Strao Burgh-Haamstede op zaterdag 13 februari ,U itbreiding gemeentehuis ook in het belang van de burgers" WATERSTANDEN - installatiebedrijf PEURLOO BU Verruiming mogelijkheden naaktrecreatie Kustwacht laat gealarmeerd na olievervuiling Westerschelde Rogier van Otterloo overleden Werkzaamheden uitbreiding gemeentehuis Scharendijke in volle gang SCHARENDIJKE - „Deze uitbreiding is echt hard no dig. Eigenlijk zitten we al jaren veel te krap", aldus ge meentesecretaris F. Kuijper van de gemeente Midden- schouwen. In december 1986 werd een begin gemaakt met de uitbreiding van het gemeentehuis en wie nu een kijkje gaat nemen krijgt al een aardig idee wat het gaat worden. Het geraamte staat er al. Kuijper stelt dat de uitbreiding van het gemeentehuis niet alleen ten goede komt aan het personeel. „Ook de burger profiteert er van. Straks krijgen we spreekkamers en dat betekent een stukje verbetering van de service van de gemeente". Het gemeentehuis, of liever gezegd de oude kern ervan, werd gebouwd na de gemeentelijke herindeling in 1961. De eerste paal voor het gemeen tehuis ging op 23 oktober 1963 de grond in en op 10 juni 1965 volgde de officiële opening. Nog geen tien jaar later, in 1973, bleek uitbreiding on vermijdelijk. Het lage gedeelte van het gebouw werd uitgebreid door er eenvoudigweg een verdieping op te bouwen. Energiezuinig Zuinig zijn met energie, dat is vol gens Kuijper een van de uitgangspun ten die gehanteerd zijn bij de plannen voor uitbreiding van het gemeente huis. ,,In het nieuwe gedeelte komt overal dubbel glas, maar ook in het oude gedeelte worden de kozijnen vervangen en wordt er dubbel glas aangebracht. En er komt een nieuwe cv-installatie met een beter rende ment". Uiteindelijk gaat het niet alleen om een uitbreiding van het gemeen tehuis. Ook het bestaande gedeelte wordt onder handen genomen, zon der dat er nu direct sprake is van een grootscheepse verbouwing. ,,Het ou de gedeelte krijgt een opfrisbeurt. Een nieuw verfje, wat frissere kleu ren, en er verandert een en ander aan de indeling", aldus Kuijper. In de nieuwe situatie worden de ge meentelijke afdelingen algemene za ken en financiële zaken gehuisvest op de begane grond van het nieuwe ge deelte. Op de verdieping van het nieu we gedeelte komen kamers voor bur gemeester en gemeentesecretaris en wordt ook plaats ingeruimd voor een vergaderzaal. Spreekkamers Doordat burgemeester en gemeen tesecretaris verhuizen naar het nieu we gedeelte komen de kamers waar ze nu hun domicilie hebben vrij. Kuijper: ,,Die vrijkomende ruimtes gaan we benutten als spreekkamers. Nu is het zo dat als er iemand naar het gemeentehuis komt voor informa tie er geen mogelijkheden zijn om zo iemand even rustig stukken te laten lezen. Of er moet toevallig ergens een kamertje vrij zijn. Dat is voor die mensen vervelend, maar ook voor het gemeentepersoneel, want die worden steeds in hun werk gestoord". Voor burgemeester en gemeentese cretaris houdt de verhuizing straks naar het nieuwe gedeelte ook in dat men een wat rustiger werkomgeving krijgt. En uit praktisch oogpunt be- MAASTRICHT - Jaarlijks gaan in Nederland ten minste honderd mil joen gulden aan niet gebruikte medi cijnen verloren. Tot die conclusie zijn de apotheker R. Oostwegel en de arts J. Benders, beiden uit Maastricht, ge komen op grond van een ingesteld oriënterend onderzoek. Hun bevin dingen hebben zij bekendgemaakt. Per apotheek, zo is de onderzoekers gebleken, wordt elk jaar een hoeveel heid medicijnen ter vernietiging aan geboden ter waarde van gemiddeld 100.000 gulden. DEN HAAG/ST. LAURENT - Het jungle commando van Ronnie Bruns- wijk wil zo spoedig mogelijk met de nieuwe Surinaamse regering onder handelingen beginnen over het