Vijf dagen naar Parijs berichten SGP-visie op industrie en milieu Zeldzame noodmunten als gedenkpenningen 4 Bijeenkomst Staatkundig Gereformeerde Studievereniging OOSTERLAND - Het milieuprobleem is in wezen geen produktie-tindustrie) probleem, maar een consumptie probleem. Een consumptieprobleem omdat de westerse mens niet bereid is om zich te matigen in zijn levenspa troon en op een Bijbels verantwoorde manier inhoud te geven aan zijn scheppingsopdracht van „Bouwen en Be waren". Het milieuprobleem is heel erg groot en het wandje dat ons scheidt van „overdadige weelde" en "ar moede en honger" is heel dun. Dit stelde ir. J. W. Verwijs uit Hoek tijdens een vergadering van de Staatkundig- Gereformeerde Studievereniging Schouwen-Duiveland in Oosterland. Verwijs is secretaris van het Lande lijk Verband van Staatkundig Gere formeerde Studieverenigingen en sprak over het onderwerp Industrie en milieu. De ontwikkeling van de weten schap en de moderne techniek is al leen mogelijk geweest in de westerse cultuur. Spreker stelde dat er vanaf het begin twee geestesstromingen lijnrecht tegenover elkaar stonden: de Reformatie, die de mens ziet als af hankelijk en verantwoording schul dig is aan zijn Schepper (rentmeester schap). De tweede stroming, de Renaissance gaat uit van een autono me, onafhankelijke mens. Industriële revolutie In de industriële revolutie van de vo rige eeuw krijgt het van christelijke waarde ontdane vooruitgangsgeloof meer invloed op de massa met als uit eindelijk resultaat de maatschappij waarin wij vandaag leven. De in dustriële ontwikkeling heeft grote verschuivingen in de maatschappij teweeg gebracht in de beroepsuitoefe ning en in de welvaartspositie. Volgens Verwijs is deze ontwikke ling ten koste gegaan van het milieu. De oorzaak van de milieuvervuiling op grote schaal moet gezocht worden in het feit dat de mens niet wilde le ven tot eer van zijn schepper. In het gedaehtengoed van de Renaissance en de Verlichting (Franse Revolutie) heeft de mens in zijn denken de scheppingsopdracht van „Bouwen en Bewaren" gereduceerd tot „Bou wen". Na de Tweede Wereldoorlog is de vervuilings-emmer in een snel tempo opgevuld en overgelopen. De indu strie had toen maar één probleem nl. gebrek aan produktiecapaciteit. Er werd niet gelet op energieverbruik en men had geen aandacht voor het mi lieu. Veel van onze huidige sane ringsproblemen van gifgrond stam men uit deze tijd. Door het rapport van de Club van Rome uit 1971 is men gaan beseffen dat de wereld eindig is. De energiecri sis van 1973 deed hier nog een schepje bovenop, waardoor het besef van zorg voor het milieu in brede lagen van de bevolking ingang vond. Aan de hand van verschillende voorbeelden concludeerde de heer Verwijs dat de industrie zelf ook veel gedaan heeft aan milieubescherming. Tenslotte benadrukte spreker dat het milieuprobleem is verweven met heel onze levensstijl, met ons economisch leven, met ons technisch kunnen. Daarom is het voor de politiek ook zo moeilijk om, zeker internationaal, maatregelen te nemen om milieuver vuiling tegen te gaan. De mens heeft zijn scheppingsopdracht verwaar loosd. We moeten volgens Verwijs te rug naar een sobere levensstijl. Antiek uit Zierikzee ZIERIKZEE - Het afgezaagde gezegde dat geld moet rollen gaat in ieder geval niet op voor munten die vierkant van vorm zijn. Weliswaar niet zo vaak maar toch heeft men gedurende lange tijd in het be talingsverkeer gebruik gemaakt van vierkante glimmende nikkelen stuivertjes. Veel vroeger, tij dens de tachtigjarige oorlog, is er gedurende bepaal de perioden in verschillende vaderlandse steden noodgeld