Jubilarissen gehuldigd tijdens uitvoering van Luctor et Emergo Te hard gereden op gladde weg irtfi Onderzoek rijkspolitie wijst uit dat brand is aangestoken WATERSTANDEN Tekeningen van Frank Stella in museum Overholland Sluiting hogeschool fysiotherapie 2 Voorzitter A. J. Padmos steekt de zilveren KNF-speld op bij jubilaris H. A. de Roo. Jubilaris Hart kijkt toe. Volle bak bij donateursuitvoering Luctor et Emergo RENESSE - H. A. de Roo en A. Hart zijn tijdens de do nateursuitvoering' van muziekvereniging Luctor et Emergo in Renesse gehuldigd omdat zij beiden 25 jaar actief lid zijn van de muziekvereniging. Zij kregen de zil veren speld van de Koninklijke Nederlandse Muziek Fe deratie uit handen van Luctor et Emergo-voorzitter A. J. Padmos. De donateursuitvoering in het dorpshuis trok bijna 300 belangstellenden. DEN HAAG - Minister De Koning van sociale zaken praat niet langer met het opinieweekblad Vrij Neder land. Dat heeft de minister de hoofd redactie van VN vrijdag in een brief laten weten. Aanleiding tot deze.stap is een artikel in Vrij Nederland van deze week over de .poverty trap", wat vertaald zou kunnen worden met ,,de valstrik die armoede heet" en dat gaat over opvattingen die in de Ver enigde Staten bestaan over de functie van inkomensverschillen. AMSTERDAM - Museum Overhol land begint het tweede jaar van zijn bestaan met een overzichtstentoon stelling van tekeningen uit de jaren 1956 tot 1970 van de Amerikaanse kunstenaar Frank Stella (1936) in sa menwerking met het Kunstmuseum in Bazel. De tentoonstelling, die van 13 fe bruari tot 10 april te zien is in Over holland, wordt tegelijkertijd gehou den met de presentatie van reliëfs die Stella tussen 1970 en 1987 heeft ge maakt en die in het Stedelijk Mu seum in Amsterdam van 13 februari tot en met 10 april te zien zijn. Met de reliëfs zette Stella aan het begin van de jaren '70 een nieuwe ontwikkeling in. Stylistisch en chronologisch gaan de 150 tekeningen die in museum Overholland worden getoond aan de ze reliëfs vooraf en vormen als het ware de opmaat. De tekeningen van Stella in mu seum Overholland dateren uit een pe riode die als belangrijk in zijn ont wikkeling wordt beschouwd. De tentoonstelling wordt begeleid met een uitgebreide catalogus met een chronologisch overzicht van zijn teke ningen. UTRECHT - De directie van de Ge meentelijke Sociale Dienst (GSD) in Utrecht heeft tegen enkele van haar medewerkers disciplinaire maatre gelen" getroffen. Een voorlichter van de gemeente Utrecht heeft dat be vestigd. Binnen de dienst circuleerde enige tijd geleden een bundel met ra cistische grappen. Voorzitter A. J. Padmos roerde in zijn korte openingstoespraak naast het heugelijke feit dat er twee jubila rissen gehuldigd konden worden ook het overlijden vorige week van L. C. Hoogerhuis aan. ,,Het is een naam die in één adem genoemd wordt met Luctor et Emergo. Ook de familie Ko per treurt om het verlies van een, van onze leden, de heer Koper. En ook on ze nestor, L. de Feijter, moest verstek laten gaan op onze, nee op zijn, uit voering wegens een operatie die hij moest ondergaan". Duiventil Padmos schetste in het kort het af gelopen jaar voor de muziekvereni ging en trok een vergelijking met een duiventil. .Leden komen en leden gaan. Op dit moment telt de vereni ging 64 leden. Achtenveertig bij de fanfare en zestien bij het tamboer- korps. Vei-der zijn er vijf leerlingen in opleiding bij de fanfare en zeven bij het tamboerkorps". 