Vijf dagen naar Parijs berichten streeknieuws Nut en Uitspanning bijna 115 Een vies en smerig zaakje Deurloo Specialist0 op zit- en slaapgebied Intermeubel Matige belangstelling voor schilderijen in Durps'uus 4 Zangdienst In Scharendijke wordt zondag avond 14 februari een zangdienst ge houden in de Nederlands Hervormde Bethlehemkerk. De dienst wordt ge organiseerd onder de gezamenlijke verantwoordelijkheid van de Her vormde en Gereformeerde kerkeraad en begint'om 19.00 uur. De Christelij ke gemengde zangvereniging VZOS uit Oosterland, onder leiding van Jaap Zuidgeest, brengt in deze dienst verschillende liederen ten gehore. Daarnaast is er in deze zangdienst ook een royale plaats ingeruimd voor samenzang, terwijl het laatste lied - Welk een vriend is onze Jezus - wordt gezongen door een vierstemmig koor samen met de gemeente. Het thema van de prediking is Hoe lief heb je mij? De verschillende liederen zijn ook rond dit thema gekozen. Voor ganger in de zangdienst is ds. R. Ka mermans. DUIVELAND Bevolkingsverloop Volgens opgaaf van de burgerlijke stand van de gemeente Duiveland werden in die gemeente in de maand janauri elf kinderen geboren. Het merendeel in Oosterland: Pieter Bie- mond, Willem Jacob Dooge, Albertus Verhoek, Wilhelmina IJzelenberg, Nelis Jacob van Driel, Marinus Hen- Het was voor de vijfde keer dat de toneelvereniging zich via een opvoe ring in het dorpshuis presenteerde. Deze lustrumvoorstelling werd on dersteund door professionele grime en belichting vanuit het ZCA (Zeeuws Centrum 'Amateurtoneel). De tone- drik Olree, Pieter Jacob Kik en Jo hanna Ista. In Ouwerkerk werden ge boren Tjerk Sven Merema en Maurice Vijverberg. In Nieuwerkerk tenslotte werd Hendrik Flikweert geboren. Overleden: Marinus Cornelis Rentier (66 jaar). NOORDGOUWE Ensemble Het vocaal ensemble Cantiona Mu- sicum uit Nieuwerkerk geeft zater dag 13 februari een concert in de Ne derlands Hervormde kerk te Noordgouwe. De groep onder leiding van A. van 't Geloof zingt alleen wer ken met geestelijke inhoud van com ponisten uit de zestiende en zeven tiende eeuwVerder verleent violiste Karin Haak haar medewer king. Op het programma staan psalmbewerkingen van J. P. Swee- linck, J. S. Bach, C. Goudimel en W. Croft. Het concert begint om 20.00 uur. listen zorgden zelf voor de kleding en de rekwisieten. En vooral dat laatste is ongetwijfeld een groot werk ge weest want het toneel was omgeto verd in een complete uitdragerij. Verre familie In die omgeving speelden zich ge beurtenissen af rondom de oudere da me Lucy Kronkie. Zij wordt op een dag verrast door een zeer verre fami lie bestaande uit vier personen. In de Advertentie Haringvlietplein 4, 430t^XG Zierikzee Tel. 01110-12946. 's Maandags gesloten DoqderdagavoncFkoopavond Oorspronkelijk feuilleton door TOM LODEWIJK Dinsdag 9 februari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma. 15.50 uur Alf op Melmac (Animated Alf), tekenfilmserie. Af 1. 6. 16.15 uur Bassie en Adriaan en de verdwenen kroon, kinderserie. Afl. 6: Bedrogen door bedriegers. 16.35 uur TROS Nieuws Show, fami lieprogramma gepresenteerd door Astrid Joosten en Wim Bosboom. Met o.a. het Beroep van de week: Horeca- medewerker. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur TROS Popformule, muziek programma vanuit het Escape-thea ter in Amsterdam. Presentatie: Mar- tijn Krabbé. 18.30 uur Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 14. 19.00 uur De TROS A tot Z spelshow, gepresenteerd door Linda de Mol. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Animal crackers, dieren- programma. 20.35 uur Medisch Centrum West, 13-delige serie van Nico Knapper. Afl. 1: Het verzoek. 21.50 uur De TROS TV Show, talk show van Ivo Niehe. 22.40 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 23.10 uur Simonskoop, filmrubriek gepresenteerd door Simon van Col- lem. Vandaag aandacht voor de film 'Nuts', 'Best seller' en 'Half moonstreet'. 23.40 uur Journaal. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Schooltv-rekenwerk, afl. 5. 10.30 uur Weer en klimaat, afl. 4. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00 uur Skoalle-tv. 14.30 uur Engels basisonderwijs, 7-6. 17.40 uur Open Universiteit: De mens als metafoor. Herh. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Pas de deux, serie van vier programma's over jongeren en (pop)muziek. Deel 2: De soundmix- show. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenru briek. 20.00 uur Pats boem show, talenten jacht, gepresenteerd door Wil Luikin- ga. 20.40 uur Passies, documentaire serie over mensen gefilmd in hun eigen omgeving. Afl.: Op zolder, met Hans Ferree, trendsetter van de reclame. 21.05 uur De nationale ideeënbus, programma voor en over uitvinders en ideeënmakers. Presentatie: Leo van der Goot. 21.50 uur VOF de Kunst, muziekspe- cial. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag. 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.05 uur Doelgericht ondernemen, afl. 3. 23.35 uur Slapen kun je leren, les 3. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 59. Herh. 18.05 uur Sprookjestheater. Brein te gen brein. Met: Luk de Koninck, Ka- rel Deruwe, Peter van den Begin e.a. Herh. 18.25 uur Mik, Mak en Mon. Alf. 6: De aanval. Met: Dimitri en Gregori van Goethem, Stef Danhieux e.a. 18.35 uur De kruisboog (Crossbow), 24-delige Amerikaans/Britse jeugd serie. Met: Will Lyman, Jeremy Cly de, Robert Morley e.a. Afl. 23: De dienstmaagd (The handmaiden). 19.00 uur Meester, hij begint weer, sa tirisch jongerenprogramma. Herh. 19.30 uur Plant en bos, informatie over de bosplantactie. 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur I.Q., quiz. Presentatie: Her man van Molle. Patrick Slaets en Luc Meyermans spelen tegen Piet van den Eynde en Bob Pollet. 20.50 uur Sinja Mosa, 85-delige Brazi liaanse serie naar het boek van Pa- checo Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met: Lucelia Santos, Rubens de Falco, Marcos Paulo e.a. Afl. 21. 21.40 uur Uitzending door derden, programma van de Vlaams-Nationa le Omroepstichting. 22.15 uur Nieuws. Aansl. Coda: For a better world, van Franklin Gijse- linck, uitgevoerd door Viviane Spa- noghe, cello. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Peter Phelps, Pat McDonald, Tom Richard, e.a. Afl. 475: Wayne pro beert Amanda terug te winnen. 19.23 uur Intermezzo. Hemelhuis, van E. Hullebroek, uitgevoerd door Koen Crucke, zang, en Mare Matthijs, pia no. Herh. 19.25 uur Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met: Ayako Kobayashi en Siro Ito. Afl. 206. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur Allemaal beestjes, natuur serie. Vandaag: Zilvermeeuwen, zil verwitte piraten. Presentatie: Gil Claes. 20.50 uur Mike, praatprogramma met Mike Verdrengh vanuit Bilzen. 22.10 uur Handel en wandel. Afl. 6: Succes in eigen zaak (2). Herh. AMSTERDAM - De Amsterdamse dokterscentrale heeft vrijdagavond geen enkele overlast ondervonden van mensen die massaal gehoor ga ven aan een oproep gedaan in een te levisieprogramma om te bellen. Dit heeft de directeur van de centrale, Berndsen, na afloop van het bewuste programma, van de TROS, meege deeld. Veemarkt Leiden LEIDEN, 8-2. Slachtrunderen: (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 1066, waarvan 150 stieren. Dikbillen extra kw. 8,00-/ 13,00; stieren le kw. 7,00-/ 7,75; 2e kw. 6,25-/ 7,00; vaarzen le kw. 7,05- 8,00; 2e kw. 6,20-f 7,05; koeien le kw. 6.85-/ 7,95, 2e kw. 6,10-/ 6,85, 3e kw. 5,65-6,10; worstkoeien 5,25-f 5,75. Handel: stieren redelijk, prijzen gelijk; koeien: handel redelijk, prij zen gelijk. Slachtschapen- en lammeren (per kg geslacht gewicht). Aanvoer 104. Schapen 5,50-/ 7,50; lammeren (rammen) 10,00-11,00; lammeren (ooien) 9,00-/ 11,00. Schapen- en lammeren (per stuk). Schapen 185-/ 250; lammeren (rammen) 220-f 290 en lammeren (ooien) 195-225. Handel: schapen vlot, prijzen ge lijk; lammeren: handel vlot, prijzen hoger. Totale aanvoer 1170 stuks. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 8-2. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 213 dieren aangevoerd. De prijzen luidden als volgt per stuk: Luxe paarden 2600-f 3300; ou de paarden 1775-/ 2625; 3-jarige 1800-2650; 2-jarige 1325-/ 2175; veulens 600-/ 1200; hitten 750- 1500; slachtpony's 425-/ 1025; Shetlanders 325-/ 675. Prijzen per kg: Oude slachtpaarden 4,25-/ 6,10 en jonge slachtpaarden 4,65-/ 6,00. De handel was redelijk. ZONNEMAIRE - Het was een 'volle bak' bij de jaarnitvoering van de harmonievereniging Nut en Uitspanning in het dorpshuis van Zonnemaire. De ruim 150 belangstellende dorpsbewoners stonden tot achterin de zaal om niets te mis sen van het muzikale optreden van Nut en Uitspanning en de kluchtige eenacter Laat Bob maar schuiven dat een aan tal muzikanten na de pauze opvoerde. Uit de tooorden van voorzitter S. Duinhouwer bleek dat de harmonievereniging in juni aanstaande 115 jaar bestaat. Nut en Uitspanning omvat een harmonie bestaande uit bijna veertig muzikanten die onder leiding staan van G. Voogd en een drumband bestaande uit 16 leden onder leiding van M. C. M. Rievers. Men heeft acht leerlingen die in opleiding zijn bij de heren C. de Munnik. Tijdens de jaaruitvoering bracht men een zeer afwisselend muzikaal programma bestaande uit marsmuziek. populair klassiek zoals the Joung Amadous en po pulaire muziek als New York. New York door de harmonie. En nummers als Trein ritme en Cha cha cha fanthasy door de drumband. Na het toneelstuk werd de avond voortgezet met een bal. Achter in de bus zat Els naast Han nes Averkamp. Els had wel een beetje wroeging dat ze Carla alleen had Ia- ten gaan, en was daardoor niet al te vriendelijk tegen haar vrolijke met gezel. Maar toen Hannes het gesprek op Carla bracht en zijn eerlijke be wondering voor Els' vriendin duide lijk liet blijken, vonde ze gemeen schappelijke grond voor conversatie. „Ik vind het niet eerlijk", bekende Els, ..dat ik haar vandaag in de steek laat". ,,Ik dacht dat zij jou in de steek ge laten had", zei Hannes verbaasd. ,,Ze is toch met dat stel van Perland mee?" „Nou ja", mokte Els, ,,je snapt toch zeker wel Mannen begrijpen de zaken altijd veel later dan vrouwen, en voor Han nes daagde nu opeens het licht voor Carla's opoffering. „Dat vind ik machtig fideel!" zei hij hartelijk, ,,een reuzemeid, die Carla. Zeg Els, ik hoop niet dat je het verkeerd uitlegt, maar van vandaag af houd ik me van jullie apart. Ik wil niet dat Carla voor mij uit de weg gaat. jullie bent samen uit". „Ik heb daar toch ook nog wel iets in te zeggen zeker?" informeerde Els. ..Of jij je apart houdt of niet. maar van nu af zijn Carl en ik weer samen". „Wees toch niet altijd 20 fel", klaag de Hans, ,.ik wil alleen maar zeggen, ik wil Carla's vakantie niet beder ven". „En de mijne?" vroeg Els ironisch. „Ben ik die aan 't bederven?" Hahs keek haar verschrikt aan, dan opge lucht. „Nee Els, dat meen je niet. Je zit me weer op te jutten, en ik tippel er steeds weer in. Maar alle gekheid op een stokje, ik zal me wel onzicht baar maken". „Nou, dat hoeft nou ook weer niet", troostte Els, „misschien mag je nog wel een keertje met ons mee, als je braaf oppast en onze koffie be taalt „Dat vooruitzicht", verklaarde Hans, „geeft me de moed tot verder leven. Zeg Els en toen werd het gesprek van vertrouwelijker aard en hadden de beide jongelui weldra geen oog meer voor de vrij eentonige weg waarlangs de bus voortsnelde naar Fontainebleau. Bella had een bank voor zich alleen en zat daar rustig voor zich uit te sta ren. Af en toe keek ze naar Frans. Ja, hij was toch van allemaal wel de meest presentabele. Leuk, zoals dat mannetje het van haar te pakken had. Daar kon ze nog plezier mee be leven. Na een lange rit draaide de bus het voorplein van het voormalig paleis op, en weldra doemde het witte ge bouw van achter vergulde hekken voor hen op. Er stonden reeds meer dere andere bussen, een gezelschap schoolkinderen dromde op het voor plein samen en een groep Franse ca detten marcheerde juist naar binnen, blijkbaar om hun vaderlandse ge schiedenis daar een beetje opgefrist te zien. Er stonden verschillende toeristen- groepen in de hal. Frans nam kaart jes en deelde mede, dat de groep zich in tweeën zou moeten splitsen. De ene helft kon met hem meegaan, de andere helft moest onder geleide van een Franse gids degenen die het Frans konden verstaan. Bella weifelde een ogenblik, keek naar de groep die zich rond de geüni formeerde Fransman vergaderde. Tben ontmoetten haar ogen een paar uitdagend-lachende bruine ogen on der kortgeknipt, donker haar. Een lange Amerikaanse officier, in onbe rispelijk khaki met een tros lintjes op dc borst, had rondweg ziin rug naar de gids gedraaid en zona Bella een appreciërende blik toe. Ze strafte hem af met