Meer subsidie nodig voor Stichting Welzijn Ouderen Museumpaspoort ook bij Maritiem Museum te koop Bestuiir Beatrixschool voor handhaving schoolzwemmen Banden van 12 auto's lekgestoken Plan voor garantie voortbestaan van kerkuilen Gunstig financieel plaatje voor Brouwershaven Inbraak in tweede woning Aanrijding na achteruitrijden Speelautomaat i Zierikzeese disco opengebroken Diefstal van 2 dekzeilen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 februari 1988 Nr. 24285 ZIER1KZEE - In de nacht van za terdag op zondag zag de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland tijdens een surveillance dat van niet minder dan twaalf personenauto's een of meerde re banden waren lekgestoken. Alle auto's stonden aan het Haven park, het Havenplein of de Oude Ha ven te Zierikzee. Tot nu toe hebben twee van de benadeelden aangifte ge daan bij de politie. Men verzoekt de overige eigenaars van auto's die wer den beschadigd dat eveneens te doen. En ook mensen die iets hebben gezien dat aan de opsporing van de daders kan bijdragen. Telefoon 01110-14055. Vervolg van pagina 1 van een ringetje te voorzien, hetgeen nu reeds op Tholen gebeurt. Plan Om het voortbestaan van de kerk uil ook op langere termijn veilig te stellen heeft de Vogelbescherming een soort beschermingsplan opge steld. Dit plan geldt ook voor de Le pelaar, die eveneens met uitsterven wordt bedreigd. Dit ontwikke lingsplan wordt naar verwacht deze zomer nog aan minister Braks van landbouw en visserij aangeboden. Door het uitvoeren van de aanbeve lingen van dit plan wordt het voort bestaan van de kerkuil in Nederland voor de toekomst veilig gesteld. Dit gebeurt onder meer door het stimule ren van de plaatsing van broed- kasten. Voor elke geslaagde broedpo- ging stelt de Vogelbescherming 25,- beschikbaar. Op Schowen-Düiveland staan inmiddels ook enkele van der gelijke ..broedgelegenheden". De eer ste werd bij M. Hanse uit Kerkwerve geplaatst, terwijl ook J. Smallegange uit Burgh-Haamstede een kast in huis heeft. Vervolg van pagina 1 Brouwse spuitgasten vervangen. Hiervoor is echter nog niet voldoende geld gereserveerd. Het onderhouden van een vrijwillige brandweer is niet direct goedkoop. De vele taken die de brandweermannen in de loop der ja ren zijn toegeschoven vereisen veel en deugdelijke apparatuur, dat regelma tig moet worden vervangen. Zo houdt het college rekening met het vervan gen van de persluchttoestellen, die nu t tien jaar in gebruik zijn. In 1990 moet de saneringsoperatiy voor het wegenbeheer zijn afgerond Dit is het streven van het minister^ van verkeer en waterschap. De pp vincie onderzoekt op dit momentof en zo ja welke wegen in beheer bi/d waterschappen kunnen blijven en welke aan de gemeenten moetenAor- den toegewezen. Het college varb en w vindt het van belang dat de /egen op Schouwen-Duiveland ooiym de toekomst onder beheer van Jet Wa terschap blijven. Dit omdat e/n orga nisatie in plaats van verstallende, met het beheer (en dus ook brt onder houd) van het wegennet is/elast. Evenals de andere gemeenten krijgt ook Brouwershave/dit jaar te maken met een lagere veBoeding van het rijk voor sociaal-cu/ureel werk. Dit omdat minister Binkman van welzijn, volksgezondh/d en cultuur in '88 dertig miljoen n/nder aan der gelijke activiteiten /vil uitgeven. Voor Brouwershaven/oudt dat in dat deze 1700,- minde/ontvangt hier voor. Vooralsnog vir/t het college het gezien de financiël/situatie niet no dig om zich de vra» te stellen in hoe verre die korting fioet worden door berekend aan dj verenigingen en instellingen. Wanzorg Meerdere keen reeds is in de raad het stichten vh een bejaardentehuis aan de orde /eweest. Op grond van gesprekken /et deskundigen en in stellingen hpt de gedachte van een bejaardente/uis plaats moeten ma ken voor hf idee van een woon-zorg- project. DiAs