Vijf dagen naar Parijs musicolunin Bob Noomen eerste Gildefotograaf Ga weg-, beest! i MIDDEN MIDDENSTAND LP-recensie Weense muziek Brouwers haven Oosterschelde- brug naar Bangladesh Expositie Bewaerschole loopt goed 4 Het schijnt tegenwoordig mode te zijn dat artiesten hun ongetwijfeld deplorabele financiële toestand enigszins opvijzelen door een boekje uit te geven met herinneringen uit hun jonge jaren. Seth Gaaikema schenkt Nederland de preken van zijn moeder, Freek de Jonge vertelt over zijn jeugd in Amsterdam en nu schijnt zelfs Robert Long een boekje over zijn prille begin als krullebol geschreven te hebben. Natuurlijk kan ik hierbij niet achterblijven, enerzijds vanwege mijn financiële toestand, anderzijds omdat ook mijn jeugd evenals die van Seth en Freek zich in kerkelijke kringen afspeelt. Graag geef ik u hierbij ivat voor- schetsen van mijn memoires die uit minstens vierenveertig delen zullen bestaan. De thema's van het eerste deel zijn de kerk, het orgel en de hond. Freek en Seth groeiden op in de pastorie, ik groeide op in de kosters woning die naast de kerk stond. De kleine kerkgemeenschap werd in de grote stad beschouwd als zijnde de gelijk gereformeerd en zondag aan zondag klonken de psalmen op hele noten in het kleine kerkgebouw. Als kleine kosterszoon had ik de moge lijkheid om in de week stiekum ach ter het orgel te kruipen en allerhan de geestelijke maar ook wereldlijke uujsjes aan de toetsen te ontlokken. Dit duurde tot men het ontdekte en een organist de tijd tijdens de preek gebruikte om een degelijk slot op het orgel te monteren. Maar de volgende dag kwam mijn vader met een grote bos sleutels thuis en wonder boven wonder paste er een op het slot en kon ik op het 'gekraakte' orgel vro lijk verder preludiëren. Elf jaar oud was ik toen er op een zondag geen or ganist te vinden was en ik met tril lende vingers mijn eerste dienst be geleidde. Niet lang daarna werd ik in de rij van organisten officieel opge nomen. De hele week kon ik in de kerk naar hartelust spelen en wel in alle betekenissen van het woord. Voor kosterskinderen is een godshuis he laas niet die gewijde ruimte die het voor een vrome kerkganger heeft. Je kunt er naar hartelust verstoppertje in spelen of in alle rust je huiswerk leren en als we bezoek hadden kwam het weieens voor dat je de nacht in de kerk onder de preekstoel door bracht, liggend op de kussens waar op zich zondags de achterwerken der gelovigen bevonden. Bij dit plaatje moet dan ook nog de hond Debby ge noemd worden, een boxer die we in een jurk konden steken of piano la ten spelen zonder dat hij een kik gaf, maar die voor anderen de schrik van de kerk was wanneer hij met een on heilspellend gegrom hen achtervolg de. Het was tevens een intelligent dier dat een techniek had ontwik keld om met twee poten steunend op de deurknop elke deur te openen die gesloten was. Soms zag hij de kans schoon om de kosterswoning te ont snappen en in wilde vaart de kerk in te vliegen. Op zondag vond hij dat blijkbaar niet gepast maar in de week kon de deur plotseling open gaan en begon het beest als een gek door de looppaden te rennen waarna wij hem moesten vangen wat natuur lijk met al die banken waar hij door kon glippen een onbegonnen werk was. Eenmaal gingen we zelfs zo ver dat we het beest in de preekstoel gestopt hebben. De hond had echter geen roe ping om een stichtelijk woord te spreken want tot ieders verbazing sprong hij op de rand en liet zich me ters naar beneden glijden, twee die pe gleuven in het houtwerk achterla tend als blijvend souvenir. Bijzonder enerverend was de le denvergadering die eenmaal per jaar in de kerk gehouden werd. Dat was toen nog een bijzonder gebeuren waarbij alleen mannelijke belijden de leden aanwezig mochten zijn en vrouwen en kinderen geen toegang hadden. Tijdens zo'n vergadering kon het er wel eens hevig aan toe gaan. Waarschijnlijk door