Feestelijke uitvoering van jarige Delta Sport M. Lems terechte winnaar van finale extra klas biljarten Dennis Voshart zit in juniorenselectie Veronica's Fitrace Opvallende prestaties Delta Sport in Goes NIEUWSBODE Onder scheiding NHV- bondscoach naar Zeeland Fonteijne naar B-categorie Schaken TOG Open snelschaak kampioenschap Schouwen- Duiveland Eerste klasse dammen Zeeland Barcelona zal Spaanse schuld van Cruijff voldoen NK skiloop Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DinsihiK 16 februari 1SI88 Nr. 24287 9 Goed toernooi in café Neffen d'Eule te Oosterland OOSTERLAND - M. Lems is terecht kampioen gewor den van de extra klasse; een strijd die onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond gestreden werd in café Neffen d'Eule in Oosterland. Lems verloor alleen in de vijfde ronde van zijn opponnent in deze klas se, G. Monster. Maar Monster had al verloren in de twee de en derde ronde van B. Versteeg' en P. Vijverberg, in de vierde en vijfde ronde gewonnen van P. Bodbijl en Lems, in de zesde ronde remise gespeeld tegen J. van der Weyde en in de laatste ronde verlies tegen R. de Bruin jr. Kampioen M. Lems. Succes voor 17-jarige Westhoeker BURGH-HAAMSTEDE - Na selectiewedstrijden in Dordrecht is Dennis Voshart uit Burgh-Haamste- de verkozen voor de juniorenselectie van het district Zuidwest. De korfballer komt met de ploeg uit in Castrop-Rauxel op 20 februari. Het betreft een zoge naamde semi-interland tegen West-Duitsland. An dermaal een sportief succes dus voor de zeventienja rige speler uit de Westhoek, die zoals bekend tegen woordig uitkomt voor het Goese TOGO. TOGO is de ploeg waarmee hij onlangs met grote overmacht (20-5 tegen Tjoba 3) de titel binnonhaal- de in de eerste kla§se van de afde ling Zeeland, waardoor recht streekse promotie naar de derde klas van het district werd afge dwongen. Een niveau waarop Dennis enkele jaren geleden al ac teerde, namelijk als vijftienjarige debutant in de hoofdmacht van All Ready; de vereniging waar voor hij een groot aantal jaren uit kwam. Bij de juniorenselectie zijn di verse wedstrijden gehouden. In de eerste plaats hebben 'de besten' daaraan deelgenomen. De besten van eerder gehouden wedstrijden voor de vorming van het regio ju niorenteam met Zuid, aangevuld met in senioren spelende junioren en junioren, die destijds niet door de clubs zijn opgegeven, omdat de interland op zondag gespeeld wordt. Selectie Na de selectie is de volgende ploeg geformeerd: dames: Mirjam Bezemer (TOP), Simone Dekker (Snel), Jolanda Kole (Tjoba), As- trid Koole (Zuidwesters), Willy Kranendonk (ADO) en Marieke Versteeg (Snel). Heren: Dave Brandt (Deetos), Jeroen Coen- raads (PKC), Henk Jan van Essen (Snel), Erik Siemons (PKC), Den nis Voshart (TOGO) en Arjan Zou- tewelle (Albatros). Bij beide teams is Karin van der Weyde aangewezen als bege leidster en verzorger is Peter Dijk graaf. De delegatie bestaat verder uit Wim Michielsen en Ad de Kort, Adrie van de Berge, Erik Buizer en Jan Bakker. Notaris Donkersgoed drukt op de stopwatch bij start en finish. GOES - Van 24 februari tot 27 maart houdt Veronica's Fitrace samen met de NS-fietsenstallingen een nieuwe actie onder de noemer Fiets je fit. Een maand lang kan iedereen zich fietsend in beweging zetten en bovendien kans maken op een trimfiets. CALGARY - Anton Geesink krijgt in het Calgary Castle de Sport and Trade Promotion Award. Dit is een onderschei ding van de economische voor lichtingsdienst van het minis terie van economische zaken en het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur. Staatssecretaris