Christelijke Plattelandsvrouwen bezinnen zich op toekomst bond Programma Straofeest voor Renesse is klaar streeknieuws 'Als je meewerkt verwachten ze toch dat de koffie klaar staat' Tentoonstelling in Burgh 4 Hoogenboom zet witte motor stop Bemiddeling taxaties en advies in onroerend goed Pachtzaken. Deskundig advies en begeleiding. Makelaardij o.g., Ing. A. J. Honse Vervolg van pagina 1 sen. „Zeker, je zult nog weieens klan ten tegenkomen en je kunt nog wei eens een keertje aanwippen voor een kopje koffie, maar dat doe je ook niet zo vaak" geeft Hoogenboom te ken nen. Dat contact met zijn klanten is voor Hoogenboom, die in 1974 zijn werk zaamheden binnen het produktiege- beuren verruilde voor meer commer ciële bezigheden, altijd een essentiële zaak geweest. Ais de „commerciële ambassadeur" van de Melkunie èr- gens een bezoek bracht werd niet al leen over melk, vla en soortgelijke produkten gekeuveld maar werd ook altijd even geïnformeerd naar het wel en wee van het thuisfront. Daarbij kwam soms het nodige leed aan het daglicht. „Als je dan wist dat het weer goed kwam dan was je zelf ook tevreden. Want juist die helpende hand te kunnen bieden daar waar het niet helemaal wilde vlotten, dat zorg de voor een stukje bevrediging" geeft de gedecoreerde vertegenwoordiger van de Melkunie te kennen. Dat de man uit Zierikzee voor de melkhandelaren een vertrouwd ge zicht is blijkt wel uit het aantal men sen, zo'n vierhonderdvijftig in totaal, dat naar Rotterdam was gekomen om de scheidende vertegenwoordiger de hand te drukken. Ook de jongere ge neratie was bij het gebeuren in café Rustburcht aanwezig. Die jongere ge neratie sprak overigens niet van mijnheer Hoogenboom maar opa of ome Koos, een man die zijn dash boardkastje omgetoverd had in een grote snoeptrommel, waaruit hij rij kelijk deelde. Self made Verkopen, houdt in de ogen van Hoogenboom dus aanzienlijk meer in dan het aanprijzen van een pak melk, vla of béker vruchtenyoghurt. Hoo genboom erkent natuurlijk dat een bedrijf winst moet maken, maar dat sluit in zijn filosofie een menselijke aanpak van het verkoopgebeuren niet uit. Die strategie heeft.de man uit Zierikzee, die zich officieel pas op 1 februari tot het legioen der gepensi oneerden mag rekenen, zich zelf ei gen gemaakt. Dit jaar bestaat de landelijke CPli vijftig jaar ZIERIKZEE - ,,Ze vragen je weieens wat verwonderd ben jij lid van een bond? Lid zijn van een vrouwenbond wordt gauw ouderwets gevonden". Mevrouw L. Kort uit Zierikzee die samen met mevrouw A. van der Sluis het secretariaat van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond runt, geeft hier mee aan dat de buitenwacht nog steeds het beeld heeft van een groepje wat oudere dames dat gezellig kletsend, breiend en hakend de tijd zoet brengt. Een vertekend beeld, want naast die gezelligheid neemt ook de vorming en ontwikkeling van de leden een belangrijke plaats in. De Schouwen-Duivelandse afde ling van de Christelijke Plattelands vrouwen Bond is in 1955 voortgeko men uit de Christelijke Boeren en Tuinders Bond (CBTB). Waar de he ren echtgenoten samen kwamen om over het wel en wee van hun agrari sche onderneming te praten wilden de dames eigenlijk wel een eigen bond waar ze met elkaar allerlei za ken die vrouwen aangaan, konden bespreken. De landelijke Christelij ke Plattelandsvrouwen Bond is ove rigens aanzienlijk ouder. Dit jaar viert deze namelijk zijn vijftigjarig bestaan. Vorming Hoewel er nog steeds hele horden zijn die denken dat een vrouwenorga nisatie als de CPB in eerste instantie een thuishaven is voor dames, die ge zien hun leeftijd de status van groot moeder verdienen en die niets liever doen dan gezellig met elkaar hand werken en vooral veel kwebbelen, doet de CPB meer dan alleen het bie den van mogelijkheden voor gezelligr heid. „Onze bond wil een bijdrage le veren aan de vorming, ontwikkeling, bewustwording en het welzijn van zijn leden op het gebied van gezin en samenleving" omschrijft mevrouw