de komst van de vrouwen is het later veel rus tiger geworden maar toen ze er nog niet waren om de mannen in be dwang te houden konden over aller lei belangrijke zaken de vonken er wel eens afvliegen. Je mocht er als kind niet bij zijn, maar toch ben ik er geweest want als de mannenbroe ders achter die donkere pijpen van het kerkorgel hadden kunnen kijken zouden ze daar twee ogen van een jongetje gezien hebben dat tussen de pijpen gezeten alles hoorde en alles zag Onlangs vond ik een oude spoelen- band. Ik zette de band op en hoorde mezelf spelen op het orgel dat nu niet meer bestaat maar waar ik me eens in verborgen had, het orgel waarop ik het vak geleerd heb. Toen kwamen de herinneringen bij me op en ook dit verhaal waarmee deze schets uit mijn memoires zal afsluiten. Tot taken van de koster behoorde ook de broeders kerkeraadsleden te voorzien van een kopje koffie wan neer zij in de consistorie, die grijs van de rook zag, de kerkelijke pro blemen bespraken. Die taak vervul de mijn moeder. Mijn vader had er een hekel aan en voor het uit louter mannen bestaande gezelschap was het verschijnen van een vrouw onge twijfeld een verademing. De proble men waren ook dit keer weer heel groot want tijdens het koffieschen- ken werd er door de mannen die an ders zo spraakzaam ivaren nauwe lijks iets gezegd. In die ijzige stilte hoorde mijn moeder opeens het ram melen van een deur en opeens wist zij het: Debby. de boxer, was haar achterna gelopen en zou binnen en kele seconden de deur van de kerke- raadskamer binnenvliegen en de donkere broeders de stuipen op het lijf jagen. Ze hoorde de deurknop rammelen en riep in een vlaag van wanhoop 'Daar heb je die rothond weer. Ga weg, vervelend beestV De deur ging open. 'Goedenavond', zei de ouderling. MARZAS Z1ERIKZEE - Het Fotografengilde, een in Neder land en België actieve organisatie van professionele vakfotografen, heeft het predikaat Gildefotograaf toegekend aan Bob Noomen in Zierikzee. In het Fo- tografengïlde verenigen zich fotografen die met na me in de sectoren portretfotografie en reportagefo tografie naam hebben gemaakt. Eric Jacobs, manager van het Fotografengilde overhandigt Bob Noo- men het bijbehorende getuigschrift. Om voor het predikaat Gildefo tograaf in aanmerking te komen, dient de desbetreffende fotograaf aan een aantal selectie-eisen te voldoen. Zo wordt onder meer gekeken naar de originaliteit van het werk, naar het daarin tot uiting komen de vakmanschap en naar de ar tisticiteit. Het betekent echter niet dat uitsluitend de artistieke kanten van de fotografie worden beoordeeld. De adviesraad van het Fotografengilde laat bij haar oordeel eveneens, meewegen de mate waarin de betrokken vakfo tograaf in staat is zijn vaktechni sche kennis effectief en correct aan de consument over te dragen. Gelet wordt daarbij vooral op de serviceverlening aan de consu ment en het geven van deskundig advies. De verlening van het pre dikaat Gildefotograaf is een be vestiging van het vakmanschap van Bob Noomen, die al jaren werkzaam is als lid van het Foto grafengilde en houdt onder meer in dat aanstaande bruidsparen bij hem terecht kunnen voor een gra tis exemplaar van het Trouwdag- boek en bij hun bruidsreportage altijd een mini-album in leer ca deau krijgen. Bob Noomen is de eerste vakfo tograaf in Zeeland die het predi kaat Gildefotograaf toegekend heeft gekregen. INDE OUDE PEKELA - De ouders van de bij het ontuchtschandaal in Oude Pe- kela betrokken kinderen hebben una niem besloten voorlopig geen nieuwe gegevens te verstrekken aan politie en justitie. De ouders willen eerst de resultaten afwachten van een gesprek dat zij op 4 februari hebben met mi nister Korthals-Altes van justitie. De ouders zeggen veel gegevens te heb ben over het ontuchtschandaal, gege- 'vens die nog niet door politie en justi tie zijn onderzocht. DIVERSE ARTIESTEN - Echte 'concertlopers1' Hóeven