beëin digen van het conflict in Suriname. Dat heeft een zegsman van Bruns- wijk vanuit Frans Guyana laten we ten. zien is de locatie van de spreekka mers ook ideaal. Pal tegenover de in formatiebalie die trouwens ook vernieuwd gaat worden. Voor zowel de afdeling algemene zaken als de afdeling financiële za ken betekent de nieuwe situatie onge veer een verdubbeling van de ruimte. Beide afdelingen krijgen 60 vierkan te meter tot hun beschikkingN De nieuwe vergaderzaal beslaat 34 vier kante meter. De huidige raadszaal blijft als zodanig in gebruik. Wel wordt geprobeerd, voorzover finan cieel haalbaar, aankleding en inrich ting van de raadszaal te vernieuwen. Aansluiting Zowel optisch als bouwkundig dient het nieuwe gedeelte van het Middenschouwse gemeentehuis aan te sluiten bij het oude gedeelte. Op tisch doet men dat door de vorm van het oude gedeelte, rechthoekig, door te trekken in het nieuwe gedeelte. Het nieuwe gedeelte is vierkant: 11,5 bij 11,5 meter. De hoogte van de aan bouw bedraagt 6 meter. Dat is net weer iets lager dan het centrale mid dengedeelte van het gemeentehuis. Ook bij de vormgeving van de raam- partijen is de lijn van het oude ge deelte voortgezet. Om de verdieping van het nieuwe gedeelte vast te koppelen aan de ver dieping van het oude gedeelte wordt het balkon voor de raadszaal omge vormd tot een overdekte gang. „Op die manier gaat het niet ten koste van de ruimte in de raadszaal. En met dat balkon deden we eigenlijk toch weinig", aldus Kuijper. Het is het plan om niet alleen de ba lie, maar ook de entree een nieuw ge zicht te geven. Maar hoe dat precies ingevuld gaat worden is nog niet be kend. Wel. staat vast dat de keuken behoorlijk uitgebreid zal worden. Een rondleiding door het gemeente huis leert dat deze momenteel ook wel erg klein is. Doelmatig Bij dit alles is het volgens Kuijper geenszins de bedoeling om er een luxe gebouw van te maken. „Sober en doelmatig. Dat zijn eigenlijk de sleutelwoorden". Zo wordt het ge meentehuis, zowel het oude als het nieuwe gedeelte aangepast voor rolstoelgebruikers. Men maakt daar bij gebruik van extra brede deuren. Ook een toilet voor rolstoelgebrui kers is in de plannen opgenomen. Het bereiken van de raadszaal voor het bijwonen van een gemeente raadsvergadering blijft moeilijk voor rolstoelgebruikers. Een punt waar ook bij de behandeling van het voorstel tot beschikbaar stellen van een krediet van de kant van de raad kritiek op kwam. Maar binnen het budget zijn er geen mogelijkheden voor het aanbrengen of inbouwen van een ljft in het gebouw. Alles bij elkaar kost de uitbreiding van het gemeentehuis ruim een mil joen gulden. „En dat is voor een ge meente als Middenschouwen toch erg veel geld. Maar voor dat miljoen krij gen we wel veel'terug", aldus Kuijper. „En het is een absolute noodzaak dat dit gebeurt. Geen lapmiddeltjes, maar een grondige aanpak". Schema Het is de bedoeling dat nog voor de bouwvakvakantie de laatste hand ge legd zal woi'den aan het nieuwe ge deelte. Kuijper: „Zo gauw het nieuwe gdeeelte klaar is verhuizen we met z'n allen daar naar toe zodat de aan nemer het oude gedeelte van het ge meentehuis onder handen kan ne men. Ik denk dat dat zo'n twee a drie maanden in beslag zal nemen". Kuijper verwacht dat men zich na de uitbreiding van het gemeentehuis voorlopig geen zorgen meer hoeft te maken over ruimtegebrek. „Eigen lijk is het zo dat we straks een paar kamertjes over hebben. De kamers waar nu de afdelingen financiële za ken en algemene zaken zitten. Die kunnen de wethouders bijvoorbeeld benutten". Advertentie In december vorig jaar werd een begin gemaakt met de uitbreiding van het gemeentehuis in Scharendijke. Inmiddels wordt al duidelijk zichtbaar hoe het er uit gaat zien. Het geraamte staat al overeind. Inschrijving vrijdagavond 5 februari BURGH-HAAMSTEDE - Geheel overeenkomstig de traditie wordt in Burgh- Haamstede zeven weken voor Pasen weer het Straofeest gehouden. Het is dit jaar op zaterdag 13 februari dat de voeten van de paarden worden gewassen in het zeewater via een voorjaarsrit over het strand. Ruiters die willen deelnemen aan het evenement kunnen zich vrijdagavond 5 februari laten inschrijven bij het plaatselijke Strao- comité in hotel Bom te Haamstede. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 30 januari 00.55 116 06.55 -117 13.25 126 19.30 -124 31 januari 02.00 126 08.10 -128 14.30 140 20.40 -124 1 februari 02.55 134 09.05 -138 15.20 148 21.25 -122 30 januari 12.10 116 06.15 -106 18.40 -113 31 januari 00.55 116 07.00 -116 13.15 131 19.35 -111 2 februari 01.45 127 07.40 -126 14.00 141 20.00 -109 30 januari 00.55 127 07.05 -125 13.20 135 19.40 -133 31 januari 02.10 135 08.10 -136 14.45 149 20.45 -131 1 februari 03.10 145 09.05 -145 15.35 159 21.30 -129 30 januari 01.00 130 07.05 - 128 13.30 142 19.35 -136 31 januari 02.10 142 08.10 -140 14.35 156 20.40 -136 1 februari 03.05 151 09.05 -150 15.25 166 21.25 -134 Springtij: 5 februari Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Dat Strao-comité heeft alle plan nen klaar om van de jaarlijkse tradi tie weer een echt dorpsfeest te ma ken. Het Strao feest start zaterdag 13 februari om 12.00 uur met het verza melen van de deelnemende ruiters bij restaurant Het Grote Zwijn aan de Achterweg te Burgh. Daar zal tevens de jury de geborstelde en versierde paarden beoordelen. Later op de dag om ongeveer 17.30 uur volgt in hotel Bom de uitslag van deze jurering en worden prijzen uitgereikt die de Mid denstandsvereniging Burgh-Haam- stede beschikbaar stelde voor de drie paarden die het mooist zijn versierd. Pootje baden Om 12.30 uur vertrekt de rui terstoet vanaf Het Grote Zwijn om via bos en duin, over het strand en door de polder naar de Meeldijk te Burgh te rijden. Zij worden daarom ongeveer 15.00 uur verwacht. Belang stellenden kunnen het pootje baden van de paarden in zee tijdens deze rit gadeslaan omstreeks 13.15 uur op het strand nabij de strandovergang bij de rotonde aan het eind van de Kraye- steinweg bij Westenschouwen. Tijdens de rit worden korte stops gemaakt bij de plaatselijke café's. Bij Burghsluis doet het kantoor van de havenmeester als zodanig dienst bij gebrek aan een echt cafc. Aan de Meeldijk te Burgh krijgt de stoet tra ditiegetrouw oliebollen van de fami lie Kooman. Vanaf die plaats trekt de stoet voorafgegaan door de fanfa- re de Witte van Haamstede door de dorpen Burgh en Haamstede volgens de bekende, traditionele route. Ge zien de lengte van de rit heeft het or ganiserende comité besloten dat het wenselijk is om per jaar slechts een café aan te doen. In 1988 is de beurt aan Wcstenschouwens Welvaren. De stoet wordt om ongeveer 16.00 uur op de Ring te Haamstede ontvan gen door burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer. Natuurlijk worden door Kees de Kraker ook weer schröösels bereid volgens eeuwenoud recept verkocht. Het bui- tengebcuren wordt afgesloten met een hardloopwedstrijd in de slotlaan van kasteel Witte van Haemstedc. De begeleiding van het Strap-feest is in, handen van het korps der bereden po litie te Wassenaar dat in de zomer maanden altijd is vertegenwoordigd in Burgh-Haamstede. Video-film In hotel Bom wordt 's middags een video-film vertoond over een eerder Straofeest. In tegenstelling tot ande re jaren wordt er 's avonds geen dans avond gehouden. Een bocrenkapel luistert de prijsuitreiking op en speelt door tot ongeveer 20.00 uur. RIJSWIJK - De Nederlandse vis sers