een hooghar tig staren, over hem heen. Maar toen de groepen werden verdeeld, liep Bei- Ia achter de Franse gids aan. Frans zag haar de grote zaal inlo pen. „Ze heeft tact" dacht hij tevre den „en ze dringt zich niet op. Héél correct." Maar het speet hem toch. Hij had haar wel graag eens laten ho ren hoe onderhoudend hij over Fon tainebleau vertellen kon. Els en Hannes hadden elkaar eens aangekeken, toen ze voor het paleis stonden. (wordt vervolgd) ZIERIKZEE Uitmuntend Nadat de Zierikzeese Elles Vaarzon Morel eerder alle eer behaalde tij dens de Utrechtse tentoonstelling Ne- ocat, heeft ze wederom het predikaat Uitmuntend 1 ontvangen voor haar nest Siamezen. Dat gebeurde tijdens de tentoonstelling van de Nederland se Kattenhouders Vereniging in Den Haag. Ook haar kat Amigo is als beste uit de bus gekomen in variëteit en behaalde het stempel uitmuntend 1. Het nest met kittens is inmiddels verkocht en de laatste gaat een dezer dagen de deur uit. Verkoping In de zaal naast de kerk van de Oud Gereformeerde Gemeente aan de Sint Domusstraat wordt morgen (dinsdag) 9 februari een verkoping gehouden ten bate van de Stichtiiig Gehandi captenzorg Adullam. Tijdens het eve nement wordt huishoudtextiel en lin gerie voor dames, heren en kinderen verkocht. Van 20.00 tot 21.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Lezing Er was veel belangstelling voor de lezing van mevrouw H. Wassink over iriscopie en de lezing over voetzone- reflexologie van mevrouw J. Kruit hof. Beide lezingen werden gegeven op een bijeenkomst van de afdeling Westerschouwen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. Me vrouw Wassink stelt haar diagnose door bestudering van de oog-iris en geeft daarna advies voor een gezonde leefwijze en het al dan niet volgen van een dieet of het gebruiken van natuurgeneesmiddelen. Mevrouw Kruithof stelt haar diagnose via voetzone-reflexen. Elk gedeelte van de voet correspondeert met een ander lichaamsgedeelte. Door massage van de voet worden spanningen en licha melijke klachten verminderd of weg genomen. SCHARENDIJKE De leden van de toneelvereniging Noordgouwe in actie. (Foto Joop van Houdt). Veel belangstelling voor uitvoering toneelvereniging Noordgouwe NOORDGOUWE - Een vies en smerig zaakje. Op het toneel van het dorpshuis te Noordgouwe werd dit door de toneelspelers van de toneelvereniging Noordgouwe zowel in de figuurlijke als de letterlijke betekenis uitge beeld. De jaarlijkse uitvoering die ditmaal onder leiding stond van gast-regisseur Marco Holm trok bijna 150 be langstellenden. loop van het verhaal blijkt dat deze 'familieleden' meer geïnteresseerd zijn in haar geld dan in haarzelf. Via de meest fantastische bedenksels proberen zij de oudere dame onder druk te zetten en wanneer dat niet lukt schromen zij zelfs geen moor daanslag. Ondanks dit nogal lugube re verhaal viel er ook genoeg te la chen bij dit 'kluchtige blijspel', zoals regisseur Marco Holm het omschreef. De toneelvereniging Noordgouwe telt momenteel elf leden waarvan er acht als tonelist aan de uitvoering meewerkten. Men heeft geen vaste regisseur en liet weten die wel graag te willen hebben. De toneelspelers waren ongeveer vijf maanden bezig met de voorbereidingen van het to neelstuk dat vanwege zijn bewerke lijke decor alleen in Noordgouwe werd opgevoerd. De uitvoering van de toneelvereniging werd besloten met een bal en in de pauze was er een verloting. BRUINISSE - Enkele tientallen mensen bezochten druppelsgewijs de verkoopexpositie van olieverfschil derijen die in het Durps'uus te Brui- nisse plaatsvond. Zij werden daar geconfronteerd met enkele tientallen schilderstuk ken-van Nederlandse en buitenlandse schilders die waz'en geïnspireerd door vele verschillende onderwerpen. Men zag enkele pastelkleurige abstracten en heel veel realistische onderwer pen. Landschappen, zeegezichten, dieren, bloemen en interieurs. Voor een klein gedeelte van de bezoekers vormde de tentoonstelling aanleiding voor de aankoop van een nieuw schil derij ter verfraaiing van het inte rieur. In dat geval kon men ook een lijst erbij kopen. De verkoopexposi tie van schilderijen is langzamer hand een jaarlijks terugkerende tra- dïtie' geworden in Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4