Vijf dagen naar Parijs streeknieuws I Veel publiek bij dolle klucht Honderden belangstellenden uit hele land bij motor-ruilbeurs Commissie Fonds van Kazernering vergadert NOORDWELLE - Over belangstelling had de toneelgroep Noordwelle niet te klagen bij de uitvoering van de klucht Scheve sprongen in de Zevensprong. Naar schatting 150 mensen bekeken in het dorpshuis in Noordwelle de dioaze lotgevallen van hotelportier Simon van Zanten (Rinus Dooge), Lily het kamermeisje (Marleen Vroegop-Teeuw). hotelmanager Mandetnakers Rob Hollman). hotelgaste Ros-van der Takken (Wil ly Hoogenboom-Kort) en hotelgaste Van Dalen Marlies van Pijkeren). Portier Van Zanten wint een half mil joen in de lotto en maakt gewag van een sensationaal krantebericht. In diezelfde krant echter wordt mel ding gemaakt van een bankoverval waarbij ruim een half miljoen is buitgemaakt. Dat een en ander tot vreemde toestanden leidt laat zich raden. Zeker als rechercheur Willems (Karei Léeftink) en beroepsinbre ker Miezerige Maupie (Jos van Burg) ten tonele verschijnen. Het was de vijfde keer dat de toneelgroep Noordwelle een uitvoering ten beste gaf. VENLO - De 15-jarige Ton TimVier- mans uit Arcen is door een verkeers ongeval in Venlo om het leven ©ko men. De jongen, die van seiool kwam, passeerde op zijn fiets een stilstaande bus en kwam op de rijveg in botsing met een tegemoetkomende vrachtwagencombinatie. Het slacht offer was op slag dood. De poltie heeft dit meegedeeld. DEN BOSCH - Officier van justitie J. Zwinkels heeft in Den Bosch vijf tien jaar cel geëist tegen de 32-jarige H. van G. uit Eindhoven en dc even- oude L. H. uit Amsterdam. De man nen zouden vorig jaar oktober met nog twee anderen een bankoverval hebben gepleegd in Nunen, waarbij ruim 130.000 gulden werd buitge maakt. WASHINGTON - Het Amerikaanse Hof van Beroep heeft een wet ongel dig verklaard, die het onderzoek naar mogelijke strafbare handelin gen van hoge regeringsfunctionaris sen in handen legt van onafhankelij ke aanklagers. Volgens het hof heeft alleen het ministerie van justitie de bevoegdheid strafvervolging in te stellen. ZIEKIKZEE Fietsenkijkdag Op het groepsbureau van de rijks politie in Zierikzee staat een groot aantal fietsen, dat behoort tot de ge vonden voorwerpen. Om te zorgen, dat deze fietsen weer bij de eigenaar of eigenaresse terug komen, houdt de rijkspolitie in Zierikzee een kijkdag op 30 januari tussen 09.00 en 12.00 uur. Eigenaren, die een postcode in hun fiets hebben, hoeven niet te rea geren, want daar wordt automatisch contact mee opgenomen. Jan Wouter van den Doel- school 5 jaar In verband met het vijf-jarig be staan wordt op de Zierikzeese basis school Jan Wouter van den Doel op donderdag 28 januari een feestdag ge houden. Na het hijsen van de vlag wordt een speciaal feestlied gezon gen. Ter ere van het feest wordt in de verschillende lokalen vhn de school een wisselprogramma van verschil lende activiteiten gehouden. Om on geveer 12.00 uur is een pannekoek- maaltijd gepland en na de middag worden bij goed weer spelletjes als volksdans en zevensprong op het schoolplein gedaan. Tbvens is in de middaguren de prijsuitreiking van een kleurwedstrijd waaraan de kin deren in de dagen voor het feest hun beste krachten gaven. KERKWERVE NCVB De NCVB-afdeling Kerkwerve heeft haar eerste ledenvergadering van het nieuwe jaar achter de rug. De bijeenkomst begon met lied 473, vers 1 en 6, dat werd gevolgd met een ge bed. De vice-president mevrouw Bol- leman-Van de Velde las pred: vers 9 en 10 en pred: 12 vers 