Dick dees zal dinsdag de medaille aan het nieuwe IOC-lid in aanwezig heid van vrijwel alle voor de Olympische Winterspelen geaccrediteerde Nederlanders uitreiken. Anton Geesink, al vele jaren propagandist van de Nederlandse sport en handel, wordt de eerste bezitter van de ze onderscheiding. Oi •er relatie trainers-arbiters ZIERIKZEE - Bondscoach Ton van Linder van het Nederlands handbal- verbond (NHV) komt op woensdag 2 maart naar Vlissingen. Dc technisch directeur houdt in het clubhuis van sportvereniging Walcheren een be toog over onder meer dc relatie trainers-scheidsrechters. De bijeenkomst is overigens niet al leen bedoeld voor trainers en scheids rechters uit de afdeling en dc regio. Ook teambegeleiders en andere be langstellenden zijn bijvoorbeeld wel kom. Na de inleiding door Van Lin der is er gelegenheid tot discussie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. In srhaatsinaratlion DEN HAAG - Fop Fonteijne is vol gend jaar startgerechtigd in de B- catcgorie voor marathonschaatsers. De Burgh-Haamstedenaar ontving dc uitnodiging naar aanleiding van zijn prestaties in de C-marathon. In zo'n C-marathon woensdagavond op De Uithof in Den Haag wist Fon teijne beslag te leggen op de tweede plaats, waardoor hij in het algemeen klassement hoger zal stijgen dan de vijfde plaats. Hoever precies is nog niet bekend. GOES - Een aantal Deltasport- atleten heeft wederom deelgenomen aan de vierde Hollandse Hoeve Cross in Goes. Opvallend is de prestatie van Hans Saman (20) en het feit, dat drie Delta sport-heren bij de eerste tien van de einduitslag zijn geko men. Dat is de afgelopen tien jaar niet voorgekomen. Meisjes pupillen C 1100 meter: Ka rin van Dongen (zevende, 5.59.3), Man van het eerste uur voor Delta Sport was Jaap Kosters. Hij werd vijfentwintig jaar geleden aange sproken door wijlen ir. Knaap, de oprichter van de atletiekvereniging Delta Sport. ,,Na wat algemeenheden viel de heer Knaap maar direct met de deur in huis. Zijn atletiekvereni ging was noodlijdend, er was geen leiding meer wegens ziekte, ook geen vervanger enzovoort enzovoort. Met andere woorden ALARM. De vraag van Knaap was: wil jij misschien on ze resterende leden, ongeveer dertig tot veertig jongens en meisjes, een uurtje per weck bezig houden. An ders gaat het helemaal mis", zo herin nert Jaap Kosters zich het begin in de jubileumuitgave van de vereniging. Het sprak Kosters wel aan en het resultaat van zijn eerste inspannin gen is met de jubileumviering be kend. Gymnastiekvereniging Delta Sport is uitgegroeid tot een organisa tie. waar talent een kans krijgt. Dc Zierikzeese wethouder sportzaken, L. J. van Gastel, spreekt in datzelfde jubileumnummer van een energieke vereniging'. ,,Als gemeentebestuur is het een eer om een dergelijke vereni ging in de gemeente te hebben. Zeker nu het Delta Sport-bestuur kans De Bruin begon met twee ver- liespartijen tegen Bodbijl en Lems. maar kwam toen op toeren met winst tegen Versteeg, Van der Weyde, Vij verberg en Monster en tegen Vijver berg wel heel erg overtuigend want in vijf beurten maakte hij de 180 caram boles vol. Dat kwam neer op een ge middelde vafy 36,0 en daarmee zette hij de beste partij van het toernooi op zijn naam. Bodbijl won in de eerste, derde en vijfde rondo van De Bruin, Van der Weyde en Vijverberg maakte al in de eerste ronde zijn beste partij van twintig gemiddeld. Dat mag zeer ze ker een goede partij genoemd wor den. Vijverberg startte het toernooi goed Winst in de eerste drie rondes tegen Versteeg, Van der Weyde en Monster, maar toen was het gebeurd met de oude meester, want