een project waarbij ou deren ze/standig blijven wonen maar wel Jcbruik kunnen maken van extra voopeningen. Voor het realise ren van /en klein dienstencentrum dat via hn overdekte gang verbon den is n/t circa 22 woningen voor ou deren lebben gedeputeerde staten Brouwphaven een bedrag van maxi maal /i00.000,-uit het fonds voor het flankqend ouderenbeleid toegezegd voor At project. Dit bedrag zal dit jaar <h ook volgend jaar worden aan- gevu/l met respectievelijk twee en één/on volgens de normen van de niei/ve Welzijnswet. De gemeente Br</wershaven onderzoekt momen ten de mogelijkheden om dit woon- zoê-project te realiseren. Spoelen maar /in het kader van he project Fluori- /espoelen op basisscholen, dat de pistricts Gezondheidsdienst Zeeland op de basisscholen in het Zeeuwse uit gaat voeren stelt het dagelijks be- I stuur van de smalstad voor om een bedrag van 2,75 per jaar per kind beschikbaar te stellen voor het be kostigen van het benodigde mate riaal. De personeelskosten worden door de DGD betaald. Brief naar ministerie om ongenoegen over vergoedingen kenbaar te naken ZIERIKZEE - Kinderen die een extra dikke trui aan moeten trekken omdat het op school zo koud is, die net een beetje het hoofd boven water kunnen houden maar niet in de gelegenheid zijn om hun zwemdiploma te ha len en leerkrachten die uit pure nood na schooltijd een stofdoek pakkenom de vensterbank even af te doen. Zie hier de perspectieven die het Londo-vergoedingensy- steem de Beatrixschool in Zierikzee biedt. Een toe komstbeeld waartegen het bestuur van deze school voor speciaal en voortgezet speciaal onderwijs tijdens zijn vergadering oplbepaalde punten duidelijk stelling' nam. ,,Een aantal zake* wordt aanzien lijk minder. De gimeenten zullen voor het handhaveyvan het huidige voorzieningenniveaa fiks bij moeten dragen nu er een gat van ongeveer 73.000 dreigt te Sntstaan" consta teerde voorzitter I Groen op grond van nu bekend zij/de gegevens. Aan leiding tot deze fhanciële perikelen vormt de invoeriii per 1 januari van het Londo- vfgoedingensysteem voor het speciaaen voortgezet spe ciaal onderwijs./ Buikriem Hoewel de ai bekende bedragen nog een voorlipig karakter hebben en niet alle getpuwen van de Beatrix school in de b/rekening zijn opgeno men (het gebc/iw aan De Kanterlaan is niet in de terekening opgenomen) ziet er naar ui dat bestuur en directie flink de broelriem aan moeten halen of dat de geneenten extra diep in de gemeentelijgeldbuidel moeten tas ten. Op grord van deze karige Londo normen dregt bij de Beatrixschool een tekort ,/an ruim 73 mille te ont staan. Een «aanvaardbaar groot gat, waardoor an een herbezinning op het beleid liet te ontkomen viel. Dat bijtellen bleek tijdens deze bestuursvrgadering niet eenvoudig te zijn. Alereerst het preventief en technischonderhoud van de school. Nadat in le begroting voor '88 een be drag vandertig mille voor deze werk- zaamhecen was begroot, is dit bedrag op advie van de dienst gemeentewer ken va: Zierikzee al teruggebracht tot 21000,-. Een besparing op de on derhoudskosten van negen mille, maar 'olgens het ministerie van on- d er wis en wetenschappen nog niet voldcande. Op grond van de op sober heid 'gebaseerde Londo-normen is voor deze post niet meer dan )7000,- beschikbaar. Hoezeer we ons best doen om bin- i'én dat bedrag te blijven, het lukt >ns niet" constateerde schoolhoofd J. /de Jong. Ook het reserveren van gel- 'den voor technisch onderhoud, iets dat de Londo-regeling voorschrijft is een moeilijke zaak, omdat de vergoe dingen zo ,,nipt" zijn. Tot dusverre zijn er op de Beatrixschool geen .spaarpotjes" aangelegd. Startfonds Deze streekschool staat daarin niet alleen, blijkens de mogelijkheid die de rijksoverheid scholen biedt om voor technisch onderhoud en het bui tenschilderwerk een beroep te doen