R. Hanse, presidente van de CPB- Schouwen-Duiveland datgene waar voor haar bond zich sterk maakt. Wie zich een moment jdejtïjd gunt om een blik op het jaarprogramma van de CPB-dames te werpen vindt daar iets van deze veelomvattende doelstelling terug. Het afgelopen jaar werd bij voorbeeld aandacht be steed aan de problemen rond het klein chemisch afval, terwijl ook de positie van christenen achter het IJ zeren Gordijn tijdens een informatie ve avond werd besproken. Dit voor jaar richt de aandacht zich weer op de regio. In april wordt namelijke een film over de flora en fauna in de Oos- terschelde getoond. Dat de positie van de vrouw regel matig ter discussie wordt gesteld spreekt eigenlijk voor zich. Zo werd in het verleden ooit aandacht besteed aan het thema vrouw en gezondheid terwijl in maart het functioneren van de vrouw in de politiek ter sprake komt. Hiervoor is mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal, lid van de CDA- fractie in de gemeenteraad van Zie rikzee uitgenodigd. „Het woord emancipatie gebruiken we niet vaak, omdat dit nog weieens verkeerd wil vallen. Bepaalde kreten wekken bij sommigen nu eenmaal negatieve ge voelens op en daar moet je voorzich tig mee zijn. Dit houdt echter geens zins in dat we de positie van de vrouw laten voor wat ze is. Zaken die haar aangaan worden regelmatig aangesneden" aldus de dames Hanse en Kort. Bij het samenstellen van dit jaar programma wandelt het bestuur van de afdeling niet als een olifant door de porseleinkast. „We proberen een zo gevarieerd mogelijk programma te brengen, waarin iedereen zich kan vinden. De wensen en verlangens van de leden, de CPB-Schouwen-Duive- land telt er 67, worden aan de hand van een enquête gepeild. Op grond daarvan worden de thema-avonden, die eens per maand worden gehouden ingevuld. Daarbij wordt ook reke ning gehouden met de betekenis van de christelijke achtergrond van de bond. „Je zou een bepaald thema soms best wat steviger aan willen pakken, maar je moet ook rekening houden met datgene wat de leden willen. Behalve die informatieve avonden wordt er eens per jaar een creatieve avond en een familie-avond gehouden. Die creatieve avond wordt met hulp van de landelijke Creativi- teitscommissie van de CPB opgezet Leeskring De leden die aan die ene informa tieve avond niet genoeg hebben vin den elkaar in de boekenkring. Dit uit ongeveer tien leden bestaande leesge zelschap verdiept zich aan de hand van een aantal literatuurwerken van Marnix Gijssen en andere coryfeeën in een bepaald thema. Dat onderwerp kan betrekking hebben op de zorgza me samenleving, de studiemogelijk heden van de vrouw, of op de rol van de vrouw binnen een onderneming. Ook op andere manieren kunnen de dames van de CPB hun kennis bij spijkeren en wel via de cursussen die de Agrarische commissie twee tot drie keer per jaar organiseert. Mag het beeld van een gezellig heidsclub niet helemaal met de wer kelijkheid stroken, ook het idee dat het met name de wat oudere vrouw is die lid van een vrouwenbond is, blijkt afgaande op de ledenlijst van de CPB niet op te gaan. In totaal zijn er 67 leden, waarvan het overgrote deel (45) tussen de 43 en zestig jaar oud is. Twee leden zijn jonger dan dertig en twintig dames mogen gere kend worden tot de „jeugd van vroe ger". Een zekere trouw aan de bond kan de leden niet worden ontzegd, ge tuige de twee „jubilarissen", de da mes Van der Panne-Van der Kooy en Boot-Dieleman die tijdens de recent gehouden bestuursvergadering in de bloemetjes werden gezet voor hun lidmaatschap van respectievelijk vijftig en vijfentwintig jaar. BURGH-HAAMSTEDE - In Christelijk Cultureel Centrum De Burght in Burgh-Haamstede zijn gedurende de maand februari twee tentoonstellingen te zien. Marjolein Bastin heeft met haar schilderijen veel bewonderaars naar De Burght getrokken. De natuur, een onuitputtelijke bron van inspiratie, is ook het werkterrein van Janny Goedhart en Theo van Essen, die in februari allebei in De Burght