'Vervolgens riep hij jubilarissen H. A. de Roo en A. Hart op het podium om hen de zilveren speld van de KMF te overhandigen. Hij dankte verder dirigent Henk Blom voor zijn inzet. „Want dat gaat veel verder dan u ziet", aldus Padmos. Padmos stelde verder dat het optre den van Luctor et Emergo op de tap toe Renesse tot de muzikale hoogte punten van het afgelopen jaar be hoort. „En ook dit jaar hebben we ons best gedaan om ook van deze do nateursuitvoering een hoogtepunt te maken". Vervolgens gaf Padmos het startsein voor een gevarieerd pro gramma met naast muziek ook dans en toneel. Nehalennia In het eerste gedeelte van het pro gramma werd het publiek de wereld van de dans binnengeleid. De fanfare speelde de muziek en volksdansgroep Nehalennia demonstreerde de bijbe horende dansen. En niet alleen wals en tango, maar ook latijns-ameri- kaanse dansen en rock'n roll-dans. Een en ander in samenwerking met leerlingen van dansschool Kramer. Na het eerste muzikale gedeelte volgde een pauze waarin een .verlo ting werd gehouden. Na de pauze ging men verder met muziek onder de noemer 'showtime'. Een vlot non stop programma met nummers als La Bamba, maar ook New York, New York, Don't cry for me Argentina en niet te vergeten If I were a rich man uit de musical Anatevka (Fiddler on the roof) met zang van Arie Dam- man. Toneelvereniging Op Drift speelde na het muzikale programma de een akter Russische eieren van Philip Johnson met Cor van den Hoek (Ge orge), Nel van den Hoek (Janet), An- net Breukels (Bennet), Jerry Rijsten- bil (de man), Adri Schaleven (Qlga Zoronov) en Marchel Meuldijk (Snitz de verschrikkelijke). De regie was in handen van Rie Giliamse. VLISSINGEN - Het bestuur van de Hoge School Zeeland is met een ka ter thuis gekomen, van een bezoek aan het ministerie van onderwijs in Zoetermeer. De hoge ambtenaren van dit ministerie hebben meege-. deeld dat minister Deetman het ad vies van de HBO-raad zal opvolgen waardoor zes van de zestien scholen voor fysiotherapie zullen worden ge sloten, waaronder ook die in Vlissin- gen. De commissie had gedacht dat steekhoudende argumenten voldoen de zouden zijn om de toekomst voor de 140 leerlingen zeker te stellen, maar voor het studiejaar 1988/89 mo gen geen nieuwe leerlingen meer worden aangenomen. De sluiting van de fysiotherapie-afdeling wekt in Zeeland veel ongenoegen. Ruim 100.000 gulden se hade bij uitslaande brand in opslagloods van gemeente Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - De uitslaande brand die vrijdagavond het bovendeel van de opslagloods/on- derhoudsplaats van de gemeente Westerschouwen aan de Burghseweg te Haamstede verwoestte, is ver oorzaakt door brandstichting. Dat heeft de Rijkspo litie Schouwen-Duiveland meegedeeld naar aanlei ding van het onderzoek dat de technische recherche van de rijkspolitie direct na de brand instelde. Men hield H. W. uit Renesse aan op verdenking van de brandstichting. „Het was een korte felle brand die we dankzij een directe aanpak binnen een kwartier konden blussen", aldus de commandant van de brandweerkorpsen van de gemeente Westerschou wen S. L. de Feiter. Desondanks bedraagt de schade volgens de rijkspolitie ruim 100.000 gulden. De brandweer was ongeveer vier uur bezig met de na- bluswerkzaamheden De Renessenaar H. W. wordt op het groepsbureau van de rijkspoli tie in Zierikzee vastgehouden voor verhoor. Zondag werd in het bijzijn van de rechter commissaris en de officier van justitie een on derzoek ingesteld in het huis van H. W. in Renesse. Ondanks het aanhouden van deze mogelijke da der wordt het onderzoek van de technische recherche voortgezet. Volgens een woordvoerder van de rijkspolitie heeft men meer infor matie nodig. Volle sterkte De brand werd vrijdagavond om ongeveer 19.45 uur bemerkt door voorbijgangers die rook uit het ge bouw