dragen, ondanks een beginseluit spraak daartoe vorige week. voorlo pig geen geld bij aan de sanering van de Nederlandse kottervloot. weekend servicedienst Telefoon (01110) 16255 Vervolg van pagina 1 dat niet zo past in de gemeente. „Ge zien de structuur van de gemeente denk ik dat de nieuwe APV daarin voor ons te ver gaat". Hoewel het on derwerp nog niet ter sprake is ge weest zegt hij te verwachten dat het onderwerp bij bepaalde fracties ge voelig ligt. „Ik denk dat een meerder heid van de gemeenteraadsleden er geen voorstander van zal zijn. Maar dat is natuurlijk nog niet bekend. De reacties van de raadsleden zijn vaak ook heel persoonsgebonden". Volgens Dieleman zijn er tot nu toe weinig mensen aangetroffen die in de ge meente naakt recreëerden. „Maar het was de laatste zomers natuurlijk steeds slecht weer. Misschien worden we wel voor het blok gezet als er een mooie zomer komt". Discutabel „Een zeer discutabele zaak". Zo omschreef burgemeester T. C. Hek man van Bruinisse het niet langer strafbaar stellen van naaktrecreëren via de nieuwe APV. „Ik denk dat veel inwoners van onze gemeente op peda gogische en morele gronden bezwa ren zullen hebben". Hij zei het een discutabele zaak te vinden dat naakt recreëren niet meer lokaal te verbie den zou zijn. „Het is een landelijke regeling, een wet die zeer omstreden is, maar waar we niettemin machte loos tegenover staan. Het enige dat we nog kunnen doen is een plaats aanwijzen waar de naaktrecreatie zou moeten plaatsvinden". Hekman vertelt dat de nieuwe APV door alle raadsleden nog grondig moet worden bestudeerd voor men er een mening over zal geven. „Ik vraag mij overi gens af of het zin heeft om allerlei voorschriften en regels te maken als er niet voldoende politie beschikbaar is om toezicht te houden. We kunnen wel een prachtige APV opstellen maar die wordt pas geloofwaardig als hij ook wordt nageleefd. En door de huidige moraal en het gebrek aan politie-toezicht schort dat aan alle kanten". VLISSINGEN - Donderdagmorgen heeft zich op de Westerschelde moge lijk opnieuw een illegale olielozing voorgedaan. Al om half negen 's och tends kwamen bij de verkeersdienst van DGSM de eerste meldingen bin nen van schepen die grote hoeveelhe den olie zagen drijven op de Wester schelde tussen Terneuzen in Zeeuws- Vlaanderen en het Fort Rammekens even boven Vlissingen. DGSM meld de op haar beurt meteen Rijkswater staat in Hansweert, maar die achtte na onderzoek de verontreiniging niet zo omvangrijk dat groot alarm moest worden geslagen en waarschuwde daarom de kustwacht niet, zo is ge bleken uit navraag bij de diverse in stanties. De kustwacht die landelijk de olie vervuiling coördineert, werd pas 's middags om drie uur voor het eerst door de rijkspolitie te water gealar meerd toen een boot van de rijkspoli tie te water de olievervuiling op merkte en vond dat wel groot alarm moest worden geslagen. Een half uur later stuurde de kustwacht een vlieg tuig de lucht in om naar de vervuiling te kijken. De bemanning van dit vliegtuig heeft volgens de kustwacht een olie- plek zien drijven van ongeveer twee kilometer lengte en een breedte van rond de honderd meter. Inmiddels zijn ook vaartuigen van Rijkswater staat naar de olievlek gevaren om monsters te nemen. In de buurt van de olieplas liggen de zogenaamde Ho ge en Lage Springerplaten, waar bij laag water veel vogels fourageren. HILVERSUM - De chef-dirigent van het Metropole-orkest Rogier van Otterloo is op 46-jarige leeftijd over leden. Van Otterloo was al geruime tijd ziek. Dit heeft J. Vos, directeur van NOB-muzick in Hilversum be kendgemaakt. Rogier van Otterloo was sedert 1 september 1980 chef-dirigent van het Metropole-orkest. Hij is van grote be tekenis geweest