exposeren. Bij Janny Goedhart (1944) is tekenen en schil deren als een hobby begonen. Aanvankelijk hield ze zich voornamelijk bezig met portrettekenen en aquarelleren, maar tegenwoordig legt ze zich met pas sie en succes toe op olieverfschilderijen. Voor het onder de knie krijgen van de verschillende technieken volgt ze momenteel de cursussen van Diny van Kleef in Bodegraven. Planten, vogels en andere dieren zijn haar favoriete on derwerpen. Al op jonge leeftijd lag de belangstelling van Theo van Essen (1927) op het artistieke terrein van tekenen en schilderen, maar ook muziek speelde een grote rol in zijn leven. Hij is dan ook vele jaren als muziekdocent in de theoretische vakken aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam werkzaam geweest. Daarnaast tekende en schilderde hij in zijn vrije uurtjes. De laatste jaren brengt hij zijn tijd in hoofdzaak achter de schildersezel door en staat het schilderen met olieverf centraal. Zijn onderwerpen zoekt hij bij voorkeur in het Hollandse landschap: het wijde land, de sloten en plassen in zijn woonomgeving Heemskerk. Zaterdag 6 februari RENESSE - Sinds enige weken heeft Renesse weer een nieuwe Straocom- inissie, die zich met enthousiasme bezig houdt met de organisatie van het tra ditionele Straofeest. Aanleiding tot de samenstelling van deze commissie was een schrijven van de fanfare Luctor et Emergo aan ruiterverenigingen, maneges, VVV en middenstandsvereniging. In deze brief, die in november verstuurd werd, liet de muziekvereniging weten dat op de laatste jaarverga dering de vraag naar voren was gekomen of men nog wel medewerking aan de Renesser Strao moest verlenen, nu de belangstelling voor dit gebeuren de laatste jaren steeds minder werd. Aanvankelijk was Hoogenboom de man die nauw betrokken was bij de produktie. Als 26-jarige begon hij in mei 1949 zijn loopbaan bij de coöpe ratie De Vooruitgang, een zuivelbe drijf in Rotterdam. Tot 1953 werkte de Zuid Beijeriander daar achtereen volgens op het bacteriologisch labo ratorium en als chef van de produk- tie-afdeling. Ondanks de verschillen de diploma's die hij in de loop der ja ren behaalde vond hij toch "(lat nij' zijn horizon nog wat moest verbre den. Dat gebeurde via een baan bij de nv Rotterdamse Melkinrichting/nv Fabriek van Melkproducten der Ver- eenigde Zuivelbereiders. Bedrijfsleider Dat bedrijf bezat in Zierikzee een vestiging aan de Vissersdijk. Toen er voor die vestiging een nieuwe be drijfsleider moest komen viel het oog op Hoogenboom, een man die niet op een uurtje meer of minder werken keek. Zodoende raakte de familie Hoogenboom in Zierikzee verzeild. Voor de bedrijfsleider die een bedrijf met dertig werknemers moest run nen betekende dat hard werken. „In het seizoen maakte je lange dagen. Je begon om 06.00 uur en eerder dan 24.00 uur was je niet klaar. Ook op zondag moest er nog worden ge werkt". De iii die jaren om zich heen grij pende schaalvergroting maakte een einde aan zijn bestaan als bedrijfslei der van de Zierikzeese vestiging. In 1974 werd de vestiging op het eiland dan ook door het hoofdbedrijf in Rot terdam afgestoten. Op Hoogenboom rustte de moeilijke taak om de dertig werknemers van deze onheilstijding op de hoogte te brengen. „Een diepte punt in mijn leven" geeft hij grif toe. Ommekeer Ook Hoogenboom moest een keuze maken. Of een ander bedrijf zoeken of ingaan op de mogelijkheid die hem werd geboden om de commerciële kant op te gaan. Het werd het laatste. Een jaar later toen de Rotterdamse Melkinrichting/ Fabriek van Melk producten der Vereenigde Zuivelbe reiders in de zuivelgigant Melkunie Holland bv opging, werd Hoogen boom samen met nog zeven collega's een soort rondreizende verkoop-am bassadeur van dit bedrijf. Dat betekende heel wat uurtjes op de weg, zo blijkt uit de woorden van de vertegenwoordiger in ruste: „Per week draaide ik zo'n twaalf- a der tienhonderd kilometer. In twee jaar tijd versleet ik een auto" aldus Hoo genboom, die een rayon onder zijn