de laatste drie partijen verloor hij allemaal. Versteeg behaalde alleen winst in rle tweede en laajsto ronde tegen Monster on Bodbijl. Het betekende een mager toernooi voor Versteeg. Van der Weyde, die voor het eerst deelnam aan dc hoofdklasse heelt zichzelf goed gehandhaafd tegen zo veel geweld en heeft met winst tegen Versteeg en remise tegen Monster toch nog drie punten bemachtigd en een gemiddelde van 7,20 behaald; een waardige hoofdklasser dus. Resumerend kan gesteld worden dat er een prima toernooi gespeeld is. De Bruin mag tevreden zijn met zijn promotie naar de extra klas: Bod bijl speelde goed en ook Vijver berg was voor zijn doen in vorm. Minder lof deze keer voor Monster en Versteeg. Voor de uitreiking van de bekers en medailles was J.' C. Goudzwaard pre sent. Wedstrijdleider was L. van der Maas, terwijl mevrouw Franeaux en J. Stols als districtsarbiters aanwezig waren. Verdere arbitrage en organi satie was voor de Biljartclub d'Eule, die de organisatie prima op poten had gezet. Het succes van het toer nooi is niet in de laatste plaats te dan ken geweest aan het uitstekend mate riaal in de biljartzaal van Neffen d'Eule. De uitslag met dc algemene gemid- dclen tussen haakjes: M.,Lems (16.87), R. dc Bruin (13.02), P. Bodbijl (8.55), P. Vijverberg (7.54), G. Monster (11.92), B. Versteeg (8.90) en J. van der Weyde (7.20). De gewestelijke finale hoofdklas wordt, gespeeld van 18 tot en met 20 maart in café de Zeekant, Casper Fagcllaan 71 te Bergen op Zoom. meisjes pupillen B 1100 meter: Jhnja Stins (derde, 5.09.2), jongens pupillen a eerste jaars 1100 meter: Harmen Baakman (achtste, 4.59.0), meisjes D 1100 meter: Nelleke Stins (26ste, 5.13.8), Loes van Dongen (30ste, 5.22.2), jongens D 1100 meter Leoh Hoeve (zesde 4.08.3), Ramses Bek- kenk (zevende 4.12.8), Ramses Ge- rards (31ste, 4.54.4), Roeland Biene- felt (45ste 6.37.0), jongens B 4300 meter: Arno Driesse (zesde 15.26.0) en Erwin Gerards (achtste 15.58.6). heeft gezien in de Mulockstraat een eigen accommodatie te verkrijgen. Grote waardering voor de wijze, waarop Delta Sport dc accommoda tie verkreeg, aanpaste en vervolgens exploiteert en daarbij oen bijdrage levert aan de directe woonomgeving" Niveau Delta Sport heeft zich in dc regio gevestigd als een vereniging van ni veau. maar de prestaties van verschil lende leden gaven en geven Delta Sport ook landelijke bekendheid. Schoolvoorbeeld is Cariannc Berre- voets Ze moet nog 25 jaar worden, maar maakt toch al /o'n vijftien jaar deel uit van de vereniging en kent dc klappen van dc zweep. Als kleutertje van vier jaar ging ze met haar broer naar dc kleutergymnastiek. In 1983 worden haar intense in spanningen beloond. Ze ging naar Moskou en Riga om twee invitatie- toernooien te turnen. De wedstrijd in Moskou staat - zo schrijft ze - in haar geheugen gegrift. ,,Ik werd daar na melijk beste Westcuropcsc op een elf de plaats na vier Russen, twee Roe menen, twee Chinezen en twee Oost- BRTJINISSE - Een sterk openings offensief van J. Reurich heeft hem niet het verwachte resultaat opgele verd in de huishoudelijke competitie van schaakvereniging TOG. Z'n op ponent, mevrouw P. op 't Hof pareer de de aanval goed, nam het initiatief over en won vervolgens. A. Knop zet z'n opmars naar de kopgroep voort en won deze keer van C. v. d. Berge. Ad van Klinken speel de een sterke pai'tij en bond Ceel Houkamp aan z'n zegekar. De broe derstrijd Paul-Piet Knop gaf winst te zien voor laatstgenoemde. Hoewol Paul nogal wat kwaliteitswinst had kon Piet onverwachts mat achter de paaltjes fabriceren en daarmee de volle