3 voor. Omgaan met jongeren was het thema van haar meditatie. Na het zingen van psalm 119 vers 4 was het woord aan ds. R. Kamermans uit Scharendijke. Hij praatte over het onderwerp jeugd en geloof. De uiteenzetting ging dan ook over hoe jongeren veranderen naar mate ze ouder worden. De bijeen komst werd beëindigd met een gebed voor het nieuwe jaar. NIEUWERKERK CVEL-bestuur De Coöperatieve Vereniging tot Ex ploitatie van Landbouwwerktuigen en machines Nieuwerkerk komt vrij dag 29 januari om 19.30 uur tijdens een algemene ledenvergadering bij een in de kleine zaal van Ons Dorps huis in Nieuwerkerk. In die vergade ring wordt onder meer gesproken over enkele aspecten van de ziekte- en onkruidbestrijding in de landbouw gewassen. Dat wordt omlijst met een dia-presentatie. VLISSINGEN Technologie De Hoge School Zeeland in Vlissin- gen installeert maandag 1 februari om 16.00 uur de werkgroep energie technologie in de kantine van de de pendance van de MIR, Boulevard Bankert 130 in Vlissingen. Met de in stallatie van de werkgroep vindt de officiële start van het project syste matische kwaliteitsbevordering kwaliteitsbewaking plaats. Dinsdag 26 januari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.30 uur Rosco's rad van avontuur, kinderprogramma. 15.50 uur Bassie en Adriaan en de verdwenen kroon, kinderserie. 16.15 uur Alf op Melmac, tekenfilm serie. 16.35 uur TROS Nieuwsshow. Afl. 4. Presentatie: Astrid Joosten en Wim Bosboom. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur TROS Popformule, muziek programma vanuit het Escape theater in Amsterdam. 18.30 uur Pronto? Cursus Italiaans voor beginners. Les 12. 19.00 uur Familie Oudenrijn, serie, afl. 7. 19.25 uur Linda. Linda de Mol signa leert opmerkelijke trends, ontvangt gasten en praat met jongeren over niet-alledaagse onderwerpen. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Ron's honeymoon quiz, spelprogramma gepresenteerd door Ron Brandsteden 22.10 uur De TROS TV Show, talk show van Ivo Niehe. 23.00 uur TROS Aktua, actualiteiten rubriek. 23.35 uur Journaal 23.40 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Scliooltv-rekenwerk, afl. 3. 10.30 uur Weer en klimaat, afl. 2. 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.00 uur Skoalle-tv. 14.30 uur Ik zoek....ik zoek een kin derboek, afl. 1. 17.10 uur Hollandse nieuwe, afl. 8. (herh). 17.40 uur Open Universiteit: Medi terrane wereld. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Verdacht, (van verkrach ting), tv-film. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenru briek. 20.00 uur Nieuwsspits 20.20 uur Van harte beterschap, praatprogramma met Pieter Meen- horst. 21.00 uur Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ontwikkelin gen in de internationale politiek. 21.30 uur De Morgenthaler-affaire, documentaire over deze Canadese arts en zijn strijd voor het legaliseren van abortus. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.05 uur Doelgericht ondernemen, afl. 1. 23.35 uur Slapen kun je leren, les 1. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Nieuws 18.00 uur Tik Tak, kinderserie, herh. 18.05 uur Plons, kinderserie, herh. 18.10 uur Sprookjestheater. 18.25 uur Mik, Mak en Mon, deel 4. 18.35 uur De kruisboog (Crossbow), 24-delige Amerikaans/Engelse jeugdserie rond de legende van Wil lem Tell. Met: Will Lyman, Jeremy Clyde, Robert Morley e.a. Afl. 21. 19.00 uur Juke box. 19.10 uur Meester, hij begint weer... satirisch jeugdprogramma. Herh. 19.40 uur Lotto-winnaars, medede lingen en programma-overzicht. 