Mevo'80 neemt geconcentreerd afstand van concurrent Spivo Delta Sport rekent voorgoed af met vroeger struikelblok Dongen X' NIEUWSBODE Petra Remeeus scoort hoog bij dressuur in Renesse Eerste partij Timman remise 6 Belangrijke volleybalwinst in Zierikzee ZIERIKZEE - Concentratie. Dat was het woord dat alle betrokkenen over de lippen kwam aangaande de volleybaltopper van de Mevo'80-heren zaterdag avond tegen Spivo. De Zierikzeeënaars wonnen de belangrijke partij tegen de directe concurrent uit Spijkenisse glansrijk met 3-0 in de vertrouwde eigen sporthal Onderdak. Winst of verlies in deze ontmoeting bepaalde in hoge mate de kampioenskansen voor het verdere seizoen. Vandaar dat de opluchting bij Mevo'80, de laatste weken geplaagd door teleurstellende resultaten tegen kwa litatief mindere teams, na afloop groot was. Spelverdeler Peter Daver van Mevo'80 (rechts van het net) brengt de bal onder controle, terwijliijn medespe lers Gerrit van Splunder (rechts) en Jacob Korstanje meekijken. „Het is bij ons een kwestie van mentaliteit", gaf coach Wim van derZande al voor aanvang van de wedstrijd als mogelijke oorzaak .aan van problemen die gelukkig niet kwamen. „Het kost de spelers moeite om tot het einde toe gecon centreerd te blijven. Misschien heeft het te maken met de toene mende spanning in het verloop van de competitie". Aan een vastberaden instelling en constante aandacht ontbrak het Mevo'80 zaterdag echter niet tij dens de wedstrijd tegen Spivo, die een apart cachet had vanwege de aloude rivaliteit tussen beide teams. In het begin liep de aanval van de thuisploeg weliswaar niet al te soepel tegen een toen nog de gelijk blok van de gasten, en liet de Mevo-verdediging het weieens afweten tegen de gevarieerde en soms verrassende offensieve opzet van Spivo. Maar na een paar goede smashes van Jacob Korstanje en Kees van der Linde (met name de laatste speelde een vlekkeloze wedstrijd) keerde het tij. Via 4-4 liep Mevo'80 vlot uit naar een 8-4 voorsprong. Een time-out bood de gasten geen soelaas. Zij bleven proble-, men ondervinden om fiet hechte blok van de Zierikzeese equipe te omzeilen met aanvallen buiten om. Teveel speculeerde Spivo bo vendien op de kwaliteiten van de hardslaande Jan Pranger vanach ter de driemeterlijn. Toen Mevo'80 dit gevaar eenmaal had onder kend, was de angel helemaal uit de Zuidhollandse ploeg verdwe nen. Een overduidelijke 15-7 set winst voor Mevo'80 was het eerste resultaat. De gevolgen van die klap werk ten bij Spivo nog lang door in de tweede set. Binnen de kortste ke ren liep Mevo'80 uit naar een rian te 10-3 voorsprong, dankzij onder meer de soms onbehoorlijk hard inslaande Gerrit van Splunder aan het net. In de slotfase van de tweede set kwam na de vervan ging van spèlrhaker Peter Daver door Tonnie Merle nog meer leng te in de ploeg, en met aanvallen langs de linkerbuitenzijde was binnen een paar klappen opnieuw de setwinst binnen. De 15-3 cijfeës gaven aan welk makkelijk klusje de thuisploeg aan het opknappen was. De derde set leek de vrees voor een inzinking bij Mevo'80 plotse ling bewaarheid te worden. De Zierikzeeënaars raakten onmid dellijk met 0-4 achter. Dat was voornamelijk te wijten aan onno dige eigen fouten, zoals een paar keer achter elkaar verkeerd serve ren. Spivo zat meteen volop in de wedstrijd tegen de rommelig ver dedigende thuisploeg. Bij een 2-9 achterstand scheen verlies van de derde set voor Me vo'80 onafwendbaar. Scheen. Want een opstellingsfout bij Spivo kost te de Spijkenissers niet