gebruikt. De behoefte aan dit noodgeld deed zich voornamelijk voor wanneer een stad door de vijand werd belegerd en vrijwel ingesloten was. Het overkwam Zierikzee in de jaren 1575 en 1576. De Spaanse troepen sloten de vesting in; de burgers beleefden bange tijden. Om toch op de een of andere manier het leven binnen de stedelijke muren zoveel moge lijk op gang te houden liet het Zierikzeese stadsbestuur een aantal noodmunten vervaardigen, voor een deel van zilver, voor een deel van tin. Enkele exemplaren werden later van goud gemaakt; deze kregen een aparte bestemming. Zilver en tin De noodmunten die onder benarde omstandigheden werden vervaar digd zagen er volkomen anders uit dan de gangbare geslagen munten. Het stadsbestuur van Zierikzee gaf aan een of meer plaatselijke zil versmeden opdracht tot het maken van munten van verschillende waar den: „Betalt den XlIIen novembris (1575) Hobuck Com. Huybert, Jacob Claessen, Peter Harmanssen ende Jan Gerritsen over haerleyeder ar- beyt van het munten der zilvere ende tene tinnen) dalders etc., mids- gaders over 't maken van vijf stempels comt t'samen X 10 pond), VI- II schellingen IIII groten", (thesauriersrekening Zierikzee). Men kon het noodgeld te gelegener tijd bij de thesauriers van de stad inleveren tegen afgifte van een ontvangstbewijs. Later zouden deze ont vangstbewijzen weer ingewisseld kunnen worden tegen gangbare munteenheden. Hoe beangstigend de situatie er voorde burgers van Zierikzee ook uit zag het hield sommigen er niet van af om met het noodgeld te knoeien. Al spoedig bleek dat er valse noodmunten in omloop waren gebracht. Dit was voor de stedelijke overheid aanleiding om de munten opnieuw met een speciale „klop" te doen stempelen. Mondragon-daalders Ondanks betoonde dapperheid en grote inzet van soldaten en burgers moest Zierikzee tenslotte toch capituleren. De stad gaf zich 1 juli 1576 over. Men kwam er nogal genadig af al moest wel een oorlogsschatting ter grootte van honderdduizend gulden worden betaald. Er werd door de aanzienlijke inwoners van Zierikzee ongelooflijk veel zilver ingeleverd, dat voor een belangrijk deel in de smeltkroes verdween. Een ander ge deelte, tot platen uitgewalst, werd door de zilversmeden „verknipt" tot vierkante daalders en halve daalders, de zogenaamde Mondragon- daalders. Een Zierikzeese Mondragon-daalder (1576). Het Latinse opschrift van deze Mondragon-daalders moest duidelijk maken dat Zierikzee zich met de koninklijke majesteit (Philips II) had verzoend.... hetgeen uiteraard niet overeenkomstig de waarheid was. Een groot deel van genoemde daalders is naar alle windstreken ver spreid; nu en dan duiken enkele exemplaren op. Zij zijn uitermate zeld zaam zodat de bedragen die op veilingen betaald moeten worden niet mals zijn. Het zijn qua afmeting bovendien weinig indrukwekkende stukjes an tiek zodat men er zelden grote bedragen voor over heeft. Helaas heeft men ook in Zierikzee enkele malen de kans gemist om zo'n authentieke herinnering aan het enerverend beleg te verwerven! Toen men in 1976 in Zierikzee het feit herdacht dat de stad vier eeuwen geleden door de Spanjaarden was belegerd werd in het stadhuismuseum een representatieve verzameling Zierikzeese noodmunten getoond. Spij tig genoeg waren de meeste exemplaren uit particulier bezit afkomstig. Geïnspireerd op de boven beschreven noodmunten heeft men nader hand, toen de stad weer van Spaanse smetten vrij was, een vijftal prach tige vierkante gouden penningen doen vervaardigen door de plaatselij ke goudsmid Pi eter Hermanssen (Van der Willigen). Eén van deze unieke exemplaren kan men in het Zeeuws Museum