Vijfenzestig deelnemers aan Strao Burgh-Haamstede Uitslagen voetbal NIEUWSBODE Uitstekende prestatie Robert van der Vegt Inhaalduel Scaldina twee afgelopen weekend centraal Opnieuw verlies dammers Zierikzee 6 Danny Pantekoek. ZIERIKZEE - Afgelopen zaterdag stond voor tafeltennisvereniging Scaldina het inhaal duel van Scaldina 2 centraal. Het was een op voor hand beladen duel, omdat het de eerste keer was dat de spelers elkaar op competitieniveau tegen zouden komen. De spelers kennen elkaar door en door van de training en onder linge wedstrijden. Een van de wedstrijden, waarop men zat te wachten was het duel tussen De Graaf en Pantekoek. Wie hier het initiatief zou kunnen nemen was aan de winnende'hand. Het zou er niet van komen. Beiden wonnen een game en de derde werd nipt met 21-23 door Danny Pantekoek gewonnen. Het zou achteraf het enige punt voor het tweede team blijken te zijn. Dat zag er zeker niet naar uit toen Arjan Bom ging spelen. Hij verloor in drieeën 21-17, 14-21 en 22-20 van Ralph van Dijk en had zeker aanspraak op een punt mo gen maken. Want naar later bleek werd hij zeker de man van de wed strijd. Hij speelde de beste partij en, zeker ook tegen Reitse van der Wekken: 22-20 en 23-21. Moeite Alleen met Paul de Graaf had hij duidelijk moeite: 21-6, 21-18. Bij Scaldina 1 was er een gelegen- heidsdubbel. Ralph van Dijk en Seitse van der Wekken zette het dubbel Pantekoek en Bleijen- bergh vrij simpel aan de kant met 21-11 en 21-17. Jorg Bleijenbergh van het tweede team was deze middag de meest zwakke speler en zal zich duidelijker moeten ma nifesteren om op dit niveau mee te kunnen. Een inspannende, maar ook spannende strijd voor Scaldina. Voor Scaldina. 1 dus een terechte 9- 1 eindstand en de zekerheid van. een gedeelde eerste plaats met zes uit drie. Aanstaande zaterdag speelt het vierde team een voor- uitgespeelde wedstrijd. KNVB District Zuid 1 2e klasse A Everstein-Zwart Wit'28 0-3, AZVV- Hoek 0-1. 3e klasse A NOAD'67-Yerseke afg el., Kapelle- Zaamslag 1-1, PTT Breda-WHS 1-1. Reserve 3e klasse A Bruse Boys Il-Veere II 0-0, Dinteloord li-Meeuwen II afgel., Tholense Boys Il-WHS III 4-0, Zaamslag II-Kapelle II 2-3. 4e klasse A DFS-Kogelvangers 1-2. Afdeling Zeeland le klasse GPC-Colijnsplaatse Boys 1-3, Rillandia-Brouwershaven 8-1. Reserve le klasse Heinkenszand II-Middelburg II 1-1, Kloetinge III-Yerseke III 1-2, Meeu wen III-Nieuwland II 1-4. WIK-Kats 1-2, Cadzand-Duiveland 1- 3, Waarde-Ritthem 3-0. Reserve 2e klasse B Terneuzense Boys III-Wemeldinge III 1-0, Rillandia II-SKNWK II 0-0, Yer- seke IV-DFS II 1-2. 3e klasse B Kloetinge V-DFS III 2-2, SKNWK III- Yerseke V 7-0, Bruse Boys III- Wolfaartsdijk II 2-3, Bevelanders III- Brouwershaven II 2-2. Zaterdagbeker Hoedekenskerke-Wolfaartsdijk 0-0. Junioren B-junioren interregionaal Kloetinge Bl-Zierikzee BI 1-1. Korfbal All Ready-Tbrheijden II 6-9; NWK-AU Ready IV 4-7; Alle Ready li- Stormvogels III 2-3; TOGO VI-A11 Ready III 8-3; Swift JII-A11 Ready JI 7-2; All Ready B-Seolto B 5-4; All Ready C-Seolto C 2-2; All Ready D- TOP D 0-3; All Ready RI-KVK RI 1-1. ZIERIKZEE - Het achttal van Damclub Zierikzee is duidelijk van slag. Men verloor nu voor de vierde keer in successie een wedstrijd. In de thuiswedstrijd tegen BDV uit Ber gen op Zoom kwamen de bovenste borden duidelijk tekort en uiteinde lijk verloor men met 5-11. Met nog een wedstrijd te gaan staat Zierikzee op een zesde plaats met vijf wedstrijdpunten. Na twee goede remises van Chris van der Wielen en John Honig gingen twee partijen van Zierikzee verloren. Bij Rinus de Wild was een dam tegen