rainerscarrousel draait weer: aatsen al voor helft bezet ee keer succes voor SV Kwiek drie volleybalontmoetingen Visser Kemkers voorbij Dames en heren Mevo'80 winnen beide hun duel i Gennip damestitel i ESCHE NIEUWSBODE Maandag 1 februari 1988 Nr. 24278 7 Ujkse stoelendans begonnen ALKMAAR - Leo Visser stond in zijn nog korte schaatsloopbaan bij toer nooien om Nederlandse kampioenschappen altijd in de schaduw van leeftijd genoot Gerard Kemkers. In 1988 heeft Visser voor een andere rolverdeling ge kozen. Bij de afstandskampioenschappen gaf hij nog een titel weg aan Kemkers door op de vijf kilometer te vallen. Dit weekeinde in Alkmaar maakte de 22-jarige Haastrechter geen missers. Hij werd de opvolger van plaatsgenoot Hein Vergeer als allround-kampioen van Nederland. Kemkers moest op zijn favoriete afstand, de 10.000 meter, definitief zijn meerdere er kennen in ploeggenoot Visser. ZIERIKZEE - Het nieuwe jaar is nog inaar nauwelijks begonnen, of voetbalclubs en -trainers krijgen de kriebel in hun bloed. Het betreft in dit geval niet zozeer direct de verrichtingen op het veld, maar papieren kwesties: de verlenging of definitieve beëin diging van aflopende contracten. Steeds eerder willen de betrokken partijen zeker heid voor de toekomst. Wat in vroeger tijden zo tegen het einde van het seizoen eens op het gemakje werd bekeken, wordt tegenwoordig al rond de jaarwisseling terdege overdacht, en kort daarna haastig geregeld. De trainerscarrousel draait dus weer op volle toeren, ook op Schouwen-Duiveland. Meer dan de helft van de eilandelijke voet balverenigingen heeft reeds besloten over wel of niet doorgaan met dezelfde man. Wie weet komt het ooit nog zover dat oefenmeesters bij aanvang van het nieuwe seizoen al vast met andere clubs in de slag gaan, om voor de verdere toekomst onder de pannen te zijn Op de eerste dag van de titelstrijd, meer een tweestrijd overigens, leek een herhaling van het juniorenkam pioenschap van 1986 met de klasse mentsvolgorde Kemkers-Visser nog op handen. De twintigjarige rijder uit Eelde had een puike zaterdag met overwinningen op de 500 en 5000 me ter. Op de eerste afstand was het ver schil met de verliezer Visser twaalf honderdste van een seconde (39,73 om 39,89), op de vijf kilometer was de marge nog kleiner (7.05.00 om 7.05.08). De tijd op de 5000 meter was de beste in Nederland op buitenijs gere den. In de winderige en regenachtige omstandigheden van Alkmaar heette dat een verrichting van formaat van Kemkers, die Visser al bij drie andere gelegenheden (twee keer Heeren veen,een maal Butte) op die afstand had verslagen. De zondag was in alle opzichten voor Visser. Op de 1500 meter ver speelde Kemkers zijn geringe voor sprong in het klassement door te vroeg in de aanval te gaan. De be- heesrte Visser pakte de ritwinst in het onderlinge duel (2.04,27 om 2.04,95). Op de onderlinge tien kilo- meter ging Visser twee keer aan, twee keer wist Kemkers het gat rede lijk te dichten. De laatste tempover snelling van Visser gaf de beslissing over de rit (15.09,17 om 15.10,17) en de titel (ruim eentiende punt verschil). Het eindklassement van de heren allrounders luidt: 1. Visser 169.279 punten; 2. Kemkers 169.388; 3. Portijk 171.972; 4. Van de Burg 172.217; 5. Koopmans 172.583; 6. Bos 173.077; 7. Stiekema 173.178; 8. Kooiman 173.399; 9. Bloemberg '174.241; 10. Berkhout 174.626; 11. Woestenburg 176.010; 12. Sluimer 177.977. '-5 die blijven bij hun club: der Wekke (Zierikzee), igsman (Brouwershaven), ner (SKNWK) en Ed van ieland). Iets minder dan de helft van de be schikbare plaatsen op de 'arbeids markt' voor trainers in Schouwen- Duiveland is inmiddels bezet. In alle vijf gevallen betreft het oefen- meesters die aanblijven bij de club waar ze