te Middelburg be wonderen. Wiebe Keikes ZIERIKZEE Jaarvergadering NCVB Tijdens de jaarvergadering van de afdeling Zierikzee van de NCVB is mevrouw Van de Wekken-De Munnik als nieuw bestuurslid gekozen. Zij komt daarmee in de plaats van me vrouw Bil-Roskam die aftredend en niet herkiesbaar was. Tijdens de bij eenkomst werd op hartelijke wijze afscheid van haar genomen. Na de pauze hield mevrouw Sandee-De Kam een inleiding over het bondspro- ject Burkina Faso. Zij vertelde over het leven en werken van de Afrikaan se vrouw. De bijeenkomst werd ge opend met gebed en meditatie en ge sloten met een avondgebed van Franciscus van Asissi. CJV Alle belangstellenden vanaf twaalf jaar kunnen zaterdagavond 27 fe bruari naar de Driehoek, waar de CJV-soos een muzikale avond organi seert. De eilandelijke formatie Dust treedt op. Er wordt geen alcohol ge schonken en een en ander duurt van 19.30-22.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Slagersvakwedstrijd Jos Kruik uit Haamstede is op de nationale vak wedstrijd voor slagers in Utrecht op de twaalfde plaats ge ëindigd. Kruik die een vakopleiding in Goes volgt werd uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen. Hij deed in Utrecht mee op de onderde len uitbenen, vliezen, garneren en het gereedmaken van keukenklare arti kelen. BROUWERSHAVEN Lezing Drs H. van der Linden houdt vrij dag 4 maart een lezing over de achter liggende betekenis van de 16e eeuwse esbatementen (toneelstukken) van de rederijkerskamer De Roode Lelie in Brouwershaven. Ook andere vormen van volksvermaak worden door Van der Linden aan de hand van dia's na der belicht. Deze lezing wordt in de Bostonpleinzaal in Brouwershaven gehouden en begint om 20.00 uur. De rederij kerskamers waren een verza melplaats van liefhebbers en beoefe naars van dicht- en toneelkunst. Deze leden behoorden tot de middenklasse van de samenleving. De Brouwse re derijkerskamer beleefde tussen 1559 en 1565 hoogtijdagen. Zowel binnen als buiten werden esbatementen uit gevoerd. Vermoedelijk werd rond 1560 het toneelspel Het esbatement van de crijschmsan die een buermans paert steelt opgevoerd tijdens de jaarlijkse paardenmarkt van 31 augustus. Doordat ook andere volks vermaken en spelen worden bespro ken draagt deze lezing bij tot een gro tere "kennis van het leven in het Brouwershaven van vierhonderd jaar geleden. ZONNEMAIRE Ledenvergadering Oranjevereniging In café Bommenede te Zonnemaire wordt op maandag 29 februari een le denvergadering van de Oranjevereni ging Zonnemaire gehouden. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. OUWERKERK Huid- en haarverzorging Op initiatief van de afdeling Dui ve- land van de NBvP wordt op woens-, dag 24 februari een afdelingsavond gehouden in het Dorpshuis te Ouwer- kerk. De avond staat in het teken van huid- en haarverzorging. Mevrouw J. Domburg van de Nederlandse Cosme tica Vereniging komt vertellen over de cosmetica-industrie in Nederland in het algemeen en wat er gebeurt voor een produkt op de markt wordt gebracht. Verder komt de vereniging als branche-organisatie aan de orde. De avond begint om 19.30 uur. N1EUWERKERK Bestuur NBvP Na de verkiezingen die werden ge houden tijdens de jaarvergadering ziet het bestuur van de afdeling Dui- veland van de NBvP er als volgt uit. Presidente L. E. de Jonge-van 't Hoff. Tweede presidente L. A. van de Schelde-Viergever. Secretaresse W. de Ruiter-Valk. Tweede secretaresse J. R. Flikweert-Bal. Penningmeesteres- se G. F. A. Vleeshouwers-Creemers. Tweede penningmeesteresse S. Bij- kerk-Anema. Contactlid lief en leed M. M. de Butter-Moors. BRUINISSE Jaarvergadering