alleen vier punten van hun voorsprong, maar bracht bovendien zoveel ergernis bij de Zuidhollanders teweeg dat Mevo'80 een complete ommekeer in de derde set kon bewerkstelli gen. Spivo was na het incident to taal de kluts kwijt, en sloeg de ballen vanaf dat moment aan het net ongecontroleerd in de afweer van de wakker geschudde thuis ploeg. Die had aan service weinig moeite om de bezoekers onder druk te houden tot de finish, die bleek te liggen bij de slotcijfers van 15-8. „Die opstellingsfout was van daag zeker een keerpunt op een gunstig moment", gaf Mevo'80- coach Wim van der Zande na af loop volmondig toe, „maar als wij geconcentreerd blijven kunnen we zonder meer op onze slofjes kam pioen worden". Met name over het functioneren van de spelmakers bij Mevo was hij verder bijzonder te spreken. „En over de foutloze Kees van der Linde". Trainer-speler Peter Daver wees behalve op het behouden van de veelgeroemde concentratie ook op het onderhouden van het tempo in de wedstrijd. ,,Toen we dat niet de den kv/amen de problemen in de derde set". Aanvaller Tonnie Merle tenslot te: „Als wij de tegenstanders in hun spel laten komen is het met ons gebeurd. Wij kunnen niet te gen vertragen". Mevo'80 dames Het eerste damesteam van Me vo'80 sloeg zaterdagavond een bij na even goede slag als de heren. Zij wonnen van Spivo III, terwijl de grootste titelconcurrent in de tweede klasse D, Ras/Bernisse, verloor. Door deze ontwikkelin gen komen de Zierikzeese volley balvrouwen een flinke stap dich terbij de al jaren gekoesterde verwachting van promotie. Een paar keer ging die op het nipper tje de mist in, dus al te veel opti misme is uit den boze. De overwinning van Mevo'80 op Spivo was binnen een uur een feit. De staartploeg uit Spijkenisse was totaal geen partij voor de equipe van coach Mieke van der Post, die het zich kon veroorloven om eens duchtig te experimente ren. Dat was overigens een kwes tie van noodzaak met het oog op de nabije toekomst, want enkele belangrijke speelsters in het team (aanvalster Lies van der Velden en spelverdeelster Rian van der Vel den) zullen de eerstkomende we ken ontbreken. Met een niet al te zeer gewijzig de formatie kon Mevo'80 in de eer ste set gemakkelijk aan het langste eind trekken, omdat Spi vo eenvoudig niet in staat bleek om de bal reeds in een vroeg spelstadium te retourneren: blok keren was er niet bij en tot aanval len kwamen de vrouwen uit Spij- 'kenisse al- helemaal niet. Aan degelijk serveren had de thuis ploeg genoeg voor de eerste set winst: 15-5. Voor wat betreft de tweede set blijft het verhaal grotendeels het zelfde, al opereerde Coby de Looff hij Mevo'80 nu als. spelverdeelster. Nu viel de setzege zelfs nog een puntje voordeliger uit: 15-4. In de derde set kon Mevo'80 zich de vreemdste opstellingen en ca priolen permitteren. Vanaf de driemeterlijn smashende aan- valsters, andere set-uppers en on wennige middenspeelsters, het was alles niet bevorderlijk voor het ploegverband bij Mevo'80. Toch kon de thuisploeg freewhee lend naar de 3-0 eindzege via een nieuwe setwinst van 15-10. Nieuwe combinatie met paard Bina RENESSE - Petra Remeeus is de opvallendste deelneemster geworden aan de indoor-dressuurwedstrijden die de landelijke rijvereniging en ponyclub Westelijk Schouwen afgelopen zaterdag heeft gehouden in manege-hofstede Grol te Renesse. De 18-jarige amazone uit Dreischor, lid van De Schouwse Ruiters, reed met haar dressuurproef bij de B-paarden maar liefst 131 punten bij elkaar, genoeg voor twee