vanwege de geheel ei gen en bijzondere wijze waarop hij dit orkest een eigen geluid gaf. Met name voor het Metropole schreef hij tal van composities en arrangemen ten. Van Otterloo verzorgde verder vele radio- en televisie-uitzendingen, maakte een aantal platen en filmmu ziek, waaronder die voor Soldaat van Oranje. Rogier was de zoon van de bekende dirigent Willem van Otterloo en heeft zich van kindsbeen af in een andere muzikale richting ontwikkeld, aldus Vos. Januari Burgh-Haamstede De Burght. Tentoonstelling Henny Netjes. Maandag 1 tot en met vrijdag 12 februari Zierikzee Vierschaar stadhuis. Expositie wer ken van P. Bulthuis over de ramp van '53. Vrijdag 29 januari Burgh-Haamstede De Schutse. Donateursuitvoering Witte van Haemstede. Aanvang 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Familiesamen komst CBTB, CPB en CPJ van Schou- wen-Duiveland. Aanvang koffiemaal tijd 18.00 uur.' Aanvang avondpro gramma 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis bij Nut en Genoegen. Mar jan Berk. 20.00 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Vergadering van de Coöperatieve vereniging tot Exploi tatie vcan Landbouwwerktuigen en machines. 19.30 uur. Oosterland Oosterhof. Feestavond VOO. 20.00 uur. Zaterdag 30 januari Zierikzee Groepsbureau van de rijkspolitie. Fietsenkijkdag. Tussen 09.00 en 12.00 uur. Havenplein. Lampionoptocht. 16.30 uur. Lutherse kerk. Ars Musicaconcert met Marco Bons en Eric Koevoets. 20.00 uur. Concertzaal. Film Havinck. 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Uitvoering Luctor et Emergo. 19.30 uur. Nieuwerkerk Ophalen oud papier ten bate van zen ding Gereformeerde Gemeente. 09.30 uur. Bruinisse t Durps'uus. Tentoonstelling olieverf schilderijen. Van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 31 januari Zierikzee Leger des Heils. Bijbelzondag. 10.00 uur. Concertzaal. Film Havinck. 20.00 uur. Maandag 1 februari Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering Oud leerlingen Tuinbouw wintercursus- sen. 20.00 uur. Serooskerke Dorpshuis. Film over de watersnood ramp 1953. 20.00 uur. Dinsdag 2 februari Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering ZLM Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Huis van Nassau. Vergadering Oran jevereniging over Koninginnedag 1988. 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Nederlandse Huisvrou wen over reflexologie en natuurge neeskunde. 14.00 uur. Donderdag 4 februari Zierikzee Eigen onderkomen. Bijeenkomst ANBO met thema Ouderen in het verkeer. 14.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Lotus oefenavond. 20.00 uur. Bruinisse NH-verenigingsgebouw. Ruilavond G. J. Peelen. Vanaf 19.00 uur. Vrijdag 5 februari Burgh-Haamstede Hotel Bom. Inschrijving. Strao. 20.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Weense muziek door kamerorkest De Drieklank. 20.00 uur. Zaterdag 6 februari Zierikzee UVV-gebouw. Bijeenkomst Werk groep Homofilie Schouwen-Duive land. 20.00 uur. Kerkwerve Dorpshuis. Jaarlijkse feestavond SV WIK; toneel en bal na. 19.30 uur. Burgh-Haamstede De Burght. Concert Belgische pia nisten. 20.15 uur. Renesse Straofeest. Wapen van Renesse Afscheid PTT- besteller J. J. Kooman. 16.00 uur Maandag 8 februari Burgh-Haamstede Hotel-restaurant Haamstede Leden vergadering oranjevereniging Vorstenhuis en vaderland. Aanvang 20.00 uur. Dindag 9 februari Zierikzee Kruisvenigingsgebouw Jannewek- ken. Start Meer Bewegen voor Oude ren. 14.30 en 15.30 uur Burgh-Haamstede De Schutse. Jaarvergadering Neder landse Huisvrouwen. 14.00 uur. Woensdag 10 februari Zierikzee Raadzaal van het stadhuis. Vergade ring commissie Fonds van Kazerne ring. 16.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2