Algemeen Vissersbelang Het overheidsbeleid in de mossel sector. Dat is het onderwerp waar over L. Lucas uit Bergen op Zoom een verhandeling houdt tijdens de jaar vergadering van de Vereniging Alge meen Vissersbelang in Bruinisse. De bijeenkomst is op vrijdag 4 maart. Voorafgaand aan de inleiding van Lu cas houdt de voorzitter van Algemeen Vissersbelang H. Hoogerheide zijn jaarrede. Verder komen in de verga dering enkele huishoudelijke punten aan de orde en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeen komst is in het Verenigingsgebouw aan de Deestraat en begint om 20.00 uur. Helpt Elkander Op de laatst gehouden vergadering van de Hervormde Vrouwengroep Helpt Elkander was de Gereformeer de vrouwenverening Tot Arbeid Ge roepen te gast. De bijeenkomst werd geopend door de presidente mevrouw N. J. de Korte-Padmos met gebed en de inleiding Een bedevaartslied van David. Met enkele gedichten en een woordspel werd het een gezellig sa menzijn. Asielzoekers gearriveerd De eerste vier asielzoekers zijn in Bruinisse gearriveerd. Twee leden van de Werkgroep Asielzoekers heb ben de asielzoekers in Zierikzee afge haald en in de woning in de Prinses Beatrixstraat geïnstalleerd. Burge meester T. C. Hekman heeft de vier mannen ter kennismaking op het ge meentehuis ontvangen en onderhield zich met hen in het Frans en Engels. Het zijn twee asielzoekers uit Tur kije, een uit Marokko en een uit Iran. De werkgroep zal deze mensen tij dens hun verblijf in Bruinisse blijven begeleiden. NCVB-vergadering Nadat de presidente mevrouw L. Roukema van de Nederlandse Christenvropuwenbond afdeling Bruinisse de avond had geopend met gebed em meditatie werd de avond verder verzorgd door mevrouw N. v. d. Bruinhorst, declamatrice, en Jo- landa Kloet, dwarsfluitiste. Me vrouw V. d. Bruinhorst las prachtige gedichten voor die werden afgewis seld met toepasselijke dwarsfluitmu- Dinsdag 23 februari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma. 15.50 uur Alf op Melmae (Animated Alf), tekenfilmserie. Afl. 8. 10.15 uur Bassie en Adriaan en de verdwenen kroon, kinderserie. Afl. 8. 16.35 uur TROS Nieuwsshow, fami lieprogramma gepresenteerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom. Met o.a. het Beroep van de week: veiling- medewerker. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur TROS Popformule, muziek programma vanuit het Escape-thea ter in Amsterdam. Presentatie: Mar- tijn Krabbé. 18.15 uur TROS Sport Extra, korte film ovar de professionele bergbe klimmer Ronald Naar. 18.30 uur Algemeen voorlichtings programma voorjaar 1988. 19.00 uur De TROS A tot Z spelshow, gepresenteerd door Linda de Mol. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Animal crackers, dieren- programma. 20.35 uur Medisch Centrum West, 13-delige serie van Nico Knapper. Afl. 3: Een nieuwe start. 21.40 uur Op goed geluk, spelpro- gramma waarbij kandidaten elkaar niet zien, maar wel 'op goed geluk' sa men één dag op reis gaan. 22.25 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 22.55 uur Lionel Richie in Rotter dam, registratie van het live concert in april 1987 in het Sportpaleis Ahoy te Rotterdam. Herh. 00.00 uur Journaal. 00.05 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 07.00 uur Studio Sport. Ontbijtpro- gramma met samenvatting van de Olympische Winterspelen van de afr gelopen avond en nacht. (7.00 en 8.00 uur journaal). 10.00 uur School-tv - rekenwerk. Les 6. 11.00 uur Ons bloedvatenstelsel. Les 1. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Skoalle-tv: Damjen 4. 14.30 uur Ik zoek, ik zoek een kinder boek. Les 2. 