momenteel werken: Zierik zee, Brouwershaven, SKNWK, Duive- land en Renesse. De overige Schouwen-Duivelandse verenigingen zijn of gaan op zoek naar een trainer. Zierikzee gaat nog een jaar door met Hans van der Wekke, die volgend seizoen aan de derde jaargang begint bij de KNVB-topper in de tweede klas van het zondagvoetbal. Voorzit ter Jan Hagesteijn van Zierikzee is tevreden over het voortzetten van de verbintenis met de oefenmeester die met zijn mannen al een paar jaar op de titel jaagt. ,,Wij zijn in hoofdzaak afgegaan op de geluiden die leider Kees Lodewijk ons vanuit het eerste elftal heeft laten horen. Volgens Kees zullen de spelers geen problemen hebben met het aanblijven van Van der Wekke. Ook in de ogen van het be stuur van Zierikzee doet Hans het trouwens goed. Ingrijpen van onze kant is nog nooit nodig geweest, daar is hij zelf mans genoeg voor". Het ge vaar dat de spelersgroep uitgekeken raakt op de coach acht Hagesteijn voorlopig niet aanwezig. „Uitgeslo ten is zoiets natuurlijk nooit, maar wij zien dat de eerste tijd nog niet ge*- beuren", zegt de voorzitter. „Boven dien heeft Van der Wekke vat op kna pen die het in het verleden weieens lieten afweten. Ook uit de stand in de competitie en uit de prima trainings opkomst blijkt dat hij het uitstekend doet", deelt Hagesteijn een compli ment uit. De overeenkomst met jeugdtrainer Toon van Tiggelhoven bij Zierikzee wordt overigens even eens met een jaar verlengd. Bij Bruse Boys maken ze altijd wei nig haast of drukte als het gaat om het al dan niet aantrekken van een nieuwe technische man. Huidige trai ner Jan Kostense sluit zich als rasech te Bruenaar helemaal aan bij die tra ditie. „Bruse Boys is nooit zo vroeg met dit soort zaken. Wat het bestuur wil weet ik niet, maar voor mezelf heb ik een besluit genomen. Wat het is zeg ik niet, want morgen kan dat wel weer veranderen" deelt hij laco niek mee. „Als ze me met alle geweld willen houden blijf ik", licht Kosten se echter een tipje van de sluier op. Van de Zierikzeese KNVB-vierde- klasser Mevo staat inmiddels vast dat er deze zomer een andere trainer komt, want Peter Goedegebuure ver trekt aan het eind van dit seizoen. „Aan beide kanten waren we het er over eens dat drie jaar bij Mevo ge noeg voor mij was", meldt Goedege buure, eraan toevoegend dat beide partijen in de beste verstandhouding uit elkaar gaan. Meer dan wat vage contacten met een paar verenigingen van buiten Schouwen-Duiveland heeft hij niet. „Een jaartje helemaal niks doen zou ik best lekker vinden". DFS neemt na twee jaar afscheid van Jaap van Huizen. „Ach, weggaan bij een club hoort bij het leven van een trainer", is diens reactie. Echt te leurgesteld is Van Huizen dan ook niet. „Je kunt nu eenmaal niet aan de wensen van iedereen voldoen", sugge reert hij de reden van zijn vertrek. DFS-voorzitter A. Bakker vult desge vraagd aan: „Een andere aanpak kan de ploeg wat nieuw leven inblazen. Verandering van spijs doet eten, zo iets is het. Toch konden we het heel goed vinden met Jaap". Kees Kommer was één van de eersten die in het begin van dit jaar het contract bij zijn club verlengde. Hij blijft nog minimaal een seizoen bij SKNWK. De Nieuwerkerkers moeten zeer tevreden, zijn over hun coach, geeft Kommer's toelichting on bedoeld aan. „We waren het al heel gauw eens toen we rond de tafel gin gen zitten". Brouwershaven ziet het nog steeds zitten in Arend Krijgsman. De waar dering is wederzijds, zo laat Krijgs man blijken. „Brouwershaven heeft mij bijzonder goed opgevangen bij mijn komst. Afgezien daarvan geloof ik dat het klikt tussen het team en mij. Ik wil bewijzen dat de prestaties beter kunnen met een voltallige groep. Een jaar bij een club blijven is voor een trainer trouwens sowieso