op het Startfonds. Dit is bedoeld als een soort overgangsmaatregel om de verschillen tussen scholen wat be treft het beschikken over reservegel- den, weg te werken. Hoe groot dat startfonds is en hoe groot het vergoe ding is waarop de Beatrixschool aan spraak kan maken, daarover konden de bestuursleden slechts gissen. Daarover is tot nu toe niets maar dan ook niets bekend. Bestuurslid W. G. Renden vond het gezien de onduide lijkheden het beste om eerst een on- derhoudsbegroting op te stellen en daarna pas een beroep op dat Start- fonds te doen. Een mening die door voorzitter Groen duidelijk werd on derschreven: „Zo'n meerjarenbegro ting voor onderhoud is voorwaarde om iets te kunnen doen. Heeft de dienst gemeentewerken hiervoor geen tijd dan valt wellicht te bezien of een gespecialiseerd bureau (een suggestie van het Duivelandse be stuurslid J. Op 't Hof) zo'n plan kan uitvoeren" aldus de Zierikzeese wet houder. Schoonmaak Zorgelijke gezichten bij het bespre ken van de mogelijkheden om de schoonmaakkosten terug te dringen, zonder dat de hygiëne binnen de school daaronder lijdt. Een moeilijke kwestie. Momenteel wordt de school elke dag schoongemaakt, door twee schoonmaaksters, waarvan er een sinds de oprichting van de school in dienst is. Jaarlijks kost die dagelijk se schoonmaakbeurt de gemeenten ruim 54.000 gulden. Volgens de Londo-normen is dat dertig mille te veel, omdat het rijk uitgaat van het strikt noodzakelijke en geen reke ning houdt met specifieke omstan digheden. Voor de bestuursleden de vraag of het wellicht zinvol zou zijn om deze werkzaamheden uit te besteden aan een schoonmaakbedrijf, zoals ook bij veel basisscholen gebeurt. Een moge lijkheid die niet als een echte oplos sing werd beschouwd. Hoewel dr J. H. van Zuylen goede ervaringen zei te hebben met het uitbesteden van der gelijke werkzaamheden zoals in Wes- terschouwen gebeurt, werden er door de verschillende bestuursleden toch heel wat bezwaren naar voren ge bracht. Schoon Volgens Groen is het zeker moge lijk om een schoonmaakbedrijf tegen de Londo-vergoeding 23.750,-) in te huren. Of daarmee de hygiëne ge waarborgd zou zijn, iets dat bij hem op de eerste plaats komt, daarover had hij zo zijn bedenkingen: „Er is geen bedrijf dat het tegen deze ver goeding goed kan doen." Daarnaast speelt ook de toekomst van het schoonmaakpersoneel een rol, een kwestie die door Renden werd aange kaart. Voorkomen moet worden dat deze door deze snoeioperatie hun baan verliezen. Dat er toch iets aan dat verschil van 30.000 moet worden gedaan daarover was het bestuur het eens. Hoe? Door na te gaan of er op sommige zaken wellicht nog wat bek nibbeld kan worden. Brief Beknibbelen kan er in elk geval niet op de energierekening, het schoolkamp en de het schoolzwem men. Dat stond voor het bestuur als een paal boven water. De vergoeding waarop de Beatrixschool volgens de Londo-normen kan rekenen is er een van koukleumen en blauwbekken. Op grond van een aantal isolerende maatregelen zag Groen dan ook niet veel mogelijkheden om hierop nog te bezuinigen. De Jong stelde hierop vast dat de Beatrixschool kan reke nen op een vergoeding van 50%. Hij stelde dan ook voor het ministerie via een brief zo snel mogelijk in te lichten dat het verlagen van de ener gierekening met 17.000 geen haalba re kaart is \joor een school bovendien in verschillende gebouwen is gehuis vest. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten krijgt door toedoen van mevrouw S. C. J. B. Loschakoff-De Kanter een afschrift van deze brief, waarin ook de maatregelen voor het schoolzwemmen worden bekriti seerd. Die maatregelen komen er in het kort op neer dat het voor een groot aantal leerlingen van de Beatrix school onmogelijk wordt om tijdens hun schooltijd te leren zwemmen. Voor de afdeling moeilijk lerende kinderen wordt het schoolzwemmen nog gedurende twee jaar vergoed, voor de zeer moeilijk lerende kinde ren geldt een periode van vijf jaar. Gezien het feit dat dit voor deze leer lingen de enige mogelijkheid is om te leren zwemmen en gezien de nood zaak dat in een waterrijk gebied als Schouwen-Duiveland deze kinderen het hoofd boven water weten te hou den huldigde het bestuur een en de zelfde mening: hoe dan ook handha ven, evenals het schoolkamp/school reisje. Niet alleen gezien de nood zaak, maar ook vanwege de contac ten die deze leerlingen in het zwem bad met anderen leggen. Een stuk integratie dus, waarvoor rekening moet worden gehouden met een te kort van 8000,-. RENESSE - J. v. M. uit Breda kwam bij aankomst in zijn tweede woning aan de Remweg te Renesse tot de onaangename ontdekking dat tijdens zijn afwezigheid werd inge broken. Hij werd voor duizenden gul den benadeeld vanwege diefstal van vele goederen. De diefstal vond plaats tussen 7 en 13 februari. De dieven kwamen de woning binnen door het forceren van de voordeur. Het hele huis werd door zocht en men nam een oude wand klok mee, een complete geluidsinstal latie, een telefoon, een foto-toestel in koffer, een hoogtezon en èen föhn. ZIERIKZEE - Op de T-kruising P. D. de Vosstraat/Zuidwellestraat te Zierikzee vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats waarbij twee per sonenauto's licht werden bescha digd. Mevrouw G. B. uit Zierikzee wilde komende vanuit de P. D. de Vosstraat de Zuidwellestraat inrijden. Toen zij zag dat over de Zuidwellestaar ver keer aankwam dat voorrang had reed ze achteruit om de straat die ze al ge deeltelijk was ingereden vrij te ma ken. Zij bemerkte daarbij niet de per sonenauto van mevrouw H. v. d. V. uit Dreischor die achter haar stond en een aanrijding was het gevolg. De auto van G. B. werd linksachter en de auto van H. v. d. V. werd rechtsvoor beschadigd. Er waren geen persoon lijke verwondingen. ZIERIKZEE - Disco-eigenaar J. M. uit Zierikzee deed aangifte van het openbreken van een speelautomaat in zijn bedrijf aan de Beddeweeg. De schade bedraagt ongeveer 9000 gul den. De speelautomaat werd opgebro ken tussen maandag en vrijdag. Na deze handeling gingen de dieven er met het geld vandoor dat zich in de apparaten bevond. Mensen die inlich tingen kunnen geven worden ver zocht zich bij de rijkspolitie te mel den. Telefoon 01110-14055. BRUINISSE - In de nacht van don derdag op vrijdag werden uit de vrachtwagen van J. V. uit Bruinisse twee dekzeilen gestolen met een geza menlijke waarde van 3500 gulden. De vrachtauto stond geparkeerd op het havenplateau te Bruinisse. De dekzei len waren van de trekker met aan hangwagen. B en w van Zierikzee postief ZIERIKZEE - Nu vast is komen te staan dat de vergoe ding voor het in dienst nemen van een parttime admini stratieve kracht bij de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duiveland inbegrepen is bij de uitkering die die de gemeente Zierikzee ingevolge de Welzijnswet ont vangt, is het college van b en w bereid om de subsidie aan deze ouderenorganisatie tot 4,32 per inwoner te verhogen. Of de raad er net zo over denkt zal blijken tij dens de raadsvergadering die maandag 22 februari in het Zierikzeese stadhuis wordt gehouden. Aanvang 19.30 uur. Tegelijk met het vaststellen van de gemeentebegroting voor dit jaar is besloten om een bedrag van 3,63 per inwoner beschikbaar te stellen voor de Stichting Welzijn Ouderen Schou wen Duiveland. In totaal komt dat neer op ruim 35 mille. De gemeente Zierikzee verleende in augustus van het afgelopen jaar zijn goedkeuring voor het in tijdelijke dienst nemen van een parttime administratieve kracht. Die tijdelijkheid had te ma ken met de onduidelijkheid of het be drag dat de gemeente hiervoor van de provincie kreeg ook via de nieuwe Welzijnswet zou worden uitgekeerd. Nu