hoede had om u tegen te zeggen. „Schouwen-Duiveland, Goeree-Over- flakkee, Voorne Putten, Hoeksche Waard, Riiderkerk. Ba rend recht en Rotterdam. Ik kwam er gemiddeld zo eens in de vier vijf weken". Het aan tal klanten heeft hij in die loop der jaren aanzienlijk zien dalen. De opkomst van de grootwinkelbe drijven met hun stuntprijzen heeft menige mclkslijter die met zijn wa gen de wijk introk de das omgedaan. Hoogenboom kan het de consument niet kwalijk nemen dat die op de koopjes loopt, zeker nu die consu ment wat minder te besteden heeft. De vertegenwoordiger in ruste ziet echter ook gevaren van die voort schrijdende schaalvergroting. „Ik denk dat de consument wellicht het lijdend voorwerp van dit proces wordt. Nu wordt er uit concurrentic- overwegingen nog met de prijzen gestunt, maar het is niet ondenkbaar dat er een tijd komt dat de prijzen niet meer zakken" filofeert de melk man in ruste. ZIERIKZEE Vergadering waterschap Woensdag 27 januari wordt de 99ste vergadering van het bestuur van het Waterschap Schouwen-Duiveland ge houden. Op de agenda een voorstel ,tot vergroting van deelname in het aandelenkapitaal van de Nederland se Waterschapsbank nv, een voorstel tot wijziging van het algemeen amb tenarenreglement en een voorste] tot vaststelling van de verordening WWV-vervangende uitkering. Ook komt dë aanpassingsregeling dijk- graafwedden aan de orde. De verga dering begint om 09.00 uur. Mag alles wat kan? De Bond van Christelijk Gerefor meerde Vrouwenverenigingen gaat drie bezinningsdagen houden in de Christelijk Gereformeerde kerk te Zierikzee. De leden bezinnen zich met name op ontwikkelingen in de weten schap, techniek en het medisch ter rein. Donderdag 28 januari spreekt prof dr W. H. Velema over de vraag Mag alles wat kan? Een en ander be gint om 10.00 uur en ook niet-leden zijn welkom. De bijeenkomst eindigt met een onderbreking voor de zelf meegebrachte lunch om 15.30 uur. Ledenvergadering ZLM De ZLM-kring Schouwen-Duive land houdt op dinsdag 2 februari een algemene ledenvergadering in de voorzaal van het Huis van Nassau in Zierikzee. Op de agenda het verslag van de financiële commissie over de rekening en verantwoording 1987, be noeming lid notulencommissie (aftre dend C. J. Vermue)benoeming lid fi nanciële commissie (aftredend L. Hart), vaststelling van de kringcon tributie voor 1989 en mededelingen over zoet water. Ir. W. F. S. Duffhues van de directie akker- en tuinbouw van het ministerie van landbouw en visserij houdt een inleiding over 'de .landbouw tussen eb en vloed'. De ver gadering begint om 19.30 uur. Boekenmarkt Het korps Zierikzee van het Leger des Heils organiseert op zaterdag 13 februari een boekenmarkt ten behoe ve van haar jongerengroepen. Het evenement wordt gehouden in De Lichtboei en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Mensen di'e boeken beschikbaar willen stellenkunnen bellen naar 01110-12075 zodat een afspraak ge maakt kan worden over het afhalen of afleveren van de boeken. De op brengst van de böekënm'arkt is vöor bijzondere activiteiten waarvoor de jongerengroepen zelf niet voldoende geld hebben. BURGH-HAAMSTEDE Huisvrouwen Voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Wester- schouwen, hield L. Becu de lezing Wandelingen in de Delta rond Ooster en Westerschelde, vroeger en nu. Be cu begeleide zijn causerie met grappi ge anecdotes; anecdotes die zich met name in Zeeuwsch-Vlaanderen af speelden. Becu vertelde de leden we tenswaardigheden van jaren geleden, geput uit dagboeken, die hij sinds jonge leeftijd bijhield. Ook de veran deringen in Zeeland als het verzan den van het Zwin, waardoor Sluis niet langer een havenplaatsje kon zijn, kwamen ter sprake. Van recente re datum is het inpolderen van Sloe en Braakman, waarbij Becu werk zaam was als waterbouwkundige. Er kwamen ongeveer negentig belang stellenden naar zijn lezing. Piano De pianovirtuoos Daniël Waayen- berg geeft zaterdag 20 februari een concert in de grote zaal van de