niet meer zo nodig naar een live-optreden toe om daar on der meer de sfeer en warmte van het publiek te voelen. Te genwoordig kan met een beet je fantasie een heleboel in de huiskamer gekregen worden. Platenmaatschappij EMI biedt daarbij de helpende hand met het uitbrengen van het dubbelalbum Count Down Live. Om daadwerkelijk die kick van dat live-gebeuren te krijgen behoeft men alleen maar de ogen dicht te doen en het volume op 'concertniveau' te zetten. Daarbij een druppel tje inspiratie en er is live muziek waar zo'n 'concertenlo per' echt van kan genieten. De muziek is natuurlijk van het grootste belang om die sfeer echt vast te houden. Die garan tie wordt gegeven met de ver schillende groepen en arties ten, die hun nummer op de plaat zingen. Dan is het ook di rect een dubbel-album, dat voor een breed publiek bereik baar is. Queen. U2, Simple Minds, Billy Idol, Frankie goes to Hollywood, Spandau Ballet, Peter Gabriel, The Style Council. Duran Duran, UB 40, Tina Turner, Level 42, Talk Talk en Bruce Hornsby and the Range. Allemaal ar tiesten en groepen, die zich in het popwereldje goed hebben gemanifesteerd. Ondanks dat zijn het toch de oude rotten, die de sfeer tot de top kunnen creëren. Queen is de eerste for matie die met We will rock you en Wc are the Champions het publiek 'opz'n kop zet'. Vooral als de hele massa tegelijk in de handen klapt ontstaat er als het ware een hechte familie band tussen de aanwezigen. Ti- na Turner is de tweede in de rij, die het publiek zo goed kan beheersen, dat het lijkt alsof het publiek als leerlingen bij een juffrouw in de klas zitten. Dan mogen de twee voornoem de acts goede publiekstrek kers zijn. toch is er bij élk nummer een enthousiaste sfeer te proeven en dat is wat de dubbele langspeler zo ver koopbaar maakt. Zeker als eenmaal de ogen weer worden geopend, want dan kan hij ge woon weer worden omge draaid en opnieuw worden be luisterd. Probeer dat maar eens bij een live-concert.... RV ZIERIKZEE - In het Tonnen- magazijn te Brouwershaven wordt op vrijdag 5 februari op initiatief van de Brouwse cul turele stichting De Roode Lelie een concert gegeven door het kamerorkest De Drieklank. Het programma omvat melo dieuze, vooral Weense muziek van de componisten Von Sup- pé, Strauss, Stolz, Schubert, Mozart en Bach. De Drieklank staat onder lei ding van Henk van Dijk en heeft al meerdere keren op ini tiatief van De Roode Lelie op getreden in Brouwershaven. Voor de gelegenheid op 5 fe bruari wordt het kamerorkest versterkt met het kamerorkest KSO uit Den Haag en Die Wie ner Pfeiffer. Het evenement be gint om 20.00 uur. Kaarten zijn voor aanvang aan de zaal ver krijgbaar. NEELTJE JANS - Interbeton en Hollandse Constructie Groep, werk maatschappijen van de Hollandsche Beton Groep (HBG), bouwen in Chit- tagong in Bangladesh voor 48 mil joen een brug. De 922 meter lange oe ververbinding over de rivier de Karnaphuli wordt samengesteld uit delen van de werkbrug van 3 kilome ter die werd gebruikt bij de aanleg van de Stormvloedkering in de Oos- terschelde. Het project wordt uitgevoerd in het kader van ontwikkelingssamenwer king, zo heeft HBG meegedeeld. De brugdelen worden in de haven van Kats (Noord-Beveland) gedemon teerd en vervolgens voor conserve ring naar HCG te Schiedam overge bracht. Een aantal onderdelen wordt op de HCG-werf constructief ver sterkt, zodat zwaardere belasting mogelijk wordt. Daarna wordt de brug naar Bangladesh verscheept. Woensdag 27 januari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Drempels, vierdelige infor matieve serie over de emancipatie van gehandicapten. Afl. 3. 15.30 uur Seabert, tekenfilmserie. 15.45 uur De Grote Meneer Kaktus Show met o.a. Peter Jan Rens. 16.15 uur Crossbow, jeugdserie. 16.40 uur Dynasty, Amerikaanse se rie. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Veronica Sport. 18.08 uur Family ties, Amerikaanse serie. 