Volleybalclub Mevo'80 heeft drie kandidaten voor een titel Nynke Botterweg en Irene Buys turnen beiden als de besten Kwiek-heren leggen het af tegen beter Schovocomca Gerard Krakeel krijgt bronzen KNVB-speld Volleyballers naar Spelen Schaaktoernooi sterk bezet ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 8 februari 1988 Nr. 24282 7 ZIERIKZEE - De uitslagen van de Schouwen-Duivelandse zaalsport- teams zijn als volgt. Badminton Districtscompetitie Zeeland: Net werk V-Zierikzee III 1-7. Basketbal Heren: Oostburg-Mevo'80 65-12. Dames: Mevo'80-Marathon 27-26. Volleybal Dames: Mevo'80-Kangoeroes II 3-0, Mevo'80 II-Vovero III 3-1, Mevo'80 III- Vovero IV 1-3. Heren: SV Kwiek-Schovocomca 0-3, Mevo'80-Keyzer/Valeas 3-1, Mevo'80 II-Holy 3-1, Mevo'80 Ill-Vovero IV 1-3. Jongens: MVC C-SV Kwiek C 3-1. Meisjes: SV Kwiek AI-SSS A 3-0, Intermezzo A-SV Kwiek All 3-1. Handbal Heren: Delta Sport-GHV 29-16, Del ta Sport II-GSC 16-19, Delta Sport III- Hontenisse 19-12, Delta Sport II- HVSV 12-16. Dames: Delta Sport-Olympus II 13- 10. Jongens: Delta Sport-EMM 19-11. Korfbal ODO II-A11 Ready 11-10, All Ready IV-Dreischor 5-2, Tjoba JI-A11 Ready JI 9-2, All Ready JII-Scheldevogels JI1 5-2, Swift D-All Ready D 2-3, All Ready Rll-Volharding R 0-5. Tennis Zeelandia-Zuidplein 2-16, Hostelle- rie-Rademaker 12-6, Bijmakelaar- dij-De Vlieger 8-10. Eerste herenteam, plus dames I en II ZIERIKZEE - Volleybalvereniging Mevo'80 heeft goede vooruitzichten in de Nevobo- conipetitie. Niet minder dan drie teams kunnen aanspraak maken op de titel in hun klasse: heren I, dames I en dames II. De Zierikzeese titelkandidaten deden het afgelo pen weekeinde weer goede zaken door alle drie te winnen. De vrouwen van Mevo'80 troffen makkelijke tegenstanders, maar de heren versloegen het gevaarlijke Key- zer/Valeas. ZIERIKZEE/BRUIN1SSE - De heren van SV Kwiek slagen er maar niet in om punten te veroveren. Tegen het geduchte Schovocomca lukte het evenmin. De Bruse mannen leden een 0-3 nederlaag. De meisjes van SV Kwiek in de topklasse wonnen wel, met 3-0 van SSS. De afgelopen week leek het erop dat de heren van Kwiek eindelijk weer eens in hun sterkste opstelling konden aantreden, want Kees Arens- man was hersteld van een langdurige schouderblessure. Op de vrijdag avond-training liep Joop Goedhart echter gescheurde enkelbanden op, zodat Kwiek opnieuw gehavend tus sen de lijnen kwam tegen Schovocom ca. In de eerste set ging het zoals het Kwiek meestal vergaat. Na een ge- lijkopgaand (begin tot 6-6) zakte de ploeg terug. Dit keer was de oorzaak vooral het teloorgaan van veel ener gie om de acties van de geïmprovi seerde opstelling te kunnen cprrige- ren. Met 7-15 waren de bezoekers uit Capelle aan de IJssel winnaars van de eerste set. In de tweede set bleef Kwiek tot 8-11 redelijk in het spoor. Blokkerend en smashend liep het niet van een leien dakje, maar de Bruenaren maakten weinig fouten. Het niet op safe blij ven spelen brak op: 9-15 voor Schovo comca. In de derde set liepen de gasten over SV Kwiek heen. Met 15-2 in de laatste set kon na vijftig minuten spelen de douche worden opgezocht. Meisjes De A-meisjes van Kwiek zetten in eigen zaal probleemloos SSS uit Nieuwendijk met 3-0 aan de kant. De setcijfers, drie keer 15-5, geven wei nig reden tot diepzinnige bespiege lingen: op alle spel-onderdelen was de thuisploeg eenvoudigweg