Grootste kolengrijper Raad stemt in met krediet voor haalbaarheidsanalyse Duinhoeve agenda WATERSTANDEN Westerschouwse subsidie voor vrouwenorganisaties Speciale vergadering- ledenraad van ZLM Lilipaly bij werkvoor- zieningsschap Record-drukte bij gipsvluchten Doorgereden Met gestolen motor aangehouden Bevolking Borssele tegen opslag van radioactief afval Gemeenteraadsvergadering Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Een verdeelde raad stemde gisteravond, maandag, in met het voorstel van het colle ge van b en w van Westerschouwen om een krediet be schikbaar te stellen voor het (laten) samenstellen van een haalbaarheidsanalyse voor wat betreft eventuele overname door de gemeente van camping Duinhoeve. Verdeeld was de raad niet zozeer over de analyse op zich, maar meer over de mogelijke overname door de gemeen te. GOES - Naar aanleiding van de zorgelijke ontwikkelingen in met name de akkerbouw heeft het bestuur van de Zuide lijke Landbouw Maatschappij besloten de ledenraad in een bijzondere vergadering bijeen te roepen. De vergadering is maandag 29 februari in de Prins van Oranje te Goes. De ledenraad is het hoogste (permanente) bestuurlijke or gaan van de ZLM, waarin alle 83 afdelingen vertegenwoor digd zijn. Door de recente be sluiten op de extra Europese topbijeenkomst komt de ak kerbouw volgens de ZLM nog verder onder druk te staan. Door de ledenraad zal aan de hand van een desbetreffende notitie met name gesproken worden over de vraag hoe de (Zuidwestelijke) akkerbouw op langere termijn kan overle ven. Een en ander moet ertoe lei den, dat er een breed gedragen beleidslijn wordt geformu leerd aan de hand waarvan de ZLM zijn verdere opstelling be paalt. Voorts wordt van de ge legenheid gebruik gemaakt om de actuele sitiuatie in de prak tijk te inventariseren. Hoewel de vergadering een besloten karakter draagt zal de pers wel geïnformeerd worden over de resultaten. t Vervolg van pagina 1 onder de aandacht van Lilipaly heeft gebracht is het afschrijven van hele dagen verlof in een periode dat er in het kader van de ziektewet halve da gen wordt gewerkt. Een situatie die door het WSW-personeel, 147 mensen, als onjuist wordt ervaren. ,,Het be drijf ontvangt namelijk in deze perio de van de bedrijfsvereniging een ver goeding van een halve dag, zodat het bedrijf er in deze situatie financieel voordeel van heeft". Lilipaly is het eerste maar, als het aan het OVO ligt, zeker niet het laat ste kamerlid dat uitgenodigd is om een kijkje te komen nemen in het werkvoorzieningsschap en zich op de hoogte te stellen van de bezwaren die leven tegen de voorgenomen fusie. Krijger: ,,We willen proberen om binnenkort een CDA'er, als het kan ook weer een kamerlid, naar Zierik- zee te halen. We willen dat heel goed duidelijk wordt hoe wij erover den ken. Het gaat tenslotte om de positie van het WSW-personeel en dan met name de positie van de zwakbegaaf- den". Datum Zierikzee 24 februari 25 februari Oosterscheldemond 24 februari 25 februari Philipsdam West 24 februari 25 februari Wemeldinge 24 februari 25 februari Door de dienst sport en recreatie van de gemeente Rotterdam wordt overwogen de camping Duinhoeve, die zij momenteel ixi eigendom en be heer heeft, af te stoten. Gelet op de sociale doelstelling van de dienst is contact gezocht met de gemeente Wes- terschouwexx met de vraag of voor overname onder dezelfde doelstelling intei'esse bestaat. De gemeente Wes terschouwen wil nu eerst een haal baarheidsanalyse uit laten voeren en daarvoor is een ki'ediet van ruim 13.000 gulden nodig. Privatisering Hoewel die vraag eigenlijk niet aan de orde was verklaarde de PvdA- fractie, bij monde van C. Verton zich voor exploitatie van de camping zon der winstoogmerk en sprak de WD- fractie zich uit voor privatisei'ing van de camping. Verton: ,,Onze fi'actie is niet per de finitie tegen privatisering, maar het is wellicht een goed idee om in het re