te kort". Van de afdelingstweedeklassers in het zaterdagvoetbal heeft alleen Dui- veland al volledige duidelijkheid. Ed van Lent gaat er door, zo werd al voor de feestdagen in december overeenge komen. Het wordt zijn vierde seizoen in Oosterland. „Het bevalt me daar ontzettend goed", aldus Van Lent, „er is een schitterende accommodatie en een heel leuke spelersgroep. Voor mij is het ideaal". Kees Berrevoets van WIK is daar entegen niet scheutig met superlatie ven, en evenmin met informatie. „Ik wil niet op een zaak vooruit lopen waarover pas in februari wordt be slist. Of ik zelf wel of niet wil door gaan bij WIK zeg ik dus ook niet". Berrevoets zit al vier jaar bij WIK op de trainersstoel. Oefenmeester Bert Verhoek deelt mee ZSC te gaan verlaten. „Ik heb na wat bedenktijd besloten om niet meer door te gaan. Na twee jaar bespeur ik weinig vooruitgang. Dat de jeugd ontbreekt bij ZSC is erg jammer". Uitkijken naar een nieuwe club doet Verhoek niet. Hij wacht ge woon af of er een bij hem aan de bel trekt. Renesse behoudt Kees van Dijke. Die gaat dan het vijfde jaar volma ken bij de afdelingstweedeklasser van het zondagvoetbal. „Er zit toe komst in die jonge ploeg", verklaart Van Dijke zijn clubtrouw. „En al zou ik best een hogere ploeg willen trai nen, als je daarvoor verre reizen moet gaan maken hoeft zoiets voor mij niet". Bertus Bleyi heeft zijn aanblijven bij derdeklasser Ouwerkerk nog niet diepgaand overdacht, zegt de betrok kene zelf. „Ik ben een prestatietrai ner, en heb destijds gezegd Ouwer kerk naar de tweede klas te willen terugbrengen. Als er volgend jaar spelersversterking komt ga ik mis schien door, anders zeker niet". Bleyi verwacht binnenkort een gesprek rp.et Ouwerkerk. Dreischor zal waarschijnlijk Wim Kommer een volgend contract voor leggen. Dat althans veronderstelt Kommer zelf. „Dinsdag is er een bestuursvergadering over, meen ik. Ik geloof niet dat er veel problemen zijn, en dan blijf ik". Zonnemaire tenslotte, is op zoek naar een oefenmeester met bemidde ling van de WON. „Een advertentie zetten helpt ons niet, want wie wil nou een vierdeklasser afdeling trai nen", zegt Stoffel Duihouwer, die tot nu toe daarom zelf maar de honneurs als trainer waarnam. „Toch is een kleine vereniging als Zonnemaire volgens mij heel geschikt voor bij voorbeeld iemand die bezig is met de cursus oefenmeester drie". In competitie volleybal ROTTERDAM - Zowel het dames- als het herenteam van de Zierikzee se volleybalvereniging Mevo'80 hebben hun duel tegen Hou Stand in Rotterdam gewonnen. Beide ploegen deden dat bovendien met de maxi male 3-0 cijfers. De mannen van Mevo'80, nog steeds trots koploper in de eerste klasse B, zetten de lijn door van vorige week tegen Spivo. Ook te gen Hou Stand II gingen zij prima van start met agressief en snel vol leybal. Heel makkelijk werd daardoor een 13-1 voorsprong be reikt, en met 15-3 was de eerste set voor de Zierikzeeënaars. Vooral de blokkering en de pass zaten goed bij Mevo, terwijl Leendert van Hattem zich in aanvallende zin onderscheidde door veel pun ten te scoren. Na een sterk begin in de tweede set tekende zich bij de Schouwena- ren een inzinking af. Tot 7-7 kon het zwakke Hou Stand gelijke tred houden, en na een 13-8 voor sprong van Mevo kwamen de Rot terdammers door persoonlijke fouten van de Zierikzeese ploeg opnieuw terug. Vijf keer werd de bal zomaar in, het ,bl.ok geslagen. Met .14-13 voor de thuisploeg zag het er voor Mevo'80 kritiek uit, maar toch pakte die op het nipper tje ook de tweede set. Zonder spelverdeler Peter Da ver, die reeds in de tweede set naar de kant ging ten faveure van Kees van der Linde, pakte Mevo'80 in de derde set aanvankelijk de zaken te tam aan. Meer knokkend tegen zichzelf dan tegen