winstpunten. Die prestatie is des te opmerkelij keromdat Remeeus met haar rijdier Bina een nog tamelijk nieuwe combina- tie vormt. Het concours had aan deelnemers geen gebrek. Er kwamen meer dan zestig combinaties in de piste van Grol opdraven. Overigens werd het puntentotaal (Westelijk Schouwen) Jovos DM 111, van Remeeus nog geëvenaard door Marit de Vrieze (Schouwse Ruiters) Scheldestad-amazone Stefanie Hoog- 109. strate met Sunseahray, in de B-klasse LI: Anette van der Have (Schouwse voor pony's. Die samenstelling van Ruiters) Jutter 116, Anita Dalebout berijder en viervoeter is echter al lan- (Schouwse Ruiters) Evalien 116, ger actief in de wedstrijdsport. Rianne Struyk (Schouwse Ruiters) Prim 115, Sandra Dorst (Schouwse In bijna alle klassen van de dres- Ruiters) Sunshine 112, Arina de Oude suur in Renesse werden wel winst- (Schouwse Ruiters) Smitty 112, Len- punten behaald. Alleen in de Ml- ny den Boer (Schouwse Ruiters) Ra- klasse voor paarden, de Ll-klasse po- pid 111, Esther Wolf (Oranjezon) Can- ny's en de Z-klasse bij zowel pony's dy Floss 99, Siska Grootjans als paarden' lukte het geen van de (Burghtruiters). deelnemers om daarvoor hoog genoeg L2: Christel Kunkel (Westelijk te scoren. In dezelfde klasse als win- Schouwen) Jingle 116, Lisette Tim- nares Remeeus behaalde bijvoor- merman (Oranjezon) Manolito 115, beeld de als tweede geëindigde Hel- Christine Simonse (Schouwse Rui len Nooyen van De Vroonruiters een ters) Layla 115, Eline Struyk fraai puntentotaal van 125, wat recht (Schouwse Ruiters) Pascal 114, Marti- geeft op een winstpunt. Elise Quartel ne Ha2*t (Schouwse Ruiters) 113, Mo- (Oranjezon) werd er op Brandy met nique Melse (Oranjezon) Achim 98. 121 punten en een winstpunt een goe- M: Astrid van der Veer (Burghtrui- de derde. ters) Machmoed 117, Suzette Jakob- sen (Oranjezon) Axleen 113, Lianne In de B-klasse pony's legde Anne- Wielemaker (Scheldestad) Julia 109, mieke Klompe van De Schouwse Rui- Carola Melis (Scheldestad) Vaillantre ters met behulp van Rakker beslag 109, Sonja de Feiter (Schouwse Rui- op de tweede plaats, met eenzelfde ters) Melcha 104, Manuele Engel score als de derde geëindigde Sylvia bracht (Oranjezon) Piccard's Hart wig Walraven (Oranjezon) op Mathilda: 103, Annique Jakobsen (Oranjezon) 121. De als vierde gefinishte Rianda 97. van de Velde (De Schouwse Ruiters) Z: Arianne Hanse (Schouwse Rui- verdiende met Carolien 120 punten ters) Liza 110. ook een extraatje in de vorm van een bonuspunt, evenals Nathalie van de Paarden Ree (Oranjezon) met Happy Story. B: Co Quartel (Schouwse Ruiters) In de L2-klasse pony's was de winst Riddertje 118, Jacqueline Evertse weggelegd voor Saskia van Munster (Walcheren) Boya 118, M. Louws(Gou- (Scheldestad) op Sparky, met een be- we Reyers) Ueria 117, Maatje Reynier- hoorlijk totaal van 123. Frouwe se (Gouwe Reyers) Ariada 117, Greet Deerns van de vereniging Oranjezon Breen (Westelijk Schouwen) Adelheid behaalde er met Ronny een winst- 106, Jolanda Tierie (Westelijk Schou- punt via een jurering van 121. wen) Tamor 106, Jeannet Kooman (Westelijk Schouwen) Ureko 104. Karin Harinck van De Schouwse LI: Anita Timmerman (Westelijk Ruiters toonde zich met Zilana de Schouwen) Zohair 114, Bram Francke sterkste in de Ll-klasse voor paar- (Oranjezon) Wiske 112, Louise Vader den. Zij kreeg voor haar dressuur- (Gouwe Reyers) Valerie 112, Corry proef 124 punten toegekend, en werd Krabbe (Schouwse Ruiters) Verdien daarmee de enige die in deze afdeling 97. een winstpunt behaalde. L2: Jakomina van Zetten (Vroon- ruiters) Tarzan 117, Willem den Boer Hetzelfde kan gezegd worden van (Schouwse Ruiters) Zerieta 116, Ruud Mare Timmerman in de M-klasse po- Evertse (Walcheren) Boya 110, Frans ny's. De Oranjezon-ruiter slaagde er de Vrieze (Westelijk Schouwen) 108, met Telstar als enige in om boven de Jaap Rentmeester (Schouwse Rui- 120-puntengrens te geraken met een ters) Zolinda 107, Huberdien Breel score van 121. (Oranjezon) Willie 107, Mary Kom man (Westelijk Schouwen) l'Esprit De overige resultaten in de ver- 106, Ingrid Krabbe (Schouwse Rui- schillende klassen waren als volgt. tem) Edith 101. Ml: Gerard de Ruiter (Bru) Andan- Pony's te 119, Jan de Kroo (Scheldestad) Uriska 113. B: R. E. de Leeuw (Schouwse Rui- Zl: Marie-Louise Gelok (Oranjezon) ters) Maja 116, Sandy Breel (Oranje- Rhapsody 118, Marian Jumelet (Bru) zon) Ringer 112, Daniëlle Rotteveel Romeo 110. Tweede helft van wedstrijd geeft doorslag ZIERIKZEE - De handbalheren van Delta Sport hebben zondagmiddag definitief af gerekend met de ploeg die hen in de vorige competitie drie punten afhandig maakte, Dongen. Voor de tweede keer dit seizoen omzeilden de mannen van oefenmeester Rob de Vos het vroegere Brabantse struikelblok. In de eigen Zierikzeese sporthal Onder dak won Delta Sport uiteindelijk met 22-13, na een eerste helft waarin de gasten de boventoon voerden. De ruststand was 10-11 in het voordeel van Dongen. Dongen was eigenlijk de enige ploeg die nog in staat leek om Delta Sport een keer beentje te lichten op weg naar de onbedreigde titel voor de Zierikzeeënaars. De fysiek sterke Brabanders plegen niet alleen te vechten voor de punten, maar hebben bovendien enkele spelers van klasse in het team rondlopen. Dit gegeven, plus de onaangename ervaringen van de thuisploeg met Dongen, hadden voor Delta Sport evenzovele redenen moeten zijn om maximaal gemoti veerd aan het werk te gaan. Ook was het duel voor de Zierikzeeënaars een gelegenheid om aan te tonen dat het kampioenschap dit jaar onbetwist bij Delta Sport terecht komt. Delta Sport bleek echter in de eer ste helft zo verzadigd door de onon derbroken reeks overwinnningen van dit seizoen, dat Dongen voor rust ver rassend het voortouw kon nemen. Binnen enkele minuten keek de onge concentreerde thuisploeg tegen een 0- 2 achterstand aan, terwijl zij in het verdere verloop van de eerste helft voortdurend in de achtervolging moest. De onrust in de Zierikzeese gelede ren werd na de vroege achterstand nog aangewakkerd door het gebles seerd uitvallen van keeper Matthé Pipping. hoewel na tien minuten spe len de stand nog even werd gelijkge trokken door doelpunten van Erwin Schaalje (sterk op dreef zondag) en Cor Lagendijk. Kort daarna hoorde invaller-doelman Koos van Zwieten van Delta Sport echter vier keer op rij de bal langs zijn oren suizen: 2-6. Vooral de Zierikzeese defensie was aan die tegentreffers debet door te ver van de tegenstander te blijven. Met name de linkerhoekspeler van de bezoekers kreeg teveel vrijheid. De Dongense verdedigingslinie liet zich aan de andere kant niet gek ma ken door de positiewisselingen van Delta Sport. Zij koos voor de sim pelste oplossing: met één vooruitge schoven post om de combinaties vroegtijdig te ontregelen gewoon op de cirkel blijven staan, zonder weg te trekken. Delta Sport wist er tot de twintigste minuut, tussenstand 4-8. geen raad mee. In de resterende tijd tot de pauze zocht Jaco Vleeshouwer zijn heil met succes in een paar af standsschoten, en zorgde daarmee