winst binnen halen, Al vroeg in de partij kwamen A. v. d. Berge en K. v. d. Bos remise overeen terwijl de partij Bert Lagendijk en Leendert Jan v. d. Bos werd afgebroken in een vrijwel gelijke stand. BRU1NISSE - De Bruse schaakver eniging TOG organiseert in samen werking met SV Zierikzee op zater dag 20 februari het 14e open snel- schaakkampioensehap van Schou- wen-Duiveland. Het evenement wordt verspeeld in het NH-vereni- gingsgebouw aan de Deestraat en start om 13.00 uur. Er wordt gespeeld in een speeltempo van zeven minuten per persoon per partij in twee voor ronden waaruit vier finalegroepen worden geformeerd. Er zijn drie prijzen per finalegroep beschikbaar en een wisselbeker voor de algemeen kampioen en een wissel beker voor de beste speler van Schouwen-Duiveland. Onder de twintig spelers die zich al hebben aangemeld is ook Johan de Wolf uit Middelburg, algemeen kampioen van vorig jaar en dus titelverdediger Jan de Korte, regerend snelsehaakkampi- oen van Schouwen-Duiveland, verde digt z'n titel niet in verband met an dere beslommeringen. De zaal is vanaf 12.15 uur open terwijl de deel nemers om 12.45 uur aanwezig dienen te zijn. Aanmelding voor dit sportie ve evenement kan nog geschieden tot en met donderdag 18 februari bij: C. v. d. Berge, Havenkade 8, Bruinisse, telefoon 01113-2243. De prijsuitrei king is om ongeveer 17.15 uur. ZIERIKZEE - De kaarten in de eer ste klasse van het Zeeuwse damkam pioenschap lijken geschud. Met nog één ronde te gaan staat Leen Boogert twee punten voor op Cor Boot, zodat Boogert aan remise voldoende heeft om kampioen te worden. De laatste ronde wordt overigens op 27 februari in 's Gravenpolder afgewerkt. In de afgelopen week werden twee ronden afgewerkt, waarbij John Ho nig van Zierikzee definitief afviel als kanshebber. Eerst verloor hij door slecht positiespel van leider Leen Boogert en vervolgens dolf hij in het treffen tegen clubgenoot Cor Boot weer het onderspit. Boot was in posi tioneel opzicht de betere. Eerder had Boot - zij het met het no dige geluk - remise gespeeld tegen Chris Korstanje. Met nog één ronde te gaan is de stand aan de kop van de eerste klasse als volgt: 1) Leen Boo gert 9-15, 2) Cor Boot 9-13,3) en 4) John Honig en Louis Kesteloo 9-10. duitsers", zo meldt het jubileum boekje. Datzelfde jaar was ook het jaar van de wereldkampioenschap pen in Budapest, ter voorbereiding hierop waren er tal van interlands in het buitenland. Een stimulans voor alle Delta Sporters. Het feestelijk programma van aan staande zaterdag ziet er als volgt uit. Na een ouverture door de jazzselectie is er een welkomstwoord door de voorzitter. Het nummer de Festivoos wordt gebracht door de peuters, kleu ters en meisjes van 6 tot 8 jaar. De A- selectie tekent voor de Zwaaimakers, terwijl het thema Is dit echt zo slecht? voor de jazz-groep van 13-15 jaar is. The Jumpettes wordt ge bracht door de meisjes van 10-12 jaar, terwijl Harmony voor de jazzgroep 9- 10 is. De turnselectie demonstreert haar kunnen met Jossies Girls en Pi- po kom je? is voor de Jazz-groep 6-8; Over de Kop heet de bijdrage van de B-selectie. De A-selectie brengt First Class en een Dans om van te trillen komt van de Jazzselectie. Zwaaien en draaien komt op naam van de voorselectie en meisjes van twaalf jaar en ouder brengen dc Dcltaguppies. De Jazz-da- mes doen een jazz-dans en de A-selec- tic komt terug met 'Lichtvoetig'. Spa nish Ha riemt rotters komt van de da mes en de A-selectie doet het stuk Bruggiechels. Dat nadert het einde met Surprise (Jazz 11-12), Van flik flak tot salto (A-selectie) en Wat zien dc