de tegenstander maakten de Zierikzeeënaars na de terugkeer van Daver de opgelopen achterstand alsnog goed, en gre pen met de setzege meteen de 3-0 eindoverwinning. Vrijdag tijdens de training heb ik de jongens onder de training de povere resultaten in uitwedstrij den onder de neus gewreven", merkte Daver over het in Rotter dam behaalde resultaat op. „Dat heeft blijkbaar geholpen. Volgen de week hebben we wat dat be treft nog thuis een appeltje te schillen met Keyzer/Valeas. Daar hebben we met 2-2 gelijkge speeld". Dames De vrouwen van Mevo'80 lever den een heel spannend gevecht te gen Hou Stand III. Met slechts zes volledig fitte speelsters wisten de Zierikzeesen de taaie Rotterdam se ploeg, die een moeilijke speel wijze hanteert met veel onver wachte ballen, terug te wijzen. Met dat vreemde spelletje kon Hou Stand in de eerste set nog tiep punten maken. Een kwestie van onderschatting aan Mevo-zijde was het zeker niet, in de weten schap dat Hou Stand de dames van Kwiek al had geklopt. In de tweede set was Mevo'80 iets beter ingesteld op het romme lige spel van Hou Stand. Te genie ten van pass, set-up en afmaaksla- gen viel er nauwelijks. De simpele benadering was wel effectief: 15-7. In de derde set ging het weer niet zo vlot bij Mevo'80. Maar de vrees voor een vierde set, ingegeven door het gebrek aan wisselmoge lijkheden, werd geen bewaarheid. Met een 15-8 set-overwinning en de 3-0 eindzege ging Mevo'80 tevre den naar huis. verlies voor heren (KZEE/BRUINISSE - De volleybalteams van SV Kwiek hebben het afgelopen ide meer succes geboekt dan het vorige. Werden toen twee van de drie wedstrij- loren door de hoogstspelende ploegen, dit keer werden het twee overwinnin- leen de heren van Kwiek verloren, maar dat is dit seizoen nog niet anders ge- De dames versloegen Kangoeroes II uit met 1-3, de meisjes wezen thuis i/DVO met 3-0 terug. aar met laatstgenoemde eginnen, die speelde in ei- aen redelijke wedstrijd te- mi/ DVO. Hoogstaand spel ïodig tegen deze tegenstan- ud-Beijerland. De bezoek en bovendien nogal moeite age plafond van de Bruse Al meteen na het begin van et nam Kwiek een 3-0 voor aar de meisjes kregen ver ven last van de zenuwen, ballen die eenvoudig kon den opgevangen en afge- rden gemist. Het herstel onder leiding van uit blinkster Marjan Schikker, hard- slaand en goed blokkend aan het net, liet echter niet lang op zich wachten. Kwiek boog vlot de stand om in 10-5 voor. Een tweede kleine inzinking, doorgetikte ballen van Provimi die net achter het blok niet worden opge vangen door de Kwiek-defensie, leidt tot 10-8. Slimme doortikkertjes van Lideweij Vleugel en Liselore Groene- veld brengen de thuisploeg weer in het rechte spoor: 15-8. Het aangeslagen Provimi/DVO blijkt in de tweede set in toenemende MAAR - In de laatste echte wedstrijd voor de Olympische Spelen in ondervond Yvonne van Gennip geen enkele tegenstand. De Haarlem- geerde haar titel op een been, mede omdat de Nederlandse nummers Irie, Ingrid Paul en Marieke Stam. niet op de been wisten te blijven lijk uit het klassement vielen. De gewestelijke rijdster Marga Prcu- pngs debutante in de Europese titelstrijd, reed zich met de tweede chtstreeks in de ploeg voor het wereldkampioenschap van 12 en 13 het Noorse Skiën. e titelverdediging op de win- lkmaarse baan ging de kam- lleen op de eerste dag diep. neter won ze vlot in 42,96 se- Na de 3000 meter (4.32.65), ze de zilveren Ria Visser op iden zette, had ze waarachtig de benen. „Ik wilde mezelf Jewoon hard weggaan en zien uit zou komen. De uitkomst ie tevreden." Omdat ze in het lassement al drie punten id op Marga Preuter, reed nip zondag op haar gemak de 1500 en de 5000 meter. Ze stelde zich tevreden met nog twee afstandszeges. Automatisch