Burght te Burgh-Haamstede. De uitvoering begint om 20.00 uur. Zaterdag 6' fe bruari komen er twee concertpia nisten uit België naar de Burght toe. Willy Appermont en Marcel Mom beek. Hun repertoire bestaat uit wer ken van Bach, Dvorak, Franz Liszt en Percy Grainer. Het concert begint om 20.15 uur. NIEUWERKERK Lotus oefenavond In het dorpshuis te Nieuwerkerk wordt op donderdag 4 februari een oefenavond gehouden door de lotus- groep die bij oefeningen slachtoffers uitbeeldt. De bijeenkomst wordt ge houden op initiatief van de EHBO Duiveland en begint om 20.00 uur. Ie dereen die belangstelling heeft voor een EHBO-opleiding is welkom. Rinus Dalebout, voorzitter van de ruitervereniging Renesse en tevens enthousiast Straoidjder, kon de over wegingen van de muziekvereniging best begrijpen. Zonder muziek stelt de Straovie- ring echter helemaal niets meer voor, vond hij. Hij nam contact op met Jan van den Hoek van de Landelijke Rui tervereniging Westelijk Schouwen en samen besloten de twee Straoliefheb- bers het voortouw te nemen. Betrok ken verenigingen en instanties wer den aangeschreven met het verzoek een afgevaardigde te zoeken om plaats te nemen in een nieuw te vor men Straocommissie. Het idee bleek aan te slaan en op 6 januari kwam de nieuwe commissie bijeen. Deze be staat nu uit 8 leden, waaronder afge vaardigden van manege Grol, Luctor et Emergo, Landelijke Ruitervereni ging Westelijk Schouwen, Ruiter Ver eniging Renesse en Bar de Stulp. De evenementencommissie van de plaat selijke VVV wilde geen zitting ne men in het comité, maar toonde zich wel bereid de organisatie van de Stra- NOORDGOUWE - „Ik zat constant te denken O wat zielig voor die man. Maar eigenlijk zijn het allemaal din gen die ons ook overkomen". Via de videofilm 'Sicn en hoe is het nu met Ot' werd tijdens een regio-avond van het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kon- takt een discussie op gang gebracht over de rol van mannen en vrouwen. Vijftien vrouwen en één jongeman kwamen naar café/restaurant Van der Weijde in Noordgouwe om zich in het onderwerp te verdiepen. De bij eenkomst werd namens het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt geleid door Pethy Maris uit Bruinissc. In dc videofilm die zij kregen te zien waren op een komische manier dc 'rollen omgedraaid'. Een maat schappij waarin de mannen de ver antwoordelijkheid voor de kinderen en het huishouden droegen terwijl hun echtgenotes buitenshuis werk ten. Op een indringende manier wer den vooroordelen en neerbuigend ge drag duidelijk gemaakt. Herkenningspunten Hoewel de film in een stad speelde bleken de agrarische jongeren er vol doende herkenningspunten in te zien. „Ja, ik denk dat het ook op een boe renbedrijf best veel voorkomt dat de vrouw voor veel dingen alleen staat. oviering te sponsoren door het adve2-- tentiebuget op zich te nemen. Met een gewijzigde opzet wil men proberen de plaatselijke bevolking meer bij de festiviteiten te betrekken om op deze wijze de belangstelling op te vijzelen. Er is gekozen voor de or ganisatie van ringsteekwedstrijden in de dorpskern, niet alleen voor rui ters en amazones, maar ook voor kin deren op de fiets. Ook is er niet alleen een wedstrijd voor het best versierde paard, ook de versierde fietsen zullen door een jury worden beoordeeld. Programma Op 6 februari zal de reeks van Straofeesten in de Westhoek dus per traditie in Renesse worden geopend. Het programma ziet er als volgt: 10.30 uur: De versierde paarden en pony's verzamelen zich op manege Grol, waar de keuring zal plaats vin den. 11.00 uur: Vertrek voor de strandrit. Op het strand zullen de paarden, zo als het naar goed oud gebruik be taamt, de voeten spoelen. En dat zal ook niet gemakkelijk ver anderen want boeren zijn vaak con servatief. Die willen de dingen hou den zoals ze zijn". Toch bicken cr al jonge boerinnen te zijn die het rollenpatroon hadden doorbroken. „Je moet zelf op je standpunt gaan staan. Ik heb het vroeger zelf ook zo geleerd