veel be ter. Met de Bruse opslag hadden de Brabantse meisjes al de grootste moeite. Zo kon Marjan Schikker zes keer op rij met haar service scoren. Alleen in de derde set stond Kwiek even achter (2-4), maar dat was gauw rechtgetrokken. De partij werd het snelst afgerond van het hele seizoen, met nauwelijks veertig minuten spe len. De uitslagen in de topklasse zijn: Petrecon/Top-Flits 2-2, SV Kwiek- SSS 3-0, Provimi/DVÓ-Rabo/Krim pen 1-3, Sliedrecht Sport-Schovocom- c a 3-1, Vollido-Kangoeroes 2-2, WIK/OVM-Jong Pendrecht 3-1. aan de lucht voorde Zierikzeeënaars. Met 9-2 stond er een riante voor sprong op het bord, totdat de volgen de inzinking zich aandiende. Bij de tussenscore van 11-8 leken de bezoe kers in staat om Mevo'80 nog in een zure appel te laten bijten. 'De pijp was echter leeg bij Valeas, dat na zijn opleving als een plumpudding in el kaar 2akte. ,,Er was vandaag geen snelle aan val bij ons", trachtte Mevo'80 speler Cees van der Linde na afloop het ma tige optreden van de koploper in de eerste klasse B te verklaren. ,,We heb ben zelden door het midden gescoord. Als we het dan geforceerd willen doen, gaat het juist niet. Toch wilden we Valeas vandaag echt flink pak ken". Peter Daver weet het taaie karwei aan de speelstijl van Valeas. ,,Die veeg- en liftballen van hen zijn moei lijk te verdedigen. Je krijgt er dan zelf geen rally's uit. Bovendien komt iedere tegenstander gewapend hier". Ie klasse B Ekspalvo III-Provimi/DVO II 3-0, Intermezzo-Rijnmond V 3-0, SV Kwiek-Schovocomca 0-3, Mevo'80- Keyzer/Valeas 3-1, MVC-Jong Pen drecht 3-1, Spivo-Hou Stand II 3-1 Mevo'80 Schovocomca Spivo Ekspalvo III Keyzer/Valeas Rijnmond V Hou Stand II Intermezzo Provimi/DVO II MVC Jong Pendrecht SV Kwiek 15-27 15-22 14-21 14-20 15-19 15-15 15-14 14-11 14- 9 14- 6 12- 5 14- 0 Dames Een aanval van de Mevo '80-dames (rechts) wordt met een smash afgerond. Het duel tegen Kangoeroes werd een sim pele 3-0 zege voor de Zierikzeese volleybalvrouwen. ,,Met Keyzer/Valeas hebben we nog een appeltje te schillen, de mannen staan op scherp", kondigde trainer speler Peter Daver van Mevo'80 voor de wedstrijd aan. Zijn ploeg had eer der deze competitie in Berkel- Rodenrijs gelijkgespeeld, en die te leurstelling moest worden uitgewist Eerste tivee plaatsen bij kringkampioenschap MIDDELBURG - Nynke Botterweg en Irene Buys van gymnastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee hebben tijdens de titelstrijd van de Zeeuwse en Westbrabantse turnkring (Zebra) en de kampioenschappen van Zeeland damesturnen zaterdag in Middelburg beslag gelegd op de eerste twee plaatsen van de Zebra-kring. Monique Slootmaker uit Nieuwerkerk werd derde bij de meisjes. opgewekt over de afsluiting van haar wedstrijd. ,,Ik had verwacht dat ik twee keer van de balk zou moeten, ge lukkig werd het maar één keer", zei ze opgelucht. Op de vloer kwam zij met een nieuwe oefening goed uit de verf, op de brug blijkt zij nog steeds vooruit te gaan. De 10-jarige Veronique Blom werkte haar eerste kringwedstrijd af. ,,De balk viel tegen, maar de rest ging wel goed", meldde zij. Zij eindigde bij de bovenste helft van de ranglijst. Irene Buys was zaterdagmiddag een beetje nerveus. ,,Ik ben nogal ze nuwachtig omdat het de eerste wed strijd van het jaar is", legde zij uit. Net als Nynke Botterweg was zij niet temin redelijk optimistisch gestemd, naar