dit wel het geval blijkt te zijn is er voor het college van b en w geen be zwaar tegen om de kosten van deze administratieve kracht te subsidië ren, hetgeen neerkomt op een bedrag van 69 cent per inwoner. Het totale subsidiebedrag dat de gemeente dit jaar aan deze ouderenstichting wil verstrekken zal daardoor niet 3,63 maar 4,32 bedragen. Mits de raads leden daarmee instemmen. Asiel Ook voor de Stichting Dierenasyl Schouwen-Duiveland wordt gedacht aan subsidieverhoging. Het dieren asiel kreeg sinds 1985 jaarlijks een te gemoetkoming van omgeveer negen honderd gulden. Nadat het asiel drie maanden lang was gesloten is een nieuwe beheerster aan de slag ge gaan. Deze mag echter tot uiterlijk 1 maart haar werkzaamheden met be houd van uitkering verrichten. Ten einde de voortgang van het asiel te waarborgen wil het stich tingsbestuur de beheerster een ar beidscontract van twintig uur per week geven. In de begroting voor '88 is voor de werkzaamheden van de be heerster een bedrag van zestien mille gereserveerd. Het bestuur heett de gemeente Zierikzee dan ook ge vraagd om de subsidie aan het die renasiel met een dubbeltje per inwo ner te verhogen. De dagelijkse besturen van alle ei- landelijke gemeenten hebben zich be reid verklaard om hun raad voor te stellen het dierenasiel een subsidie van veertig cent per inwoner te geven. Wanneer het exploitatietekort van deze regionale voorziening meer dan 22.000,- bedraagt zullen die extra kosten over de verschillende gemeen ten worden verdeeld op basis van het aantal zwerfdieren die de verschillen de gemeenten naar het asiel hebben gebracht. Voor Zierikzee komt dit neer op een totaal subsidiebedrag van 8188,23, ten einde de harige vondelingen van een deugdelijk on derdak te kunnen voorzien. Poortambacht De raad doet maandag overigens meer dan alleen de subsidiekraan open of dichtdraaien. Ook een aantal financiële consequenties (begrotings wijzigingen) van eerder genoem raadsbesluiten moeten worden vast gesteld, terwijl ook het globale ont werp bestemmingsplan Poortam- bacht 8 moet worden vastgesteld. In dit gebied, dat ten zuiden van de Boe- renweg ligt en 7,5 ha meet is ruimte gereserveerd voor circa 190 woningen in de sfeer van sociale woningbouw en in de vrije sector. In kader van Nederland Museumland ZIERIKZEE - Na alle paspoortperikelen van de afgelo pen maanden doet de Stichting Nederland Museumland er de komende maanden nog een schepje bovenop door een nieuw paspoort (een museumpaspoort) op de markt te brengen. Eentje die niet alleen heel wat voordeliger is, maar waarmee de jongere museumbezoeker ook nog eens kans maakt op het nieuwe gezelschapsspel Uit de kunst. Dit museumpaspoort is in beperkte oplage bij het Maritiem museum te koop. De tijd dat het museum een plaats was waar de tijd stil is blijven staan, een oase van rust in een turbulente wereld, is voorgoed verleden tijd. Dit jaar bruist het in het kader van de ac tie Nederland Museumland van acti viteiten binnen de museummuren. In ruim vijfhonderd Nederlandse mu sea wordt met tentoonstellingen en andere activiteiten aandacht besteed aan onder andere de contacten van de Nederlanders met andere volken, ar cheologie, landschap en milieu, kastelen, boerderijen, bedrijven, wa terbouw. Kortom aan alles wat zijn stempel drukt op het dagelijks leven van de Nederlander, zowel in het ver leden als in het heden. Geleerde heren Door deze activiteiten willen de vijfhonderd Nederlandse musea, die zich in een toenemenende belangstel ling mogen verheugen, diegenen over ,,de streep trekken", die nog altijd van mening zijn dat een museum een plaats is voor geleerde grijzende ho ren en ingetogen en leergierige da mes. „Het publiek wat meer mu- seumminded maken, zodat het ook in hun eigen woonplaats eens een mu seum binnenstapt. Heel wat mensen duiken