voor de aansluiting. Na hem droegen achtereenvolgens Peter Lefevre straixvorpAndré Hartoog en aan voerder Bert de Vos ertoe bij om do schade voorlopig terug te brengen tot 10-11. In de rust leverde de onbevredigen de gang van zaken een stevige kapit teling op van trainer Rob De Vos aan het adres van zijn pupillen. „We wis ten dat deze tegenstander sterker was dan gemiddeld. Ik ben eigenlijk wel een beetje nijdig", aldus de oefen- meester, die verder wees op de zwak tes van de niet erg mobiele keeper van Dongen op links en over de grond. Hot grootste manco lag vol gens De Vos bij het niet tijdig aan tasten van de Brabantse aanvalsop- zet. In de tweede helft revancheerde Delta Sport zich vervolgens volledig. Met gevarieerd spel werd de druk op het Dongense doel allengs groter, ter wijl Delta Sport-kecper Koos van Zwieten voor de Zierikzeeënaars bij- Advertentie Uw speciaalzaak op hel gebied van: WINTERSPORTKLEDING SKISCHOENEN SKIVERKOOP OF -VERHUUR REPARATIE EN ONDERHOUD ZENTRASPORT DEURLOO Schuilhaven 2-4 Zienkzee lel 01110-12298 na alle Brabantse scoringspogingen onschadelijk maakte. Dat Dongen in de tweede helft slechts twee doelpun ten maakte spreekt boekdelen voor wat betreft de defensieve gesloten heid van de thuisploeg. Het ergste leed voor Delta Sport was zo'n tien minuten na rust al geleden, met een 14-12 voorsprong op het bord. Gestaag werd in de slotfase de mar ge verder uitgebouwd tegen de ont moedigd rakende gasten. Het spel peil hield echter geen gelijke tred met het stijgende aantal treffers. In het rommelige laatste kwartier kon Delta Sport gemakkelijk tot 22-13 uitlopen op het met veel tijdstraffen geplaagde Dongen. „Onwillekeurig hebberi we er van daag te makkelijk over gedacht", gaf Delta Sport-aanvoerder Bert de Vos na afloop van de wedstrijd toe. ,,^e hadden afgesproken er ouderwets te genaan te gaan, maar het kwam er niet van. Toch zie je dat het in de tweede helft bij ons goed dicht zit als iedereen is gemotiveerd". Keeper Van Zwieten, de ervaren veertiger: „Als er maar agressief verdedigd wordt". Trainer Rob de Vos. tenslotte, blikt al vooruit. „Als we volgend seizoen in de tweede divisie de inkomende man met de bal niet aanpakken, krij gen we wel problemen". Scores Delta Sport: Cor Lagendijk 4x, Peter Lefevre 5x, Jaco Vleeshou wer 4x, Bert de Vos 3x, Bert Nuycns lx, Erwin Schaalje 4x, André Har toog lx. 3e divisie H Delta Sport-Dongcn 22-13, Volt- Fortuna 14-13, Tomado-GHV 20-18, EMM II-Hccrlc 12-21, Avanti-EBHV 16-15 Delta Sport 12 12 0 0 275-173 24 Heerle 12 7 0 5 217-190 14 Dongen 12 7 0 5 208-196 14 Volt 12 5 2 5 173-183 12 Tornado 12 6 0 6 209-221 12 Fortuna 12 5 1 6 179-197 11 Avanti 12 5 0 7 190-203 10 EBHV 12 4 1 7 167-184 9 EMM II 12 4 0 8 188-218 8 GHV 12 3 0 9 162-208 6 De 10-jarige Rianne Struyk met Prim: tiet een puntje tekort om bij de eerste drie te eindigen in de L-klasse pony's dressuur. (Foto archief). SAINT JOHN - De eerste partij van Jan Timman in de kandidatentwee- kamp tegen de Sovjetrus VaJeri Sa- lov is in remise geëindigd. Het duel vergde 52 zetten. De resultaten van de eerste partijen voor de zondag in Saint John begon nen kandidaten-tweekampen scha ken zijn: Portisch (Hon.)-Vaganian (Sov.) Joesoepov (Sov.)-Ehlvest (Sov.) 1-0, Speelman (Gbr.>-Seirawan (Vst.) Vj-'A. Spraggett (Can.)-Sokolov (Sov.) '/Sr-1/?, Hjartarson (IJsl.)- Kortsjnoi (Zwi.) 1-0, Salov (Sov.)- Timman (Ncd.) Het duel Short (Gbr.)-Sax (Hon.) was nog niet beëin digd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 6