dat de vrouw in haar eentje voor het huis houden en dc kinderen zorgt. En dan denk je dat het zo moet. Maar man nen moeten toch van lieverlee ook le ren om mee te helpen. Toch zeker wanneer de vrouw ook op het bedrijf meehelpt. Toen ik daar pas mee was begonnen ging mijn man rustig op de bank zitten om zijn krantje te lezen als wc klaar waren met het witlof. En dan moest ik nog koken, tafel dekken en afwassen. Maar dat wilde ik niet. We hebben er over gepraat en nu doen we samen afwassen en oprui men en dan samen zitten". Dc enige man in hot gezelschap was van mening dat het karakter, do in stelling van vrouw én man een be langrijke rol speelt in dc manier waarop dc taken op een bedrijf en het bijbehorende huishouden worden verdeeld. Hij dacht dat dat op het platteland gemakkelijker te regelen zou zijn. „In de stad is de man altijd weg. Dat ligt hier toch anders. Daar- 12.00 uur: Verzamelen van de kinde ren met versierde fietsen op de Lange Reke, waar de fietsen zullen worden beoordeeld op versiering. 12.30 uur: Ringsteken voor de kin deren te fiets op de Lange Reke. 13.30 uur: Einde van het ringsteken te fiets. De kinderen worden opge haald door Luctor et Emergo. De kin deren met hun fietsen sluiten aan de stoet en men gaat op weg om de Stra- orijders op te halen. 14.00 uur: Ontvangst van de paar den en pony's met hun berijders ter hoogte van camping Bona Fide, waar na een rondgang door het dorp wordt gemaakt. 14.30 uur: Presentatie aan het ge meentebestuur op de Lange Reke. De burgemeester is gevraagd bij deze ge legenheid zoals gebruikelijk een toe spraak te houden. 15.00 uur: Ringsteken te paard (po ny) op de Lange Reke. Naar verwach ting duurt dit tot ongeveer 4 uur. Het ringsteekgebeuren zal door Daan Willem Beije van commentaar worden voorzien, zodat door alle toe schouwers de wedstrijd uitstekend gevolgd kan worden. 17.00 uur: Prijsuitreiking voor de versierde fietsen en het ringsteken per fiets in het Wapen van Zeeland. Bekers voor het ringsteken per fiets zijn beschikbaar gesteld door Ludo Vlaander. 17.30 uur: Prijsuitreiking voor de versierde paarden en pony's en het ringsteken te paard/pony. Manege Grol heeft bekers ter beschikking ge steld voor de winnaars van deze wed strijd. Voor alle deelnemers aan het ringsteken is er een prijsje beschik baar. Paarden en pony's die deelne men aan de Strao kunnen worden in geschreven op het VVV-kantoor te Renesse. Het inschrijfgeld bedraagt 6,50. Kinderen te fiets kunnen daar ook terecht. Ze kunnen zich echter ook inschrijven op de obs 't Stae- pel'of. door zijn er meer mogelijkheden". Hij waarschuwde ervoor dat gewen ning snel kan uitgroeien tot een ge woonte. „Je mag niet teveel verwach ten van elkaar. Als een van dc twee steeds een bepaalde taak voor zijn of haar rekening noemt kan dat een van zelfsprekendheid worden". Afspraak Uit dc discussie bleek dat het heel belangrijk is om tevoren afspraken te maken. Voor die vanzelfsprekend heid ontstaat. „Je staat daar niet bij stil wanneer je trouwt. Maar het zou goed zijn om dat wel te doen". Bijna alle vrouwen waren bereid om ook mee te werken op het bedrijf. En in veel gevallen bleek dat ook al te ge beuren. „Maar als je dan meegaat naar liet land verwachten ze toch dat dc koffie en het eten klaarstaat als je thuiskomt". Men signaleerde ook dat mannen vaak afwijzend reageren als vrouwcti door vragen meer van de be drijfsvoering wilden weten of op de tractor wilden leren rijden. „Dat vin den zc raar en niet nodig. Het is toch te gek dat je daar zoveel moeite voor moet doen". Men kwam tot dc conclu sie dat het duidelijk aan elkaar laten weten wat je wilt en goede afspraken een belangrijke bijdrage kunnen le veren aan het doorbreken van het rol lenpatroon. Advertentie Ring 19.4328 AE BURGH-HAAMSTEDE wm Telefoon 01115-3424 QQ Ing. A.J. Hanse. beëdigd rentmeester, makelaar o g Regiogroep RAK discussieert over rollenpatroon

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1988 | | pagina 4