16.30 uur Studio Sport. Samenvat ting van de Olympische Winterspelen van de afgelopen dag. 17.10 uur Hollandse nieuwe. Afl. 10. 17.40 uur Open Universiteit: milieu technologie. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Pas de deux, serie van vier programma's over jongeren en (pop)muziek. Deel 4: Popfestivals. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenru briek. 20.00 uur Studio Sport. Olympische Winterspelen te Calgary met: Biath lon 10 km. Skispringen 70 m. team. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05 uur Doelgericht ondernemen, afl. 5. 23.35 uur Slapen kun je leren, les 5. 23.50 uur Studio Sport. Olympische Winterspelen. Skispringen 70 m team, samenvatting. IJshockey A6-B6. 01.25 uur IJsdansen le deel. 02.00 uur Schaatsen 3000 m dames. 04.30 uur IJsdansen 2e deel. Nederland 3 20.00 uur Studio Sport. Olympische Winterspelen Calgary met om: 20.00 uur Programma Nederland 2. 22.22 uur Skispringen (vervolg) 23.50 uur Programma Nederland 2. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 73. Herh. 18.05 uur Plons, kinderserie. Afl.: Plons en de kreef. Herh. 18.10 uur Sprookjestheater. Sneeuw witje. 18.30 uur Mik, Mak en Mon. Afl. 8. 18.45 uur De kleine vampier, 13-delige jeugdserie naar het werk van Angela Sommer-Bodenburg. Afl. 1. 19.10 uur Meester, hij begint weer. sa tirisch jeugdprogramma. Herh. 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur I.Q., quiz. Presentatie: Her man van Molle. 20.50 uur Sinja Mosa, 85-delige Brazi liaanse serie naar het boek van Mario Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Gastro Alves. Met: Lucelia Santos, Rubens de Falco, Marcos Pau lo e.a. Afl. 23. 21.40 uur Uitzending door derden, programma van de Christen- Democratische Omroep. 22.30 uur Nieuws. Aansl. Coda: Des Abends opus 12/1, Schumann. Josef de Beenhouwer, piano. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Peter Phelps, Pat McDonald, Tom Richard, e.a. Afl. 485. 19.24 uur Intermezzo. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en Siro Ito. Afl. 213. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur Allemaal beestjes, natuur serie. 20.50 uur Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh vanuit leper. 22.05 uur Horizon, wetenschappelijk magazine. ziek van Jolanda. Op de avond werd afscheid genomen van mevrouw Bil- Van Vessem die na negen jaar pen ningmeesterschap het bestuur ver liet. Ze werd door de presidente be dankt met een bloemetje en een gedicht voor het werk dat ze voor de NCVB heeft gedaan. De presidente besloot de avond met gebed. BREDA Stenen- en fossielenbeurs In het Turfschip te Breda wordt op zondag 28 februari een stenen- en fos sielenbeurs gehouden. Onder de naam Intermineraal bestaat voor be langstellenden en verzamelaars de mogelijkheid om stenen en fossielen te bekijken, te kopen of te ruilen of verkopen. Het evenement duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De beurs Intermi neraal is het grootste evenement op dit gebied in zuidwest Nederland. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 22-2. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 210 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2600-/ 3300; ou de paarden 1850-/ 2675; 3-jarige 1800-/ 2700; 2-jarige 1350-/ 2250; veulens 600-/ 1225; hitten 750- 1600; slachtpony's 425-/ 1100; Shetlanders 325-/ 650. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,30-f 6,15 en jonge slachtpaarden 4,70-/ 6,05. De handel was redelijk, de prijzen goed prijshoudend. 