tijdens een bezoek aan een an dere stad een museum in, terwijl ze het museum in hun eigen woonplaats niet kennen" beschrijft voorlichter Ineke Faass-Beemster van de ge meente Zierikzee een stukje realiteit. Behalve door het organiseren van al lerlei activiteiten worden ook de me dia ingeschakeld bij dit gebeuren. Zo besteedt de VARA-televisie zondag J augustus aandacht aan de activitei ten die in het kader van dit Museum- jaar in Zeeland worden ontplooid. Koggen Ook in de Zierikzeese musea gaat het Museumjaar niet onopgemerkt voorbij. Vanaf 1 mei tot 1 oktober is er in het Maritiem museum de expo sitie Kijk op Koggen te zien. Dit is een reizende tentoonstelling van het museum voor scheepsarcheologie uit .De Ketelhaven, Het ziet er bovendien naar uit dat Zierikzee ook de primeur krijgt van de expositie Zeeuwse mu sea tentoongesteld, een tentoonstel ling waarin 33 Zeeuwse musea zich presenteren. Over het in huis halen van deze tentoonstelling zijn momen teel onderhandelingen gaande Daarnaast is cr een speciaal pas poort voor jongeren te koop. Wan neer de jonge museumbezoeker een van de ruim driehonderd Nederland se musea bezoekt, die aan deze actie meedoen krijgt hij als „tastbaar" be wijs een stempel. Die stempels wor den op Schouwen-Duiveland niet al leen in het Maritiem Museum maar ook in het Stadhuismuseum in Zie rikzee, de Delta Expo op Nccltjc Jans en De Vergulde Garnaal in Brouwers haven gegeven. Verder stempelen on der andere ook het museum voor Zuid- en Noord-Beveland in Goes, het Zeeuws museum en het Zeeuws museum voor natuurhistorie in Mid delburg en Oostkapelle. Snelle jongens Wanneer het tiende stempel binnen is kan de jonge museumliefhebber zijn Paspoort Actiekaart inzenden. Hiermee maakt hij kans op het nieu we gezelschapsspel Uit de Kunst, een spel voor drie tot zes spelers waarbij een kijkje achter de schermen van de kunsthandel, compleet met loven, bieden en vervalsingen wordt gebo den. Eigen museum In Zeeland krijgt deze Museumac tie nog een extra tintje doordat de museumconsulent drs. W. P. H. Schol ten driehonderd van deze museum paspoorten beschikbaar stelt voor jongeren die op originele wijze vorm geven aan de wedstrijd Je kamer wordt een museum. De deelnemers moeten hun kamer eens goed bekij ken omdat het de bedoeling is om van dat domein een museum te maken. Daarvoor moeten de museuminrich ters eens op een rijtje zetten wat er in die kamer staat of hangt en welke voorwerpen ze er graag bij zouden hebben. Ook moeten ze een naam voor hun privémuscum verzinnen en aangeven welk voorwerp ze als de topper in hun eigen collectie beschou wen. De deelnemers kunnen de trans formatie van hun kamer in een mu seum op alle mogelijke manieren weergeven. Dat kan een tekening of een collage zijn, een maquette of een kijkdoos of een opstel. De ont werpen moeten voor 18 maart worden ingele verd bij de museumconsulent p/a Zeeuws museum Abdij 3, postbus 378, 4330 AJ Middelburg. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Directie: D. L. van 't Leven. Chef-redactie: A. van der Wouden M. Kaat. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee: postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-16551. Telefax 01110-14315. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (van 18.00 tot 19.00 uur): 01119-1941 Redactie (na 17.30 uur): 01110-15071 en 01110-12449. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-16706 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 42,25: per jaar 1 161,20; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnementsperiode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode ge meld te worden. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 58 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,60. Contractfarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 3