later bleek terecht. Na een jaar afwezigheid wegens een voet-opera tie kwam Buys geweldig terug. De verbeterde instelling van de Zierik zeese belooft wat voor de rest van het seizoen. Grote missers maakte zij in Middelburg niet. De vloeroefening kan nog wat uitgewerkt, en aan de brug kunnen moeilijker elementen toegevoegd worden. Nynke tJotterweg turnde degelijk, met weinig fouten. Ondanks wat kleine onvolmaaktheden op de vloer en een nog niet voldoende uitgebouw de sprong, eindigde zij toch ruim voor de rest van het veld als eerste. Voor Sandra de Keijser tenslotte (,,ik heb er veel zin in") was de reis naar Middelburg tevergeefs: Bij het uitproberen van een loopsalto tijdens het inturnen kwam zij met de zijkant van haar voet op de balk terecht. Fo to's in het ziekenhuis wezen een stevi ge kneuzing uit, zonder ernstige scha de. De uitslagen van de kringkampi oenschappen turnen zijn als volgt (respectievelijk sprong-brug-balk- vrije oefening-puntentotaal). door een gedegen zege in de eigen sporthal Onderdak. Keyzer/Valeas liet zich echter min der soepeitjes aan de kant schuiven dan Mevo'80 wellicht had verwacht, zo bleek al in de eerste set. De thuis ploeg begón voorspoedig met het om zeilen van het Valeas-middenblok via de zijkanten, maar het rendement van de Zierikzeese acties aan het net liep terug toen de gasten zich op de eenzijdige aanpak van Mevo hadden ipgesteld. Niet alleen ging de stand van 5-1 naar 5-4, De Zierikzeeënaars kregen steeds meer moeite om de 'handballende', met weinig slag kracht gezegende opponenten onder de duim te houden. Meer op karakter dan met kwalitatief hoogstaand vol leybal sleepte Mevo'80 de eerste set binnen met de comfortabel ogende cijfers 15-10. In de tweede set wilde Mevo aan vankelijk te direct en te slim scoren. Bovendien had het team problemen met het onder controle brengen van de Valeas-opslag, waardoor de Zie rikzeese pass niet goed lag. Lang hik te de thuisploeg dan ook tegen een achterstand aan (1-4 en 2-7). Aan goe de wil ontbrak het de Zierikzeeë naars niet: Eddy de Looff was zelfs wel bereid om achter een bal aan te jagen in het veld van ernaast spelen de dames, en liep daarna nog eens en thousiast in het eigen net. Opnieuw dankzij voornamelijk vechtlust kroop Mevo'80 voorbij Valeas. De 15-9 stand aan het eind van de set was ei genlijk een klein wondertje. In de derde set móesten de Mevó- impulsen van Jacob Korstanje en Re- né Maas als spelverdelers komen. Veel kwam er niet terecht van die op zet omdat de aanvallers vaak te laat omhoog gingen om de set-ups smas hend af te maken, met als gevolg ette lijke in het blok geslagen ballen. Een succesvolle opslagenreeks van Eddy de Looff leek het tij te keren. Maar de verdediging in het achterveld van Me vo'80 was in de slotfase zwakker dan de zenuwen sterk waren. Met 12-15 stak Valeas de set op zak. In de laatste set was er geen vuiltje Het eerste damesteam van Mevo'80 knapte een lichte, maar geen aange name klus op tegen Kangoeroes II. Het was een rommelige pot volleybal die weinig spelplezier bood. De te genpartij beschikte over een paar ge routineerde speelsters, die echter te langzaam bleken. De Zierikzeese vrouwen profiteerden daarvan te weinig. In de eerste set openbaarde zich al wat de hele wedstrijd een euvel zou zijn voor Mevo: het zoeken naar het systeem met enkele invallers in de ploeg. Ondanks de persoonlijk fou ten en het gebrek aan ritme leverde de eerste set toch nog een 15-10 zege op. In de tweede set veranderde er aan het spelbeeld hoegenaamd niets. Wel deed Eveline Wisse aan het net goed werk, en Eveline Stoute daar achter. Weer was de setwinst voor Me vo. De derde set kwam de thuisploeg wat tot rust, zonder tot een hoog ni veau te reiken. Simpel werd het weer 15-10 en een 3-0 eindzege. 