37 „Ja, we gaan direct eens kijken", viel Els haar bij, „ik ben benieuwd, of u er net zo over denkt als ik". Meta Perland, dacht ze, met haar élégance en onfeilbare smaak, was wel dé arbi ter in dit geval. Zo zaten ze en zonden zich op de Champs Elysées, tot Els op haar hor loge keek. Half twaalf! „Mensen, we moeten eens weg!" zei ze. Carla betaalde de kelner, en bij het grabbelen in haar portemonnee viel er een klein sleuteltje uit. „O de sleutel van m'n koffer!" zei ze verschrikt, „veronderstel dat ik het niet gemerkt had, dan had ik het ding moeten openbreken!" „Doe jij je koffer dan op slot?" vroeg Els verwonderd. „Ze is heel verstandig als ze dat doet", zei Meta Perland veelbeteke nend. Carla keek haar aan. Plotseling schoot het voorval van die morgen haar weer te binnen. Een ondeelbaar ogenblik stond ze op het punt Meta Perland te vertellen, wat ze had ge zien. Maar meteen bedacht ze zich. Ze wist het niet zeker. Ze zou iemand, misschien ten onrechte, in verden king brengen. Meta Perland sprak verder geen woord over de koffer, maar uit haar blik wist Carla met onfeilbare zeker heid, dat ook zij wist, dat afsluiten van de koffer nodig was. Oorspronkelijk feuilleton door TOM LODEWIJK Weldra stonden ze weer voor het grote winkelraam. Els wees Meta naar de jurk. Die keurde zwijgend. „Carla", zei ze gedecideerd, „dit is inderdaad een vdndst, kind". „Zou ik hem niet kunnen laten nó- maken, in Holland?" weifelde Carla. „Zal niet meevallen", wist Meta. „Hoe kom je aan die stóf? want dat is iets bijzonders. Ik vind die jurk trouwens schandalig goedkoop, ja, voor oen modèljurk trouwens schandalig goedkoop, ja, méér mee. Kind, toe, hak de knoop door, je zult er voor duizend gulden plezier van beleven". „Maar ik zei al, ik hèb niet zo veel „Ik leen het je en je betaalt het me in Holland terug", stelde Meta voor, „en daar hoef je nog geen haast mee te maken ook. Als 't je schikt krijg ik het wel. Of je betaalt zelf wat je denkt nu te kunnen missen, en ik leen je zolang de rest"". Carla weifelde. Enerzijds zou ze niets liever doen dan die jurk kopen. Anderzijds stond ze gereserveerd te genover Meta's royaal aanbod. Kon ze dit doen? Wat kende ze die vrouw? Ze was aardig, ze was correct. Kon ze ze verplichtingen scheppen? Haar voor zichtige aard ontstak een waarschu- wingssein. Maar Els juichte het voorstel toe „Dat moet je doen Carl. Mevrouw Perland, ik vind het een reuze-idee. En Carla is heus goed voor je geld". voegde ze er lachend aan toe, „het is een veilige belegging". „Ach jij malle", weerde Carla af. Ze stond in dubio. „Laten we eerst eens zien of die jurk je werkelijk staat", besliste Me ta Perland. „Dat bind je tot niets. Het kan wel hard tegenvallen. Kortom mee, Carla, die dames daarbinnen zijn blij als ze iets te doen hebben". Carla liet zich meetornen. Het rad de Frans van de verkoopster ging over haar heen. Ze stond er wat bezorgd-afwezig bij, als een auto maat ging ze naar de paskamer. Maar toen ze zichzelf in de grote spiegels had gezien en over de dikke loper schreed naar de plek waar Meta en Els wachten, wist ze het al. Els klapte in de handen, de wat be jaarde chef vertrok haar felrode mond tot een glimlach. Meta knikte met een beslist gezicht. Ze praatte met de chef. Carla zag er als een prinses uit, vond Els in stilte. Als een Oosterse prinses. Het leek of een begenadigd kunstenaar deze jurk speciaal voor haar ontworpen had. En ze wierp een steelse blik op de meisjes, die nader bij gekomen waren, die zovele prach tige gewaden moesten hullen om ho peloze figuren, en die nu goedkeu rend en glimlachend zagen naar het slanke, donkere meisje met de fiere houding, dat in deze jurk opeens oen elegante, charmante Parisienne ge worden was. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4