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kunstzaken 20.20 uur I.Q., spelprogramma. 20.55 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie, afl. 19. 21.40 uur Programma van de Christenen-Democratische Omroep. Uitzending door derden. 22.30 uur Nieuws. Aansl. Coda: Four Schubert Waltzes van Franz Schu bert, uitgevoerd door het klarinet kwartet Arghul. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische serie. 19.23 uur Intermezzo 19.25 uur Oshin, Japanse serie. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht 19.45 uur Nieuws. 20.10 uur Kwidam, videospelletje met Marleen Gordts. 20.15 uur Allemaal beestjes, natuur serie. 20.50 uur Mike, praatshow met Mike Verdrengh. 22.05 uur Horizon, wetenschappelijk magazine. 22.55 uur Handel en wandel, afl. 5. Succes in eigen zaak, herh. ZIERIKZEE - De leden van het Fonds van Kazernering in Zierikzee komen woensdag 10 februari in vergadering bijeen. Deze vergadering wordt gehou den in de raadzaal van het stadhuis en begint om 16.30 uur. Het Fonds van Kazernering is een overblijfsel uit de Napoleontische tijd, toen de meer welgestelde bur gers van de stad, die niet bereid wa ren om Franse soldaten in hun huis op te nemen, zich via het storten van een som geld van deze verplichting vrijkochten. Het geld werd in dit Fonds van Kazernering gestort waar uit de kosten voor het verblijf van de Franse invallers werden gefinan cierd. Sociaal Het Fonds van Kazernering heeft de Franse invallers ruimschoots over leefd. Het vervult echter wel een an dere rol. Verenigingen, groepen of personen die actief zijn op sociaal en/'of cultureel gebied en die niet in aanmerking komen voor een subsidie kunnen bij de beheerders van dit fonds een aanvraag voor een uitke ring uit dit historische geldpotje krij gen. De rente van het bedrag dat in kas zit wordt voor ongeveer twee der de deel besteed aan sociaal-culturele activiteiten, waarvoor geen subsidie kan worden verstrekt. Agenda Tijdens de vei-gadering van 10 fe bruari wordt de rekening en de ba lans van het afgelopen jaar opge maakt. Verder staat ook een verkie zing van twee commissieleden op het programma. De heren J. W. Roskam en H. Uil hebben hun termijn als be stuurslid erop zitten. Beiden stellen zich overigens wel beschikbaar. De stukken voor deze vergadering liggen bij de afdeling voorlichting van de gemeente ter inzage Oorspronkelijk feuilleton door TOM LODEWIJK En naast haar zat de schone Bell». Carla kon haar precies bekijken En het verschafte haar maar een g •- mengd plezier. Want Bella Montagie maakte blijkbaar heel veel werk v;h Frans Noordeloos. En op een geraffi neerde manier. Ze luisterde naar hei met geconcentreerde aandacht. stelde vragen, Carla kon ze niet vel staan, maar het waren blijkbaar kin derlijk-lieve vragen, want ze zag ovel Frans' gezicht die uitdrukking ko men van gevleide superioriteit, di< zulke vrouwen bij zulke mannen z<j snel weten op te wekken. Ieder man is in zijn hart een ijdeltuit en vrou wen die zijn ijdelheid strelen, hebben meestal succes. Het viel Carla tegen, dat Frans zich door dit geraffineerde gansje zo liet strikken. Geërgerd, wendde ze haar blik af en luisterde naar Meta Perland, die geestig vertel de van het debat dat ze gevoerd had met een winkeljuffrouw in de Rue Mogadon half in't Frans en voor de rest in Hollands cn Engels. Els ge noot van het verhaal en de heer Per land at zwijgend en glimlachend, en merkte slechts op, dat hij gedurende dit debat maar een stoel had geno men, wat wel de moeite waard