18.30 uur Rockschool 2, les 2. 19.00 uur Pompy de Robodoll, anima tiefilm. 19.05 uur Countdown, popprogram ma gepresenteerd door Jeroen van Jn- kel. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Thailand. Een glimlach geeft al een beter gevoel, film van de Nederlandse Stichting voor Lepra bestrijding. 20.33 uur Miami vice, Amerikaanse politieserie. 21.27 uur Nederland Muziekland, live-muziekprogramma gepresen teerd door Erik de Zwart. 22.15 uur Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. 22.50 uur RUR, praatprogramma van Jan Lenferink vanuit discotheek Roxy in Amsterdam. 23.35 uur Gemene verhalen, Neder landse serie gebaseerd op verhalen van Jean Ummels. 00.05 uur Journaal 00.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 09.00 uur De dromen van rimpel, afl. 2. 09.30 uur Boekenbuis, afl. 2. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.40 uur Dag dokter, les 6. 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Uitzending van het GPV. 19.22 uur Van gewest tot gewest, re gionaal magazine. 20.00 uur Wie, wat, waar en hoe laat? Rubriek over evenementen op het ge bied van kunst, cultuur, recreatie en toerisme. 20.20 uur Gezocht: lieve vader en moeder, documentaire over sexueel misbruik van meisjes door vaderfi guren binnen het gezin. 21.35 uur Studio Sport 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur De thuiskomst, eindexa menstuk van de Nederlandse Film en Televisie-academie. 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 15.00 uur Er was eens... het leven, 26- delige Franse tekenfilmserie van Al- bert Barillé. Afl* 3. 15.25 uur De avonturen van Teddy Ruxpin, afl. 16. 15.50 uur Patrick Pacard, 6-delige Duitse serie van Gero Erhardt. 16'.40 uur Speel op sport. Jeugdpro gramma. Vandaag: zwemmen. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie, herh. 18.05 uur Plons, kinderserie, herh. 18.10 uur Chocky's uitdaging, 6- delige Engelse serie van Bob Blag- den. 18.35 uur Kilimanjaro, nieuwspro gramma voor tieners met reportages, portretten en gasten in de studio. 19.00 uur Uitzending door derden, Programma van de Katholieke Televisie- en Radio Omroep. 19.40 uur Paardenkoersen, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kurtoisie, Hilaire Sfeer- maeckers, kaarsenfabrikant, geeft lessen in hoffelijkheid. 20.15 uur Een zaak voor twee, Ein Fall für Zwei, 13-delige Duitse serie. 21.10 uur Huizen kijken, 10-delige se rie over bouwen, verbouwen en wo nen. Afl. 1. 21.55 uur Moviola, filmmagazine. Aansl. Loterijtrekking. 22.45 Nieuws. Aansl. Coda: De spoor wegkinderen van Seamus Heany in een vertaling van Peter Nijmeijer. BRT 2 18.45 uur Bijleren, een nieuwe kans, 10-delige serie. 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Intermezzo. 19.25 uur Oshin, Japanse kinderserie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur Sweethearts, Amerikaanse speelfilm uit 1938. Donderdag 28 januari Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.15 uur Vrouw zijn, magazine voor de huisvrouw vanuit de Veenderhoe- ve bij Veenendaal. 10.55 uur Televisie fruitmand, mu ziekprogramma met geestelijke lie deren op verzoek. Presentatie: He- leen van Dijk 11.10 uur De nije skoalle, achtdelige serie over het kiezen van een vervolg opleiding na de basisschool. Afl. 4. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Een wereld van de koala, natuurdocumentaire. 16.25 uur Lassie, Amerikaanse kin derserie. Afl. 2. 16.50 uur D'r kan nog meer bij, kin derprogramma. 17.15 uur Pablo, kinderserie. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Tijdsein-Buitenland, actua liteitenrubriek. 18.15 uur Onderwijs aan moslimkin deren in Finland. 18.30 uur Gute Reise, Duits voor be ginners, les 4. 19.00 uur Nathalie, tekenfilmserie. Deel 43. 19.24 uur Highlight: Michale Omarti- an, portret van deze USA's Top Ten producer. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur De koninklijke albatros, Nieuwzeelandse natuurdocumentai re over deze grootste zeevogel ter we reld. 21.05 uur Metterdaad: De zwarte wijk, impressie van de resultaten van de financiële hulp aan de zwarte wijk Jarabacoa in de Dominicaanse Repu bliek. 21.25 uur Muzikale ontmoeting, mu zikaal programma vanuit de tuinzaal van hotel Krasnapolsy te Amster dam. 21.50 uur Het hart op de tong: Hoe denk je over God? 22.20 uur Tijdsein, actualiteitenma gazine. 22.50 uur Vrije gevangenen, program ma waarin de aandacht uitgaat naar een persoon, iemand die om zijn of haar geloofsovertuiging gevangen zit. 22.55 uur Op reis met de Endurance, Engelse documentaire over een reis met dit karakterschip van de Engelse marine. 23.30 uur Journaal. 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 09.30 uur Boekenbuis, afl. 2. 10.00 uur Science topics, cursus biolo gie, les 3. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.45 uur Paspoort voor Turken 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Klassewerk, spelprogram- ma voor scholieren. 20.00 uur Wat een tijd, spelshow met Ted de Braak vanuit Baarn. 21.00 uur 100 jaar dokteren, 8-delige serie over de gynaecologie en verlos kunde. 21.50 uur Hoofdpersoon, Aad van den Heuvel volgt een hoofdpersoon uit de actualiteit. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag. 23.00 uur Open Universiteit. 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws. 18.00 uur Tik Tak, kinderserie. Afl. 47. Herh. 18.05 uur Plons. Afl.: Plons en de melkweg. Herh. 18.10 uur Fame, Amerikaanse serie. Met Debbie Allen, Lee Curreri, Erica Grimpel e.a. Afl. 29: Verhoudingen. 18.55 uur Juke Box 19.10 uur Europese volksculturen. Afl. 4: De den van Crauno. 19.25 uur Uitzending door derden: Programma van de NCMV- Middengolf. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunst-zaken. 20.20 uur Hoger-lager. Twee kandida- tenduo's bekampen elkaar met speel kaarten en enquêtevragen. 21.05 uur Panorama. 21.55 uur Chateauvallon, 26-delige Franse serie van Paul Planchon en Serge Friedman over de lotgevallen van de familie Berg, afl. 24. 22.50 uur Nieuws. Aansl. Coda: Mal de amores van P. Laurenz en A. Ma- rucci, uitgevoerd door het trio Marcucci-Masondo-Van Esbroek. BRT 2 18.45 uur Mijn stem in de gemeente, afl. 2: Onbekend is onbemind. 19.15 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur Het offer, Zweeds-Franse speelfilm uit 1986 BURGH-HAAMSTEDE - De Stich ting Westerschouwen Kultureeï mag zeker niet klagen over de belangstel ling voor de expositie in de Bewaer schole van lucht-fotografe Jaqueline Midavaine. Ondanks het troosteloze weer zijn er zaterdag bijvoorbeeld toch zo'n zestig bezoekers geweest. Naast de artistieke opnames heeft de expositie ook een educatief karak ter. Bezoekers wanen zich naar enige tijd als een vogel in de lucht, maar met beide benen op de grond. Van Walcheren 'vliegt' de. kijker naar de Veeregatdam en d^ Stormvloedke ring om zo via de Kop van Schouwen naar de horizon van het Europoortge- bied te kijken. Leerkrachten, die met hun leerlin gen een kijkje willen komen nemen, kunnen contact opnemen met de Be waerschole in Burgh-Haamstede (01115-3512). Alleen op deze manier kunnen de tekstverklarende bordjes bij de foto's worden weggehaald en kunnen de leerlingen zelf op ontdek kingsreis. De Bewaerschole is dage lijks (met uitzondering van de zonda gen) geopend van 13.30-16.30 uur en de expositie loopt tot en met zaterdag 30 januari. BERGHEM - De districtscomman dant van de rijkspolitie in Den Bosch, kolonel F. van Etten, vindt dat de reservepolitie omgevormd moet worden tot een soort hulppoli tie. Hij zei dat in Berghem op een bij eenkomst van de reservepolitie. ,,De overheid zou de reservepolitie volle dig moeten erkennen. DEN BOSCH - Een knallende ruzie tussen de Noordbrabantse Christelij ke Boerenbond NCB en het Agrarisch Jongerenwerk enerzijds en de Bra bantse Milieufederatie BMF ander zijds is na een bemiddelingspoging van Commissaris van de Koningin mr. F. Houben niet echt bijgelegd. Dat bleek na afloop van dat overleg. Houben heeft aangeboden om nog minstens twee gesprekken te leiden. 