creatiegebeuren in Westerschouwen ook een camping te hebben waarin het winstoogmei'k achterwege wordt ZIERIKZEE - Ongeveer 125 men sen zijn dit weekeinde per speciale gipsvlucht van hun wintersport bestemming naar huis teruggekeerd. Ook maandag is er nog een vlucht ge pland met ongeveer 45 „brekebe nen". „Het is aanzienlijk drukker dan vorige jaren", zegt woordvoerder C. B. Alders van SOS International, de hulporganisatie van een grote ver zekeringsmaatschappij. „Voor het eerst hebben we mensen voor een vlucht moeten afwijzen we gens plaatsgebrek", aldus Alders. Zij worden later alsnog per reguliere lijndienst teruggevlogen of per am bulance vervoerd. Ook bij de ANWB zijn er meer aan meldingen voor de gipsvluchten bin nengekomen, ongeveer twintig meer dan vorig jaar. „Er werd tijdens de vluchten ook veelvuldig geklaagd over de grote drukte op de pistes", zo zegt G. Bijes. Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 08.05 151 01.50 -129 20.35 130 14.30 -158 08.55 134 02.35 -124 21.30 109 15.15 -140 06.45 152 00.50 -119 19.25 128 13.15 -149 07.45 129 01.45 -114 20.30 100 14.15 -130 08.10 163 02.00 -139 20.45 143 14.30 -169 09.00 147 02.45 -134 21.35 120 15.20 -151 08.15 172 01.55 -143 20.50 149 14.30 -171 09.00 152 02.40 -137 21.40 124 15.20 -153 gelaten. Maar we willen ons niet in een avontuur storten". Nuttig VVD-woox-dvoerder J. C. de Feiter omschreef het haalbaai*heidsonder- zoek als zijnde nuttig en nodig. En, uitgedaagd door de uitlatingen van Verton: „Wij zijn van mening dat de camping niet door de gemeente ge leid moet worden. Wij zijn voor pri vatisering". De Feiter stelde verder dat er nogal wat aan de camping dient te gebeuren voordat deze aan bepaalde eisen voldoet. De dienst sport en recreatie van de gemeente Rotterdam erkent dat ook en dat is voor hen een van de redenen om de camping af te stoten. Men stelt andere prioriteiten. Een opstelling die in slechte aarde viel bij De Feiter. „Je zal maar op zo'n camping staan en de gemeente stelt andere priori teiten...." Uiteindelijk bleek de VVD-fractie de enige die zich op voorhand uit sprak tegen het eventueel door de ge meente overnemen van de Duinhoeve. „Ik sta achter het vooi*stel van het BURGH-HAAMSTEDE - Met een krappe meerderheid, zes voor en vijf tegen, besloot de gemeentex-aad van Westerschouwen gisteravond, maan dag, voor subsidiëring van verschil lende vrouwenorganisaties: Vrou wenontmoetingscentrum, Werk groep Vrouw en Geloof en de Stich ting Tegen Haar Wil Zeeland. Met name VVD-raadslid C. van der Haven-Eikelenboom maakte zich sterk voor de vx*ouwenorganisaties. Zij stelde dat bijvoorbeeld het Vrou- wenontmoetingscentimm zeker in éen behoefte voorziet. „Ik wil die subsi die ook niet koppelen aan het aantal deelnemers aan cursussen, maar ge woon een subsidie van twaalf cent per inwoner geven", aldus Van der Haven-Eikelenboom. Problematisch Het college stelt dat in het verleden het Vrouwenontmoetingscentrum steeds per deelnemer is gesubsi dieerd. „Problematisch wordt het nu omdat men grote moeite heeft om de namen van de deelnemers vrij te ge ven", aldus het college. De commissie welzijn adviseerde het college zowel over 1986 als 1987 om die voorwaarde om een deelnemerslijst te moeten aanreiken te laten vervallen en uit te gaan van een basis van vertrouwen. Ietwat schoorvoetend heeft het col lege zich nu neergelegd bij dat ad vies. Toch werd de raad geadviseerd om akkoord te gaan met een subsidie per deelnemer. De raad echter beslis te anders en schaarde zich achter het plan om het Vrouwenontmoetings- lege en ik wil daar verder geen (sequenties aan verbinden", aldus -woordvoerder J. van den Berge, viesbureau Boiten uit Beusichem it de haalbaarheidsanalyse sa- Halve maan In totaal op de agenda van de raads- ïrgadering 33 agendapunten. Een m de voorstellen die zonder discus- e of hoofdelijke stemming door de lad werd aangenomen was het voor stel om het pad naast de