groeide de voorsprong tot ruim zes punten.' Dames, eindklassement: 1. Van Gennip 181.855 punten; 2. Preuter 187.942; 3. De Vries 190.063; 4. Van der Meer 190.448; 5. Moolhuizen 190.485; 6. Mulder 190.636; 7. Meijer 191.734; 8. Pasveer 192.250; 9. Limbach 192.746; 10. Keulen 193.694; 11. Visser 193.808; 12 Van Straaten 194.603; 13. Stam 141.936; 14. Paul 142.323. mate afhankelijk van twee goede speelsters, die echter het gebrek aan smashkracht en blokkering aan het net niet voldoende kunnnen opheffen tegen het kwalitatief gelijkmatiger Kwiek. Nadat de Bruse meisjes met wat horten en stoten op gang waren gekomen, stond het in no-time 11-3. Door wat rommelig spel in de slotfa se (weinig aanvallen werden in drieën afgerond) kreeg de 15-9 setstand voor de bezoeksters nog een draaglijk aan zien. In de derde set kwam Provimi/ DVO voor het eerst en het laatst in de hele partij op voorsprong, De service van Kwiek was de Zuidhollandsen echter veel te machtig, en zonder langdurige rallyes stond het binnen de kortste keren 6-1 voor Kwiek. La ter kon een hard serverende speelster de Oud-Beijerlandse gasten tot 9-7 te rugbrengen, maar opslagbeurten van Marjan Schikker en invalster Jos van der Velden betekenden een snel ein de: 15-8 en een 3-0 zege voor de Kwiek-meisjes. Na de teleurstellende thuisneder laag van een week eerder hadden de Kwiek-dames een opkikker in het uitduel tegen Kangoeroes II, dat werd gewonnen. Tbch trad Kwiek ge handicapt aan in Den Briel. want vijf Bruse basisspeelsters konden niet meedoen. Begonnen met simpel vol leybal (een pass op middenvoor en af maken) kwam Kwiek niettemin mak kelijk op een 7-2 voorsprong. Hard en tactisch aanvallen deed de rest tegen de langzame verdediging van Kan goeroes. Kwiek speelde de ballen nauwkeurig in de gaten en kwam overtuigend met 15-5 aan de finish. De tweede set waren er tekenen van verval te bespeuren aan Bruse zijde. Het simpele spelletje werd vervan gen door te slimme acties die geen di Uitblinkster Marjan Schikker van het Kwiek-meisjesteam blokkeert een aanval van Provimi/DVO. recte punten opleverden. Die noncha lance bracht Kangoeroes in kansrijke positie bij 11-11 en 13-13, maar Kwiek kon met een neuslengte verschil (15- 13) ook de tweede set binnenslepen. De derde set had 15-8 verlies voor Kwiek tot resultaat, vooral omdat de Bruse passing slecht was verzorgd. Dat gaf de trage Kangoeroes net vol doende gelegenheid aanvallend te profiteren met ballen in het achter veld. Met langdurige slagenwisselingen in de vierde set, er konden bij wijze van spreken hele broodtrommels in worden leeggegeten, konden de aan vallen door beide ploegen slechts zeer moeizaam worden afgemaakt. Bij een 14-12 achterstand wees alles op een gelijkspel voor Kwiek, maar toch konden de Bruse dames met 16-14 de vierde set en de overwinning mee naar huis nemen. Heren De heren van SV Kwiek liepen in Bergschenhoek tegen Keyzer/Valeas een nieuwe 3-0 nederlaag op. Zonder middenaanvallers Henk Appel moest Kwiek weer omgezet worden, met weinig heilzame gevolgen. De Bruse aarzelingen bij het innemen van de posities gaven het sterke Valcas alle gelegenheid eens lekker uit te halen in de eerste set: 15-2. De tweede set ging Kwiek heel wat beter af tegen een in slaap gesuste te genstander. Met goed spel en weinig eigen fouten profiteerde het optimaal van de lakse instelling bij de oppon- nent. Een 6-2 en 11-8 voorsprong was voor Kwiek echter net niet genoeg om eindelijk eens een setje in te pikken. Met 15-11 trok Valeas aan het langste eind. De bedorven kans op de setwinst liet Kwiek tenslotte ontredderd ach ter. Met 15-3 schreef het op alle fron ten betere Valeas ook de derde set op zijn naam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 7