22 Ze dwaalde af van de groep, luister de niet naar Frans, die uitleg gaf. Hij zag haar achterblijven, rond dwalen tussen deze herinneringen aan vergane luister. Zijn stem werd mat. Het interesseerde hóór niet. Och, wat deed hij aan hóór te denken! Die kous was immers af! Hij was niet erg gelukkig vanmid dag. Want de schone Bella schonk ook al geen aandacht aan zijn uiteen zettingen. Die giechelde met de ele gante meneer Perland en maakte grapjes over Marie Louise. En één keer zag ze hem duidelijk aan met een blik die scheen te zeggen: Sloof je niet zo uit, gewichtig mannetje, wat je vertelt laat me volkomen koud. Frans haatte Versailles, zijn vroegere bewoners en ook sommige van de te genwoordige bezoekers Tben ze terugkwamen in de Cité, waren er reeds allerlei plannen ge maakt. Meneer en mevrouw Perland gingen naar de Opera, Hannes smeekte Carla en Els mee te gaan naar de Folies Bergères. Maar Carla had geen zin. Ze zag Els' teleurstel ling. ,,Wect je wat?" ze ze en een ogenblik kreeg ze weer plezier in het leven, ,,ga jullie sómen". Ze zag Hannes' gezicht en wist dat ze met deze voorslag zijn eeuwige vriendschap verwierf. Maar hij strib belde plichtmatig tegen en Els was nog luider in haar protesten. Kinderen", zei Carla tenslotte uit Oorspronkelijk feuilleton door TOM LODEWIJK de hoogte, blijf dan thuis. Maar ik ga niet. En jullie moet wél gaan". ,,En wat doe jij dan?" wilde Els we ten. ,,Ik vermaak me wel, ik wil wel eens een avond alléén zijn!" Mevrouw Hoogeboezem kwam vra gen of Carla met een hele groep mee ging naar Pigallc. Meneer Noorde loos had de kaartjes en zou hen er heen brengen. Carla bedankte vrien delijk, maar ze deed het niet. Ze wist al dat ze deze avond alleen wilde zijn. Ze zou wat gaan wandelen, winkels kijken, misschien ergens op een ter rasje, in de drukte van Pigallc. of op de Place St. Michel, of bij de Opéra, een café-au-lait drinken en de zaak aankijken. Ze hield ervan alleen te zitten en te peinzen, de mensen te zien voorbijgaan en te fantaseren wat ze waren en wat ze deden. En dan een beetje vroeg naar bed. Morgen zou den ze naar Fontaineb'leau en Barbi zon, dat was een hele rit. Dan was ze lekker fit. Frans Noordeloos overzag zijn kop peltje en telde de koppen. Alles klop te, nee, toch niet. Eén was er te veel. ,,U hebt niet aan uzelf gedacht", op perde de sympathieke mevrouw Kierkewasser. „Ik zou niet meegaan", zei Frans in gedachten. „O. wacht, ik zie en hij staarde naar het stille meisje, dat vergeten had zich op te geven, maar zich automatisch bij de groep aan gesloten had. ,.U had u niet opgegeven, juf frouw". Hij keek bedenkelijk. Juist dit meisje kon hij moeilijk alleen laten schieten. En je moest hier de kaartjes Vooruit bestellen, anders zat je er nóóst, 't was iedere avond uitver kocht. hetfzaaltje was maar klein ,,lk ga niet mee", annonceerde plot seling Bella Montanne. Ze staarde Frans onverschillig aan, glimlachte dan naar het meisje. „Ik red me wel, gaat u maar". Het bleke meisje bloosde. „Ja, maar „Nee, toe, wat geeft dat nu. Ik ver maak me wel. Gaat u maar gerust". Er rezen enkele protesten uit de groep. Prikkie en Dikkie zagen de schone Bella maar node verdwijnen, hadden reeds plannen gesmeed elk aan een kant van haar te gaan zitten. Maar Bella wuifde glimlachend al hun bezwaren weg. „Even kijken of jullie er allemaal in kunt", plaagde ze. Ze zag er buitengewoon charmant uit. Over een matgrijze japon, die haar blonde lokkenpracht en zonge bruind gezicht prachtig deed uitko men, droeg ze een kort wit manteltje. Het was alles eenvoudig maar juist goed. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4