Stichting Ti- dorp de naam Halve Maan te geven. Eerder werd de naam Galgewekken geopperd, maar daar is de raad op te ruggekomen. Omdat het gedeelte van de Zeeane- moonweg tussen de Jan van Renesse- weg en de Zeedistelweg in de periode van 1 mei tot 1 september veelvuldig geblokkeerd wordt door aan beide zijden geparkeerd staande auto's stelde de raad een parkeerverbod in aan de noordzijde van de Zeeane- moonweg. lbn behoeve van de renovatie van de rioolgemalen aan de Jan van Re- nesseweg en de Strandweg stelde de raad een krediet van 20.000 gulden beschikbaar. Een krediet van 3.900,- werd gevoteerd voor de aanschaf van een kopieei-apparaat voor de openba- re basisschool De Schelphoek. Fietsenklemmen Voor het plaatsen van fietsenklem men en verlichting bij strandover- gangen en abri's stelde de raad een krediet van 12.000 gulden beschik baar. Op het plan van het college om fietsenklemmen gemonteerd aan hardhouten planken die dan weer centrum met twaalf cent per inwoner te subsidiëren. Ook ten aanzien van de Werkgroep Vrouw en Geloof stelde het college voor om een subsidie van 50 gulden per deelnemer beschikbaar te stellen, maar ook in dit geval koos de raad voor een bijdrage van twaalf cent per inwoner. Tegen Haar Wil Hoewel de fracties van CDA en RU wel begrip en zelfs waardering op konden brengen voor het werk van het Vrouwenontmoetingscentrum en, voor het CDA in mindere mate, het werk en de doelen van de werkgroep Vrouw en Geloof, lag dat toch iets an ders voor wat betreft de Stichting Te gen Haar Wil. Ook het college van b en w stelde overigens voor om niet tegemoet te komen aan het subsidieverzoek van Tegen Haar Wil. Als argument wordt aangevoerd dat de stichting overbo dig zou zijn als het Algemeen Maat schappelijk Werk het goed doet. „Ons insziens blijft het een onge wenste ontwikkeling dat voor een beperkte groep een aparte organisa tie in het leven wordt geroepen", al dus het college. Een standpunt dat, zo bleek tijdens de raadsvergadering, niet gedeeld wordt door VVD- en PvdA-fractie. Ook voor deze gi-oepering brak Van der Haven-Eikelenboom een lans, en zij kreeg beide fracties achter zich zo dat besloten werd om ook de Stich ting een subsidie te verlenen. met paaltjes in de grond verankerd worden te plaatsen kwam op de raadsvergadering commentaar van de kant van de VVD-fractie. „Ik heb wat bedenkingen tegen de soort fietsenklemmen die u wilt ge bruiken. Wellicht kunt u overwegen om een ander soort te gebruiken waarmee fietsendiefstal wat beter voorkomen kan worden", aldus C. W. Veerhoek. PvdA'er J. C. Hendrikse bracht nog onder de aandacht dat in de plannen wellicht een duinovergang over het hoofd gezien is. „Ik mis die voorzie ningen bij de duinovergang bij Elle- meet. En daar staan en liggen toch al tijd veel fietsen". Wethouder A. J. Padmos (CDA) zegde toe dat bekeken zal worden of de bewuste duinover gang inderdaad over het hoofd gezien is en of deze ook daadwerkelijk voor verantwoordelijkheid van de ge meente Westerschouwen gerekend dient te worden. Verlichting De raad stelde verder een krediet van bijna 25.000 gulden beschikbaar voor de aanleg van openbare verlich ting in het bestemmingsplan Zand weg. PvdA'er Hendrikse stelde enige vraagtekens bij de geplande locaties van de lantaarnpalen, maar ging wel akkoord met de votering van het kre diet. Vanuit de verschillende fracties werd positief gereageerd op het col legevoorstel om een krediet van 42.000 gulden beschikbaar te stellen voor het aanstellen van twee werkne mers bij de gemeente Westerschou wen. Zij waren reeds jaren in WSW- verband werkzaam bij de gemeente. Verder ging de raad akkoord met de verkoop van een perceel bouwgrond van 280 vierkante meter aan W. Troost en een perceel van 230 vier kante meter aan P. F. Koppenaal. Dit voor de prijs van 95,58 per centiare. Voor dezelfde prijs per centiare wordt een perceel grond van 306 vier kante meter verkocht aan T. J. C. Sluyter. ZIERIKZEE - Op het Havenplein te Zierikzee vond zondag om ongeveer 20.00 uur een aanrijding plaats waar bij de personenauto van L. v. d. K. uit Bruinisse behoorlijk werd be schadigd. De dader, een mevrouw in een personenauto, reed door zonder zich bekend te maken. De aanrijding gebeurde toen C. Z. uit Bruinisse de auto van L. v. d. K. had geparkeerd aan het Havenplein. Bij terugkeer bleek de gehele rechter- voorzijde te zijn gedeukt. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. Volgens de benadeelde zouden twee voorbijgangers hebben gezien dat de aanrijding werd veroorzaakt door een mevrouw in een personenauto. De rijkspolitie verzoekt hen en ook ieder ander die inlichtingen kan ver strekken contact met hen op te ne men. Tfelefoon 01110-14055. ZIERIKZEE - Politiemensen van de verkeersgroep Middelburg hiel den de 21-jarige R. R. uit Rotterdam aan die met een gestolen motorfiets over de Rijksweg N-59 nabij Zierik zee reed. De politie merkte bij de surveillan ce op de rijksweg aan het kenteken van de motorfiets op dat dit landelijk was verspreid omdat het van een gestolen voertuig was. De motorfiets werd vorige week gestolen uit een kelderbox van een Rotterdamse flat woning. R. R. werd na de aanhouding overgeleverd aan de politie van Rot terdam en ook het gestolen voertuig werd weer overgebracht naar die plaats. Dinsdag 23 februari Zierikzee Huis van Nassau. Lezing L. Becu voor Plattelandsvrouwen. 14.00 uur. Zaal Gereformeerde kerk. Bijeen komst Christelijke Plattelands Vrou wenbond. 19.45 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie ruimtelij ke ordening. 19.30 uur. Bruinisse Nederlands Hervormde kerk. Con cert kinderkoor Nationale Poolse Opera uit Warschau. Aanvang 19.30 uur. Scharendijke Gereformeerde kerk. Amnesty schrijfavond. Tussen 19.00 en 21.00 uur. Nieuwerkerk Gereformeerde kerk. Amnesty schrijfavond. Tussen 19.00 en 21.00 uur. Oosterland Consistorie Hervormde kerk. Am nesty schrijfavond. Tussen 20.00 en 21.00 uur. Woensdag 24 februari Zierikzee Christelijke Scholengemeenschap voor MAVO/LHNO. Open middag leerlingen hoogste groep basisscho len. 13.45 uur. In zalencentrum Nederlands Her vormde kerk. NCVB-bejaardenbij eenkomst. 14.30 uur. Vrouwenontmoetingscentrum. Le zing arbeidsplicht voor meisjes. 20.30 uur. Kerkwerve Peuterspeelzaal. Ouderavond. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie openbare werken. 19.30 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering. 19.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Bijeenkomst Plattelands vrouwen met lezing mr. J. J. P. M. As- sëlbergs. 09.30 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Bijeenkomst NBvP. 19.30 uur. Nieuwerkerk Salem. Zendingsavond Gereformeer de Gemeente. 19.30 uur. Bruinisse Leeszaal bibliotheek. Amnesty schrijfavond. Tussen 19.00 en 21.00 uur. Donderdag 25 februari Zierikzee Concertzaal. Algemene vergadering Cebeco Zuidwest. 10.30 uur. In pand Zeeuwse Muziekschool. Start cursus liedbegeleiding op de gitaar. 20.00 uur. Gereformeerde kerk. Thema-avond over psychisch ziek zijn. 20.00 uur. Huis van Nassau. Ledenvergadering VARA-afdeling Schouwen-Duive- land. Aanvang 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie midden- en kleinbedrijf. 15.00 uur. Gemeentehuis. Commissie grond- en pachtzaken. 19.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering. 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering. 19.30 uur. Vrijdag 26 februari Zierikzee Huis van Nassau. Jaarvergadering vissersvereniging Helpt Elkander. Aanvang 14.00 uur. Burgh-Haamstede Gereformeerde kerk. Grote zang avond. 20.00 uur. Renesse De Zeeuwse Stromen. Start honds weekend. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Viering 35-jarig be staan NBvP. 20.00 uur. Zaterdag 27 februari Zierikzee Oliebollenactie CJV. De Driehoek. CJV-soos met Dust. 19.30-22.00 uur. Concertzaal. Tbneelspel Heimwee door Nederlands Volkstoneel. 