2e klasse D Petrecon/Top II-Ras/Bernisse 0-3, In termezzo II-Rijnmond III 2-2, Me- vo'80-Kangoeroes II 3-0, Rowido II- Vovero II 3-0, Spivo III-Hou Stand III 3-0. Mevo'80 Ras/Bernisse Intermezzo II SV Kwiek Rowido II Rijnmond III Petrecon/Top II Hou Stand III Vovero II Kangoeroes II Spivo III 14-25 13-21 14-21 14-17 13-15 13-13 11-10 13-9 12-5 13-5 13-3 Irene Buys maakte na haar voetoperatie een uitstekende come-back met een tweede plaats op de kringkampioenschappen turnen. Voor de provinciale kampioen schappen kwamen de Deltasporters als Grand Prix gegadigden niet in aanmerking. Die titels waren merk waardig genoeg alleen weggelegd voor deelneemsters die op het lagere C-niveau uitkwamen. Het Delta Sport-viertal bij dc meisjes en het Zierikzeese duo bij dc turnsters junioren (Sandra de Keijser werd even voor het begin getroffen door een blessure) kwamen uitstekend voor de dag in de Middelburgse eve nementenhal De Kruitmolen. Behal- ye de reeds vermelde ereplaatsen was er ook nog een gedeelde vijfde stek voor Ernani de Boer en Cindy Buys bij de meisjes, plus een dertiende plaats voor Veronique Blom. Delta Sport-trainster Jossie van den Beemt (dochter Vera wordt bin nenkort weer lid van Delta Sport) was na afloop dan ook tevreden over de verrichtingen van haar pupillen. ..Alleen de balk bij de meisjes kan beter", maakte zij echter een kantte kening. Monique Slootmaker begon op de balk veelbelovend met een beheerste opsprong naar hurkzit op de balk en de afronding van de oefening met een fraaie afsprong was eveneens goed. Maar zij moest door gespannenheid en onwennigheid tussendoor drie keer naar de grond. Tegenover deze teleurstelling zette zij echter een pri ma vloeroefening (met 8.85 het hoogst gewaardeerd van alle 28 deel neemsters) en een keurige brugoefe- ning (8.80). Slootmaker bleef slechts 0.05 punt verwijderd van de nummer twee in het klassement. De 12-jarige Ernani de Boer was za terdagmorgen even verdrietig na haar wankele capriolen op de balk. ,,Op de oefenbalk ging een onderdeel dat ik best kan goed, maar op de ech te val ik er af". Toch turnde zij een goede wedstrijd, onder meer door een mooie nieuwe vrije oefening met veel uitstraling. Cindy Buys was daarentegen redelijk Meisjes 1. Manuela van der Mast (MTV'69)7.45 8.25 8.65 8.25 32.60 2. Machteld Cijvat (MTV'69)7.45 7.90 8.00 8.00 31.35 3. Monique Slootmaker (Delta Sport)7.35 8.80 6.30 8.85 31.30 4. Francoise Minderhoud(MTV'69)7.70 7.60 7.75 8.05 31.10 5/6. Ernani de Boer (Delta Sport)7.90 7.60 6.85 8.70 31.05 5/6. Cindy Buys (Delta Sport)7.25 7.70 7.60 8.50 31.05 13. Veronique Blom (Delta Sport)7.25 7.00 5.50 7.00 26.75 Turnsters 1. Vera van den beemt (DIO)8.20 8.50 8.65 9.35 34.70 Turnsters-junioren 1. Nynke Botterweg (Delta Sport)8.30 8.95 9.15 9.00 35.40 2. Irene Buys (Delta Sport)8.05 8.00 8.60 8.50 33.15 3. Edith Houmes (MTV'69)7.55 7.15 8.85 7.75 31.30 4. Kim Kruidenier (VTV)7.85 5.75 7.45 7.40 28.45 5. Danielle