bleek. Waarop mevrouw Perland hem ge brek aan morele ruggegraat verweet, en hij antwoordde, dat dit gebrek ook oorzaak was dat hij tenslotte maar ja gezegd had toen ze hem had ge vraagd, en haar verontwaardigde re pliek vorder kalm over zich liet heen gaan. Frans Noordeloos intussen was ook niet in een al te beste stemming. Hij vond het verre van prettig, dat Carla in zijn groep zat. Hij vond hier geen verstrooiing en vergetelheid, wan neer hij opkeek zag hij haar. Maar zij had geen ogen voor hem. Ze besteed de veel meer aandacht aan die jonge Averkamp, die weliswaar een heel ge schikte en handige vent was, dat moest Frans toegeven, maar Och. deze jongeman kwam van goede fa milie, hij had gestudeerd, hij was vlot en gezellig, veel meer voor Carla geschikt dan hijzelf. En die Els, die vriendin met dat rooie haar. was blijkbaar ook al door die blauw ogige Adonis ingepalmd. Enfin, hij kon het Averkamp niet kwalijk ne men. Maar dat die Carla zo onuit staanbaar trots en uit de hoogte was. Moest je haar daar zien zitten, als een koningin Hij verdreef de onwilli ge bewondering uit zijn blik en staar- de in het naar hem opgeheven gezicht van de blonde Bella. Haar sprekende grijze ogen zagen hem belangstellend aan, een vage glimlach speelde om haar mond, toen ze vroeg: „Kun je hier nu 's avonds gerust wandelen, meneer Noordeloos? Is het hier vei lig?" „Net zo veilig, cn net zo onveilig, lis in Amsterdam", zei hij onverschil- !g. Dan werd hij aandachtiger, ze ad toch werkelijk een bijzonder nap gezicht, en voegde er aan toe: .Natuurlijk moet iemand als u wel tin beetje oppassen, want de Fransen 7jn een spreekwoordelijk galant Mik" „Anders dan de Hollanders?" vroeg ze en zag hem plagend aan. „Dat zult u zelf het beste weten", pareerde hij. „Inderdaad", antwoordde ze opeens héél koel en haar grijze ogen veranderden van uitdrukking. Ze wendde zich meteen tot Ria, de Hol landse Franeaise, en vroeg haar uit over het studentenleven, terwijl ze Frans zichtbaar negeerde. Hij staarde haar verbaasd aan. Wat had hij ge zegd, dat ze zo opeens gepikeerd was? Was hij niet galant genoeg ge weest? Geërgerd wijdde hij zijn aan dacht aan zijn maal. Die middag bezochten ze Versailles, en Carla wandelde als in een droom door de vorstelijke zalen. Ze bekeek de prachtige plafonds met het kostba re houtsnijwerk, zwaar verguld. Ze zag de ornamenten, de beelden, de minutieuze zorg die door kunstzinni ge vaklieden aan iedere mebeulstuk, iedere lijst, iedere deur en zelfs iede re deurkruk was besteed. En langza merhand begon ze dit kasteel waar nu toeristen met harde stemmen doorheen zwermden, te bevolken met elegante markiezen in kleurige frak ken en met witgekouste benen, ge- steekt en gedegend, met dames met pruiken en waaiers, flirtend en badi nerend. met intrigerende politici en complotterende generaals, met cour tisanes en statige duenna's, met standbeeldachtige lakeien en forse hellebaardiers. (wordt vervolgd) Lost Ones: Dit wordt zeker een jaarlijks terugkerend evenement' ZIERIKZEE - De ruilbeurs voor motor-onderdelen, die op initiatief van de eilandelijke motorclub Lost Ones werd gehouden in het gebouw van de Zierikzeese jeugd soos Brogum, heeft vele honderden belangstellenden ge trokken. Vanuit het hele land én uit België kwamen mo torliefhebbers zondag naar het gebouw aan de Zierikzee se Julianastraat dat eigenlijk te klein bleek 0111 zowel de 25 stands met motoronderdelen als de honderden bezoe kers te herhergen. En dat ondanks het feit dat men het Brogumgebouw had 'uitgebreid' met