hem de oorzaak en bij Rinus van der Wielen was een foutieve positiezet in het eindspel funest. Toen was de tus senstand op 2-6 gekomen en gezien de standen op de overige borden was al duidelijk dat BDV zou winnen. Er volgden nog drie remises op rij waarvan de routiniers Smalheer en Flikweert gelijkwaardige remises speelden en de remise van Jos de Wild zwaar bevochten was. In de laat ste partij moest Cor Boot na taai ver zet alsnog capitueleren, wat de eind stand op 5-11 bracht. De uitslagen waren als volgt: C. Boot-J. van Beeck (0-2), J. de Wild-J. van Ekwout (1-1), M. van der Wielen- F. Berkholst (0-2), M. de Wild-P. Noor- dijk (0-2), C. van der Wielen- J. de Jongh (1-1), J. Honig-E. Verdoolaege (1-1), J. Smalheer-G. Franken (1-1) en A. Flikweert-H. Roodenburg (1-1). DEN HAAG - Tijdens de Nederlandse indooratletiek kampioen schappen in de Houtrusthal in Den Haag zorgde atleet Robert van der Vegt bij de B-junioren voor een uitstekende prestatie op het kogelsto ten. Van der Vegt werd met een nieuw clubrecord de nummer vier van Nederland en viel op het laatste moment nog net buiten de ereprijzen. Met de bondscoach Douwe Smit op de tribune kreeg Van der Vegt diverse aanwijzingen toen de 16- jarige atleet de twee eerste stotten ongeldig had gestoot. Maar in de derde worp was gelijk een goede stoot van 14.08 meter waarmee hij zich voorlopig een tweede plaats innam. Hierdoor mocht hij bij de laatste acht de finale in, waarals- nog Ruben van Balen (PSV) een uitstekende stoot maakte van 15.36 meter. Het bleek voor Van der Vegt spannende laatste minu ten net dat hij zelf geen verbete ring meer van zijn eigen stoten maakte, werd hij alsnog in de laat ste minuut voorbij gestreefd door Rob Vroegh (Typhoon) met een stoot van 14.60 meter. Op zich een, uitstekende presta tie voor de Zierikzeese atleet, ge zien hij in november van vorig jaar nog is geopereerd aan zijn knie en weinig heeft kunnen trai nen zijn de verwachtingen voor het komende seizoen dan ook hoog aan geschreven. Serge Verschuur Ook was er weer opnieuw succes voor de 16-jarige atleet Serge Ver schuur uit Scharendijke. Binnen een week verbeterde hij voor de tweede keer het clubrecord bij de B-junic-ren op de 800 meter naar een knappe tijd van 2.06.1 m. Ver schuur verdedigde zich uitstekend tijdens de nationale kampioen schappen waar in totaal 27 jon gens mochten starten op het ko ningsnummer de 800 meter. In de serie vocht Verschuur "verbeten naar een vijfde plaats wat wel een prima tijd opleverde maar net geen finale-plaats. Met eep zestiende plaats sloot Verschuur zijn nationale kampioenschappen Robert van der Vegt. Warme chocoladeoliehollen en opgetuigde paarden BURGH-HAAMSTEDE - Nadat vorige week Renesse het spits afbeet met de jaarlijkse Straofeesten was het deze keer de beurt aan Burgh-Haamstede. Vijfenzestig ruiters en amazones trokken met hun versierde ros naar het strand om geheel volgens de traditie van dit oud- Keltische feest de voeten van hun paard te wassen. Een gebruik waarvoor ook dit jaar weer heel wat belangstel ling bestond. Wanneer in de weken voor Pasen de eerste tekenen van het voorjaar zich aandienen gingen onze voorouders driftig aan het schoonmaken. Moeder de vrouw ging gewapend met ragebol en stofdoek als een witte tornado door haar huis, terwijl manlief zijn paarden van stal haalde om na die lange donkere winter de benen van het edele dier met zeewater te wassen wassen en daarmee eventueel onheil af te wenden. Volgens de traditie ge beurt dat in Burgh-Haamstede pre cies zeven weken voor Paasmaandag. Speelde dit ritueel zich vroeger