zagen komen. Via de be heerder van het gebouw, die door hen werd gealarmeerd, werd de brandweer van Westerschouwen gewaarschuwd die op volle sterk te, dus met beide eenheden Renes se en Haamstede uitrukte. Met het direct inzetten van vijf hogedrukstralen kon de brand weer voorkomen dat de hele opslagloods verloren ging. Deson danks ging een groot deel van het dak en de zolder van het gebouw in vlammen op. In samenwerking met mensen van de dienst ge meentewerken, die ook snel ter plaatse waren, slaagden de brand weerlieden erin om alle in de loods gestalde voertuigen van de dienst gemeentewerken op tijd in veiligheid te brengen. Men reed Vijf vrachtwagens, enkele kleine maaimachines en een snoeihout- versnipperaar naar buiten. Op de zolder van het gebouw, waar de brand was ontstaan, was klein materiaal opgeslagen waaronder werkkleding van de medewerkers van de dienst gemeentewerken. Het gebouw is volgens brand weercommandant De Feiter onge veer 15 jaar oud en veertig bij twintig meter groot. „Het is voor ons bekend terrein en daardoor werd snel en effectief ingrijpen een stuk gemakkelijker". Zondag deelde de rijkspolitie mee dat tij dens het onderzoek van de techni sche recherche is komen vast te staan dat sprake is geweest van brandstichting. Oproep politie In verband met het verdere on derzoek betreffende de mogelijke dader verzoekt de rijkspolitie de mensen die op vrijdagavond 22 ja nuari 1988 tussen 19.00 en 20.30 uur op de Moolweg te Haamstede zijn geweest contact met hen op te nemen. Tijdens het onderzoek bleek namelijk dat vermoedelijk de auto van de mogelijke dader hier tijdelijk geparkeerd heeft gestaan. Dat zou geweest zijn op de Moolweg nabij de kruising splitsing met de Nieuweweg en de Verlonsweg. Verder wordt ieder een die tussen voorgenoemde tijdstippen iets verdachts of bij zonders heeft gezien op of in de nabije omgeving van het opslag- terrein van de gemeente Wester schouwen aan de Burghseweg, verzocht om contact op te nemen. Het telefoonnummer van de Rijkspolitie Schouwen-Duiveland is 01110-14055. ROTTERDAM - Radio Rijnmond, die sinds oktober van het vorig jaar bij wijze van experiment als enige re gionale omroep twaalf uur per (werk)dag uitzendt, trekt meer luisteraars dan voor het experiment. Volgens een onderzoek van de kijk en luistei'dienst van de NOS bereikt Radio Rijnmond dagelijks 163.000 mensen (17 pi-ocent van de Rijnmond bevolking), ruim 60. 000 meer dan een jaar geleden. PARIJS - De verkoop van champag ne is in 1987 ten opzichte van het voox-gaande jaar met i-uim zes pi-ocent gegi'oeid tot in totaal 217,8 miljoen flessen, zo heeft de Franse champag ne-handelsassociatie (CIVC) bekend gemaakt. Vier van elke tien flessen werden geëxporteex-d. Groot-Brittan- nië bleef de grootste buitenlandse af nemer, gevolgd door de Vex-enigde Staten en de Bondsrepubliek Duits land. Tijden en standen volgens getijdctafcl Deltadienst t.o.v. NAP. Zierikzee Oosterscheldemond Philipsdam West Wemeldinge Doodtij: 28 januari Actuele informatie over afwijkingen: 01110-17056 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 26 januari 08.40 146 02.30 117 21.20 141 15.10 -163 26 januari 07.25 146 01.35 106 20.00 142 13.50 -153 26 januari 08.45 165 02.35 129 21.25 170 15.05 -183 26 januari 08.50 167 02.35 -130 21.30 161 15.05 -175 - BRUINISSE - De sneeuwval van afgelopen vrijdag heeft op Schouwen-Duiveland een ongeval veroorzaakt. Op de Staphorster kruising in de rijksweg N-Ü9 bij Bruinisse kwam een vrachtwagencombinatie bestuurd door P. R. uit Etten-Leur in een slip waardoor het gevaarte kantelde. Het ongeluk gebeurde om ongeveer 17.00 uur. P. R. reed komende