een grote legertent. Het was volgens Hans Lievense van de Lost Ones duide lijk dat het evenement in een behoefte voldoet. Het is volgens hem dan ook zeker dat de ruilbeurs voor motor onderdelen, die vorig jaar voor het eerst werd gehouden, een jaarlijks terugkerend evenement gaat worden. Om te zien wat er op de ruilbeurs werd aangeboden moest men zich een weg banen tussen een massa, veelal in zwart leer gestoken, motorliefheb bers. Maar dat bleek voor de meeste aanwezigen geen probleem. Zowel particuliere handelaren als bezoe kers bleken vooral voor de 'gezellig- ARNHEM - De leeftijd dat jonge ren het theoretisch rijexamen mogen afleggen moet worden verlaagd tot 16 jaar. Bovendien moet de minister van verkeer en waterstaat een verplicht bromfietsexamen invoeren. Alleen jongeren die het theoretisch en prak tisch bromfietsexamen met goed ge volg hebben afgelegd zouden gebruik mogen maken van dat voertuig. Dat zei secretaris M. N. Hegie van de Stichting ,,Jong op weg" tijdens een studiedag in Arnhem. heid' te zijn gekomen. „Ik kom hier vooral omdat je veel bekenden tegen komt én voor de muziek", aldus Mark van Rijswijk uit Bergen op Zoom. Een belangrijke trekpleister bleek voor hem ook de Lowrider 1340 cc; een Harley Davidson motor die tij dens het evenement bij opbod werd verkocht. „Ik rijd al vele jaren op een Suzuki maar die heb ik nu verkocht. Ik ben op zoek naar een Harley Da- vidson".De motor die bij opbod werd verkocht bracht ruim 13.000 «gulden op en kwam inderdaad bij de Noord- Brabander terecht. 'Fietsen' Behalve motoronderdelen, varië rend van carburateurs tot claxons werden op de beurst ook complete (tweedehands) motoren te koop aan geboden. Bijvoorbeeld de 'fietsen' van de 29-jarige Wim Hendrikse uit Zierikzee. Drie uit Amerika geïmpor teerde Harley Davidsons en een zoge heten custom cycle. Een motor die hij zelf had geconstrueerd van losse on derdelen. „Ik ben er ongeveer twee en een half jaar mee bezig geweest. Hij is nu gekeurd, ik mag er mee op de weg rijden", aldus Hendrikse die zijn liefhebberij omschrijft als een 'uit de hand gegroeide' hobby. ,,Ik bekostig het door een beetje te handelen". Hendrikse vertelde dat Harley Da vidson motoren in Amerika ongeveer de helft kosten van wat; ze hier in Ne derland opbrengen. „Het zijn wel voertuigen met een hele lange levens duur. Als je ze goed verzorgt gaan ze een levenlang mee". Een andere trekpleister bij de af deling gebruikte motoren vormden de beide legermotoren «tan een oude re hobbyist uit Zierikztc. „Het 2ijn Triomph legermotoren uit 1967. Ze hebben 350 cc motoren liet een ver mogen van 43 pk. Ze warden inder tijd gemaakt voor het Nederlandse leger en ik heb ze via dt Domeinen van het ministerie gekotht toen ze waren afgeschreven". Hetplezier van de voertuigen bleek voor ïem vooral te bestaan uit het opknappen van de motoren en het bezit ervai. „Die mo toren zijn een ongelooflijk brok nostalgie. Ja, ik pak er wtl eens een om een eindje te rijden cp een zon dagmorgen. Maar dan meet het wel mooi weer zijn". De enorme belangstelling voor het evenement werd volgens deorganisa- toren mede veroorzaakt door een aankondiging van de ruilbeurs in een landelijk motorblad. De ruilbeurs voor motoronderdelen began om 10.00 uur 's morgens en werd om on geveer 17.00 uur vervolgd met <en op treden van de JP Band uit Tilburg die blues-2-ock muziek speelde. i_ Van overal in het land trokken de motorliefhebbers naar Brogum voor de motoronderdelenruilbeurs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4