Koijzers (Veerkracht)8.15 7.55 5.35 6.80 27.85 AMSTERDAM - Het nationale vol leybalteam heeft zich geplaatst voor het Olympische toernooi in Seoul. In de finale werd China met 3-0 versla gen. De setstanden waren: 15-8, 15-9, 15-9. De laatste keer dat de volleybal lers op Olympisch niveau uitkwa men, was in 1964 in Tokio. Het einde kwam op een manier die nauwelijks verrassend was. Juist het sterkste onderdeel van het Neder landse heren volleybalteam zorgde voor het laatste punt. Een perfect blok van spelverdeler Blang'e en Posthuma bezorgde oranje de tickets voor deelneming aan de Olympische Spelen in Seoul. Na bijna anderhalf uur bleek de droom van iedereen die het volleybal in Nederland een warm hart toedraagt, geen nachtmerrie. Door de alles zeggende 3-0 overwin ning op China in de finale van het kwalificatietoernooi in Amsterdam, plaatsten de Nederlandse heren zich voor de Spelen. AMSTERDAM - De dubbelrondige schaakvierkamp ter nagedachtenis van prof. dr. Max Euwc, die van 10 t/m 17 maart in Amsterdam wordt gehouden in het gebouw van de Ver enigde Spaarbanken, krijgt een unie ke bezetting. Het spelersveld zal be staan uit drie kwartfinalisten van het wereldkampioenschap 1990: Ana toli Karpov (rating 2715), Jan Tim man (2675) en Nigel Short (2630) aan gevuld met dc Joegoslavische groot meester Lubomir Ljubojevic (2610). De gemiddelde rating (2657) is zo hoog, dat deze niet bij name voor komt in de reglementen van de We reldschaakbond (FIDE). Daarin gaat men slechts tot categorie zestien. Het Amsterdamse toernooi is het eerste in de schaakgeschiedenis dat daar een categorie bovenuit gaat. WARSCHAU - Cathy van der Mije heeft zondag tijdens het internatio nale damesschaaktoernooi in War schau haar partij voor de derde ronde tegen de Joegoslavische Zorica Niko- lin verloren. Van der Mije bleef daar door op anderhalf punt staan. KARLSRUHE - Tijdens internatio nale indoor atletiekwedstrijden in Karlsruhe heeft Nelli Cooman zon dagmiddag voor de beste wereldsei- zoenprestatie op de 60 meter gezorgd. De Rotterdamse liep de afstand in 7.07 seconden. NEUSS - Tijdens de open Westduit- se titelstrijd taekwondo kwamen zes eerste plaatsen bij Nederlandse deel nemers terecht. Bij de dames wonnen Anita van der Pas (tot 47 kg). Mona Tentua (54), Jolanda van Duren (60) en Mandy de Jongh (70), bij de heren waren Rumoon (50) en Lapre (58) suc cesvol. Wegens verdiensten voor SV Duiveland OOSTERLAND - Gerard Krakeel uit Oosterland heeft de bronzen KNVB-speld ontvangen wegens zijn verdiensten voor de plaatselijke sportvereniging Duiveland. De 32-jarige Krakeel kreeg de onderschei ding vrijdagavond in de kantine van SV Duiveland op het revers gesto ken door bestuurslid Dik Mooij van de KNVB-afdeling Zeeland. Gerard Krakeel krijgt de bronzen KNVB-speld op het revers bevestigd door afdelingsbestuurslid Dik Mooij. De 32-jarige Krakeel ontving de KNVB-speld omdat hij achttien jaar als bestuurslid van de SV Duiveland actief is geweest. De Oosterlander zat onder meer in het jeugdbestuur. was voorzitter van de voetbalafdeling van de omni-vereniging en organiseerde meerdere toernooien voor jeugdi ge voetballers. Door werkzaamheden en studie stopte Krakeel, die verrast werd door het blijk van KNVB- waardering, met de taken die hij op zich placht te nemen bij zijn club.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7