pinquins in een ballerina (jazz selectie). Voor deelname moet men mini maal zeventien jaar zijn. De deel nemende fietsenstallingen zijn te herkeqnen aan de poster. Wie daar naartoe stapt krijgt een nieuwe fiets mee en kan een uur op pad, In die tijd - een teller controleert de prestatie - moeten zoveel moge lijk kilometers worden afgelegd. Tel daarbij de leeftijd van Veroni ca's medewerkster Ilona Visser en de deelnemer heeft zijn totaal aan tal fit-punten. BARCELONA - Wanneer Johan Cruijff op 1 juli in dienst treedt van Barcelona, zal de Spaanse club zijn oude Spaanse schuld van meer clan een half miljoen gulden overnemen. Kranten in Barcelona melden dat de overeenkomst tussen club en coach rond is als aan de hoofdeisen van Cruijff zal worden voldaan. Een van de voorwaarden van de coach is dat de club zorg draag voor dc financiële afwikkeling van de rekening die nog open staat bij de Banco Catalan. Bar celona lijkt daarmee geen probleem te hebben, stelde het sportdagblad „Sport", want als gebaar naar Cruijff is reeds een-zesde deel van het totale bedrag overgemaakt. De andere voorwaarden van Cruijff zijn: volledige bevoegdheden in het sportieve beleid. Een overeenkomst voor tenminste twee jaar en geen kor ter dienstverband als voorlopige oplossing voor de huidige crisissitua tie bij de club. Een aanstelling als technisch directeur en niet als veld- trainer, met als eerste assistent Car los Rexach met wie Cruijff in 1974 in het kampioensjaar heeft samen gespeeld. de trainersstaf moet verder worden aangevuld met Enrique Costas en Jezus Antonie de la Cruz. De huidige coach van Barcelona Veronica's Fitrace is een pro gramma, waarin een manier van leven gepromoot wordt, die een grotere kans biedt op fitheid en gezondheid. Het programma is opgezet door Ilona Hofstra in samenwerking met de Nederlandse Sportfedera tie, het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg en de PTT Bedrijfsgezondheidsdienst. Luis Aragones vindt dat zowel club als Cruijff sportieve regels hebben overschreden door reeds nu details over het nieuwe contract te laten uit lekken. „Indien het zeker is dat Jo han Cruijff naar Barcelona komt, zal het voor de technische leiding van dit moment vrijwel onmogelijk zijn te werken. Indien er iets mis gaat, zal er in het stadion onmiddellijk om Cruijff geroepen worden. Zijn voor ganger zal tot juni moeten werken in een onmogelijk klimaat". Volgens Catalaanse dagbladen is het vrijwel zeker dat Bernd Schuster aan het einde van dit seizoen naar Real Madrid vertrekt. De Westduit ser zou een contract voor drie jaar te kenen en overgaan voor een transfer som van bijna drie miljoen gulden. ZWIESEL - Ruben Kroutvel heeft in Zwicscl (Wdl) zijn Nederlands titel skilopcn over dertig kilometer met succes verdedigd. Dc 21-jarige lang laufer uit Viancn bleef met het schit terende weer in het Bayerische Wald zijn achtervolger Kees Puijk ruim anderhalve minuut voor. Uitslagen eerste dag NK skiloop, Zwiesel: heren, 30 kom; 1. Krouwel (Vianen) 1.45.34; 2. Puijk (Baarn) 1.47.14; 3. Hopman (Balkenbrug) 1.47.39. Dames. 10 kom. 1. Tbr Bosch (Rotterdam) 38.53; 2. Van Schijndel (Utrecht) 39.46; 3. Van de Bunt (Reeu- wijk) 40.45. Zaterdag 20 februari in Onderdak ZIERIKZEE - Gymnastiekvereniging Delta Sport be staat vijfentwintig jaar en dat laat de nog steeds spring levende vereniging niet onopgemerkt voorbij gaan. Za terdag 20 februari geeft een aantal leden een uitvoering in sporthal Onderdak aan het Groeneweegje te Zierik zee. De jubileum-uitvoering begint om 19.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 9