bekend mag worden veron dersteld is het bestemmingplan Rie kusweel een kwestie die al jarenlang de gemoederen in het Bruse bezig houdt. „Maar nu is dan toch het laat ste struikelblok uit de weg geruimd en nu moet de invulling van dat be stemmingsplan met de grootst moge lijke spoed ter hand genomen wor den", aldus burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse. Hetzelfde geldt voor het sancrings- bouw is door de hoge huurprijs lang niet altijd aantrekkelijk, en boven dien hebben we in Bruinisse een be hoorlijke voorraad huurwoningen", aldus burgemeester Hekman. „Daar komt nog bij dat koopwo ningen op het ogenblik erg goed in de markt liggen. Op dit moment zeker, gezien de lage rentevoet. Dan is het wel zaak dat je met een goed plan op de proppen komt en vanuit die ach tergrond zijn wc op het idee gekomen voor die woningbouw-infomarkt", aldus Hekman. Volgens Hekman komen veel men sen ook niet uit het labyrinth van pre mies en subsidieregelingen en is de woningbouw-infomarkt ook een goe de gelegenheid om daar wat meer over te weten te komen. Hekman stelt dat de markt in het bijzonder van be lang is voor inwoners van Bruinisse en inwoners uit de regio die bouw plannen in Bruinisse hebben, maar ook voor mensen van elders die eco nomisch of sociaal gebonden zijn aan Bruinisse. Prijzen In bestemmingsplan Riekusweel is sprake van acht beschikbare kavels vrijstaand. De basisprijs hiervoorbe- draagt 120 gulden per vierkante me ter. Negen keer twee kavels zijn be stemd voor twee-onder-een-kap-wo- vervolg pagina 3 ZIERIKZEE - De leden van de com missie ruimtelijke ordening, indu strie, recreatie en toerisme van de ge meente Zierikzee wisselen maandag 7 maart van gedachten over het on langs verschenen rapport (Attr)ac- tief Perspectief, waarin het RBOI- bureau zijn bevindingen naar het ge reedkomen van de weg over de Stormvloedkering heeft samenge vat. Dit gebeurt tijdens een vergade ring van deze commissie in de raad zaal van het stadhuis. Aanvang 19.30 uur. De commissie zal zich ongetwijfeld verdiepen in de aanbevelingen die dit rapport geeft en de praktische haal baarheid ervan. Verder geven de com missieleden hun mening over de ge deeltelijke herziening van het be stemmingsplan Binnenstad-Zuid west en een verzoek van de Provincia le VVV Zeeland tot het toekennen van een jaarlijkse"bijdrage in de ex ploitatiekosten van het Logies Infor matie Systeem-nieuwe stijl. Op de agenda prijkt tevens het ver zoek van de hoer A. Vonk om op het perceel Schcepstimmerdijk 20 een dubbele garage te mogen bouwen. Volgens het geldende bestemmings plan is dit perceel bestemd voor ver zorgende bedrijven met woningen. De bouw van een dubbele garage is in strijd met deze bestemming. Gezien de reeds aanwezige bebouwing rond om dit perceel zijn burgemeester en wethouders bereid dit verzoek te ho noreren. Dit houdt in dat de gemeen teraad moet verklaren dat een wijzi ging van het bestemmingsplan wordt voorbereid, waarna een artikel-19 procedure in gang kan worden gezet. Vraag is alleen hoe de commissiele den hierover denken. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Buien We bevinden ons nog steeds in on stabiele lucht met buien. Aan het eind van de dag neemt de buiïgheid af. De westelijke wind is aanvanke lijk nog vrij krachtig maar neemt la ter op de dag af tot matig. Minirqum- temperatuur komende nacht 2 gra den. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting tlm dinsdag 8 maart: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 40%. Min.temp.: - 1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp,: 0 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 20% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 maart Zon op 07.16, onder 18.27 Maan op 20.42, onder 07.45 6 maart Zon op 07.14, onder 18.29 Maan op 21.56, onder 07.54 T maart Zon op 07.12, onder 18.31 Maan op 23.13, onder 08.05 Laatste Kwartier: 11 maart (11.56) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Een lagedrukgebied bo ven Zuid-Scandinavië houdt morgen over onze omgeving een zuidwestelij ke stroming in stand. Dit betekent aanvoer van koude onstabiele lucht met enkele winterse buien. De tem peratuur daalt hierbij de komende nacht van 3 graden aan zee tot om streeks min 2 graden in het oosten van het land. De middagtemperatuur wordt ongeveer 5 graden. Er staat een matige wind, rond kracht 4, uit richtingen tussen zuidwest en noord west. Deze wind kan morgenmiddag nog tijdelijk aan de kust, met name het Waddengebied, nog aantrekken tot krachtig, 6. Na morgen neemt de buiïgheid en de wind verder af en is er zondag wat meer zon. Advertentie AUTO Heasik Wêt ouis ra OEDBLOED Zierikzee, 01110-14951 Advertentie Lorentz 1 3241 LX Middelharnis Tel. 01870-2188 Cricketpad 15 3223 EA Hellevoelsluis Tel. 01883-20016 fqCl Kreeflstraat 36 4301 ZD Zierikzee Tel. 01110-13163 lSaKF Wielsingel 24 3261 VJ Oud-Beijerland Tel. 01860-13624 <ir

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 1