20.00 uur. Willibrorduskerk. Ars Musicacon- cert. 20.30 uur. Noord welle Dorpskern. Straoviering. Vanaf 13.00 uur. Scharendijke Jeugdsoos Trace. Introductie-avond voor jongeren vanaf 15 jaar. 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Uitvoering Crescendo. 19.00 uur. Nieuwerkerk Verenigingsgebouw. Contactbijeen komst verstandelijk gehandicapten. 14.15 uur. Stellendam Gereformeerde kerk. Opendeur- dienst van het Leger des Heils. 20.00 uur. Zondag 28 februari Zierikzee Roomskatholieke kerk. IWZ-dienst. 17.00 uur. Concertzaal. Film Children of a les ser god. 20.00 uur. Maandag 29 februar) Zonncmaire Café Bommenede. Ledenvergadering Oranjevereniging. 20.00 uur. BORSSELE - De bevolking van het Zeeuwse dorp Borssele blijkt in gro te meerderheid fel gekant tegen de komst van de COVRA (Centrale Or ganisatie Voor Radioactief Afal). De COVRA wil op een terrein bij de kerncentrale Borssele de verwerking en opslag realiseren van alle uit Ne derland afkomstige radioactieve af valstoffen. De tegenstand blijkt uit de zaterdag bekendgemaakte uitslag van een enquête die de dorpsraad de afgelopen dagen onder de bewoners heeft gehouden. Daarbij kwam naar voren dat 92,9 procent van de ondervraagden tegen een vestiging in Borssele is. Verder vond 97,2 procent dat de voorlichting van de gemeente over de plaats van vestiging matig tot slecht is geweest. Van de bevolking is 84,9 procent voorts van mening dat de gemeente de belangen van het dorp in deze zaak niet goed heeft behartigd. De algehe le voorlichting over de COVRA vond 95,8 procent van de mensen matig tot slecht. Gezinshoofden De enquêteformulieren van de dorpsraad werden door 640 volwasse nen boven de 18 jaar ingevuld. Dat zijn bijna alle gezinshoofden uit het dorp, zo heeft de dorpsraad bekend gemaakt. B en w van Borsele krijgen de uitslag van de enquête woens dag tijdens een informatie-avond over de COVRA officieel overhan digd. Burgemeester drs. G. van den Heu vel van Borsele kon zaterdagavond dan ook nog niet op de enquête zelf reageren. Wel zei hij teleurgesteld te zijn over het feit dat de dorpsbewo ners vinden dat ze door de gemeente onvoldoende zijn voorgelicht. „We hebben twee hoorzittingen ge had. Er zijn tot twee keer toe huis- aan-huis folders verspreid met ani matietekeningen over de situatie ter plaatse. De gemeenteraad vergadert al vanaf 1985 over deze zaak. We heb ben op al onze pogingen om informa tie te verschaffen maar bitter weinig reacties gehad. Het is dan ook niet helemaal terecht dat men ons nu ver wijt, tekort te zijn geschoten in het geven van voorlichting". Voorlichting Woensdag is er opnieuw een voor lichtingsbijeenkomst over de CO VRA. „Ik hoop", aldus Van den Heu vel, „dat de bevolking daar meer interesse voor zal tonen dan ze tot nu toe voor deze zaak heeft gedaan". Inmiddels is er overigens al een milieu-effectrapportage gemaakt over de plaats van vestiging, heeft de Raad van State het bestemmingsplan ter plaatse al goedgekeurd en is de bouwvergunningsprocedure al op gestart. Doodtij: 26 februari Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 ZIERIKZEE - Nemag BV uit Zierikzee heeft ae laatste hand gelegd aan de volgens deze firma grootste kolen- grijper in de wereld. Het gevaarte heeft een inhoud van 60.000 liter en heeft een eigen gewicht van 85 ton. De grijper is vijf meter breed en bedoeld voor het lossen van kolen uit zeeschepen. Gisteren werd de grijper middels een mobiele kraan op een ponton gezet om op transport te gaan naar de Maasvlakte. Europa Massa Overslag neemt daar de kraan in gebruik. De Nemag heeft eerder grijpers afgeleverd aan de EMO. Tot dus verre is dit echter de grootste van de reeks terwijl het eigengewicht door het gebruik van andere materialen en nieuwe technieken minder geworden is. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Met krappe meerderheid voor 1 A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2