stee vast op maandag af, nu gebeurt dit altijd op zaterdag vertelt M. K. Over- beeke van het Strao-comité Burgh- Haamstede. Vijftien Bestond de stoet vorig jaar nog uit vijftig paarden en pony's. Dit jaar vertrokken er maar liefst 65 ruiters en amazones voor de ongeveer zeven tien kilometer lange tocht langs duin en strand. Een tocht die enkele keren werd onderbroken voor een bak kof fie, een colaatje of een alcoholisch hartversterkertje. „Vroeger werd er meer gepimpeld" grinnikt Overbee- ke over dit stukje folklore dat zo oor spronkelijk mogelijk wordt gehou den. Geen braderie en ringrijden maar wel snoepen van de traditionele schroosels van Kees de Kraker en ge nieten van een groot peleton opge tuigde paarden en pony's. Pootje baden De kleurrijke stoet met aan kop de twee Straorijders van het eerste uur M. C. Geleijnse en N. Dambruin en voorafgegaan door twee agenten van de bereden politie van Wassenaar (een korps dat in de zomermaanden assistentie in de Westhoek verleent) vertrok omstreeks het middaguur vanaf restaurant Het Grote Zwijn in Burgh richting strand om daar in het ijzigkoude water pootje te baden. De tocht die, bij café Westerschouwens welvaren even werd onderbroken voor het op peil brengen van de in wendige mens, voerde vervolgens via oud Burghsluis naar de haven, waar bij gebrek aan een horecagelegenheid het onderkomen van de havenmeés- ter als zodanig wordt gebruikt om even de handen te warmen met een warme kop chocolade of voor liefheb bers iets sterkers. Aan de Meeldijk in Burgh werd ver volgens weer pas op de plaats ge maakt, dit keer voor de oliebollen van familie Kooman. Bij de Meeldijk nam de fanfare de Witte van Haem- stede het voortouw. Vrolijk blazend kondigden zij de komst van de Strao rijders al ruimschoots van te voren aan. Na een laatste stop bij Het Grote Zwijn en de traditionele rondjes rond de kerk van Burgh en die van Haam stede werden ruiters en amazones door burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer toegesproken, ter wijl leden van het organisatiecomité handen te kort kwamen bij het uitrei ken van de groene rozetten die de On dernemersverenging Burgh-Haam stede evenals de drie andere prijzen ook ook dit jaar weer beschikbaar stelde. Na het gebruikelijke bezoek aan Duinoord werd de Strao afgeslo ten met do prijsuitreiking in Hotel Bom. Een jury bestaande uit Miems van Citters, Wim de Vrieze en Arie Dam man had voor het vertrek van de stoet eens aandachtig naar de versierde paarden gekeken. Waren de kleur combinaties mooi en deugde de ver deling van de opsmuk. Daarover moest het trio een oordeel geven. Als „de grote versierder" dit jaar kwam Sylvira Jansen uit de bus, die alle delen van haar paard, van staart tot hoofd versierd had. Voor Martine van Zutphen die haar paard van het nodige haakwerk had voorzien was de tweede prijs weggelegd. Jolien Kort sleepte een derde prijs in de wacht dankzij de oranje tuigage van haar pony. Een eervolle vermelding was er voor Nancy Meyer die met haar met belletjes versierde paard duidelijk aan de bel trok. En terwijl voorzitter J. W. Geleijnse van Onder-, nemersvereniging deprijzen uitreik ten, de Straorijders bijkwamen van hun tocht en de toeschouwers nog na genoten van het fraaie zicht van dat paardenpeloton zorgde de boerenka- pel voor een opgewekt deuntjes als afsluiting van de Straofeesten '88 in Burgh-Haamstede. ..Met z'n allen langs de vloedlijn, ja gezellig". Niet elk paard houdt blijkbaar van natte voeten. Je hebt er altijd bij die meer van ..hun droogje" houden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6