vanaf de Grevelingendam in de richting Zierikzee en zou volgens de rijkspoli tie harder hebben gereden dan in verband met de weersomstandigheden die een glad wegdek veroorzaakten verantwoord was. De vrachtwagencombinatie begon te slingeren en kantelde daarna. De precieze omvang van de schade was niet bekend maar het voertuig moest worden weggetakeld. P. R. liep geen persoonlijke verwondingen op. Januari Burgh-Haamstede De Burght. Tentoonstelling Henny Netjes. Maandag 25 januari Zierikzee In gebouw van Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland. Start ZVU- cursus Hindelooper schilderwerk. 20.00 uur. Zonnemaire Dorpshuis. Bijeenkomst NBvP. 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Dinsdag 26 januari Zierikzee In zaal van Gereformeerde kerk. Discussie-avond afdeling Zierikzee van het CDA naar aanleiding van no ta De Verantwoordelijke samenle ving. 19.30 uur. Concertzaal. One-man-show Seth Gaaikema: 20.00 uur. Raadzaal van het stadhuis. Commis sievergadering onderwijs. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie gemeentelijke financiën. 19.30 uur. Oosterland Consistorie van Hervormde kerk. Eerste schrijfavond Amnesty Inter national. Tussen 20.00 en 22.00 uur. Woensdag 27 januari Zierikzee 's Landskamer. Vergadering van het bestuur van het Waterschap Schou wen-Duiveland. Aanvang 09.00 uur. Hervormd Kerkcentrum. Bejaarden bijeenkomst NCVB. 14.30 uur. 't Mierenest. Algemene vergadering Belangengroep Poortambacht. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Vergadering commis sie algemene en bestuurlijke zaken. 16.00 uur. Donderdag 28 januari Zierikzee Basisschool Jan Wouter van den Doel. Feestdag. Van 8.30 tot 14.30 uur. Chx-. Geref. kerk. Bezinningsdag Christelijk Gereformeerde Vrouwen verenigingen. 10.00 uur. CSG de Huybertstraat 35. Fancy-fair. 19.00 uur. Huis van Nassau. Bestuursvergade ring FNV. 19.30 uur. Nieuwerkerk Gemeentehuis. Gemeenteraadsverga dering. 20.00 uur. Vrijdag 29 januari Burgh-Haamstede De Schutse. Donateursuitvoering Witte van Haemstede. Aanvang 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Familiesamen komst CBTB, CPB en CPJ van Schou wen-Duiveland. Aanvang koffiemaal tijd 18.00 uur. Aanvang avondpro gramma 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis bij Nut en Genoegen. Mar jan Berk. 20.00 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Vergadering van de Coöperatieve vereniging tot Exploi tatie vcan Landbouwwerktuigen en machines. 19.30 uur. Oosterland Oosterhof. Feestavond VOO. 20.00 uur. Zaterdag 30 januari Zierikzee Groepsbureau van de rijkspolitie. Fietsenkijkdag. Tussen 09.00 en 12.00 uux*. Havenplein. Lampionoptocht. 16.30 uur. Lutherse kerk. Ars Musicaconcert. 20.00 uur. Renesse Dorpshuis. Uitvoering Luctor et Emergo. 19.30 uur. Zondag 31 januari Zierikzee Leger des Heils. Bijbelzondag. 10.00 Dinsdag 2 februari Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering ZLM Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Huis van Nassau. Vergadering Oran jevereniging. 20.00 uur. Donderdag 4 februari Nieuwerkerk Dorpshuis. Lotus oefenavond. 20.00 uur. Zaterdag 6 februari Zierikzee UVV-gebouw. Bijeenkomst Werk groep Homofilie Schouwen-Duive land. 20.00 uur. Burgh-Haamstede De Burght. Concert Belgische pia nisten. 20.15 uur. Renesse Straofeest. Maandag 8 februari Burgh-Haamstede Hotel-restaurant Haamstede. Leden vergadering oranjevereniging Vorstenhuis en vaderland. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 10 februari Zierikzee Raadzaal van het stadhuis. Vergade ring commissie Fonds van Kazerne ring. 16.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 2